Team Results Management

Meet Info

VarsityJunior VarsityFinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Junior Varsity - Finals

1.12Jack Redding11.71hKettle Falls
2.12Gregory Powell12.29hPriest River Lamanna
3.12Chris Simpkins12.46hPriest River Lamanna
4.11Luke Coots12.81hKettle Falls
5.12James Kennerly12.93hClark Fork
6.11Cody Litzko13.02hLakeland
7.12Billy Cook13.03hSelkirk
12Mike RileyNTPriest River Lamanna
 

100 Meters  Junior Varsity - Prelims

1.12Jack Redding11.81hKettle Falls
2.12Gregory Powell12.01hPriest River Lamanna
4.12Chris Simpkins12.21h PRPriest River Lamanna
3.12Mike Riley12.60hPriest River Lamanna
5.12James Kennerly12.66hClark Fork
6.11Cody Litzko12.70h PRLakeland
7.11Luke Coots12.71hKettle Falls
8.12Billy Cook12.77hSelkirk
9.10Kale White12.86hClark Fork
10.9Adam Crandall13.07hCoeur d'Alene Charter
11.10Conner Seymour13.20hLakeland
12.9Conner McLeod13.21hLakeland
13.12Chad Yount13.34hPriest River Lamanna
14.10Jake Garringer13.46hCoeur d'Alene Charter
15.10Phoenix Edwards13.49hKettle Falls
16.10Braydon Davis13.63hLakeland
17.11Robert Lundgren13.74hBonners Ferry
18.10Josh Ross13.76h PRSelkirk
19.9Mike Haskins14.17hSelkirk
20.9Kody Rice14.40h PRBonners Ferry
21.10Cody Gagliardo14.50hSelkirk
22.11Will Shakelford16.45hKettle Falls
23.10Loy Kesner17.99hPriest River Lamanna
10Greg WellerNT SRCoeur d'Alene Charter
 

200 Meters  Junior Varsity - Finals

1.12Jack Redding23.54h PRKettle Falls
2.12Gregory Powell24.77hPriest River Lamanna
3.11Justin Wynhoff24.85hKettle Falls
4.10Matthew Thurston24.88h PRLakeland
5.11Evan Holmes25.81hPriest River Lamanna
6.9Adam Crandall27.63hCoeur d'Alene Charter
 

200 Meters  Junior Varsity - Prelims

1.12Jack Redding23.97hKettle Falls
2.11Justin Wynhoff24.97hKettle Falls
2.12Gregory Powell24.97hPriest River Lamanna
4.10Matthew Thurston25.09hLakeland
5.11Evan Holmes25.32hPriest River Lamanna
6.9Adam Crandall26.99hCoeur d'Alene Charter
7.12James Kennerly27.08hClark Fork
8.10Phoenix Edwards28.24hKettle Falls
9.10Mike Powell28.60h PRPriest River Lamanna
10.11Nathan Grow28.67hBonners Ferry
11.10Gage Zielinski29.26h PRBonners Ferry
12.12Danny Baker29.55h PRSelkirk
13.10Zach Miller30.71hLakeland
14.9Scott French30.94h PRPriest River Lamanna
15.10Loy Kesner40.16hPriest River Lamanna
9Mosiah BeldenNTLakeland
10Greg WellerNTCoeur d'Alene Charter
 

400 Meters  Junior Varsity - Finals

1.11Justin Wynhoff55.85hKettle Falls
2.10Matt Peterson1:00.64hPriest River Lamanna
3.12Joel Akins1:02.73h PRBonners Ferry
3.10Cory Belville1:02.73hClark Fork
5.10Mike Powell1:02.86h PRPriest River Lamanna
6.12John Ortman1:03.40hCoeur d'Alene Charter
7.10Callen Hannibal1:04.70h PRLakeland
8.10Greg Weller1:06.18hCoeur d'Alene Charter
9.12Tim Linton1:06.24hKettle Falls
10.10Zach Miller1:06.92hLakeland
11.10Jake Garringer1:06.98hCoeur d'Alene Charter
12.10Cody Gagliardo1:08.74hSelkirk
13.9Scott French1:11.62hPriest River Lamanna
11Ben TompkinsNT PRPriest River Lamanna
11Nathan GrowNTBonners Ferry
10Taylor CampbellNTLakeland
 

