Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Levi Thomet14:43.9 PR   AK Kodiak   Oct 12  George Fox XC Classic
2.10Ty Jordan16:05.8   AK Chugiak   Sep 28  Region IV Championships
3.11Jordan Theisen16:12.7 PR   AK Kenai Central   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
4.11Jonah Theisen16:12.8   AK Kenai Central   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
5.11Max Donaldson16:13.7 PR   AK West Valley   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
6.12Seiji Takagi16:13.9 PR   AK South Anchorage   Oct 12  George Fox XC Classic
7.12Daniel Serventi16:17.4 PR   AK Grace Christian   Sep 17  ACS Dual
8.12Erich Hoefler16:17.9 PR   AK West Valley   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
9.11Levi Fried16:18.1   AK Kodiak   Aug 24  Skyview Invitational
10.11Larkin Lynch16:20.6 PR   AK West Anchorage   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
11.12Sam King16:21.7 PR   AK Lathrop   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
12.12Austin Monzon16:23.0 PR   AK Anchorage Christian   Aug 31  Whaler Invitational
13.12John Farr16:32.1   AK East Anchorage   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
14.10Derek Steele16:33.4   AK South Anchorage   Aug 24  Skyview Invitational
15.11Jonathan Koenig16:33.9 PR   AK West Valley   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
16.11Spencer Mitton16:35.4   AK South Anchorage   Aug 24  Skyview Invitational
17.12David McPhetres16:36.1 PR   AK Chugiak   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
18.11Gilly Szweda-Mittel...16:36.3   AK Service   Sep 28  Region IV Championships
19.10Kaleb Korta16:37.7   AK Galena   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
20.11Tristan Sayre16:40.7   AK West Valley   Aug 24  Skyview Invitational
21.12Jacob Volz16:40.8 PR   AK West Anchorage   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
22.12Matthew Moore16:44.0 PR   AK Seward   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
23.12Brandon Schafer16:44.6 PR   AK Colony   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
24.9Finn Walker16:47.7   AK West Anchorage   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
25.10Riley Howard16:48.0   AK Service   Oct 12  George Fox XC Classic
26.9Brian Britt16:52.0   AK West Anchorage   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
27.9Hamish Wolfe16:53.2   AK South Anchorage   Oct 12  George Fox XC Classic
28.12Pedro Ochoa16:54.0 PR   AK Homer   Sep 13  Frank Dieckgraff Invitational
29.12Lyon Kopsack16:54.2   AK Colony   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
30.12Boaz Sessom16:56.2 PR   AK Colony   Aug 17  Bartlett State Preview
31.12Hans Karlberg16:58.1 PR   AK Grace Christian   Sep 17  ACS Dual
32.11Alec Smith16:58.4   AK Eagle River   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
33.11Riley Moser16:59.0   AK Juneau Douglas   Sep 21  Juneau Cross Country Meet
34.10Roan Hall17:01.5   AK Chugiak   Sep 28  Region IV Championships
35.10Alize Arthur17:02.3   AK Juneau Douglas   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
36.11Michael Todd17:02.7   AK Anchorage Christian   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
37.11Graysen Sorensen17:02.9 PR   AK Grace Christian   Sep 17  ACS Dual
38.12Keaton Evans17:03.5 PR   AK Anchorage Christian   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
39.9Logan Mowry17:04.0   AK Lathrop   Sep 14  Delta Invitational
40.10Spencer Herron17:04.8   AK West Valley   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
41.11Paul Butera17:05.0   AK West Anchorage   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
42.12Ivan David Isaacs17:05.1   AK Grace Christian   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
43.12Konnor Petersen17:06.1 PR   AK West Anchorage   Sep 7  Big 8 Pre-Region Meet
44.12Alexander Daniels17:07.0 PR   AK Ketchikan   Sep 21  Juneau Cross Country Meet
45.11Johnny Elliott17:08.0   AK Juneau Douglas   Sep 21  Juneau Cross Country Meet
46.12Thomas O'Harra17:08.6 PR   AK East Anchorage   Sep 7  Big 8 Pre-Region Meet
47.10Brian Holst17:09.9 PR   AK Juneau Douglas   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
48.12Keegan Ragan17:10.0   AK Lathrop   Sep 28  Region VI Championships
49.10Spencer Woods17:11.0 PR   AK Kotzebue   Sep 21  NW Arctic Borough District Championships
50.9Lyle Chamberlain17:12.6   AK South Anchorage   Oct 12  George Fox XC Classic
51.12Peter Moma17:14.1   AK West Anchorage   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
52.12Adam Fletcher17:14.8 PR   WA Gig Harbor   Oct 23  Narrows League 3A/4A Championships
53.11Chandler Lokanin17:15.0   AK Dimond   Sep 7  Big 8 Pre-Region Meet
54.10Quincy Fuller17:15.5 PR   AK Kenai Central   Aug 24  Skyview Invitational
55.10Atticus Everett17:15.7 PR   AK West Anchorage   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
