Team Results Management

Meet Info

Age 17-18Age 16-18Age 14-16Age 15-16Age 14FinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

Mens Results Switch to

100 Meters  Age 17-18 - Finals

1.11Robbie Gallaugher11.55aLord Tweedsmuir
2.-Brian Fougner11.73aWhite Rock Christian
3.12Freddie Sieklucki11.77aHoly Cross
4.-Josh Vanderploeg11.89aCredo Christian
5.-Spencer Betts11.95aHoly Cross
6.-Derek Labreque12.01aEnver Creek
7.-Andrew Balzer12.16aWalnut Grove
8.-Brogan Cram12.46aLangley Christian
11.-Timma Hickenbortham13.62aDr. Charles Best
 

100 Meters  Age 15-16 - Finals

1.11Jared Heldman11.23aBrookswood
1.10Brodie Ingvaldson11.35aEarl Marriott
2.11Jared Heldman11.4aBrookswood
2.10Brodie Ingvaldson11.56aEarl Marriott
3.-Chris Sutherland11.57aBrookswood
3.-Chris Sutherland11.6aBrookswood
4.10Colton Wills11.71aKwantlen Park
5.12Mark Whitely11.81aHoly Cross
5.-Brennan Gademans11.81aH.D. Stafford
4.10Colton Wills11.86aKwantlen Park
5.-Brennan Gademans11.88aH.D. Stafford
7.10Jerome Lou11.89aKwantlen Park
8.9Adam Karrasch11.96aFraser Valley Christ...
6.12Mark Whitely11.97aHoly Cross
9.-Michael Paciarek12aPinetree
7.10Jerome Lou12.01aKwantlen Park
8.9Adam Karrasch12.06aFraser Valley Christ...
10.-Steven Humphrey12.09aSt John Brebeuf
11.-Nehemie Kankolongo12.1aCentennial
12.-Benjamin Ayesu Attah12.16aBC Christian Academy
13.-Victor Miller12.19aSt John Brebeuf
14.-Fred Struik12.21aCredo Christian
15.-Matthew Anctil12.23aSt John Brebeuf
16.-John Poku12.26aSouth Delta
17.-David Ancetil12.3aSt John Brebeuf
18.-Jonathan Watson12.32aW.J. Mouat
19.9Ty Schlecker12.33aEarl Marriott
20.-John Dunning12.45aUnity Christian
21.10Ryan Guevara12.51aPrincess Margaret Se...
22.10Mike Lakusta12.52aWalnut Grove
23.-Drew Chung12.55aW.J. Mouat
 

100 Meters  Age 14 - Finals

1.8Gabe Marshalok11.87aLangley Senior
1.8Gabe Marshalok11.89aLangley Senior
4.8Jimmy Kang12.32aMennonite Educationa...
2.8Jimmy Kang12.34aMennonite Educationa...
3.8Jerome Santos12.51aHoly Cross
5.8Jerome Santos12.53aHoly Cross
4.8Nicholas Pohl12.58aMennonite Educationa...
2.8Nicholas Pohl12.64aMennonite Educationa...
3.8Kirby Berganio12.74aGuildford Park
5.8Sukh Dhaliwal12.76aEugene Reimer
6.8Sukh Dhaliwal12.78aEugene Reimer
6.8Seye Akinsami12.79aPrincess Margaret Se...
7.8Dayton Campbell-Harris12.8aFleetwood Park
7.8Seye Akinsami12.82aPrincess Margaret Se...
8.8Kirby Berganio12.86aGuildford Park
8.8Dayton Campbell-Harris13aFleetwood Park
9.8Charandeep Grewal13.03aSeaquam
10.8Dennis Mitara13.05aGuildford Park
11.8Andrew Lain13.17aSemiahmoo
12.8Justin Huang13.2aH.D. Stafford
13.8Harley Loewen13.25aMennonite Educationa...
14.8Tyler Green13.36aSeaquam
15.8Cole Harvey13.4aAbbotsford Christian
16.8Marlo Sotano13.43aHoly Cross
17.8Sheldon Perrin13.48aHope
18.8Kevin Han13.63aEugene Reimer
19.8Daniel Saathof13.76aAbbotsford Christian
20.8Tanner Graham13.96aD.W. Poppy
21.8Cole Spooner14.04aArchbishop Carney
22.8Tanner Kirkpatrick14.11aArchbishop Carney
23.8Muhammed Khan14.2aEugene Reimer
16.8Kyle Jansen14.31aAbbotsford Christian
24.8Peter Fortune14.84aBC Christian Academy
 

100 Meters  Age 17-18 - Prelims

1.11Robbie Gallaugher11.41aLord Tweedsmuir
4.-Brian Fougner11.49aWhite Rock Christian
2.-Josh Vanderploeg11.56aCredo Christian
3.12Freddie Sieklucki11.57aHoly Cross
5.-Derek Labreque11.76aEnver Creek
6.-Spencer Betts11.85aHoly Cross
7.-Andrew Balzer11.92aWalnut Grove
8.-Brogan Cram12.06aLangley Christian
9.-Byron Lewis12.07aWalnut Grove
10.-Joshua Tan12.09aPort Moody
11.-Jin Gan12.12aGleneagle
12.-Riley O'Connor12.15aGaribaldi
13.-Derek Niezen12.17aChilliwack Secondary
13.-Cory Jensen12.17aW.J. Mouat
15.-Justin Chapdelaine12.19aW.J. Mouat
16.-Brendan Scott12.21aChilliwack Secondary
17.12Edmond Santelices12.35aHoly Cross
18.-Ryan Huisman12.53aUnity Christian
19.-David Geere12.84aSouth Delta
 

200 Meters  Age 17-18 - Finals

1.11Robbie Gallaugher22.84aLord Tweedsmuir
2.-Brian Fougner23.29aWhite Rock Christian
3.-Darcy Achari23.36aNorth Surrey Sr
4.-Caleb Klassen23.48aYale
5.12Freddie Sieklucki23.63aHoly Cross
6.-Josh Vanderploeg23.88aCredo Christian
7.-Harrison Taylor24.09aWalnut Grove
8.11Nathan Filipek24.19aWalnut Grove
 

200 Meters  Age 15-16 - Finals

1.11Jared Heldman22.78aBrookswood
2.-Chris Sutherland23.31aBrookswood
3.12Mark Whitely24.36aHoly Cross
4.10Scott Harder24.47aWalnut Grove
5.9Stuart Ellenwood24.52aLangley Senior
6.10Karn Kang24.75aPrincess Margaret Se...
7.9Ross Browne24.81aPacific Academy
8.9Ty Schlecker24.92aEarl Marriott
 

200 Meters  Age 14 - Finals

1.8Jimmy Kang25.36aMennonite Educationa...
1.8Jimmy Kang25.46aMennonite Educationa...
2.8Braedon Dolfo25.57aLangley Senior
3.8De' Ondre Baysinger25.58aFrank Hurt
4.8Braedon Dolfo25.68aLangley Senior
2.8De' Ondre Baysinger25.83aFrank Hurt
5.8Dayton Campbell-Harris25.85aFleetwood Park
3.8Jerome Santos26.07aHoly Cross
4.8Jerome Santos26.16aHoly Cross
6.8Seye Akinsami26.37aPrincess Margaret Se...
5.8Dayton Campbell-Harris26.53aFleetwood Park
6.8Seye Akinsami26.58aPrincess Margaret Se...
7.8Dennis Mitara26.64aGuildford Park
7.8Dennis Mitara26.67aGuildford Park
8.8Konrad Piaseczny26.89aHoly Cross
8.8Konrad Piaseczny27.13aHoly Cross
9.8Justin Huang27.18aH.D. Stafford
10.8Michael Chin27.36aThomas Haney
11.8Ryan Warzel27.66aWalnut Grove
12.8Levi Halfpenny27.8aVedder MS
13.8Joel Walkow27.96aSemiahmoo
14.8Tanner Graham28.13aD.W. Poppy
14.8Marlo Sotano28.13aHoly Cross
16.8Brendan Dunn28.71aPitt Meadows
17.8Brad Patrick29aG.W. Graham
 

