11th Annual Prefontaine Rotary Invitational Track and Field Meet

Saturday, April 23, 2011 - Meet Website
  Prefontaine Track, Coos Bay - Map

  Field Events Start: 11:00 AM  Track Events Start: 11:30 AM
 X 
Meet Info Teams Meet Schedule X Close
Teams Show teams without results | Show results for all Teams | Click team abbreviation to filter results to that team.

CA: North Coast - Humboldt Del Norte
DENODel Norte
Oregon - 1A
CAMVCamas Valley
ELKElkton
PACFPacific
POWRPowers
Washington - 3A
FVANFort Vancouver
Unofficial Results All Photos (5)X Close
Unofficial Results
 Turn Highlighter On    Prepare Report to Copy

Mens Results

 
X 100 Meters - Varsity - Finals
1.12Ryan Scoville11.31aMarshfield
2.12David Guthrie11.68aDouglas
3.11Brice Royal11.74aDel Norte
4.12Brandon Kakitsuka11.75aDel Norte
4.11Abdul Conteh11.75aFort Vancouver
6.12Micah Chase11.80aPleasant Hill
7.12Joseph Harris11.87aCoquille
8.12Ryan Silwones11.90aNewport
9.12Jeremy Johnston11.91aPacific
10.12Tyler Stickler11.94aCascade Christian
11.11Hunter Bourland11.95aCrook County
12.10Mike Wagner11.98aPacific
13.10Nathaniel Vosika12.01aDouglas
14.12Logan Gardner12.08aSouth Umpqua
15.11Ian Thompson12.11aNorth Bend
16.12Derek Traeger12.20aKennedy
17.11Chris McMahen12.22aPleasant Hill
18.12Dane Dellsite12.27aNorth Valley
19.12Patrick Bailey12.28aHidden Valley
19.12Batuhan Guven12.28aNorth Bend
21.12Andy Piper12.37aSt Mary's
22.11Tyler Rockwood12.42aCrook County
23.11Josh Ackerman12.45aNorth Valley
23.10Calvin Roberts12.45aSt Mary's
25.12Brad Boyd12.47aSouth Umpqua
26.11Lucky Chen12.48aCanyonville Christian
27.10Jose Torres12.50aMarshfield
28.12Joe Duchscherer12.52aYoncalla
29.9Marcus Hardman12.55aBandon
30.10Jacob Austin12.59aFort Vancouver
31.11John Brandt12.60aNewport
32.9Ty Bunnell12.63aMarshfield
33.10Aric Alcantara12.78aCascade Christian
34.11Jordan Peak12.83aCoquille
35.12Geoff Gowman13.12aBrookings-Harbor
36.10Caleb Melson13.35aCamas Valley
37.11Scott Wood13.47aReedsport
38.9Jack Yoo13.76aCanyonville Christian
39.10Jeremy Keel13.77aSutherlin
40.12Trent Walker14.02aGlendale
12Andrew OrrSCRReedsport
10John GersonSCRHidden Valley
12Dustin ParadisSCRBrookings-Harbor
9Colton MaxwellSCRElkton
9Caleb LindseySCRCamas Valley
 
 
X 200 Meters - Varsity - Finals
1.12Ryan Scoville22.99aMarshfield
2.11Brice Royal23.28aDel Norte
3.11Harrison Leep23.32aSt Mary's
4.12David Guthrie23.47aDouglas
5.12Mitch Van Domelen23.63aCrook County
6.9Wyatt Cunningham23.73aNorth Bend
7.11Erik Patchett23.89aCrook County
8.12Micah Chase24.05aPleasant Hill
9.12Ryan Silwones24.23aNewport
10.10Mike Wagner24.28aPacific
11.12Jeremy Johnston24.37aPacific
12.11Ian Thompson24.44aNorth Bend
13.10Edd Ramirez24.53aSouth Umpqua
14.11Abdul Conteh24.71aFort Vancouver
14.12Josh Muswieck24.71aCascade Christian
16.11Hunter Bourland24.82aCrook County
17.12Cody Jones24.84aHidden Valley
18.11Trever Knutson24.96aDouglas
19.10Jose Torres25.00aMarshfield
20.11Lucky Chen25.10aCanyonville Christian
21.9Dakota Senger25.25aSouth Umpqua
22.10Jacob Austin25.29aFort Vancouver
23.11Jordan Peak25.30aCoquille
24.10Connor Vodicka25.47aNorth Valley
25.12Buck Broadhead25.54aHidden Valley
26.11Hannes Zetzsche25.59aReedsport
26.9Nick McKenzie25.59aSiuslaw
28.10Aric Alcantara25.76aCascade Christian
29.10Eli Wolfe25.77aCamas Valley
29.12Jake Hale25.77aNewport
31.10Brandon Bloyd25.81aDel Norte
32.10Ben Opfer25.93aYoncalla
33.11David Cano26.10aSiuslaw
34.12Tommy Carse26.25aSutherlin
35.11Alec Galpin26.26aSt Mary's
36.11Daniel Juneau26.63aGlendale
37.9Weston Tilton26.69aCamas Valley
38.10Devin Johnson26.70aCoquille
39.11Chris Mayo26.84aBrookings-Harbor
40.10Jor-El Reeves27.72aYoncalla
41.10Tristan Morgan27.91aGold Beach
42.12Trent Walker29.10aGlendale
10Austin NeillSCRNorth Valley
9Joe TherkelsenSCRKennedy
11Chris McMahenSCRPleasant Hill
10Joe ChenSCRCanyonville Christian
11Charles ChavturSCRReedsport
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.11Harrison Leep50.69aSt Mary's
2.12Brandon Kakitsuka51.52aDel Norte
2.9Wyatt Cunningham51.52aNorth Bend
4.11Austin Baker51.98aDouglas
5.12Mitch Van Domelen52.22aCrook County
6.11Noah Kotler52.80aSt Mary's
7.11Erik Patchett53.13aCrook County
8.10Edd Ramirez53.14aSouth Umpqua
9.11Richard Andreas53.32aCamas Valley
10.11Sean Murphy53.72aHidden Valley
11.12Taylor Ladd53.73aReedsport
12.11Ben Taylor54.15aBandon
13.12Ryan Eccles54.53aPleasant Hill
14.10Austin Buell54.70aElkton
15.11Marcelino Ramos54.73aGold Beach
16.12Kasey Dunn55.31aDays Creek
17.12Johnny Dorman55.75aDel Norte
18.12Jordan Crouse55.80aNorth Valley
19.11Joseph Ramirez56.20aElkton
20.11Daniel Juneau56.30aGlendale
21.9Marshall Dean56.41aNewport
22.12Tommy Carse56.48aSutherlin
23.9GaQuan White56.51aFort Vancouver
24.10Michael Hobson56.76aNorth Bend
25.12Jordan Brown56.88aCascade Christian
26.10Jose Torres57.06aMarshfield
27.9Bryce Watson57.09aDouglas
28.11Ryan Dancer57.72aCamas Valley
29.9Tanner Flood57.80aCoquille
30.12Nico Van Oosthuijze57.85aKennedy
31.11Kyle Moye57.99aHidden Valley
32.11Daniel Hsu58.64aCanyonville Christian
33.9Nick McKenzie59.19aSiuslaw
34.11David Cano59.60aSiuslaw
34.10Passawitch Taweesap59.60aYoncalla
36.12Dmitry Green59.70aGlendale
37.9Kenyatta Dunmore59.93aNewport
38.12Abdul Tahir1:00.94aPacific
39.10Alex Anderson1:01.38aYoncalla
40.12Noel Cummings1:01.87aCascade Christian
41.12Louis Liu1:04.03aCanyonville Christian
42.11Thomas Rushton1:05.27aBrookings-Harbor
12Cole UlreySCRGold Beach
9Taylor DornbuschSCRMarshfield
11Dan ColeSCRBrookings-Harbor
 
