Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Jeff Gudaitis11.40Tacoma Baptist
2.11Titus Palmquist11.70Tacoma Baptist
3.12Ryee Cline11.80Tacoma Baptist
4.10Scott Lorette12.00Evergreen Lutheran
5.12Max Hall12.20Tacoma Baptist
6.12Janruther Gautier12.40Evergreen Lutheran
7.12Chris Loutzenheiser12.60Crosspoint
8.11Matt Acuna12.70Mt Rainier Lutheran
8.9Braxton Washburn12.70Tacoma Baptist
10.10Kenneth Edmonson12.80Mt Rainier Lutheran
11.12Joe Maki12.90Tacoma Baptist
12.12Lincoln Larsen13.00Tacoma Baptist
12.10Drew Arcand13.00Crosspoint
14.9Chad Narayan13.20Tacoma Baptist
14.11Michael Hall13.20Tacoma Baptist
16.9Nate Dorfner13.40Tacoma Baptist
16.10David Blaszka13.40Northwest Yeshiva
18.12David Anderson13.60Tacoma Baptist
18.11Nathan Graham13.60Mt Rainier Lutheran
18.11Ed Tsui13.60Crosspoint
21.10Michael Song13.80Tacoma Baptist
22.9Jordan Faker13.90Tacoma Baptist
23.9Sam Palmquist14.10Tacoma Baptist
23.9Greg Wilson14.10Tacoma Baptist
23.9Adam Polack14.10Northwest Yeshiva
26.11Go Go Silverman14.50Northwest Yeshiva
27.9Daniel Cook15.60Tacoma Baptist
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.10Scott Lorette24.80Evergreen Lutheran
2.12Max Hall25.40Tacoma Baptist
3.12Chris Loutzenheiser25.70Crosspoint
4.12Janruther Gautier26.20Evergreen Lutheran
5.9Joshua Yoder26.40Tacoma Baptist
6.10Kenneth Edmonson27.20Mt Rainier Lutheran
7.9C.J. Mulhorn27.30Tacoma Baptist
8.11Nathan Graham27.50Mt Rainier Lutheran
9.9Chad Narayan27.80Tacoma Baptist
10.11Matt Acuna28.00Mt Rainier Lutheran
11.10David Blaszka28.10Northwest Yeshiva
12.11Ed Tsui28.90Crosspoint
13.10Michael Song29.60Tacoma Baptist
13.9Greg Wilson29.60Tacoma Baptist
15.9Nate Dorfner29.70Tacoma Baptist
15.9Adam Polack29.70Northwest Yeshiva
17.9Josh Etsekson30.10Northwest Yeshiva
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Ryee Cline53.30Tacoma Baptist
2.11Titus Palmquist54.70Tacoma Baptist
3.9Braxton Washburn1:01.10Tacoma Baptist
4.9Joshua Yoder1:02.40Tacoma Baptist
5.9Alex Hall1:02.90Evergreen Lutheran
6.9Chad Narayan1:03.90Tacoma Baptist
7.9Iver Nitz1:09.20Evergreen Lutheran
8.9PaulMichael Rowland1:18.20Mt Rainier Lutheran
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Jared Banz2:13.90Tacoma Baptist
2.12Joe Maki2:22.40Tacoma Baptist
3.9Tyler Fuegmann2:24.00Evergreen Lutheran
4.12Avi Blaszka2:26.30Northwest Yeshiva
5.12Jeff Uslan2:27.40Northwest Yeshiva
6.12David Anderson2:27.60Tacoma Baptist
7.12Rafi Huntley2:28.00Northwest Yeshiva
8.9Sam Young2:28.80Crosspoint
9.9Nate Holter2:29.90Evergreen Lutheran
10.9Braxton Washburn2:32.00Tacoma Baptist
11.12Victor Yoo2:33.20Crosspoint
12.9Vitaliy Golubkov2:33.50Mt Rainier Lutheran
13.9Uri Chotzen2:34.20Northwest Yeshiva
14.9Ken Davidson2:42.40Crosspoint
15.9Daniel Cook2:42.80Tacoma Baptist
16.9Ben Silesky2:43.10Northwest Yeshiva
17.10Joseph Larsen2:45.70Tacoma Baptist
18.9PaulMichael Rowland2:46.60Mt Rainier Lutheran
19.9Kyle Whitt2:46.80Crosspoint
20.9Andrew Addleman3:01.60Evergreen Lutheran
21.11Yaakov Cohen3:06.40Northwest Yeshiva
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Michael Pingel4:58.50Evergreen Lutheran
2.12Chris Anderson5:08.80Crosspoint
