Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Cole Christiansen16:07.0   AK Kodiak   Aug 27  Skyview Invite
2.11Miles Knotek16:18.6   AK Seward   Sep 24  Region III Championships
3.12Mason Minturn16:19.3 PR   AK Palmer   Sep 24  Region III Championships
4.9Levi Thomet16:20.0   AK Kodiak   Oct 15  Concordia/adidas XC Classic
5.11Chris Osiensky16:34.0   AK Palmer   Aug 27  Skyview Invite
6.12John Klein16:36.3   AK Grace Christian   Sep 10  Palmer Invitational
7.12Noah Ripley16:46.3   AK Wasilla   Sep 24  Region III Championships
8.10Matthew Moore16:46.4   AK Seward   Sep 24  Region III Championships
9.10Micah Hilbish16:46.6 PR   AK Skyview (Closed 2014)   Sep 24  Region III Championships
10.12Jordan Fogle16:49.0 PR   AK Kodiak   Aug 27  Skyview Invite
11.10Fox Machaud16:54.4 PR   AK Kenai Central   Sep 24  Region III Championships
12.10Austin Monzon16:59.0   AK Anchorage Christian   Sep 17  Su-Valley Invitational
13.9Levi Fried16:59.8   AK Kodiak   Sep 24  Region III Championships
14.12Dan Adickes17:01.9 PR   AK Homer   Sep 24  Region III Championships
15.12Matt Hatter17:05.0 PR   AK Grace Christian   Sep 17  Su-Valley Invitational
16.10Brandon Schafer17:05.2   AK Colony   Sep 24  Region III Championships
17.12Joshua Pahkala17:06.0   AK Wasilla   Oct 15  Concordia/adidas XC Classic
18.12Joe Day17:07.2 PR   AK Palmer   Sep 10  Palmer Invitational
19.12Schyler Knopp17:08.0 PR   AK Palmer   Sep 10  Palmer Invitational
10Daniel Serventi17:08.0   AK Grace Christian   Sep 17  Su-Valley Invitational
21.12Derrek Deal17:08.7 PR   AK Kodiak   Sep 10  Palmer Invitational
22.12Daniel Tedrick17:10.3 PR   AK Anchorage Christian   Sep 13  ACS/ Grace Dual
23.10Ivan David Isaacs17:13.0   AK Grace Christian   Sep 17  Su-Valley Invitational
24.12Andrew Liebing17:13.5 PR   AK Palmer   Sep 10  Palmer Invitational
25.11Sam Janorschke17:16.2 PR   AK Skyview (Closed 2014)   Sep 24  Region III Championships
26.11Josh Thomas17:18.0 PR   AK Grace Christian   Sep 17  Su-Valley Invitational
27.12Abe Meyerhofer17:19.8 PR   AK Colony   Sep 24  Region III Championships
28.10Brenden Lee17:20.2   AK Wasilla   Sep 24  Region III Championships
29.10Hans Karlberg17:22.9   AK Grace Christian   Sep 10  Palmer Invitational
30.11Dillon Jensen17:24.4 PR   AK Soldotna   Sep 24  Region III Championships
31.9Jonah Theisen17:26.9   AK Kenai Central   Sep 10  Palmer Invitational
32.9Jordan Theisen17:28.3   AK Kenai Central   Sep 24  Region III Championships
33.11Arlen Mossgrove17:34.8   AK Glennallen   Sep 24  Region III Championships
34.11Darien Sinnett17:34.9   AK Colony   Sep 24  Region III Championships
35.12Bud Sparks17:37.1 PR   AK Skyview (Closed 2014)   Sep 10  Palmer Invitational
36.10Nathan Machacek17:37.6 PR   AK Anchorage Christian   Sep 10  Palmer Invitational
37.12Clarence Ess17:37.9 PR   AK Palmer   Sep 10  Palmer Invitational
38.9Daniel VanderWeide17:39.0   AK Grace Christian   Sep 17  Su-Valley Invitational
11Julian McCarthy17:39.0   AK Kodiak   Oct 1  ASAA State Cross Country Championships