 
X 400 Meters - Relay Split - Varsity - Finals
12Blake Kemp50.68Marshfield
12Ryan Scoville51.48Marshfield
11Colton Thurman52.91Marshfield
11Sergio Marroquin53.27Marshfield
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.11Sergio Marroquin2:01.49aMarshfield
2.11Neal Larson2:03.43aSiuslaw
3.11Hudson Eustace2:03.45aCascade Christian
4.11Mat Blanco2:05.19aRogue River
5.12Judah Andrist2:05.55aBandon
6.11Wyatt Alletson2:06.05aSiuslaw
7.9Zach Blanco2:06.18aRogue River
8.11Jonathan Ferguson2:06.37aPleasant Hill
9.9Michael Capri2:08.04aNewport
10.12Alan Roy2:08.07aReedsport
11.12Braden Woodbury2:09.21aCrook County
12.11Bradley Ferner2:09.82aDouglas
13.12Ryan Alcantara2:10.28aCascade Christian
14.12Johnny Dorman2:10.30aDel Norte
15.11Jared Reichenberger2:10.74aMarshfield
16.12Loren Westland2:11.46aSt Mary's
17.11Tyler Sinclair2:12.02aCoquille
18.11Austin Beebe2:13.32aSouth Umpqua
19.12Juan Ahuatl2:13.54aKennedy
20.9Luis Rivera2:13.99aCrook County
21.11Quinn Stearns2:14.72aPleasant Hill
22.9Kyle Smith2:15.24aSouth Umpqua
23.9Carlos Camacho2:17.68aNewport
24.12Javin Fleshman2:18.69aBrookings-Harbor
25.12Gabe Bradley2:18.80aDel Norte
26.11Keenan Blanchfill2:19.73aYoncalla
27.9Griffin Clark2:20.99aNorth Bend
12Dmitry Green2:21.00aGlendale
28.12Brandon Linsley2:21.31aNorth Bend
29.11Derek Schwantes2:23.55aNorth Valley
30.10Thorin Tucker2:25.22aSutherlin
31.11Joshua Badgett2:27.51aHidden Valley
32.12Joe Budge2:27.72aBrookings-Harbor
33.11Steven Bodnar2:29.62aGlendale
34.11Dalton Birch2:32.70aReedsport
34.10Nate Leu2:32.70aYoncalla
36.12Ethan Davis2:34.87aElkton
37.12Noah Conway2:36.82aSt Mary's
38.10Olin Mincher2:37.49aDouglas
39.9Tanner Flood2:38.59aCoquille
9Thomas FateSCRHidden Valley
12Aaron WyattSCRPacific
12Dmitry GreenDQGlendale
12Keith SoulesSCRCanyonville Christian
 
 
X 1500 Meters - Varsity - Finals
9Kyle Smith4:39.2South Umpqua
11Jesse Pettibone4:50.8South Umpqua
 
 
X 1 Mile - Varsity - Finals
1.11Hudson Eustace4:31.58aCascade Christian
2.11Theo Puentes4:34.15aNewport
3.9Mitchell Butler4:36.72aSiuslaw
4.11Jonathan Ferguson4:44.00aPleasant Hill
5.12Leonel Jines4:49.42aKennedy
6.12Alan Roy4:49.99aReedsport
7.10Andrew Youngblood4:51.09aNorth Valley
8.9Michael Capri4:52.48aNewport
9.11Manuel Finley4:57.96aPacific
10.9Kyle Smith4:58.18aSouth Umpqua
11.12Ryan Alcantara4:59.65aCascade Christian
12.10Levi Graber5:04.15aNorth Bend
13.11Jesse Wells5:04.18aSiuslaw
14.10Zach Nash5:08.51aYoncalla
15.9Thomas Fate5:09.18aHidden Valley
16.12Matt Walker5:09.29aNorth Bend
17.11Jesse Pettibone5:09.83aSouth Umpqua
18.12Javin Fleshman5:11.73aBrookings-Harbor
19.12Gabe Bradley5:12.35aDel Norte
20.9Serge Sandrali5:13.84aCanyonville Christian
21.10Thorin Tucker5:19.40aSutherlin
22.10David Cornish5:23.27aNorth Valley
23.11Daniel Knower5:25.34aCrook County
24.10Tristan Morgan5:32.97aGold Beach
25.12Dmitry Green5:34.99aGlendale
26.11Joshua Badgett5:37.51aHidden Valley
27.11Luke Elliott5:43.19aCamas Valley
28.9Zane Ott5:44.03aCrook County
29.10Cody Hagen6:01.37aCoquille
30.11Jonathan Dotson6:10.77aCoquille
31.12Ethan Davis6:24.44aElkton
32.9Calvin Sharpe7:07.62aDouglas
33.9Blake Mitchell7:07.63aGlendale
34.9Tyler Rightbower7:10.76aGlendale
10Cameron KuykendallSCRGold Beach
11Min Ho JungSCRCanyonville Christian
12Julio SilvaSCRSt Mary's
12Tony HernandezSCRReedsport
 
 
X 3000 Meters - Varsity - Finals
1.10Matthew Campbell9:07.70aSiuslaw
2.11Theo Puentes9:11.26aNewport
3.10Connor Devereux9:13.90aMarshfield
4.10Jonathan Cornish9:15.40aNorth Valley
5.11Zach Hammond9:22.64aMarshfield
6.10Hayden Schaffner9:36.43aSiuslaw
7.11Eddie Rodriguez9:43.59aMarshfield
8.10Andrew Davalos9:54.04aNorth Valley
9.10Brian Schofield9:54.08aSiuslaw
10.10Levi Graber9:57.21aNorth Bend
11.9Grayson Munn9:58.61aCrook County
12.11Tate Jacobson10:04.81aSt Mary's
13.12Matt Walker10:05.09aNorth Bend
14.9Brad Dancer10:06.43aCamas Valley
15.11Evan Little10:06.97aBandon
16.9Devin Ferner10:06.98aDouglas
17.11Jorden Dunn10:27.36aCrook County
18.10Nathan Humbert10:28.55aSouth Umpqua
19.10Zach Nash10:31.76aYoncalla
20.11Ross Dewberry10:32.26aSouth Umpqua
21.10Nathan Wallace10:37.27aNewport
22.11Dakota Haviland10:42.58aReedsport
23.10Jorge Flores10:46.50aYoncalla
24.9Lucas Erickson11:00.80aSutherlin
24.9Serge Sandrali11:00.80aCanyonville Christian
26.11Steven Bodnar11:15.15aGlendale
27.12Julio Silva11:24.01aSt Mary's
28.9Eric Oliveri11:28.22aCascade Christian
29.10Cody Hagen12:03.36aCoquille
30.9Cole Mcfetridge12:12.44aRogue River
31.11Ryan Price12:22.63aCascade Christian
32.10Brandon Kynsi12:33.29aRogue River
33.9Blake Mitchell15:09.01aGlendale
9Jacob NoffsingerSCRReedsport
 
 
X 110m Hurdles - 39" - Varsity - Finals
1.12Blake Kemp15.21aMarshfield
2.11Thomas Abbott15.69aNorth Valley
3.12Jordan Reeher15.85aCrook County
4.12Jake Lucero16.08aNorth Bend
5.10Justin Angove16.36aBandon
6.12David Huling16.84aSouth Umpqua
7.11Austin Blanchfill16.94aYoncalla
8.9Matt Woods16.96aMarshfield
9.11Tyler Rockwood17.25aCrook County
10.11Charles Chavtur17.29aReedsport
11.12Peter Swenson17.52aPacific
12.11Drew Dinwoodie18.04aNewport
13.12Kevin Accinelli18.07aNorth Bend
14.9Marcus Hardman18.17aBandon
15.12Blair Pearson18.49aSiuslaw
16.11Daniel Perrson18.52aNewport
17.10David Walters18.61aMarshfield
18.12Andy Piper18.62aSt Mary's
19.11Loren Craig18.97aHidden Valley
20.12Keith Campbell19.45aHidden Valley
21.12Bill Emme19.58aBrookings-Harbor
22.10Brandon Rees19.93aYoncalla
23.12Darrick Samuelson21.04aCascade Christian
24.11Jonathan Dotson23.73aCoquille
9Joe TherkelsenSCRKennedy
11Travis OnlgeyDQPacific
11Evan TiltonSCRCamas Valley
 