200 Meters  Age 17-18 - Prelims

1.11Robbie Gallaugher23.13aLord Tweedsmuir
2.-Brian Fougner23.17aWhite Rock Christian
3.-Darcy Achari23.37aNorth Surrey Sr
4.-Caleb Klassen23.52aYale
5.-Harrison Taylor23.68aWalnut Grove
6.12Freddie Sieklucki23.69aHoly Cross
7.-Josh Vanderploeg23.81aCredo Christian
8.11Nathan Filipek23.99aWalnut Grove
9.-Billy Greene24.06aHoly Cross
10.-Alex Aguiluz24.13aPort Moody
11.-Byron Lewis24.15aWalnut Grove
12.-David Thompson24.28aYale
13.-Derek Labreque24.29aEnver Creek
14.12Patrick Grezelak24.3aHoly Cross
15.-Andrew Balzer24.43aWalnut Grove
16.12Dylan Williamson24.57aWalnut Grove
17.-Greg Scheir24.85aChilliwack Secondary
18.-Neil Fabbi25.04aPort Moody
19.-Dave Crumley25.3aSt John Brebeuf
20.-David Geere26.62aSouth Delta
 

200 Meters  Age 15-16 - Prelims

1.-Chris Sutherland23.66aBrookswood
2.11Jared Heldman24.03aBrookswood
3.9Stuart Ellenwood24.17aLangley Senior
4.12Mark Whitely24.31aHoly Cross
5.10Scott Harder24.48aWalnut Grove
6.9Ross Browne24.6aPacific Academy
7.10Karn Kang24.62aPrincess Margaret Se...
8.9Ty Schlecker24.95aEarl Marriott
9.10Steven Thatcher24.97aElgin Park
10.-Luke Nicholls25aThomas Haney
11.-Jonathan Kalambay25.04aThomas Haney
12.-Jonathan Watson25.27aW.J. Mouat
13.-Kornelsen Andrew25.3aChilliwack Secondary
14.10Chase Zelter25.36aSemiahmoo
15.-Nick Estergaard25.47aPort Moody
16.-Robert Dunning25.53aUnity Christian
16.-Michael Thorburn25.53aPinetree
18.-Sunny Gill25.95aW.J. Mouat
19.-David Ancetil26.06aSt John Brebeuf
20.10Brodie Ingvaldson26.2aEarl Marriott
21.-Raphael Agunod26.82aArchbishop Carney
 

400 Meters  Age 17-18 - Finals

1.-Darcy Achari51.16aNorth Surrey Sr
2.-Brian Fougner52.47aWhite Rock Christian
3.-Jesse Churchwell53.52aWalnut Grove
4.-Josh Craig53.91aMaple Ridge Christian
5.11Nathan Filipek54.04aWalnut Grove
6.-Neil Fabbi54.09aPort Moody
7.-Alex Aguiluz55.25aPort Moody
 

400 Meters  Age 15-16 - Finals

1.-Chris Sutherland53.17aBrookswood
2.10Scott Harder53.33aWalnut Grove
3.9Adam Karrasch54.72aFraser Valley Christ...
4.9Ross Browne55.12aPacific Academy
5.10Keenan Chanin55.13aElgin Park
6.10Steven Thatcher55.69aElgin Park
7.-Troy Collins57.56aPinetree
 

400 Meters  Age 14 - Finals

1.8Nicholas Pohl58.22aMennonite Educationa...
2.8Sukh Dhaliwal59.48aEugene Reimer
3.8De' Ondre Baysinger1:01.1aFrank Hurt
4.8Brayden Kampman1:01.2aAbbotsford Christian
5.8Levi Halfpenny1:02.0aVedder MS
6.8Joel Kraan1:03.1aFraser Valley Christ...
7.8Harley Loewen1:03.6aMennonite Educationa...
8.8Gary Johal1:04.3aFrank Hurt
 

400 Meters  Age 17-18 - Prelims

1.-Darcy Achari52.22aNorth Surrey Sr
4.-Brian Fougner52.73aWhite Rock Christian
2.-Dave Crumley53.22aSt John Brebeuf
3.-Neil Fabbi53.64aPort Moody
5.-Alex Aguiluz53.92aPort Moody
6.-Josh Craig53.96aMaple Ridge Christian
7.11Nathan Filipek54.08aWalnut Grove
8.-Jesse Churchwell54.1aWalnut Grove
9.-Sam Hillier54.68aElgin Park
10.-Brendan Scott55.13aChilliwack Secondary
11.-Jon Walker55.52aGleneagle
12.-Braydyn Vanderveen56.02aChilliwack Secondary
12.-DJ Zalit56.02aLord Tweedsmuir
14.-Jason Stolze56.06aChilliwack Secondary
15.-Josh Amisano56.29aPort Moody
16.-Kevin Mirchandani56.43aLangley Christian
17.11Luke Dicastri56.57aWalnut Grove
18.-Callum Sutherland57.06aElgin Park
18.-Elijah Williams57.06aGuildford Park
 

400 Meters  Age 15-16 - Prelims

1.-Chris Sutherland53.81aBrookswood
4.9Adam Karrasch53.99aFraser Valley Christ...
2.10Scott Harder54.04aWalnut Grove
5.9Ross Browne54.65aPacific Academy
6.-Michael Thorburn55.28aPinetree
7.10Steven Thatcher55.38aElgin Park
3.10Keenan Chanin55.73aElgin Park
8.-Troy Collins55.86aPinetree
9.-Nicolas Madeiros55.87aThomas Haney
10.-Peter Wallis55.98aPort Moody
11.10Connor Griffiths55.99aWalnut Grove
12.10Adam Paul-Morris56.29aSemiahmoo
13.-Richard Kim56.5aSt John Brebeuf
14.10Lucas Ference56.86aSemiahmoo
15.10Dallas Becker57.02aJohnston Heights
15.-Luke Nicholls57.02aThomas Haney
17.-Jordan Vanderpol57.37aAbbotsford Christian
18.-Michael Lodge58aWalnut Grove
19.-Cameron Friesen58.19aHope
 

400 Meters  Age 14 - Prelims

1.8Sukh Dhaliwal57.97aEugene Reimer
2.8Nicholas Pohl59.79aMennonite Educationa...
4.8De' Ondre Baysinger1:00.3aFrank Hurt
5.8Brayden Kampman1:00.4aAbbotsford Christian
6.8Joel Kraan1:02.0aFraser Valley Christ...
7.8Levi Halfpenny1:02.1aVedder MS
8.8Harley Loewen1:02.9aMennonite Educationa...
3.8Gary Johal1:03.2aFrank Hurt
9.-Tariq Azeez1:03.2aSeaquam
10.8Joel Walkow1:03.4aSemiahmoo
11.8Erik Fougner1:03.8aWhite Rock Christian
12.8Michael Buckthorpe1:04.3aLangley Fundamental
13.8Dennis Mitara1:04.3aGuildford Park
14.8Brian Nguyen1:04.6aHoly Cross
15.8Justin Huang1:05.5aH.D. Stafford
16.-Justin Booth1:06.1aAbbotsford Christian
17.-Mitchell Olson1:07.0aBrookswood
 

800 Meters  Age 17-18 - Finals

1.12James Clark1:54.6aThomas Haney
2.-Dhaliwal Manpreet1:55.5aRick Hansen
3.-Cameron Mitchell1:56.1aFleetwood Park
4.12Jordan Smith1:57.2aWalnut Grove
5.-Spencer Jackson1:58.4aWhite Rock Christian
6.11Carl Johnston2:02.7aWhite Rock Christian
7.11James Young2:04.5aEnver Creek
8.-Jesse Churchwell2:10.7aWalnut Grove
 

800 Meters  Age 15-16 - Finals

1.9Stuart Ellenwood2:05.5aLangley Senior
2.9Sean Keane2:06.8aHoly Cross
3.9Justin Sawatsky2:07.7aFraser Valley Christ...
4.10Gurjot Bal2:08.2aPrincess Margaret Se...
5.10Ali Rajput2:08.2aPrincess Margaret Se...
6.10Keenan Chanin2:08.2aElgin Park
7.-Dennis Brown2:11.7aSands
8.10Brendan Onstad2:12.8aEnver Creek
 

