Sea Tac League Meet 1

Thursday, March 22, 2012
  West Seattle Stadium, Federal Way - Map

  Field Events Start: 3:15 PM  Track Events Start: 3:15 PM
 X 
Meet Info Teams X Close
Teams Show teams without results | Show results for all Teams | Click team abbreviation to filter results to that team.

Washington - 1A
EPSEastside Preparatory
Unofficial Results All PhotosX Close
Unofficial Results
 Turn Highlighter On    Prepare Report to Copy

Mens Results

 
X 100 Meters - Varsity - Finals
1.12RJ Son12.11aSeattle Lutheran
3.12Lucas Fernandez12.14aBear Creek
4.12Keaton Cruver12.21aTacoma Baptist
5.12Kerry Culbert O'Leary12.45aBear Creek
6.11DJ Ingram12.61aChief Leschi
7.10Josh Friedland12.67aNorthwest Yeshiva
8.12Justin Smith12.72aSeattle Lutheran
9.11Jon Albers12.87aShorewood Christian
10.11Jake Lamb12.95aSeattle Lutheran
11.10Lorenzo Rendon13.02aChief Leschi
12.10Yosef Goldstein13.07aNorthwest Yeshiva
13.10Starr Charles13.19aMuckleshoot Tribal
14.11Tucker Boettcher13.27aTacoma Baptist
15.11Darren Morris13.64aShorewood Christian
16.9Adam Worley13.68aBear Creek
17.11Mark Loveless13.71aMt Rainier Lutheran
18.9Zach Davies13.91aShorewood Christian
19.10Lucas Hu14.80aEvergreen Lutheran
 
 
X 200 Meters - Varsity - Finals
1.10Jesse Leuenberger24.49aBear Creek
2.12Lucas Fernandez24.57aBear Creek
3.10Austin Lutterloh25.42aTacoma Baptist
4.11Marc Vetter25.47aMt Rainier Lutheran
5.11Kyle Brotherton25.62aShorewood Christian
6.11Jon Albers26.11aShorewood Christian
7.11Tucker Boettcher26.21aTacoma Baptist
8.10Josh Friedland26.26aNorthwest Yeshiva
9.10Lorenzo Rendon26.66aChief Leschi
10.12Garrett Benson26.96aBear Creek
11.10Tyler Ditch27.05aMt Rainier Lutheran
12.10Starr Charles27.31aMuckleshoot Tribal
13.10Yosef Goldstein27.38aNorthwest Yeshiva
14.11Itai Amon27.87aNorthwest Yeshiva
15.10Alex Pitkethly28.40aSeattle Lutheran
16.10Lucas Hu28.80aEvergreen Lutheran
17.11Mark Loveless29.51aMt Rainier Lutheran
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.12Keaton Cruver51.95aTacoma Baptist
2.9Corbett Cruver56.86aTacoma Baptist
3.11DJ Ingram57.29aChief Leschi
4.10Casey Slattery57.81aTacoma Baptist
5.12Joshua Appelbaum59.48aNorthwest Yeshiva
5.10Wesley Yin59.48aSeattle Lutheran
7.10Lucas Hu1:05.52aEvergreen Lutheran
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.12Ryan Lutterloh2:07.92aTacoma Baptist
2.12Trevor Talen2:11.38aTacoma Baptist
3.11Russell Melin2:19.32aCrosspoint Academy
4.12Jayson Kjenstad2:28.70aEvergreen Lutheran
5.9C. J. Cabiles2:32.16aChristian Faith
6.9Darin Brown2:32.19aCrosspoint Academy
7.11Wesley Sonheim2:38.27aSeattle Lutheran
8.10DJ Degan2:42.47aCrosspoint Academy
9.9Tim Weddle2:47.69aEvergreen Lutheran
10.10Joel Hamlin2:53.78aTacoma Baptist
11.12Binny Greene2:54.78aNorthwest Yeshiva
12.10Patrick Schmeichel3:17.18aEvergreen Lutheran
 