800 Meters  Junior Varsity - Finals

1.11Justin Ewing2:07.00hPriest River Lamanna
2.11James Hegge2:13.00hPriest River Lamanna
3.9Keaton Tremble2:17.00h PRBonners Ferry
4.11Nicholas Gorino2:22.00hBonners Ferry
5.9Jorge Ramos2:28.00hLakeland
6.10Cory Belville2:28.30h PRClark Fork
7.12Luigi Pinna2:28.50hPriest River Lamanna
8.9Michael Dundas2:36.00h SRCoeur d'Alene Charter
9.12John Ortman2:38.00hCoeur d'Alene Charter
10.9Luke Foster2:40.00h PRCoeur d'Alene Charter
11.9Jared Lysne2:41.00hBonners Ferry
12.9Justin Williams3:01.00hBonners Ferry
11Matt SchryockNTBonners Ferry
9Mosiah BeldenNTLakeland
11Shane MalandNTLakeland
 

1600 Meters  Junior Varsity - Finals

1.11James Hegge5:01.00hPriest River Lamanna
2.11Justin Ewing5:04.00h SRPriest River Lamanna
3.9Keaton Tremble5:07.00h PRBonners Ferry
4.11David Bell5:13.00h SRPriest River Lamanna
5.10Max Frazier5:33.00hClark Fork
6.10Bryce Woempner5:41.00hLakeland
7.12Tim Linton5:41.70hKettle Falls
8.12Brett Green5:42.00hCoeur d'Alene Charter
9.10Mitch Shellman6:00.00hCoeur d'Alene Charter
10.11Shane Maland6:01.00hLakeland
11.9Mike Haskins6:05.00hSelkirk
12.9Derek Surber6:25.00hLakeland
13.9Justin Williams6:32.00hBonners Ferry
14.9Adam Alverez6:36.00h SRBonners Ferry
9Danny RyanNTBonners Ferry
12David SullivanNTBonners Ferry
 

3200 Meters  Junior Varsity - Finals

1.10Max Frazier11:14.00hClark Fork
2.11David Bell11:28.00h SRPriest River Lamanna
3.10Bryce Woempner12:00.00h PRLakeland
4.12Brett Green12:05.00h PRCoeur d'Alene Charter
5.9Danny Ryan12:49.00h PRBonners Ferry
6.9Derek Surber13:06.00hLakeland
7.9Jared Lysne13:37.00hBonners Ferry
8.9Justin Williams14:15.00h PRBonners Ferry
9Adam AlverezNT PRBonners Ferry
11Matt SchryockNTBonners Ferry
11Shane MalandNTLakeland
 

110m Hurdles - 39"  Junior Varsity - Finals

1.12Chaunce Nesbitt17.63hClark Fork
2.10Adam Black18.30hLakeland
3.10William Kramer19.29hPriest River Lamanna
4.9Conner McLeod19.30hLakeland
5.10Robert Wheeler19.90hLakeland
6.9Devin Hoobler20.60hLakeland
7.10Matt Nelson20.90hPriest River Lamanna
8.9Austin Dickens21.90h PRLakeland
 

110m Hurdles - 39"  Junior Varsity - Prelims

1.12Chaunce Nesbitt17.63hClark Fork
2.10Adam Black18.54hLakeland
3.9Conner McLeod19.54hLakeland
3.10William Kramer19.54hPriest River Lamanna
5.10Robert Wheeler19.90hLakeland
6.9Devin Hoobler20.84hLakeland
7.10Matt Nelson21.14hPriest River Lamanna
8.9Austin Dickens22.00hLakeland
 

300m Hurdles - 36"  Junior Varsity - Finals

1.12Chaunce Nesbitt45.06hClark Fork
2.10Kale White47.57hClark Fork
3.10William Kramer48.47hPriest River Lamanna
4.9Conner McLeod50.04hLakeland
5.9Adam Crandall50.51hCoeur d'Alene Charter
6.9Devin Hoobler50.67hLakeland
7.10Robert Wheeler51.31h PRLakeland
8.9Austin Dickens51.34hLakeland
9.10Matt Nelson52.18h SRPriest River Lamanna
10.12Brett Green54.86h PRCoeur d'Alene Charter
11.12Danny Baker55.33hSelkirk
9Dylan HarmisonNTPriest River Lamanna
12David MortinNTBonners Ferry
 

