Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12William Bragg15:10.0 PR   NJ Christian Brothers Academy   Oct 25  Shore Conference
2.11Tony Russell15:11.0   PA West Chester Henderson   Oct 26  PIAA District I Championships
3.12Brendan Shearn15:17.0 PR   PA North Schuylkill   Oct 17  Schuylkill League Championships
4.11Ross Wilson15:19.0   PA Council Rock North   Oct 26  PIAA District I Championships
5.11Reiny Barchet15:22.0 PR   PA West Chester Henderson   Oct 26  PIAA District I Championships
6.12Max Norris15:23.0 PR   PA Harriton   Oct 26  PIAA District I Championships
7.12Dan Savage15:23.9 PR   PA Cardinal O'Hara   Sep 29  Great American Cross Country Festival
8.11Brent Kennedy15:27.0   PA Kiski Area   Sep 8  Red, White, Blue Classic
9.10Kevin James15:27.4   PA Cardinal O'Hara   Sep 29  Great American Cross Country Festival
10.12Jack Macauley15:28.0 PR   PA North Penn (Lansdale)   Oct 26  PIAA District I Championships
11.12Ernie Pitone15:30.1 PR   PA Cardinal O'Hara   Sep 29  Great American Cross Country Festival
12.12Chris Berry15:30.2 PR   PA Central Bucks West   Oct 13  57th Annual William Tennent Invitational
13.12Vinny Todaro15:31.2   PA Big Spring   Sep 29  Carlisle Invitational
14.12Curt Jewett15:32.0 PR   PA Northeast Bradford   Oct 13  NTL Coaches' Invite
12Conner Quinn15:32.0 PR   PA Hatboro Horsham   Oct 26  PIAA District I Championships
16.11Ethan Martin15:35.0 PR   PA Fox Chapel   Sep 8  Red, White, Blue Classic
17.12Daniel Jaskowak15:36.0   PA Grove City Senior   Oct 18  Tri-State Coaches Association
12Connor Harriman15:36.0 PR   PA Pennsbury   Oct 26  PIAA District I Championships
19.12Austin Pondel15:36.3 PR   PA Corry Area   Sep 1  McDowell Invitational
20.12Aaron Valoroso15:38.0 PR   PA Towanda Area   Oct 13  NTL Coaches' Invite
21.12Mac Emery15:40.0   PA Council Rock North   Oct 26  PIAA District I Championships
22.12Rico Galassi15:44.0 PR   PA Holy Cross   Sep 28  Paul Short Run
11Christian Kazanjian15:44.0   PA Penncrest   Oct 26  PIAA District I Championships
24.12Sam Williams15:45.0 PR   PA Northeast Bradford   Oct 13  NTL Coaches' Invite
12Francis Ferruzzi15:45.0 PR   PA Upper Dublin   Oct 26  PIAA District I Championships
26.11Sam Webb15:47.0   PA Pennsbury   Oct 26  PIAA District I Championships
27.12Adam Bodine15:49.0 PR   PA Haverford Twp.   Oct 26  PIAA District I Championships
12Bobby Rimkis15:49.0 PR   PA West Chester Henderson   Oct 26  PIAA District I Championships
29.12Steve Yannacone15:50.0 PR   PA Unionville   Oct 26  PIAA District I Championships
30.11Greg Wagner15:51.0 PR   PA Jenkintown   Oct 18  Bicentennial Athletic League Championships
31.12Ben Ritz15:52.0 PR   PA Germantown Academy   Sep 28  Paul Short Run
32.12Sami Aziz15:52.1 PR   PA Germantown Friends   Oct 16  Friends Schools League Championship
33.12James Zingarini15:53.0 PR   PA Council Rock North   Oct 26  PIAA District I Championships
9Jake Brophy15:53.0   PA Central Bucks East   Oct 26  PIAA District I Championships
35.12Joey Steadman15:54.0 PR   PA Downingtown West   Oct 26  PIAA District I Championships
12Kenny Leidal15:54.0 PR   PA Downingtown West   Oct 26  PIAA District I Championships
37.12Brad Rivera15:54.8 PR   PA Bensalem   Oct 13  57th Annual William Tennent Invitational
38.12Ean DiSilvio15:55.0 PR   PA Taylor Allderdice   Sep 8  Red, White, Blue Classic
11Seamus Collins15:55.0   PA West Chester Henderson   Oct 26  PIAA District I Championships