3.11Sam Davila5:15.20Mt Rainier Lutheran
4.12Joe Maki5:17.80Tacoma Baptist
5.11Sergio Tostado5:18.50Mt Rainier Lutheran
6.9Tyler Fuegmann5:20.00Evergreen Lutheran
7.12Avi Blaszka5:23.30Northwest Yeshiva
8.12Lincoln Larsen5:25.20Tacoma Baptist
9.9Jordan Faker5:26.60Tacoma Baptist
10.10Matt Yourek5:33.70Crosspoint
11.12Rafi Huntley5:34.20Northwest Yeshiva
12.9Ken Davidson5:36.60Crosspoint
13.12Jeff Uslan5:37.80Northwest Yeshiva
14.12David Anderson5:40.70Tacoma Baptist
15.9Uri Chotzen5:48.00Northwest Yeshiva
16.9Vitaliy Golubkov5:48.30Mt Rainier Lutheran
17.9Ben Silesky5:51.10Northwest Yeshiva
18.9Andrew Addleman6:03.50Evergreen Lutheran
19.12Ben Hedman6:07.60Crosspoint
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.12Michael Pingel11:00.60Evergreen Lutheran
2.12Lincoln Larsen11:18.70Tacoma Baptist
3.11Sergio Tostado11:21.60Mt Rainier Lutheran
4.12Chris Anderson11:34.20Crosspoint
5.9Jordan Faker11:57.40Tacoma Baptist
6.10Matt Yourek12:16.70Crosspoint
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Daniel Luebke18.10Tacoma Baptist
2.12Won Kim19.70Crosspoint
3.11Kai Kircher20.30Mt Rainier Lutheran
4.9C.J. Mulhorn21.50Tacoma Baptist
5.12Dustin Leeberg22.40Mt Rainier Lutheran
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Erik Hoff43.30Tacoma Baptist
2.12Daniel Luebke45.80Tacoma Baptist
3.12Won Kim46.50Crosspoint
4.10Austin Finley46.70Tacoma Baptist
5.11Kai Kircher51.60Mt Rainier Lutheran
6.12Dustin Leeberg54.20Mt Rainier Lutheran
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Titus Palmquist
Erik Hoff
Ryee Cline
Jeff Gudaitis
45.40Tacoma Baptist
X-Joshua Yoder
Braxton Washburn
C.J. Mulhorn
Austin Finley
49.30Tacoma Baptist
2.-Relay Team 51.50Mt Rainier Lutheran
3.-Drew Arcand
Doug Hein
Ed Tsui
Colin Mange
51.70Crosspoint
4.-Janruther Gautier
Nate Holter
Iver Nitz
Scott Lorette
53.00Evergreen Lutheran
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Ryee Cline
David Anderson
Jared Banz
Sam Palmquist
3:47.10Tacoma Baptist
X-Austin Finley
Joshua Yoder
Titus Palmquist
Erik Hoff
4:01.10Tacoma Baptist
2.-Rafi Huntley
Jeff Uslan
Uri Chotzen
Avi Blaszka
4:14.10Northwest Yeshiva
X-Colin Mange
Drew Arcand
Cal Delahay
Cameron Webster
4:23.70Crosspoint
3.9Andrew Addleman
Alex Hall
Nate Holter
Tyler Fuegmann
4:31.90Evergreen Lutheran
4.-Vitaliy Golubkov
Kenneth Edmonson
PaulMichael Rowland
Sam Davila
4:38.00Mt Rainier Lutheran
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Kyle Schmidtke42'08.00Tacoma Baptist
2.12Andy Ellingson39'05.25Tacoma Baptist
3.11Go Go Silverman35'10.50Northwest Yeshiva
4.9Sam Palmquist32'11.75Tacoma Baptist
5.9Nick Smith32'07.00Tacoma Baptist
6.12Andrew Vodder31'08.50Crosspoint
8.11Doug Hein30'09.25Crosspoint
9.9Joshua Mitchell29'06.00Tacoma Baptist
10.11Jeff Kaiser29'04.00Mt Rainier Lutheran
11.10Drew Arcand28'11.25Crosspoint
12.9Spencer Havens27'08.75Tacoma Baptist
13.9Stephen Haithcox27'07.00Tacoma Baptist
14.9Adam Polack27'06.25Northwest Yeshiva
15.12Ken Adkins26'03.00Crosspoint
16.10Joseph Larsen26'02.25Tacoma Baptist
17.9Kevin Hemry25'11.75Crosspoint
18.9Jake Pearce25'10.25Crosspoint
19.9Cameron Webster25'07.25Crosspoint
20.9Trent Ault25'01.75Mt Rainier Lutheran
