Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.10John Daly11.81aPalmer
2.10John Scoresby12.02aPalmer
3.12Nick Gilmore12.04aWest Anchorage
4.12Jordan Tapangco12.13aValdez
5.12Travis Watkins12.25aLathrop
6.10Michael Baber12.27aWest Anchorage
7.11TJ Perry12.34aService
8.12Todd Atwood12.35aColony
8.11Shane Cawley12.35aValdez
10.9Clarence Summers12.43aEagle River
11.12Andrew Freed12.44aService
12.9Frank Carney12.47aService
13.10Isiah Edwards12.52aWasilla
15.12Jesse Thornock12.53aColony
15.10Bradley Payton12.53aEagle River
17.10Taylor Owens12.64aWasilla
18.10Stephen Pine12.69aWasilla
19.12Daniel McKee12.71aHeritage Christian
19.11Sam Warner12.71aLathrop
21.10Lanny Robinson12.72aLathrop
21.11Jason Lyon12.72aLathrop
23.10Cody Hahn12.79aEagle River
24.10Chris Ray12.81aColony
13.11Anthony Origer12.52Houston
25.12Anthony Anderson12.84aPalmer
26.9Adam Rose-Levy12.86aWest Anchorage
27.11Evan Keanaaina13.04aEagle River
28.11Jordan Schlegel13.22aHeritage Christian
29.9A.J Marshall13.54aWasilla
30.10Jonathon Tompkins13.68aHeritage Christian
31.9Austin Thompson13.72aEagle River
32.10Jacob Weiliczkiewicz13.90aWasilla
33.9Cameron Johnson13.93aEagle River
34.11Frank Adkins14.00aWasilla
35.9Todd Taylor14.10aWasilla
36.11Steven Chapman15.97aWasilla
37.9Mike Jurasek16.39aSu Valley
9Jacob DymNTService
12Shane SitesNTService
11Donte PowellNTColony
9Zachary HinkleNTEagle River
12Sean EvenstadNTEagle River
10Richard ListerNTEagle River
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Kevin Smith51.95aPalmer
2.11Matt Swan52.32aColony
3.12Brad Truax52.65aColony
5.10Matt Jaronik53.08aColony
4.11Brogan Putnam52.98Houston
6.12Devin Konkler53.18aPalmer
7.11James Owolabi53.55aEagle River
8.12Cameron Ramirez53.85aHeritage Christian
9.12Jaron Murphy54.05aColony
10.12Rick LeCheminant54.90aPalmer
11.11Shane Cawley55.07aValdez
12.12Jordan Tapangco55.33aValdez
13.12Jacob Mathiesen55.77aWest Anchorage
14.12Ryan Cunningham55.95aPalmer
15.10Pete Hanks56.39aHeritage Christian
16.12Thorton DePriest56.55aPalmer
17.10Taylor Owens57.12aWasilla
18.9Jani Lane57.37aService
19.12John Jensen57.72aColony
20.10Donovan Lieb57.90aWest Anchorage
21.11Evan Keanaaina57.99aEagle River
22.12Halvor Norris58.29Houston
23.12Silas Drayden58.47aWest Anchorage
24.10Keane Lucas1:00.07aColony
25.10Christian McCain1:00.39aValdez
25.10Jesse Brady1:00.39aHeritage Christian
27.9A.J Marshall1:02.04aWasilla
28.9Clarence Summers1:02.09aEagle River
29.9Cameron Johnson1:04.46aEagle River
30.11Taylor Dibiaso1:05.18aEagle River
31.12Logan Burley1:05.56aWasilla
32.11Steven Chapman1:21.56aWasilla
10Ethan DarnellNTColony
12Doug GrayNTColony
9Mike StevensonNTSu Valley
10Connor MamikunianNTService
9Aaron HaynesNTService
9Nick FowlerNTService
10Dane GoodmanNTService
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Jake Parisien4:26.17aPalmer