800 Meters  Age 14 - Finals

1.8Brayden Kampman2:20.4aAbbotsford Christian
2.8Sean Burnett2:21.1aWalnut Grove
3.8Jake Newman2:22.2aWhite Rock Christian
4.8Kirby Berganio2:22.3aGuildford Park
5.8Kevin Reimer2:26.5aEarl Marriott
6.8Reece Willcox2:27.2aSullivan Heights
7.8Jered Osterby2:29.5aLangley Christian
8.8Levi Halfpenny2:30.8aVedder MS
 

800 Meters  Age 17-18 - Prelims

1.12Jordan Smith1:59.1aWalnut Grove
2.12James Clark2:00.4aThomas Haney
3.-Dhaliwal Manpreet2:00.5aRick Hansen
4.-Cameron Mitchell2:02.2aFleetwood Park
5.11James Young2:03.0aEnver Creek
7.11Carl Johnston2:03.6aWhite Rock Christian
6.-Spencer Jackson2:05.6aWhite Rock Christian
8.-Jesse Churchwell2:06.5aWalnut Grove
9.-Jon Walker2:07.1aGleneagle
10.-Justin Macdonald2:07.4aChilliwack Secondary
11.-Eric Parapini2:07.5aMission
12.11Luke Dicastri2:08.4aWalnut Grove
13.-Neil Fabbi2:10.3aPort Moody
14.-Braydyn Vanderveen2:11.5aChilliwack Secondary
15.-Spencer Muncey2:15.6aW.J. Mouat
16.-Caleb Davisson2:17.4aAbbotsford Traditional
17.-Jordan Miller2:20.1aHoly Cross
18.-Matthew Rios2:21.4aArchbishop Carney
19.-Kris Mazey2:24.8aWalnut Grove
20.-Mark Kurokawa2:27.3aFrank Hurt
21.-Clyton Fernandes2:33.3aSt John Brebeuf
 

800 Meters  Age 15-16 - Prelims

1.10Ali Rajput2:06.8aPrincess Margaret Se...
3.10Gurjot Bal2:07.1aPrincess Margaret Se...
2.9Stuart Ellenwood2:07.4aLangley Senior
4.9Sean Keane2:07.4aHoly Cross
5.9Justin Sawatsky2:07.8aFraser Valley Christ...
6.-Dennis Brown2:10.4aSands
7.10Brendan Onstad2:11.1aEnver Creek
8.10Keenan Chanin2:11.2aElgin Park
9.10Anthony Teer2:12.1aW.J. Mouat
10.-Richard Kim2:14.2aSt John Brebeuf
11.10Connor Griffiths2:14.9aWalnut Grove
12.-Peter Wallis2:16.5aPort Moody
13.-Nicolas Madeiros2:17.8aThomas Haney
14.-Michael Demien2:17.9aWalnut Grove
15.-Matthew Olthuis2:18.0aAbbotsford Christian
16.-Brett Hyska2:18.6aPort Moody
17.-Kyle Smith2:21.8aMennonite Educationa...
18.-A.J. Griffiths2:25.5aYale
19.-Amir Tehrani2:27.2aPinetree
20.-Maninderjeet Thind2:33.5aRick Hansen
 

800 Meters  Age 14 - Prelims

1.8Brayden Kampman2:15.1aAbbotsford Christian
3.8Sean Burnett2:20.3aWalnut Grove
2.8Kirby Berganio2:21.1aGuildford Park
4.8Kevin Reimer2:21.8aEarl Marriott
5.8Jake Newman2:23.3aWhite Rock Christian
6.8Levi Halfpenny2:27.2aVedder MS
7.8Jered Osterby2:29.6aLangley Christian
8.8Reece Willcox2:29.6aSullivan Heights
9.8Chris Gagnon2:30.0aGuildford Park
10.8Braedon Bainbridge2:30.1aVedder MS
11.8Kyle Walters2:31.0aR.E. Mountain
12.-Mitchell Olson2:32.9aBrookswood
13.8Joel Kraan2:35.8aFraser Valley Christ...
14.8Richard Gratz2:36.4aNorth Surrey Sr
15.-Justin Booth2:36.4aAbbotsford Christian
16.8Kristopher Kineshanko2:41.6aNorth Surrey Sr
17.8Alex Huizing2:42.3aAbbotsford Christian
 

1500 Meters  Age 17-18 - Finals

1.11Lucas Bruchet3:57.0aElgin Park
2.12James Clark3:57.4aThomas Haney
3.12Jordan Smith4:08.1aWalnut Grove
4.-Dhaliwal Manpreet4:09.1aRick Hansen
5.-Ahmed Mohamoud4:15.0aFleetwood Park
6.11Carl Johnston4:16.5aWhite Rock Christian
7.-Spencer Jackson4:17.8aWhite Rock Christian
8.11James Young4:19.7aEnver Creek
9.11Andrew Hall4:20.7aWalnut Grove
10.-Denis Abalakov4:21.2aPort Moody
11.-David Slade4:29.3aBurnsview
12.-Michael Butler4:38.5aHoly Cross
13.-DJ Zalit4:40.7aLord Tweedsmuir
14.-Brett Desjarlais4:41.5aYale
16.-Kris Mazey5:00.7aWalnut Grove
17.-Tony Murdoch5:04.0aChilliwack Secondary
18.-Brayden Russell5:04.4aR.E. Mountain
19.-Gerrit DeVynck5:16.2aLangley Christian
 

1500 Meters  Age 15-16 - Finals

1.9Sean Keane4:24.4aHoly Cross
2.10Justin Kent4:26.1aKwantlen Park
3.10Tom Antle4:27.4aWalnut Grove
4.10Ali Rajput4:28.3aPrincess Margaret Se...
5.10Brendan Onstad4:29.7aEnver Creek
6.10Jacob Emerson4:31.0aMaple Ridge
7.10Gurjot Bal4:31.1aPrincess Margaret Se...
8.-Dennis Brown4:31.3aSands
9.9Justin Sawatsky4:32.8aFraser Valley Christ...
10.10Anthony Teer4:34.3aW.J. Mouat
11.-Jordan Hiebert4:38.6aW.J. Mouat
12.-Jeremy VanWoerden4:39.5aAbbotsford Christian
13.9Cameron Kroeker4:40.1aWhite Rock Christian
14.-Konstantyn Halanets4:42.7aWalnut Grove
15.-Michael Demien4:42.8aWalnut Grove
16.-Nam Gi Kim4:47.5aPort Moody
17.-Cameron Togeretz4:49.2aCredo Christian
18.-Jason Audette4:50.5aAbbotsford Christian
19.10Brett Parker4:51.3aWalnut Grove
20.-Jay Sneddon4:51.7aSouth Delta
21.9Braeden Donnelly4:59.5aWalnut Grove
21.-Brett Hyska4:59.5aPort Moody
 

1500 Meters  Age 14 - Finals

1.8Sean Burnett4:45.2aWalnut Grove
2.8Josh Berger4:46.2aAbbotsford Christian
3.8Jake Newman4:59.1aWhite Rock Christian
4.8Mitch Styba4:59.3aAbbotsford Christian
6.8Kevin Reimer5:06.4aEarl Marriott
7.8Josiah Friesen5:07.3aGuildford Park
9.8Braedon Bainbridge5:11.6aVedder MS
10.8Daniel Vaags5:20.5aAbbotsford Christian
13.8Garret Groeneweg5:33.0aAbbotsford Christian
14.8Ryan Warzel5:33.6aWalnut Grove
15.8Kristopher Kineshanko5:37.8aNorth Surrey Sr
16.8Isaac Fuergutz6:27.5aNorth Surrey Sr
 

1500m Racewalk  Age 17-18 - Finals

1.-Corwin Timmermans7:35.8aAbbotsford Christian
2.-Ethan Oblak9:54.4aW.J. Mouat
3.-Jonathan Torhjelm11:18.8aW.J. Mouat
 

1500m Racewalk  Age 14-16 - Finals

1.-Garrett Eshuis8:07.5aMennonite Educationa...
1.-Tillack Greg8:07.5aRick Hansen
3.-Jordan Houweling8:17.3aAbbotsford Christian
4.10Michael Hutchinson8:25.5aPitt Meadows
5.8Garret Groeneweg8:36.6aAbbotsford Christian
6.-Marshall Stoker9:02.6aAbbotsford Christian
7.-Dallas Peeling9:11.1aA.D. Rundle
8.9Min Hyuk Lee9:12.7aNorth Surrey Sr
9.-Edward Tung9:13.2aPort Moody
10.-Wesley De Waal9:21.7aAbbotsford Christian
11.-Jimmy Phung9:24.0aKwantlen Park
12.8Tylan Postma9:25.3aAbbotsford Christian
13.-Steve Johnson9:47.1aPinetree
14.-Sam Daoust10:45.5aFraser Valley Christ...
15.-Sean Witzke11:09.0aFraser Valley Christ...
 