21.10Cal Delahay23'09.75Crosspoint
22.12Victor Yoo23'02.75Crosspoint
23.9Nate Dorfner22'11.75Tacoma Baptist
24.9Cameron Anderson22'07.25Crosspoint
25.9Greg Wilson21'07.50Tacoma Baptist
26.9Sam Nelson18'10.25Crosspoint
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Kyle Schmidtke109'07Tacoma Baptist
2.9Stephen Haithcox98'06Tacoma Baptist
3.9Cameron Anderson87'00Crosspoint
4.12Bryan Anderson83'11Crosspoint
5.12Andy Ellingson83'07Tacoma Baptist
6.9Nick Smith83'05Tacoma Baptist
7.9Trent Ault80'06Mt Rainier Lutheran
8.11Kai Kircher77'07Mt Rainier Lutheran
10.9Kevin Hemry74'10Crosspoint
11.12Victor Yoo74'02Crosspoint
11.9Sam Palmquist74'02Tacoma Baptist
13.9Joshua Mitchell73'00Tacoma Baptist
14.11Jeff Kaiser70'06Mt Rainier Lutheran
15.12Andrew Vodder69'05Crosspoint
16.9Spencer Havens68'08Tacoma Baptist
17.10Zach Holt65'10Mt Rainier Lutheran
18.9Travis King64'09Crosspoint
19.11Sam Davila63'11Mt Rainier Lutheran
20.12Ken Adkins62'08Crosspoint
21.9Cameron Webster58'02Crosspoint
22.10Joseph Larsen58'00Tacoma Baptist
23.9Jake Pearce55'07Crosspoint
24.9Sam Nelson52'04Crosspoint
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.12Erik Hoff173'09Tacoma Baptist
2.12Jeff Gudaitis161'07Tacoma Baptist
3.10Scott Lorette127'01Evergreen Lutheran
4.12Michael Pingel116'09Evergreen Lutheran
5.11Doug Hein111'03Crosspoint
6.9Travis King108'09Crosspoint
21.11Michael Hall100'01Tacoma Baptist
7.10Cal Delahay97'11Crosspoint
8.9Nate Holter94'11Evergreen Lutheran
9.12Kyle Schmidtke94'10Tacoma Baptist
10.9Stephen Haithcox93'11Tacoma Baptist
11.11Jeff Kaiser92'01Mt Rainier Lutheran
12.12Dustin Leeberg91'02Mt Rainier Lutheran
13.12Andy Ellingson89'05Tacoma Baptist
14.9Vitaliy Golubkov87'06Mt Rainier Lutheran
15.11Aaron Mantey86'03Evergreen Lutheran
16.12Bryan Anderson78'08Crosspoint
18.9Iver Nitz72'11Evergreen Lutheran
19.9Kevin Hemry72'01Crosspoint
20.12Victor Yoo70'07Crosspoint
9Trent AultDQMt Rainier Lutheran
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Jared Banz5'04.00Tacoma Baptist
2.11Michael Hall5'00.00Tacoma Baptist
3.12Daniel Luebke5'00.00Tacoma Baptist
4.11Aaron Mantey4'10.00Evergreen Lutheran
5.9Alex Hall4'08.00Evergreen Lutheran
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.11Doug Hein7'00.00Crosspoint
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Janruther Gautier17'05.50Evergreen Lutheran
2.12Max Hall17'01.50Tacoma Baptist
3.10Austin Finley16'10.25Tacoma Baptist
4.12Rafi Huntley16'10.00Northwest Yeshiva
5.11Michael Hall16'07.00Tacoma Baptist
6.11Matt Acuna15'08.00Mt Rainier Lutheran
7.11Aaron Mantey15'07.00Evergreen Lutheran
8.9C.J. Mulhorn14'07.75Tacoma Baptist
9.9Nate Dorfner14'06.50Tacoma Baptist
10.9Greg Wilson13'02.75Tacoma Baptist
11.10Michael Song13'01.00Tacoma Baptist
12.9Iver Nitz12'11.50Evergreen Lutheran
13.11Ed Tsui12'04.00Crosspoint
14.11Nathan Graham12'03.00Mt Rainier Lutheran
15.9Josh Etsekson12'00.00Northwest Yeshiva
16.9Spencer Havens8'09.00Tacoma Baptist
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Max Hall38'08.75Tacoma Baptist
2.12Won Kim35'02.00Crosspoint
3.11Aaron Mantey33'01.50Evergreen Lutheran
4.11Nathan Graham29'00.00Mt Rainier Lutheran