Team Results Management

Meet Info

FinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.11David Foster11.08aLake Gibson
2.12Arkim Hall11.08aWinter Haven
3.12Anthony Woods11.10aLake Gibson
4.11Paul Johnson11.13aWinter Haven
5.12Jack Howard11.20aSebring
6.12Devon Stewart11.21aWinter Haven
7.11Daniel Burnett11.36aSebring
8.11Lenard Eliison12.35aAuburndale Senior
 

100 Meters  Varsity - Prelims

1.11Paul Johnson11.16aWinter Haven
2.12Arkim Hall11.30aWinter Haven
2.12Anthony Woods11.30aLake Gibson
4.11David Foster11.31aLake Gibson
5.11Lenard Eliison11.35aAuburndale Senior
6.12Jack Howard11.37aSebring
7.11Daniel Burnett11.38aSebring
8.12Devon Stewart11.39aWinter Haven
9.12Deonte Fielder11.43aHaines City
10.11Orrette Daley11.49aWinter Haven
11.11Ricardo Singh11.52aAuburndale Senior
12.11Tyre Brooks11.64aBartow
13.12William Ford11.73aKathleen
14.-Cortney Baker11.83aGeorge Jenkins
15.9Derrik Higdon11.91aAuburndale Senior
16.10Donfred Jaquet11.92aLake Region
17.12Pryce Brad11.93aSebring
18.-Keith Coy11.98aHaines City
19.-Tyree Robinson12.00aHaines City
20.10Arron Gleason12.04aGeorge Jenkins
20.10Bennie Walker12.04aBartow
22.12James Fullwood12.05aLake Gibson
23.-Carson Varney12.09aKathleen
24.11Kyle Peck12.20aGeorge Jenkins
25.-Anthony Pierce12.33aLake Region
25.-Dwaynes Hayes12.33aGeorge Jenkins
27.-Lop Pierre-Jaques12.36aAuburndale Senior
27.11Michael Thompson12.36aLake Region
29.12Reshard Denegal12.40aBartow
30.9Dereek Gee12.43aHaines City
31.-Counts Clarence12.45aSebring
---Michaelangelo PierreDNSLake Region
--9Dominique BroomeDNSBartow
---Jarvis WashingtonDNSKathleen
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Arkim Hall22.36aWinter Haven
2.11David Foster22.74aLake Gibson
3.11Paul Johnson22.95aWinter Haven
4.11Ricky Stills23.14aLake Gibson
5.12Anthony Woods23.18aLake Gibson
6.12Jack Howard23.41aSebring
7.12Devon Stewart24.04aWinter Haven
--11Cherby LaguerreDNSHaines City
 

200 Meters  Varsity - Prelims

1.12Anthony Woods22.60aLake Gibson
2.11David Foster22.71aLake Gibson
3.11Cherby Laguerre22.74aHaines City
3.12Arkim Hall22.74aWinter Haven
5.12Jack Howard22.79aSebring
6.11Ricky Stills22.86aLake Gibson
7.11Paul Johnson22.93aWinter Haven
8.12Devon Stewart23.15aWinter Haven
9.11Donald Celiscar23.21aWinter Haven
10.11Lenard Eliison23.22aAuburndale Senior
11.11Ricardo Singh23.30aAuburndale Senior
12.12William Ford23.41aKathleen
13.-Cortney Baker23.42aGeorge Jenkins
14.12Deonte Fielder23.48aHaines City
15.10Tavaris Carr23.83aLake Region
16.9Derrik Higdon24.18aAuburndale Senior
17.-Jamar Ellis24.21aHaines City
18.12Pryce Brad24.25aSebring
19.-Deandre Johnson24.26aGeorge Jenkins
20.12Keir Booker24.41aAuburndale Senior
21.11Justin Rogers24.54aLake Gibson
22.-Chris Massaline25.09aSebring
23.-Carson Varney25.20aKathleen
24.9Chandler Brunson25.24aGeorge Jenkins
25.10Vashad Chatman25.33aLake Region
26.9Willie Brown25.41aKathleen
27.-Cedric Jackson25.51aSebring
28.9Dereek Gee25.71aHaines City
29.12Cory Ritchey25.76aLake Region
30.12Deontay Wilson25.89aGeorge Jenkins
31.-DJ Joiner26.98aBartow
--9Dominique BroomeDNSBartow
---Jarvis WashingtonDNSKathleen
--11Lacy McKinzieDNSLake Region
--12Reshard DenegalDNSBartow
--10Jemarcus CookDNSBartow
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Anthony Miller51.35aWinter Haven
2.11Cherby Laguerre52.29aHaines City
3.11Darius Calhoun53.99aKathleen
4.11Hercules Stancil54.00aBartow
5.10Arron Gleason54.70aGeorge Jenkins
6.12Aaron Marcelin55.13aWinter Haven
7.9Damontrae Bellamy55.32aGeorge Jenkins
8.11Craig Clark57.35aLake Region
 