3000 Meters  Age 17-18 - Finals

1.11Lucas Bruchet8:53.5aElgin Park
2.12James Clark8:54.5aThomas Haney
3.-David Slade9:34.0aBurnsview
4.11Andrew Hall9:38.5aWalnut Grove
5.-Denis Abalakov9:42.7aPort Moody
6.-Michael Butler10:11.5aHoly Cross
7.-Justin Macdonald10:16.5aChilliwack Secondary
8.-Tony Murdoch11:05.2aChilliwack Secondary
9.-John Vandergugten11:25.9aArchbishop Carney
10.-Zachary Watts11:45.2aH.D. Stafford
 

3000 Meters  Age 15-16 - Finals

1.10Justin Kent9:40.7aKwantlen Park
2.-Jeremy VanWoerden9:48.5aAbbotsford Christian
3.10Tom Antle9:51.7aWalnut Grove
4.-Jordan Hiebert9:56.9aW.J. Mouat
5.9Sean Keane9:58.3aHoly Cross
6.-Dennis Brown9:59.6aSands
7.10Jacob Emerson10:05.3aMaple Ridge
8.9Jake Bruchet10:06.7aElgin Park
9.10Hideaki Tajimi10:14.5aWhite Rock Christian
10.10Mike Abrantes10:16.7aÉcole Panorama Ridge
11.-Ory Holgate10:16.7aHope
12.9Brayden Jacklin10:23.3aPacific Academy
13.10Victor Varela10:29.7aQueen Elizabeth
14.-Konstantyn Halanets10:32.7aWalnut Grove
15.-Gill Bine10:34.3aRick Hansen
16.-Jason Audette10:41.5aAbbotsford Christian
17.-Kevin Kim10:53.9aHeritage Woods
18.9Braeden Donnelly10:59.2aWalnut Grove
19.-Conor McDonnell11:38.8aArchbishop Carney
20.-Alex Donald11:49.0aThomas Haney
21.10Liam Meehan11:56.2aW.J. Mouat
 

3000 Meters  Age 14 - Finals

1.8Mitch Styba10:34.1aAbbotsford Christian
2.8Josh Berger10:34.2aAbbotsford Christian
3.8Josiah Friesen10:48.3aGuildford Park
6.8Braedon Bainbridge11:07.9aVedder MS
8.8Josh Fehr11:36.0aVedder MS
9.8Joel Walkow12:06.9aSemiahmoo
10.8Kristopher Kineshanko12:27.9aNorth Surrey Sr
 

100m Hurdles - 36"  Age 14 - Finals

1.8Raj Jindal17.65aEugene Reimer
2.8Kevin Han18.28aEugene Reimer
3.8Chris Marginson18.8aAbbotsford Christian
4.8Trevor Donley20.2aSurrey Christian
5.8Muhammed Khan20.21aEugene Reimer
6.8Max Greening20.59aSullivan Heights
7.8Kyle Turner21.4aQueen Elizabeth
8.8Alex Huizing21.75aAbbotsford Christian
 

100m Hurdles - 36"  Age 14 - Prelims

1.8Raj Jindal18.29aEugene Reimer
2.8Kevin Han18.43aEugene Reimer
3.8Chris Marginson19.48aAbbotsford Christian
4.8Muhammed Khan20.07aEugene Reimer
5.8Max Greening20.31aSullivan Heights
6.8Alex Huizing20.5aAbbotsford Christian
7.8Trevor Donley21.08aSurrey Christian
8.8Kyle Turner22.24aQueen Elizabeth
9.8Kristopher Baerg22.35aWhite Rock Christian
10.8Jesse Kliene23.11aWhite Rock Christian
 

110m Hurdles - 39"  Age 17-18 - Finals

1.-Reuben Vanderveen16.92aAbbotsford Christian
2.-Eli Mara16.96aWhite Rock Christian
3.-Matt Strauss17.54aW.J. Mouat
4.12Dylan Williamson17.99aWalnut Grove
5.-Colton Foster18.09aRobert Bateman
6.-Craig Kobes18.16aCredo Christian
7.-Vince Bacon18.31aFraser Valley Christ...
8.-Abebe Tinari18.95aPort Moody
 

110m Hurdles - 39"  Age 15-16 - Finals

1.-Dyson Barnes16.86aHatzic
2.10Stuart Pope17.11aWalnut Grove
3.10Karandeep Chandi17.74aGuildford Park
4.-Matthew Anctil17.89aSt John Brebeuf
5.-Sunny Gill18.45aW.J. Mouat
6.10Joshua Nicolas19.76aKwantlen Park
7.-Victor Miller20.1aSt John Brebeuf
 

110m Hurdles - 39"  Age 17-18 - Prelims

1.12Dylan Williamson16.57aWalnut Grove
2.-Reuben Vanderveen17.17aAbbotsford Christian
3.-Eli Mara17.37aWhite Rock Christian
4.-Matt Strauss18.33aW.J. Mouat
5.-Vince Bacon18.48aFraser Valley Christ...
6.-Craig Kobes18.53aCredo Christian
7.-Colton Foster18.69aRobert Bateman
8.-Abebe Tinari18.96aPort Moody
9.-Taylor Stone19.17aRobert Bateman
10.-Jordan Assayo19.41aSt John Brebeuf
11.11Craig MacDermott19.59aWalnut Grove
12.-Sho Fujii20.18aMaple Ridge
13.-Malhan Karan20.58aRick Hansen
14.-Joshua Tan21.92aPort Moody
 

110m Hurdles - 39"  Age 15-16 - Prelims

1.10Stuart Pope17.21aWalnut Grove
2.-Dyson Barnes17.76aHatzic
3.-Matthew Anctil18.26aSt John Brebeuf
4.10Karandeep Chandi18.86aGuildford Park
5.-Sunny Gill19.38aW.J. Mouat
6.10Joshua Nicolas19.56aKwantlen Park
7.-Victor Miller19.7aSt John Brebeuf
8.-Matt Steberl19.75aHope
9.-Jimmy Berkenpas20.89aMaple Ridge Christian
10.-Brian Kahnamelli21.08aPinetree
11.-Matt Loss21.21aPinetree
12.-Marshall Stoker21.69aAbbotsford Christian
13.-Brendan Sharma22.08aFrank Hurt
14.-Steven Lo22.73aPinetree
15.-Cameron Stephen24.7aW.J. Mouat
16.-Daniel Rypma25.94aAbbotsford Christian
17.-Brian Vanwerkhoven30.66aAbbotsford Christian
 

