Athletic.net Team Results Management

Connell Invite

Friday, May 08, 2009

Connell Hs, Connell

Unofficial Results All PhotosX Close
Unofficial Results
 Turn Highlighter On    Prepare Report to Copy

Mens Results

 
 
X 100 Meters - Varsity - Finals
1.12Dana Wells11.12aRiverside Christian      
2.12Blair Collins11.27aRoyal      
3.12Chris Ruether11.33aCashmere      
4.11Cody Mann11.42aEphrata      
5.12Isaac Hamilton11.47aFreeman      
6.10Logan Olney11.48aZillah      
7.10James Coulson11.52aConnell      
8.11Travis Mather11.62aEphrata      
9.11Cody Carlsen11.65aLyle/Wishram      
10.10Kerry Duffy11.68aLaSalle      
11.11Kent Gartrell11.70aRiverside Christian      
12.10Kennen Pilot11.75aProsser      
13.12Tanis Meilke11.78aRiver View      
14.12Jake Taylor11.82aConnell      
15.10Branden Seymour11.88aLaSalle      
16.11Marshall Fryberger11.97aLind-Ritzville      
17.9Joey Michael12.04aCashmere      
18.10Carlos Ramirez12.06aToppenish      
19.12Eddie Diaz12.08aZillah      
20.12Ty Freemantle12.09aLyle/Wishram      
21.12Caleb Hayter12.16aProsser      
22.10Kris Welch12.17aRiver View      
23.11Jeremy Edwards12.17aRoyal      
24.12Andres Zuniga12.22aOthello      
25.10Kevin Rincon12.23aQuincy      
26.10PJ Vijarro12.29aToppenish      
27.9Cody Unfred12.35aFreeman      
28.10Noe Gutierrez12.41aMabton      
29.11Jesse Rangel12.42aEast Valley (Yakima)      
30.11JimJack Davenport12.45aGoldendale      
31.10Ivan Nunez12.51aColumbia (Burbank)      
31.10Adam Fitch12.51aLind-Ritzville      
33.10Tyler Davenport12.54aKiona-Benton      
34.9Michael Newman12.55aCle Elum/Roslyn      
35.9Ryan Smart12.61aCle Elum/Roslyn      
36.12Dominique Coffin12.63aCascade (Leavenworth)      
37.10Micheal Ren12.65aQuincy      
38.10Billy Gellerson12.68aHighland      
39.9Chris Godfrey12.72aEast Valley (Yakima)      
40.10Daniel Betz12.73aCascade (Leavenworth)      
41.9Lucas King12.74aTrout Lake      
42.9Kevin Suralta12.98aOthello      
43.9Lawrence Crossinghorse13.01aYakama Nation Tribal      
44.9Ryan Hoodenpyle13.05aKiona-Benton      
45.11Matt Macias13.23aGranger      
46.9Josh McVicker13.42aColumbia (Burbank)      
9Philip LewisDNSYakama Nation Tribal      
 
 
 
X 200 Meters - Varsity - Finals
1.10Kerry Duffy23.27aLaSalle      
2.12Chris Ruether23.28aCashmere      
3.11Cody Mann23.42aEphrata      
4.10Travis Villegas23.47aRoyal      
5.10Logan Olney23.50aZillah      
6.12Isaac Hamilton23.65aFreeman      
7.11Travis Mather23.78aEphrata      
8.11Kent Gartrell23.87aRiverside Christian      
9.12Cory Whitmore23.97aLind-Ritzville      
10.12Joel Weise23.98aHighland      
11.12Tanis Meilke24.16aRiver View      
12.10James Coulson24.18aConnell      
13.9James Wildman24.23aProsser      
14.10Branden Seymour24.37aLaSalle      
15.12Eddie Diaz24.71aZillah      
16.10PJ Vijarro24.79aToppenish      
17.11Josh Conner24.96aColumbia Basin Secon...      
18.10Kennen Pilot25.00aProsser      
19.10Scott Shively25.00aRiverside Christian      
20.12Mikael Dick25.11aTrout Lake      
21.10Jake Eichner25.11aLind-Ritzville      
22.11Jesse Rangel25.31aEast Valley (Yakima)      
23.9Daniel Wheatley25.38aFreeman      
24.10Micheal Ren25.59aQuincy      
25.11Cody Long25.83aHighland      
26.9Roberto Martinez25.95aEast Valley (Yakima)      
27.10Billy Gellerson26.03aHighland      
28.10Nathan Bischoff26.07aGoldendale      
29.10Daniel Betz26.36aCascade (Leavenworth)      
30.11Kendall Martin26.62aCascade (Leavenworth)      
31.10Juston Grow26.91aRiver View      
32.10Antonio Muniz27.25aColumbia (Burbank)      
33.11Matt Macias27.85aGranger      
34.9Kevin Suralta28.18aOthello      
35.10Rafeal Valenicia28.78aOthello      
10Chris JimenezDNSNaches Valley      
9Philip LewisDNSYakama Nation Tribal      
9Dylan JohnstonDNSNaches Valley      
10Carlos RamirezDNSToppenish      
10Kevin RinconDNSQuincy      
9Brandon McBrideDNSColumbia (Burbank)      
12Jake TaylorDNSConnell      
12Eric Van MeterDNSLakeside (Nine Mile)      
11Ben AllenDNSCashmere      
 
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.11Delwin Bazilme50.87aRiverside Christian      
2.11Ben Allen51.27aCashmere      
3.10Francisco Villegas51.47aToppenish      
4.12Joel Weise53.00aHighland      
5.10Scott Eberle53.02aFreeman      
6.11Josh Conner53.52aColumbia Basin Secon...      
7.11Wes Worthen53.74aCashmere      
8.12Jake Moon53.92aFreeman      
9.12Ty Freemantle54.02aLyle/Wishram      
10.11Ross Buchert54.14aEphrata      
11.9Matt Hadley54.27aConnell      
12.12Daniel Estrada54.56aZillah      
13.11Travis Flint54.67aEphrata      
14.10Emelio Gonzales54.69aToppenish      
15.11Johnny Barnes55.46aZillah      
16.10Matt Shuel55.48aRiverside Christian      
17.10Torey Spaulding55.62aGoldendale      
18.9Nick Wood55.62aCascade (Leavenworth)      
19.9Lucas King55.94aTrout Lake      
20.9Joseph Gonzales56.43aOthello      
21.9Michael Newman56.47aCle Elum/Roslyn      
22.11Cody Long57.14aHighland      
23.9Robert Robinson57.34aKiona-Benton      
24.10Jr. Valenzuela57.39aOthello      
25.10Tyler Koch57.92aProsser      
26.12Matt Smith58.72aLaSalle      
27.9Paul Hartl58.87aCascade (Leavenworth)      
28.9Lawrence Crossinghorse59.94aYakama Nation Tribal      
29.12Daniel Kennedy1:00.60aColumbia Basin Secon...      
30.9Josh McVicker1:02.44aColumbia (Burbank)      
31.10Jacob Bettencourt1:03.01aRiver View      
32.11Zacharia Ike1:04.25aYakama Nation Tribal      
33.9Aaron McGaughey1:06.59aRiver View      
9Jared SpenceDNSNaches Valley      
9Daniel SanchezDNSGranger      
10Ivan NunezDNSColumbia (Burbank)      
11Kamrin HigbeeDNSCle Elum/Roslyn      
11Dane EskildsenDNSConnell      
9Chris GodfreyDNSEast Valley (Yakima)      
12Mikael DickDNSTrout Lake      
11Aj HillDNSConnell      
10Miguel HayesDNSLind-Ritzville      
12Eric Van MeterDNSLakeside (Nine Mile)      
 
 
 
X 400 Meters - Relay Split - Varsity - Finals
10Francisco Villegas51Toppenish      
12Cody McIntyre53.7Cashmere      
10Emelio Gonzales55Toppenish      
9Joey Michael55.1Cashmere      
11Wes Worthen56.7Cashmere      
10Dillon Miller56.7Cashmere      
10Tony Vasquez57Toppenish      
11Christopher Farley57Toppenish      
 
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.12Asa Israel2:00.44aGoldendale      
2.12Austin Stuchell2:03.43aLakeside (Nine Mile)      
3.10Steven Monda2:03.91aEphrata      
4.12Jade Patterson2:05.11aZillah      
5.12Ian Hayes2:05.35aLaSalle      
6.11Sean Ekstrand2:06.12aZillah      
7.9Kyle Charles2:06.98aEphrata      
8.12Jacob Coulson2:07.85aConnell      
9.9Quinn Robinson2:08.23aFreeman      
10.11Christopher Farley2:08.43aToppenish      
11.11Wes Worthen2:09.67aCashmere      
12.10Miguel Hayes2:09.96aLind-Ritzville      
13.12Daniel James2:09.99aFreeman      
14.9Nate Nobbs2:10.37aRiverside Christian      
15.10Josue Rodriguez2:12.71aLind-Ritzville      
16.12Jose Martinez2:13.49aLyle/Wishram      
17.10Andres Sandoval2:15.96aColumbia (Burbank)      
18.9Connor Schneider2:17.21aEast Valley (Yakima)      
19.9Michael Northup2:17.91aColumbia Basin Secon...      
20.10Vince Villanueva2:18.28aToppenish      
21.12Chris Thompson2:18.56Lakeside (Nine Mile)      
22.9Skye Perkins2:23.96aConnell      
23.12Taylor Hall2:24.81aRiverside Christian      
24.9Austin Huber2:25.08aConnell      
25.9Nolan Saam2:25.79aProsser      
26.9Frank Leitz2:26.80aRoyal      
27.9Manny Lopez2:27.24aQuincy      
28.10William Lane2:27.83aProsser      
29.9Eric Curtiss2:32.24aColumbia Basin Secon...      
30.9Adrian Ibarra2:38.24aGranger      
31.9Alberto Valdez2:39.24aWahluke      
32.11Juan Mata2:47.24aWahluke      
11Corey CalawayDNSRiver View      
12Matt SmithDNSLaSalle      
11Reid EmpeyDNSConnell      
12Seth PiersonDNSCashmere      
 
