in partnership with
A
5,000 Meters
Cross Country
Bests
(Teams)
(Athletes)
(Meets)
(Meet Simulation)
{{appC.custom.distance}}
&
{{appC.custom.distance2}}
{{appC.params.custDesc}}
-
Filtered to teams in
this division
.
Level
{{item.name}}
Location
{{item.depth>=2?' ':''}}{{item.depth>=3?' ':''}}{{item.depth>=4?' ':''}}{{item.name}}
{{appC.params.level<=4?'League':(appC.params.level==8?'Conf':'Org')}}
{{item.depth>=2?' ':''}}{{item.depth>=3?' ':''}}{{item.depth>=4?' ':''}}{{item.name}}
Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
NXV Region
-- All --
{{item.name}}
Add a 2nd Distance
Remove 2nd Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
Season
Indoor Track
Outdoor Track
Cross Country
{{season.season%10000}}
Season
All Time Bests
{{season}}
Filter by Age/Grade
Restrict
Highlighter
{{(appC.data.tree && appC.data.tree.length>1) ? 'Make a Custom List' : 'Custom...'}}
Make a custom rankings list with:
{{team.name}}
Edit this List
All
Validated
Add a 2nd Distance
Remove 2nd Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
Filter
ing
by
Grade:
{{grade.Grade}}
|
Filter
ing
by
Age:
{{age.Age}}
|
* Age on December 31st, {{appC.params.season}}.
Apply Filter
Update Filter
Remove
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
View Hypothetical Meet
View Hypothetical Meet
View Simulated Team Scores
Men
Women
Teams
Athletes
Meets
Compare Athletes
Log in to Compare
Select Athletes to Compare...
Age
Grade
Athlete
Time
ST
Team
Date
Meet
1.
11
Zane Jackson
16:00.0
PR
SC
Palmetto Scholars
Nov 3
SCHSL State Championship - 1A/2A
2.
12
Brendan McManamon
16:05.4
SC
Governors Sch For Science & Math
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
3.
12
Jeremiah Boyd
17:00.1
PR
SC
Dixie
Nov 3
SCHSL State Championship - 1A/2A
4.
12
Zachary Gamble
17:24.0
PR
SC
Dixie
Oct 2
Emerald Home Meet
5.
12
Richard Sandvoss
17:37.3
PR
SC
Governors Sch For Science & Math
Nov 3
SCHSL State Championship - 1A/2A
6.
12
Michael Bertram
17:41.5
PR
SC
Governors Sch For Science & Math
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
7.
11
John Turner
17:43.2
PR
SC
Governors Sch For Science & Math
Nov 3
SCHSL State Championship - 1A/2A
8.
12
Austin Geer
17:57.1
SC
Governors Sch For Science & Math
Nov 3
SCHSL State Championship - 1A/2A
9.
10
Jackson Jeter
17:59.6
PR
SC
Green Sea-Floyds
Nov 3
SCHSL State Championship - 1A/2A
10.
12
Kollin Campbell
18:00.5
PR
SC
Governors Sch For Science & Math
Nov 3
SCHSL State Championship - 1A/2A
11.
11
Palin Kayser
18:02.9
PR
SC
Governors Sch For Science & Math
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
12.
12
Christian Schmidt
18:04.2
PR
SC
Charleston M&S
Oct 6
Military Magnet Invitational
13.
9
Daniel Boyd
18:11.6
SC
Dixie
Nov 3
SCHSL State Championship - 1A/2A
14.
11
Cortez Gonzalez
18:24.8
PR
SC
Cross
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
15.
12
Daniel Mckenzie
18:41.3
SC
McBee
Oct 9
Chesterfield County Championship
16.
11
Alex Hershberger
18:42.7
PR
SC
Dixie
Nov 3
SCHSL State Championship - 1A/2A
17.
10
Carter Ballew
18:47.5
PR
SC
High Point
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
18.
9
Bradley Ware
18:47.7
SC
Dixie
Nov 3
SCHSL State Championship - 1A/2A
19.
12
Jackson Redick
19:12.0
PR
SC
Charleston M&S
Oct 6
Military Magnet Invitational
20.
12
Billy Mann
19:19.7
SC
Dixie
Nov 3
SCHSL State Championship - 1A/2A
21.
12
Zack Wright
19:21.2
PR
SC
McBee
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
22.
11
Noah Bannister
19:30.9
SC
Ware Shoals
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
23.
