Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Max Romey15:58.0 PR   AK Service   Oct 15  Concordia/adidas XC Classic
2.11Lucas Hepler16:35.0 PR   AK Service   Oct 15  Concordia/adidas XC Classic
3.10John Farr16:36.6   AK East Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
4.10David McPhetres16:39.1   AK Chugiak   Sep 10  Palmer Invitational
5.11Garth Schulz16:41.0   AK Service   Oct 1  ASAA State Cross Country Championships
6.11Lucas Schlemme16:44.0 PR   AK Service   Oct 1  ASAA State Cross Country Championships
7.11Brandon King16:51.0 PR   AK Eagle River   Aug 27  Skyview Invite
8.9Gilly Szweda-Mittel...16:52.0   AK Service   Sep 24  Region IV Championships
9.12Isaac Lammers17:01.0 PR   AK Chugiak   Aug 27  Skyview Invite
10.10Tim Sorensen17:04.5 PR   AK Chugiak   Sep 2  Big Eight Pre Regions
11.11Taylor Turney17:08.3   AK Service   Sep 10  Palmer Invitational
12.12Mason Huffman17:09.0   AK South Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
13.11Max Dan17:24.0 PR   AK West Anchorage   Oct 1  ASAA State Cross Country Championships
14.10Brady Sanders17:27.0 PR   AK Chugiak   Sep 24  Region IV Championships
15.12Steven Malachowski17:27.2 PR   AK South Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
16.10Curtis Sicks17:28.3 PR   AK West Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
17.10Jacob Volz17:28.6   AK West Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
18.12Isaiah Montoya17:33.5 PR   AK East Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
19.9Larkin Lynch17:35.0   AK West Anchorage   Oct 1  ASAA State Cross Country Championships
20.10Konnor Petersen17:36.1   AK West Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
21.12Tadhg Nakada17:37.0 PR   AK Service   Aug 27  Skyview Invite
22.12Dylan Fox17:39.5 PR   AK South Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
23.11Matthew Falconer17:40.0 PR   AK Dimond   Aug 27  Skyview Invite
24.11Matt Froehlich17:46.0   AK Dimond   Aug 27  Skyview Invite
25.11MacKenzie Franks17:49.0   AK Service   Aug 27  Skyview Invite
26.9Alec Smith17:50.0   AK Eagle River   Aug 27  Skyview Invite
27.10Eli Shayer17:51.0   AK West Anchorage   Aug 27  Skyview Invite
28.10Thomas O'Harra17:54.1   AK East Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
29.12Forest Tarbath17:55.0 PR   AK Service   Sep 24  Region IV Championships
9Benjamin Hall17:55.0   AK Eagle River   Sep 24  Region IV Championships
31.9Paul Butera17:55.8   AK West Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
32.11Chris Kveseth17:59.0   AK Chugiak   Aug 27  Skyview Invite
33.12Robert Colles18:03.0 PR   AK Chugiak   Aug 27  Skyview Invite
34.9Blake Steller18:03.7   AK West Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
35.10Oliver Johnson18:04.0 PR   AK South Anchorage   Sep 16  South at East Dual
11John Pounds18:04.0 PR   AK Service   Sep 24  Region IV Championships
37.11Benjamin Smith18:04.8   AK Eagle River   Sep 2  Big Eight Pre Regions
38.11Kerrick Eagle18:05.0   AK Dimond   Aug 27  Skyview Invite
12Nelson Carpentier18:05.0 PR   AK Service   Sep 10  Palmer Invitational
40.11Skyler Frank18:05.2   AK East Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
41.11Alex Loan18:06.9 PR   AK Chugiak   Sep 10  Palmer Invitational
42.11Jackson Parke18:09.0   AK Service   Sep 24  Region IV Championships
43.12Hugh Cosgrave18:11.0 PR   AK Service   Aug 27  Skyview Invite
12Andrew Martin18:11.0   AK South Anchorage   Aug 27  Skyview Invite
10Chanc Deschamps-Pre...18:11.0   AK South Anchorage   Sep 24  Region IV Championships
46.10Iain Perry18:12.0   AK Dimond   Aug 27  Skyview Invite
47.9Edovard Seryozhenko...18:17.0 PR   AK South Anchorage   Sep 16  South at East Dual
48.10Nathan Musgrave18:17.4 PR   AK South Anchorage   Sep 2  Big Eight Pre Regions
49.12Blaine Bronga18:18.0 PR   AK East Anchorage   Aug 27  Skyview Invite
50.10Peter Moma18:18.5   AK West Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