 
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1.10David Broaddus5:08.65Bear Creek
2.11Russell Melin5:10.35Crosspoint Academy
3.11Mikal Pattee5:13.87Crosspoint Academy
4.12Ben Skagen5:14.26Christian Faith
5.11Garrett Boyd5:14.54Shorewood Christian
6.12Jayson Kjenstad5:14.80Evergreen Lutheran
7.9C. J. Cabiles5:15.06Christian Faith
8.11Quinn Pariseau5:15.28Mt Rainier Lutheran
9.9Jeremy Voss5:25.52Northwest Yeshiva
10.12Noah Pearson5:26.13Mt Rainier Lutheran
11.11Andrew Orenstein5:29.52Northwest Yeshiva
12.10John Henning5:30.45Evergreen Lutheran
13.11John Reichel5:40.59Crosspoint Academy
14.9Trevor Luke5:50.21Chief Leschi
15.9Sam Frisell5:53.92Tacoma Baptist
16.11Wesley Sonheim5:54.94Seattle Lutheran
17.9Justin Coskey6:01.70Northwest Yeshiva
18.10Michael Diambri6:03.29Tacoma Baptist
19.10Joel Hamlin6:10.54Tacoma Baptist
20.12Binny Greene6:14.05Northwest Yeshiva
21.9Noah Greisman6:19.28Northwest Yeshiva
22.9Jakob Salazar6:20.68Eastside Preparatory
23.11Matthew Hood6:22.26Seattle Lutheran
24.9Tim Weddle6:24.46Evergreen Lutheran
25.10Patrick Schmeichel6:51.84Evergreen Lutheran
 
 
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1.12Jared Stefanoff11:16.07Seattle Lutheran
2.11Mikal Pattee11:45.71Crosspoint Academy
3.9Jeremy Voss12:03.52Northwest Yeshiva
4.12Ben Skagen12:13.66Christian Faith
5.12Noah Pearson12:15.48Mt Rainier Lutheran
6.12Bryan George12:17.80Shorewood Christian
7.10John Henning12:36.14Evergreen Lutheran
8.12Wes Pond12:38.27Christian Faith
9.9Sam Frisell12:59.91Tacoma Baptist
10.10David Lilley15:12.57Tacoma Baptist
 
 
X 110m Hurdles - 39" - Varsity - Finals
1.10Austin Lutterloh18.06aTacoma Baptist
2.12Amos Jackson18.33aTacoma Baptist
3.12Kevin Moseley19.21aSeattle Lutheran
4.9CJ Herdle19.78aTacoma Baptist
5.10Chris Kelley19.80aCrosspoint Academy
6.11Itai Amon20.95aNorthwest Yeshiva
7.9John Strong22.88aEvergreen Lutheran
8.9Daniel Finstrom23.27aEvergreen Lutheran
 
 
X 300m Hurdles - 36" - Varsity - Finals
1.10Austin Lutterloh45.17aTacoma Baptist
2.10Chris Kelley45.64aCrosspoint Academy
3.9Benjamin Lee49.96aBear Creek
4.9Andrew Rial50.44aBear Creek
5.9Jakob Salazar1:20.14aEastside Preparatory
 
