Team Results Management

Meet Info

FinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.10Darion Williams11.04aCocoa
2.12James Epps11.11aDunbar
3.11Micah Poole11.15aClearwater Central C...
4.12Kendrick Perry11.25aImmokalee
5.12Julian Keen11.38aLabelle
6.10Andre Edwards11.42aSpace Coast
7.12Dustin Bryant11.55aSpace Coast
--11Brit LangleyDNFNature Coast Technical
 

100 Meters  Varsity - Prelims

1.10Darion Williams11.12aCocoa
2.11Micah Poole11.26aClearwater Central C...
3.12James Epps11.27aDunbar
4.12Kendrick Perry11.38aImmokalee
5.12Julian Keen11.51aLabelle
7.12Dustin Bryant11.54aSpace Coast
9.12Jayquan Gandy11.61aHardee County
10.11Kevin Buescher11.66aViera (Melbourne)
6.11Brit Langley11.70aNature Coast Technical
8.10Andre Edwards11.71aSpace Coast
11.12Daniel Lee11.77aTampa Catholic
12.11Isiah Dunnum11.86aDesoto County
13.9Shaine Mathis11.87aPasco
13.11Tronic Williams11.87aSouth Fort Myers
15.11Jerrell Thomas12.97aDesoto County
--10Christian GreenDNFTampa Catholic
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.10Darion Williams22.27aCocoa
2.11Antwan Story22.35aNature Coast Technical
3.9Chevelle Buie22.38aCocoa
4.12Dominic Harris22.94aAstronaut
5.11Micah Poole23.04aClearwater Central C...
6.11Tronic Williams23.35aSouth Fort Myers
7.12James Epps23.38aDunbar
8.12Kendrick Perry23.99aImmokalee
 

200 Meters  Varsity - Prelims

1.11Antwan Story22.62aNature Coast Technical
3.12Kendrick Perry23.06aImmokalee
2.10Darion Williams23.17aCocoa
4.9Chevelle Buie23.35aCocoa
5.12Dominic Harris23.51aAstronaut
5.11Tronic Williams23.51aSouth Fort Myers
9.12Jayquan Gandy23.52aHardee County
10.10AJ Joiner23.60aCocoa
7.12James Epps23.66aDunbar
8.11Micah Poole23.75aClearwater Central C...
11.12Kevin Cross23.75aRiverdale
12.11Brit Langley24.12aNature Coast Technical
13.10Andre Jones24.53aSpoto
14.10Ezayi Youyoute24.59aHardee County
15.12Justin Braswell24.62aHernando
--12Joshua PerkinsDNFZephyrhills
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Dominic Harris49.81aAstronaut
2.12Markease Williams50.25aImmokalee
3.10Ej Johnson50.33aCocoa
4.12Pete Solis50.57aHardee County
5.10Evan Rubinson50.99aTampa Jesuit
6.10Lawrence Ware51.02aLincoln Park Academy
7.11Mike McEnany51.24aTampa Jesuit
8.10Mackenson Timothee51.29aGolden Gate
9.11Kevin Coe51.35aViera (Melbourne)
10.12Kevin Cross51.40aRiverdale
11.12Alston Jacobs51.62aSpoto
12.12Larmarkie Gabay52.53aHernando
13.10Logan Mielke52.56aTampa Catholic
14.12Brandon Gallon53.31aSpoto
15.10Rickey Martinez54.40aClewiston
--12Tavarus DennisDNSDesoto County
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.11Connor Revord1:59.52aTampa Jesuit
2.11Darrin Gibson2:00.84aRobinson
3.11Logan Trimble2:01.55aTampa Jesuit
4.11Matt Taraboletti2:01.81aAstronaut
5.10Morgan Moan2:01.85aSpace Coast
6.10Nick Wright2:04.39aLincoln Park Academy
7.12Montrel Walker2:04.63aRiverdale
8.12Michael Avadikian2:06.16aZephyrhills
9.12Pete Solis2:06.23aHardee County
10.12Kevin Yole2:06.39aLemon Bay
11.9Jeremy Ploplis2:06.54aBishop Verot
12.10Mike Barrows2:09.82aSouth Fort Myers
13.12Jamale Franklin2:10.51aLincoln Park Academy
14.12Andrew Korti2:10.74aGolden Gate
15.11Andrew LaBrecque2:12.22aClearwater Central C...
--11Tobais ProbstDNSClearwater Central C...
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.11Connor Revord4:28.58aTampa Jesuit
2.12Richard Blake4:30.43aBerkeley Prep
3.11Tobais Probst4:33.33aClearwater Central C...
4.12Matt Altimari4:33.83aRobinson
5.11Patrick Ryan4:38.34aSouth Fort Myers
6.10Argeo Cruz4:39.39aImmokalee
7.11Joe Wright4:39.83aHernando
8.11Matt Taraboletti4:43.08aAstronaut
9.12Eddie Mauldin4:44.74aJohn Carroll
10.12Tyler Fuhler4:45.13aClearwater Central C...
11.9Jeremy Ploplis4:45.29aBishop Verot
12.10Jorge Gaona4:47.62aRiverdale
--12Scott BilodeauDNFHarmony
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.12Richard Blake9:43.74aBerkeley Prep
2.12Scott Bilodeau9:52.42aHarmony
3.12Tyler Maier9:52.48aHernando
4.11Jordan Schilit9:56.07aTampa Jesuit
5.11Joe Wright10:03.23aHernando
6.10Argeo Cruz10:05.30aImmokalee
7.12Chris Butler10:09.36aBishop Verot
8.12Davis Mahon10:23.86aLincoln Park Academy
9.11Patrick Ryan10:35.45aSouth Fort Myers
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Andrew Robinson14.43aLincoln Park Academy
2.12Jacob Younger14.98aAstronaut
3.11TJ Jackson15.05aViera (Melbourne)
4.12Jimmy Cimeus15.45aHardee County
5.11Broderick Jenkins15.55aSouth Fort Myers
6.12Charles Klug15.62aBerkeley Prep
7.12Julius McPherson16.18aTampa Catholic
8.12Richard Billian16.27aBishop Verot
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Prelims