2.12Cody Huggins4:34.21aColony
3.10Nate Miller4:38.57aHeritage Christian
4.12Mikey Stuart4:42.17aHeritage Christian
5.12Allen Cassel4:42.79aHeritage Christian
6.10Hans Roelle4:43.44aWest Anchorage
7.11Cody Phelps4:43.51aService
8.10Alex Odegaard4:47.69aWest Anchorage
9.10Robert Walgren4:50.40aService
10.9Nick Fowler4:54.58aService
11.11Zachariah Ginn4:54.65aLathrop
12.12Dillon Styers4:55.83Houston
13.12Antone Zagers4:56.52aColony
14.10Baruch Chamberlain4:56.87aWasilla
15.12Chris Ashland4:58.22Houston
16.10Blake Wangberg4:58.59aColony
17.12Josh Merioles4:58.96aValdez
18.12Ian Kjera4:59.68aLathrop
19.10Tanner Lyon4:59.89aEagle River
20.9Jani Lane5:02.68aService
21.9Mackenzie Bailey5:04.05aService
22.10Kristopher Holmes5:04.36aEagle River
23.9John Owolabi5:06.54aEagle River
24.12Gerry Hovda5:09.13aLathrop
25.12Chris Gardiner5:12.30Houston
26.10Johnathon Oen5:15.24aService
27.10Travis Wilson5:15.34aService
28.9Andy Gocke5:15.86Houston
29.12Justin Brady5:16.96aHeritage Christian
30.12Will Estes5:19.89aWest Anchorage
31.11Cameron Sholar5:20.48aWasilla
32.9Devon Fox5:20.73aEagle River
33.12Matthew Krepel5:21.07aSu Valley
34.11Travis Kindred5:22.55aEagle River
34.10Davis Dunlap5:22.55aPalmer
36.11Alex Holmes5:25.03aLathrop
37.9Ryan Tracy5:27.28aWasilla
38.9Stefan Hajdukovich5:32.54aLathrop
39.9George Keeney5:36.61aValdez
40.10Eric Norgaard5:40.23aEagle River
41.10Lawrence Kruger5:42.06aEagle River
42.10Matthew Dallas5:46.85aPalmer
43.10Zack Brookover5:47.05aService
44.10Duane Hunter5:50.76aService
45.9Evan Fisher6:02.60aEagle River
46.10Theodore Hoople6:03.10aPalmer
47.10Dylan Klebesadel6:34.03aPalmer
10Andrew ManwillerNTHeritage Christian
10Paul BrownNTService
10Gunner WilliamsNTColony
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Jaron Murphy42.67aColony
2.12Dave Gray42.80aColony
3.11Colton Newman44.27aWasilla
4.12Doug Gray44.34aColony
5.11Dustin Dodds44.54Houston
6.12Isaiah Hoyer44.93aWest Anchorage
7.10Keane Lucas45.13aColony
8.12Tony Guzman45.18aPalmer
9.11Dana Gorski45.31aEagle River
10.12Tim Dorsey47.15aHeritage Christian
11.11Landon Mattingley47.29aPalmer
13.11Brian Cox47.62aColony
12.12Halvor Norris47.44Houston
14.11Ian Jensen47.91aLathrop
15.10Ryan Bergerson50.98aWest Anchorage
16.9George Keeney51.24aValdez
17.9Frank Carney51.41aService
18.9Garrett Elder51.96Houston
19.9Keenan Wallace52.33aLathrop
20.9Elisha Powell54.28aWest Anchorage
21.11Ian Shortridge58.60aWasilla
22.9Mike Jurasek1:01.80aSu Valley
9Elias CurtisNTSu Valley
9Jacob DymNTService
12Garren VolperNTService
10William OverbaughNTService
12Grant NiverNTColony
11Wade SchirackNTWasilla
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Anthony Anderson
Christopher Forkner
Devin Konkler
John Scoresby
46.02aPalmer
2.-Jacob Orr
Nick Gilmore
Jacob Mathiesen