 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1.-Lucas Fernandez
Mark Phillips
Jesse Leuenberger
Kerry Culbert O'Leary
46.65aBear Creek
2.-RJ Son
Colin O'Brien
Justin Smith
Jake Lamb
47.92aSeattle Lutheran
3.-Jon Albers
Tim Alsdurf
Darren Morris
Kyle Brotherton
50.97aShorewood Christian
4.-Adam Worley
Benjamin Lee
Garrett Benson
Chris Mehta
52.08aBear Creek
5.-Jared Stefanoff
Zach Nigon
Wesley Yin
Alex Pitkethly
52.68aSeattle Lutheran
6.-Zach Davies
Jonathan Oksendahl
Andrew Davies
Kyle Howell
55.48aShorewood Christian
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Keaton Cruver
Ryan Lutterloh
Trevor Talen
Austin Lutterloh
3:36.85aTacoma Baptist
2.-Mark Phillips
Garrett Benson
Jesse Leuenberger
Kerry Culbert O'Leary
3:53.30aBear Creek
3.-Jon Albers
Garrett Boyd
Kyle Howell
Kyle Brotherton
4:08.87aShorewood Christian
4.-Tyler Anthony
Noah Pearson
Quinn Pariseau
Marc Vetter
4:11.21aMt Rainier Lutheran
5.-Wesley Yin
Alex Pitkethly
Wesley Sonheim
Brian Stefanoff
4:23.30aSeattle Lutheran
-Relay Team NTBear Creek
5.-C. J. Cabiles
Daniel Justmann
Joseph Park
Ben Skagen
4.05Christian Faith
 
 
X Shot Put - 12lb - Varsity - Finals
1.12Walker Williams39-10.50Tacoma Baptist
2.11Zach Nigon39-07.25Seattle Lutheran
3.12Justin Smith39-04.25Seattle Lutheran
4.12Kyle Lorenz38-02.00Shorewood Christian
5.12Justin Holland37-00.00Crosspoint Academy
6.12Tony Ostenson34-09.25Seattle Lutheran
7.11Brandon Hughey34-07.00Tacoma Baptist
8.12Kyle Talen34-02.75Tacoma Baptist
9.12Kevin Moseley33-08.75Seattle Lutheran
10.12Brian Stefanoff33-06.00Seattle Lutheran
11.12Wes Pond31-10.25Christian Faith
12.12Shawn O'Brien29-07.50Crosspoint Academy
13.12Trevor Talen29-04.75Tacoma Baptist
14.11Steven Henderson29-01.00Mt Rainier Lutheran
15.12Andrew Gasiewicz29-00.50Bear Creek
16.10Joey Hollis28-10.75Bear Creek
17.11Garrett Becker28-08.50Northwest Yeshiva
18.12Avi Amon27-07.00Northwest Yeshiva
19.9Jason Palinsky26-00.50Mt Rainier Lutheran
20.12Josh Gladstein25-11.25Northwest Yeshiva
21.9John Carr24-07.25Evergreen Lutheran
22.12Ben Golden24-02.00Northwest Yeshiva
23.9Paul Smith21-09.00Shorewood Christian
11Kyle HowellSCRShorewood Christian
 
 
X Discus - 1.6kg - Varsity - Finals
1.12Walker Williams158-09Tacoma Baptist
2.12Kyle Lorenz112-07Shorewood Christian
3.12Kyle Talen103-08Tacoma Baptist
4.12Tony Ostenson101-04Seattle Lutheran
5.12Wes Pond98-01Christian Faith
6.12Avi Amon96-04Northwest Yeshiva
7.12Tim Alsdurf91-08Shorewood Christian
8.12Jared Stefanoff89-06Seattle Lutheran
9.11Garrett Becker88-02Northwest Yeshiva
10.12Justin Smith87-00Seattle Lutheran
11.12Josh Gladstein82-05Northwest Yeshiva
12.12Shawn O'Brien80-07Crosspoint Academy
13.12Andrew Gasiewicz78-06Bear Creek
14.12Ben Golden76-01Northwest Yeshiva
15.9Jason Palinsky71-06Mt Rainier Lutheran
16.12Andrew Davies66-11Shorewood Christian
17.12Lucas Schrader60-05Shorewood Christian
18.9John Carr57-01Evergreen Lutheran
19.9Paul Smith55-00Shorewood Christian
 