400 Meters  Varsity - Prelims

1.12Anthony Miller51.46aWinter Haven
2.11Cherby Laguerre51.79aHaines City
3.10Arron Gleason53.64aGeorge Jenkins
4.11Darius Calhoun53.74aKathleen
5.12Aaron Marcelin53.96aWinter Haven
6.11Craig Clark54.02aLake Region
7.9Damontrae Bellamy54.08aGeorge Jenkins
8.11Hercules Stancil54.13aBartow
9.10Tyrone Baker54.22aBartow
10.10Shane Doughty54.75aLake Gibson
11.-A Griffin54.83aAuburndale Senior
12.10Stephen Martin55.26aAuburndale Senior
13.9Willie Brown55.28aKathleen
14.11Michael Hankerson55.37aSebring
15.9Steven Casimir55.53aLake Region
16.-Jonas Troughton55.85aBartow
17.9Que Harris56.67aLake Gibson
18.-Chris Massaline57.13aSebring
19.-Charles McGriff57.26aLake Region
20.11Brent Neil57.65aWinter Haven
21.-Keyonte Lynch57.75aHaines City
22.-David Crummer57.96aKathleen
23.12Deontay Wilson58.48aGeorge Jenkins
24.10Steve Mothe59.96aAuburndale Senior
25.-Mathieu Paul1:00.34aHaines City
26.-Joshua Richard1:00.56aHaines City
27.-Aaron Williams1:00.67aBartow
28.11Andy Wooddell1:00.70aWinter Haven
29.11Gary Scott1:01.46aAuburndale Senior
30.-Cedric Jackson1:04.01aSebring
--12Daryl AshDNSLake Gibson
---Danny ThomasDNSGeorge Jenkins
--11Matt McCormickDNSLake Region
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Christian Moore2:03.60aGeorge Jenkins
2.11Samuel Olds2:05.06aGeorge Jenkins
3.11Trent Jones2:05.62aLake Gibson
4.12Zachary Lee2:05.96aKathleen
5.10Joseph Lawler2:07.56aHaines City
6.-Terry Bent2:11.15aWinter Haven
7.9Jose Perez2:12.01aHaines City
8.11Deric Adams2:12.04aWinter Haven
9.11Will Butz2:12.78aLake Region
10.10Justin Flores2:13.50aBartow
11.-Javarius Sanders2:14.81aSebring
12.11Ivan Luna2:16.86aGeorge Jenkins
13.12Lance Araujo2:20.05aLake Gibson
14.11Justin Rogers2:22.60aLake Gibson
15.10Anthony Gaines2:23.03aWinter Haven
16.-Mathieu Paul2:23.45aHaines City
17.-Charles McGriff2:23.82aLake Region
18.-Jonathan Santa2:25.79aHaines City
19.9Corey Giesler2:26.79aKathleen
20.-Jacob Lee2:26.85aKathleen
21.10David Brekke2:27.86aBartow
22.10Marcus Johnson2:27.91aBartow
23.-Cesar Guzman2:30.00aBartow
24.-Nestor Vazquez2:30.66aSebring
--12Scott WalfallDNSLake Region
--11Shaumik MondalDNSLake Region
--11Muneer TatumDNSLake Gibson
--11Johnny AustinDNSWinter Haven
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.11Conner Bauer4:33.77aSebring
2.10Alex Foss4:37.06aGeorge Jenkins
3.10Joseph Lawler4:40.82aHaines City
4.10Oscar Zapata4:42.75aHaines City
5.10Gary Salomon4:43.20aLake Region
6.9Jose Perez4:51.09aHaines City
7.11Roland Caldwell4:54.11aKathleen
8.12Justin Perkins4:54.42aLake Gibson
9.11Steven Olds4:55.76aGeorge Jenkins
10.11Ivan Luna4:56.18aGeorge Jenkins
11.11Jose Galloza4:58.03aHaines City
12.10Brawley Adams4:58.69aBartow
13.-Osvaldo Bugarin5:07.74aLake Region
14.10Dieffc Jules5:19.31aWinter Haven
15.-Chavez Efrain5:19.99aSebring
16.9Colton Dillon5:26.80aSebring
17.11Chris Gonzalez5:29.16aLake Region
18.9Donavon White5:32.06aSebring
19.10Evan Jones5:39.51aKathleen
20.-Andres Negron5:54.83aBartow
21.9Joshua Alderman6:02.33aWinter Haven
22.-Samuel Flynn6:03.78aBartow
23.9Ryan Kirkpatrick6:23.48aGeorge Jenkins
--11Fransua EstradaDNFLake Region
--11Abraham AlvaradoDNSAuburndale Senior
--12Zach JohnsonDNSAuburndale Senior
--9Jacob StevensDNSKathleen
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.10Alex Foss10:07.86aGeorge Jenkins
2.11Fransua Estrada10:17.14aLake Region
3.11Conner Bauer10:23.69aSebring
4.10Oscar Zapata10:23.70aHaines City
5.10Gary Salomon10:24.38aLake Region
6.11Roland Caldwell10:37.15aKathleen
7.-Osvaldo Bugarin10:49.18aLake Region
8.11Steven Olds10:49.77aGeorge Jenkins
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Vershawn Cosby15.70aWinter Haven
2.12Caleb Berry15.71aLake Region
3.12Austin Doyle16.44aKathleen
4.9Josh Mcfarquar16.69aKathleen
5.12Nicholas Williams16.95aGeorge Jenkins
6.11Vohnshae Lanier17.18aGeorge Jenkins
7.-Jamin Smith17.46aGeorge Jenkins
8.11Kyle Graveson23.57aGeorge Jenkins
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Prelims