40.12Corey Skinner17:41.0 PR   AK Anchorage Christian   Sep 17  Su-Valley Invitational
41.9Kamber Lucas17:42.2 PR   AK Colony   Sep 24  Region III Championships
42.12Travis Semmens17:44.0 PR   AK Kenai Central   Aug 27  Skyview Invite
43.10Eli Brayton17:45.3 PR   AK Colony   Sep 24  Region III Championships
44.10Benjamin Atkinson17:47.7 PR   AK Colony   Sep 24  Region III Championships
45.12Keith Thompson17:48.8   AK Wasilla   Sep 10  Palmer Invitational
46.9Michael Marshall17:51.0   AK Seward   Aug 27  Skyview Invite
47.11Brayton Johnson17:52.0   AK Anchorage Christian   Sep 13  ACS/ Grace Dual
11Andrew Eller17:52.0   AK Grace Christian   Sep 17  Su-Valley Invitational
49.10Boaz Sessom17:52.6   AK Colony   Sep 24  Region III Championships
50.10Keefe McIntosh17:53.8 PR   AK Valdez   Sep 24  Region III Championships
51.12Glacier Rohrer17:55.3 PR   AK Valdez   Sep 24  Region III Championships
52.12Kaden Weaver17:55.7 PR   AK Palmer   Sep 24  Region III Championships
53.12Jonas Viekstrom17:55.8 PR   AK Soldotna   Sep 24  Region III Championships
54.9Hayden Foster17:57.2 PR   AK Kodiak   Sep 24  Region III Championships
55.12Nathan Sterns18:00.3 PR   AK Kodiak   Sep 24  Region III Championships
56.11Chris Smith18:02.1 PR   AK Palmer   Sep 10  Palmer Invitational
57.10Josh Vantrease18:04.6   AK Homer   Sep 10  Palmer Invitational
58.9Lane Reed18:04.9   AK Colony   Sep 10  Palmer Invitational
59.10Christian Wheeles18:05.0   AK Grace Christian   Sep 17  Su-Valley Invitational
10Joshua Hamberger18:05.0   AK Cordova   Sep 24  Region III Championships
61.12Brice Muniz18:06.3 PR   AK Palmer   Sep 24  Region III Championships
62.12Evan Atchley18:10.5   AK Kenai Central   Sep 10  Palmer Invitational
63.10Luke McLaughlin18:11.0   AK Grace Christian   Sep 17  Su-Valley Invitational
64.10Nate Mole18:12.3   AK Kenai Central   Sep 24  Region III Championships
65.10Kenneth Frick18:12.9   AK Wasilla   Sep 24  Region III Championships
66.12Lee Bondurant18:13.0 PR   AK Kodiak   Aug 27  Skyview Invite
67.11Connor Mccarron18:17.9   AK Homer   Sep 24  Region III Championships
68.12Anthony Oliver18:18.4 PR   AK Wasilla   Sep 24  Region III Championships
69.9Graysen Sorensen18:19.0   AK Grace Christian   Sep 17  Su-Valley Invitational
70.11Elisha Fields18:19.9   AK Kodiak   Sep 24  Region III Championships
71.12AJ Gentz18:20.7 PR   AK Palmer   Sep 24  Region III Championships
72.9Blake Carricaburu18:23.2   AK Wasilla   Sep 10  Palmer Invitational
73.10Sean Herrmann18:23.9   AK Palmer   Sep 24  Region III Championships
74.10Matthew Bullerdick18:24.7 PR   AK Skyview (Closed 2014)   Sep 10  Palmer Invitational
75.12Jacob Marshall18:25.4   AK Seward   Sep 2  Seward Invite
76.10Matt Bullerdick18:25.9 PR   AK Skyview (Closed 2014)   Sep 24  Region III Championships
77.10Ryker Steiner18:26.0   AK Wasilla   Sep 10  Palmer Invitational
10Frew Winkle18:26.0   AK Grace Christian   Sep 17  Su-Valley Invitational
79.10Jorden Healy18:27.2 PR   AK Colony   Sep 24  Region III Championships
80.9Sergei Wegner18:28.0   AK Valdez   Aug 27  Skyview Invite
