Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Nick West11.95Imbler
2.11Aaron Erland12.41Dufur
3.12Preston Christensen12.49Arlington
4.11Jose Mancilla12.68Stanfield
5.11Corban Hegdal12.71Weston-McEwen
6.11Vanni Petrolli12.76Joseph
7.12Justin Brainerd12.81Cove
8.11Oscar Nova12.82Long Creek
9.12Derek Baker12.87Umatilla
10.10Matt Jaeger12.91Spray
11.11Toon Junnoi12.92Ione
12.11Ryan Griffin12.93Stanfield
13.-Quinn Chick12.94Heppner
14.11Kameron Watson13.02Stanfield
15.11Nick Anderson13.04Dufur
16.11Todd Leach13.10Pilot Rock
17.11Michael Scherman13.13Griswold
18.12Clancy Warnock13.14Joseph
19.11Willie Chang13.19Long Creek
20.10Tyler Moodenbaugh13.24Long Creek
21.12Chance Raymond13.25Griswold
22.11Jimmy Ludwig13.26Elgin
23.10Zack Phillips13.33Imbler
24.10Mickey Stenkamp13.35Joseph
25.10Ray Harris13.38Echo
26.10Alex Rietmann13.45Ione
27.12Ryan Roulston13.47Weston-McEwen
28.12Nathan Ten Eyck13.56Umatilla
29.11Tie Chalongtrakul13.62Ione
30.11Devon Mitchell13.63Echo
31.9Reagan King13.82Pilot Rock
32.-Kim Cheng13.91Heppner
33.12Jamie Newton14.29Spray
34.11Tyler Pike14.44Condon/Wheeler
35.9Dillon Brittan14.55Pilot Rock
36.10Michael Lutz14.66Echo
37.9Conner Pappas14.70Heppner
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.11Vanni Petrolli24.28Joseph
2.12Nick West24.91Imbler
3.11Jose Mancilla25.35Stanfield
4.11Ryan Griffin25.42Stanfield
5.12Preston Christensen25.49Arlington
8.-Quinn Chick25.90Heppner
6.11Casey Mckinney25.81Arlington
7.10German Campos25.82Umatilla
9.11Brandon Garcia25.91Heppner
10.11Andrew Young26.01Spray
11.11Oscar Nova26.06Long Creek
12.11Tie Chalongtrakul26.10Ione
13.10Ray Harris26.19Echo
14.11Aaron Erland26.31Dufur
15.10Zack Phillips26.33Imbler
16.12Philipp Schandelmeier26.35Long Creek
17.11Nick Anderson26.37Dufur
18.10Mickey Stenkamp26.51Joseph
19.10Alex Rietmann26.60Ione
20.11Todd Leach26.73Pilot Rock
21.12Sam Garnett26.81Joseph
22.11Amos Studtmann26.89Long Creek
23.11Michael Scherman26.98Griswold
24.10Sam Brook27.04Dufur
25.12Chance Raymond27.15Griswold
26.11Devon Mitchell27.24Echo
27.11Steven Ruth27.36Imbler
28.12Corey Wilson28.13Spray
29.11Ryan Lofthouse28.17South Wasco County
30.11Tyler Pike28.37Condon/Wheeler
31.9Andrew Bara28.80Heppner
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Nick West53.90Imbler
2.11Corban Hegdal54.33Weston-McEwen
3.10Tory Shane55.38Arlington
4.11Bryan Holland55.63Heppner
5.11Nick Anderson56.38Dufur
6.10Zack Phillips56.74Imbler
7.9Trevor Lewis57.30Joseph
8.12Sam Garnett58.00Joseph
9.11Devon Mitchell58.04Echo
10.11Brad Garner58.68South Wasco County
11.10Conlan Stewart59.02Condon/Wheeler
12.11Andrew Young59.37Spray
13.10Ray Harris59.39Echo
14.12Ryan Roulston59.67Weston-McEwen
15.10Sam Brook1:00.08Dufur
16.11Brandon Garcia1:00.13Heppner
17.10Michael Lutz1:01.07Echo
18.-Kim Cheng1:01.14Heppner
19.10Caleb Bright1:01.44Joseph
20.11Todd Leach1:02.17Pilot Rock
21.11Steven Ruth1:03.17Imbler
22.-Gregory Papineau1:06.76Griswold
 