300m Hurdles - 36"  Age 14-16 - Finals

1.10Chase Zelter44.98aSemiahmoo
2.-Sunny Gill45.22aW.J. Mouat
3.-Bowcott Greg45.78aRick Hansen
4.-Matthew Anctil46.2aSt John Brebeuf
5.-Drew Collins46.72aPinetree
6.-Troy Collins47.83aPinetree
7.10Alex Thomas47.95aHoly Cross
8.9David Malamura48.16aFraser Valley Christ...
9.-Jonathan Watson48.42aW.J. Mouat
10.9Adam Osborne48.56aBrookswood
11.9Justin Frizzell49.22aWalnut Grove
12.9Weike Qu49.72aGuildford Park
13.-Brendan Sharma49.97aFrank Hurt
14.8Daniel Saathof50.21aAbbotsford Christian
15.-Matt Steberl50.46aHope
16.9Zishan Hemraj51.42aFleetwood Park
17.-Cameron Stephen51.99aW.J. Mouat
18.-Clayton Rypma52.97aAbbotsford Christian
19.8Eric Bomhof53.43aAbbotsford Christian
20.8Jacob Karamanian55.05aThomas Haney
21.-Wesley De Waal56.73aAbbotsford Christian
 

400m Hurdles - 36"  Age 16-18 - Finals

1.-Dyson Barnes58.55aHatzic
2.-Byron Lewis59.77aWalnut Grove
3.12Dylan Williamson1:01.5aWalnut Grove
4.-Reuben Vanderveen1:01.8aAbbotsford Christian
5.-Abebe Tinari1:03.9aPort Moody
6.-Elijah Williams1:05.6aGuildford Park
7.11Craig MacDermott1:07.1aWalnut Grove
11.-Jessica Cheung1:34.9aPort Moody
 

1.5k Steeplechase  Age 14-16 - Finals

1.9Jake Bruchet4:54.8aElgin Park
2.10Tom Antle4:56.4aWalnut Grove
3.10Anthony Teer5:00.2aW.J. Mouat
4.-Jeremy VanWoerden5:03.2aAbbotsford Christian
5.9Braeden Donnelly5:15.6aWalnut Grove
6.-Jason Audette5:21.7aAbbotsford Christian
7.-Cameron Friesen5:29.6aHope
8.-Adam Markwat5:32.3aSt John Brebeuf
9.8Kevin Reimer5:42.5aEarl Marriott
10.-Clayton Rypma5:56.7aAbbotsford Christian
11.-Simon Nielsen6:04.2aChilliwack Secondary
 

2k Steeplechase  Age 16-18 - Finals

1.-Ahmed Mohamoud6:22.5aFleetwood Park
2.11Andrew Hall6:52.4aWalnut Grove
3.-Justin Macdonald7:02.0aChilliwack Secondary
4.-Blair Johnston7:02.9aWhite Rock Christian
5.-Jordan Hiebert7:03.7aW.J. Mouat
6.10Jacob Emerson7:05.6aMaple Ridge
7.-Michael Butler7:14.0aHoly Cross
8.10Victor Varela7:20.2aQueen Elizabeth
9.-Sol Sun8:00.7aRobert Bateman
10.-Zachary Watts8:39.7aH.D. Stafford
11.-Gurbir Dhillon9:36.3aQueen Elizabeth
 

4x100 Relay  Age 16-18 - Finals

1.-Relay Team 45.23aHoly Cross
2.-Relay Team 45.45aYale
3.-Relay Team 45.61aWalnut Grove
4.-Relay Team 46.32aCredo Christian
5.-Relay Team 47.07aWalnut Grove
6.-Relay Team 47.08aGuildford Park
7.-Relay Team 47.83aRiverside
8.-Relay Team 48.87aW.J. Mouat
 

4x100 Relay  Age 14-16 - Finals

1.-Relay Team 47.01aKwantlen Park
2.-Relay Team 47.02aSt John Brebeuf
3.-Relay Team 47.69aFraser Valley Christ...
4.-Relay Team 48.01aPinetree
5.-Relay Team 48.17aW.J. Mouat
6.-Relay Team 48.43aWalnut Grove
7.-Relay Team 48.88aHoly Cross
 

4x100 Relay  Age 14 - Finals

1.-Relay Team 49.75aHoly Cross
2.-Relay Team 50.17aMennonite Educationa...
3.Relay Team 51.95aEugene Reimer
4.-Relay Team 52.82aWalnut Grove
5.Relay Team 53.54aFleetwood Park
6.Relay Team 53.8aSeaquam
7.-Relay Team 53.9aAbbotsford Christian
8.Relay Team54.28aSurrey ChristianN
 

4x100 Relay  Age 16-18 - Prelims

1.-Relay Team 45.48aHoly Cross
2.-Relay Team 45.75aYale
3.-Relay Team 46.39aWalnut Grove
4.-Relay Team 46.63aCredo Christian
5.-Relay Team 47.18aW.J. Mouat
6.-Relay Team 47.23aGuildford Park
7.-Relay Team 47.52aRiverside
8.-Relay Team 47.53aWalnut Grove
9.-Relay Team 47.69aLord Tweedsmuir
10.-Relay Team 47.8aChilliwack Secondary
11.-Relay Team 47.96aMennonite Educationa...
12.-Relay Team 48.52aChilliwack Secondary
13.-Relay Team 49.06aLangley Christian
14.-Relay Team 49.5aEnver Creek
15.-Relay Team 49.55aFraser Valley Christ...
16.-Relay Team 50.13aWalnut Grove
17.-Relay Team 50.43aSardis
18.-Relay Team 52.23aQueen Elizabeth
 

4x100 Relay  Age 14-16 - Prelims

1.-Relay Team 45.91aBrookswood
2.-Relay Team 47.73aSt John Brebeuf
4.-Relay Team 47.91aPinetree
5.-Relay Team 48aFraser Valley Christ...
3.-Relay Team 48.14aKwantlen Park
6.-Relay Team 48.47aW.J. Mouat
7.-Relay Team 48.57aHoly Cross
8.-Relay Team 48.99aWalnut Grove
9.-Relay Team 49.11aPinetree
10.-Relay Team 49.51aPrincess Margaret Se...
11.-Relay Team 49.61aAbbotsford Christian
12.-Relay Team 49.68aPitt Meadows
13.-Relay Team 49.93aSemiahmoo
14.-Relay Team 50.67aPort Moody
15.-Relay Team 51.12aCredo Christian
16.-Relay Team 51.25aH.D. Stafford
17.-Relay Team 51.52aHoly Cross
18.-Relay Team 52.09aHope
 

4x100 Relay  Age 14 - Prelims

1.-Relay Team 50.49aMennonite Educationa...
2.-Relay Team 50.93aHoly Cross
3.Relay Team 52.71aEugene Reimer
4.Relay Team 53.21aSeaquam
5.-Relay Team 53.24aWalnut Grove
6.Relay Team 53.67aFleetwood Park
7.-Relay Team 53.8aAbbotsford Christian
8.Relay Team54.86aSurrey ChristianM
9.-Relay Team 55.69aSemiahmoo
10.Relay Team 57.18aD.W. Poppy
11.Relay Team 57.53aEugene Reimer
12.-Relay Team 58.88aWhite Rock Christian
13.Relay Team 59.48aR.E. Mountain
 

4x400 Relay  Age 16-18 - Finals

1.-Relay Team 3:30.9aWalnut Grove
2.-Relay Team 3:31.1aWhite Rock Christian
3.-Relay Team 3:34.9aYale
4.-Relay Team 3:36.4aWalnut Grove
5.-Relay Team 3:37.3aElgin Park
6.-Relay Team 3:40.4aPort Moody
7.-Relay Team 3:41.0aChilliwack Secondary
8.-Relay Team 3:58.4aWalnut Grove
 

4x400 Relay  Age 14-16 - Finals

1.-Relay Team 3:43.7aWalnut Grove
2.-Relay Team 3:44.8aFraser Valley Christ...
3.-Relay Team 3:45.8aSemiahmoo
4.-Relay Team 3:47.4aPrincess Margaret Se...
5.-Relay Team 3:49.8aHoly Cross
6.-Relay Team 3:52.1aPinetree
7.-Relay Team 3:56.8aThomas Haney
8.-Relay Team 3:58.5aPort Moody
 