40.10Eric Diestelow15:56.0   PA West Chester East   Oct 26  PIAA District I Championships
41.12Alec Brand15:57.0 PR   PA Central Bucks East   Aug 31  Eighth Annual John Sharp Viking Invitational
12Chris Coates15:57.0 PR   PA Bayard Rustin   Oct 26  PIAA District I Championships
11Chris Cummings15:57.0   PA West Chester East   Oct 26  PIAA District I Championships
44.12Ryan Archer15:58.0 PR   PA Vincentian Academy   Sep 8  Red, White, Blue Classic
45.11Matt Willig15:59.0 PR   PA Great Valley   Oct 26  PIAA District I Championships
46.12Tom Coyle15:59.9 PR   PA Lasalle College   Oct 25  PIAA District XII Championships
47.10Sam Ritz16:00.0   PA Germantown Academy   Sep 28  Paul Short Run
12Christian Sanders16:00.0 PR   PA Upper Merion Area   Oct 26  PIAA District I Championships
12Luke Jones16:00.0   PA Elk Lake   Nov 3  PIAA State Cross Country Championships
50.12Ryan Smathers16:00.6 PR   PA North East   Oct 20  D10 Region 4 Meet
51.11Kyle Francis16:00.7   PA Bensalem   Oct 13  57th Annual William Tennent Invitational
52.12Hunter Johnston16:01.0   PA Saegertown   Sep 8  Red, White, Blue Classic
53.12Jordan Jackson16:02.0 PR   PA Wellsboro Area   Oct 13  NTL Coaches' Invite
11Garrett Zatlin16:02.0 PR   PA Great Valley   Oct 26  PIAA District I Championships
11Alexander Balla16:02.0   PA Quakertown Comm Senior   Oct 26  PIAA District I Championships
56.12Ryan McGuire16:03.0 PR   PA Trinity Christian   Sep 8  Red, White, Blue Classic
12Dan Alexander16:03.0 PR   PA Lower Moreland   Oct 18  Bicentennial Athletic League Championships
58.12Jim Belfatto16:03.4   PA Cardinal O'Hara   Sep 29  Great American Cross Country Festival
59.12Chris Pastore16:03.9   PA Cardinal O'Hara   Sep 29  Great American Cross Country Festival
60.12Curtis Watro16:04.0 PR   PA Methacton   Oct 26  PIAA District I Championships
61.12Seamus Roddy16:06.0 PR   PA Mt Lebanon   Sep 8  Red, White, Blue Classic
62.12Liam Corcoran16:06.3   PA James Buchanan   Sep 29  Carlisle Invitational
63.12Josh Zemet16:07.0 PR   PA North Allegheny   Sep 8  Red, White, Blue Classic
12Brian Shields16:07.0 PR   PA Hampton   Sep 8  Red, White, Blue Classic
65.11Cordon Louco16:08.0   PA North Allegheny   Sep 8  Red, White, Blue Classic
12Ethan Louis16:08.0 PR   PA Cathedral Prep   Sep 8  Red, White, Blue Classic
12Jack Huemmler16:08.0 PR   PA Strath Haven   Sep 28  Paul Short Run
10Gordy Barchet16:08.0 PR   PA West Chester Henderson   Oct 26  PIAA District I Championships
12Connor Linse16:08.0 PR   PA Souderton Area   Oct 26  PIAA District I Championships
70.12Thomas Reinhart16:09.0 PR   PA Pine-Richland   Sep 8  Red, White, Blue Classic
71.12Alec Kunzweiler16:11.0 PR   PA Cumberland Valley   Sep 28  Paul Short Run
72.12Shawn Wolfe16:11.4 PR   PA Annville-Cleona   Sep 29  Carlisle Invitational
73.12Luke Schott16:12.0 PR   PA Franklin Regional   Sep 8  Red, White, Blue Classic
11Matt Kazanjian16:12.0   PA Penncrest   Oct 26  PIAA District I Championships
11Dylan Butera16:12.0 PR   PA Strath Haven   Oct 26  PIAA District I Championships
76.10Scott Seel16:13.0   PA North Allegheny   Sep 8  Red, White, Blue Classic
10Matt McGoey16:13.0   PA North Allegheny   Oct 6  Pittsburgh Central Catholic Invitational
78.10Colin Abert16:14.0   PA Easton Area   Aug 31  Lions Invitational
12Jon Faye16:14.0 PR   PA Hempfield Area (7)   Sep 8  Red, White, Blue Classic
11David Fowler16:14.0   PA Haverford Twp.   Sep 28  Paul Short Run
12Billy Wolffe16:14.0 PR   PA Great Valley   Oct 26  PIAA District I Championships
