in partnership with
28
5,000 Meters
Cross Country
Bests
(Teams)
(Athletes)
(Meets)
(Meet Simulation)
{{appC.custom.distance}}
&
{{appC.custom.distance2}}
{{appC.params.custDesc}}
-
Filtered to teams in
this division
.
Level
{{item.name}}
Location
{{item.depth>=2?' ':''}}{{item.depth>=3?' ':''}}{{item.depth>=4?' ':''}}{{item.name}}
{{appC.params.level<=4?'League':(appC.params.level==8?'Conf':'Org')}}
{{item.depth>=2?' ':''}}{{item.depth>=3?' ':''}}{{item.depth>=4?' ':''}}{{item.name}}
Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
NXV Region
-- All --
{{item.name}}
Add a 2nd Distance
Remove 2nd Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
Season
Indoor Track
Outdoor Track
Cross Country
{{season.season%10000}}
Season
All Time Bests
{{season}}
Filter by Age/Grade
Restrict
Highlighter
{{(appC.data.tree && appC.data.tree.length>1) ? 'Make a Custom List' : 'Custom...'}}
Make a custom rankings list with:
{{team.name}}
Edit this List
All
Validated
Add a 2nd Distance
Remove 2nd Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
Filter
ing
by
Grade:
{{grade.Grade}}
|
Filter
ing
by
Age:
{{age.Age}}
|
* Age on December 31st, {{appC.params.season}}.
Apply Filter
Update Filter
Remove
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
View Hypothetical Meet
View Hypothetical Meet
View Simulated Team Scores
Men
Women
Teams
Athletes
Meets
Compare Athletes
Log in to Compare
Select Athletes to Compare...
Age
Grade
Athlete
Time
ST
Team
Date
Meet
1.
18
12
Tate Underwood
15:07.9
PR
TX
San Antonio Johnson
Sep 3
FEAST MS/HS XC Invitational
2.
11
Arlo Gonzales
15:12.0
PR
TX
San Antonio LEE
Aug 27
Medina Valley Panther 8/27 Invitational
3.
16
11
Hayden Scott
15:17.0
PR
TX
Northside Brandeis
Sep 3
FEAST MS/HS XC Invitational
4.
16
10
Gavin Chapa
15:25.3
TX
San Antonio Reagan
Oct 1
Seguin Matador Invitational
5.
12
Ethan Malesich
15:34.8
PR
TX
Northside Brandeis
Sep 3
FEAST MS/HS XC Invitational
6.
17
12
Kanalu Wong
15:38.3
PR
TX
San Antonio Reagan
Oct 1
Seguin Matador Invitational
7.
12
Ethan Rodriguez
15:43.7
PR
TX
San Antonio Reagan
Sep 3
FEAST MS/HS XC Invitational
8.
12
Juan Parra
16:16.0
PR
TX
Northside Clark
Oct 1
San Antonio ISD 10-1 Invitational
9.
12
David Sanchez
16:18.4
PR
TX
Northside Clark
Oct 1
San Antonio ISD 10-1 Invitational
10.
17
11
Luke Munoz
16:21.3
TX
San Antonio Reagan
Oct 1
Seguin Matador Invitational
11.
11
Alejandro Rosales
16:24.3
TX
San Antonio Churchill
Oct 11
UIL 6A District 28
12.
12
Evan Norriega
16:28.9
PR
TX
Northside Brandeis
Sep 3
FEAST MS/HS XC Invitational
13.
18
12
Amancio Castilleja
16:30.6
PR
TX
Northside Marshall
Oct 11
UIL 6A District 28
14.
12
Rafael Hakim Montem...
16:31.3
TX
San Antonio Reagan
Oct 1
Seguin Matador Invitational
15.
12
David Marcovitch
16:33.3
PR
TX
San Antonio Johnson
Sep 3
FEAST MS/HS XC Invitational
16.
10
Manny (Emmanuel) Mo...