4x400 Relay  Age 16-18 - Prelims

1.-Relay Team 3:35.8aYale
3.-Relay Team 3:35.9aWalnut Grove
4.-Relay Team 3:36.0aWalnut Grove
2.-Relay Team 3:37.4aWhite Rock Christian
5.-Relay Team 3:38.0aElgin Park
6.-Relay Team 3:38.2aPort Moody
7.-Relay Team 3:42.0aChilliwack Secondary
8.-Relay Team 3:46.8aWalnut Grove
9.-Relay Team 3:46.8aAbbotsford Christian
10.-Relay Team 3:48.0aMennonite Educationa...
11.-Relay Team 3:57.4aW.J. Mouat
12.-Relay Team 3:59.0aHoly Cross
13.-Relay Team 4:09.4aFraser Valley Christ...
14.-Relay Team 4:20.5aBC Christian Academy
 

4x400 Relay  Age 14-16 - Prelims

1.-Relay Team 3:47.3aFraser Valley Christ...
2.-Relay Team 3:47.3aSemiahmoo
4.-Relay Team 3:49.1aPrincess Margaret Se...
5.-Relay Team 3:49.6aHoly Cross
6.-Relay Team 3:49.8aWalnut Grove
7.-Relay Team 3:51.7aPinetree
3.-Relay Team 3:54.5aThomas Haney
8.-Relay Team 3:58.3aPort Moody
9.-Relay Team 3:58.5aAbbotsford Christian
10.-Relay Team 3:59.0aKwantlen Park
11.-Relay Team 3:59.1aPitt Meadows
12.-Relay Team 3:59.3aFraser Valley Christ...
13.-Relay Team 4:00.1aElgin Park
14.-Relay Team 4:04.1aW.J. Mouat
15.-Relay Team 4:04.6aWalnut Grove
16.-Relay Team 4:05.2aBC Christian Academy
17.-Relay Team 4:07.3aWhite Rock Christian
18.-Relay Team 4:09.1aW.J. Mouat
19.-Relay Team 4:19.3aPitt Meadows
20.-Relay Team 4:22.2aAbbotsford Christian
21.-Relay Team 4:26.6aW.J. Mouat
 

Shot Put - 4kg  Age 17-18 - Finals

1.-Clayton Heathcote13.40mLangley Senior
2.-Imrose Baga12.88mFleetwood Park
3.-Billy Greene12.65mHoly Cross
4.-Erik Nielsen12.24mCentennial
5.-Will Clarke11.77mSardis
6.-Victor Nunez11.61mCentennial
7.-Sky Zheng11.00mD.W. Poppy
8.-Rory Girard10.95mHatzic
9.11Brody Heimrich10.62mFraser Valley Christ...
10.-James Vanderhorst10.38mCredo Christian
11.-Cory Nitchie10.26mFrank Hurt
12.-Spencer Lockert10.25mW.J. Mouat
12.11Sean Mellesmoen10.25mMaple Ridge
14.-Daniel Rendon10.02mSt John Brebeuf
15.-Kole Nurse10.00mAgassiz
16.-Andrew Martin9.72mLangley Christian
17.-Alex Morrison9.63mWhite Rock Christian
18.-Sung Rark (Steve) Kim8.78mMaple Ridge
 

Shot Put - 4kg  Age 15-16 - Finals

1.11Spencer Prince14.95mBrookswood
2.-Lemar Durant14.55mCentennial
3.10Jin-Ho Kim13.20mFraser Heights
4.-Daniel Apperloo12.98mAbbotsford Christian
5.-Curtis Van Dorp12.90mAbbotsford Christian
6.10Merrick Ramos12.34mBC Christian Academy
7.-Nehemie Kankolongo11.85mCentennial
8.-Cole Kienas11.81mHatzic
9.10Bibake Uppal11.57mEarl Marriott
10.-Fred Struik11.54mCredo Christian
11.9Rawl Da Costa11.53mLord Tweedsmuir
12.-Ryan Markloff11.50mMennonite Educationa...
13.10Blair Moro11.40mNorth Surrey Sr
14.9Adam Desautels11.38mPitt Meadows
15.10Ralph Alvaro11.33mFraser Valley Christ...
16.9Johnthia Fernandez11.20mHoly Cross
17.-Carson Patterson9.95mAbbotsford Christian
18.-Brandon Booth9.79mAbbotsford Christian
 

Shot Put - 4kg  Age 14 - Finals

1.8Jesse Lambert14.74mHatzic
2.8Jared Nermo11.13mJohnston Heights
3.8Michael Buckthorpe10.04mLangley Fundamental
4.8Kurtis Pederson9.46mAbbotsford Christian
5.-Herman Johal9.14mEugene Reimer
6.8Trevor Dykshoorn8.73mAbbotsford Christian
7.8Aaron Solomonz8.53mFleetwood Park
8.8Blake Lechkobit8.38mSurrey Christian
18.8Kyle Jansen5.90mAbbotsford Christian
 

Discus - 1.6kg  Age 17-18 - Finals

1.-Gurinder Dosanjh48.33mNorth Delta
2.-Imrose Baga40.63mFleetwood Park
3.-Clayton Heathcote38.89mLangley Senior
4.-Greg Scheir36.06mChilliwack Secondary
5.-Rotrakarn Nic35.65mRiverside
6.-Sean Tong33.79mHoly Cross
7.-Gino Coronado31.85mHoly Cross
8.11Kaleb Sutton30.78mÉcole des Pionniers
9.-Quinn Campbell30.37mW.J. Mouat
10.-Mark Brow29.63mSt John Brebeuf
11.-Andrew Martin27.58mLangley Christian
12.11Craig MacDermott26.50mWalnut Grove
13.-Yohan Jeon25.43mChilliwack Secondary
14.-Jordan Thiessen24.49mFraser Valley Christ...
15.-Emmett Campbell23.82mSt John Brebeuf
16.-Sky Zheng23.56mD.W. Poppy
17.11Sean Mellesmoen21.50mMaple Ridge
 

Discus - 1.6kg  Age 15-16 - Finals

1.10Jesse Bazergui30.89mEarl Marriott
2.9Rawl Da Costa30.19mLord Tweedsmuir
3.-Aksel Bourdages29.91mHope
4.10Karn Kang29.84mPrincess Margaret Se...
5.9Adam Desautels28.49mPitt Meadows
6.10Merrick Ramos28.10mBC Christian Academy
7.10Brodie Ingvaldson27.63mEarl Marriott
8.-Nick Estergaard25.21mPort Moody
9.-Michael Rai24.86mH.D. Stafford
10.9Aman Kang24.67mPrincess Margaret Se...
11.-Jordan Houweling24.25mAbbotsford Christian
12.-Cole Kienas24.23mHatzic
13.10Jeff Paras23.37mHoly Cross
14.10Jacob Berman23.33mWalnut Grove
15.10Blair Moro22.60mNorth Surrey Sr
16.9Andrew Perrin22.46mWhite Rock Christian
17.-Logan James21.98mWalnut Grove
18.-Victor Miller21.38mSt John Brebeuf
19.-Daniel Apperloo21.30mAbbotsford Christian
20.-Dan Bauer21.24mMt Slesse
21.9Cody Harker16.01mElgin Park
 

Discus - 1.6kg  Age 14 - Finals

1.8Jesse Lambert32.08mHatzic
2.8Konrad Piaseczny30.08mHoly Cross
3.8Kayne Sumanik29.61mLord Tweedsmuir
4.8Gagan Rai27.74mEugene Reimer
5.8Jared Nermo25.63mJohnston Heights
6.8Kurtis Pederson25.12mAbbotsford Christian
7.8Michael Buckthorpe23.98mLangley Fundamental
8.8Christopher Lee18.06mD.W. Poppy
9.8Blake Lechkobit17.98mSurrey Christian
10.8Kyle Jansen16.09mAbbotsford Christian
 