 
 
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1.12Seth Pierson4:18.00Cashmere      
2.12Asa Israel4:33.00Goldendale      
3.12Austin Stuchell4:34.00Lakeside (Nine Mile)      
4.12Jose Marcial4:41.00Kiona-Benton      
5.12Jacob Coulson4:42.00Connell      
6.11Christopher Farley4:43.00Toppenish      
7.12Spencer Mattausch4:44.00Freeman      
8.11Josh Assink4:46.00East Valley (Yakima)      
9.10Alec England4:51.00Trout Lake      
10.9Quinn Robinson4:52.00Freeman      
11.11Ian Westrope4:57.00Ephrata      
12.11Lars Fagernes4:58.00Lyle/Wishram      
13.12Blake Bergener5:01.00Zillah      
14.10Aaron Lee5:04.00Quincy      
15.10Matt Argo5:05.00Zillah      
16.11Robby Godfrey5:07.00Cashmere      
16.12Chris Thompson5:07Lakeside (Nine Mile)      
18.10Joshua Morris5:11.00Othello      
19.10Vince Villanueva5:13.00Toppenish      
20.9Connor Schneider5:15.00East Valley (Yakima)      
21.9Antonio Estrada5:19.00Othello      
22.9Kyle Brightman5:21.00Kiona-Benton      
23.10William Lane5:22.00Prosser      
24.12Taylor Hall5:24.00Riverside Christian      
25.10Christopher Valverde5:25.00Ephrata      
26.12Jose Martinez5:31.00Lyle/Wishram      
27.9Brandyn Bettis5:40.00Cle Elum/Roslyn      
28.11Macalister Clark5:53.00Cascade (Leavenworth)      
29.9Alberto Valdez5:59.00Wahluke      
30.11Juan Mata6:03.00Wahluke      
11James RobertsDNSKiona-Benton      
10Christipher LambertDNSKlickitat      
 
 
 
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1.12Ben Villanueva10:00.00Toppenish      
2.10Ethan Tonnemaker10:02.00Royal      
3.12Josh Alexander10:05.00Lakeside (Nine Mile)      
4.12Jose Marcial10:10.00Kiona-Benton      
5.10Roman Velazquez10:23.00Cashmere      
6.11Mason Yates10:28.00East Valley (Yakima)      
7.12Spencer Mattausch10:32.00Freeman      
8.11Johnny Barnes10:34.00Zillah      
9.9Leo Alvarez10:38.00Kiona-Benton      
10.10Nick Cherrington10:44.00Freeman      
11.11Ian Westrope10:50.00Ephrata      
12.10Alec England10:51.00Trout Lake      
13.11Jake Assink10:57.00East Valley (Yakima)      
14.11Lars Fagernes10:59.00Lyle/Wishram      
15.10Justin Odman11:03.00Riverside Christian      
16.10Cameron Kobes11:14.00Toppenish      
16.12Blake Bergener11:14.00Zillah      
18.11Kyle Nunan11:18.00Connell      
19.11Venny Garza11:20.00Connell      
20.9Robert Lascheid11:30.00Columbia (Burbank)      
21.10Christopher Valverde11:34.00Ephrata      
22.10Aaron Lee11:35.00Quincy      
23.9Kyle Brightman12:07.00Kiona-Benton      
23.9Brandon Medina12:07.00Othello      
25.11Ryan Lefler12:23.00Royal      
26.11Jordan Willmorth12:45.00Quincy      
27.9Matthew Everett12:53.00Othello      
28.12Ben Vincent13:37.00Lyle/Wishram      
29.10Chase Foster13:38.00Naches Valley      
30.12Stephen Barta13:47.00Goldendale      
12Seth PiersonDNSCashmere      
 
 
 
X 110m Hurdles - 39" - Varsity - Finals
1.12Dana Wells14.85aRiverside Christian      
2.12Mike Mandeville15.13aEphrata      
3.12Lalo Mendoza15.32aWahluke      
4.12Jordan Bilodeaux15.33aLind-Ritzville      
5.12Colton Riner15.93aConnell      
6.12Anthony Emtman16.39aFreeman      
7.12Tyler Cope16.42aTrout Lake      
8.10Henry Matai16.48aLyle/Wishram      
9.12Thomas Steinke16.58aCascade (Leavenworth)      
10.11Brendan Shearer16.67aZillah      
11.10Dillon Miller16.76aCashmere      
12.11Casey Strothman16.98aFreeman      
13.10Dylan Delay17.09aRoyal      
14.10Rudy Blomquist17.09aCashmere      
15.12Michael Conradt17.21aMabton      
16.12Dustin Crawford17.41aProsser      
17.11Matt Jensen17.44aOthello      
18.12Austin Gillespie17.91aEphrata      
19.10Ryan Rosenau18.01aCascade (Leavenworth)      
20.12Cody Pierce18.29aRiver View      
21.9Austin Bolt18.41aProsser      
22.10Kyle Kluever18.49aZillah      
23.9Christian Perez18.81aQuincy      
24.11Leonardo Stoeber18.93aLyle/Wishram      
25.9Derek Klindworth19.78aConnell      
26.9Drew Nichols20.04aLind-Ritzville      
27.9Patrick Golding20.19aGoldendale      
28.9Omar Manzo20.48aToppenish      
29.10Cesar Sanabia20.59aOthello      
9Ivan SalmoranDNSToppenish      
12John GageDNSHighland      
 
 
 
X 300m Hurdles - 36" - Varsity - Finals
1.12Dana Wells38.39aRiverside Christian      
2.12Mike Mandeville39.94aEphrata      
3.12Lalo Mendoza41.46aWahluke      
4.10Dillon Miller42.05aCashmere      
5.12Anthony Emtman42.76aFreeman      
6.10Ryan Rosenau42.93aCascade (Leavenworth)      
7.10Henry Matai42.95aLyle/Wishram      
8.12Jordan Bilodeaux42.96aLind-Ritzville      
9.12Austin Gillespie43.95aEphrata      
10.9Joey Michael44.50aCashmere      
11.10Dylan Delay44.64aRoyal      
12.11Brendan Shearer44.69aZillah      
13.12Thomas Steinke45.22aCascade (Leavenworth)      
14.12Jed Lara45.59aFreeman      
15.11Matt Jensen45.89aOthello      
16.11Leonardo Stoeber46.37aLyle/Wishram      
17.9Austin Bolt46.51aProsser      
18.10Matt Argo46.52aZillah      
19.9Roberto Martinez46.89aEast Valley (Yakima)      
20.9Christian Perez46.96aQuincy      
21.12Andrew Long47.02aEast Valley (Yakima)      
22.12Dustin Crawford47.03aProsser      
23.9Ivan Salmoran47.09aToppenish      
24.9Derek Klindworth47.11aConnell      
25.11Cody Long47.38aHighland      
26.9Brady Conway48.53aGoldendale      
27.11Arturo Arellano48.74aToppenish      
28.10Cesar Sanabia50.40aOthello      
29.9Drew Nichols56.40aLind-Ritzville      
12John GageDNSHighland      
12Tyler CopeDNSTrout Lake      
 
 
 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1.-Delwin Bazilme
Scott Shively
Dana Wells
Kent Gartrell
43.99aRiverside Christian      
2.-Mike Mandeville
Travis Mather
Austin Gillespie
Cody Mann
44.46aEphrata      
3.-Branden Seymour
Jake DeGooyer
Joe Fischer
Kerry Duffy
45.02aLaSalle      
4.-Daniel Estrada
Logan Olney
Ian Williams
Eddie Diaz
45.19aZillah      
5.-Jordan Bilodeaux
Marshall Fryberger
Cory Whitmore
Jake Eichner
45.27aLind-Ritzville      
6.-Colton Riner
James Coulson
Jake Taylor
Matt Hadley
45.42aConnell      
7.-Ben Allen
Chris Ruether
Dillon Miller
Joey Michael
45.46aCashmere      
8.-Ty Freemantle
Henry Matai
Jim Price
Cody Carlsen
45.49aLyle/Wishram      
9.-Jeremy Edwards
Dylan Delay
Freddy Ramirez
Travis Villegas
45.54aRoyal      
10.-Caleb Hayter
James Wildman
Dominic Garza
Kennen Pilot
46.24aProsser      
11.-PJ Vijarro
Carlos Ramirez
Tony Vasquez
Ivan Salmoran
47.70aToppenish      
12.-Keith Rogers
Kris Welch
Juston Grow
Tanis Meilke
47.89aRiver View      
13.-Steven Bischoff
Nathan Bischoff
JimJack Davenport
Torey Spaulding
48.06aGoldendale      
14.-Andrew Long
Jesse Rangel
Roberto Martinez
Jonathan Buchanan
49.40aEast Valley (Yakima)      
15.-Josh Conner
Michael Northup
Daniel Kennedy
Chris Knorr
49.42aColumbia Basin Secon...      
16.-Colin Graybeal
Dwight Stoddard
Justin Torres
Paul Hartl
50.14aCascade (Leavenworth)      
17.-Cody Hanshew
Kamerin Long
Brandon McBride
Josh McVicker
50.28aColumbia (Burbank)      
18.-Nathan Mead
Christian Perez
Javier Santana
Micheal Ren
50.46aQuincy      
-Tyler Cope
Mikael Dick
Nicky Rubesh
Donny Woodruff
DNSTrout Lake      
-Isaac Hamilton
Luke Mathews
Jake Moon
Scott Eberle
DNSFreeman      
 
