Team Results Management

Meet Info

VarsityJunior Varsity
 

Mens Results

100 Meters  Varsity - Finals

9Allen Huang12.00aCrescent Valley
10Brad Heathman13.00aCrescent Valley
9Stanfor Lassen13.17aCrescent Valley
9Trevor Burton13.33aCrescent Valley
9Bryce Rasmussen13.50aCrescent Valley
 

100 Meters  Junior Varsity - Finals

10Chris Porter12.29aWest Albany
10Dakota Carter12.69aSouth Albany
9Elias Shearer12.75aSouth Albany
9Harley Montgomery13.02aWest Albany
9Nick Smith13.02aSouth Albany
9Brice Hogan13.07aWest Albany
9Murphy Goldsberry13.42aWest Albany
9Cap Schreiter14.07aSouth Albany
 

200 Meters  Varsity - Finals

11Peter Hong25.65aCrescent Valley
9Bryce Rasmussen28.73aCrescent Valley
 

200 Meters  Junior Varsity - Finals

9Robert Negrete26.32aWest Albany
11Jacob Volkers27.17aSouth Albany
10Chris Porter27.20aWest Albany
9Harley Montgomery27.25aWest Albany
9Nick Smith27.5aSouth Albany
9Greg Scherer28.61aSouth Albany
9Nathaniel Schroeder32.89aSouth Albany
 

400 Meters  Varsity - Finals

11Peter Hong62.26aCrescent Valley
 

400 Meters  Junior Varsity - Finals

11Jacob Volkers58.15aSouth Albany
10Benny Senda1:01.84aSouth Albany
9Carson Silsby1:01.96aWest Albany
9John-Tyler Valenzuela64.95aWest Albany
9Andrew Mellison67.93aWest Albany
9Nathaniel Schroeder1:13.37aSouth Albany
 

400 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

11Kevin Curtis56.4Crescent Valley
11Peter Hong60.5Crescent Valley
9Mitchell Grigsby60.8Crescent Valley
11Sam Greydanus60.9Crescent Valley
10Brad Heathman63.1Crescent Valley
9Stanfor Lassen63.7Crescent Valley
9Bryce Rasmussen68.0Crescent Valley
9Quinn Ewanchyna68.2Crescent Valley
 

800 Meters  Varsity - Finals

11Sam Greydanus2:20.33aCrescent Valley
9Carson Denison2:43.13aCrescent Valley
 

800 Meters  Junior Varsity - Finals

10Keith Stirn2:25.70aWest Albany
10Eddie Cox2:38.19aSouth Albany
9Mitchell Butzner2:39.16aSouth Albany
9Elijah DeVyldere2:40.90aWest Albany
9Sean Ketsdever2:43.10aSouth Albany
10Bryce Weber2:44.4aSouth Albany
9Silas Baers2:54.84aWest Albany
10Pablo Casiano2:59.9aSouth Albany
 

1500 Meters  Varsity - Finals

1.11Sam Greydanus4:56.54aCrescent Valley
10Martin Herrera5:05.22aSouth Albany
10Justin Whittaker5:19.19aSouth Albany
9Carson Denison5:20.0Crescent Valley
9Michael Ketsdever5:23.38aSouth Albany
9Duncan Robertson5:24.0Crescent Valley
9Jose Solis-Sanchez5:24.44aSouth Albany
10Abraham Arzate5:47.07aSouth Albany
9Quinn Ewanchyna5:52.0Crescent Valley
9Jordan Townsend5:53.47aSouth Albany
10Pablo Casiano6:03.57aSouth Albany
9Rafael Morales6:09.2aSouth Albany
9Bryan Zavala6:30.53aSouth Albany
 

1500 Meters  Junior Varsity - Finals

9Matt Capellen5:48.61aWest Albany
9Yogi Saputra6:04.67aWest Albany
10Reece Larrabee6:09.04aWest Albany
10Kevin Tegan6:11.28aWest Albany
 

3000 Meters  Varsity - Finals

9Justice Lamer10:12.2Crescent Valley
12Spencer Barrett10:14.6Crescent Valley
10Victor Ventura10:53.0Crescent Valley
9Duncan Robertson11:21.0Crescent Valley
 

3000 Meters  Junior Varsity - Finals

10Justin Whittaker11:22.38South Albany
9Michael Ketsdever11:29.3South Albany
10Martin Herrera11:31.12South Albany
9Jose Solis-Sanchez12:28.8South Albany
 

4x400 Relay  Junior Varsity - Finals

-Elijah DeVyldere
Carson Silsby
Andrew Mellison
Joey Roos
4:17.06aWest Albany
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