 
X 300m Hurdles - 36" - Varsity - Finals
1.12Jordan Reeher38.63aCrook County
2.12Blake Kemp39.24aMarshfield
3.12Kevin Accinelli40.03aNorth Bend
4.12Peter Swenson41.46aPacific
5.12Jake Lucero41.66aNorth Bend
6.10Justin Angove42.16aBandon
7.12Alex Goncharuk43.29aFort Vancouver
8.11Charles Chavtur43.30aReedsport
9.12Brandon Kakitsuka43.49aDel Norte
10.11Drew Dinwoodie44.19aNewport
11.9Marcus Hardman44.58aBandon
12.12Blair Pearson44.94aSiuslaw
13.10Tim Hunter45.44aPacific
14.9Chace Miller46.23aCamas Valley
15.11Thomas Abbott46.28aNorth Valley
16.12Andy Piper46.57aSt Mary's
17.12Leif Bowlin46.81aSt Mary's
18.11Loren Craig47.11aHidden Valley
19.11Spencer Richcreek47.79aNewport
20.10David Walters48.11aMarshfield
21.12Nathan Fusselman49.60aSiuslaw
22.11Evan Tilton49.69aCamas Valley
23.12Darrick Samuelson50.07aCascade Christian
24.12DJ Clark50.18aCascade Christian
25.9A.J. Cooper50.73aCrook County
26.9Elisha Shannon51.28aDouglas
27.9Caleb Constantin57.42aDouglas
28.11Jonathan Dotson1:01.64aCoquille
9Tristan DixonSCRCoquille
12Bill EmmeSCRBrookings-Harbor
11Hannes ZetzscheSCRReedsport
10Mack EppleSCRHidden Valley
 
 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1.-Hunter Bourland
Jordan Reeher
Mitch Van Domelen
Alex Greaves
44.36aCrook County
2.-Nathan Vosika
Austin Baker
David Guthrie
Trevor Knutson
45.13aDouglas
3.-Brad Boyd
Dakota Senger
Logan Gardner
Edd Ramirez
45.55aSouth Umpqua
4.-Tim Hunter
Jeremy Johnston
Jonathan Everest
Mike Wagner
45.58aPacific
5.-Noah Kotler
Leif Bowlin
Andy Piper
Harrison Leep
45.73aSt Mary's
6.-Jacob Austin
Alex Goncharuk
GaQuan White
Abdul Conteh
45.79aFort Vancouver
7.-Austin Neill
Thomas Abbott
Josh Ackerman
Dane Dellsite
45.90aNorth Valley
8.-Tyler Pelc
Jordan Peak
Rex Dixon
Joseph Harris
46.33aCoquille
9.-Alan Roy
Hannes Zetzsche
Charles Chavtur
Taylor Ladd
47.04aReedsport
10.-Tyler Stickler
Jordan Brown
Aric Alcantara
DJ Clark
47.43aCascade Christian
11.-Richard Andreas
Dakota Luscombe
Eli Wolfe
Caleb Lindsey
47.69aCamas Valley
12.-Spencer Richcreek
Jake Hale
Pieter Nachtergaele
John Brandt
48.63aNewport
13.-Brandon Bloyd
Mike Morris
Caleb Sorenson
Brice Royal
48.70aDel Norte
14.-Nathan Fusselman
David Cano
Blair Pearson
Nick McKenzie
48.77aSiuslaw
15.-Nate Leu
Brandon Rees
Passawitch Taweesap
Jor-El Reeves
50.98aYoncalla
-Kipp Marstall
Marcelino Ramos
Cole Ulrey
Travis Wood
SCRGold Beach
-Daniel Hsu
Joe Chen
Jack Yoo
Lucky Chen
DQCanyonville Christian
-Patrick Bailey
Cody Jones
Buck Broadhead
John Gerson
DQHidden Valley
-Jose Torres
Taylor Dornbusch
Alex Brown
David Walters
DQMarshfield
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Sergio Marroquin
Ryan Scoville
Colton Thurman
Blake Kemp
3:28.43aMarshfield
2.-Harrison Leep
Tracy Salgado
Noah Kotler
Glenn Alvarez
3:36.36aSt Mary's
3.-Logan Gardner
David Huling
Edd Ramirez
Jesse Pettibone
3:36.92aSouth Umpqua
4.-Relay Team 3:39.04aDouglas
5.-Braden Woodbury
Mitch Van Domelen
Tyler Rockwood
Erik Patchett
3:39.13aCrook County
6.-Taylor Ladd
Alan Roy
Hannes Zetzsche
Charles Chavtur
3:40.85aReedsport
7.-Jordan Brown
Josh Muswieck
Tyler Stickler
Alex Cummings
3:41.59aCascade Christian
8.-Marshall Dean
Jake Hale
Theo Puentes
Michael Capri
3:42.88aNewport
9.-Keith Campbell
Cody Jones
Brett Wise
Sean Murphy
3:43.07aHidden Valley
10.-Brandon Kakitsuka
Brice Royal
Gabe Bradley
Johnny Dorman
3:43.74aDel Norte
11.-Wyatt Alletson
David Cano
Neal Larson
Blair Pearson
3:43.89aSiuslaw
12.-Judah Andrist
Justin Angove
Evan Little
Ben Taylor
3:44.22aBandon
13.-Zach Blanco
Seth Gretz
Mat Blanco
Levi Girardot
3:46.12aRogue River
14.-Relay Team 3:47.46aNorth Valley
15.-Juan Ahuatl
Leonel Jines
Greg Farris
Nico Van Oosthuijze
3:48.48aKennedy
16.-Mike Wagner
Josh Valentine
Jeremy Johnston
Manuel Finley
3:53.59aPacific
17.-Austin Blanchfill
Keenan Blanchfill
Joe Duchscherer
Ben Opfer
3:55.33aYoncalla
18.-Richard Andreas
Weston Tilton
Caleb Lindsey
Eli Wolfe
3:55.76aCamas Valley
-Thomas Rushton
Chandler Gotfried
Bill Emme
Dan Cole
DNSBrookings-Harbor
-Jonathan Dotson
Luke Kimball
Devin Johnson
Tanner Howard
DNSCoquille
-Min Ho Jung
Joe Chen
Louis Liu
Daniel Hsu
DNSCanyonville Christian
 
 
X Shot Put - 12lb - Varsity - Finals
1.11Jefferson Jarvis56-04.25Hidden Valley
2.11Dalton Milburn47-11.25Marshfield
3.12Cody Smith46'11.75Crook County
3.12Cody Smith46-04.25Crook County
4.12Cody Stumpenhaus46-02.00Brookings-Harbor
5.10Cody Toller44-05.75North Valley
6.12Chance Crane43-00.00South Umpqua
7.11Dustin Lyda42-05.00North Valley
8.12Brandon Elbon42-04.25Newport
9.11Kingston Hughes41-11.25North Bend
10.11Matt McViegh41-08.75Rogue River
11.10Greg Farris41-06.00Kennedy
12.12Jason Lawrence41-05.00St Mary's
13.10Chance Sutfin40-11.00Crook County
14.10Wilson Hodge40-10.00Coquille
15.12Bryan Davis40-09.25Elkton
16.12Tyler Hoffman40-03.75Reedsport
17.11Jerrel Brown39-10.75Siuslaw
18.10Max Jones39-02.00Pleasant Hill
19.11Zech Patryson39-00.75Glendale
20.12Ben Gilinsky39-00.00South Umpqua
20.12Derick Christie39-00.00Brookings-Harbor
22.12Jack Lander38-09.75Gold Beach
23.11Dakota Luscombe37-03.50Camas Valley
24.10Caleb Uselman36-08.50Kennedy
25.11Dustin Polan36-07.00Cascade Christian
26.11Bruce Mulder36-02.50Hidden Valley
27.11Daniel Juneau36-00.25Glendale
28.10Bradley Beaudry35-08.75Marshfield
29.11Cody Freel35-08.25St Mary's
30.11Jackson Brastow35-07.75Siuslaw
31.9Aaron Cesaro35-05.25Cascade Christian
31.10Kyle Seals35-05.25Myrtle Point
33.12Ricky Schlitz35-04.25Reedsport
34.11Brett Schan35-00.00Del Norte
35.12Alex Grant34-05.75Newport
36.10Jose Lopez34-00.75Gold Beach
37.12Anthony Sanchez33-08.75Myrtle Point
38.10Trevon Daniels33-08.00Douglas
39.10Austin Steele33-03.00Coquille
40.10Ben Post32-01.25Pleasant Hill
41.12Michael Parry32-00.50Pacific
42.11Kyle Barnes31-07.75Douglas
43.12Louis Liu30-09.50Canyonville Christian
44.12Matt Brady30-04.00Pacific
45.11Daniel Lindi28-09.00Sutherlin
46.10Marlin Peterson28-07.75Del Norte
47.11Mike Trombley27-08.50Elkton
48.10Jeremy Keel27-07.25Sutherlin
10Brandon ReesDNSYoncalla
12Patrick CrawfordDNSFort Vancouver
12Nathan ChenDNSFort Vancouver
12Jake LuceroDNSNorth Bend
 