400 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

12Cory Peterson54.91Ione
12Clay Morter58.08Ione
10Tanner Rietmann58.94Ione
11Gunner Jessen61.35Ione
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Peter Stice2:06.95Umatilla
2.12Kenny Lathrop2:08.89Joseph
3.12Jacob Spendlove2:19.06Weston-McEwen
4.12Spencer Palmer2:19.43Heppner
5.11Brad Garner2:21.90South Wasco County
6.11Nick Anderson2:23.62Dufur
7.10Jacob Christopher2:24.86Weston-McEwen
8.9Grayson Morelli2:25.56South Wasco County
9.11Braden Reed2:26.05Arlington
10.9Luke Emmel2:30.37Ione
11.9Seth Palmer2:33.71Heppner
12.12J.J. Dixon2:37.36Ione
13.10Wesley Dick2:38.75Stanfield
14.11Jesse Brazil2:39.80Cove
15.11Thorin Pollreisz2:42.57Elgin
16.11David Pazmino2:45.46Long Creek
17.9Zech Hintz2:51.41Heppner
18.9Brian Martin2:56.16Imbler
 

1500 Meters  Varsity - Finals

1.10Obi Harriman4:33.17Umatilla
2.10Jacob Christopher4:49.22Weston-McEwen
3.10Ronald Gladden4:50.94Wallowa
4.10Eric Foster4:53.75Arlington
5.12Jacob Spendlove4:57.26Weston-McEwen
6.12Aeron Rutherford4:57.55South Wasco County
7.9Alex Dillard4:57.87Dufur
8.-Eric Vogel4:58.84Heppner
9.11Gunner Jessen5:05.15Ione
10.9Grayson Morelli5:05.91South Wasco County
11.9Seth Palmer5:07.44Heppner
12.11Nathan Brazil5:07.85Cove
13.10Jordan Mitchell5:11.79Echo
14.9Dino Ibarra5:14.87Stanfield
15.11RJ Hilliard5:15.96Echo
16.10Sam Brook5:20.12Dufur
17.11Max Bedolla5:20.44Umatilla
18.12J.J. Dixon5:24.29Ione
19.9Justin Gladden5:27.42Wallowa
20.11Garth Mavis5:31.04Stanfield
21.12Kolton Wortman5:31.14Echo
22.9Cody Nelson5:33.19Heppner
23.12Levi Rohde5:43.91Griswold
24.9Brian Martin5:52.08Imbler
25.11Thorin Pollreisz6:07.05Elgin
 