10Bryce Benson26' 10Crescent Valley
10Aaron Simpson25' 9Crescent Valley
 

Shot Put - 12lb  Junior Varsity - Finals

12Jon Beamer37'2South Albany
10Jacob Guthrie36'10South Albany
11Aaron Eason34'8.5South Albany
12Nate Ferren33'1West Albany
9Cody Washburn29'1West Albany
10Robert Jacobson29'South Albany
10Kyle Hamilton27South Albany
9Wesley Hudson23'6West Albany
9Nathaniel Schroeder20'5South Albany
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

10Bryce Benson79' 11.5Crescent Valley
10Brad Heathman65' 11Crescent Valley
10Aaron Simpson56' 4Crescent Valley
 

Discus - 1.6kg  Junior Varsity - Finals

10Michael Brooks87'4South Albany
9Brice Hogan86'9West Albany
9Tyler Kelsch86'2South Albany
9Kyle Poe80'1West Albany
10Jacob Guthrie78'5South Albany
10Kyle Hamilton76'10.5South Albany
10Frank Burns74'11South Albany
12Cory Stablein70'6South Albany
11Jaedon Morton66'3West Albany
9Wesley Hudson55'7West Albany
9Jordan Townsend41'11.5South Albany
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

9Christian Stevens99' 6Crescent Valley
12Spencer Barrett98' 7.5Crescent Valley
10Zach Matheney93' 5Crescent Valley
10Aaron Simpson90' 11Crescent Valley
9Jackson Wellen76' 9Crescent Valley
9James Garcia68' 9Crescent Valley
 

Javelin - 800g  Junior Varsity - Finals

10Robert Jacobson121'3.5South Albany
10Dakota Carter107'4South Albany
10Derrik Layton95'4West Albany
11Aaron Eason87'11South Albany
12Cory Stablein84'9.5South Albany
9Elijah DeVyldere84'5West Albany
10Brandon Hanneman84'4South Albany
10Frank Burns83'8South Albany
9Cameron Ruter77'5West Albany
9Tyler Kelsch74'6South Albany
9Ryan Christensen74'3West Albany
9Nick Stone70'9West Albany
 

High Jump  Varsity - Finals

11Kevin Curtis5' 2Crescent Valley
11Jonathan Palmer4' 10Crescent Valley
9Joshua Larson4' 8Crescent Valley
9Connor Hodgert4' 6Crescent Valley
 

High Jump  Junior Varsity - Finals

10Chris Porter5'0West Albany
9Damen Alley5'0West Albany
 

Pole Vault  Varsity - Finals

10Ryan Lance9' 0Crescent Valley
11Hakon Clark8' 0Crescent Valley
 

Pole Vault  Junior Varsity - Finals

10Spencer Boragine9'6West Albany
10Nick Ross9'South Albany
9Alejandro Alvarez7'6West Albany
10Kevin Koos7South Albany
9Nicolas Graham7'0West Albany
11JC Dole6'6West Albany
9Mitchell Butzner6'6South Albany
 

Long Jump  Varsity - Finals

9Mitchell Grigsby17' 0.25Crescent Valley
9Connor Hodgert14' 1.25Crescent Valley
9Joshua Larson12' 6.5Crescent Valley
 

Long Jump  Junior Varsity - Finals

9Joey Roos17'11.75West Albany
10Tanner Keuter17'4.50West Albany
9Luis Acosta16'1.75West Albany
10Christian Wehrman15'11.5South Albany
9Sean Van Nostrand15'3.5South Albany
9Elias Shearer14'5South Albany
10Benny Senda14'4.25South Albany
9Carson Silsby12'8.25West Albany
 

Triple Jump  Junior Varsity - Finals

10Tanner Keuter36'11.75West Albany
10Christian Wehrman36'2South Albany
9Sean Van Nostrand34'5.25South Albany
9Elias Shearer31'3.5South Albany
10Benny Senda29'10.25South Albany
 

Womens Results

100 Meters  Varsity - Finals

9Kacey Little13.73aCrescent Valley
9Nina Schmitz13.90aCrescent Valley
10Alexandra Guerrero14.45aCrescent Valley
10Marisa Thierheimer14.71aCrescent Valley
10Lily Rosenbalm17.18aCrescent Valley
 

100 Meters  Junior Varsity - Finals

11Kiarra Huey14.17aWest Albany
9Melaina Aldama14.86aSouth Albany
9Alyzha Harris14.92aSouth Albany
9Natalia Badger15.25aWest Albany
9Carolina Guillen15.27aWest Albany
9Amira Huey15.38aWest Albany
 

200 Meters  Varsity - Finals

10Alexandra Guerrero31.34aCrescent Valley
10Marisa Thierheimer31.43aCrescent Valley
9Alexae Merten32.97aCrescent Valley
10Lily Rosenbalm37.23aCrescent Valley
9Sarah Wright1:03.31aSouth Albany
9Melaina Aldama1:04.68aSouth Albany
 

200 Meters  Junior Varsity - Finals

11Kiarra Huey30.24aWest Albany
9Natalia Badger32.61aWest Albany
 

400 Meters  Varsity - Finals

10Colette Sims68.53aCrescent Valley
11Michelle Bermudez69.50aCrescent Valley
9Alexae Merten73.10aCrescent Valley
 