51.9Luke Twenhafel18:19.0   AK South Anchorage   Sep 24  Region IV Championships
9Micah Rickard18:19.0 PR   AK Dimond   Sep 24  Region IV Championships
53.10Joel Johnson18:21.0 PR   AK Bartlett   Aug 27  Skyview Invite
54.9Callum Toohey18:22.0   AK Dimond   Sep 24  Region IV Championships
55.11Bryce Wolery18:23.5 PR   AK Eagle River   Sep 10  Palmer Invitational
56.10Chris Lawrence18:24.0 PR   AK South Anchorage   Aug 27  Skyview Invite
57.11Troy Walters18:26.0 PR   AK South Anchorage   Aug 27  Skyview Invite
58.10Ben Froehlich18:28.0   AK Dimond   Aug 27  Skyview Invite
10Zayn Roohi18:28.0   AK Dimond   Sep 24  Region IV Championships
60.12Wesley Early18:30.0 PR   AK Bartlett   Sep 24  Region IV Championships
61.9Spencer Mitton18:35.0   AK South Anchorage   Aug 27  Skyview Invite
62.12Evan Fisher18:36.0 PR   AK Eagle River   Sep 10  Palmer Invitational
63.12Stephen Vandenhooge...18:38.4   AK South Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
64.10Mathew Seaman18:39.0 PR   AK Service   Sep 24  Region IV Championships
65.9William Hail18:40.0   AK Eagle River   Aug 27  Skyview Invite
66.11Dexter Crowley18:40.9   AK West Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
67.12Joe Lurtsema18:41.0 PR   AK East Anchorage   Aug 27  Skyview Invite
68.12Taylor Andrews18:42.0 PR   AK Chugiak   Sep 24  Region IV Championships
69.11Brian Kilkenny18:46.5 PR   AK East Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
70.12Eric Guinn18:47.7 PR   AK Eagle River   Sep 10  Palmer Invitational
71.12John Corr18:48.4   AK Dimond   Sep 2  Big Eight Pre Regions
72.10Ian Kroloff18:53.0 PR   AK Service   Sep 24  Region IV Championships
73.12Alex Zinck18:55.0 PR   AK West Anchorage   Sep 1  Eagle River Dual Meet
74.10Adam Fletcher18:56.7   AK South Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
75.10Bryant Brewster18:57.1 PR   AK South Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
76.10Tristan Heil18:58.0   AK Dimond   Sep 24  Region IV Championships
77.12Kevin Greco18:58.6   AK Chugiak   Sep 10  Palmer Invitational
78.11Luke Pergiel19:00.1   AK Dimond   Sep 2  Big Eight Pre Regions
79.10Charles Chard19:01.2   AK East Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
80.12Keenan Brownsberger19:01.5 PR   AK East Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
81.9Keegan Crow19:03.0   AK Eagle River   Aug 27  Skyview Invite
82.9Patrick Bruner19:05.0 PR   AK West Anchorage   Aug 27  Skyview Invite
83.12Kai Davids Schell19:06.0 PR   AK West Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
84.10John Curran19:09.2   AK Bartlett   Sep 10  Palmer Invitational
85.10Jacob Stepetin19:11.2   AK West Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
86.11Kiel Kenning19:12.0   AK Dimond   Aug 27  Skyview Invite
87.9William Frost19:13.0 PR   AK Chugiak   Sep 24  Region IV Championships
12Aaron Sprague19:15.9 PR   AK South Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
89.12Jacob Wahry19:16.0   AK East Anchorage   Aug 27  Skyview Invite
10Ryan Kingsley19:16.0 PR   AK Service   Sep 24  Region IV Championships
91.12Chris Pasquale19:17.4 PR   AK Bartlett   Sep 2  Big Eight Pre Regions
92.9Parker Everett19:18.0   AK East Anchorage   Aug 27  Skyview Invite
11Gatwech Both19:18.0 PR   AK East Anchorage   Aug 27  Skyview Invite
9Connor Young19:18.0   AK South Anchorage   Sep 24  Region IV Championships
11Carson Klever19:18.0   AK West Anchorage   Sep 24  Region IV Championships
96.12John Glenn19:19.0 PR   AK Service   Aug 27  Skyview Invite
97.9Austin Bailly19:20.0   AK West Anchorage   Aug 27  Skyview Invite
10Sawyer Birnbaum19:20.0 PR   AK West Anchorage   Aug 27  Skyview Invite
99.11Liam Sarwas19:22.0 PR   AK West Anchorage   Sep 24  Region IV Championships
100.11Henry Loeffler19:25.0 PR   AK West Anchorage   Sep 1  Eagle River Dual Meet