81.10Kruz Kleewein18:30.0 PR   AK Houston   Sep 10  Palmer Invitational
82.9Justin Gentz18:30.2   AK Palmer   Sep 24  Region III Championships
83.10Pedro Ochoa18:30.3   AK Homer   Sep 24  Region III Championships
84.9Brenner Musgrave18:31.0   AK Skyview (Closed 2014)   Sep 10  Palmer Invitational
85.12Alex Springer18:31.6 PR   AK Kenai Central   Sep 24  Region III Championships
86.9Brandon Moore18:33.1   AK Seward   Sep 2  Seward Invite
87.12Arne Schick18:33.2 PR   AK Kodiak   Sep 24  Region III Championships
88.10Keaton Evans18:33.6   AK Anchorage Christian   Sep 24  Region III Championships
89.11Clayton Hannah18:34.6   AK Kodiak   Sep 24  Region III Championships
90.9Zach Zmuda18:37.6   AK Colony   Sep 10  Palmer Invitational
91.10Tannen Berry18:39.8   AK Seward   Sep 24  Region III Championships
92.9Travis Cooper18:40.5   AK Kenai Central   Sep 24  Region III Championships
93.10Jake Worsfold18:40.8   AK Homer   Sep 24  Region III Championships
94.12Connor Mattson18:42.0 PR   AK Wasilla   Oct 15  Concordia/adidas XC Classic
95.12Jess Johns18:46.1   AK Valdez   Sep 10  Palmer Invitational
96.12Andrew Mole18:46.7   AK Kenai Central   Sep 24  Region III Championships
97.12Trevor Woodhouse18:51.0 PR   AK Anchorage Christian   Sep 17  Su-Valley Invitational
98.12Jamison Richey18:51.8   AK Houston   Sep 24  Region III Championships
99.12Drew Drake18:52.7   AK Houston   Sep 10  Palmer Invitational
100.11Kade Cooper18:55.3   AK Skyview (Closed 2014)   Sep 24  Region III Championships

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.9Allie Ostrander17:51.2   AK Kenai Central   Sep 10  Palmer Invitational
2.12Bailey Beeson18:41.0 PR   AK Kenai Central   Sep 10  Palmer Invitational
3.11Audrey Michaelson18:41.6 PR   AK Colony   Sep 24  Region III Championships
4.9Peggy Mathis18:43.0 PR   AK Wasilla   Oct 15  Concordia/adidas XC Classic
5.10Mariah Burroughs18:53.7 PR   AK Wasilla   Sep 24  Region III Championships
6.11Hope Steffensen19:18.0   AK Kenai Central   Aug 27  Skyview Invite
7.11Jenna Ford19:19.0   AK Wasilla   Oct 15  Concordia/adidas XC Classic
8.10Adriane Horn19:24.1 PR   AK Kodiak   Sep 10  Palmer Invitational
9.10Elle Arnold19:25.0   AK Grace Christian   Oct 1  ASAA State Cross Country Championships
10.10Bailey Meier19:25.6 PR   AK Colony   Sep 10  Palmer Invitational
11.12Bree Mucha19:27.4   AK Soldotna   Sep 24  Region III Championships
12.12Jessica Pahkala19:37.4 PR   AK Wasilla   Sep 10  Palmer Invitational
13.12Taylor Ostrander19:42.9 PR   AK Kenai Central   Sep 10  Palmer Invitational
14.9Danielle McCormick19:47.6 PR   AK Soldotna   Sep 2  Seward Invite
15.9Sara Hamberger19:48.2   AK Cordova   Sep 24  Region III Championships
16.11Makenzie Thompson19:49.0   AK Colony   Sep 10  Palmer Invitational
17.9Cheyenne Applegate19:49.7   AK Grace Christian   Sep 10  Palmer Invitational
18.11Claire Trujillo19:50.0   AK Grace Christian   Aug 27  Skyview Invite
19.10Tiffany Bolyard19:50.7 PR   AK Kodiak   Sep 10  Palmer Invitational
20.11Anna Trujillo19:51.0   AK Grace Christian   Aug 27  Skyview Invite