11
Carter Janse
19:39.0
SC
Governors Sch For Science & Math
Oct 9
Wilson Meet
24.
12
Juhwan Cho
19:40.0
PR
SC
Governors Sch For Science & Math
Oct 9
Wilson Meet
25.
8
Vance Anderson
19:43.0
PR
SC
Dixie
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
26.
10
Alan Pedrazza
19:43.5
PR
SC
Ware Shoals
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
27.
9
Max Peeler
19:51.1
PR
SC
Dixie
Oct 2
Emerald Home Meet
28.
10
Cael Kienast
20:09.7
PR
SC
Green Sea-Floyds
Nov 3
SCHSL State Championship - 1A/2A
29.
12
Landon Digh
20:16.0
SC
Great Falls
Aug 28
Lancaster Meet #1
30.
9
Anthony Hicks
20:18.0
PR
SC
McBee
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
31.
11
Perry Obrien
20:30.1
PR
SC
Palmetto Scholars
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
32.
10
Ryan Fischer
20:31.9
PR
SC
Palmetto Scholars
Oct 25
SCHSL Region 4-A
33.
12
Frankie Hawkesworth
20:34.9
PR
SC
Governors Sch For Science & Math
Sep 25
McBee Meet
34.
10
Thomas Langley
20:38.5
PR
SC
Palmetto Scholars
Oct 6
Military Magnet Invitational
35.
10
Gage Floyd
20:41.7
SC
Green Sea-Floyds
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
36.
9
Ethan Angel
20:43.0
SC
Dixie
Oct 2
Emerald Home Meet
37.
9
Logan Payne
20:44.5
SC
Great Falls
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
38.
12
John Estock
20:45.0
PR
SC
Governors Sch For Science & Math
Sep 20
Central Meet
39.
11
Justin Bian
20:55.4
SC
Governors Sch For Science & Math
Sep 25
McBee Meet
40.
9
Joshua Gore
20:56.7
SC
Green Sea-Floyds
Nov 3
SCHSL State Championship - 1A/2A
41.
10
Brandon Fancy
21:02.8
SC
Military Magnet
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
42.
11
Drake Veit
21:09.1
PR
SC
High Point
Aug 25
Western NC Cross Country Carnival
43.
10
Jadan James
21:10.0
SC
Dixie
Oct 2
Emerald Home Meet
44.
5
Jonathan Dotter
21:10.5
PR
SC
Charleston M&S
Oct 25
SCHSL Region 4-A
45.
12
joshua Brown
21:24.0
PR
SC
Military Magnet
Oct 25
SCHSL Region 4-A
46.
11
David Lopez
21:26.1
PR
SC
Green Sea-Floyds
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
47.
8
Mason Williams
21:29.7
PR
SC
Green Sea-Floyds
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
48.
8
Andrew Hershberger
21:38.5
SC
Dixie
Sep 22
Lakelands Invitational
49.
11
JaRonn Alex
21:43.6
SC
Green Sea-Floyds
Nov 3
SCHSL State Championship - 1A/2A
50.
7
Breeden Crawford
21:46.1
SC
Dixie
Sep 22
Lakelands Invitational
51.
12
Monroe David
21:50.1
SC
High Point
Oct 20
Jim and Eileen Spartanburg County Championshi...
52.
9
Jesse Chappelear
21:57.2
PR
SC
High Point
Oct 20
Jim and Eileen Spartanburg County Championshi...
53.
10
Noah Howell
22:14.0
SC
Dixie
Sep 22
Lakelands Invitational
54.
8
Jarod Lockhart
22:15.6
SC
Great Falls
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
55.
12
Devin Hackman
22:22.8
PR
SC
Palmetto Scholars
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
56.
8
Caleb Hauanio
22:24.8
SC
Great Falls
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
57.
10
Figueroa Isaias
22:26.7
SC
Ridge Spring-Monetta
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
58.
10
Zack Wyszynski
22:29.3
PR
SC
Ridge Spring-Monetta
Sep 26
Pelion Invitational
59.
10
Alan Hicks
22:30.6
PR
SC
Ware Shoals
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
60.
8
Paul Hering
22:31.8
SC
Dixie
Sep 22
Lakelands Invitational
61.
9
Payton King
22:33.0
SC
McBee
Oct 9
Chesterfield County Championship
62.
10
Justin Lopez
22:35.5
PR
SC
Ware Shoals
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
63.
10
Hunter Gilbert
22:37.5
PR
SC
McBee
Oct 3
Camden Meet at Historic Camden
64.