1.12Jacob Younger15.10aAstronaut
2.12Andrew Robinson15.17aLincoln Park Academy
3.11TJ Jackson15.54aViera (Melbourne)
5.12Charles Klug15.59aBerkeley Prep
7.12Julius McPherson15.78aTampa Catholic
9.12John Jordon15.80aHarmony
4.12Jimmy Cimeus16.03aHardee County
10.12Kyle Becker16.19aBishop Verot
6.12Richard Billian16.40aBishop Verot
8.11Broderick Jenkins16.77aSouth Fort Myers
11.12Andrew Patrias17.01aZephyrhills
12.10Mike Mendel17.08aNature Coast Technical
13.12Charles Watson17.40aDesoto County
14.11Danny Wood17.52aClearwater Central C...
15.11Cameron McQuay18.61aDesoto County
--11Sadath Jean-PierreDNFImmokalee
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.11Chuckie Sulick39.01aAstronaut
2.12Jean Frenot39.35aHardee County
3.10Tony Roberts40.27aNature Coast Technical
4.11Kemoye Samual40.39aAstronaut
5.10Andre Edwards40.43aSpace Coast
6.12Charles Klug41.06aBerkeley Prep
7.12Andrew Robinson41.83aLincoln Park Academy
--12Allyn TuffFSGolden Gate
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Prelims

1.10Andre Edwards40.69aSpace Coast
3.12Jean Frenot40.86aHardee County
5.11Kemoye Samual41.10aAstronaut
7.10Tony Roberts41.13aNature Coast Technical
2.11Chuckie Sulick41.22aAstronaut
9.12Julius McPherson41.26aTampa Catholic
4.12Charles Klug41.30aBerkeley Prep
6.12Allyn Tuff42.43aGolden Gate
10.12Andrew Patrias42.64aZephyrhills
8.12Andrew Robinson42.84aLincoln Park Academy
11.11Donald Lugert44.24aLemon Bay
12.12Phenix Paul44.25aGolden Gate
13.11Trenton Ford45.84aLennard
14.11Sadath Jean-Pierre46.10aImmokalee
15.12Byron Epps46.11aDesoto County
--11Virgil LoiseauDNSSouth Fort Myers
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 42.51aCocoa
2.-Relay Team 43.39aHarmony
3.-Relay Team 43.68aImmokalee
4.-Jordan Greene
Kemoye Samual
Michael Smith
Chuckie Sulick
43.77aAstronaut
5.-Relay Team 43.79aViera (Melbourne)
6.-Relay Team 44.28aNature Coast Technical
7.-Relay Team 44.41aGolden Gate
8.-Relay Team 44.45aTampa Catholic
 