1.12Caleb Berry15.87aLake Region
2.12Austin Doyle16.59aKathleen
3.12Vershawn Cosby16.95aWinter Haven
4.9Josh Mcfarquar17.24aKathleen
5.12Nicholas Williams17.25aGeorge Jenkins
6.11Vohnshae Lanier17.42aGeorge Jenkins
7.-Jamin Smith17.84aGeorge Jenkins
8.11Kyle Graveson17.87aGeorge Jenkins
9.11Carlos Zapata19.13aLake Region
10.11Carther McCall19.39aLake Gibson
11.-Heidle Arron21.17aSebring
12.-Giller Warren21.40aSebring
13.-Joshua Richard23.94aHaines City
---Justin BenebyDQLake Region
--11Lorne BakerDNSBartow
--11Muneer TatumDNSLake Gibson
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Caleb Berry42.93aLake Region
2.11Vohnshae Lanier43.39aGeorge Jenkins
3.12Austin Doyle43.46aKathleen
4.9Josh Mcfarquar43.70aKathleen
5.12Nicholas Williams43.77aGeorge Jenkins
6.12Vershawn Cosby43.82aWinter Haven
7.11Ricky Stills44.04aLake Gibson
8.10Brian Ortiz46.35aSebring
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Prelims

1.12Caleb Berry43.04aLake Region
2.11Vohnshae Lanier43.73aGeorge Jenkins
3.12Austin Doyle43.82aKathleen
4.12Nicholas Williams44.27aGeorge Jenkins
5.11Ricky Stills44.65aLake Gibson
6.12Vershawn Cosby44.73aWinter Haven
7.9Josh Mcfarquar45.12aKathleen
8.10Brian Ortiz45.38aSebring
9.10Anthony Gaines45.45aWinter Haven
10.11Carlos Zapata45.68aLake Region
11.11Kyle Graveson46.04aGeorge Jenkins
12.12Cory Ritchey46.08aLake Region
13.9Damien Majors46.14aHaines City
14.11Carther McCall46.39aLake Gibson
15.-Jamin Smith46.57aGeorge Jenkins
16.11Clifton Craig46.71aWinter Haven
17.-Justin Beneby47.62aLake Region
18.9Johary Burrough48.02aHaines City
19.10Jake Singletary50.04aLake Gibson
20.-Giller Warren51.00aSebring
21.10Bryan Williams52.80aWinter Haven
22.-Heidle Arron53.18aSebring
--11Lorne BakerDNSBartow
--10Tyler SandersDNSLake Gibson
--11Gary DailyDNSHaines City
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 42.45aWinter Haven
2.-Relay Team 43.65aAuburndale Senior
3.-Relay Team 44.65aLake Region
4.-Relay Team 44.75aSebring
5.-Relay Team 44.86aGeorge Jenkins
 

