Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Tyler Watson11.16Stanfield
2.11Ethan Moore11.49Sherman
3.11Ty Wyman11.76Dufur
4.11Michael Madison11.83Echo
5.12Levi Scartozzi11.99Goldendale
6.12Tom Akre12.19Dufur
7.12Eli Cromwell12.32Spray
8.10Eric Rose12.40Goldendale
9.9Nick Anderson12.43Dufur
10.9Kameron Watson12.84Stanfield
11.9Salvador Mancilla12.97Stanfield
12.12Kong Vipitthikul13.00Ukiah
13.12Sergio Calderon-Diaz13.18South Wasco County
14.11Alan Rietmann13.22Ione
15.11Marco Castro13.30Ukiah
16.11Mick Lofthouse13.52South Wasco County
17.9Tyler Pike13.70Condon/Wheeler
18.12Duy Ong14.35Mitchell
19.11Lam Ho15.42Spray
20.11Ivan Jurisevic15.47Spray
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Tyler Watson22.75Stanfield
2.11Ethan Moore23.52Sherman
3.11Michael Madison23.90Echo
4.12Levi Scartozzi24.41Goldendale
5.12Eli Cromwell25.37Spray
6.9Nick Anderson25.52Dufur
7.12Michael Carter25.57South Wasco County
8.12Davi Soubihia25.62Mitchell
9.9Kameron Watson26.30Stanfield
10.11Kun Lee26.36Ukiah
11.12Sergio Calderon-Diaz27.19South Wasco County
12.11Joel Rahberger27.36Goldendale
13.9Cole MacInnes27.43Condon/Wheeler
14.9Eddie Rojas28.95Stanfield
15.11Cesar Milan29.49Spray
16.9Nevan Keys33.34Dufur
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.11Michael Madison53.92Echo
2.9Ryan Griffin57.34Stanfield
3.12Bud Carter59.28Mitchell
4.9Nick Anderson1:00.06Dufur
5.10Lane Meanus1:04.15Dufur
6.10Cody Flower1:05.23Dayville
7.9Eddie Rojas1:08.51Stanfield
8.9Shane Asher1:10.30Spray
9.10Corey Wilson1:12.73Spray
 

800 Meters  Varsity - Finals

X11Herschel Sanchey2:11.00Klickitat
1.9Logan Swaggart2:24.00Griswold
2.12John Dean2:24.50Mitchell
3.9Jordon Sandquist2:25.00South Wasco County
4.12Stephen Fatland2:25.50Condon/Wheeler
5.9Jorge Munoz2:26.00Echo
6.10Lane Meanus2:29.00Dufur
7.9Sean Davidson2:30.00Dufur
8.9Ryan Lofthouse2:33.00South Wasco County
9.9Kirk Fatland2:48.00Condon/Wheeler
10.9Shane Asher2:49.00Spray
 

1500 Meters  Varsity - Finals

1.11Herschel Sanchey4:30.92Klickitat
2.12Tyler Grindstaff4:35.66Griswold
3.10Asa Israel4:38.69Goldendale
4.11Jeremy Begay4:56.25Dufur
5.10Christopher Schell5:01.72Ukiah
6.11Tyson Blackburn5:02.49Stanfield
7.9Jorge Munoz5:06.36Echo
8.12John Dean5:09.05Mitchell
10.11Blaine Maley5:38.30Condon/Wheeler
11.9Gunner Jessen5:43.89Ione
9Sean Davidson5:47.10Dufur
9Brad GarnerDNSSouth Wasco County
10Aeron RutherfordDNSSouth Wasco County
12Stephen FatlandDNSCondon/Wheeler
10Levi RohdeNTGriswold
11Richard BohnaNTIone
11Alexander WegnerNTUkiah
 

