Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Ethan Moore11.21Sherman
2.12Neeko Rachor11.55Mitchell
3.12Jonavan Jim11.87Lyle/Wishram
4.12Josh Barnett12.22Condon/Wheeler
5.10Nick Anderson12.23Dufur
6.10Kameron Watson12.28Stanfield
7.11Cody Flower12.43Dayville
8.10Salvador Mancilla12.44Stanfield
9.11Steven Medlock12.45Spray
10.9John Lee12.65Ukiah
11.9Tyler Moodenbaugh12.97Long Creek
12.9Nolan Smith12.99Lyle/Wishram
13.11Busta Bustamante13.02Ione
14.9Steven McCluskey13.03Lyle/Wishram
14.12Brandon Anderson13.03Condon/Wheeler
16.11Colton McCullough13.12Sherman
17.12Philipp Schulz13.53Long Creek
18.12Chi Nguyen13.57Long Creek
19.9Wesley Dick13.64Stanfield
20.9Kory Lepinski14.95Dufur
12Kun LeeNTUkiah
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Ethan Moore22.81Sherman
2.12Neeko Rachor23.40Mitchell
3.10Kameron Watson24.89Stanfield
4.11Hector Esquivel25.58Stanfield
5.11Cody Flower25.91Dayville
6.10Matthew Brewer26.48Klickitat
7.12Dennis Arthur26.88Dufur
8.11Aaron Churchwell26.99Lyle/Wishram
9.10Kyle Murphy27.86Lyle/Wishram
10.11Busta Bustamante27.92Ione
11.11Jamie Newton28.02Spray
12.9Kevin LaRue28.66Ione
13.9Wesley Dick28.80Stanfield
14.12Chi Nguyen30.35Long Creek
14.11Corey Wilson30.35Spray
12Brandon AndersonNTCondon/Wheeler
11Pedro MottaNTMitchell
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.11Robert Phelps54.04Lyle/Wishram
2.10Stephen Larlee54.99South Wasco County
3.11Pedro Motta56.87Mitchell
4.10Jose Mancilla57.24Stanfield
5.11Cory Peterson57.83Ione
6.10Nick Anderson58.45Dufur
7.11Hector Esquivel58.74Stanfield
8.10Cole MacInnes59.79Condon/Wheeler
9.9Tanner Rietmann59.98Ione
10.12Nils Iso-Markku1:00.00Ukiah
11.9Jake Dingman1:00.88Spray
12.10Brad Garner1:01.35South Wasco County
13.9Brian Neifert1:04.14Lyle/Wishram
14.9Kevin LaRue1:05.32Ione
15.12Rodger Lambert1:06.20Klickitat
16.9Dustin Gibson1:10.32Dayville
17.9Evan Fissel1:13.71Dufur
9Sam BrookNTDufur
12Neeko RachorNTMitchell
 

400 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

2.11Cory Peterson56.92Ione
2.12Alan Rietmann58.04Ione
2.11Clay Morter58.25Ione
2.12Paul Hams59.84Ione
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Herschel Sanchey2:07.88Klickitat
2.10Matt Hams2:15.90Ione
3.10Brad Garner2:26.59South Wasco County
4.10Jose Mancilla2:28.43Stanfield
5.11Joseph Fischer2:29.64Spray
6.12Alexander Wegner2:30.82Ukiah
7.12Dennis Arthur2:40.84Dufur
8.9Steven McCluskey2:43.08Lyle/Wishram
9.12Rodger Lambert2:50.80Klickitat
10.10Kirk Fatland2:53.05Condon/Wheeler
11.9Evan Fissel2:58.28Dufur
12.9Francisco Martinez3:07.96Lyle/Wishram
11Pedro MottaNTMitchell
10Shane AsherNTSpray
12Nils Iso-MarkkuNTUkiah
10Jordon SandquistNTSouth Wasco County
 

1500 Meters  Varsity - Finals

1.12Herschel Sanchey4:27.33Klickitat
2.11Christopher Schell5:00.43Ukiah
3.11Aeron Rutherford5:01.93South Wasco County
4.11Josiah Fischer5:03.52Spray
5.12Richard Bohna5:19.50Ione
6.12Dennis Arthur5:21.90Dufur
7.11Andreas Phan5:42.76Mitchell
8.9Francisco Martinez6:36.65Lyle/Wishram
11Lane MeanusNTDufur
9Grant MeanusNTDufur
12Tyson BlackburnNTStanfield
9Christipher LambertNTKlickitat
12Alexander WegnerNTUkiah
 