21.12BethAnne Davis19:51.7   AK Grace Christian   Sep 24  Region III Championships
22.10Hana Bohman19:52.1 PR   AK Palmer   Sep 10  Palmer Invitational
23.12Morgan Dampier19:59.0   AK Wasilla   Oct 1  ASAA State Cross Country Championships
24.11Ellen Jorgenson20:00.8 PR   AK Palmer   Sep 24  Region III Championships
25.10Leah Cawthorn20:16.9   AK Kodiak   Sep 10  Palmer Invitational
26.11Mandi Ringgenberg20:19.0   AK Wasilla   Oct 15  Concordia/adidas XC Classic
27.12Noelle Schmitter-Sc...20:24.8 PR   AK Kenai Central   Sep 10  Palmer Invitational
28.10Cassidy Soistman20:28.0 PR   AK Homer   Sep 10  Palmer Invitational
29.10Jodi Davis20:42.9   AK Grace Christian   Sep 10  Palmer Invitational
30.9Riley Burroughs20:44.0   AK Wasilla   Oct 1  ASAA State Cross Country Championships
31.11Marley Wilkins20:51.3   AK Kodiak   Sep 24  Region III Championships
32.10Heidi Hanna20:55.7 PR   AK Palmer   Sep 10  Palmer Invitational
33.9Alice Pfeiffenberge...20:59.6   AK Seward   Sep 24  Region III Championships
34.10Rachel Johnston21:05.0 PR   AK Grace Christian   Sep 17  Su-Valley Invitational
35.11Sarah Ng21:06.9   AK Kodiak   Sep 24  Region III Championships
36.12Brittney Anderson21:14.2 PR   AK Colony   Sep 24  Region III Championships
37.10Kayla Rowe21:17.0   AK Grace Christian   Sep 17  Su-Valley Invitational
38.10Kari Millstein21:17.3   AK Kodiak   Sep 10  Palmer Invitational
39.11McKenzie Barnett21:20.4   AK Kodiak   Sep 24  Region III Championships
40.10Kendall Maslen21:21.6   AK Glennallen   Sep 10  Palmer Invitational
41.10Erin Fichtner21:25.7 PR   AK Wasilla   Sep 24  Region III Championships
42.11Alysha Devine21:26.3   AK Wasilla   Sep 10  Palmer Invitational
43.9Molly Osiensky21:26.4 PR   AK Palmer   Sep 24  Region III Championships
44.11Laura Dyer21:37.1   AK Seward   Sep 24  Region III Championships
45.12Hannah Hutchinson21:39.3   AK Skyview (Closed 2014)   Sep 10  Palmer Invitational
46.10Tracie Haan21:42.9   AK Colony   Sep 10  Palmer Invitational
47.9Sadie Fox21:46.1   AK Soldotna   Sep 10  Palmer Invitational
48.9Pam Jantzi21:47.9 PR   AK Homer   Sep 24  Region III Championships
49.9Jocelyn Kopsack21:48.1   AK Colony   Sep 10  Palmer Invitational
50.10Isabel Barnwell21:54.7   AK Seward   Sep 2  Seward Invite
51.10Kristin Winkle21:56.0 PR   AK Grace Christian   Aug 27  Skyview Invite
52.9Amber Pell21:58.2 PR   AK Wasilla   Sep 24  Region III Championships
53.10Emily Cusick22:02.7   AK Grace Christian   Sep 24  Region III Championships
54.11Shannon Armstrong22:07.4 PR   AK Kodiak   Sep 10  Palmer Invitational
55.11Maya Tsao-Wu22:10.0   AK Grace Christian   Sep 17  Su-Valley Invitational
56.11Shannon McNamara22:11.3 PR   AK Grace Christian   Sep 17  Su-Valley Invitational
57.9Rebecca Seneff22:13.1   AK Homer   Sep 24  Region III Championships
58.11Maria McLaughlin22:14.6 PR   AK Grace Christian   Sep 24  Region III Championships
59.11Sarah Minturn22:16.4 PR   AK Palmer   Nov 12  NXN Northwest Regional
60.12Mandi Wright22:16.6   AK Wasilla   Sep 10  Palmer Invitational