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
-Relay Team 3:31.6Freeman      
2.-Delwin Bazilme
Scott Shively
Kent Gartrell
Matt Shuel
3:31.9Riverside Christian      
1.-Austin Gillespie
Chris Davidson
Steven Monda
Cody Mann
3:37.04aEphrata      
2.-Asa Israel
Nathan Bischoff
Torey Spaulding
JimJack Davenport
3:38.14aGoldendale      
3.-Ian Hayes
Joe Fischer
Jake DeGooyer
Kerry Duffy
3:39.72aLaSalle      
4.-Tony Vasquez
Chris Farley
Emelio Gonzales
Francisco Villegas
3:40.80aToppenish      
5.-Johnny Barnes
Sean Ekstrand
Jade Patterson
Daniel Estrada
3:40.91aZillah      
6.-Jacob Coulson
Reid Empey
Dane Eskildsen
Aj Hill
3:41.96aConnell      
7.-Dillon Miller
Cody McIntyre
Joey Michael
Wes Worthen
3:42.24aCashmere      
8.-Nick Wood
Kendall Martin
Dominique Coffin
Ryan Rosenau
3:46.44aCascade (Leavenworth)      
9.-Jesse Rangel
Josh Assink
Chris Godfrey
Andrew Long
3:46.75aEast Valley (Yakima)      
10.-Dylan Delay
Freddy Ramirez
Travis Villegas
Ethan Tonnemaker
3:47.29aRoyal      
11.-Miguel Pedroza
Caleb Hayter
Kippy Brown
James Wildman
3:49.34aProsser      
12.-Antonio Estrada
Joseph Gonzales
Jr. Valenzue
Caesar Sabinia
3:53.27aOthello      
13.-Michael Northup
Josh Conner
Chris Knorr
Daniel Kennedy
4:05.06aColumbia Basin Secon...      
-Jake Moon
Luke Mathews
Scott Eberle
Anthony Emtman
DNSFreeman      
-Micah Brown
Miguel Hayes
Josue Rodriguez
Casey Stambaugh
DNSLind-Ritzville      
-Tyler Cope
Mikael Dick
Lucas King
Alec England
DNSTrout Lake      
 
 
 
X Shot Put - 12lb - Varsity - Finals
1.12Jonathan Buchanan58-04.50East Valley (Yakima)      
2.12Jake Wilcox51-00.50Naches Valley      
3.12Ryan Fleenor49-07.00Ephrata      
4.11Zack Hatch46-10.00Lakeside (Nine Mile)      
5.11Sean Didier46-02.50Connell      
6.11Kody Hartley45-06.50Prosser      
7.12Adam Garza45-06.00Othello      
8.11Alvaro Barajas45-03.00Othello      
9.12Angel Mendoza42-11.50Kiona-Benton      
10.12Emilio Cervantes42-04.00Granger      
11.11James Craig42-01.00Cashmere      
12.11Josh Bartlett41-11.50LaSalle      
13.12Cole Thompson41-10.00Connell      
14.11Adrian Garcia41-03.00East Valley (Yakima)      
15.11Adam Lloyd41-01.50Kiona-Benton      
16.12Kevin Hille41-00.50Quincy      
17.9Tyson Brook40-03.50Connell      
18.12Casey Rios40-00.50Lind-Ritzville      
19.10Ben Guerra39-07.00Granger      
20.12Tanner O'Hair39-01.00Connell      
21.11Kippy Brown39-00.25Prosser      
22.12Ryan Walker38-11.50Zillah      
23.11Adam Hinrichs38-09.75Cle Elum/Roslyn      
24.11Clint Wiltse38-07.50Wahluke      
25.11Dane Voelker38-07.25LaSalle      
26.11Jacob Clay37-04.00Cashmere      
27.9Zachary Marko37-03.50Highland      
28.11Daniel Herrera37-01.50Quincy      
29.12Jordan Eberle37-01.00Freeman      
30.11Yoni Rodriguez36-06.00Toppenish      
31.11Braden Mortensen35-11.00Zillah      
32.11Cuyler Hudson35-10.75Cascade (Leavenworth)      
33.10Enrique Garcia35-08.00Toppenish      
34.12Cole Christensen35-06.00Ephrata      
35.10Kris Norman35-05.25Freeman      
35.12Casey Stambaugh35-05.25Lind-Ritzville      
37.10Nolan Smith35-05.00Lyle/Wishram      
38.9Braydon Ross35-03.00Goldendale      
39.12Jacob McElravy35-01.00Goldendale      
39.12Aleas Gomez35'01.00Cascade (Leavenworth)      
41.11Jesse Gomez30-02.00Highland      
10Sven LelandNDWahluke      
10Albert NavaretteNDMabton      
11Jesse GyllingNDNaches Valley      
12Brad FuchsNDRiver View      
11Casey JournaganDNSHighland      
9Collin DowNDColumbia (Burbank)      
11Jeremy EdwardsNDRoyal      
10Antonio MunizSCRColumbia (Burbank)      
11Damon AlverezDNSHighland      
10Christipher LambertDNSKlickitat      
10Gannon NeifferDNSRiverside Christian      
10Oscar MontanoNDRiver View      
11Ed BernierNDColumbia Basin Secon...      
10Victor UrbinaNDMabton      
10Chris VertefueilleNDCle Elum/Roslyn      
10Caleb KeysDNSKlickitat      
12Jace ChristensenDNSRoyal      
 
 
 
X Discus - 1.6kg - Varsity - Finals
1.12Jonathan Buchanan151-01East Valley (Yakima)      
2.12Jake Wilcox150-09Naches Valley      
3.12Casey Rios146-08Lind-Ritzville      
4.11Alvaro Barajas136-08Othello      
5.11James Craig133-03Cashmere      
6.12Angel Mendoza132-02Kiona-Benton      
7.12Adam Garza126-10Othello      
8.12Kevin Hille124-04Quincy      
9.11Kody Hartley120-06Prosser      
10.11Sean Didier119-03Connell      
11.11Clint Wiltse115-05Wahluke      
12.10Henry Matai115-04Lyle/Wishram      
13.11Josh Bartlett114-09LaSalle      
14.12Oscar Quinones114-02Toppenish      
15.12Ryan Walker113-07Zillah      
16.9Kurt Wilkins113-01Goldendale      
17.12Emilio Cervantes112-04Granger      
18.11Adam Lloyd112-03Kiona-Benton      
19.12Tanner O'Hair111-11Connell      
20.11Kippy Brown111-03Prosser      
21.11Mitchell Karstetter110-09Quincy      
22.12Casey Stambaugh110-04Lind-Ritzville      
23.12Tyler Wood109-02Freeman      
24.9Tyson Brook107-08Connell      
25.12Aleas Gomez106-08Cascade (Leavenworth)      
26.12Logan Roberts106-04Naches Valley      
27.10Rudy Blomquist106'00Cashmere      
28.12Jacob McElravy103-07Goldendale      
29.12Diego Guel103-04Toppenish      
30.11Dane Voelker102-04LaSalle      
31.10Albert Navarette101-11Mabton      
32.10Victor Urbina100-11Mabton      
33.10Ben Guerra99-09Granger      
34.10Curtis Treiber98-08Ephrata      
35.11Adam Hinrichs96-08Cle Elum/Roslyn      
36.11Everett Scaife95-09Zillah      
37.12Justin Torres95-04Cascade (Leavenworth)      
38.10Nolan Smith92-04Lyle/Wishram      
39.11Miguel Rueles89-11Wahluke      
12Ryan FleenorDNSEphrata      
11Adrian GarciaNDEast Valley (Yakima)      
9Caleb HartNDCle Elum/Roslyn      
9Zachary MarkoNDHighland      
11Chase WatsonDNSFreeman      
12Brad FuchsNDRiver View      
11Zack HatchDNSLakeside (Nine Mile)      
11Josh HorspoolNDRiver View      
12Jace ChristensenDNSRoyal      
11Damon AlverezDNSHighland      
11Casey JournaganDNSHighland      
9Collin DowNDColumbia (Burbank)      
11Jesse GomezNDHighland      
10Josh GuadarramaNDRoyal      
10Daniel CleghornNDColumbia (Burbank)      
10Dion CurtisNDKlickitat      
9Sam BuchananNDRiverside Christian      
 
 
 