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Jenette Northey18:32.0   AK Service   Oct 15  Concordia/adidas XC Classic
9Lydia Blanchet18:41.0 PR   AK West Anchorage   Oct 1  ASAA State Cross Country Championships
3.10Grace Graham19:01.0   AK East Anchorage   Oct 1  ASAA State Cross Country Championships
4.12Sarah Freistone19:11.0 PR   AK Dimond   Aug 27  Skyview Invite
5.11Rachel Roelle19:11.3   AK West Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
6.11Samantha Hartke19:15.0 PR   AK Chugiak   Aug 27  Skyview Invite
7.12Stephanie Kirk19:15.9 PR   AK South Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
8.10Katie Weddleton19:29.3 PR   AK West Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
9.12Evdokyia Hail19:30.7 PR   AK Eagle River   Sep 10  Palmer Invitational
10.9Nikole Boggs19:40.7 PR   AK Eagle River   Sep 10  Palmer Invitational
11.11Tsaina Mahlen19:41.1   AK South Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
12.11Amelia Hennessy19:45.2   AK Dimond   Aug 20  Bartlett Invitational
13.12Katie Culver19:46.6   AK South Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
14.12Katy Culver19:47.0 PR   AK South Anchorage   Oct 15  Concordia/adidas XC Classic
15.11Hannah Stevens19:49.0   AK Eagle River   Aug 27  Skyview Invite
16.9Kayle Blackmore19:57.0   AK West Anchorage   Oct 1  ASAA State Cross Country Championships
17.10Camille Beaugard20:00.0 PR   AK West Anchorage   Oct 1  ASAA State Cross Country Championships
18.9Ashlee Weller20:02.9 PR   AK South Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
19.9Sierra Richardson20:19.1   AK Eagle River   Sep 10  Palmer Invitational
20.9Robin Hughes20:20.0 PR   AK East Anchorage   Sep 24  Region IV Championships
21.9Claire Walker20:25.0 PR   AK West Anchorage   Oct 1  ASAA State Cross Country Championships
22.12Merielle Vania20:27.0   AK South Anchorage   Sep 16  South at East Dual
23.11Tori Best20:28.6 PR   AK Dimond   Sep 2  Big Eight Pre Regions
24.10Chloe Cook20:31.0 PR   AK South Anchorage   Aug 27  Skyview Invite
25.12Kelly Yanoshek20:34.0   AK South Anchorage   Aug 27  Skyview Invite
26.10Bailey Desaussure20:35.0 PR   AK Bartlett   Aug 27  Skyview Invite
27.12Rebecca Farr20:39.0   AK East Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
28.12Sara Falconer20:41.0 PR   AK Dimond   Sep 24  Region IV Championships
29.10Andrea Roelle20:43.0 PR   AK West Anchorage   Aug 27  Skyview Invite
30.9Hailee Brown20:47.2 PR   AK West Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
31.12Katherine Culver20:47.9   AK South Anchorage   Nov 12  NXN Northwest Regional
32.11Allison Abo20:52.0 PR   AK East Anchorage   Aug 27  Skyview Invite
33.9Shayna Wolery20:54.1 PR   AK Eagle River   Sep 10  Palmer Invitational
34.10Liz Burt20:57.0 PR   AK East Anchorage   Sep 24  Region IV Championships
35.9Ana Jager20:58.0 PR   AK East Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
36.9Megan Fink21:02.0   AK East Anchorage   Aug 27  Skyview Invite
11Madison Imig21:02.0   AK Dimond   Aug 27  Skyview Invite
38.12Molly Templin21:03.0 PR   AK Service   Sep 24  Region IV Championships
39.10Sarissa Lammers21:05.0   AK Chugiak   Aug 27  Skyview Invite
40.11Ann Spencer21:08.0   AK Service   Sep 24  Region IV Championships
41.11Christine Bottini21:10.4 PR   AK Eagle River   Sep 10  Palmer Invitational
42.11Alex Okeson21:15.0   AK Service   Aug 27  Skyview Invite
43.12Elizabeth Wheatall21:15.2 PR   AK Service   Sep 10  Palmer Invitational
44.11Sadie Smith21:15.4   AK Service   Sep 10  Palmer Invitational
45.12Gabrielle Markel21:15.7 PR   AK South Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
46.9Rachel Fischer21:25.4 PR   AK East Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
47.11Frances Larsen21:29.0   AK West Anchorage   Aug 27  Skyview Invite
10Mykaela McMullen21:29.0 PR   AK Service   Aug 27  Skyview Invite
49.9Sarah Cosgrave21:34.2   AK Service   Sep 10  Palmer Invitational