Aaron Wooley
47.16aWest Anchorage
--Travis Watkins
Sam Warner
Jason Lyon
Justin Duchai
48.17Lathrop
3.-Todd Atwood
Donte Powell
Ethan Darnell
Marshall Farris
48.41aColony
4.-Chance Musselman
Colton Newman
Tim Orr
Taylor Owens
48.50aWasilla
5.-Sean Evenstad
Bradley Payton
Zachary Hinkle
Brandon Metzel
48.82aEagle River
6.-Duane Hunter
T J Perry
Andrew Freed
Frank Carney
49.50aService
7.-Brooks Poe
Keenan Wallace
Lanny Robinson
Ian Kjera
50.30aLathrop
8.-Cameron Johnson
Evan Keanaaina
Timothy Bradley
Dana Gorski
50.40aEagle River
1.-Beebo Russel
Tim Orr
Robert Cliborn
Christopher Lafe
50.44aWasilla
2.-Coleman Ahrens
Landon Mattingley
David Zoerb
JD Mitchell
51.70aPalmer
3.-Oliver Keim
Chas Phillips
Lyndon Tulimasealii
Miracle Tulimasealii
51.84aWest Anchorage
4.-Taylor Dibiaso
Austin Thompson
Patrick Marshall
Nikolai Reitz
53.20aEagle River
5.-Ben Pucci-McGraw
Jon Mastroyanis
Keane Lucas
Trey Farber
54.14aColony
9.-Steen Timmers
Grant Hicks
Lee Bloczynski
Jesse Kolbeck
54.26aSu Valley
6.-Relay Team 54.80aSu Valley
7.-Andrew Kim
Joseph Sokemi
Brown Faaalega
Corey Lindamood
57.28aService
8.-Rhys Bryner
Curtis Whisman
Greg Baker
James Brady
59.59aHeritage Christian
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Devin Konkler
Christopher Forkner
Tony Guzman
John Scoresby
1:35.10aPalmer
2.-Matt Jaronik
Matt Swan
Jaron Murphy
Brad Truax
1:36.10aColony
3.-Travis Watkins
Sam Warner
Jason Lyon
Justin Duchai
1:38.02aLathrop
4.-Jacob Mathiesen
Jacob Orr
Aaron Wooley
Nick Gilmore
1:39.09aWest Anchorage
5.-Isiah Edwards
Chance Musselman
Colton Newman
Taylor Owens
1:41.41aWasilla
6.-Relay Team 1:43.31aService
7.-Daniel McKee
Curtis Whisman
Jesse Brady
Jonathon Tompkins
1:46.78aHeritage Christian
8.-Grant Hicks
Patrick Fitzgerald
Nick Nysewander-Kellard
Jesse Kolbeck
1:50.26aSu Valley
--Anthony Origer
Hunter Seibold
Scott Herman
Israel Morales
DQHouston
--Sean Evenstad
Bradley Payton
Brandon Metzel
Zachary Hinkle
DQEagle River
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Ryan Cunningham
Rick LeCheminant
Kevin Smith
Jake Parisien
3:41.99aPalmer
2.-Allen Cassel
Cameron Ramirez
Pete Hanks
Mikey Stuart
3:46.02aHeritage Christian
3.-Dillon Styers
Dustin Dodds
Daniel Munoz
Brogan Putnam
3:46.88Houston
4.-John Jordan
Brandon Metzel
James Owolabi
John Owolabi
3:49.80aEagle River
5.-Nick Fowler
Connor Mamikunian
Robert Walgren
Cody Phelps
3:52.89aService
6.-Hans Roelle
Alex Odegaard
Will Estes
Silas Drayden
3:54.02aWest Anchorage
7.-Blake Wangberg
Antone Zagers
Marshall Farris
Cody Huggins
3:54.12aColony
8.-Tim Dorsey
Jesse Brady
Justin Brady
Andrew Manwiller
4:00.08aHeritage Christian
9.-Gerry Hovda
Zachariah Ginn
Keenan Wallace
Alex Holmes
4:05.18aLathrop
10.-Logan Burley
Josiah Stewart
Stephen Pine
Wade Schirack
4:05.60aWasilla
11.-Travis Kindred