12
Calvin Widholm
22:43.4
SC
Charleston M&S
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
65.
11
Evan Troublefield
22:53.4
PR
SC
Charleston M&S
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
66.
12
Lani McGuire
23:02.0
PR
SC
Governors Sch For Science & Math
Sep 20
Central Meet
67.
9
Rashad Wright
23:10.0
PR
SC
Military Magnet
Oct 3
North Charleston Riverfront Race
68.
11
Dajuan Green
23:12.1
PR
SC
High Point
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
69.
10
Dowling Hyatt
23:16.9
SC
Lowcountry Leadership Charter
Oct 6
Military Magnet Invitational
70.
10
adam Hicks
23:18.1
PR
SC
Ware Shoals
Aug 28
Dixie Home Meet #1
71.
10
David Jackson
23:29.1
SC
Lowcountry Leadership Charter
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
72.
10
Caesar Marquez
23:37.0
SC
Lowcountry Leadership Charter
Oct 25
SCHSL Region 4-A
73.
10
Hunter Cogburn
23:38.4
SC
Dixie
Sep 22
Lakelands Invitational
74.
12
Contreras Arturo
23:39.0
PR
SC
Ridge Spring-Monetta
Sep 26
Pelion Invitational
11
Patricio Ortiz
23:39.0
PR
SC
Governors Sch For Science & Math
Oct 9
Wilson Meet
76.
8
John Suddeth
23:39.7
SC
Dixie
Sep 22
Lakelands Invitational
77.
11
Dillon Benehaley
23:46.9
SC
Cross
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
78.
12
Jack Curtis
23:47.5
PR
SC
Charleston M&S
Oct 25
SCHSL Region 4-A
79.
12
Kaleb Johnson
23:49.1
PR
SC
McBee
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
80.
7
Luke O'connel
23:50.5
PR
SC
Palmetto Scholars
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
81.
9
Brailin Velasquez
23:56.5
PR
SC
Military Magnet
Oct 25
SCHSL Region 4-A
82.
10
Bill Porter
23:59.1
SC
McBee
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
83.
12
Youssef Mikheal
24:07.5
PR
SC
Charleston M&S
Oct 25
SCHSL Region 4-A
84.
8
Mccartney Royster
24:16.1
SC
Charleston M&S
Oct 25
SCHSL Region 4-A
85.
8
Trent Wood
24:35.2
PR
SC
Dixie
Sep 22
Lakelands Invitational
86.
12
Jazen Ferguson
24:43.6
PR
SC
McBee
Oct 9
Chesterfield County Championship
87.
9
Nikolas Young
24:49.3
PR
SC
High Point
Oct 20
Jim and Eileen Spartanburg County Championshi...
88.
8
Ethan Griggs
24:53.3
PR
SC
McBee
Oct 9
Chesterfield County Championship
89.
10
Moyer William
24:55.7
PR
SC
Ridge Spring-Monetta
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
90.
11
Rajath Sivankoil
24:59.9
PR
SC
Governors Sch For Science & Math
Sep 25
McBee Meet
91.
12
Jean Pinto
25:02.0
PR
SC
Governors Sch For Science & Math
Sep 20
Central Meet
92.
10
Isaiah Griffin
25:09.9
PR
SC
Military Magnet
Oct 25
SCHSL Region 4-A
93.
10
Jonathan Packard
25:17.6
SC
Cross
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
94.
10
Jacob Vinson
25:18.7
PR
SC
Ware Shoals
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
95.
12
Omar DeJesus
25:26.1
PR
SC
McBee
Oct 9
Chesterfield County Championship
96.
8
Brian Coleman
25:41.8
SC
Great Falls
Oct 27
SCHSL Class A/2A Qualifier
97.
9
Ethan King
25:52.4
SC
McBee
Oct 9
Chesterfield County Championship
98.
11
Asher Kay
25:55.7
PR
SC
Governors Sch For Science & Math
Sep 25
McBee Meet
99.
10
Donovan Sims
25:58.0
PR
SC
High Point
Oct 20
Jim and Eileen Spartanburg County Championshi...
100.
12
Jake Newton
26:07.0
PR
SC
Dixie
Aug 28
Dixie Home Meet #1
Log in to embed this report into your website
Log In or Create Free Account to View More Stats
Log In / Create Free Account to View
Top 50 rankings in each category are
free
.
An account provides access to our most powerful features and allows us to keep you informed of new tools.