16:35.5
PR
TX
San Antonio Johnson
Sep 3
FEAST MS/HS XC Invitational
17.
16
11
Sebastian Gamiz
16:36.5
TX
San Antonio Reagan
Oct 1
Seguin Matador Invitational
18.
12
Michael Nelson
16:37.8
TX
San Antonio Reagan
Oct 1
Seguin Matador Invitational
19.
11
Ethan Doyle
16:47.8
PR
TX
San Antonio Reagan
Oct 1
Seguin Matador Invitational
20.
12
Dominic Alonzo
16:47.9
PR
TX
Northside Marshall
Oct 1
San Antonio ISD 10-1 Invitational
21.
9
Angel Ortiz
16:53.3
TX
San Antonio LEE
Aug 27
Medina Valley Panther 8/27 Invitational
22.
9
Jayden Warner
16:54.0
PR
TX
San Antonio Johnson
Sep 3
FEAST MS/HS XC Invitational
23.
12
Grant Packard
16:56.4
PR
TX
San Antonio Johnson
Oct 11
UIL 6A District 28
24.
11
Nathan Juarez
16:56.7
PR
TX
Northside Marshall
Oct 1
San Antonio ISD 10-1 Invitational
25.
11
Diego Renteria
16:59.1
TX
Northside Brandeis
Oct 11
UIL 6A District 28
26.
12
Richard Zanni
17:00.7
PR
TX
Northside Brandeis
Sep 3
FEAST MS/HS XC Invitational
27.
17
12
Samuel Ague
17:02.3
TX
San Antonio Churchill
Sep 3
FEAST MS/HS XC Invitational
28.
10
Michael Repper-Moli...
17:02.4
TX
San Antonio Johnson
Oct 11
UIL 6A District 28
29.
11
Nate (Nathaniel) Li...
17:09.9
PR
TX
Northside Clark
Oct 5
Alamo Heights Invitational
30.
10
Brenden Ellis
17:10.9
TX
Northside Clark
Oct 11
UIL 6A District 28
31.
11
Quiroz Paulo
17:11.8
PR
TX
San Antonio Reagan
Sep 3
FEAST MS/HS XC Invitational
32.
12
Chance Tidwell
17:13.5
PR
TX
San Antonio Madison
Oct 1
San Antonio ISD 10-1 Invitational
33.
10
Vincent Liu
17:16.0
TX
Northside Brandeis
Sep 3
FEAST MS/HS XC Invitational
34.
12
Brandon Martinez
17:19.0
PR
TX
San Antonio Roosevelt
Oct 1
San Antonio ISD 10-1 Invitational
35.
10
Alexander Williams
17:19.8
TX
San Antonio Johnson
Oct 1
San Antonio ISD 10-1 Invitational
36.
11
Aaron Valerio
17:27.5
TX
Northside Brandeis
Oct 11
UIL 6A District 28
37.
11
Joaquin Quintanilla
17:31.3
PR
TX
San Antonio LEE
Aug 27
Medina Valley Panther 8/27 Invitational
38.
11
Bryce Williams
17:35.6
TX
San Antonio Reagan
Oct 1
Seguin Matador Invitational
39.
15
9
Channing Shaeffer
17:38.2
PR
TX
San Antonio Roosevelt
Oct 11
UIL 6A District 28
40.
11
Diego Aguilar
17:39.8
PR
TX
Northside Clark
Oct 11
UIL 6A District 28
41.
10
Antonio Valdespino
17:40.6
TX
San Antonio Johnson
Sep 3
FEAST MS/HS XC Invitational
42.
12
Siem Weldemariem
17:47.4
PR
TX
San Antonio Roosevelt
Oct 11
UIL 6A District 28
43.
11
James Sorrell
17:48.1
PR
TX
Northside Brandeis
Oct 11
UIL 6A District 28
44.
10
Bryce Davies
17:51.9
TX
San Antonio LEE
Sep 3
FEAST MS/HS XC Invitational
45.