50.-Jade Wood Unk21:38.5 PR   AK South Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
51.12Paige Fletcher21:42.2   AK South Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
52.12kianna Wika21:44.0 PR   AK South Anchorage   Aug 27  Skyview Invite
53.12Alex Cress21:47.3 PR   AK South Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
54.12Hannah Souders21:47.7 PR   AK Service   Sep 10  Palmer Invitational
55.12Shannon Petersen21:51.2 PR   AK Dimond   Sep 2  Big Eight Pre Regions
56.9JoJo Fleischman21:52.0   AK West Anchorage   Aug 27  Skyview Invite
57.9Tara Fisher21:57.9 PR   AK Eagle River   Sep 10  Palmer Invitational
58.9Danielle Adler21:58.4 PR   AK South Anchorage   Sep 2  Big Eight Pre Regions
59.9Christine Richter22:04.8 PR   AK Service   Sep 10  Palmer Invitational
60.9Hali Young22:06.9   AK Chugiak   Sep 10  Palmer Invitational
61.9Taryn Hunt-Smith22:07.0   AK Service   Aug 27  Skyview Invite
62.12Katie Balcao22:11.0 PR   AK South Anchorage   Aug 27  Skyview Invite
63.10Taral Clayton22:13.0 PR   AK Dimond   Sep 24  Region IV Championships
64.10Hannah Seidl22:17.0   AK Dimond   Sep 24  Region IV Championships
65.9Sydney Huling22:18.9 PR   AK East Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
66.9Mariah Bennett22:19.0 PR   AK West Anchorage   Sep 24  Region IV Championships
67.10Holly Andrus22:22.0   AK Dimond   Oct 1  ASAA State Cross Country Championships
68.10Rachel Zafren22:23.3   AK Service   Sep 2  Big Eight Pre Regions
69.-Chayce Larson Unk22:26.0 PR   AK South Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
70.12Valerie Stewart22:32.9   AK Eagle River   Sep 10  Palmer Invitational
71.10Jocelyn Stanley22:33.0 PR   AK Service   Aug 27  Skyview Invite
9Laura Becia22:33.0 PR   AK East Anchorage   Sep 16  South at East Dual
12Devan Mandregan22:33.0   AK Dimond   Sep 24  Region IV Championships
74.11Hannah Short22:35.6   AK South Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
11Cheyanne Richardson22:35.6 PR   AK Eagle River   Sep 10  Palmer Invitational
76.10Megan Neale22:36.0   AK East Anchorage   Sep 24  Region IV Championships
77.10Ava Harren22:39.0 PR   AK Service   Sep 24  Region IV Championships
78.9Taylor Way22:44.0 PR   AK West Anchorage   Aug 27  Skyview Invite
79.10Paige Mohl22:46.0   AK South Anchorage   Sep 24  Region IV Championships
80.9Anna Campbell22:47.3   AK South Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
81.9Bridget Broek22:48.1 PR   AK Service   Sep 10  Palmer Invitational
82.12Deven Inch22:53.0 PR   AK East Anchorage   Sep 16  South at East Dual
83.9Alisa Aist22:55.1   AK Service   Sep 10  Palmer Invitational
84.11Heather Schoff22:55.7   AK South Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
85.10Sunny Jarvis-Mensof...22:56.0   AK West Anchorage   Sep 1  Eagle River Dual Meet
86.11Johanna Jeffryes22:57.1   AK Dimond   Sep 2  Big Eight Pre Regions
87.9Emily Decker23:02.3 PR   AK West Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
88.9Annika Flynn23:04.8 PR   AK South Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
89.10Kaitlin Miknich23:07.0 PR   AK Service   Aug 27  Skyview Invite
90.12Sarah Frankl23:09.7   AK Eagle River   Sep 10  Palmer Invitational
91.10Emily Biering23:10.7   AK East Anchorage   Sep 2  Big Eight Pre Regions
92.10Molly Lukes23:12.1 PR   AK South Anchorage   Sep 10  Palmer Invitational
93.12Lindsey Klueber23:13.0 PR   AK Dimond   Aug 27  Skyview Invite
94.10Maria Bourn23:14.6   AK Bartlett   Sep 10  Palmer Invitational
95.9Hailey Sandefur23:17.0   AK Eagle River   Aug 27  Skyview Invite
96.10Naella Lundell23:19.0   AK Chugiak   Sep 24  Region IV Championships
97.11Kelly Ireland23:19.3   AK Eagle River   Sep 2  Big Eight Pre Regions
98.12Katie Scanlon23:22.0 PR   AK South Anchorage   Sep 16  South at East Dual
99.11Melissa Knoch23:25.0 PR   AK West Anchorage   Aug 27  Skyview Invite
11Regina McDiffett23:25.0   AK East Anchorage   Sep 16  South at East Dual