3000 Meters  Varsity - Finals

1.11Herschel Sanchey10:07.43Klickitat
2.10Asa Israel10:24.13Goldendale
3.12Stephen Fatland10:55.16Condon/Wheeler
4.12Hamish Hinton11:36.88Condon/Wheeler
5.11Tyson Blackburn11:37.52Stanfield
6.9Gunner Jessen12:12.59Ione
7.9Brad Garner13:19.01South Wasco County
8.9Kirk Fatland13:20.41Condon/Wheeler
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.9Stephen Larlee17.04South Wasco County
2.12Victor Gonzalez17.45Dufur
3.12Jesse Carlson18.35Stanfield
4.11Wade Plumlee19.45Goldendale
5.11Nick Hurt21.48Goldendale
6.12Diego Ramirez33.17Mitchell
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Victor Gonzalez44.26Dufur
2.9Stephen Larlee44.60South Wasco County
3.12Bud Carter47.07Mitchell
4.12Jesse Carlson48.82Stanfield
5.10Clay Morter51.51Ione
6.9Nolan Fischer52.69Spray
7.11Nick Hurt53.42Goldendale
8.12Seung Seo53.81Mitchell
9.9Grant Mcmurry58.91Griswold
10.9Nevan Keys1:03.53Dufur
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Tom Akre
Nick Anderson
Victor Gonzalez
Ty Wyman
46.27cDufur
1.-Relay Team 46.27Ukiah
2.-Relay Team 47.92South Wasco County
3.-Paul Hams
Kip Krebs
Alan Rietmann
Clay Morter
49.02Ione
4.-Relay Team 49.96Goldendale
6.-Roscoe Arnzen
Eli Cromwell
Steven Medlock
Roman Burger
51.09Spray
7.-Jordan Pawley
Salvador Mancilla
Kameron Watson
Eddie Rojas
53.72Stanfield
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Kameron Watson
Brian Surber
Jesse Carlson
Ryan Griffin
3:52.25Stanfield
3.-Relay Team 4:15.62Goldendale
4.-Logan Swaggart
Chance Raymond
Tyler Grindstaff
Garrett Swaggart
4:16.84Griswold
5.-Lane Meanus
Mike Austin
Jeremy Begay
Sean Davidson
4:24.2Dufur
5.-Relay Team 4:24.20South Wasco County
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.11Kasey McCullough47'02.00Dufur
2.12Schon Hybertson45'04.00Dufur
3.11Eric Dohrman42'02.50Goldendale
4.11Kip Krebs41'10.00Ione
5.12Roscoe Arnzen38'03.00Spray
6.11Wade Plumlee36'04.00Goldendale
7.12Sergio Calderon-Diaz33'04.50South Wasco County
8.11Ivan Jurisevic32'00.00Spray
9.11Antonio Balderrama31'10.50South Wasco County
10.10Jamie Newton31'09.50Spray
11.12Matteo Strasser31'03.50Mitchell
12.12Matthew Earl30'09.00Sherman
13.11Garrett Swaggart30'04.00Griswold
14.9Justin Zimmerman30'01.00Griswold
15.9Salvador Mancilla29'06.00Stanfield
16.12Diego Ramirez28'09.50Mitchell
17.10Kevin Clark28'09.00Griswold
18.10Jacob McElravy27'09.00Goldendale
19.11Nils Iso-Markku27'04.50Ukiah
20.11Austin Wortman26'10.00Echo
21.12Blaine Lambert25'05.00South Wasco County
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Schon Hybertson135'11Dufur
2.9Jason Starr111'06Spray
3.11Kip Krebs109'04Ione
4.11Wade Plumlee103'08Goldendale
5.11Kasey McCullough103'04Dufur
6.12Jesse Carlson102'01Stanfield
7.12Ethan Baros98'04Stanfield
8.11Keith Adams95'06Spray
9.10Kevin Clark89'09Griswold
10.11Torben Becker89'07Spray
11.11Eric Dohrman89'02Goldendale
12.12Blaine Lambert77'00South Wasco County
13.12Matthew Earl76'06Sherman
14.11Austin Wortman76'04Echo
15.11Antonio Balderrama75'10South Wasco County
16.10Jacob McElravy74'00Goldendale
17.9Kevin Purnell70'04Stanfield
18.11Garrett Swaggart68'11Griswold
19.9tylor Bushman62'06Griswold
20.11Nils Iso-Markku60'02Ukiah
21.12Davi Soubihia58'04Mitchell
9Conner FissellDNSDufur
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.11Ryan Standiford173'04Condon/Wheeler
2.11Paul Hams140'10Ione
3.11Ty Wyman138'10Dufur
4.9Jason Starr118'10Spray
5.12Ethan Baros116'00Stanfield
6.10Christopher Schell115'02Ukiah
7.11Bo Lauff115'00Goldendale
8.12Duy Ong114'09Mitchell
9.12Tom Akre114'02Dufur
10.11Dennis Arthur110'10Dufur
11.9Cole MacInnes107'09Condon/Wheeler
12.11Antonio Balderrama104'03South Wasco County
13.10Steven Medlock96'02Spray
14.11Garrett Swaggart93'09Griswold
15.9Jorge Munoz93'07Echo
16.10Kevin Clark93'02Griswold
17.9Salvador Mancilla89'03Stanfield
18.12Herbert Kohlberg88'08Ukiah
19.9Jordon Sandquist78'07South Wasco County
20.9tylor Bushman76'09Griswold
21.10Everett McGirt76'03Goldendale
22.11Jose Ramos75'08Stanfield
23.10Jacob McElravy69'04Goldendale
24.10Corey Wilson67'11Spray
25.12Matteo Strasser62'02Mitchell
 