 
X Discus - 1.6kg - Varsity - Finals
1.11Jefferson Jarvis166-03Hidden Valley
2.11Dalton Milburn166-03Marshfield
3.11Zech Patryson133-02Glendale
4.10Anthony Jarvis129-02Hidden Valley
5.11Zach Brown127-05Newport
6.12Jake Lucero127-05North Bend
7.10Cody Toller127-05North Valley
8.12Cody Stumpenhaus126-10Brookings-Harbor
9.12TJ George125-09North Valley
10.10Nathan Phillips121-02South Umpqua
11.11Daniel Perrson119-07Newport
12.12Cody Smith116-10Crook County
13.11Grayson Boren116-07Cascade Christian
14.12Jack Lander112-04Gold Beach
15.9Aaron Cesaro110-09Cascade Christian
16.11Brady Davidson108-07Marshfield
17.12Chance Crane107-04South Umpqua
18.12Derick Christie106-11Brookings-Harbor
19.12Jason Lawrence106-03St Mary's
20.12Richard Vansiclen104-06Fort Vancouver
21.12Jordan McDonald104-01Gold Beach
22.11Kingston Hughes102-06North Bend
23.11Cody Freel102-00St Mary's
24.10Wilson Hodge101-10Coquille
25.12Zach Flegel100-07Crook County
26.12Bryan Davis100-06Elkton
27.12Brendon Gibbons99-09Reedsport
28.12Trent Walker99-06Glendale
29.10Aaron Peasley98-00Pleasant Hill
30.9Daniel Glaede96-10Kennedy
31.10Kyle Seals96-07Myrtle Point
32.12Tim Wagner92-10Pacific
33.10Ryan Peasley92-05Pleasant Hill
34.11Daniel Lindi92-04Sutherlin
35.11Matt McViegh92-02Rogue River
36.10Caleb Uselman91-00Kennedy
37.12Michael Parry89-05Pacific
38.10Austin Steele88-02Coquille
39.11Jerrel Brown86-03Siuslaw
40.12Patrick Crawford84-11Fort Vancouver
41.11Kyle Wicks81-07Reedsport
42.11Kyle Barnes80-01Douglas
43.10Trevon Daniels79-01Douglas
44.11Brett Schan76-02Del Norte
45.12Ethan Davis68-03Elkton
46.10Marlin Peterson64-08Del Norte
47.10Stan Hung51-07Canyonville Christian
11Tyler SinclairSCRCoquille
12Lucas PollockSCRYoncalla
11Jackson BrastowDQSiuslaw
11Luke ElliottSCRCamas Valley
 
 
X Javelin - 800g - Varsity - Finals
1.11Dalton Milburn166-04Marshfield
2.11Sean Murphy161-00Hidden Valley
3.11Tevin Cooper158-04Crook County
4.11Aaron Mateski157-04North Bend
5.12Richard Vansiclen151-03Fort Vancouver
6.11Chandler Gotfried150-10Brookings-Harbor
7.12Cameron Adams150-00Gold Beach
8.12Peter Swenson145-00Pacific
9.12Steven Garrison144-00Elkton
10.11Jonathan Everest142-08Pacific
11.11Newton Allred142-02Powers
12.10Levi Girardot141-10Rogue River
13.12Wade Aliff141-05South Umpqua
14.12Derek Traeger140-04Kennedy
15.11Jeremiah Rusk137-00North Valley
16.11Dakota Luscombe136-00Camas Valley
17.11Daniel Juneau135-04Glendale
18.12Joe Duchscherer135-01Yoncalla
19.12Devon Lewis134-10Newport
20.10Ryan Peasley134-02Pleasant Hill
21.12Tyler Pelc131-00Coquille
22.10Kyle Seals129-10Myrtle Point
23.12Ryan Eccles129-01Pleasant Hill
24.12Tyler Martin127-10Coquille
25.11Daniel Perrson127-07Newport
26.10Chance Sutfin125-09Crook County
27.10Nathan Phillips125-06South Umpqua
28.11Conner Beagley125-04North Valley
29.10Austin Buell124-09Elkton
30.12DJ Clark115-08Cascade Christian
31.12Nathan Chen115-02Fort Vancouver
32.12Tyler Stickler113-10Cascade Christian
33.10Zach Nash113-04Yoncalla
33.12Tyler Hoffman113-04Reedsport
35.9Daniel Glaede112-00Kennedy
36.11Kyle Moye111-06Hidden Valley
37.9Caleb Wood107-00Camas Valley
38.11Zech Patryson104-07Glendale
39.9Devin Ferner104-04Douglas
40.10Bradley Beaudry99-09Marshfield
41.11Daniel Lindi98-10Sutherlin
42.12Nick Brooks96-10St Mary's
43.11Jesse Wells94-08Siuslaw
44.12Louis Kerner92-05Siuslaw
44.12Joe Budge92-05Brookings-Harbor
46.9Calvin Sharpe83-02Douglas
47.11Cody Freel80-03St Mary's
48.12Andrew Orr75-07Reedsport
49.11Eric Swan70-08Gold Beach
10Marlin PetersonDNSDel Norte
11Brett SchanDNSDel Norte
12Keith SoulesDNSCanyonville Christian
10Hamilton MateskiDNSNorth Bend
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.11Ken Sharp6-02.00Marshfield
2.12David Huling6-00.00South Umpqua
3.12Derek Traeger6-00.00Kennedy
4.11Colton Thurman6-00.00Marshfield
5.12Robert Ferren5-10.00Elkton
6.10Alan Rojas5-10.00Hidden Valley
7.12Micah Chase5-10.00Pleasant Hill
8.12Geoff Gowman5-10.00Brookings-Harbor
9.10Mack Epple5-10.00Hidden Valley
10.9Colton Maxwell5-10.00Elkton
11.11Noah Kotler5-09.00St Mary's
12.11Charlie Jensen5-08.00Pacific
12.11Zach Brown5-08.00Newport
12.11Hannes Zetzsche5-08.00Reedsport
12.9Wyatt Cunningham5-08.00North Bend
16.9Taylor Dornbusch5-06.00Marshfield
16.10Dillon Dees5-06.00Crook County
16.12Cole Ulrey5-06.00Gold Beach
16.10Connor Vodicka5-06.00North Valley
16.11Keenan Blanchfill5-06.00Yoncalla
16.11Tyler Sinclair5-06.00Coquille
22.9Devin Ferner5-03.00Douglas
22.10Seth Gretz5-03.00Rogue River
22.11Travis Onlgey5-03.00Pacific
22.11Zach Verrastro5-03.00Bandon
22.9Kenyatta Dunmore5-03.00Newport
22.11Tanner Howard5-03.00Coquille
22.10Mike Morris5-03.00Del Norte
11Scott McDougallNHBrookings-Harbor
11Erik PatchettNHCrook County
10Olin MincherNHDouglas
10Kyle SealsNHMyrtle Point
10Brandon GannonNHReedsport
10Ben CollinsNHCascade Christian
 