3000 Meters  Varsity - Finals

1.12Herschel Sanchey10:04.25Klickitat
2.11Aeron Rutherford11:16.44South Wasco County
3.10Gunner Jessen11:50.40Ione
4.9Brian Neifert12:26.10Lyle/Wishram
5.10Kirk Fatland12:32.18Condon/Wheeler
6.11Andreas Phan14:38.84Mitchell
7.9Nolan Smith14:38.85Lyle/Wishram
12Beau KitchensNTLyle/Wishram
11Pedro MottaNTMitchell
12Richard BohnaNTIone
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Asa Miller15.71Spray
2.9Henry Matai16.04Lyle/Wishram
3.11Mark Brammer17.72Stanfield
4.10Brian Surber19.18Stanfield
5.9Felipe Pena19.40Stanfield
6.10Jordon Sandquist19.86South Wasco County
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.10Stephen Larlee43.69South Wasco County
2.10Brian Surber44.59Stanfield
3.11Mark Brammer47.06Stanfield
4.10Nick Anderson47.16Dufur
5.11Steven Medlock47.17Spray
6.10Tyler Urbach49.65Condon/Wheeler
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Jonavan Jim
Henry Matai
Jim Price
Robert Phelps
47.82Lyle/Wishram
2.-Paul Hams
Cory Peterson
Alan Rietmann
Clay Morter
48.36Ione
3.-Jake Dingman
Steven Medlock
Nolan Fischer
Asa Miller
48.47Spray
4.-Ivan Sanchez
Hector Esquivel
Kameron Watson
Jose Mancilla
48.71Stanfield
5.-Ryan Lofthouse
Brad Garner
Dakota Smith
Jordon Sandquist
49.11South Wasco County
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Jim Price
Robert Phelps
Henry Matai
Jonavan Jim
3:43.79Lyle/Wishram
2.-Alan Rietmann
Cory Peterson
Clay Morter
Paul Hams
3:53.01Ione
3.-Joseph Fischer
Nolan Fischer
Josiah Fischer
Asa Miller
3:55.70Spray
4.-Hector Esquivel
Jose Mancilla
Matt Dunlap
Mark Brammer
4:06.02Stanfield
5.-Brad Garner
Ryan Lofthouse
Jordon Sandquist
Aeron Rutherford
4:17.58South Wasco County
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Kasey McCullough51'07.00Dufur
2.11Mike Murphy43'07.00Lyle/Wishram
3.10Jason Starr42'06.00Spray
4.11Steven Medlock41'07.00Spray
5.11Jim Price40'08.00Lyle/Wishram
6.12Kip Krebs40'07.00Ione
7.11Aaron Churchwell39'00.00Lyle/Wishram
8.11Jamie Newton38'09.00Spray
9.12Antonio Balderrama37'02.00South Wasco County
10.11Omar Ibarra36'02.50Stanfield
11.9Jordan Hayden33'07.00Stanfield
11.9Cole Wilson33'07.00Dufur
11.11Christopher Schell33'07.00Ukiah
14.11Luke Bradfield33'06.00Ione
15.10Conner Fissell33'04.00Dufur
16.9Logan Baros33'00.00Stanfield
17.10Daniel Palmquist30'02.00South Wasco County
18.10Daniel Hernandez29'04.50South Wasco County
19.9Christipher Lambert29'01.00Klickitat
20.11Matt Coleman27'05.00Ione
12Andres Montes de OcaNDUkiah
12Alexander LehrNDUkiah
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.10Jason Starr133'04Spray
2.12Kip Krebs122'06Ione
3.11Mike Murphy117'06Lyle/Wishram
4.10Nolan Fischer104'01Spray
5.9Henry Matai101'06Lyle/Wishram
6.11Aaron Churchwell93'02Lyle/Wishram
7.9Jordan Hayden89'04Stanfield
8.12Antonio Balderrama89'01South Wasco County
9.12Brandon Anderson88'07Condon/Wheeler