4x100 Relay  Junior Varsity - Finals

1.-Gregory Powell
Chris Simpkins
Tanner Rabidue
Mike Bach
46.68hPriest River Lamanna
2.-Taylor Campbell
Matthew Thurston
Conner Seymour
Josh Allred
48.79hLakeland
3.-Robert Lundgren
Reid Bennett
Daniel Palacios
Hayden Wakkinen
51.44hBonners Ferry
-Relay Team NTKettle Falls
 

4x200 Relay  Junior Varsity - Finals

1.-Evan Holmes
Gregory Powell
Chris Simpkins
Mike Bach
1:39.75hPriest River Lamanna
2.-Robert Lundgren
Daniel Palacios
Reid Bennett
Hayden Wakkinen
1:43.97hBonners Ferry
3.-Taylor Campbell
Matthew Thurston
Josh Allred
Conner Seymour
1:47.55hLakeland
 

4x400 Relay  Junior Varsity - Finals

1.-Ben Tompkins
James Hegge
Justin Ewing
David Bell
3:57.02hPriest River Lamanna
2.-Hayden Wakkinen
Joel Akins
Nathan Grow
Nicholas Gorino
4:06.36hBonners Ferry
3.-Josh Allred
Conner McLeod
Conner Seymour
Matthew Thurston
4:06.82hLakeland
4.-William Kramer
Matt Peterson
Matt Nelson
Mike Powell
4:22.78hPriest River Lamanna
5.-Adam Crandall
Jake Garringer
Luke Foster
Michael Dundas
4:28.68hCoeur d'Alene Charter
 

SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]  Junior Varsity - Finals

1.-James Becker
Kale White
Chaunce Nesbitt
Max Frasier
4:14.51hClark Fork
2.-Derek Surber
Austin Dickens
Callen Hannibal
Braydon Davis
4:23.00hLakeland
3.-Robert Lundgren
Nicholas Gorino
David Sullivan
Matt Schryock
4:23.31hBonners Ferry
4.-Relay Team 4:23.61hPriest River Lamanna
5.-Michael Dundas
Mitch Shellman
John Ortman
Jake Garringer
4:40.00hCoeur d'Alene Charter
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

22.9Mike Haskins28'01.00 PRSelkirk
 

Shot Put - 12lb  Junior Varsity - Finals

1.12Chad Yount44-06.00Priest River Lamanna
2.11Brandon Ratcliff42-03.00Bonners Ferry
3.12Travis Caldwell41-11.50Priest River Lamanna
4.11Joe Mitchell41-01.00 PRCoeur D'Alene
5.11Max Noll40-02.00 PRCoeur D'Alene
6.9Jeff Park38-10.00 SRCoeur D'Alene
7.12Mike Riley38-03.00 PRPriest River Lamanna
8.10John Spease36-07.00 PRBonners Ferry
9.12Josh MacIntosh36-00.50 PRSelkirk
10.10Zach Heigel35-05.00Bonners Ferry
11.11James Becker34-05.50Clark Fork
12.9Axel Anderson34-01.50Clark Fork
13.10Bryan Barrett33-06.00Lakeland
14.11Cody Litzko32-11.00Lakeland
15.9Carmen Krichbaum32-10.00Bonners Ferry
16.11Ryan Schelin32-07.50Lakeland
17.12Billy Cook31-05.00Selkirk
18.10Josh Ross31-00.50Selkirk
19.11Toby Eliasson31-00.00Bonners Ferry
20.12Thomas Gardner30-06.00Lakeland
21.11Tyler Swafford28-09.50 SRPriest River Lamanna
22.12Zach Jensen28-01.00Selkirk
23.10Gareth Williams24-04.50 PRLakeland
24.9Luis Mondragon23-10.00Coeur d'Alene Charter
 