 
X Pole Vault - Varsity - Finals
1.11Zach Brown13-06.00Newport
2.12Alex Goncharuk13-00.00Fort Vancouver
3.12Kody Crook12-00.00Marshfield
4.10Jessie Woodward11-00.00North Bend
5.11Austin Igelman11-00.00St Mary's
6.12Calvin Halpin10-06.00Bandon
7.9Matthew Bishir10-06.00North Valley
8.12Tyler Tooley10-00.00Crook County
8.10Seth Gretz10-00.00Rogue River
10.11Drew Dinwoodie10-00.00Newport
11.11Austin Morgan9-06.00Powers
11.9Hayden Hinshaw9-06.00Reedsport
11.12Carter Peck9-06.00North Bend
14.10Paul Harlow9-00.00Marshfield
15.9Grayson Munn8-06.00Crook County
15.11Evan Tilton8-06.00Camas Valley
15.9Weston Tilton8-06.00Camas Valley
18.10Brandon Kynsi8-00.00Rogue River
18.10Brandon Hunt8-00.00South Umpqua
18.12Noel Cummings8-00.00Cascade Christian
12Darrick SamuelsonNHCascade Christian
12Forrest HirshSCRCrook County
12Keith CampbellNHHidden Valley
12Patrick BaileyNHHidden Valley
9ZAK HoytNHDouglas
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.12David Huling23-03.00South Umpqua
2.12Jordan Reeher22-01.75Crook County
3.12Buck Broadhead21-00.00Hidden Valley
4.12Micah Chase20-08.50Pleasant Hill
5.12Michael Bodenhamer20-06.00Douglas
6.12Josh Valentine20-00.75Pacific
7.12Jason Childs19-11.00Douglas
8.12Rex Dixon19-09.25Coquille
9.12Ryan Silwones19-09.00Newport
10.11Colton Thurman19-07.00Marshfield
11.11Matt Dean19-04.25Newport
12.11Jordan Vela19-04.00Fort Vancouver
13.12Geoff Gowman19-03.50Brookings-Harbor
14.11Cody Burbank18-11.25North Bend
15.11Hunter Bourland18-10.00Crook County
16.10Levi Girardot18-09.75Rogue River
17.11Abdul Conteh18-05.50Fort Vancouver
18.12Cody Jones18-05.00Hidden Valley
19.10Brad Larsen18-04.00Myrtle Point
20.11Jeremiah Rusk18-03.00North Valley
21.11Austin Blanchfill18-01.50Yoncalla
22.9Cody Parker17-11.50Cascade Christian
23.12Jordan Brown17-10.00Cascade Christian
24.11Jonathan Everest17-07.25Pacific
25.12Juan Ahuatl17-07.00Kennedy
26.12Dane Dellsite17-05.25North Valley
27.10Nathaniel Vosika17-04.50Douglas
28.11Daniel Hsu17-02.00Canyonville Christian
29.10Jessie Woodward16-10.50North Bend
30.11Neal Larson16-10.00Siuslaw
31.9Caleb Lindsey16-01.00Camas Valley
32.12Jordan Miles15-11.50Marshfield
33.12Trent Walker15-00.00Glendale
34.11Lucky Chen14-11.00Canyonville Christian
35.10Alex Anderson13-06.75Yoncalla
36.9Luke Kimball13-00.75Coquille
37.11Joseph Stoll12-09.00St Mary's
38.12Taewoo Kim12-07.50St Mary's
39.9Cole Mcfetridge11-01.50Rogue River
40.9Tyler Rightbower10-09.00Glendale
11Dan ColeDNSBrookings-Harbor
10Brandon GannonDNSReedsport
12Darrell CableSCRSouth Umpqua
12Cole UlreyDNSGold Beach
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.12Blake Kemp44-00.00Marshfield
2.12Josh Valentine43-03.25Pacific
3.12Buck Broadhead42-08.00Hidden Valley
4.11Richard Andreas41-04.75Camas Valley
5.11Cody Burbank40-09.00North Bend
6.12Peter Swenson40-00.50Pacific
7.10Brad Larsen39-02.00Myrtle Point
8.11Colton Thurman38-08.50Marshfield
9.12Kasey Dunn38-07.50Days Creek
10.11Sean Murphy38-07.25Hidden Valley
11.12Michael Bodenhamer38-06.50Douglas
12.11Jordan Vela37-11.00Fort Vancouver
13.12Taylor Ladd37-10.50Reedsport
14.11Mark Lane37-08.00Bandon
15.12Darrell Cable37-04.50South Umpqua
16.12Sean Wilson36-03.00Crook County
17.12Tyler Tooley36-02.25Crook County
18.10Joe Chen35-11.00Canyonville Christian
19.10Ben Collins35-09.25Cascade Christian
20.12Juan Ahuatl35-08.50Kennedy
21.11Chandler Gotfried35-07.75Brookings-Harbor
22.9Tristan Dixon35-04.50Coquille
23.11Josh Ackerman35-03.75North Valley
24.11Michael Clark35-01.50Douglas
25.12Dane Dellsite34-11.00North Valley
26.9Cody Parker34-05.00Cascade Christian
27.11Jesse Wells34-03.50Siuslaw
28.11Neal Larson32-11.00Siuslaw
29.9Jack Yoo32-05.00Canyonville Christian
30.9Blake Mitchell24-07.50Glendale
11Matt DeanSCRNewport
11Tyler SinclairSCRCoquille
10Brandon GannonSCRReedsport
11Scott McDougallSCRBrookings-Harbor
12Ryan SilwonesSCRNewport
 

Womens Results

 
X 100 Meters - Varsity - Finals
1.11Alisha Rowlee12.92aNewport
2.10Kara Wood13.29aMarshfield
3.10Alex Jellison13.34aDouglas
4.10Sadie Manley13.39aKennedy
5.11Makinsi Gregory13.41aCrook County
6.9McKenzie Zirbel13.43aCrook County
7.12Kayla Bateman13.51aMyrtle Point
8.11Jacey Grimstad13.52aNewport
9.11Jennifer Goacher13.57aDel Norte
10.9Riley Engdahl13.66aPacific
11.12Ali Rodgers13.67aHidden Valley
12.12Dana Powell13.68aHidden Valley
13.11Ashton Mann13.77aReedsport
14.11Jessica Martin13.80aPleasant Hill
15.12Kaylee Gray13.84aSouth Umpqua
16.10Landon Putnam13.88aPleasant Hill
17.9Hannah Smith13.97aBandon
18.10Christina Mac Donald14.18aSutherlin
19.12Timberlie Dishman14.23aSouth Umpqua
20.12Mariah McLemore14.29aCascade Christian
21.11Maryalice Norris14.33aGlendale
22.9Bethany Meyer14.48aMyrtle Point
23.9Katelyn Stephens14.50aCascade Christian
24.12Emily Woods14.60aMarshfield
25.9Emily Wright14.74aReedsport
26.11Kylie Baker14.76aNorth Valley
27.12Heidi Moore14.85aBrookings-Harbor
28.10Falyn Bruhy14.98aDel Norte
29.11Makayla Carter15.07aRogue River
30.10Jenna Tressider15.08aCoquille
31.10Joselynn Smith15.11aCoquille
32.10Hailey Bowman15.14aPacific
33.10Mahalee Evans15.42aBrookings-Harbor
34.9Mia Bianchi15.53aSt Mary's
35.10Tia Vaughan15.77aGold Beach
36.10Hannah Natho17.39aRogue River
12Mikayla MendenhallSCRSutherlin
10Lina AllenSCRSt Mary's
 
