Team Results Management

Meet Info

FinalsPrelims
 

Mens Results

100 Meters  Varsity - Finals

3.9Mason Bechdolt11.49aDelta
 

100 Meters  Varsity - Prelims

9Mason Bechdolt11.81aDelta
12Nate Sanders12.23aDelta
11.11Blake Crouch12.52aJay County
13.11Darren Bogenschutz13.20aJay County
 

400 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

10Jordan Utter51.8Huntington North
10Caleb Haupert53.8Huntington North
10Jake Shaw54.0Huntington North
12Ben North55.1Huntington North
10Caleb Haupert55.3Huntington North
11Andrew Spahr56.1Huntington North
 

800 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

10Andrew Sizemore2:15.7Huntington North
10Luke Doughty2:16.2Huntington North
11Kyle Lagemann2:17.5Huntington North
9Austin Lange2:18.4Huntington North
11Zach Prather2:19.5Huntington North
 

1200 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

9Tyler Brown3:42.0Huntington North
 

1600 Meters  Varsity - Finals

2.12Joel Keller4:43.9aDelta
3.11Dylan Cope4:52.96aJay County
--9Matt Dewitt4:59.34aHuntington North
--11Jacob Miller5:02.24aHuntington North
11Daniel Wills5:04.2aDelta
 

1600 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

9Kyler McVoy5:07.1Huntington North
 

3200 Meters  Varsity - Finals

3.10Charles Mettler10:31.80aHuntington North
4.9Christian Jones10:32.40aHuntington North
5.12Logan Rayl10:33.8aDelta
6.12Jeremy Pierce10:36.1aDelta
8.9Jalen Ryder10:51.62aJay County
9.12Austin Bentz10:52.11aJay County
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

2.12Ben North43.55aHuntington North
4.12Cory Dewitt44.47aDelta
6.10Zane Shreve45.02aJay County
8.10J.D. Mangas47.36aJay County
11Dakin Sanders48.54aDelta
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

3.-Dakin Sanders
Ryan Bickford
Avery Haisley
Mason Bechdolt
45.69aDelta
4.-Andrew Spahr
Jordan Bowlds
Drew Fawcett
Jordan Utter
46.73aHuntington North
6.-J.D. Mangas
Wil Skiver
Tyler Geesaman
Zane Shreve
48.97aJay County
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

2.-Andrew Spahr
Ben North
Jordan Utter
Caleb Haupert
3:36.80aHuntington North
-Brayton Conley
Jacob Carter
Cory Dewitt
Dakin Sanders
4:00.8aDelta
8.-Zane Shreve
Wil Skiver
Jalen Ryder
Tyler Geesaman
4:01.60aJay County
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

2.-Austin Bentz
Brad Leuthold
Nick Leonhard
Dylan Cope
8:49.70aJay County
5.-Andrew Sizemore
Luke Doughty
Austin Lange
Kyle Lagemann
9:07.99aHuntington North
6.-Sam Zimmerman
Nathan Hahn
Jensen Glaze
Joel Keller
9:10.9aDelta
 

SMR 100-100-200-400m  Varsity - Finals

4.-Dakin Sanders
Avery Haisley
Mason Bechdolt
Ryan Bickford
1:38.8aDelta
6.-Drew Fawcett
Jordan Bowlds
Andrew Sizemore
Jake Shaw
1:42.12aHuntington North
7.-Darren Bogenschutz
Cade Price
Blake Crouch
Brad Leuthold
1:46.60aJay County
 

DMR 1200-400-800-1600m  Varsity - Finals

3.-Austin Bentz
Brad Leuthold
Nick Leonhard
Dylan Cope
11:52.85aJay County
4.-Caleb Haupert
Zach Prather
Tyler Brown
Kyler McVoy
12:03.90aHuntington North
-Jacob Carter
Brayton Conley
Nathan Hahn
Ryan Wills
12:23.1aDelta
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Andrew Mason50'0.50"Huntington North
3.11Tyler Back47' .5Jay County
4.11Alex Kaylor46'7"Huntington North
10.10Andrew Eley38' 3Jay County
12Nate Sanders40'?"Delta
12Jim Schafer?Delta
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

2.12Andrew Mason125'8"Huntington North
4.11Justin Parsons120'11"Delta
5.10Andrew Eley116' 3Jay County
7.11Tyler Back109' 7Jay County
11Avery Haisley107'8"Delta
 

High Jump  Varsity - Finals

2.11Cade Price6' 0Jay County
--9Houston Lehman5'8"Huntington North
8.10Zane Shreve5' 8Jay County
11Daniel Wills5'6"Delta
12Joel Keller5'6"Delta
--10Collin Wesco5'6"Huntington North
 

Pole Vault  Varsity - Finals

4.9Houston Lehman9'6"Huntington North
6.11Landon Carpenter8'6"Delta
 

Long Jump  Varsity - Finals

5.11Ryan Bickford19'0.5"Delta
6.9Drew Fawcett18'0.75"Huntington North
--11Andrew Spahr18'0.25"Huntington North
11Daniel Wills17'1.5"Delta
10.10J.D. Mangas16' .5Jay County
11.11Darren Bogenschutz15' 8Jay County
 

Teams

Swipe to view all teams
Marion Indiana
North Central (Indianapolis) Indiana