 
X Javelin - 800g - Varsity - Finals
1.12Brian Stefanoff171-03Seattle Lutheran
2.12Tim Alsdurf144-02Shorewood Christian
3.12Kevin Moseley142-03Seattle Lutheran
4.12Justin Holland131-03Crosspoint Academy
5.10Ben Cooksley117-02Tacoma Baptist
6.11Zach Nigon115-04Seattle Lutheran
7.11Jake Lamb113-07Seattle Lutheran
8.10Casey Slattery112-06Tacoma Baptist
9.12RJ Son106-03Seattle Lutheran
10.10Joey Hollis105-10Bear Creek
11.12Kyle Talen104-06Tacoma Baptist
12.11Kyle Howell101-09Shorewood Christian
13.12Kyle Lorenz101-01Shorewood Christian
14.11Darren Morris100-04Shorewood Christian
15.9Corbett Cruver100-02Tacoma Baptist
16.9CJ Herdle99-05Tacoma Baptist
17.12Andrew Gasiewicz92-07Bear Creek
18.9John Carr86-06Evergreen Lutheran
19.12Ben Golden77-11Northwest Yeshiva
20.11Garrett Boyd76-07Shorewood Christian
21.12Wes Pond75-10Christian Faith
22.12Andrew Davies71-08Shorewood Christian
23.11Garrett Becker67-10Northwest Yeshiva
24.12Avi Amon67-07Northwest Yeshiva
25.12Lucas Schrader63-10Shorewood Christian
26.12Josh Gladstein60-01Northwest Yeshiva
27.9Daniel Finstrom59-06Evergreen Lutheran
28.9Jason Palinsky58-09Mt Rainier Lutheran
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.9Jonathan Magee5-06.00Bear Creek
2.12Amos Jackson5-04.00Tacoma Baptist
2.11Steven Henderson5-04.00Mt Rainier Lutheran
4.12Chris Mehta5-02.00Bear Creek
5.11DJ Ingram5-00.00Chief Leschi
5.12Jayson Kjenstad5-00.00Evergreen Lutheran
5.11Marc Vetter5-00.00Mt Rainier Lutheran
8.11Brandon Hughey4-10.00Tacoma Baptist
9Corbett CruverSCRTacoma Baptist
9Benjamin LeeSCRBear Creek
10Wesley YinSCRSeattle Lutheran
10Alex PitkethlySCRSeattle Lutheran
9John StrongSCREvergreen Lutheran
 
 
X Pole Vault - Varsity - Finals
1.10Stan Leszynski10-00.00Bear Creek
2.11Sam Ethington9-06.00Bear Creek
3.12Jared Stefanoff8-06.00Seattle Lutheran
4.11Matthew Hood8-06.00Seattle Lutheran
1.11Mark Loveless8-00.00Mt Rainier Lutheran
2.12Noah Pearson8-00.00Mt Rainier Lutheran
5.12Alex Beare7-06.00Bear Creek
5.12Brian Stefanoff7-06.00Seattle Lutheran
9Andrew RialSCRBear Creek
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.10Ben Cooksley17-11.00Tacoma Baptist
2.10Tyler Ditch17-02.50Mt Rainier Lutheran
3.12Amos Jackson16-11.00Tacoma Baptist
4.9Jonathan Magee16-10.50Bear Creek
5.11Marc Vetter16-09.75Mt Rainier Lutheran
6.11Brandon Hughey16-08.00Tacoma Baptist
7.10Lorenzo Rendon15-06.00Chief Leschi
8.11Itai Amon15-04.25Northwest Yeshiva
9.10Stan Leszynski14-10.50Bear Creek
10.9Andrew Rial14-09.75Bear Creek
11.9Adam Worley14-05.50Bear Creek
11.12Colin O'Brien14-05.50Seattle Lutheran
13.12Alex Beare14-04.00Bear Creek
14.11Sam Ethington13-11.00Bear Creek
15.10Ezra Levy12-01.50Northwest Yeshiva
16.9Paul Smith11-09.00Shorewood Christian
11Jake LambSCRSeattle Lutheran
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.10Ben Cooksley38-04.00Tacoma Baptist
2.12Amos Jackson37-05.25Tacoma Baptist
3.11Brandon Hughey37-00.00Tacoma Baptist
4.10Tyler Ditch36-06.25Mt Rainier Lutheran
5.10Mathias Cohanim32-04.00Northwest Yeshiva
9Tim WeddleSCREvergreen Lutheran
 