X Javelin - 800g - Varsity - Finals
1.12Cole Christensen173-11Ephrata      
2.12Anthony Galaviz172-01Toppenish      
3.11James Craig168-04Cashmere      
4.11Chase Watson165-09Freeman      
5.10James Coon163-05Lind-Ritzville      
6.11Mark Zuniga160-11Othello      
7.11Travis Flint155-06Ephrata      
8.9Matt Hadley153-11Connell      
9.10Gus Martinez150-11Mabton      
10.12Tanner O'Hair143-09Connell      
11.12David Ortiz141-10Lind-Ritzville      
12.10Jacob Bettencourt140-02River View      
13.12Angel Mendoza139-04Kiona-Benton      
14.12Patrick Newman138-01Highland      
15.12Jon Ross136'09Toppenish      
16.12Tyler Wood134-06Freeman      
17.10Greg Moore134-02Prosser      
18.10Nathaniel Deardorff133-04Zillah      
19.12Cole Thompson132-00Connell      
20.10Andres Sandoval130-11Columbia (Burbank)      
21.10Christipher Lambert130-00Klickitat      
22.9Michael Newman129-05Cle Elum/Roslyn      
23.11Zack Hatch128-11Lakeside (Nine Mile)      
24.11Karl Bushman127-03Quincy      
25.9Chris Westfall125-11River View      
26.10Adrian Garcia125-06Othello      
26.10Rudy Blomquist125-06Cashmere      
28.12Jacob McElravy123-11Goldendale      
29.11Dane Voelker123-10LaSalle      
30.9Hunter Deloizer122-10East Valley (Yakima)      
31.12Tanner Freman122-00Royal      
32.12Adrian Ramos121-11Quincy      
33.11Kyle Murphy120-01Lyle/Wishram      
34.10Brandon Sutter118-01Columbia Basin Secon...      
35.12Justin Torres117-05Cascade (Leavenworth)      
36.10Dane Litchfield117-02Cle Elum/Roslyn      
37.9Braydon Ross116-06Goldendale      
38.12Colton Hill115-11Zillah      
39.11Zacharia Ike115-08Yakama Nation Tribal      
40.9Caleb McNeil114-07Riverside Christian      
41.9Neil Leitz114-01Royal      
42.12Aleas Gomez113'01Cascade (Leavenworth)      
43.11Clint Wiltse112-03Wahluke      
44.9Salvador Rodriguez112-00East Valley (Yakima)      
45.10Marlon Lincoln109-03Naches Valley      
46.12Daniel Kennedy108-07Columbia Basin Secon...      
47.9Eric Curtiss106-05Columbia Basin Secon...      
9Zachary MarkoNDHighland      
10Gannon NeifferNDRiverside Christian      
9Trevor BaileyNDNaches Valley      
12Jacob GriffithsDNSKiona-Benton      
10Daniel CleghornNDColumbia (Burbank)      
-Wiingush MigwansNDYakama Nation Tribal      
10Lee HectorNDProsser      
11Donny WoodruffDNSTrout Lake      
10Ben GuerraDNSGranger      
10Dion CurtisNDKlickitat      
12Emilio CervantesDNSGranger      
11Miguel RuelesNDWahluke      
 
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.11Jerome Prescod6'04.25Ephrata      
2.12Wes Chamberlain6'02.25Ephrata      
3.12Cory Whitmore6-00.00Lind-Ritzville      
4.10Scott Eberle5-10.00Freeman      
5.11Chase Watson5-08.00Freeman      
5.12Patrick Newman5-08.00Highland      
5.12Anthony Galaviz5-08.00Toppenish      
5.10James Coulson5-08.00Connell      
9.10Ian Huxtable5-08.00Quincy      
10.10Kevin Kenoyer5-08.00Cashmere      
10.10Ryan Rosenau5-08.00Cascade (Leavenworth)      
12.10Steven Steinberger5-06.00Lind-Ritzville      
12.12Cody McIntyre5-06.00Cashmere      
14.12Dominique Coffin5-04.00Cascade (Leavenworth)      
14.12Michael Conradt5-04.00Mabton      
14.12Colton Hill5-04.00Zillah      
14.12Ian Hayes5-04.00LaSalle      
14.9James Wildman5-04.00Prosser      
14.9Caleb McNeil5-04.00Riverside Christian      
20.11Kyle Murphy5-02.00Lyle/Wishram      
20.11Jason Koepke5-02.00Othello      
20.12AJ Salazar5-02.00Zillah      
20.11Logan Humphreys5-02.00Goldendale      
20.9Seth Glossen5-02.00Prosser      
20.10Logan Joyner5-02.00Connell      
9Neil LeitzNHRoyal      
9Sean TaskerNHEast Valley (Yakima)      
12Matt SmithNHLaSalle      
9Dylan JohnstonDNSNaches Valley      
11Trevor LottDNSColumbia (Burbank)      
9Ryan SmartDNSCle Elum/Roslyn      
9Chris GodfreyNHEast Valley (Yakima)      
9Trevor BaileyNHNaches Valley      
10Kyle GartrellDNSRiverside Christian      
 
 
 
X Pole Vault - Varsity - Finals
1.12Wes Chamberlain14-00.00Ephrata      
2.12Brandon Kennedy13-06.00Quincy      
3.12Jesse Schimke13-00.00Lakeside (Nine Mile)      
4.12Kyle Schuetze12-06.00Prosser      
5.11Marshall Fryberger12-00.00Lind-Ritzville      
5.10Kyle Gartrell12-00.00Riverside Christian      
7.9Brad Wood11-06.00Cashmere      
8.10Harvey Starr11-00.00Trout Lake      
8.12Steven Bischoff11-00.00Goldendale      
10.12Thomas Steinke11-00.00Cascade (Leavenworth)      
11.10Joseph Green11-00.00Cashmere      
12.11Brian Langfield10-00.00Trout Lake      
12.11Casey Gingrich10-00.00Ephrata      
12.11Royce Robinson10-00.00Freeman      
12.10Micah Brown10-00.00Lind-Ritzville      
16.9Braydon Ross9-06.00Goldendale      
16.10Nicky Rubesh9-06.00Trout Lake      
18.11Tygh Schuster9-00.00Trout Lake      
18.9Omar Manzo9-00.00Toppenish      
18.9Nick Wood9-00.00Cascade (Leavenworth)      
11Joseph NotmanDNSHighland      
11Donny WoodruffDNSTrout Lake      
11Adam SuarezDNSToppenish      
12Tyler WilliamsDNSKiona-Benton      
9Kelvin SchumanNHKiona-Benton      
10Tyler HakalaDNSHighland      
11Dane EskildsenNHConnell      
12Tanner LaibDNSFreeman      
 
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.12Mike Mandeville21-01.00Ephrata      
1.12Blair Collins21-01.00Royal      
3.12Luke Mathews21-00.50Freeman      
4.11Jerome Prescod20-07.50Ephrata      
5.12Colton Riner20-06.50Connell      
6.10Zack Riel20-00.00Riverside Christian      
7.12Lalo Mendoza19-06.00Wahluke      
8.12Jake DeGooyer19-03.50LaSalle      
9.10Carlos Ramirez19-01.00Toppenish      
10.10Kyle Gartrell18-04.00Riverside Christian      
11.9Michael Newman18-00.75Cle Elum/Roslyn      
12.10Micheal Ruether18-00.00Cashmere      
13.9Philip Lewis17-11.50Yakama Nation Tribal      
14.11Sean Ekstrand17-11.00Zillah      
15.12Steven Bischoff17-10.00Goldendale      
16.12Dominique Coffin17-09.50Cascade (Leavenworth)      
17.10Daniel Betz17-08.75Cascade (Leavenworth)      
18.11Joseph Notman17-05.50Highland      
19.10Kamerin Long17-05.00Columbia (Burbank)      
19.12Michael Conradt17-05.00Mabton      
21.11Kamrin Higbee16-11.75Cle Elum/Roslyn      
22.12John Peters16-11.25Freeman      
22.12Chris Knorr16-11.25Columbia Basin Secon...      
24.12Roman Buermann16-08.50East Valley (Yakima)      
25.9Ryan Hoodenpyle16-08.00Kiona-Benton      
26.10Ian Huxtable16-07.50Quincy      
27.9Kevin Suralta15-07.50Othello      
28.9Aaron McGaughey15-05.50River View      
29.12Cody Hanshew14-06.75Columbia (Burbank)      
30.9Roberto Martinez12-07.00East Valley (Yakima)      
12Cole ThompsonDNSConnell      
10Noe GutierrezSCRMabton      
12Dustin CrawfordSCRProsser      
10Greg PorterSCROthello      
12Jacob GriffithsDNSKiona-Benton      
12Joel WeiseDNSHighland      
12Tyler CopeDNSTrout Lake      
12Jeromie MasonDNSKlickitat      
12Chris RuetherDNSCashmere      
10Cameron KieszDNSLind-Ritzville      
10Adam FitchDNSLind-Ritzville      
9Frank LeitzDNSRoyal      
11Arturo ArellanoDNSToppenish      
 
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.11Jerome Prescod43-03.75Ephrata      
2.12Blair Collins42-01.00Royal      
3.12Joel Weise41-04.00Highland      
4.12Luke Mathews41-02.50Freeman      
4.12Thomas Steinke41-02.50Cascade (Leavenworth)      
6.12Colton Riner40-11.50Connell      
7.10Kyle Gartrell40-10.50Riverside Christian      
8.11Brendan Shearer39-08.00Zillah      
9.9Nate VanTuinen39-05.00Riverside Christian      
10.10Noe Gutierrez39-04.50Mabton      
11.10Micheal Ruether38-08.00Cashmere      
12.9Cody Unfred38-07.00Freeman      
13.12Daniel Estrada38-01.50Zillah      
14.12Wes Chamberlain37-09.50Ephrata      
15.12Dustin Crawford37-03.00Prosser      
16.10Daniel Betz37-01.50Cascade (Leavenworth)      
17.11Kyle Murphy36-04.00Lyle/Wishram      
18.11Joseph Notman36-03.00Highland      
19.9Philip Lewis36-02.00Yakama Nation Tribal      
20.9Freddy Ramirez35-10.00Royal      
21.12Cody McIntyre35-07.00Cashmere      
22.10Josue Rodriguez34-11.75Lind-Ritzville      
23.11Kamrin Higbee34-07.00Cle Elum/Roslyn      
24.9Derek Klindworth34-01.00Connell      
25.12Roman Buermann33-08.50East Valley (Yakima)      
26.11Jason Koepke33-06.00Othello      
10Ethan GroomDNSProsser      
10Greg PorterSCROthello      
12Jacob GriffithsDNSKiona-Benton      
9Ivan SalmoranSCRToppenish      
11Logan HumphreysDNSGoldendale      
12Jeromie MasonDNSKlickitat      
12Tyler HunzikerDNSGoldendale      
9Robert RobinsonDNSKiona-Benton      
9Sean TaskerSCREast Valley (Yakima)      
12Ricardo AyalaDNSToppenish      
9Drew NicholsDNSLind-Ritzville      
 