10.10Conner Fissell88'02Dufur
11.9Cole Wilson87'05Dufur
12.10Daniel Hernandez81'08South Wasco County
13.10Kevin Purnell81'04Stanfield
14.9Kory Lepinski80'01Dufur
15.11Matt Coleman78'10Ione
16.11Josiah Fischer78'05Spray
17.10Daniel Palmquist70'08South Wasco County
18.9Logan Baros70'05Stanfield
19.11Luke Bradfield67'08Ione
20.12Marco Castro47'03Ukiah
12Andres Montes de OcaNDUkiah
12Alexander LehrNDUkiah
9Scott LeeNDDayville
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.12Ryan Standiford161'08Condon/Wheeler
2.10Jason Starr161'04Spray
3.12Dennis Arthur136'11Dufur
4.10Salvador Mancilla136'04Stanfield
5.10Ryan Lofthouse134'10South Wasco County
6.11Christopher Schell126'09Ukiah
7.10Cole MacInnes120'05Condon/Wheeler
8.12Jonavan Jim117'09Lyle/Wishram
9.12Antonio Balderrama112'09South Wasco County
10.10Kyle Murphy110'06Lyle/Wishram
11.9Cole Wilson109'01Dufur
12.12Jose Ramos106'11Stanfield
13.9Tyler Moodenbaugh106'07Long Creek
14.11Joseph Fischer104'05Spray
15.9Christipher Lambert103'08Klickitat
16.11Andreas Phan102'06Mitchell
17.12Tyson Blackburn102'03Stanfield
18.10Daniel Palmquist99'01South Wasco County
19.9Tanner Rietmann94'07Ione
20.10Conner Fissell91'06Dufur
21.10Gunner Jessen89'05Ione
22.10Matthew Brewer83'03Klickitat
23.11Corey Wilson78'10Spray
24.12Rodger Lambert74'00Klickitat
12Andres Montes de OcaNDUkiah
12Alexander LehrNDUkiah
12Beau KitchensNDLyle/Wishram
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Asa Miller6'00.00Spray
2.11Clay Morter5'10.00Ione
2.10Brian Surber5'10.00Stanfield
4.10Tyler Urbach5'04.00Condon/Wheeler
4.10Matt Hams5'04.00Ione
6.11Mike Murphy5'02.00Lyle/Wishram
7.12Tyson Blackburn5'00.00Stanfield
7.11Robert Phelps5'00.00Lyle/Wishram
12Matt DunlapNHStanfield
10Stephen LarleeNHSouth Wasco County
9Kevin LaRueNHIone
9Scott LeeNHDayville
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Ethan Moore20'06.50Sherman
1.12Neeko Rachor20'06.50Mitchell
3.12Paul Hams19'03.00Ione
4.12Josh Barnett18'09.00Condon/Wheeler
5.11Jeromie Mason18'01.00Klickitat
6.10Brian Surber17'05.50Stanfield
7.9Jake Dingman16'05.00Spray
8.9Brian Neifert16'03.00Lyle/Wishram
9.10Tyler Urbach16'01.00Condon/Wheeler
10.10Kyle Murphy15'08.00Lyle/Wishram
11.12Chi Nguyen15'05.00Long Creek
12.9Tyler Moodenbaugh15'02.00Long Creek
13.11Cody Flower15'00.50Dayville
13.9Christipher Lambert15'00.50Klickitat
15.9Steven McCluskey14'06.50Lyle/Wishram
16.9Marius Birk14'01.50Ukiah
17.12Kun Lee14'01.00Ukiah
18.9John Lee13'08.50Ukiah
19.12Philipp Schulz13'04.00Long Creek
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.10Stephen Larlee44'08.50South Wasco County
2.12Ethan Moore44'01.00Sherman
3.11Jeromie Mason39'04.00Klickitat
4.11Colton McCullough34'04.50Sherman
5.9Felipe Pena34'01.50Stanfield
6.10Matthew Brewer34'01.00Klickitat
7.10Kyle Murphy31'08.00Lyle/Wishram
8.9Brian Neifert31'06.50Lyle/Wishram
12Matt DunlapNDStanfield