82.12Nate Hamilton16:14.6 PR   PA Hershey   Oct 13  Mid Penn Cross Country Championship
83.12Mike Meehan16:14.8 PR   PA North Allegheny   Oct 6  Pittsburgh Central Catholic Invitational
84.10Griffin Molino16:15.0   PA South Williamsport Area   Oct 25  PIAA District IV XC Championships
11Joe Logue16:15.0   PA Pennridge   Oct 26  PIAA District I Championships
11Billy Caldwell16:15.0   PA Downingtown East   Oct 26  PIAA District I Championships
12Aj Morgan16:15.0 PR   PA Central Bucks West   Oct 26  PIAA District I Championships
88.11Patrick Reilly16:15.4   PA Dallastown Area   Sep 29  Carlisle Invitational
89.12Chris Culley16:16.0   PA Moon Area   Sep 8  Red, White, Blue Classic
90.12Shawn Brown16:16.8 PR   PA Father Judge   Oct 13  57th Annual William Tennent Invitational
91.12Tom Seykora16:17.0 PR   PA Devon Preparatory   Oct 18  Bicentennial Athletic League Championships
12Michael Cassidy16:17.0 PR   PA Spring Ford   Oct 26  PIAA District I Championships
12Jon Colwell16:17.0 PR   PA Mifflin County   Oct 27  PIAA District VI Championships
94.11Seamus Love16:17.7   PA North Allegheny   Oct 6  Pittsburgh Central Catholic Invitational
95.12Emmett Watson16:18.0 PR   PA Canton Area   Oct 13  NTL Coaches' Invite
11Ricky Waltz16:18.0   PA West Chester Henderson   Oct 26  PIAA District I Championships
10Paul Power16:18.0   PA Spring Ford   Oct 26  PIAA District I Championships
98.12Matt Hayes16:18.6 PR   PA Cardinal O'Hara   Sep 29  Great American Cross Country Festival
99.11Mike Kane16:18.8 PR   PA William Tennent   Oct 13  57th Annual William Tennent Invitational
100.12Tyler Snider16:19.0 PR   PA Kiski Area   Sep 8  Red, White, Blue Classic

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.-Jessica Chau11:09.0 PR   PA Steel Valley   Oct 25  PIAA District VII Championship
2.11Courtney Smith17:36.0   PA Unionville   Oct 26  PIAA District I Championships
3.10Marissa Sheva17:45.0   PA Pennridge   Oct 26  PIAA District I Championships
4.12Stephanie Aldrich17:55.0 PR   PA West Chester Henderson   Oct 26  PIAA District I Championships
5.9Meridith Twomey17:56.0 PR   PA Villa Joseph Marie   Sep 8  45th Annual Mill Street Run
6.11Kara Steinke17:57.0 PR   PA Methacton   Oct 26  PIAA District I Championships
7.11Tessa Barrett17:58.7   PA Abington Heights   Oct 13  57th Annual William Tennent Invitational
8.11Emily Fisher18:06.0 PR   PA Unionville   Oct 26  PIAA District I Championships
9.10Brianna Schwartz18:07.0   PA Shaler Area   Sep 8  Red, White, Blue Classic
10.12Kate Scott18:08.0 PR   PA Council Rock North   Oct 26  PIAA District I Championships
11.9Olivia Sargent18:09.0   PA Pennsbury   Oct 26  PIAA District I Championships
12.9Mady Clahane18:10.0   PA Cumberland Valley   Sep 28  Paul Short Run
13.11Greta Lindsley18:14.0   PA Penn Manor   Sep 29  Carlisle Invitational
14.11Kennedy Weisner18:15.0   PA Elk County Catholic   Sep 1  Big Valley Invitational
15.9Anna Willig18:17.0 PR   PA Great Valley   Oct 26  PIAA District I Championships
16.12Tess Meehan18:18.0 PR   PA Haverford Twp.   Oct 26  PIAA District I Championships
17.11Mary Malone18:20.0   PA North Hills   Sep 8  Red, White, Blue Classic
12Ariel Pastore-Sebri...18:20.0 PR   PA Avon Grove   Oct 26  PIAA District I Championships
19.11Paige Stoner18:21.0   PA Pottsville Area   Oct 17  Schuylkill League Championships
12Sara Sargent18:21.0   PA Pennsbury   Oct 26  PIAA District I Championships