4x100 Relay  Varsity - Prelims

1.-Relay Team 42.12aCocoa
2.-Relay Team 43.52aNature Coast Technical
3.-Relay Team 43.58aHarmony
4.-Relay Team 43.63aViera (Melbourne)
5.-Kendrick Perry
Markease Williams
James Toombs
Darius Deloach
43.77aImmokalee
6.-Jordan Greene
Kemoye Samual
Michael Smith
Chuckie Sulick
44.09aAstronaut
7.-Jamarlon Powe
Ralph Grover
Daniel Lee
Christian Green
44.13aTampa Catholic
9.-Relay Team 44.14aHardee County
10.-Relay Team 44.20aDesoto County
8.-Murphy Lene
Brown Demosthenese
Wilmyd Joseph
Peter St. Fort
44.40aGolden Gate
11.-Relay Team 44.70aLemon Bay
12.-Charles Williams
Shaine Mathis
Travaris Jordan
Hakeeme Ishmar
45.13aPasco
13.-Relay Team 45.23aZephyrhills
14.-Dadrian Williams
Gabriel Puente
Robert Ford
Julian Keen
45.79aLabelle
15.-Relay Team 48.08aSt Petersburg Catholic
---Ardon Lawrence
Damion Smith
Zach Waddell
Rickey Martinez
DNFClewiston
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Dominic Harris
Kemoye Samual
Michael Smith
Chuckie Sulick
3:23.75aAstronaut
2.-Ben Rowly
Zachery Davidson
Khambrel Williams
Kevin Coe
3:23.75aViera (Melbourne)
3.-Jake Colton
Montrel Walker
West Anderson
Kevin Cross
3:26.59aRiverdale
4.-Daterius Allen
Ej Johnson
Danryon Ross
Chevelle Buie
3:27.01aCocoa
5.-Relay Team 3:29.55aRobinson
6.-Miles Bennett
Garrett Singletary
Evan Rubinson
Mike McEnany
3:30.86aTampa Jesuit
7.-Wilmyd Joseph
Peter St. Fort
Andrew Korti
Mackenson Timothee
3:31.87aGolden Gate
8.-Relay Team 3:35.58aNature Coast Technical
9.-Relay Team 3:36.55aLincoln Park Academy
10.-Carrick Virtue
Andrew Patrias
Michael Avadikian
Ryan Commodore
3:37.49aZephyrhills
11.-Zach Waddell
Josh Smith
Brain Lindsey
Rickey Martinez
3:37.76aClewiston
12.-Kevin Yole
Bruce Gordon
James Nilson
Thomas Holcomb
3:38.81aLemon Bay
13.-Collin Boursgois
Kyle Shiels
Andrew White
Emillio Pareja
3:40.36aBraden River
14.-TJ Snead
Deen Wilson
Julian Smith
AJ Butler
3:59.03aSt Petersburg Catholic
---James Garcia
Antonio Rodriguez
Tiawain TJ Elbert
Roberson Lauzam
DQLennard
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Matt Altimari
Terril Gibson
Adrian Vella
Darrin Gibson
8:11.49aRobinson
2.-Relay Team 8:12.40aTampa Jesuit
3.-Relay Team 8:16.94aBishop Verot
4.-Jamale Franklin
Nick Wright
Tim Bakels
Lucas Simari
8:17.00aLincoln Park Academy
5.-Relay Team 8:18.77aBerkeley Prep
6.-Relay Team 8:23.24aHardee County
7.-Alex Mason
Tyler Harrison
Matt Lambert
P.J. Orgass
8:35.09aNature Coast Technical
8.-Relay Team 8:36.07aRiverdale
9.-Relay Team 8:37.14aClearwater Central C...
10.-Relay Team 8:38.17aHarmony
11.-Kevin Yole
Alan Gaunt
Ryan Kamnik
James Nilson
8:51.99aLemon Bay
12.-Destine Junior
Magdonald Aime
Pierre Devid
Armando Yzaguirre
8:52.52aImmokalee
13.-Relay Team 8:57.14aAstronaut
14.-Andrew Korti
Carlos Torres
Valkendy Alexis
Greguy Bolivar
8:59.98aGolden Gate
15.-Courtney Moyer
Wesly Allred
Ed Cornelius
Juan Chavas
9:08.70aCocoa
16.-Ian Mills
Renato Berreda
Marcus Featherston
Tiawain TJ Elbert
9:47.92aLennard
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.10Darius Cummings49-06.75Astronaut
2.10Ronald Patrick47-01.25Cocoa
3.9Justin Osking47-00.50John Carroll
4.11Dylan Trotsek46-03.25Viera (Melbourne)
5.9Carlos Ramirez46-02.50Hardee County
6.12Andy Ratchford44-01.50Tampa Jesuit
7.12Jason Lee44-01.25Immokalee
8.11DJ Williams43-02.50Nature Coast Technical
--10Roman DonaldsonNDDesoto County