3000 Meters  Varsity - Finals

1.10Obi Harriman10:09.25Umatilla
2.12Aeron Rutherford10:48.29South Wasco County
3.9Alex Dillard10:48.56Dufur
4.9Marcos Madrigal11:09.46Stanfield
5.10Eric Foster11:13.96Arlington
6.11Nathan Brazil11:30.14Cove
7.12Kirk Fatland11:40.51Condon/Wheeler
8.9Cody Nelson12:14.48Heppner
9.9Pete Maley12:46.35Condon/Wheeler
10.11Garth Mavis12:46.89Stanfield
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.11Jordan Hatfield17.15Heppner
2.11Brian Surber17.84Stanfield
3.11Miguel Penaloza18.18Weston-McEwen
4.11Stephen Larlee18.36South Wasco County
5.12Russell Fox18.64Umatilla
6.12Steven Medlock19.36Spray
7.10Donaven Baker21.42Umatilla
8.9Andrew Bara21.51Heppner
9.11Alex Duffy22.61Elgin
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.11Stephen Larlee42.84South Wasco County
2.11Jordan Hatfield43.02Heppner
3.10Tory Shane47.91Arlington
4.12Russell Fox48.46Umatilla
5.11Brian Surber49.19Stanfield
6.12Steven Medlock50.11Spray
7.9Reagan King52.10Pilot Rock
8.9Steven Holland53.23Ione
9.9Andrew Bara54.11Heppner
10.9Dillon Brittan54.52Pilot Rock
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 47.00Joseph
2.-Quinn Chick
Jordan Hatfield
Alex Pickles
Bryan Holland
47.35Heppner
3.-Toon Junnoi
Alex Rietmann
Cory Peterson
Clay Morter
47.56Ione
4.-Willie Chang
Philipp Schandelmeier
Oscar Nova
Tyler Moodenbaugh
47.88Long Creek
5.-Tory Shane
Chris Bailey
Casey Mckinney
Preston Christensen
48.58Arlington
6.-Matt Jaeger
Joseph Fischer
Steven Medlock
Andrew Young
49.56Spray
7.-Brad Garner
Ryan Lofthouse
Grayson Morelli
Tony Prettyman
52.12South Wasco County
-Derek Baker
Nathan Ten Eyck
Peter Stice
German Campos
DQUmatilla
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 3:45.59Joseph
2.-Derek Baker
Peter Stice
Obi Harriman
German Campos
3:46.63Umatilla
3.-Clay Morter
Gunner Jessen
Cory Peterson
Tanner Rietmann
3:53.42Ione
4.-Chris Bailey
Tory Shane
Eric Foster
Casey Mckinney
3:59.16Arlington
5.-Brad Garner
Ryan Lofthouse
Grayson Morelli
Tony Prettyman
4:15.34South Wasco County
6.-Gregory Papineau
Michael Scherman
Jefferson Young
Chance Raymond
4:23.85Griswold
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Casey Johnson42-04.00South Wasco County
2.12Kenny Shane42-02.00Arlington
3.11Henry Kanoho41-05.00Imbler
4.11Jeremiah Pine40-03.50Umatilla
5.12Joseph Fischer39-02.00Spray
6.10Jordan Wright38-07.00Heppner
7.11Kiko Campos37-04.00Umatilla
8.11Mark McCabe37-02.00Heppner
9.12Steven Medlock36-06.00Spray
10.11Jimmy Ludwig35-10.50Elgin
11.12Jamie Newton35-08.00Spray
12.12Clay Morter34-11.50Ione
13.12Justin Brainerd34-11.00Cove
14.10Logan Baros34-05.50Stanfield
15.12Levi Rohde34-04.50Griswold
16.-Deniz Kalyon34-04.00Heppner
17.11Martins Smalkais34-02.00Cove
18.10Matt Madson34-00.00Dufur
19.11Gunner Jessen33-11.00Ione
20.10Hunter Harvey33-05.50Wallowa
21.11Michael Scherman33-04.50Griswold
22.11Logan Crouch33-03.00Elgin
23.10Cole Wilson33-02.50Dufur
24.10Kory Lepinski32-08.00Dufur
25.11Daniel Hernandez32-07.50South Wasco County
26.12Luke Bradfield32-02.50Ione
27.11Amos Studtmann32-01.50Long Creek