 
X 200 Meters - Varsity - Finals
1.11Alisha Rowlee27.15aNewport
2.11Jennifer Goacher27.25aDel Norte
3.10Lauren McGowne27.96aMarshfield
4.12Kayla Bateman28.10aMyrtle Point
5.10Alex Jellison28.11aDouglas
6.11Jessica Martin28.21aPleasant Hill
7.11Makinsi Gregory28.23aCrook County
8.11Ashton Mann28.29aReedsport
9.12Dana Powell28.34aHidden Valley
10.10Sadie Manley28.62aKennedy
11.9McKenzie Zirbel28.80aCrook County
11.12Ali Rodgers28.80aHidden Valley
13.11Alex White28.96aNewport
14.9Riley Engdahl29.20aPacific
15.9Lindsay Devereux29.51aMarshfield
16.12Timberlie Dishman29.65aSouth Umpqua
17.12Kayla Dean29.70aPleasant Hill
18.11Maryalice Norris30.17aGlendale
19.10Julia Mooney30.39aCamas Valley
20.9Bethany Meyer30.41aMyrtle Point
21.11Lauren Spence30.67aCascade Christian
22.9Kylee Carson30.70aSutherlin
22.9Katrina Ratledge30.70aSutherlin
24.10Jenna Tressider31.00aCoquille
25.12Rachel Winslow31.01aElkton
26.11Kylie Baker31.36aNorth Valley
27.9Mia Bianchi31.53aSt Mary's
28.12Junior Donnog31.57aReedsport
29.10Mahalee Evans32.32aBrookings-Harbor
30.12Brittney Bissonnette33.43aCoquille
31.11Kalyn Jones33.64aDel Norte
32.10Hali Shima34.09aYoncalla
9Sonia GarciaSCRKennedy
12Heidi MooreSCRBrookings-Harbor
9Megan KillamDQCascade Christian
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.11Jacey Grimstad1:00.81aNewport
2.12Silken Kennedy1:03.44aNewport
3.10Emily Moe1:03.80aMarshfield
4.9Jordyn Keys1:03.93aBrookings-Harbor
5.12Darian Clark1:04.65aRogue River
6.11Bridget Donohue1:04.81aKennedy
7.10Peyton Babb1:04.82aMarshfield
8.9Kami Freestone1:05.04aReedsport
9.10Julia Mooney1:05.82aCamas Valley
10.9Lindsay Devereux1:07.89aMarshfield
11.10Brittany Brown1:08.14aCascade Christian
12.9Guadalupe Gonzalez1:08.15aDel Norte
13.9Katrina Ratledge1:08.48aSutherlin
14.10Brandi Rodgers1:08.64aBrookings-Harbor
15.11Hannah Parker1:09.05aElkton
16.9Alicia Osorio1:09.72aReedsport
17.11Katie Wood1:11.17aCrook County
18.10Kenzie Kloft1:11.59aKennedy
19.11Carly Smith1:12.55aCascade Christian
20.10Falyn Bruhy1:16.06aDel Norte
21.11Kylie Harvey1:17.35aElkton
22.10Nicole French1:20.22aYoncalla
10Kristen LandgrafSCRNorth Valley
9Katherine MillerSCRDouglas
11Alessandra HossleySCRNorth Bend
 
 
X 400 Meters - Relay Split - Varsity - Finals
10Lauren McGowne61.89Marshfield
10Jasmine Meline64.53Marshfield
10Emily Moe65.98Marshfield
10Peyton Babb67.17Marshfield
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.9Hailey Iverson2:24.64aBandon
2.10Jasmine Meline2:27.91aMarshfield
3.11Bridget Donohue2:28.24aKennedy
4.10Morgan McNeely2:29.17aNorth Bend
5.12Helena Carocci2:31.02aMarshfield
6.12Emily Mclean2:32.84aOakridge
7.12Linda Paredes2:35.74aSiuslaw
8.9Chelsie Fandel2:36.71aMyrtle Point
9.10Liana Bryde2:36.80aKennedy
10.12Jenna George2:40.90aCascade Christian
11.9Cassandra Van Atta2:43.86aSouth Umpqua
12.10Angelica Figueroa2:44.20aPacific
13.11Angela Banks2:45.16aPleasant Hill
14.11Emmy Brown2:47.11aHidden Valley
15.10Mariah Colmenero2:47.53aNewport
16.11Jessica Alletson2:48.56aSiuslaw
17.9Caitlin Happeny2:49.17aPacific
18.11Carly Smith2:50.49aCascade Christian
19.10Kodye Harvey2:51.40aElkton
20.11Kalyn Jones2:52.49aDel Norte
21.9Rachel Lacewell2:52.54aReedsport
22.9Kristen Beebe2:54.21aSouth Umpqua
23.11Andrea Ryan2:54.45aCrook County
24.12Roz Patrick2:54.79aSutherlin
25.11Dezirae Ott2:56.16aCrook County
26.12Holland Foley2:56.84aSt Mary's
27.11Cheyenne Baker2:58.39aCamas Valley
28.10Cheyenne LeFevre3:00.28aSutherlin
29.11Cristina Cota3:01.66aDouglas
30.11Amber Miller3:04.42aDel Norte
31.9Cristina Munoz3:23.28aBrookings-Harbor
10Jorden BanksSCRNorth Bend
10Kenzie HitnerDNSMyrtle Point
11Marisa DeanSCRNewport
 
 
X 1500 Meters - Varsity - Finals
9Cassandra Van Atta5:44.1South Umpqua
9Nicole Richey6:55.3South Umpqua
 
 
X 1 Mile - Varsity - Finals
1.12Kellie Foley5:20.38aCrook County
2.12Katie Romanko5:21.90aNorth Bend
3.12Emily Mclean5:39.90aOakridge
4.11Emily Sears5:49.83aNorth Valley
5.12Jillian Baker5:52.40aFort Vancouver
6.9Stephanie Croy5:57.99aCascade Christian
7.12Jenna George5:59.37aCascade Christian
8.10Kodye Harvey6:04.38aElkton
9.10Cheyenne LeFevre6:05.91aSutherlin
10.9Cassandra Van Atta6:08.15aSouth Umpqua
11.10Natasha West6:10.05aSutherlin
12.12Wren Carter6:15.60aPacific
13.10Mariah Colmenero6:19.58aNewport
14.10Kenzie Hitner6:20.55aMyrtle Point
15.12Wendy Stone6:28.45aDays Creek
16.11Amber Miller6:35.61aDel Norte
17.10Danielle Skranak6:36.31aCrook County
18.11Lauren Gagnon6:39.95aMarshfield
19.12Reine Pavlik6:46.17aMarshfield
20.10Brooklyn Gillespie6:46.59aSt Mary's
21.10Shanna Doyle6:48.56aNewport
22.12Sara LeJeune6:55.40aPleasant Hill
23.9Hailey Natho6:55.41aRogue River
24.11Brittany Orchard7:06.37aNorth Bend
25.9Nicole Richey7:20.18aSouth Umpqua
26.12Nicole Bucher7:37.06aDel Norte
 
 
X 3000 Meters - Varsity - Finals
1.12Kellie Foley10:40.63aCrook County
2.10Katy Potter11:19.09aSiuslaw
3.9Shaylen Crook11:20.37aMarshfield
4.12Caitlyn Reilley11:26.60aReedsport
5.12Ashley Smith11:29.75aSouth Umpqua
6.11Kelley Thurman11:34.36aCrook County
7.9Stephanie Croy11:38.68aCascade Christian
8.11Emily Sears11:45.01aNorth Valley
9.9Katelyn Wells11:47.92aSiuslaw
10.10Riley Wahl12:11.97aBandon
11.12Jillian Baker12:15.69aFort Vancouver
12.10Natasha West12:26.57aSutherlin
13.12Sophie Stiles12:31.99aCascade Christian
14.11Tanarae Hopkins12:59.86aSutherlin
15.10Larissa Schreiber13:00.06aNorth Bend
16.9Danica Stys13:28.67aMarshfield
17.12Amanda Sheik14:03.05aSouth Umpqua
18.11Mariam Kunchuliya14:52.70aNewport
9Mikaela LeaSCRBrookings-Harbor
12A'Briana CortesSCRNewport
12Rachel WinslowSCRElkton
 
 
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Finals
1.10Kara Wood16.33aMarshfield
2.12Ali Rodgers16.45aHidden Valley
3.12Sam Moore17.01aNewport
4.12Nicole Fugate17.09aDel Norte
5.10Lauren McGowne17.11aMarshfield
6.11Maryalice Norris17.94aGlendale
7.10Caitlyn Robison17.97aMyrtle Point
8.9Katie Jensen18.04aDouglas
9.9Isabel Golemon18.32aDays Creek
9.12Jessica Clement18.32aSt Mary's
11.11Ana Mena18.34aNewport
12.12Catherine Bones-Axel18.40aBrookings-Harbor
13.9Cherise Kirkpatrick18.51aMyrtle Point
14.10Alexandra Dodson18.89aSiuslaw
15.9Clara Herbage18.92aGold Beach
16.11Malaika McNamara18.94aFort Vancouver
17.11Shannon Boatright19.01aMarshfield
18.12Tatiana Bonanno19.02aCrook County
19.9Joey Hehn19.33aCrook County
20.10Mackenzie Kelton19.39aCascade Christian
21.12Xochil Figueroa19.49aPacific
22.12Vanessa Alexandre19.65aDel Norte
23.9Rory Petterson19.66aSouth Umpqua
24.11Kalee Berg19.87aHidden Valley
25.9Emily Wright20.14aReedsport
26.12Leigh Aurich20.65aSiuslaw
27.9Caitlin Gleason20.92aRogue River
9Ariel NelsonSCRPleasant Hill
9Hannah SmithDNSBandon
9Chantelle SmithDNSSutherlin
 