Forest Fisher
Devon Fox
Lawrence Kruger
4:22.55aEagle River
--Steen Timmers
Mike Stevenson
Matthew Krepel
Elias Curtis
DQSu Valley
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Brad Truax
Doug Gray
Cody Huggins
Matt Swan
8:21.12aColony
2.-Kevin Smith
Rick LeCheminant
Ryan Cunningham
Thorton DePriest
8:29.87aPalmer
3.-Allen Cassel
Cameron Ramirez
Justin Brady
Nate Miller
8:31.53aHeritage Christian
4.-Tanner Lyon
John Owolabi
James Owolabi
Kristopher Holmes
8:58.63aEagle River
5.-Chris Ashland
Chris Gardiner
Brogan Putnam
Daniel Munoz
9:03.53Houston
6.-Mackenzie Bailey
Robert Walgren
Johnathon OEN
Travis Wilson
9:07.58aService
7.-Hans Roelle
Sean McNulty
Alex Odegaard
Silas Drayden
9:08.27aWest Anchorage
8.-Cody Phelps
Nick Fowler
Connor Mamikunian
dane Goodman
9:32.15aService
9.-Zachariah Ginn
Gerry Hovda
Alex Holmes
Stefan Hajdukovich
9:37.50aLathrop
10.-Logan Burley
Josiah Stewart
Ryan Tracy
Cameron Sholar
9:47.41aWasilla
11.-Travis Kindred
Devon Fox
Forest Fisher
Lawrence Kruger
10:07.01aEagle River
 

SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]  Varsity - Finals

1.-Dave Gray
Matt Jaronik
Jaron Murphy
Matt Swan
3:43.05aColony
2.-John Daly
Rick LeCheminant
Devin Konkler
Kevin Smith
3:44.07aPalmer
1.-Blake Wangberg
Marshall Farris
Ethan Darnell
Gunner Williams
3:57.57aColony
2.-A.J Marshall
Todd Taylor
Jacob Weiliczkiewicz
Stephen Pine
4:01.68aWasilla
3.-Justin Duchai
Ian Jensen
Ian Kjera
Travis Watkins
4:03.38aLathrop
4.-James Owolabi
Clarence Summers
Sean Evenstad
Devon Fox
4:08.33aEagle River
3.-Paul Brown
Zack Brookover
Aaron Haynes
Johnathon OEN
4:09.70aService
5.-Silas Drayden
Jacob Orr
Alex Odegaard
Nick Gilmore
4:10.23aWest Anchorage
4.-Brandon Metzel
Bradley Payton
Clarence Summers
John Owolabi
4:10.85aEagle River
6.-Evan Keanaaina
Cody Hahn
Dana Gorski
John Jordan
4:13.55aEagle River
5.-Jens Timmers
Mike Stevenson
Jesse Kolbeck
Nick Nysewander-Kellard
4:13.82aSu Valley
6.-Aaron Reese
Garrett Elder
Scott Herman
Andy Gocke
4:14.94Houston
7.-T J Perry
Frank Carney
Connor Mamikunian
Jani Lane
4:17.59aService
7.-John Daly
Kevin Smith
Devin Konkler
Rick LeCheminant
4:19.01aPalmer
8.-Stefan Hajdukovich
Lanny Robinson
Brooks Poe
Alex Holmes
4:24.43aLathrop
8.-Mike Stevenson
Nick Nysewander-Kellard
Jesse Kolbeck
Grant Hicks
4:25.79aSu Valley
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.10John Knowles46'03.25Wasilla
2.11Oliver Keim44'10.25West Anchorage
3.11Christopher Lafe41'07.50Wasilla
4.12Israel Morales40'03.00Houston
5.12Miracle Tulimasealii39'11.00West Anchorage
6.11Chas Phillips39'07.75West Anchorage
7.12Beebo Russel38'08.75Wasilla
8.11Taylor Dibiaso37'05.25Eagle River
9.11JD Mitchell37'01.25Palmer
10.12Everest Moore36'09.50Palmer
11.11Corey Lindamood35'00.50Service
12.9Trey Farber34'01.50Colony
