Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

2.12Ryee Cline11.46aTacoma Baptist
3.11Matt Brown11.56aBear Creek
4.11Titus Palmquist11.61aTacoma Baptist
7.10Danny Feiock11.71aGrace Academy
 

200 Meters  Varsity - Finals

2.12Jeff Gudaitis22.70aTacoma Baptist
3.12Ryee Cline22.85aTacoma Baptist
4.11Matt Brown23.42aBear Creek
5.11Keith Kochendorfer23.44aCedar Park Chr. (MLT)
7.10Danny Feiock24.45aGrace Academy
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Jeff Gudaitis50.24aTacoma Baptist
3.11Titus Palmquist52.05aTacoma Baptist
5.10Marc Mueller53.72aBear Creek
 

800 Meters  Varsity - Finals

2.12Jared Banz2:09.48aTacoma Baptist
5.11Owen Huffington2:18.4Cedar Park Chr. (MLT)
7.10Kevin Aatai2:21.07aBear Creek
8.9Braxton Washburn2:24.17aTacoma Baptist
 

3200 Meters  Varsity - Finals

2.12Daniel Switzer10:46.59aBear Creek
3.12Lincoln Larsen10:48.87aTacoma Baptist
4.12Joe Maki10:48.90aTacoma Baptist
6.11Stuart Montgomery10:58.78aGrace Academy
9.10Cruz Griffin11:14.13aGrace Academy
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Jonathan Hurd15.87aMt Vernon Christian
2.12Jonathan DeRuiter15.97aMt Vernon Christian
3.11Alex Blade17.12aMt Vernon Christian
5.12Daniel Luebke17.35aTacoma Baptist
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Erik Hoff41.75aTacoma Baptist
2.12Jonathan Hurd42.04aMt Vernon Christian
4.12Daniel Luebke43.98aTacoma Baptist
8.10Austin Finley48.22aTacoma Baptist
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Titus Palmquist
Erik Hoff
Ryee Cline
Jeff Gudaitis
43.91aTacoma Baptist
2.-Relay Team 46.30aMt Vernon Christian
3.-Gary Oakland
Andrew Johnson
Owen Huffington
Keith Kochendorfer
47.28aCedar Park Chr. (MLT)
4.-Brian Young
Stuart Montgomery
David Giordano
Danny Feiock
47.81aGrace Academy
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Titus Palmquist
Erik Hoff
Ryee Cline
Jeff Gudaitis
3:30.03aTacoma Baptist
4.-Marc Mueller
Matt Brown
Kevin Aatai
Daniel Switzer
3:46.11aBear Creek
5.-Gary Oakland
Andrew Johnson
Owen Huffington
Keith Kochendorfer
3:47.38aCedar Park Chr. (MLT)
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

4.12Kyle Schmidtke112' 10Tacoma Baptist
7.12Josh Brock93'11Grace Academy
9.9Stephen Haithcox93' 02Tacoma Baptist
14.12Andy Ellingson79' 06Tacoma Baptist
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.12Erik Hoff163' 01Tacoma Baptist
6.11Owen Huffington131'1"Cedar Park Chr. (MLT)
8.12Josh Brock123'2Grace Academy
11.11Michael Hall104' 00Tacoma Baptist
 

Long Jump  Varsity - Finals

4.11Keith Kochendorfer18'11"Cedar Park Chr. (MLT)
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Max Hall40' 4.75Tacoma Baptist
7.12David Giordano35'2Grace Academy