Womens Results

 
 
X 100 Meters - Varsity - Finals
1.12Whitney Leavitt12.39aKiona-Benton      
2.9Angie Zuniga12.87aToppenish      
3.12Lexis Lange13.32aEphrata      
4.9Marlee Rees13.42aProsser      
5.11Stephanie Barrong13.52aFreeman      
6.10Angela Chavez13.64aToppenish      
7.12Anna Schmid13.64aTrout Lake      
8.10Jazmine Perez13.66aQuincy      
9.11Teaera Churchwell13.66aLyle/Wishram      
10.12Cierra Miller13.81aRoyal      
11.11Haley Darlington13.82aCascade (Leavenworth)      
12.10Chelsea Riner13.87aConnell      
13.9Taylor Ward14.02aNaches Valley      
14.9Nikki Pope14.17aEphrata      
15.9Cassandra Madrigal14.20aMabton      
16.10Hannah Ziegler14.24aCascade (Leavenworth)      
17.10Carly Estey14.37aProsser      
18.10Sarah Hall14.44aRiverside Christian      
19.9Jamie Lambert14.53aCle Elum/Roslyn      
20.9Mackenzi Brunner14.54aCashmere      
21.10Maja Forsnes14.55aFreeman      
22.10Elizabeth Blancas14.57aQuincy      
23.9Rachele Haile14.70aNaches Valley      
24.12Silvia Jameyson14.75aLyle/Wishram      
25.10Jadyn Allred14.80aRoyal      
26.9Cheyanna Daviston14.82aCle Elum/Roslyn      
27.9Lindsey Scott15.01aTrout Lake      
28.9Sam Burnett15.05aRiver View      
29.9Sarah Lancaster15.06aGoldendale      
29.9Grace Allard15.06aOthello      
31.9Cierra Torp15.10aKiona-Benton      
32.9Shelbe Ward15.19aColumbia (Burbank)      
33.10Estrella Marroquin15.23aOthello      
34.9Madison Lenseigne15.29aEast Valley (Yakima)      
35.9Carlee Wheelon15.33aGoldendale      
36.9Katie Stredwick15.37aConnell      
37.12Florence Therasse15.43aLind-Ritzville      
38.9Allison Kiffiak15.66aKiona-Benton      
39.11Katie Welch15.70aTrout Lake      
40.9Kristina Babcock15.76aRiver View      
41.8Crystal Lloyd16.41aColumbia Basin Secon...      
42.9Janelle Howard16.74aZillah      
10Andrea WickenhagenDNSHighland      
9Bryonna LymanDNSEast Valley (Yakima)      
9Marriah PaxtonDNSColumbia (Burbank)      
12Amy WickenhagenDNSHighland      
 
 
 
X 200 Meters - Varsity - Finals
1.9Angie Zuniga26.62aToppenish      
2.9Helen Petersen27.57aProsser      
3.12Anna Schmid27.95aTrout Lake      
4.10Jazmine Perez28.04aQuincy      
5.12Lexis Lange28.10aEphrata      
6.11Lexi Peterson28.17aWahluke      
7.11Taylor Naber28.21aFreeman      
8.11Emily Blizard28.24aKiona-Benton      
9.12Cierra Miller28.35aRoyal      
10.11Tiffany Martinez28.68aOthello      
11.12Courtney Flynn28.72aLind-Ritzville      
12.9Becca Niemeyer28.91aProsser      
13.12Hilery Nunn29.07aCascade (Leavenworth)      
14.10Kari Inch29.55aEphrata      
15.12Francis Sandoval29.58aToppenish      
16.10Mayra Hurtado29.89aCashmere      
17.10Sarah Hall29.92aRiverside Christian      
18.9Rachele Haile30.14aNaches Valley      
19.9Hannah Olsen30.29aNaches Valley      
20.9Cierra Torp30.36aKiona-Benton      
21.12Monica Romero30.39aColumbia (Burbank)      
22.10Audry Logozzo30.47aEast Valley (Yakima)      
23.9Katie Stredwick31.01aConnell      
24.12Silvia Jameyson31.29aLyle/Wishram      
25.9Lexy Knowlton31.52aGoldendale      
26.9Shaniel McCary31.61aConnell      
27.9Katelyn Strawn31.82aRiver View      
28.9Madison Lenseigne31.99aEast Valley (Yakima)      
29.9Sam Burnett32.04aRiver View      
30.9Kaitlin Cobb34.65aColumbia (Burbank)      
10Ana RodriguezDNSOthello      
9Janelle HowardDNSZillah      
10Aubrey DelayNTRoyal      
10Terra PoirierNTFreeman      
9Cassandra MadrigalNTMabton      
11Teaera ChurchwellNTLyle/Wishram      
11Amanda HartNTCashmere      
11Alicia AshbyNTLaSalle      
12Whitney LeavittNTKiona-Benton      
 
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.9Madison Moore1:02.10aProsser      
2.10Jazmine Perez1:02.25aQuincy      
3.9Bethany Imperial1:02.49aRiverside Christian      
4.10Lauren Yount1:02.94aEphrata      
5.12Cierra Miller1:03.57aRoyal      
6.12Lisa Heer1:04.01aEphrata      
7.9Annie Christie1:04.19aCascade (Leavenworth)      
8.11Jenel Cornejo1:04.72aEast Valley (Yakima)      
9.12Cheyenne Goodsel1:04.91aColumbia (Burbank)      
10.12Courtney Flynn1:05.13aLind-Ritzville      
11.11Sarah McGary1:05.97aConnell      
12.9Elyde Carrillo1:06.13aProsser      
13.9Monique Blanchard1:06.83aCascade (Leavenworth)      
14.11Kelsie Folden1:07.02aCashmere      
15.11Jordan Preston1:07.55aHighland      
16.10Mayra Hurtado1:08.44aCashmere      
17.10Anna Nakae1:08.60aTrout Lake      
18.10Audry Logozzo1:09.55aEast Valley (Yakima)      
19.10Jadyn Allred1:10.31aRoyal      
20.9Katia Perez1:10.47aQuincy      
21.10Mary Zakheim1:11.06aFreeman      
22.9Carlee Wheelon1:13.00aGoldendale      
23.9Toni Driesen1:13.10aZillah      
24.9Megan Melville1:14.25aNaches Valley      
9Camilia RichardsDNSGoldendale      
 
 
 
X 400 Meters - Relay Split - Varsity - Finals
11Alexa Johnson64.1Cashmere      
11Kelsey Taylor66.6Cashmere      
11Ariana Saavedra1:07Toppenish      
11Kelsie Folden67.7Cashmere      
9Gaby Gonzalez68.0Cashmere      
10Nikole Mauch1:10Toppenish      
11Blythe Monoian1:10Toppenish      
12Rachel Huylar1:13Toppenish      
 
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.12Neola Putnam2:25.90aTrout Lake      
2.11Evangeline Rehwaldt2:28.40aLakeside (Nine Mile)      
3.11Teaera Churchwell2:30.06aLyle/Wishram      
4.10Lauren Gust2:30.37aLind-Ritzville      
5.12Lisa Heer2:33.03aEphrata      
6.10Danielle Friend2:33.49aEphrata      
7.10Daniela Depaz2:34.66aEast Valley (Yakima)      
8.10Hailee Ramsey2:35.76aLakeside (Nine Mile)      
9.12Becky Flores2:36.75aRiver View      
10.11Ariana Cole2:37.62aHighland      
11.11Blythe Monoian2:38.58aToppenish      
12.12Ana Rodriguez2:39.28aColumbia (Burbank)      
13.10Michaela Barich2:40.97aCascade (Leavenworth)      
14.12Danielle Grams2:41.67aCashmere      
15.9Elyde Carrillo2:41.93aProsser      
16.12Nicole Mullady2:42.17aCascade (Leavenworth)      
17.12Cheyenne Goodsel2:42.18aColumbia (Burbank)      
18.10Mackenzie DeRuyter2:44.28aFreeman      
19.11Page Woodward2:44.61aRoyal      
20.10Laryn Wells2:47.36aConnell      
21.11Rachel Brazier2:48.64aQuincy      
22.11Jesenia Murillo2:49.07aOthello      
23.9Kylie Montgomery2:50.99aGoldendale      
24.10Mattie Eberle2:51.47aFreeman      
25.12Amanda Howard2:51.69aZillah      
26.9Natasha Wickenhagen2:52.88aEast Valley (Yakima)      
27.11Katreena Delay2:54.66aRoyal      
28.10Kristen Heikkila2:56.95aQuincy      
29.9Megan Cole2:57.14aRiver View      
30.12Nicole Sobania3:04.12aCle Elum/Roslyn      
31.12Holly Phares3:07.25aTrout Lake      
32.10Kietra Calloway3:08.29aWahluke      
33.10Katherine Vanlandingham3:08.63aCle Elum/Roslyn      
34.9Shama Kanu3:15.00aRiverside Christian      
35.11Blanca Granados3:18.60aWahluke      
36.9Jovani Camacho3:20.88aGranger      
37.9Breanna Wright3:22.56aLyle/Wishram      
10Jessie RobertsonDNSTrout Lake      
9Chelsea McClammerDNSKiona-Benton      
 