21.12Alyssa Radowsky18:22.0 PR   PA Garnet Valley   Oct 26  PIAA District I Championships
22.9Emory Griffin18:24.0 PR   PA Central Bucks West   Oct 26  PIAA District I Championships
23.12Meredith Reiche18:25.7 PR   PA Mt Saint Joseph Academy   Oct 16  AACA Championships
24.9Madeline Sauer18:26.0 PR   PA Pennsbury   Oct 26  PIAA District I Championships
25.10Olivia Young18:27.0   PA Unionville   Oct 26  PIAA District I Championships
12Anne Birkenmaier18:27.0 PR   PA Unionville   Oct 26  PIAA District I Championships
27.11Veronica Wheeler18:28.0 PR   PA Nazareth Academy Private   Sep 8  45th Annual Mill Street Run
10Gretchen Mills18:28.0 PR   PA Unionville   Oct 26  PIAA District I Championships
9Hannah Molloy18:28.0   PA Pennsbury   Oct 26  PIAA District I Championships
30.11Jillian Hunsberger18:30.0   PA Mt Lebanon   Sep 8  Red, White, Blue Classic
31.12Adair Gennocro18:34.0   PA St Marys Area   Sep 8  Harry Groves Spiked Shoe Invitational
11Kaitlin Poiesz18:34.0 PR   PA Central Bucks South   Oct 6  7th Annual Souderton Twilight Invitational
9Maddie Villalba18:34.0   PA Central Bucks West   Oct 26  PIAA District I Championships
11Erica Gray18:34.0 PR   PA Pennsbury   Oct 26  PIAA District I Championships
35.10Haasiyna Taylor18:34.1 PR   PA Mt Saint Joseph Academy   Oct 16  AACA Championships
36.12Marissa Durako18:35.0 PR   PA Holy Redeemer   Sep 28  Paul Short Run
12Casey Norton18:35.0 PR   PA Troy Area   Oct 25  PIAA District IV XC Championships
38.12Kelsey Ibarra18:36.0 PR   PA Central York   Sep 28  Paul Short Run
39.11Michelle Myland18:37.0 PR   PA Downingtown West   Oct 26  PIAA District I Championships
40.12Alyssa Brandis18:38.1 PR   PA Central Cambria   Sep 1  Bear Mountain River Run
41.11Gina Alm18:40.0 PR   PA Hampton   Sep 8  Red, White, Blue Classic
42.12Tessa Mundell18:41.0   PA Governor Mifflin   Sep 28  Paul Short Run
43.9Treicy Cedeno18:42.0 PR   PA Shikellamy   Oct 25  PIAA District IV XC Championships
44.12Elizabeth Weddikind18:44.0 PR   PA Pennsbury   Oct 26  PIAA District I Championships
45.12Carol Strock18:46.0 PR   PA Cumberland Valley   Sep 28  Paul Short Run
9Kelsey Potts18:46.0   PA Mt Lebanon   Oct 18  Tri-State Coaches Association
10Ali Valenti18:46.0 PR   PA North Penn (Lansdale)   Oct 26  PIAA District I Championships
48.12Julie Kocjancic18:47.0 PR   PA Mt Lebanon   Sep 8  Red, White, Blue Classic
49.8Grace Mancini18:48.8 PR   PA Cardinal O'Hara   Oct 25  PIAA District XII Championships
50.11Stephanie Hughes18:49.0 PR   PA Villa Joseph Marie   Sep 8  45th Annual Mill Street Run
51.9Phoebe Clowser18:50.0 PR   PA North Penn (Lansdale)   Oct 26  PIAA District I Championships
52.9Bernadette Prichard18:50.4 PR   PA Villa Maria Academy (Erie)   Oct 6  Harbor Creek Dirty Dawg Invitational
53.9Lotte Black18:51.0   PA Wissahickon   Oct 6  7th Annual Souderton Twilight Invitational
54.12Betsey Erlanger18:51.6 PR   PA Upper Saint Clair   Oct 11  Mingo Classic
12Emma Keenan18:51.6 PR   PA Gwynedd Mercy   Oct 16  AACA Championships
56.11Elizabeth Chikotas18:53.0   PA Saucon Valley   Aug 31  Lions Invitational
10Hannah Mansell18:53.0 PR   PA Governor Mifflin   Sep 28  Paul Short Run
10Jamie Constantino18:53.0 PR   PA Springside Chestnut Hill Academy   Oct 6  7th Annual Souderton Twilight Invitational
59.12Ariane Abadi18:54.8 PR   PA Radnor   Oct 20  Central League Championships
60.10Alexis O'Shea18:55.0   PA West Allegheny   Sep 8  Red, White, Blue Classic