Womens Results

 
X 100 Meters - Varsity - Finals
1.11Grace Garguile13.12aCrosspoint Academy
2.9Kendra Windham14.07aMt Rainier Lutheran
3.11Colleen Croy14.20aEvergreen Lutheran
4.10Brooks Boyd14.40aShorewood Christian
5.9Jenny Power14.52aMt Rainier Lutheran
5.10Bridget Daugherty14.52aBear Creek
7.12Elizabeth Fernandez14.61aBear Creek
8.9Tenley Weinstein14.68aEastside Preparatory
9.11Autumn Ingram14.81aChief Leschi
10.9Lanee Hagen14.92aSeattle Lutheran
11.12Sophia Lynch14.99aEastside Preparatory
12.10Olivia Wake15.08aSeattle Lutheran
13.9Jodi Anderson15.25aEvergreen Lutheran
14.9Marissa Lewis15.28aMt Rainier Lutheran
15.9Eve Wilson15.47aChief Leschi
16.10Julia Applebaum16.08aNorthwest Yeshiva
17.12Kelcie Amadeo16.12aTacoma Baptist
18.9Adina Genauer17.29aNorthwest Yeshiva
19.9Joy Kim17.59aEvergreen Lutheran
20.10Mira Klein17.68aNorthwest Yeshiva
21.9Zoe Wiltz22.37aCrosspoint Academy
 
 
X 200 Meters - Varsity - Finals
1.12Elizabeth Fernandez29.09aBear Creek
2.12Madelyn Magee29.11aBear Creek
3.11Colleen Croy29.26aEvergreen Lutheran
4.10McKenna Neufeld29.31aTacoma Baptist
5.9Kendra Windham29.57aMt Rainier Lutheran
6.9Tenley Weinstein30.50aEastside Preparatory
7.9Jenny Power30.60aMt Rainier Lutheran
8.9Marissa Lewis31.58aMt Rainier Lutheran
9.11Autumn Ingram31.66aChief Leschi
10.9Jodi Anderson32.40aEvergreen Lutheran
11.9Eve Wilson32.65aChief Leschi
12.10Megan Paige32.68aShorewood Christian
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.11Grace Garguile1:00.53aCrosspoint Academy
2.11Rebecca McDonald1:02.47aTacoma Baptist
3.10Karissa Kjenstad1:07.87aEvergreen Lutheran
4.12Ellie Spiro1:07.97aTacoma Baptist
5.11Haley Rue1:08.30aMt Rainier Lutheran
6.9Tenley Weinstein1:12.57aEastside Preparatory
7.9Eve Wilson1:14.41aChief Leschi
8.10Faith Ladzinski1:18.94aChristian Faith
9.9Danielle Marcus1:39.78aChief Leschi
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.12Morgan Rial2:42.50aBear Creek
2.10Karissa Kjenstad2:43.30aEvergreen Lutheran
3.12Kendall Engelstone2:43.93aBear Creek
4.9Alvina Perekopsky2:47.90aTacoma Baptist
5.10Cassidy Sharrett2:53.56aTacoma Baptist
6.12Joy Twentyman3:01.13aBear Creek
7.10Taylor Livermore3:01.52aShorewood Christian
8.9Jamie Shaw3:11.59aCrosspoint Academy
9.10Carolynn Chambers3:13.11aShorewood Christian
10.10Tina Sokolan3:40.99aChristian Faith
11.9Mariah Banke3:43.18aMt Rainier Lutheran
 