 
 
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1.12Neola Putnam5:26.00Trout Lake      
2.9Yasamin Mohsenian5:28.00East Valley (Yakima)      
3.11Evangeline Rehwaldt5:32.00Lakeside (Nine Mile)      
4.10Danielle Friend5:34.00Ephrata      
5.12Melissa Gibbons5:50.00Connell      
6.10Mackenzie DeRuyter5:52.00Freeman      
7.9Hailey Ziegler5:53.00Cascade (Leavenworth)      
8.11Kenna Middleton5:56.00Lakeside (Nine Mile)      
9.10Hailee Ramsey6:01.00Lakeside (Nine Mile)      
10.12Anne Steagall6:04.00River View      
11.10Mattie Eberle6:11.00Freeman      
12.11Rachel Brazier6:13.00Quincy      
13.9Shaarnute Azure6:17.00Yakama Nation Tribal      
13.9Olivia Newman6:17.00Highland      
15.12Becky Flores6:23.00River View      
16.11Amanda Cowin6:24.00Riverside Christian      
17.10Emma Tuning6:26.00Zillah      
18.12Ana Rodriguez6:33.00Columbia (Burbank)      
19.10Morgan Anderson6:35.00Cascade (Leavenworth)      
20.10Jessica Murillo6:36.00Othello      
20.11Carina Viveros6:36.00Ephrata      
22.10Tori Koenig6:38.00East Valley (Yakima)      
22.11Yeymi Cisneros6:38.00Wahluke      
24.11Karina Martinez6:39.00Othello      
25.10Hannah Juzeler6:42.00Prosser      
26.11Alexa Torrez6:44.00Zillah      
27.11Caitlin Paysse6:46.00Royal      
28.9Rachael Coffman6:48.00Riverside Christian      
29.12Giulia Heiss6:57.00Lind-Ritzville      
30.11Guadalupe Cruz7:04.00Wahluke      
31.9Marymar Rabadan7:06.00Quincy      
32.12Vanesa Redin7:09.00Lind-Ritzville      
33.11Jordan Cunningham7:19.00Cashmere      
34.8Crystal Lloyd7:22.00Columbia Basin Secon...      
35.9Ariella Davenport7:30.00Goldendale      
10Elena ColeDNSHighland      
10Crystal KintopDNSColumbia (Burbank)      
12Danielle GramsDNSCashmere      
11Ariana ColeDNSHighland      
9Chelsea McClammerDNSKiona-Benton      
12Sara VazquezDNSMabton      
 
 
 
X 3200 Meters - Varsity - Finals
2.12Sara Vazquez12:06.00Mabton      
3.11Kenna Middleton12:07.00Lakeside (Nine Mile)      
4.10Hailee Ramsey12:17Lakeside (Nine Mile)      
4.9Katrina Radach12:19.00East Valley (Yakima)      
5.10Mackenzie DeRuyter12:31.00Freeman      
6.10Daniela Depaz12:32.00East Valley (Yakima)      
6.12Melissa Gibbons12:32.00Connell      
8.12Emily Paxson12:36.00Trout Lake      
9.11Ariana Cole12:44.00Highland      
10.12Stacey Kobes13:25.00Toppenish      
11.10Emma Tuning13:31.00Zillah      
12.12Anne Steagall13:36.00River View      
12.9Sarah Martinez13:36.00Quincy      
14.10Morgan Anderson13:43.00Cascade (Leavenworth)      
15.9Emma Adams13:48.00Cascade (Leavenworth)      
16.9Courtney Widhalm13:50.00Riverside Christian      
17.12Ashley Rice13:57.00Highland      
18.11Holly Allen14:21.00Riverside Christian      
19.11Yuri Garcia14:23.00Royal      
20.10Jessie Robertson14:28.00Trout Lake      
21.9Ana Delos Santos14:47.00Royal      
22.9Megan Cole14:58.00River View      
23.9Jenna Lerma15:53.00Quincy      
11Diana FernandezDNSCashmere      
1.9Chelsea McClammer9:02.57Kiona-Benton      
 
 
 
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Finals
1.12Katharine Lotze15.79aKiona-Benton      
2.12Shelby Moore16.11aProsser      
3.10Samantha Brewer16.16aKlickitat      
4.11Daiam Navarro16.62aEphrata      
5.9Justine Benner16.79aNaches Valley      
6.12Kylie Brunner17.06aCashmere      
7.12Sara Galliway17.08aProsser      
8.12Hilery Nunn17.26aCascade (Leavenworth)      
9.10Allie Kiehn17.61aQuincy      
10.12Trishi Williams17.63aMabton      
11.12Justine Hintz17.69aEphrata      
12.11Ariana Saavedra17.82aToppenish      
13.9Gaby Gonzalez18.11aCashmere      
14.11Kaley Graybeal18.14aCascade (Leavenworth)      
15.9Ariana Vergara18.21aConnell      
16.10Mollie Cunnington18.39aRiverside Christian      
17.12Libny Sandoval18.42aToppenish      
18.9Janelle Loveland19.06aNaches Valley      
19.11Megan Anderson20.06aTrout Lake      
20.12Brenda Nagrete20.31aWahluke      
21.9Sarah Lancaster20.39aGoldendale      
22.10Elena Cole21.18aHighland      
23.12Jillian Pflugrath21.31aLind-Ritzville      
24.10Ariel Ely21.48aOthello      
25.9Dakota Goodsel21.53aColumbia (Burbank)      
26.12Kali Fargher21.91aKlickitat      
27.10Paula Smith22.15aOthello      
11Micaela CarabinDNSLyle/Wishram      
10Tayaire PenorDNSKiona-Benton      
12Kandy DuganDNSHighland      
9Faith DavisDNSColumbia (Burbank)      
11Brianna CasperDNSConnell      
 
 
 
X 300m Hurdles - 30" - Varsity - Finals
1.12Anna Schmid47.51aTrout Lake      
2.12Hilery Nunn48.56aCascade (Leavenworth)      
3.10Talia Neiman48.89aFreeman      
4.12Suzanne Gust49.68aLind-Ritzville      
5.11Alexa Johnson49.69aCashmere      
6.12Justine Hintz49.76aEphrata      
7.11Ariana Saavedra49.96aToppenish      
8.11Daiam Navarro50.21aEphrata      
9.12Sara Galliway50.79aProsser      
10.12Kylie Brunner50.87aCashmere      
11.10Mollie Cunnington51.02aRiverside Christian      
12.11Lexi Peterson51.21aWahluke      
13.9Justine Benner51.79aNaches Valley      
14.9Marlee Rees52.01aProsser      
15.11Kaley Graybeal53.26aCascade (Leavenworth)      
16.9Stephanie George53.28aEast Valley (Yakima)      
17.12Libny Sandoval53.40aToppenish      
18.10Allie Kiehn53.50aQuincy      
19.11Kayla Alaniz54.60aEast Valley (Yakima)      
20.9Ariana Vergara55.04aConnell      
21.9Jaryl Pence56.09aLaSalle      
22.12Ashley Rice56.82aHighland      
23.9Lexy Knowlton57.56aGoldendale      
24.12Brenda Nagrete57.59aWahluke      
25.10Ariel Ely1:01.58aOthello      
26.9Dakota Goodsel1:02.74aColumbia (Burbank)      
27.11Micaela Carabin1:11.87aLyle/Wishram      
10Paula SmithDNSOthello      
10Elena ColeDNSHighland      
10Tayaire PenorDNSKiona-Benton      
12Kandy DuganDNSHighland      
11Megan AndersonDNSTrout Lake      
9Janelle LovelandDNSNaches Valley      
11Brianna CasperDNSConnell      
 
 
 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1.-Sabrina Galaviz
Lucia Walle
Angela Chavez
Angie Zuniga
51.43aToppenish      
2.-Emily Blizard
Whitney Leavitt
Katharine Lotze
Cierra Torp
51.93aKiona-Benton      
3.-Helen Petersen
Jazmin Guerrero
Becca Niemeyer
Marlee Rees
52.05aProsser      
4.-Kylie Brunner
Amanda Hart
Kaylee Carson
Gaby Gonzalez
52.22aCashmere      
5.-Lauren Yount
Daiam Navarro
Niki Pope
Lexis Lange
52.27aEphrata      
6.-Stephanie Barrong
Taylor Naber
Talia Neiman
Terra Poirier
52.39aFreeman      
7.-Heather Whitmore
Suzanne Gust
Kelsey Arlt
Courtney Flynn
53.50aLind-Ritzville      
8.-Mollie Cunnington
Bethany Imperial
Danielle Van Tuinen
Sarah Hall
53.57aRiverside Christian      
9.-Julia Riel
Alicia Ashby
Jaryl Pence
Karley Kester
54.35aLaSalle      
10.-Brianna Casper
Kala Koelzer
Brooke Gibbons
Chelsea Riner
54.52aConnell      
11.-Tayler Moench
Stephanie George
Lindsay Bronkhorst
Jenel Cornejo
55.27aEast Valley (Yakima)      
12.-Elizabeth Blancas
RaeAnna Hand
Maricela Serrano
Sara Horning
56.14aQuincy      
13.-Lindsey Scott
Megan Anderson
Katie Welch
Anna Nakae
56.64aTrout Lake      
14.-Michele Harrod
Juliea Ward
Athena Schlyer
Hailey Ziegler
57.00aCascade (Leavenworth)      
15.-Jord enn Barker
Aubrey Delay
Jadyn Allred
Megan Bezona
57.15aRoyal      
16.-Erica Contreras
Faith Davis
Monica Romero
Shelbe Ward
57.35aColumbia (Burbank)      
17.-Catherine Martinez
Estrella Marroquin
Nalley Zepeda
Grace Allard
1:00.42aOthello      
-Amy Wickenhagen
Kandy Dugan
Jordan Preston
Andrea Wickenhagen
DNSHighland      
-Nicole Sobania
Jamie Lambert
Jamie French
Cheyanna Daviston
DNSCle Elum/Roslyn      
 