4x100 Relay  Varsity - Prelims

1.-Relay Team 42.45aWinter Haven
2.-Relay Team 43.65aAuburndale Senior
3.-Tavaris Carr
Donfred Jaquet
Fabrice Altidor
Geovadly Pierre
44.65aLake Region
4.-Relay Team 44.75aSebring
5.-Cortney Baker
Vohnshae Lanier
Dwaynes Hayes
Deandre Johnson
44.86aGeorge Jenkins
---Tyree Robinson
Terrell Moore
Marcus Lee
Jamar Ellis
DNFHaines City
---Relay Team DNFBartow
---David Foster
Ricky Stills
Anthony Woods
James Fullwood
DNFLake Gibson
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Deonte Fielder
Cherby Laguerre
Marcus Lee
Dexter Andrews
3:29.85aHaines City
2.-Anthony Miller
Donald Celiscar
Orrette Daley
Desmond Parker
3:33.77aWinter Haven
3.-Will Butz
Carlos Zapata
Tavaris Carr
Matt McCormick
3:36.44aLake Region
4.-Christian Moore
Samuel Olds
Arron Gleason
Damontrae Bellamy
3:36.73aGeorge Jenkins
5.-Relay Team 3:39.46aKathleen
6.-Relay Team 3:41.85aBartow
7.-Daryl Ash
Lance Araujo
Trent Jones
Shane Doughty
3:44.26aLake Gibson
8.-Relay Team 3:44.93aAuburndale Senior
9.-Heidle Arron
Chris Massaline
Javarius Sanders
Cedric Jackson
4:10.30aSebring
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Christian Moore
Samuel Olds
Ivan Luna
Steven Olds
8:27.37aGeorge Jenkins
2.-Joseph Lawler
Jose Galloza
Jonathan Santa
Oscar Zapata
8:31.23aHaines City
3.-Justin Perkins
Lance Araujo
Trent Jones
Shane Doughty
8:32.64aLake Gibson
4.-Relay Team 8:38.52aLake Region
5.-Relay Team 8:44.96aWinter Haven
6.-Adam Kinloch
Zachary Lee
Roland Caldwell
Darius Calhoun
9:10.29aKathleen
7.-Relay Team 10:16.04aBartow
---Relay Team DNSAuburndale Senior
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.11Kadeem Jones49-00.00Haines City
2.11Scott Kleitsch47-04.00George Jenkins
3.12Alturius Hawthorne46-10.00Winter Haven
4.12Joshua Garvin46-01.00Bartow
5.10Adonis Kirkland45-09.00Winter Haven
6.12Vershawn Cosby42-04.00Winter Haven
7.12Xavier Melton41-09.50George Jenkins
8.-Jensen Pellarchy40-11.00Lake Gibson
9.-Alvaron Wright40-08.00Haines City
10.9Adam Schertzer40-04.00Kathleen
11.11Terry Horton39-06.00Haines City
12.-Matt Wells39-01.50Lake Region
13.12Pierre Tilus38-09.00Lake Region
14.10Jamal Douglas36-06.00Bartow
15.12Patrick Barabas36-05.00Sebring
16.10Widson Charlemont36-04.50Winter Haven
17.-Alonso Valenzuela35-10.00Lake Gibson
17.-Chris Byrd35-10.00Lake Gibson
19.11Gary Zmijski35-07.50Bartow
20.12Devan Starr35-04.00Lake Region
21.-Tyler Thompson34-04.00George Jenkins
22.-Greg Hawthorne33-08.50Haines City
23.-Cesar Bocachica33-04.00Lake Region
24.-Kody Jones32-09.50Lake Gibson
25.9Jackson Thomas31-05.50Kathleen
26.11Quinton Robinson30-09.00Sebring
27.-Sam Gulbrand29-07.50Sebring
--9Josh BassDNSGeorge Jenkins
--10Stephen SamplesDNSBartow
---Lamarcus MackDNSKathleen
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Xavier Melton140-09.50George Jenkins
2.11Tyre Brooks139-01Bartow
3.12Alturius Hawthorne135-00Winter Haven
4.9Adam Schertzer123-10Kathleen
5.12Pierre Tilus121-09Lake Region
6.12Joshua Metzger114-08.50Haines City
7.-Antonio Brackins113-08Bartow
8.-Matt Wells108-07Lake Region
9.10Widson Charlemont108-00Winter Haven
10.11Seth Bass107-09George Jenkins
11.-Henry Navarro106-07Haines City
12.11Gary Zmijski103-07.50Bartow
13.-Alonso Valenzuela103-07Lake Gibson
14.11Quinton Robinson102-08Sebring
15.10Adonis Kirkland100-00Winter Haven
---Charles WhiteNDWinter Haven
---Sam GulbrandNDSebring
--12Patrick BarabasNDSebring