 
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1.11Iraina Nitz6:20.97Evergreen Lutheran
2.10Laurel Aaronson6:21.22Northwest Yeshiva
3.12Joy Twentyman6:28.85Bear Creek
4.9Mariah Banke8:39.11Mt Rainier Lutheran
 
 
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1.10Laurel Aaronson13:17.74Northwest Yeshiva
2.11Iraina Nitz13:20.11Evergreen Lutheran
3.10Carly Nolta15:02.89Tacoma Baptist
 
 
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Finals
1.11Rachel Siltman19.00aMt Rainier Lutheran
2.11Kaylee Hughey19.44aTacoma Baptist
2.11Taylor Talen19.44aTacoma Baptist
4.11Maddy Jones19.47aSeattle Lutheran
5.9McKenna Mallory21.64aCrosspoint Academy
6.9Xandria Korn22.18aEastside Preparatory
7.9Hannah Reinholt23.21aCrosspoint Academy
8.10Gen Keckemet23.96aSeattle Lutheran
9.12Monika Keller24.76aSeattle Lutheran
 
 
X 300m Hurdles - 30" - Varsity - Finals
1.12Paige Narayan51.58aTacoma Baptist
2.11Rachel Siltman53.16aMt Rainier Lutheran
3.9Marie Vetter56.25aMt Rainier Lutheran
4.11Maddy Jones57.03aSeattle Lutheran
5.9McKenna Mallory58.68aCrosspoint Academy
6.12Monika Keller1:03.64aSeattle Lutheran
7.10Gen Keckemet1:04.89aSeattle Lutheran
 
 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1.-Jillian Smith
Olivia Wake
Angel Cucio
Lanee Hagen
57.37aSeattle Lutheran
2.-Rebecca McDonald
McKenna Neufeld
Paige Narayan
Ellie Spiro
57.38aTacoma Baptist
3.-Kayla Foldvik
Haley Rue
Marie Vetter
Jenny Power
57.53aMt Rainier Lutheran
4.-Taylor Livermore
Megan Paige
Laura Lockett
Brooks Boyd
59.17aShorewood Christian
 
 
X 4x200 Relay - Varsity - Finals
1.-Rebecca McDonald
Ellie Spiro
Paige Narayan
McKenna Neufeld
1:50.28aTacoma Baptist
2.-Bridget Daugherty
Morgan Rial
Kendall Engelstone
Elizabeth Fernandez
1:54.46aBear Creek
3.-Taylor Livermore
Megan Paige
Lesley Delgadillo
Brooks Boyd
2:06.28aShorewood Christian
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Rachel Siltman
Jenny Power
Kendra Windham
Haley Rue
4:42.41aMt Rainier Lutheran
2.-Angel Cucio
Gen Keckemet
Hannah Norton
Monika Keller
5:15.35aSeattle Lutheran
 
 
X Shot Put - 4kg - Varsity - Finals
1.11Serena Hedman-Bergmeier30-11.00Mt Rainier Lutheran
2.11Taylor Talen26-01.75Tacoma Baptist
3.10Holly Ray25-10.50Bear Creek
4.10Sara Zeitler25-06.75Tacoma Baptist
5.12Kelcie Amadeo25-04.00Tacoma Baptist
6.12Lindsey Wood21-03.25Evergreen Lutheran
7.10Carolynn Chambers20-09.00Shorewood Christian
8.10Siri Johnson20-08.50Mt Rainier Lutheran
9.10Grace Lindberg20-06.25Bear Creek
10.10Hannah Beighle20-03.75Bear Creek
11.9Adina Genauer20-01.75Northwest Yeshiva
12.10Stephanie Jackson-Buena19-11.00Chief Leschi
13.9Elyssa Manford18-10.25Mt Rainier Lutheran
14.9Ashtyn Glasser18-02.25Mt Rainier Lutheran
15.11Anna Rhee17-11.25Mt Rainier Lutheran
16.9Cirri Cornelius16-08.00Mt Rainier Lutheran
17.9Brenna Siltman14-09.00Mt Rainier Lutheran
18.9Emma Pearson10-03.50Mt Rainier Lutheran
 