Discus - 1.6kg  Junior Varsity - Finals

1.12Travis Caldwell135-00Priest River Lamanna
2.11Brandon Ratcliff128-10Bonners Ferry
3.12Chad Yount128-08Priest River Lamanna
4.11Joe Mitchell112-03Coeur D'Alene
5.11James Becker109-09Clark Fork
6.9Jeff Park107-00 SRCoeur D'Alene
6.12Mike Riley107-00 PRPriest River Lamanna
8.9Carmen Krichbaum106-07 SRBonners Ferry
9.9Axel Anderson96-08Clark Fork
10.11Cody Litzko96-03 SRLakeland
11.11Max Noll95-06Coeur D'Alene
12.11Tyler Swafford93-00Priest River Lamanna
13.11Toby Eliasson91-07 PRBonners Ferry
14.11Ryan Schelin84-00Lakeland
14.10Bryan Barrett84-00Lakeland
16.10Zach Heigel82-05Bonners Ferry
17.10Thomas Amoth81-04Bonners Ferry
18.10Josh Ross79-05Selkirk
19.12Thomas Gardner69-03 PRLakeland
20.9Luis Mondragon62-00 PRCoeur d'Alene Charter
21.12Danny Baker55-09Selkirk
 

High Jump  Junior Varsity - Finals

1.10Adam Black5-10.00 SRLakeland
2.10Reed Bennett5-08.00 SRBonners Ferry
3.10William Kramer5-04.00Priest River Lamanna
4.12Tanner Rabidue5-04.00Priest River Lamanna
5.12Chris Simpkins5-02.00Priest River Lamanna
10Daniel PalaciosNHBonners Ferry
10Gage ZielinskiNHBonners Ferry
9David BethkeNHLakeland
12James KennerlyNHClark Fork
 

Pole Vault  Junior Varsity - Finals

1.10Hayden Wakkinen9-06.00Bonners Ferry
2.12David Mortin9-06.00Bonners Ferry
3.10Neal Johnson8-06.00Priest River Lamanna
4.9Austin Dickens8-06.00Lakeland
5.11James Hegge7-06.00 SRPriest River Lamanna
9Josh TuckerNH PRBonners Ferry
9Jorge RamosNHLakeland
9David BethkeNHLakeland
 

Long Jump  Junior Varsity - Finals

1.12Tanner Rabidue19-07.50Priest River Lamanna
2.12Zach Jensen19-03.00Selkirk
3.11Mike Bach18-10.50Priest River Lamanna
4.12Chaunce Nesbitt17-01.00Clark Fork
5.11Evan Holmes16-11.50 SRPriest River Lamanna
6.10Daniel Palacios16-10.00Bonners Ferry
7.9Dylan Harmison15-10.50 PRPriest River Lamanna
8.9Devin Hoobler14-10.50Lakeland
9.10Reed Bennett14-05.00Bonners Ferry
10.10Kale White13-10.00Clark Fork
11.12Danny Baker13-07.50Selkirk
12.9Kody Rice13-06.00Bonners Ferry
13.9Mike Haskins12-10.50Selkirk
14.10Phoenix Edwards12-09.00Kettle Falls
15.9Luke Foster11-09.00 SRCoeur d'Alene Charter
16.11Will Shakelford9-04.00Kettle Falls
17.10Cody Gagliardo8-04.00Selkirk
9David BethkeNDLakeland
12Chad YountNDPriest River Lamanna
 

Triple Jump  Junior Varsity - Finals

1.12Tanner Rabidue41-00.75Priest River Lamanna
2.12Zach Jensen39-03.75Selkirk
3.11Mike Bach38-07.00Priest River Lamanna
4.11Evan Holmes37-06.50Priest River Lamanna
5.11Ben Tompkins35-10.50 PRPriest River Lamanna
6.11Luke Coots35-01.50Kettle Falls
7.9Kody Rice33-04.50Bonners Ferry
8.9Devin Hoobler31-04.50Lakeland
9.9Scott French27-05.00Priest River Lamanna
9David BethkeNDLakeland
10Adam BlackNDLakeland
9Mike HaskinsNDSelkirk
 

Meet Schedule