28.9Sergio Bautista32-00.00Stanfield
29.11TJ Ruth31-11.50Imbler
30.9Justin Hunt31-08.00Pilot Rock
31.11Todd Leach31-03.00Pilot Rock
32.10Jordan Hayden30-04.50Stanfield
33.10Dylan Hamilton29-11.00Cove
34.12Keith Reeves29-10.00Elgin
35.9Anthony Smallen29-06.00Joseph
36.10Derek Hoisington29-01.00Pilot Rock
37.10Caleb Bright29-00.50Joseph
38.12Huston Moody28-08.00South Wasco County
39.10Jonny Pedro27-10.50Echo
40.10Sam Bither27-04.00Echo
41.10Jimmy Brower26-03.00Weston-McEwen
42.9Tyrel Warnock25-03.00Joseph
43.9Carlos Barajas21-00.50Umatilla
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.10Matt Madson112-03Dufur
2.10Matt Jaeger111-06Spray
3.11Henry Kanoho110-06Imbler
4.12Kenny Shane110-03Arlington
5.12Mason Moyer110-03Umatilla
6.11Jeremiah Pine103-08Umatilla
7.11Zack Wagner100-11Stanfield
8.11Kiko Campos99-00Umatilla
9.12Cory Peterson97-11Ione
10.11Salvador Mancilla96-02Stanfield
11.9Anthony Smallen95-01Joseph
12.12Spencer Palmer95-00Heppner
13.11Kevin Purnell94-00Stanfield
14.10Cole Wilson93-08Dufur
15.10Caleb Bright93-05Joseph
16.10Jonny Pedro93-04Echo
17.-Gregory Papineau91-07Griswold
18.12Casey Johnson91-02South Wasco County
19.12Jamie Newton88-11Spray
20.11Mark McCabe87-04Heppner
21.11Daniel Hernandez87-00South Wasco County
22.10Dylan Hamilton82-10Cove
23.9Trent Cannon80-06Heppner
24.10Kory Lepinski80-04Dufur
25.12Luke Bradfield79-08Ione
26.10Jimmy Brower78-10Weston-McEwen
27.12Levi Rohde75-05Griswold
28.11Zane Boone74-04Elgin
29.11Logan Crouch73-04Elgin
30.12Kolton Wortman71-08Echo
31.11Antone Moody71-03South Wasco County
32.10Sam Bither70-11Echo
33.9Micah Brazil68-02Cove
34.11Martins Smalkais67-09Cove
35.9Trevor Hines67-01Umatilla
36.9Tyrel Warnock63-11Joseph
37.9Zac Cherry61-09Wallowa
38.11TJ Ruth59-05Imbler
39.9Blake Micheler51-01Elgin
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.12Clancy Warnock161-02Joseph
2.12Kenny Shane148-11Arlington
3.12Preston Christensen148-06Arlington
4.12Mason Moyer146-10Umatilla
5.12Sam Garnett138-08Joseph
6.11Miguel Penaloza138-00Weston-McEwen
7.11Ryan Lofthouse135-06South Wasco County
12.10Jordan Wright131'03Heppner
8.10Wyatt Lewis131-02Elgin
9.10Cole Wilson130-05Dufur
10.11Brandon Garcia127-01Heppner
11.10Donaven Baker124-03Umatilla
13.10Shane Iturbide118-11Cove
14.12Justin Brainerd118-10Cove
15.11Salvador Mancilla118-09Stanfield
16.11Henry Kanoho118-02Imbler
17.12Nathan Ten Eyck116-02Umatilla
18.10Matt Madson113-09Dufur
19.12Joseph Fischer110-06Spray
20.11Matt Benson108-11Pilot Rock
21.12Chance Raymond108-08Griswold
22.11Mark McCabe108-04Heppner
23.10Kory Lepinski106-09Dufur
24.9Cole Warnock105-00Joseph
25.11RJ Hilliard103-00Echo
26.11Braden Reed98-06Arlington
27.10Derek Hoisington96-02Pilot Rock
28.10Logan Baros92-09Stanfield
29.10Tanner Rietmann92-00Ione
30.11Logan Crouch91-11Elgin
31.9Trevor Hines87-03Umatilla
32.9Luke Emmel85-05Ione
33.10Hunter Harvey84-04Wallowa
34.11Antone Moody83-02South Wasco County
35.11Zane Boone83-01Elgin
36.9Brian Martin81-00Imbler
37.9Zac Cherry75-09Wallowa
38.10Jonny Pedro73-01Echo
39.11TJ Ruth67-07Imbler
12Casey JohnsonNDSouth Wasco County
 