13.10Ben Pucci-McGraw33'10.00Colony
13.12Josh McPheters33'10.00Heritage Christian
15.11Tim Orr33'09.25Wasilla
16.12Garrett Mooney33'07.00Houston
17.11Brown Faaalega33'01.00Service
18.9Austin Thompson33'00.50Eagle River
19.10Joseph Sokimi32'07.00Service
20.11David Zoerb32'06.00Palmer
21.12Josh Zetino32'03.25West Anchorage
22.12Ben Crowley31'11.25Houston
23.11Robert Cliborn31'08.50Wasilla
24.11Jesse Marden31'07.50Palmer
25.9Patrick Fitzgerald30'11.00Su Valley
26.9Taylor Willing30'09.50Service
27.10Daniel Konkler29'06.25Palmer
28.10Coleman Ahrens29'04.50Palmer
29.10Jens Timmers29'01.75Su Valley
30.9Forest Morgan28'10.50Su Valley
31.9Shayne Sawyer27'05.50Palmer
32.11Jon Mastroyanis26'10.00Colony
33.10Keane Lucas26'07.25Colony
34.12Elliot Dunlap26'03.25Palmer
35.11Adam Neal25'01.75Eagle River
36.12James Brady24'07.50Heritage Christian
37.12Greg Baker23'09.25Heritage Christian
38.9Curtis Whisman23'04.50Heritage Christian
39.9Rhys Bryner21'08.00Heritage Christian
40.9Elijah Hartley15'09.25Su Valley
10Andrew KimNDService
11Leo AukustinoNDService
10Gunner WilliamsNDColony
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Beebo Russel136'11Wasilla
2.10John Knowles129'11Wasilla
3.12Israel Morales124'07Houston
4.11Oliver Keim115'06West Anchorage
5.11David Zoerb109'08Palmer
6.11JD Mitchell109'06Palmer
7.11Jesse Marden106'04Palmer
8.11Tim Orr100'04Wasilla
9.12Grant Hicks96'06Su Valley
10.11Brown Faaalega96'01Service
11.10Joseph Sokimi93'06Service
12.11Christopher Lafe91'08Wasilla
13.12Miracle Tulimasealii90'09West Anchorage
14.12Garrett Mooney90'03Houston
15.9Lyndon Tulimasealii87'03West Anchorage
16.10Nikolai Reitz86'03Eagle River
17.11Landon Mattingley84'07Palmer
18.12Josh Zetino82'04West Anchorage
19.9Trey Farber82'00Colony
20.9Patrick Marshall81'09Eagle River
21.11Chas Phillips80'01West Anchorage
22.10Scott Herman78'05Houston
23.9Patrick Fitzgerald76'02Su Valley
24.12Everest Moore75'10Palmer
25.12James Brady75'09Heritage Christian
26.11Kelly Smith74'04West Anchorage
27.10Chris Bailey72'09Palmer
28.12Elliot Dunlap72'08Palmer
29.9Austin Thompson68'09Eagle River
30.9Shayne Sawyer68'04Palmer
31.12Greg Baker63'10Heritage Christian
32.12Tim Dorsey63'04Heritage Christian
33.10Ben Pucci-McGraw63'02Colony
34.10Daniel Konkler62'10Palmer
35.9Taylor Willing62'07Service
36.9Mike Stevenson60'11Su Valley
37.10Andrew Kim60'00Service
38.10Jens Timmers59'11Su Valley
39.10Lee Bloczynski59'09Su Valley
40.9Curtis Whisman59'08Heritage Christian
41.9Tyler Smith57'05West Anchorage
42.9Forest Morgan53'07Su Valley
43.9Rhys Bryner45'06Heritage Christian
44.9Elijah Hartley44'00Su Valley
11Jon MastroyanisNDColony
 

High Jump  Varsity - Finals

1.11Ben Jackson6'04.00Service
2.12Antone Zagers6'00.00Colony
2.12Isaiah Hoyer6'00.00West Anchorage
4.12Cameron Ramirez5'04.00Heritage Christian