Javelin - 800g  Age 17-18 - Finals

1.-Erik Nielsen44.01mCentennial
2.-Greg Scheir43.06mChilliwack Secondary
3.-Quinn Campbell43.05mW.J. Mouat
4.-Hay Patrick40.18mRiverside
5.-Mark Brow39.66mSt John Brebeuf
6.-Uluc Birol37.87mPinetree
7.-Corwin Timmermans37.69mAbbotsford Christian
8.-Dustin Yngreso37.36mHoly Cross
9.12Mario Henriquez36.08mHoly Cross
10.-Geoffrey Yee35.61mFrank Hurt
11.12Edmond Santelices33.69mHoly Cross
12.-Will Clarke30.95mSardis
13.-Tavis Schwingboth29.92mLord Tweedsmuir
14.-Yohan Jeon29.55mChilliwack Secondary
15.-Mattius Geswein29.51mW.J. Mouat
16.-Andrew Martin29.11mLangley Christian
17.-Rick VanderHoek28.99mLangley Christian
18.-Cole Rogozinski28.90mYale
19.-Tony Murdoch25.18mChilliwack Secondary
 

Javelin - 800g  Age 15-16 - Finals

1.10Stuart Pope45.91mWalnut Grove
2.-Wilson Willock38.14mHope
3.10Mike Lakusta35.75mWalnut Grove
4.10Jeff Paras34.69mHoly Cross
5.9Adam Marchikow32.80mFraser Valley Christ...
6.10Ralph Alvaro32.40mFraser Valley Christ...
7.10Jerome Lou31.91mKwantlen Park
8.-Tillack Greg31.31mRick Hansen
9.-Chris Caldwell30.31mGaribaldi
10.-Carson Patterson29.98mAbbotsford Christian
11.10Jesse Bazergui29.01mEarl Marriott
12.-Riley Findlater28.26mPinetree
13.10Dallas Becker27.77mJohnston Heights
14.10Quinton Thiessen26.27mFraser Valley Christ...
15.-Steven Humphrey25.99mSt John Brebeuf
16.-David Abril25.07mW.J. Mouat
17.-Matthew Harrison24.14mRiverside
 

Javelin - 800g  Age 14 - Finals

1.8De' Ondre Baysinger31.45mFrank Hurt
2.8Daniel Saathof31.09mAbbotsford Christian
3.8Matthaus Smith26.61mFraser Valley Christ...
4.8Trevor Dykshoorn26.40mAbbotsford Christian
5.8Steven Tyndall23.35mWalnut Grove
5.8Chris Gagnon23.35mGuildford Park
7.8Shion Fujita22.67mSemiahmoo
8.8Kyle Walters22.25mR.E. Mountain
9.8Kevin Evans22.01mMennonite Educationa...
10.8Trent Loewen21.64mAbbotsford Christian
11.8Nathaniel Van Drunen20.98mD.W. Poppy
12.8Kristopher Baerg20.37mWhite Rock Christian
13.8Gagan Rai19.30mEugene Reimer
14.8Peter Fortune18.07mBC Christian Academy
15.8Sheldon Perrin17.61mHope
16.8Aaron Solomonz16.34mFleetwood Park
 

High Jump  Age 17-18 - Finals

1.-Philllip Binnema1.93mAldergrove Community
2.11Robbie Gallaugher1.93mLord Tweedsmuir
3.-Tarik Ganibegovic1.80mCentennial
4.-Eli Mara1.80mWhite Rock Christian
5.11Ian Miller1.80mW.J. Mouat
6.11Lucas Bartsch1.75mWalnut Grove
7.-Brent Rasmussa1.70mChilliwack Secondary
7.-Trenton Millar1.70mChilliwack Secondary
9.-Spencer Betts1.70mHoly Cross
10.-Jake Vanderner1.65mLangley Christian
10.-Cody Martin1.65mLord Tweedsmuir
10.-Joel Vandergriendt1.65mCredo Christian
10.-Josh Craig1.65mMaple Ridge Christian
14.-Corey Graves1.60mMaple Ridge
14.-Haniff Knight1.60mEnver Creek
16.-Brian Deol1.55mLord Tweedsmuir
17.-Eduard Tepes1.50mBC Christian Academy
 

High Jump  Age 15-16 - Finals

1.JDjango Lovett1.80mBrookswood
2.-Cody Field1.75mHope
3.10Jesse Bazergui1.75mEarl Marriott
4.-Steven Humphrey1.75mSt John Brebeuf
5.-Benjamin Ayesu Attah1.65mBC Christian Academy
6.-John Dunning1.65mUnity Christian
7.10Seung Park1.60mLord Tweedsmuir
7.10Joren Davis1.60mElgin Park
7.-Brendan Sharma1.60mFrank Hurt
8.10Brock Newman1.60mElgin Park
11.-Riley Findlater1.55mPinetree
11.-Jimmy Berkenpas1.55mMaple Ridge Christian
11.-Desmond Bassi1.55mW.J. Mouat
14.9Adam Osborne1.50mBrookswood
14.-Steven Salinos1.50mSouth Delta
14.-Alexandre Tran1.50mÉcole des Pionniers
 

High Jump  Age 14 - Finals

1.8Braedon Dolfo1.65mLangley Senior
2.8Jeffrey Suchynsky1.60mAbbotsford Traditional
3.8Gabe Marshalok1.55mLangley Senior
4.8Keegan Anderson1.55mClayton Heights
5.8Matthew Foster1.55mAbbotsford Christian
6.8Brandon Donnelly1.55mWestview
7.8Matthaus Smith1.50mFraser Valley Christ...
8.8Brian Nguyen1.50mHoly Cross
9.8Eric Bomhof1.50mAbbotsford Christian
10.8Elliot Stewart1.50mEarl Marriott
11.8Filip Backiel1.45mHoly Cross
12.8Trevor Dykshoorn1.40mAbbotsford Christian
12.8Tylan Postma1.40mAbbotsford Christian
14.8Chris Marginson1.40mAbbotsford Christian
15.8Scott Kim1.35mAbbotsford Christian
16.8Jared Nermo1.35mJohnston Heights
17.8David Sawatsky1.35mVedder MS
13.8Amanda D'Appolonia1.25mHatzic
18.8Kyle Turner1.25mQueen Elizabeth
16.8Kelsey Weston1.15mAgassiz
 

Pole Vault  Age 17-18 - Finals

1.11Nathan Filipek3.60mWalnut Grove
2.-Matt Strauss3.40mW.J. Mouat
3.-Jonathan Torhjelm2.20mW.J. Mouat
 

Pole Vault  Age 14-16 - Finals

1.-Brian Atkinson2.60mW.J. Mouat
2.-James Brodland2.40mW.J. Mouat
2.9Adam Osborne2.40mBrookswood
 

Long Jump  Age 17-18 - Finals

1.12Roberto Moreno6.16mHoly Cross
2.-Sanam Sandhu5.93mSullivan Heights
3.-Eli Mara5.80mWhite Rock Christian
4.-Colton Foster5.76mRobert Bateman
5.12Patrick Grezelak5.72mHoly Cross
6.-Jeff Adolfo5.71mRiverside
7.-Craig Kobes5.56mCredo Christian
8.-Haniff Knight5.55mEnver Creek
8.-Dave Crumley5.55mSt John Brebeuf
10.-Josh Craig5.47mMaple Ridge Christian
11.11Cody Quiring5.46mWalnut Grove
12.-Joel Vandergriendt5.39mCredo Christian
13.-Tavis Schwingboth5.21mLord Tweedsmuir
14.-Harrison Taylor5.19mWalnut Grove
15.-Rommal Padua5.10mQueen Elizabeth
16.-Trenton Millar5.04mChilliwack Secondary
17.-Nathaniel Janzen5.01mW.J. Mouat
18.-Aaron Millar4.88mFraser Valley Christ...
19.-Daniel Northgraves4.83mChilliwack Secondary
20.-Kevin Mirchandani4.82mLangley Christian
21.-Vince Bacon4.76mFraser Valley Christ...
 