--10Snyder BrunoNDHaines City
--9Jackson ThomasNDKathleen
---Caylin LewisNDGeorge Jenkins
--10Michael McgrathNDGeorge Jenkins
---Kody JonesNDLake Gibson
---Cesar BocachicaNDLake Region
---Chris ByrdNDLake Gibson
--12Devan StarrDNSLake Region
--10Stephen SamplesDNSBartow
---Seth ChaneyDNSHaines City
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Devon Stewart6-04.00Winter Haven
2.12Shawn Montgomery6-02.00Bartow
3.10Arron Bysdon6-02.00George Jenkins
4.11Whistler Ymonice6-00.00Auburndale Senior
5.11Hercules Stancil6-00.00Bartow
6.-Jamal Lawson5-10.00Bartow
7.11Lacy McKinzie5-08.00Lake Region
8.11Desmond Parker5-08.00Winter Haven
9.12Zachary Lee5-08.00Kathleen
9.12Austin Doyle5-08.00Kathleen
9.11Johnny Austin5-08.00Winter Haven
12.10TJ Andrews5-06.00Lake Region
12.12Nicholas Williams5-06.00George Jenkins
14.12Marcus Lee5-02.00Haines City
14.9Donavon White5-02.00Sebring
14.-Keyonte Lynch5-02.00Haines City
--12Trinell WebsterNHGeorge Jenkins
--11Matt LucasNHGeorge Jenkins
--10Brian OrtizNHSebring
--11Muneer TatumDNSLake Gibson
---Terrell FlemingDNSLake Gibson
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.11Rodney Havery11-06.00Sebring
2.12Alex Baier11-06.00Lake Region
3.-Caleb McGee11-00.00Sebring
4.11Tylet Heverly10-06.00Winter Haven
5.11Gary Daily10-00.00Haines City
5.-Spence Holden10-00.00Winter Haven
7.11Forres Greenfield10-00.00Winter Haven
7.10Skler Ritchey10-00.00Lake Region
9.9Colton Dillon9-06.00Sebring
10.-Seth Tillman9-00.00Winter Haven
11.11Ben Reyes8-06.00George Jenkins
11.-Tommy Wu8-06.00Sebring
13.-Todd Kuzma8-06.00George Jenkins
14.10Aaron Johnson7-06.00Auburndale Senior
15.11Michael Foster7-00.00Lake Region
--12Nolan BeedeDNSGeorge Jenkins
---W PridgenDNSAuburndale Senior
---Ross SpencerDNSGeorge Jenkins
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Anthony Woods22-01.50Lake Gibson
2.11Donald Celiscar22-01.00Winter Haven
3.10Arron Bysdon20-07.00George Jenkins
4.11Desmond Parker20-03.00Winter Haven
5.12Devon Stewart20-00.00Winter Haven
6.11Whistler Ymonice19-09.00Auburndale Senior
7.12Jack Howard19-01.75Sebring
8.10Vashad Chatman19-00.00Lake Region
9.-Tyree Robinson18-09.00Haines City
10.10Tyrone Baker18-08.50Bartow
11.-Jamal Lawson18-05.00Bartow
12.11Carther McCall18-03.00Lake Gibson
13.-A Griffin17-09.00Auburndale Senior
13.-Cortney Baker17-09.00George Jenkins
15.9Jacoby Stafford16-10.00George Jenkins
16.12Fabrice Altidor16-09.00Lake Region
---Matt AnthonyNDBartow
--10Brian OrtizNDSebring
---C AllenNDAuburndale Senior
---Geovadly PierreNDLake Region
---Stephen OakleyNDBartow
--11Kyle PeckNDGeorge Jenkins
---Michaelangelo PierreNDLake Region
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Nicholas Williams40-06.75George Jenkins
2.10Arron Bysdon40-06.50George Jenkins
3.11Desmond Parker40-03.00Winter Haven
4.12Pierre Tilus39-08.00Lake Region
5.11Whistler Ymonice39-03.75Auburndale Senior
6.12Lance Araujo39-00.75Lake Gibson
7.9Que Harris37-04.25Lake Gibson
8.-Geovadly Pierre36-09.00Lake Region
9.-Stephen Oakley36-05.50Bartow
10.10Anthony Gaines35-07.50Winter Haven
11.9Donavon White35-07.00Sebring
12.12Justin Perkins35-06.50Lake Gibson
13.12Austin Doyle35-00.00Kathleen
14.9Johary Burrough33-11.00Haines City
15.12Fabrice Altidor33-06.00Lake Region
16.9Chandler Brunson33-05.50George Jenkins
17.9Jacoby Stafford33-01.00George Jenkins
18.10Bryan Williams29-05.50Winter Haven
---Matt AnthonyNDBartow