12
Jamari McNeil
17:52.0
PR
TX
San Antonio Reagan
Oct 1
Seguin Matador Invitational
46.
10
Ildefonso Gudino
17:52.9
PR
TX
San Antonio Roosevelt
Oct 5
Alamo Heights Invitational
47.
12
Jonny Knox
17:56.8
PR
TX
San Antonio Churchill
Sep 3
FEAST MS/HS XC Invitational
48.
10
Davis Martindale
18:01.4
PR
TX
San Antonio LEE
Aug 27
Medina Valley Panther 8/27 Invitational
49.
12
William Johnson
18:06.5
PR
TX
San Antonio LEE
Aug 27
Medina Valley Panther 8/27 Invitational
50.
11
Benjamin Quintanill...
18:09.4
PR
TX
San Antonio LEE
Aug 27
Medina Valley Panther 8/27 Invitational
51.
10
Noah Guajardo
18:09.8
TX
San Antonio Churchill
Oct 11
UIL 6A District 28
52.
9
Jeremiah Valle
18:10.0
TX
Northside Marshall
Oct 11
UIL 6A District 28
53.
12
David Garcia
18:14.7
PR
TX
San Antonio Madison
Sep 24
SA Central Catholic Meet
54.
12
Evan Ganske
18:17.2
PR
TX
San Antonio Reagan
Sep 10
SA North East ISD 9/10 Invitational
55.
12
Jonas Keylich
18:17.4
PR
TX
San Antonio Churchill
Oct 11
UIL 6A District 28
56.
9
Ethan Aponte
18:17.7
TX
San Antonio Johnson
Oct 1
San Antonio ISD 10-1 Invitational
57.
10
Amadou Falls
18:19.0
TX
Northside Marshall
Oct 11
UIL 6A District 28
58.
9
Samuel Ackerman
18:20.5
PR
TX
San Antonio Reagan
Sep 3
FEAST MS/HS XC Invitational
59.
11
Brandon Lynch
18:21.6
PR
TX
San Antonio Reagan
Oct 1
Seguin Matador Invitational
60.
10
Felix Hernandez
18:23.3
TX
San Antonio Churchill
Aug 26
Westlake Chaparral Invitational
61.
12
Neil Williams
18:23.9
PR
TX
San Antonio Roosevelt
Oct 1
San Antonio ISD 10-1 Invitational
62.
10
Evan Packard
18:26.0
TX
San Antonio Johnson
Oct 11
UIL 6A District 28
63.
10
Abraham Rodriguez
18:26.4
PR
TX
San Antonio Roosevelt
Oct 1
San Antonio ISD 10-1 Invitational
64.
11
Mekan Berdyev
18:26.9
TX
Northside Marshall
Oct 11
UIL 6A District 28
65.
12
Nelson Ganske
18:28.8
PR
TX
San Antonio Reagan
Sep 10
SA North East ISD 9/10 Invitational
66.
11
Sonny Rodgers
18:31.8
TX
Northside Clark
Oct 1
San Antonio ISD 10-1 Invitational
67.
11
Luke Maddry
18:33.4
PR
TX
Northside Clark
Oct 1
San Antonio ISD 10-1 Invitational
68.
11
Mason Benedict
18:33.8
TX
San Antonio Johnson
Oct 1
San Antonio ISD 10-1 Invitational
69.
11
Preston Schnoor
18:34.8
PR
TX
San Antonio Reagan
Oct 1
Seguin Matador Invitational
70.
11
Brian Sorrell
18:35.3
PR
TX
Northside Brandeis
Sep 10
SA North East ISD 9/10 Invitational
71.
11
Bailey Earl
18:36.8
PR
TX
San Antonio Roosevelt
Oct 11
UIL 6A District 28
72.
11
Mickey Berdyev
18:37.7
TX
Northside Marshall
Aug 27
Medina Valley Panther 8/27 Invitational
73.
10
Parker Cardenas
18:40.8
PR
TX
San Antonio Johnson
Oct 1
San Antonio ISD 10-1 Invitational
74.