5.10Pete Hanks5'02.00Heritage Christian
5.9Arron Reese5'02.00Houston
7.12Dillon Styers5'00.00Houston
7.11Daniel Munoz5'00.00Houston
7.10Scott Herman5'00.00Houston
7.10Isiah Edwards5'00.00Wasilla
11Robert ClibornNHWasilla
11Jordan SchlegelNHHeritage Christian
11JD MitchellNHPalmer
11Kelly SmithNHWest Anchorage
12Nick GilmoreNHWest Anchorage
10Duane HunterNHService
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.11Ben Jackson19'09.75Service
2.10Matt Jaronik18'08.50Colony
2.12Jesse Thornock18'08.50Colony
4.9Nick Nysewander17'08.50Su Valley
5.12Andrew Freed17'06.75Service
6.10John Daly17'06.00Palmer
7.10Cody Hahn17'03.50Eagle River
8.10Coleman Ahrens17'01.50Palmer
9.10Christopher Forkner17'01.25Palmer
10.11Daniel Munoz16'11.25Houston
11.9Zachary Hinkle16'10.25Eagle River
12.12Daniel McKee16'09.75Heritage Christian
13.9Arron Reese16'09.50Houston
14.11Dana Gorski16'06.25Eagle River
15.12Hunter Seibold16'02.75Houston
16.10Christian McCain16'00.25Valdez
17.12Jacob Mathiesen15'09.75West Anchorage
18.9Aaron Haynes15'09.25Service
19.11Chance Musselman15'06.75Wasilla
20.11Christopher Lafe15'00.00Wasilla
21.10Duane Hunter14'11.75Service
22.11David Kennedy14'10.75Wasilla
23.10Ryan Bergerson14'04.75West Anchorage
9Alex PerueNDWest Anchorage
12Anthony AndersonNDPalmer
11Frank AdkinsNDWasilla
9Ben AldermanNDWasilla
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.11Ben Jackson43'02.25Service
3.12Tony Guzman41'00.00Palmer
4.12Andrew Freed38'05.00Service
5.11Brian Cox37'09.75Colony
6.11Chance Musselman37'03.25Wasilla
7.12John Jensen37'01.50Colony
8.12Jesse Thornock36'10.00Colony
9.10Ryan Bergerson36'05.25West Anchorage
10.12Thorton DePriest34'11.00Palmer
11.11Kelly Smith34'09.00West Anchorage
12.11Brown Faaalega34'03.75Service
13.12Hunter Seibold34'02.75Houston
14.12Josiah Stewart34'02.50Wasilla
15.9Arron Reese33'07.00Houston
16.11David Kennedy33'03.00Wasilla
17.10Bill Kelly32'06.00Su Valley
18.10Scott Herman31'09.25Houston
19.12Anthony Anderson30'00.50Palmer
20.12Grant Hicks29'04.75Su Valley
21.9Elias Curtis28'08.00Su Valley
22.10Jonathon Tompkins28'07.00Heritage Christian
23.9Garrett Elder27'11.50Houston
11Daniel MunozNDHouston
11Jordan SchlegelNDHeritage Christian
10Pete HanksNDHeritage Christian
12Garren VolperNDService
11Megan HallerNDWest Anchorage
9Amber WeimerNDWest Anchorage
12Grant NiverNDColony
 

Teams

Meet Schedule

Track Finals
VSMR 200-200-400-800m
V4x800 Relay
V100 Meters
V4x200 Relay
V1600 Meters
V4x100 Relay
V400 Meters
V300m Hurdles
V4x400 Relay
Field Finals
VShot Put1:30 PM
VDiscus9:30 PM
VLong Jump
VTriple Jump
VHigh Jump
Track Finals
VSMR 100-100-200-400m
V4x800 Relay
V100 Meters
V4x200 Relay
V1600 Meters
V4x100 Relay
V400 Meters
V300m Hurdles
V4x400 Relay
Field Finals
VShot Put9:30 AM
VDiscus1:30 PM
VLong Jump
VTriple Jump
VHigh Jump