High Jump  Varsity - Finals

1.10Scott DelCurto5-10.00Cove
2.12Clay Morter5-10.00Ione
3.10David Thurmond5-10.00Pilot Rock
4.10Chris Bailey5-08.00Arlington
5.11Miguel Penaloza5-08.00Weston-McEwen
6.11Brian Surber5-08.00Stanfield
7.11Massi Macrelli5-00.00Umatilla
7.10Conlan Stewart5-00.00Condon/Wheeler
11Steven RuthNHImbler
9Steven HollandNHIone
11Toon JunnoiNHIone
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.11Corban Hegdal10-00.00Weston-McEwen
2.11Alex Duffy8-06.00Elgin
3.10Justis Weaver8-06.00Elgin
4.11Braden Reed8-06.00Arlington
5.10Wyatt Lewis8-00.00Elgin
9Lucas StaigleNHJoseph
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.11Stephen Larlee21-02.00South Wasco County
2.10Chris Bailey20-08.00Arlington
3.12Nathan Ten Eyck20-00.00Umatilla
4.10Alex Pickles19-11.50Heppner
5.12Russell Fox18-09.50Umatilla
6.11Brian Surber18-09.50Stanfield
7.10Scott DelCurto18-07.50Cove
8.11Ryan Griffin18-06.00Stanfield
9.12Philipp Schandelmeier18-05.75Long Creek
10.10Tyler Moodenbaugh18-03.25Long Creek
11.12Ryan Roulston18-01.50Weston-McEwen
12.12Clancy Warnock17-02.25Joseph
13.12Corey Wilson17-00.00Spray
14.11Tyler Pike16-10.00Condon/Wheeler
14.9Reagan King16-10.00Pilot Rock
16.11Braden Reed16-08.00Arlington
17.11Massi Macrelli16-03.00Umatilla
18.9Dillon Brittan15-08.25Pilot Rock
19.9Conner Pappas15-04.50Heppner
20.10Justis Weaver15-04.00Elgin
21.9Alex Dillard12-08.50Dufur
10Alex RietmannNDIone
11Corban HegdalNDWeston-McEwen
9Steven HollandNDIone
11Willie ChangNDLong Creek
11Bryan HollandNDHeppner
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.11Stephen Larlee44-01.50South Wasco County
2.11Jordan Hatfield40-01.25Heppner
3.12Ryan Roulston38-09.25Weston-McEwen
4.10Tanner Rietmann37-09.50Ione
5.10Scott DelCurto37-02.00Cove
6.10Ronald Gladden37-01.00Wallowa
7.9Trevor Lewis36-05.00Joseph
8.12Russell Fox35-11.50Umatilla
9.11Andrew Young35-05.50Spray
10.10Alex Pickles35-00.00Heppner
11.10Tyler Moodenbaugh34-05.50Long Creek
12.10Jacob Christopher34-03.00Weston-McEwen
13.12Corey Wilson34-00.50Spray
14.10Caleb Bright33-10.00Joseph
15.11Amos Studtmann32-01.50Long Creek
16.9Justin Gladden28-10.00Wallowa
11David PazminoNDLong Creek
 

Meet Schedule

Track Finals
V4x100 Relay
V1500 Meters
V100 Meters
V400 Meters
V110m Hurdles
V800 Meters
V200 Meters
V300m Hurdles
V3000 Meters
V4x400 Relay
Field Finals
VShot Put
VDiscus
VJavelin
VLong Jump
VTriple Jump
VPole Vault
VHigh Jump
Track Finals
V4x100 Relay
V1500 Meters
V100 Meters
V400 Meters
V100m Hurdles
V800 Meters
V200 Meters
V300m Hurdles
V3000 Meters
V4x400 Relay
Field Finals
VShot Put
VDiscus
VJavelin
VHigh Jump
VLong Jump
VTriple Jump
VPole Vault