 
X 300m Hurdles - 30" - Varsity - Finals
1.10Kara Wood48.95aMarshfield
2.10Kacie Hargett49.38aNewport
3.12Nicole Fugate49.45aDel Norte
4.10Gracie Bevan49.90aCascade Christian
5.12Leigh Aurich50.49aSiuslaw
6.12Desirae Hall50.95aBandon
7.12Kaylee Gray51.10aSouth Umpqua
8.10Caitlyn Robison51.84aMyrtle Point
9.11Natasha Hill52.27aMarshfield
10.9Clara Herbage52.38aGold Beach
11.11Skylar Fate52.70aHidden Valley
12.9Rebecca Standley52.89aPowers
13.11Anna Jensen53.22aDouglas
14.11Ana Mena53.53aNewport
15.10Alexandra Dodson53.90aSiuslaw
16.9Kami Freestone54.49aReedsport
17.9Ariel Nelson55.09aPleasant Hill
18.9Emily Wright55.31aReedsport
19.9Madison Sprauer56.37aKennedy
20.11Kalee Berg57.56aHidden Valley
21.12Catherine Bones-Axel57.62aBrookings-Harbor
22.9Rory Petterson57.87aSouth Umpqua
23.12Vanessa Alexandre58.74aDel Norte
24.12Tatiana Bonanno59.56aCrook County
25.10Amy Colagiovanni1:02.43aYoncalla
26.9Chantelle Smith1:04.14aSutherlin
9Cherise KirkpatrickSCRMyrtle Point
9Joey HehnSCRCrook County
11Kaylee AmanDNSKennedy
 
 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1.-Marisa Dean
Kacie Hargett
Jacey Grimstad
Alisha Rowlee
51.17aNewport
2.-Colleen Bailey
Raychel Clark
Dana Powell
Ali Rodgers
52.34aHidden Valley
3.-Grace Garrett
Desirae Hall
Claire Ledig
Hannah Smith
52.80aBandon
4.-Katie Jensen
Alex Jellison
Anna Rietman
Katherine Miller
52.83aDouglas
5.-Kayla Bateman
Cherise Kirkpatrick
Chelsie Fandel
Bethany Meyer
54.09aMyrtle Point
6.-Alli Ehrhardt
Darian Clark
Kelly Maxey
Makayla Carter
54.12aRogue River
7.-Ashton Mann
Caitlyn Reilley
Becca Moore
Kami Freestone
54.81aReedsport
8.-Brittany Brown
Katelyn Stephens
Gracie Bevan
Mariah McLemore
54.95aCascade Christian
9.-Ashley Juarez
Jordyn Keys
Kelsa Northrup
Heidi Moore
55.60aBrookings-Harbor
10.-Natasha Hill
Tracee Scott
Kelsey Scott
Shannon Boatright
57.16aMarshfield
11.-Wren Carter
Hailey Bowman
Angelica Figueroa
Caitlin Happeny
58.38aPacific
12.-Jenna Tressider
Logun Mather
Joselynn Smith
Brittney Bissonnette
58.68aCoquille
13.-Amy Colagiovanni
Hali Shima
Nicole French
Taylor Woolley
1:04.19aYoncalla
-Kylee Bruder
Guadalupe Gonzalez
Nicole Fugate
Jennifer Goacher
DQDel Norte
-Bridget Donohue
Liana Bryde
Sonia Garcia
Madison Sprauer
SCRKennedy
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Marisa Dean
Kacie Hargett
Silken Kennedy
Jacey Grimstad
4:11.74aNewport
2.-Peyton Babb
Emily Moe
Jasmine Meline
Lauren McGowne
4:20.04aMarshfield
3.-Hailey Iverson
Claire Ledig
Desirae Hall
Alissa Miller
4:20.97aBandon
4.-Katelyn Wells
Marisha Reavis
Leigh Aurich
Linda Paredes
4:30.86aSiuslaw
5.-Jenna George
Gracie Bevan
Lauren Spence
Katelyn Stephens
4:31.92aCascade Christian
6.-Katie Jensen
Anna Rietman
Anna Jensen
Katherine Miller
4:35.23aDouglas
7.-Nicole Fugate
Kylee Bruder
Guadalupe Gonzalez
Jennifer Goacher
4:37.31aDel Norte
8.-Relay Team 4:39.11aSutherlin
9.-Madison Sprauer
Sadie Manley
Liana Bryde
Kenzie Kloft
4:41.96aKennedy
10.-Relay Team 4:44.92aCrook County
11.-Kami Freestone
Emily Wright
Taylor Lewis
Alicia Osorio
4:50.56aReedsport
12.-Angelica Figueroa
Bennett Wahl
Wren Carter
Jessica Paulson
5:01.36aPacific
 
 
X Shot Put - 4kg - Varsity - Finals
1.12Jessica Johns40-04.75Canyonville Christian
2.12Allison Cook38-09.75Coquille
3.10Cherilyn Bunker37-08.25Newport
4.11Morgan Laney37-08.25Del Norte
5.11Samantha Weaver36-03.00Yoncalla
6.10Jo-Anne Jesse35-08.75Rogue River
7.11McKenzie Litterell33-01.00Gold Beach
8.10Jackie Brooks32-01.50Pleasant Hill
9.9Kristina Knox32-00.00Bandon
10.12Madison McClellan31-01.75Siuslaw
11.9Eliza Lander30-10.75Gold Beach
12.11Marci Johnston30-06.00Crook County
13.11Madisen Ransom30-04.50North Bend
14.11Marisha Reavis30-01.25Siuslaw
15.12Tara McDonald29-06.25Sutherlin
16.10Sara Mayer29-03.75Marshfield
17.11Jenna King29-01.75Hidden Valley
18.10Shaelan Jaehnig29-01.50North Bend
19.11Morgan Eberly28-01.50Pleasant Hill
20.11Brianna Wakefield28-00.00Del Norte
21.10Kiana Murray27-04.00Newport
22.12Becca Eccleston27-01.50St Mary's
23.9Michelle Kinney27-00.50Cascade Christian
24.11Bree Porfily26-04.50Crook County
25.11Victoria Bunn25-11.00Sutherlin
26.12Nicki Norton25-06.00Reedsport
27.10Brandi Rodgers25-03.25Brookings-Harbor
28.12Allison Reis23-10.50Marshfield
29.10Anna DeLeo23-09.50Fort Vancouver
30.9Meghan Gilkey23-00.50North Valley
31.9Melany Deaver22-11.75Douglas
32.12Joey Epple22-01.50Hidden Valley
33.12Amanda Messing21-06.75Cascade Christian
34.11Yachna Bhakta20-10.75Reedsport
35.9Sidney Pulse20-07.25Kennedy
36.12Luisa Cruz19-05.00Fort Vancouver
37.10Courtney Wiles18-11.25Douglas
 
 
X Discus - 1kg - Varsity - Finals
1.11Samantha Weaver113-04Yoncalla
2.10Cherilyn Bunker112-03Newport
3.12Kirsten Pitari107-10Rogue River
4.11McKenzie Litterell100-05Gold Beach
5.10Jo-Anne Jesse97-04Rogue River
6.12Jessica Johns96-11Canyonville Christian
7.11Marisha Reavis94-07Siuslaw
8.9Eliza Lander94-03Gold Beach
9.11Madisen Ransom90-05North Bend
10.9Michelle Kinney90-00Cascade Christian
11.11Morgan Laney88-03Del Norte
12.12Allison Cook87-05Coquille
13.12Madison McClellan86-08Siuslaw
13.12Kayla Struck86-08Crook County
13.10Kiana Murray86-08Newport
16.10Molly Viles85-04Crook County
17.12Allison Reis80-09Marshfield
18.9Tracee Scott79-01Marshfield
19.10Mariah Hardy78-02Pleasant Hill
20.10Olivia Raimer77-00Pleasant Hill
21.11Brianna Wakefield74-02Del Norte
22.10Anna DeLeo70-05Fort Vancouver
23.11Victoria Bunn69-11Sutherlin
24.12Luisa Cruz69-07Fort Vancouver
25.12Nicki Norton69-02Reedsport
26.12Jessica Paulson66-01Pacific
27.12Becca Eccleston64-09St Mary's
28.12Amanda Messing64-08Cascade Christian
29.9Melany Deaver62-11Douglas
30.10Taylor Woolley59-04Yoncalla
31.11Jenna King52-06Hidden Valley
32.9Sidney Pulse51-11Kennedy
33.12Joey Epple50-02Hidden Valley
34.12Mariza Pascasio48-10Pacific
35.10Brandi Rodgers46-07Brookings-Harbor
36.9Jessica Hinkson44-02Douglas
37.9Meghan Gilkey42-00North Valley
9Megan MonroeDNSSutherlin
9Sonia GarciaDNSKennedy
 