10
Richard Davies
18:41.3
TX
San Antonio LEE
Oct 11
UIL 6A District 28
75.
11
Tres Jass
18:44.9
PR
TX
San Antonio Churchill
Oct 11
UIL 6A District 28
76.
12
Robert Vaughn
18:46.2
PR
TX
Northside Clark
Oct 11
UIL 6A District 28
77.
11
Emmanuel Garcia
18:46.3
PR
TX
San Antonio Roosevelt
Oct 11
UIL 6A District 28
78.
10
Jace Simeon
18:49.3
PR
TX
San Antonio Madison
Sep 17
Judson ISD Invitational
79.
10
Tedrick Gutierrez
18:54.4
PR
TX
San Antonio Roosevelt
Oct 11
UIL 6A District 28
80.
10
Isaac Castillo
18:56.5
TX
San Antonio Roosevelt
Oct 1
San Antonio ISD 10-1 Invitational
81.
10
Simon Hajek
18:58.0
TX
San Antonio Reagan
Oct 11
UIL 6A District 28
82.
10
Sam (Michael) Frank...
18:58.9
TX
San Antonio Reagan
Sep 3
FEAST MS/HS XC Invitational
83.
11
John Wood
19:08.8
TX
San Antonio LEE
Oct 1
San Antonio ISD 10-1 Invitational
84.
12
Ethan Perez
19:09.4
PR
TX
Northside Clark
Sep 10
SA North East ISD 9/10 Invitational
85.
12
Carlos Gonzalez
19:09.6
TX
San Antonio Roosevelt
Oct 5
Alamo Heights Invitational
86.
9
Feleg Stifanos
19:11.1
TX
San Antonio Churchill
Oct 11
UIL 6A District 28
87.
11
Donell Ridley
19:11.8
PR
TX
San Antonio Roosevelt
Oct 5
Alamo Heights Invitational
88.
11
Nathan Marcovitch
19:11.9
PR
TX
San Antonio Johnson
Sep 3
FEAST MS/HS XC Invitational
89.
9
Aedin Barnes
19:14.6
TX
San Antonio Reagan
Oct 1
Seguin Matador Invitational
90.
10
Parker Olkowski
19:15.2
TX
Northside Brandeis
Sep 3
FEAST MS/HS XC Invitational
91.
9
Ethan Palacios
19:21.3
TX
Northside Brandeis
Oct 5
Alamo Heights Invitational
92.
10
Charles Mikhail
19:26.4
PR
TX
San Antonio Roosevelt
Oct 11
UIL 6A District 28
93.
11
Kevin Moreno
19:29.5
TX
San Antonio Johnson
Oct 11
UIL 6A District 28
94.
10
Jonah Rivera
19:37.6
PR
TX
San Antonio Madison
Oct 1
San Antonio ISD 10-1 Invitational
95.
9
Elijah Trevino
19:42.8
PR
TX
San Antonio Churchill
Sep 17
Judson ISD Invitational
96.
11
Jake Hernandez
19:44.3
TX
San Antonio Churchill
Sep 3
FEAST MS/HS XC Invitational
97.
12
Alejandro Deleon
19:46.2
PR
TX
San Antonio LEE
Sep 3
FEAST MS/HS XC Invitational
98.
12
Angelo Sena
19:46.7
PR
TX
San Antonio LEE
Sep 3
FEAST MS/HS XC Invitational
99.
11
Eshwar Saikumar
19:47.2
PR
TX
Northside Brandeis
Sep 3
FEAST MS/HS XC Invitational
100.
11
Sebastian Ortiz
19:47.5
PR
TX
San Antonio Johnson
Oct 11
UIL 6A District 28
Log in to embed this report into your website
Log In or Create Free Account to View More Stats
Log In / Create Free Account to View
Top 50 rankings in each category are
free
.
An account provides access to our most powerful features and allows us to keep you informed of new tools.