400 Meters  Junior Varsity - Finals

10Luba Demchuk1:12.37aSouth Albany
 

400 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

10Colette Sims69.4Crescent Valley
11Michelle Bermudez71.0Crescent Valley
9Allison Wells76.3Crescent Valley
10Marisa Thierheimer77.1Crescent Valley
 

800 Meters  Varsity - Finals

10Emily Klammer2:52.09aCrescent Valley
12Miranda Leatherman2:54.66aSouth Albany
9Sofia Flores-Rodriguez3:03.52aSouth Albany
12Jodie Morgan3:05.97aSouth Albany
10Jessica Dilbone3:12.12aSouth Albany
 

800 Meters  Junior Varsity - Finals

9Emma Latta2:53.84aWest Albany
 

1500 Meters  Varsity - Finals

9Allison Wells5:54.43aCrescent Valley
9Jessie Johnson6:21.21aCrescent Valley
12Kate Lorenzen6:35.20aCrescent Valley
 

1500 Meters  Junior Varsity - Finals

9Emma Latta5:53.70aWest Albany
9Sofia Flores-Rodriguez6:11.36aSouth Albany
10Jessica Dilbone6:54.61aSouth Albany
9Sarah Wright7:10.51aSouth Albany
10Karen Solis-Sanchez7:24.82aSouth Albany
10Veronica Colin-Medina7:32.83aSouth Albany
 

3000 Meters  Junior Varsity - Finals

10Luba Demchuk12:55.06South Albany
10Tristin Fraga13:18.2South Albany
10Veronica Colin-Medina15:40.44South Albany
 

100m Hurdles - 33"  Varsity - Finals

9Heather Daly20.49aCrescent Valley
 

100m Hurdles - 33"  Junior Varsity - Finals

9Sarah Wright19.25aSouth Albany
11Ricki Richards19.30aWest Albany
9Melaina Aldama20.25aSouth Albany
10Samantha Arnold20.88aWest Albany
9Emily Rochelle20.9aSouth Albany
9Elizabeth Clark22.53aWest Albany
9Alyzha Harris22.54aSouth Albany
9Kylee Sprague23.50aWest Albany
 

300m Hurdles - 30"  Junior Varsity - Finals

12Marta Bugten64.61aWest Albany
9Emily Watson64.75aWest Albany
9Kylee Sprague69.65aWest Albany
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

-Kacey Little
Alexandra Guerrero
Marisa Thierheimer
Colette Sims
57.03aCrescent Valley
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

-Colette Sims
Allison Wells
Marisa Thierheimer
Michelle Bermudez
4:53.0Crescent Valley
 

Shot Put - 4kg  Junior Varsity - Finals

10Jasmine Lund24'11.5South Albany
9Peyton Olson24'11West Albany
9Aimee Gay24'8South Albany
9Rebekah Hickson23'3South Albany
10Haley Holmes21'4South Albany
9Lydia Miller18'3South Albany
9Marnie Lindvall18'2South Albany
9Serena Moore17'9South Albany
9Michelle Hesseltine17'8West Albany
10Apryl Richards15'10West Albany
 

Discus - 1kg  Junior Varsity - Finals

9Aimee Gay68'7South Albany
9Peyton Olson57'8West Albany
9Lydia Miller53'11South Albany
11Taya Hayes49'5.5South Albany
10Apryl Richards49'1West Albany
9Michelle Hesseltine36'11West Albany
 

Javelin - 600g  Varsity - Finals

11Lisa Jagemann61' 6Crescent Valley
 

Javelin - 600g  Junior Varsity - Finals

11Taya Hayes70'4.5South Albany
12Jodie Morgan64'8South Albany
9Peyton Olson60'2West Albany
9Aimee Gay52'7.5South Albany
9Michelle Hesseltine49'8West Albany
9Marnie Lindvall41'4.5South Albany
9Melaina Aldama35'6.5South Albany
 

High Jump  Varsity - Finals

9Nina Schmitz4' 0Crescent Valley
9Emma Fajer3' 10Crescent Valley
11Michelle Bermudez3' 10Crescent Valley
9Heather Daly3' 8Crescent Valley
 

High Jump  Junior Varsity - Finals

9Emily Rochelle4'South Albany
 

Pole Vault  Varsity - Finals

9Tayler Elliot6' 0Crescent Valley
 

Pole Vault  Junior Varsity - Finals

12Miranda Leatherman7'South Albany
10Torrie Marstall6'South Albany
 

Long Jump  Junior Varsity - Finals

9Elena Conser11'8.50West Albany
10Anniston Fairall10'0West Albany
9Mara Schmidt9'3.50West Albany
10Apryl Richards9'0West Albany
 

Teams

Swipe to view all teams