--12Chris BurgosNDPasco
--11Brandon HarkeliNDLemon Bay
--12Deandre SimmonsNDRiverdale
--12Dontae TateNDRiverdale
--11Auston ChenNDBerkeley Prep
--10Tevin BryantNDBraden River
--11Corey CarterNDGolden Gate
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.9Justin Osking156-03John Carroll
2.11Nate Donley150-00Harmony
3.12Trevor Andrews148-07Astronaut
4.12Anthony Garofalo142-04Cocoa Beach
5.11Auston Chen140-07Berkeley Prep
6.12John Ervin133-08Tampa Jesuit
7.9Carlos Ramirez133-06Hardee County
8.12Angel Rios131-07Dunbar
9.12Trevor Funk124-07Tampa Catholic
10.12Deangelo Houston123-10Clewiston
11.11Stanley Gavin121-04Gateway Charter
12.10Tevin Bryant116-09Braden River
13.11Brandon Harkeli116-00Lemon Bay
14.12Paul Gangemi113-00Bishop Verot
15.10Marcus Shaw112-08Desoto County
16.12Justin Braswell100-10Hernando
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12O'Neil Chambers6-07.00Harmony
2.11Howie Williams6-04.00Nature Coast Technical
3.12Mike Lauer6-02.00Lemon Bay
4.11Darryl Summerset6-02.00Desoto County
5.12Julius McPherson6-00.00Tampa Catholic
6.12Darrius Preston6-00.00Dunbar
7.12Tavarus Dennis5-10.00Desoto County
8.12Joe Castellanos5-10.00Melbourne Central Ca...
8.12Joham Cherisme5-10.00Golden Gate
--10Brown DemostheneseNHGolden Gate
--10William FergusonNHWiregrass Ranch
--12Trevor GregoryNHJohn Carroll
--12Bertrand LaidlerSCRLincoln Park Academy
--10Dell BarnesNHNature Coast Technical
--12Markease WilliamsNHImmokalee
--11Gennoir EdouardNHLennard
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Jordan Bundy13-06.00Astronaut
2.11Jordan Romecki13-00.00Cardinal Mooney
3.12Justin Beville12-06.00Astronaut
4.12Charles Klug12-00.00Berkeley Prep
5.12Pete Solis12-00.00Hardee County
6.12Vinh Nguyen11-06.00Golden Gate
7.11Bryan Golonka11-00.00Lemon Bay
8.11Matthew Cicanese11-00.00Pasco
9.10Cole Delano11-00.00Astronaut
--11Chris RollinsNHRobinson
--11Matthew CluttsNHRobinson
--10Alex PerezNHHarmony
--11Andrew WhiteNHBraden River
--11Brian MilnerNHGolden Gate
--9David KlimaszewskiNHRiverdale
--11Dennis LynchNHRiverdale
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.10Darion Williams23-04.75Cocoa
2.12Marwin Simmons23-03.75Hardee County
3.12O'Neil Chambers22-09.25Harmony
4.12Tony Pierre22-08.75Immokalee
5.12Darrius Preston21-09.50Dunbar
6.12Jimmy Cimeus21-09.50Hardee County
7.12Andrew Robinson21-07.75Lincoln Park Academy
8.12Gladimir Casime21-03.00Immokalee
9.12Cornelius Pate21-00.50Spoto
10.11Howie Williams20-11.00Nature Coast Technical
11.12Charles Williams20-06.00Pasco
12.11Cameron McQuay20-03.50Desoto County
13.9Hakeeme Ishmar20-00.25Pasco
14.10Wayne Tillman19-11.75Nature Coast Technical
15.11Tronic Williams19-10.50South Fort Myers
--12Dominic HarrisFOULAstronaut
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.9Daterius Allen44-04.25Cocoa
2.12Andrew Robinson44-02.75Lincoln Park Academy
3.12Marwin Simmons44-01.25Hardee County
4.12Joshua Perkins43-04.00Zephyrhills
5.12Darrius Preston43-02.00Dunbar
6.11Howie Williams43-01.00Nature Coast Technical
7.12Joe Castellanos42-05.00Melbourne Central Ca...
8.10Shaun Knowles42-03.00Golden Gate
9.12Tony Pierre42-01.00Immokalee
10.12Gladimir Casime41-07.00Immokalee
11.11Mike McEnany40-08.50Tampa Jesuit
12.12Rob Emmanuel39-10.00Lemon Bay
13.12Jean Frenot36-10.00Hardee County
--12Jacob YoungerNDAstronaut
--11Mike FieldsSCRNature Coast Technical
--10Ezayi YouyouteNDHardee County