 
X Discus - 1kg - Varsity - Finals
1.11Taylor Talen87-03Tacoma Baptist
2.10Holly Ray86-10Bear Creek
3.9Laura Lockett76-04Shorewood Christian
4.12Kelcie Amadeo73-07Tacoma Baptist
5.10Sara Zeitler68-02Tacoma Baptist
6.11Serena Hedman-Bergmeier63-00Mt Rainier Lutheran
7.9Ashtyn Glasser60-09Mt Rainier Lutheran
8.9Lanee Hagen58-10Seattle Lutheran
9.12Lindsey Wood52-09Evergreen Lutheran
10.10Grace Lindberg52-08Bear Creek
11.9Brenna Siltman50-01Mt Rainier Lutheran
12.10Siri Johnson43-00Mt Rainier Lutheran
13.10Hannah Beighle41-06Bear Creek
14.9Emma Pearson39-01Mt Rainier Lutheran
15.11Anna Rhee36-10Mt Rainier Lutheran
 
 
X Javelin - 600g - Varsity - Finals
1.10Olivia Wake81-01Seattle Lutheran
2.11Serena Hedman-Bergmeier80-06Mt Rainier Lutheran
3.9Maddie Wright73-09Crosspoint Academy
4.12Jillian Smith72-11Seattle Lutheran
5.11Anna Rhee65-00Mt Rainier Lutheran
6.9Joy Kim64-03Evergreen Lutheran
7.9Brenna Siltman54-02Mt Rainier Lutheran
8.12Lindsey Wood54-01Evergreen Lutheran
9.12Hannah Norton50-01Seattle Lutheran
10.10Siri Johnson46-05Mt Rainier Lutheran
11.9Zoe Wiltz35-08Crosspoint Academy
12.9Emma Pearson35-05Mt Rainier Lutheran
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.12Madelyn Magee5-04.00Bear Creek
1.9Marie Vetter4-04.00Mt Rainier Lutheran
2.9Xandria Korn4-04.00Eastside Preparatory
2.9Angel Cucio3-10.00Seattle Lutheran
2.11Kaylee Hughey3-10.00Tacoma Baptist
4.12Amy Jacobs3-10.00Seattle Lutheran
4.10Gen Keckemet3-10.00Seattle Lutheran
12Monika KellerSCRSeattle Lutheran
9Joy KimSCREvergreen Lutheran
 
 
X Pole Vault - Varsity - Finals
1.12Jillian Smith6-06.00Seattle Lutheran
9Marie VetterSCRMt Rainier Lutheran
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.9Kendra Windham14-01.00Mt Rainier Lutheran
2.12Jillian Smith13-06.25Seattle Lutheran
3.11Haley Rue13-00.25Mt Rainier Lutheran
4.11Kaylee Hughey12-08.75Tacoma Baptist
5.9Jodi Anderson12-05.75Evergreen Lutheran
6.10Cassidy Sharrett11-10.00Tacoma Baptist
7.11Colleen Croy11-01.00Evergreen Lutheran
8.9Mariah Banke10-01.00Mt Rainier Lutheran
9.9Danielle Marcus9-04.25Chief Leschi
10.10Amber DeVore9-01.25Mt Rainier Lutheran
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.11Rachel Siltman32-05.25Mt Rainier Lutheran
2.11Serena Hedman-Bergmeier28-11.25Mt Rainier Lutheran
3.11Kaylee Hughey28-07.50Tacoma Baptist
4.9Xandria Korn27-10.00Eastside Preparatory
5.9Jodi Anderson27-09.00Evergreen Lutheran
10Karissa KjenstadSCREvergreen Lutheran
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.