 
 
X 4x200 Relay - Varsity - Finals
1.-Emily Blizard
Katharine Lotze
Whitney Leavitt
Cierra Torp
1:49.05aKiona-Benton      
2.-Stephanie Barrong
Taylor Naber
Terra Poirier
Talia Neiman
1:49.67aFreeman      
3.-Gaby Gonzalez
Amanda Hart
Alexa Johnson
Kaylee Carson
1:50.49aCashmere      
4.-Heather Whitmore
Suzanne Gust
Lauren Gust
Courtney Flynn
1:51.91aLind-Ritzville      
5.-Julia Riel
Regine Standley
Jaryl Pence
Alicia Ashby
1:52.94aLaSalle      
6.-Lauren Yount
Niki Pope
Kari Inch
Lexis Lange
1:53.71aEphrata      
7.-Helen Petersen
Jazmin Guerrero
Marlee Rees
Becca Niemeyer
1:53.98aProsser      
8.-Jordan Preston
Amy Wickenhagen
Ashley Rice
Andrea Wickenhagen
1:54.93aHighland      
9.-Yasamin Mohsenian
Audry Logozzo
Tayler Moench
Jenel Cornejo
1:57.46aEast Valley (Yakima)      
10.-Jennelle Loveland
Taylor Ward
Hannah Olsen
Kelly Snyder
1:57.90aNaches Valley      
11.-Katie Stredwick
Brooke Gibbons
Kendall Taylor
Chelsea Riner
1:58.40aConnell      
12.-Michele Harrod
Annie Christie
Hailey Ziegler
Hilery Nunn
1:59.55aCascade (Leavenworth)      
13.-Elizabeth Blancas
RaeAnna Hand
Maricela Serrano
Sara Horning
2:02.69aQuincy      
14.-Megan Anderson
Lindsey Scott
Anna Nakae
Mckenzie Zoller
2:03.51aTrout Lake      
15.-Catherine Martinez
Estrella Marroquin
Ana Rodriguez
Ariel Ely
2:10.88aOthello      
-Jord enn Barker
Aubrey Delay
Jadyn Allred
Cierra Miller
DNSRoyal      
-Angie Zuniga
Lucia Walle
Francis Sandoval
Angela Chavez
DNSToppenish      
 
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Daiam Navarro
Lisa Heer
Justine Hintz
Lauren Yount
4:16.79aEphrata      
2.-Carly Estey
Sara Galliway
Shelby Moore
Madison Moore
4:18.29aProsser      
3.-Amanda Cowin
Danielle Van Tuinen
Bethany Imperial
Mollie Cunnington
4:25.03aRiverside Christian      
4.-Yasamin Mohsenian
Tayler Moench
Stephanie George
Jenel Cornejo
4:26.00aEast Valley (Yakima)      
5.-Gaby Gonzalez
Alexa Johnson
Kelsie Folden
Kelsey Taylor
4:26.54aCashmere      
6.-Julia Riel
Colleen Newell
Regine Standley
Karley Kester
4:27.19aLaSalle      
7.-Melissa Gibbons
Laryn Wells
SaraH McGary
Brianna Casper
4:32.44aConnell      
8.-Emily Paxson
Anna Schmid
Neola Putnam
Lindsey Scott
4:34.50aTrout Lake      
9.-Monique Blanchard
Michaela Barich
Morgan Anderson
Nicole Mullady
4:38.03aCascade (Leavenworth)      
10.-Mackenzie DeRuyter
Melissa Andrews
Leah Willard
Mattie Eberle
4:43.25aFreeman      
11.-Elena Cole
Olivia Newman
Ashley Rice
Jordan Preston
4:44.00aHighland      
12.-Grace Allard
Tiffany Martinez
Jesenia Murillo
Ana Rodriguez
4:45.61aOthello      
13.-Lexy Knowlton
Sarah Lancaster
Kylie Montgomery
Carlee Wheelon
4:54.96aGoldendale      
14.-Amanda Howard
Toni Driesen
Emma Tuning
Alexa Torres
4:57.12aZillah      
15.-Jord enn Barker
Aubrey Delay
Katreena Delay
Page Woodward
5:01.84aRoyal      
-Lucia Walle
Nikole Mauch
Rachel Huylar
Ariana Saavedra
DNSToppenish      
-Yesenia Fernandez
Lexi Peterson
Sam Langdon
Brenda Nagrete
NTWahluke      
 
 
 
X Shot Put - 4kg - Varsity - Finals
1.11Jordyn Murray38-02.50Ephrata      
2.12Raisa Yates38-00.00East Valley (Yakima)      
3.10Abby Smith34-11.50Ephrata      
4.11Tiffany Martinez34-07.00Othello      
5.10Jessica Coffman34-02.00Lakeside (Nine Mile)      
6.10Morgan Romey33-06.50Freeman      
7.12Trishi Williams32-08.50Mabton      
8.10Sadie Shattuck32-05.00Goldendale      
9.12Ashley Romey30-05.00Freeman      
10.12Mindy Orsborn30-04.50Kiona-Benton      
11.10Maria Ciriaco29-07.00Toppenish      
12.11Emily Abbott29-02.00Cashmere      
13.12Kylie Brunner29-01.00Cashmere      
13.11Kelsey Arlt29-01.00Lind-Ritzville      
15.9Charice McConville28-10.00Klickitat      
16.9Kylie Montgomery28-08.00Goldendale      
17.12Taylor Ely28-05.00Granger      
18.12Alison Schultz28-03.00Connell      
19.9Hunter Roberts27-06.00Riverside Christian      
20.9Faith Davis26-09.00Columbia (Burbank)      
21.10Megan Slager26-06.00Quincy      
22.10Danielle Bergren25-10.00Cascade (Leavenworth)      
23.9Sam Burnett25-09.00River View      
24.10Lexus Bogardus25-07.00Naches Valley      
24.12Juanita Chavez25-07.00Toppenish      
26.11Victoria Sexton25-06.50Mabton      
27.12Monica Jacquez25-06.00Othello      
28.9Kendall Watts25-05.00Kiona-Benton      
29.11Katelyn Lunning25-04.25Zillah      
11Audrey HillNDTrout Lake      
10Ali AndersonDNSRoyal      
10Krissy YarnellNDTrout Lake      
10Amy WaltersNDLind-Ritzville      
12Lexi BeckerDNSLyle/Wishram      
10Halee HullNDGranger      
11Allison BlalockNDQuincy      
11Kylie SteinerNDCascade (Leavenworth)      
9Hannah UdellDNSHighland      
10Kelsi GallNDCle Elum/Roslyn      
11Cassie GrovesNDZillah      
12Erica ContrerasNDColumbia (Burbank)      
12Maira MunozNDWahluke      
10Morgan KnightNDCle Elum/Roslyn      
10Marrisa SawyerNDNaches Valley      
9Allyson RirieDNSConnell      
9Cassidy UlrichNDHighland      
12Cassandra BazilmeDNSRiverside Christian      
12Elena CalderonDNSWahluke      
9Ashlyn AllredDNSRoyal      
10Brittany PriceDNSLyle/Wishram      
9Helen PetersenDNSProsser      
11Annie MartinezDNSEast Valley (Yakima)      
 
 
 
X Discus - 1kg - Varsity - Finals
1.11Tiffany Martinez129-04Othello      
2.12Raisa Yates125-09East Valley (Yakima)      
3.12Kelsie Einspahr107-04Ephrata      
4.10Jessica Coffman105-03Lakeside (Nine Mile)      
5.12Trishi Williams105-01Mabton      
6.11Emily Abbott101-06Cashmere      
7.10Morgan Romey99-04Freeman      
8.9Charice McConville98-11Klickitat      
9.11Kelsey Arlt98-01Lind-Ritzville      
10.12Mindy Orsborn97-10Kiona-Benton      
11.12Ashley Romey94-04Freeman      
12.12Marissa Gonzalez94-02Toppenish      
13.10Lexus Bogardus90-06Naches Valley      
14.10Danielle Bergren89-11Cascade (Leavenworth)      
15.10Jessica Farris89-09Naches Valley      
16.12Stephanie Garza86-04Prosser      
17.12Monica Jacquez85-00Othello      
18.9Hunter Roberts83-00Riverside Christian      
19.12Nikki Williams82-10Goldendale      
20.12Taylor Ely82-03Granger      
21.10Claudia Capetillo81-06River View      
22.11Jordyn Murray80-05Ephrata      
23.10Sadie Shattuck80-02Goldendale      
24.11Renae Harder79-10Lind-Ritzville      
25.9Kendall Watts79-02Kiona-Benton      
26.11Audrey Hill78-03Trout Lake      
27.11Erica Kober77-10East Valley (Yakima)      
28.12Savanah Sammaripa73-01Toppenish      
29.10Ali Anderson71-08Royal      
30.10Megan Slager70-04Quincy      
12Maira MunozNDWahluke      
9Debbie HallNDRiverside Christian      
9Shaniel McCaryNDConnell      
11Diana FernandezDNSCashmere      
10Brittany PriceDNSLyle/Wishram      
10Kelsi GallNDCle Elum/Roslyn      
10Vanessa EsquedaNDGranger      
10Krissy YarnellDNSTrout Lake      
12Elena CalderonNDWahluke      
11Victoria SextonDNSMabton      
10Ciara WilsonNDColumbia Basin Secon...      
9Kaylynn HunsakerNDColumbia (Burbank)      
10Sammie BensonNDRoyal      
11Randi BechyneNDColumbia Basin Secon...      
12Blaire WellsNDConnell      
9Alex BolligerDNSColumbia (Burbank)      
11Katelyn LunningNDZillah      
9Cassidy UlrichNDHighland      
11LeAnn VeenendaalNDQuincy      
 