10Madison Moir22:16.6 PR   AK Kodiak   Sep 24  Region III Championships
62.11Deanna Cummings22:18.0   AK Palmer   Sep 10  Palmer Invitational
63.9Katrina Wood22:18.3   AK Grace Christian   Sep 10  Palmer Invitational
64.10Sarah Schmidt22:19.7 PR   AK Wasilla   Sep 24  Region III Championships
65.10Rebekah Diotte22:22.7 PR   AK Colony   Sep 10  Palmer Invitational
10Isabelle Hiner22:22.7 PR   AK Kodiak   Sep 24  Region III Championships
67.11Valerie Mastolier22:27.0   AK Homer   Aug 27  Skyview Invite
68.10Laura Kelley22:27.1 PR   AK Wasilla   Sep 24  Region III Championships
69.11Emily Merioles22:30.5 PR   AK Valdez   Sep 10  Palmer Invitational
70.12Alaine Miller22:31.9 PR   AK Homer   Sep 2  Seward Invite
71.10Kirsten Duran22:45.0 PR   AK Kenai Central   Sep 10  Palmer Invitational
12Olivia Jaconette22:45.0 PR   AK Anchorage Christian   Oct 1  ASAA State Cross Country Championships
73.11Jessie Marman22:45.3 PR   AK Wasilla   Sep 24  Region III Championships
74.11Megin Southwick22:46.0 PR   AK Palmer   Sep 10  Palmer Invitational
75.12Jessica Hamberger22:46.5   AK Cordova   Sep 24  Region III Championships
76.9Mandi Cox22:48.2 PR   AK Kodiak   Sep 24  Region III Championships
77.12Maranda Merkes22:53.8   AK Soldotna   Sep 10  Palmer Invitational
78.10Anne Woodings22:58.8 PR   AK Palmer   Sep 10  Palmer Invitational
79.9Alex Durazo22:59.0   AK Grace Christian   Sep 24  Region III Championships
80.12Chelsea Winter23:01.9 PR   AK Skyview (Closed 2014)   Sep 24  Region III Championships
81.12Mille Nagel23:05.9 PR   AK Colony   Sep 24  Region III Championships
82.11Willa Nagel23:10.6 PR   AK Colony   Sep 24  Region III Championships
83.9M.E. Meyerhofer23:11.3   AK Colony   Sep 24  Region III Championships
84.9Harmony Wayner23:12.6   AK Grace Christian   Sep 24  Region III Championships
85.9Leonor Cortez23:13.9 PR   AK Kodiak   Sep 24  Region III Championships
86.9Therese Haynes23:21.0 PR   AK Colony   Sep 24  Region III Championships
87.9Josephine Braun23:21.8   AK Seward   Sep 2  Seward Invite
88.9Christina Ellis23:22.0 PR   AK Grace Christian   Sep 17  Su-Valley Invitational
89.-Carolyn Keifer23:26.0 PR   AK Kenai Central   Aug 27  Skyview Invite
90.10Mattea Peters23:31.7   AK Homer   Sep 24  Region III Championships
91.11Leah Sandahl23:39.6 PR   AK Kenai Central   Sep 24  Region III Championships
92.9Madi Hill23:46.9 PR   AK Kodiak   Sep 24  Region III Championships
93.9Ariel Hasse23:47.1   AK Wasilla   Sep 24  Region III Championships
94.12Carolyn Kiefer23:49.3   AK Kenai Central   Sep 24  Region III Championships
95.10Courtney Stroh23:51.7   AK Kenai Central   Sep 24  Region III Championships
96.9Astrid Schick23:52.1 PR   AK Kodiak   Sep 24  Region III Championships
97.12Mariah Turner23:54.6 PR   AK Homer   Sep 24  Region III Championships
98.9Alexa Stewart23:59.2 PR   AK Kodiak   Sep 24  Region III Championships
99.9Kimmer Trolinger24:01.3 PR   AK Houston   Sep 24  Region III Championships
100.12Daniella Moore24:05.0 PR   AK Grace Christian   Sep 17  Su-Valley Invitational