Long Jump  Age 15-16 - Finals

1.11Jared Heldman6.75mBrookswood
2.11Spencer Prince5.98mBrookswood
3.-Justin Vanderploeg5.87mCredo Christian
4.10Colton Wills5.85mKwantlen Park
5.-John Poku5.83mSouth Delta
6.-Dong Won Lee5.79mAbbotsford Christian
7.9Anthon Meyer5.50mHeritage Woods
8.10Arthur Chiu5.44mJohnston Heights
9.-David Ancetil5.38mSt John Brebeuf
10.-Jonathan Kalambay5.32mThomas Haney
11.-Kevin Han5.25mPort Moody
12.-Curtis Van Dorp5.23mAbbotsford Christian
13.10Seung Park5.21mLord Tweedsmuir
13.-Kyle D'Appolonia5.21mHatzic
15.10Russell Gore5.07mWalnut Grove
16.9Riley Van Ryswyk5.06mEarl Marriott
17.-Nicolas Madeiros5.01mThomas Haney
18.-Parabhjot Singh4.80mAgassiz
19.-Brian Kahnamelli4.60mPinetree
 

Long Jump  Age 14 - Finals

1.8Jeffrey Suchynsky5.36mAbbotsford Traditional
2.8Konrad Piaseczny5.14mHoly Cross
3.8Jimmy Kang4.91mMennonite Educationa...
4.8Daniel Vaags4.73mAbbotsford Christian
5.8Braedon Dolfo4.70mLangley Senior
6.8Gabe Marshalok4.55mLangley Senior
7.8Brendan Dunn4.54mPitt Meadows
8.8Brandon Zelter4.36mSemiahmoo
9.8Brandon Donnelly4.22mWestview
10.8Matthaus Smith4.21mFraser Valley Christ...
11.8Jerome Santos4.20mHoly Cross
12.8Keegan Anderson4.16mClayton Heights
12.8Riley Irwin4.16mWalnut Grove
14.8Richard Gratz4.10mNorth Surrey Sr
15.8Kyle Becker4.00mD.W. Poppy
16.8Scott Kim3.97mAbbotsford Christian
16.8Shion Fujita3.97mSemiahmoo
18.8Ian Walser3.75mWalnut Grove
19.8Kyle Turner3.61mQueen Elizabeth
19.8Bryce Torres3.61mFleetwood Park
 

Triple Jump  Age 17-18 - Finals

1.-Sanam Sandhu12.10mSullivan Heights
2.-Prince Lal11.95mTamanawis
2.-Trenton Millar11.95mChilliwack Secondary
4.-Reuben Vanderveen11.79mAbbotsford Christian
5.-Haniff Knight11.58mEnver Creek
6.11Brody Heimrich11.53mFraser Valley Christ...
7.11Lucas Bartsch11.52mWalnut Grove
8.-Nathaniel Janzen11.47mW.J. Mouat
9.-Rory Girard11.44mHatzic
10.12Patrick Grezelak11.40mHoly Cross
11.-Tavis Schwingboth11.31mLord Tweedsmuir
12.-Craig Kobes11.08mCredo Christian
13.-Cole Rogozinski10.38mYale
14.-Brian Deol10.26mLord Tweedsmuir
 

Triple Jump  Age 15-16 - Finals

1.-Kevin Han12.60mPort Moody
2.10Colton Wills12.57mKwantlen Park
3.-Cody Field12.55mHope
4.9Anthon Meyer11.78mHeritage Woods
5.-Robert Dunning11.56mUnity Christian
6.-Nick Estergaard11.54mPort Moody
7.-Curtis Van Dorp11.28mAbbotsford Christian
8.-Dong Won Lee11.01mAbbotsford Christian
9.-Justin Vanderploeg10.97mCredo Christian
10.10Arthur Chiu10.96mJohnston Heights
11.-Trevor Van Delft10.90mCredo Christian
12.-John Dunning10.86mUnity Christian
13.9Ryan Thain10.64mEarl Marriott
14.10Mike Lakusta10.56mWalnut Grove
15.10Brett Parker10.49mWalnut Grove
16.-Reuben Spyker10.48mAbbotsford Christian
17.10Michael Hutchinson10.14mPitt Meadows
18.9Zishan Hemraj10.01mFleetwood Park
19.9Adam Lloyd10.00mPitt Meadows
20.-Marco Piovesan9.13mArchbishop Carney
 

Triple Jump  Age 14 - Finals

1.8Jeffrey Suchynsky10.82mAbbotsford Traditional
2.8Elliot Stewart10.77mEarl Marriott
3.8Reece Willcox10.36mSullivan Heights
4.8Kevin Han10.26mEugene Reimer
5.8Sukh Dhaliwal10.23mEugene Reimer
6.8Keegan Anderson9.97mClayton Heights
7.8Brandon Donnelly9.92mWestview
8.8Jason Siebert9.44mMennonite Educationa...
9.8Jagmit Dhaliwal9.37mEugene Reimer
10.8Daniel Vaags8.95mAbbotsford Christian
11.8Brendan Dunn8.67mPitt Meadows
12.8Mitch Leeder8.39mClayton Heights
13.-Aman Deol8.13mEugene Reimer
 

Hammer - 16lb  Age 16-18 - Finals

1.11Spencer Prince48.08mBrookswood
2.-Quinn Campbell47.42mW.J. Mouat
3.-Clayton Heathcote42.05mLangley Senior
4.11Kaleb Sutton33.86mÉcole des Pionniers
5.-Dan Bauer29.04mMt Slesse
6.-Rory Girard28.97mHatzic
7.-Spencer Lockert22.79mW.J. Mouat
8.-Emmett Campbell21.06mSt John Brebeuf
9.-Brody Glover19.12mW.J. Mouat
 

Hammer - 16lb  Age 14-16 - Finals

1.-David Abril40.98mW.J. Mouat
2.9Aman Kang39.04mPrincess Margaret Se...
3.-Ryan Markloff37.38mMennonite Educationa...
4.-Daniel Apperloo35.48mAbbotsford Christian
5.9Adam Desautels34.69mPitt Meadows
6.-Michael Rai26.96mH.D. Stafford
7.-Jordan Houweling26.08mAbbotsford Christian
8.-Brandon Booth24.96mAbbotsford Christian
9.8Kurtis Pederson22.29mAbbotsford Christian
 

Teams

Meet Schedule

Track Finals
SR21.5k Steeplechase
SR1.5k Steeplechase
SR24x100 Relay
SR4x100 Relay
SR21500 Meters
SR1500 Meters
SR21600 Meters
SR1600 Meters
SR2110m Hurdles
SR110m Hurdles
SR2400 Meters
SR400 Meters
SR2100 Meters
SR100 Meters
SR2800 Meters
SR800 Meters
SR2300m Hurdles
SR300m Hurdles
SR2200 Meters
SR200 Meters
SR23000 Meters
SR3000 Meters
SR23200 Meters
SR3200 Meters
SR24x400 Relay
SR4x400 Relay
SR21500m Racewalk
SR1500m Racewalk
Field Finals
SR2Shot Put
SRShot Put
SR2Shot Put
SRShot Put
SR2Discus
SRDiscus
SR2Javelin
SRJavelin
SR2High Jump
SRHigh Jump
SR2Long Jump
SRLong Jump
SR2Triple Jump
SRTriple Jump
SR2Pole Vault
SRPole Vault
SR2Hammer
SRHammer
Track Finals
SR21.5k Steeplechase
SR1.5k Steeplechase
SR24x100 Relay
SR4x100 Relay
SR21500 Meters
SR1500 Meters
SR21600 Meters
SR1600 Meters
SR2100m Hurdles
SR100m Hurdles
SR2400 Meters
SR400 Meters
SR2100 Meters
SR100 Meters
SR2800 Meters
SR800 Meters
SR2300m Hurdles
SR300m Hurdles
SR2200 Meters
SR200 Meters
SR23000 Meters
SR3000 Meters
SR23200 Meters
SR3200 Meters
SR24x400 Relay
SR4x400 Relay
SR21500m Racewalk
SR1500m Racewalk
Field Finals
SR2Shot Put
SRShot Put
SR2Shot Put
SRShot Put
SR2Discus
SRDiscus
SR2Javelin
SRJavelin
SR2High Jump
SRHigh Jump
SR2Long Jump
SRLong Jump
SR2Triple Jump
SRTriple Jump
SR2Pole Vault
SRPole Vault
SR2Hammer
SRHammer