 
 
X Javelin - 600g - Varsity - Finals
1.12Trishi Williams129-04Mabton      
2.12Lindsay Bronkhorst107-07East Valley (Yakima)      
3.10Heather Whitmore107-01Lind-Ritzville      
4.12Kali Fargher103-09Klickitat      
5.10Jessica Farris100-02Naches Valley      
6.10Margaret Eisen99-01Ephrata      
7.11Audrey Hill97-01Trout Lake      
8.11Jessica Brown95-07Kiona-Benton      
9.10Jessica Coffman91-11Lakeside (Nine Mile)      
10.12Nikki Williams90-08Goldendale      
11.11Renae Harder90-05Lind-Ritzville      
12.12Kelsey Evans90-00Prosser      
13.12Blaire Wells89-00Connell      
14.10Maddy Cunningham88-01Cashmere      
15.11Mallory Lotz83-06Ephrata      
16.12Taylor Ely80-01Granger      
17.10Alexandra Devine78-10East Valley (Yakima)      
18.11Randi Bechyne78-09Columbia Basin Secon...      
19.8Crystal Lloyd78-07Columbia Basin Secon...      
20.9Katelyn Strawn77-09River View      
21.11Sabrina Galaviz77-06Toppenish      
22.10Kaitlin Leach77-01East Valley (Yakima)      
23.9Charice McConville76-00Klickitat      
23.12Iris Suarez76-00Cashmere      
25.12Abby Vanderlinden75-10Freeman      
26.11Sonja Eberle75-04Freeman      
27.10Halee Hull74-11Granger      
28.11America Lopez73-09Toppenish      
29.10Paula Smith72-06Othello      
30.10Kendra Gartrell71-02Riverside Christian      
31.10Sammie Benson71-01Royal      
32.12Lexi Becker70-08Lyle/Wishram      
33.10Lexus Bogardus70-01Naches Valley      
10Danielle Bergren69' 8Cascade (Leavenworth)      
34.12Celeste Pace7Kiona-Benton      
9Mackenizie PearsonSCRConnell      
9Sienna GraySCRGoldendale      
12Haley SaamDNSProsser      
11Elena ZuritaDNSOthello      
10Ali AndersonDNSRoyal      
12Elena CalderonSCRWahluke      
11Kylie SteinerSCRCascade (Leavenworth)      
9Krista ClarkDNSTrout Lake      
11Cassie GrovesSCRZillah      
10Katherine VanlandinghamSCRCle Elum/Roslyn      
9Jamie FrenchSCRCle Elum/Roslyn      
10Krissy YarnellSCRTrout Lake      
9Alex BolligerDNSColumbia (Burbank)      
12Erica ContrerasSCRColumbia (Burbank)      
10Brittany PriceDNSLyle/Wishram      
 
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.12Leah Willard5-04.50Freeman      
2.10Megan Hopp5-00.00Riverside Christian      
2.10Samantha Brewer5-00.00Klickitat      
4.10Talia Neiman5-00.00Freeman      
5.12Paige Castro4-10.00Cashmere      
5.10Kendall Taylor4-10.00Connell      
7.11Blythe Monoian4-08.00Toppenish      
8.12Jillian Pflugrath4-08.00Lind-Ritzville      
9.11Kelsie Folden4-08.00Cashmere      
10.11Haley Darlington4-06.00Cascade (Leavenworth)      
10.9Hailey Ziegler4-06.00Cascade (Leavenworth)      
12.12Melodie Eloff4-06.00Ephrata      
13.11Andrea Cox4-06.00Lind-Ritzville      
14.9Stephanie George4-04.00East Valley (Yakima)      
14.11Kayla Alaniz4-04.00East Valley (Yakima)      
14.12Kali Fargher4-04.00Klickitat      
14.9Jessica Wiley4-04.00Prosser      
10Brooke GibbonsDNSConnell      
11Lexi PetersonNHWahluke      
11Caitlin PaysseDNSRoyal      
10Kendahl HintzNHEphrata      
9Olivia NewmanDNSHighland      
9Krista ClarkNHTrout Lake      
 
 
 
X Pole Vault - Varsity - Finals
1.10Kendahl Hintz9-06.00Ephrata      
2.11Kira Secrest9-00.00Lakeside (Nine Mile)      
3.12Melodie Eloff9-00.00Ephrata      
4.11Sarah McGary8-06.00Connell      
5.9Madison Moore8-06.00Prosser      
5.11Kelsey Taylor8-06.00Cashmere      
7.11Mckenzie Zoller8-00.00Trout Lake      
8.10Colleen Newell7-06.00LaSalle      
8.10Lauren Gust7-06.00Lind-Ritzville      
8.11Sabrina Galaviz7-06.00Toppenish      
8.9Mackenzi Brunner7-06.00Cashmere      
12.10Maja Forsnes7-00.00Freeman      
12.11Jessica Brown7-00.00Kiona-Benton      
12.12Megan Bezona7-00.00Royal      
15.10Kendra Gartrell6-06.00Riverside Christian      
15.12Florence Therasse6-06.00Lind-Ritzville      
10Tayaire PenorNHKiona-Benton      
12Jena TrullNHKiona-Benton      
11America LopezNHToppenish      
11Katie WelchDNSTrout Lake      
10Krissy YarnellNHTrout Lake      
11Emily BlizardNHKiona-Benton      
12Shelby MooreDNSProsser      
 
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.9Mariah Fitzpatrick16-00.25Cashmere      
2.10Samantha Brewer15-11.75Klickitat      
3.9Justine Benner15-11.50Naches Valley      
4.12Danielle Van Tuinen15-11.00Riverside Christian      
5.11Kelli Wilson15-07.00Prosser      
6.12Cheyanna Flint15-04.75Ephrata      
7.11Haley Darlington15-01.75Cascade (Leavenworth)      
8.9Cassandra Madrigal15-00.25Mabton      
9.9Regine Standley14-11.75LaSalle      
10.10Chelsea Riner14-06.00Connell      
11.11Jessica Brown14-05.75Kiona-Benton      
12.10Laryn Wells14-04.00Connell      
13.11Caitlin Paysse14-02.00Royal      
14.9Katie Stredwick14-01.50Connell      
15.12Alyssa Cooper13-11.50Prosser      
16.12Kandy Dugan13-10.50Highland      
17.12Monica Romero13-09.25Columbia (Burbank)      
18.9Annie Christie13-08.50Cascade (Leavenworth)      
19.10Estrella Marroquin13-06.00Othello      
20.12Rachel Huylar13-01.00Toppenish      
20.12Audrey Fish13-01.00Freeman      
22.9Lexy Knowlton12-10.00Goldendale      
23.9Sarah Lancaster12-09.50Goldendale      
23.9Grace Allard12-09.50Othello      
25.12Silvia Jameyson12-09.00Lyle/Wishram      
26.12Paige Perrault12-05.75East Valley (Yakima)      
27.9Shelbe Ward12-05.50Columbia (Burbank)      
28.11Stephanie Barrong12-05.00Freeman      
29.11Rebecca Howard11-10.00East Valley (Yakima)      
30.9Allison Kiffiak11-04.75Kiona-Benton      
31.12Cassandra Bazilme10-11.00Riverside Christian      
32.9Krista Clark8-08.00Trout Lake      
10Nikole MauchDNSToppenish      
11Pam AvilaDNSEphrata      
11Amanda HartNDCashmere      
 
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.12Katharine Lotze36-00.25Kiona-Benton      
2.11Kelli Wilson32-11.00Prosser      
3.9Nikki Pope32-09.75Ephrata      
4.12Danielle Van Tuinen32-09.00Riverside Christian      
5.10Samantha Brewer32-05.25Klickitat      
6.12Cheyanna Flint32-00.25Ephrata      
7.9Bethany Imperial31-09.50Riverside Christian      
8.10Kelly Snyder31-02.25Naches Valley      
9.12Megan Primmer31-02.00Freeman      
10.9Sam Langdon30-05.00Wahluke      
11.9Cassandra Madrigal29-06.50Mabton      
11.9Monique Blanchard29-06.50Cascade (Leavenworth)      
13.12Alyssa Cooper29-02.25Prosser      
14.10Karley Kester28-11.50LaSalle      
15.12Brenda Nagrete28-09.50Wahluke      
15.10Laryn Wells28-09.50Connell      
17.11Ashly Down28-03.00Cashmere      
18.10Angela Chavez28-02.25Toppenish      
19.12Audrey Fish28-00.50Freeman      
19.11Chantell Nowlin28-00.50East Valley (Yakima)      
21.12Lindsay Bronkhorst27-11.50East Valley (Yakima)      
22.10Kaitlin Leach27-05.00East Valley (Yakima)      
23.9Mackenzi Brunner26'10.00Cashmere      
24.12Chelsea Osborne26-06.00Goldendale      
25.12Rachel Huylar26-04.50Toppenish      
9Marriah PaxtonDNSColumbia (Burbank)      
9Ashlyn AllredSCRRoyal      
9Dakota GoodselSCRColumbia (Burbank)      
9Annie ChristieDNSCascade (Leavenworth)      
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.