 
X Javelin - 600g - Varsity - Finals
1.10Kacie Hargett127-10Newport
2.10Cherilyn Bunker123-02Newport
3.12Emily Beasley114-05Marshfield
4.12Samantha Sutherland110-05Bandon
5.11Elizabeth Venzon106-03Hidden Valley
6.11Madisen Ransom104-09North Bend
7.10Jo-Anne Jesse102-05Rogue River
8.12Helena Carocci101-05Marshfield
9.12Kayla Struck99-00Crook County
10.11Amanda Sturgill98-02Powers
11.12Taylor Stallard97-02Powers
12.10Christina Mac Donald95-05Sutherlin
13.12Kirsten Pitari94-07Rogue River
14.12Rachel Winslow89-00Elkton
15.12Tara McDonald86-07Sutherlin
16.11Ashton Mann84-01Reedsport
17.11Bree Porfily84-00Crook County
18.12Madison McClellan83-05Siuslaw
19.12Mariza Pascasio79-09Pacific
20.10Taylor Woolley79-00Yoncalla
21.11Kylie Harvey78-09Elkton
22.11Morgan Eberly78-08Pleasant Hill
23.10Kenzie Hitner77-04Myrtle Point
24.12Becca Moore75-11Reedsport
25.11Jenna King75-05Hidden Valley
26.11Cheyenne Baker74-08Camas Valley
27.10Jackie Brooks74-02Pleasant Hill
28.12Jaid Morse70-10Cascade Christian
29.12Xochil Figueroa70-00Pacific
30.11Lauren Spence69-04Cascade Christian
31.11Kylie Baker67-10North Valley
31.10Anna DeLeo67-10Fort Vancouver
33.12Becca Eccleston66-03St Mary's
34.10Hali Shima60-05Yoncalla
35.12Luisa Cruz59-01Fort Vancouver
36.9Sidney Pulse57-03Kennedy
37.10Brandi Rodgers50-07Brookings-Harbor
38.10Courtney Wiles48-01Douglas
9Sonia GarciaSCRKennedy
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.11Lindsey Wright5-00.00Reedsport
2.12Sam Moore4-10.00Newport
3.9Cherise Kirkpatrick4-10.00Myrtle Point
4.11Hannah Parker4-10.00Elkton
5.10Emily Moe4-08.00Marshfield
5.12Grace Garrett4-08.00Bandon
7.11Kylee Bruder4-08.00Del Norte
8.12Silken Kennedy4-08.00Newport
9.11Anna Jensen4-06.00Douglas
9.11Makinsi Gregory4-06.00Crook County
9.9Rebecca Standley4-06.00Powers
9.11Alli Ehrhardt4-06.00Rogue River
13.9Rory Petterson4-03.00South Umpqua
13.12Timberlie Dishman4-03.00South Umpqua
13.12Tatjana Boeckle4-03.00Del Norte
13.11Ashley Bishir4-03.00North Valley
13.9Isabel Golemon4-03.00Days Creek
13.9Madison Sprauer4-03.00Kennedy
11Kelsa NorthrupNHBrookings-Harbor
11Shannon BoatrightNHMarshfield
10Mackenzie KeltonDNSCascade Christian
 
 
X Pole Vault - Varsity - Finals
1.10Alex Jellison10-00.00Douglas
2.11Marisa Dean10-00.00Newport
3.11Anna Jensen10-00.00Douglas
4.11Lindsey Wright10-00.00Reedsport
5.10Mareyna Karlin9-06.00Marshfield
6.12Emily Beasley9-06.00Marshfield
7.9Katherine Miller9-00.00Douglas
8.11Kylee Bruder8-06.00Del Norte
9.10Morgan Annable8-06.00Newport
10.9McKenzie Zirbel8-00.00Crook County
11.11Makayla Sanders8-00.00North Valley
12.10Lina Allen7-06.00St Mary's
12.10Hannah Graunke7-06.00St Mary's
12.9Mikena Shay7-06.00North Bend
12.12Alissa Miller7-06.00Bandon
12.12Ashley Ellis7-06.00North Valley
17.11Jessica Nicholes7-00.00Cascade Christian
18.10Hannah Natho6-00.00Rogue River
18.11Shelby Worthing6-00.00Crook County
11Kaylee AmanDNSKennedy
11Elizabeth VenzonDNSHidden Valley
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.11Lindsey Wright16-05.25Reedsport
2.10Lauren McGowne16-02.00Marshfield
3.12Becca Moore15-02.50Reedsport
4.10Anna Rietmann15-01.50Douglas
5.11Alisha Rowlee14-07.25Newport
6.9Katie Jensen14-06.00Douglas
7.11Natasha Hill14-06.00Marshfield
8.12Rachel Winslow14-05.00Elkton
9.11Malaika McNamara14-00.50Fort Vancouver
10.12Mariah McLemore13-11.00Cascade Christian
11.11Kelsa Northrup13-09.00Brookings-Harbor
12.11Ana Mena13-07.00Newport
13.10Mackenzie Kelton13-04.00Cascade Christian
13.11Alli Ehrhardt13-04.00Rogue River
13.10Falyn Bruhy13-04.00Del Norte
16.11Louie Deraita13-02.00Brookings-Harbor
17.9Courtney Knight12-11.00North Bend
17.9Colleen Bailey12-11.00Hidden Valley
19.10Mary Eaton12-10.50St Mary's
20.9Joey Hehn12-10.00Crook County
20.10Kodye Harvey12-10.00Elkton
22.10Joselynn Smith12-09.00Coquille
23.11Makinsi Gregory12-07.00Crook County
24.10Nicole French12-05.00Yoncalla
25.12Wendy Stone12-00.00Days Creek
26.10Tia Vaughan11-06.50Gold Beach
26.11Ashley Bishir11-06.50North Valley
28.11Kylie Baker11-04.50North Valley
29.11Vivian Kim11-04.00Pleasant Hill
30.11Clarissa Yance11-02.00St Mary's
31.12Brittney Bissonnette10-02.50Coquille
10Emma CardDNSDel Norte
11Maryalice NorrisDNSGlendale
11Emmy BrownFOULHidden Valley
12Linda ParedesDNSSiuslaw
10Claire LedigSCRBandon
10Makayla StoneDNSGold Beach
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.11Elizabeth Venzon35-08.50Hidden Valley
2.11Lindsey Wright35-07.50Reedsport
3.9Jazmyn Herrington33-00.75Days Creek
4.11Shannon Boatright33-00.00Marshfield
5.10Anna Rietmann32-07.75Douglas
6.12Becca Moore32-06.00Reedsport
7.12Ashley Juarez31-02.50Brookings-Harbor
8.12Mikayla Mendenhall30-10.00Sutherlin
9.10Caitlyn Robison29-09.50Myrtle Point
10.9Joey Hehn29-05.00Crook County
11.11Louie Deraita29-01.50Brookings-Harbor
12.12Mariah McLemore29-01.00Cascade Christian
13.9Courtney Knight29-00.25North Bend
14.11Katie Wood28-01.00Crook County
15.10Shanna Doyle27-11.25Newport
16.12Grace Garrett27-11.00Bandon
17.9Mallory Mann27-09.00Cascade Christian
17.10Alexandra Dodson27-09.00Siuslaw
19.12Taylor Stallard27-07.25Powers
20.10Julia Mooney27-06.75Camas Valley
21.9Krystal Erickson27-05.75Douglas
22.10Kelsey Scott27-05.50Marshfield
23.11Cheyenne Baker26-07.75Camas Valley
24.9Katrina Ratledge26-03.75Sutherlin
25.10Joselynn Smith26-02.00Coquille
26.10Kelsea Defilippis26-00.75Newport
27.9Hailey Natho22-01.50Rogue River
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.