61.12Rachel Sowinski18:56.0 PR   PA Holy Redeemer   Sep 28  Paul Short Run
11Samantha Snyder18:56.0 PR   PA Strath Haven   Oct 26  PIAA District I Championships
63.11Meghan Iatarola18:57.0   PA Central Bucks West   Oct 26  PIAA District I Championships
12Courtney Kern18:57.0 PR   PA North Penn (Lansdale)   Oct 26  PIAA District I Championships
65.12Kelly Larson18:58.0 PR   PA Neshaminy   Sep 8  45th Annual Mill Street Run
66.12Abby Dorrell18:59.0 PR   PA Unionville   Oct 26  PIAA District I Championships
67.10Amber Hontz19:00.0 PR   PA Bayard Rustin   Oct 26  PIAA District I Championships
68.12Kaitlyn Figurelli19:00.2 PR   PA Franklin Regional   Oct 6  Pittsburgh Central Catholic Invitational
69.12Erika Huffman19:01.0 PR   PA Wyalusing Valley Senior   Sep 5  Wyalusing Valley Lasagna Invitational
70.12Megan McGarrity19:01.2   PA Saint Basil Academy   Oct 16  AACA Championships
71.10Elizabeth Morris19:02.0   PA Central Bucks East   Oct 26  PIAA District I Championships
72.12Hanna Green19:03.0 PR   PA Greater Latrobe   Sep 8  Red, White, Blue Classic
10Bridgette Zerbe19:03.0 PR   PA Unionville   Oct 26  PIAA District I Championships
74.11Audrey Gordon19:04.0   PA Mt Lebanon   Sep 8  Red, White, Blue Classic
10Emily Schumaker19:04.0   PA Boyertown Area   Oct 26  PIAA District I Championships
12Gretchen Krause19:04.0 PR   PA Central Bucks West   Oct 26  PIAA District I Championships
77.10Erin O'Connell19:05.0   PA Pennsbury   Oct 26  PIAA District I Championships
78.9Julianna Kardish19:05.4 PR   PA Mt Saint Joseph Academy   Oct 16  AACA Championships
79.11DeeDee Shea19:05.7   PA Lower Dauphin   Oct 13  Mid Penn Cross Country Championship
80.12Caitlyn Sheva19:06.0   PA Pennridge   Aug 31  Eighth Annual John Sharp Viking Invitational
10Lindsey Gerlach19:06.0   PA Central Bucks West   Oct 26  PIAA District I Championships
82.11Regan Rome19:07.0   PA Dallas   Sep 1  Cliff Robbins Invitational
11Alice Puchalsky19:07.0 PR   PA Strath Haven   Oct 26  PIAA District I Championships
84.9Madeleine Davison19:09.0   PA North Allegheny   Oct 18  Tri-State Coaches Association
85.9Mikayla Stoudt19:10.0   PA Parkland   Nov 3  PIAA State Cross Country Championships
86.11Courtney Group19:10.3 PR   PA Chambersburg Area   Oct 6  Pittsburgh Central Catholic Invitational
87.12Valerie Santangelo19:10.5 PR   PA Saint Basil Academy   Oct 16  AACA Championships
88.12Marisa Hawley19:11.0 PR   PA Central Bucks East   Aug 31  Eighth Annual John Sharp Viking Invitational
11Tabitha Loftus19:11.0   PA Downingtown West   Oct 26  PIAA District I Championships
11Liz Mcgroaty19:11.0 PR   PA Garnet Valley   Oct 26  PIAA District I Championships
91.12Sarah Brzostek19:12.0 PR   PA Exeter Township   Sep 28  Paul Short Run
92.11Courtney Naser19:13.0   PA Haverford Twp.   Oct 26  PIAA District I Championships
10Jess Delviscio19:13.0   PA Bayard Rustin   Oct 26  PIAA District I Championships
94.12Teresa Ortiz19:13.4 PR   PA St Hubert Girls   Oct 25  PIAA District XII Championships
95.12Julie Friend19:13.8 PR   PA Uniontown Area   Sep 22  Everhart Invitational
96.9Mary Humphrey19:14.0   PA Fox Chapel   Sep 8  Red, White, Blue Classic
11Anja Weiler19:14.0   PA Downingtown East   Oct 26  PIAA District I Championships
98.11Brenna Twomey19:16.0 PR   PA Villa Joseph Marie   Sep 8  45th Annual Mill Street Run
11Gabi Broschard19:16.0 PR   PA Hershey   Sep 28  Paul Short Run
9Lydia Werner19:16.0 PR   PA Northeast Bradford   Oct 13  NTL Coaches' Invite