High Jump  Varsity - Finals

1.10Clay Morter5'04.00Ione
2.11Bo Lauff5'04.00Goldendale
3.12Mike Austin5'00.00Dufur
3.11Roman Burger5'00.00Spray
10Tyler HunzikerDNSGoldendale
10Jeromie MasonDNSKlickitat
11Asa MillerDNSSpray
12Matteo StrasserDNSMitchell
10James SurberDNSStanfield
9Brian SurberDNSStanfield
11Joel RahbergerNHGoldendale
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.11Ethan Moore19'08.00Sherman
2.11Ty Wyman18'00.50Dufur
3.10Jeromie Mason17'10.50Klickitat
4.12Mike Austin17'00.00Dufur
5.10Christopher Schell16'08.00Ukiah
6.11Alan Rietmann16'06.50Ione
7.11Roman Burger15'09.50Spray
8.10Cody Flower15'07.00Dayville
8.12Diego Ramirez15'07.00Mitchell
10.11Jeremy Begay15'04.00Dufur
11.12Roscoe Arnzen15'03.00Spray
11.9Matt Hams15'03.00Ione
13.11Joel Rahberger14'08.00Goldendale
14.9Tyler Pike14'05.50Condon/Wheeler
15.10Jamie Newton13'11.00Spray
16.12Duy Ong13'07.00Mitchell
17.9Grant Mcmurry12'11.50Griswold
18.11Blaine Maley10'04.50Condon/Wheeler
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.11Ethan Moore40'09.00Sherman
2.9Stephen Larlee40'03.00South Wasco County
3.12Bud Carter40'01.50Mitchell
4.10Jeromie Mason38'03.00Klickitat
5.11Paul Hams38'02.00Ione
6.12Eli Cromwell37'09.00Spray
7.10Eric Rose37'04.00Goldendale
8.12Seung Seo35'07.50Mitchell
9.9Nolan Fischer33'03.00Spray
10.9Nevan Keys32'11.50Dufur
11.12Diego Ramirez31'06.00Mitchell
12.11Dennis Arthur27'08.50Dufur
10James SurberDNSStanfield
11Joel RahbergerNDGoldendale
11Cody HerbeholuzDNSGoldendale