56.11Jesse Mayo17:16.0 PR   AK West Valley   Sep 14  Delta Invitational
57.11Travis Cooper17:18.0   AK Kenai Central   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
58.12Micah Hilbish17:18.9   AK Skyview (Closed 2014)   Sep 7  Palmer Invitational
59.11Christopher Llanos17:19.0   AK Ketchikan   Sep 28  Region V Championships
60.10Nate Graves17:19.4 PR   AK Anchorage Christian   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
61.12Luke McLaughlin17:20.0 PR   AK Grace Christian   Sep 21  Su-Valley Invitational
10Jacob Walsh17:20.0   AK Eagle River   Sep 28  Region IV Championships
63.11Andrew Spencer17:21.0   AK Houston   Sep 21  Su-Valley Invitational
64.11Anthony Rubina17:21.1   AK Kodiak   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
65.12Josh Laker17:23.1 PR   AK Grace Christian   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
66.9Keith Osowski17:23.5   AK Kodiak   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
67.11Michael Marshall17:24.0   AK Seward   Aug 31  Colony High School
68.9John Weaver17:25.3 PR   AK Chugiak   Aug 24  Skyview Invitational
69.10Hunter Thompson17:26.2   AK Service   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
70.12Daniel Tatarenko17:26.4 PR   AK Delta Junction   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
71.12Brenden Lee17:26.5   AK Wasilla   Sep 13  Frank Dieckgraff Invitational
72.10Dakota Peterson-Tho...17:26.8   AK Colony   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
73.9David Wilcox17:27.0   AK Sitka   Sep 21  Juneau Cross Country Meet
74.11Noah Tsigonis17:27.1 PR   AK Lathrop   Sep 28  Region VI Championships
75.12Nate Mole17:28.5   AK Kenai Central   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
76.12Andrew Caballa17:28.6 PR   AK Kodiak   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
77.9Ben Koenig17:28.9   AK West Valley   Aug 24  Skyview Invitational
78.11Michael Lohrey17:30.0   AK Thunder Mountain   Sep 28  Region V Championships
79.12Fox Michaud17:30.5   AK Kenai Central   Aug 24  Skyview Invitational
80.12Christian Wheeles17:31.0 PR   AK Grace Christian   Sep 21  Su-Valley Invitational
81.12Josh Vantrease17:31.9 PR   AK Homer   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
82.12Nicolas Wright17:32.0 PR   AK Thunder Mountain   Sep 28  Region V Championships
83.12Kaden Cullen17:33.0 PR   AK Valdez   Sep 21  Su-Valley Invitational
84.12Khalil English17:35.0   AK Thunder Mountain   Sep 28  Region V Championships
85.10Sam Hiltenbrand17:35.7 PR   AK West Valley   Sep 28  Region VI Championships
11Josiah Helken17:35.7 PR   AK Delta Junction   Sep 28  Region VI Championships
87.11Sergei Wegner17:36.0 PR   AK Valdez   Sep 21  Su-Valley Invitational
9Corey Box17:36.0   AK Juneau Douglas   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
89.12Tim Sorensen17:36.6   AK Chugiak   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
90.11Jordan Sondergaard17:37.0   AK Glennallen   Sep 28  Region II Championships
91.9Russell Healy17:37.1   AK Juneau Douglas   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
92.11Austin Bailly17:37.8   AK West Anchorage   Sep 28  Region IV Championships
93.10Will Balcao17:38.2   AK South Anchorage   Aug 24  Skyview Invitational
94.11Josh Miller17:40.0 PR   AK Anchorage Christian   Sep 21  Su-Valley Invitational
95.9Hunter Wonders17:40.8   AK South Anchorage   Sep 7  Big 8 Pre-Region Meet
96.12John Warren17:41.1 PR   AK Delta Junction   Sep 28  Region VI Championships
97.10Enoch Porter17:41.8   AK Lathrop   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
98.12Cole Johnson17:43.0 PR   AK Mt Edgecumbe   Sep 28  Region V Championships
99.10Bryce Gerald17:45.0   AK Wrangell   Sep 21  Juneau Cross Country Meet
100.11Miles King17:45.3   AK Bristol Bay   Oct 5  ASAA Cross Country Championships

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Allie Ostrander16:47.8   AK Kenai Central   Oct 12  George Fox XC Classic
2.9Briahna Gerlach18:05.0   AK Glennallen   Sep 21  Su-Valley Invitational
3.11Maddie Hall18:36.0 PR   AK Thunder Mountain   Sep 21  Juneau Cross Country Meet
4.10Taylee Nyquest18:37.0   AK Thorne Bay   Sep 21  Juneau Cross Country Meet
5.9Ruby (Alex) Mathis18:57.4 PR   AK Wasilla   Sep 13  Frank Dieckgraff Invitational
6.10Autumn Fournier18:58.1 PR   AK Lathrop   Oct 12  George Fox XC Classic
7.10Morgan Lash19:03.5   AK South Anchorage   Oct 12  George Fox XC Classic
8.10Olivia Hutchings19:07.7   AK Soldotna   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
9.10Kaitlyn Bailly19:20.1 PR   AK South Anchorage   Oct 12  George Fox XC Classic
10.9Jenna Difolco19:20.8 PR   AK West Valley   Oct 12  George Fox XC Classic
11.12Mariah Burroughs19:24.8   AK Wasilla   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
12.11Cheyenne Applegate19:26.6 PR   AK Grace Christian   Sep 17  ACS Dual
13.11Kayle Blackmore19:27.2   AK West Anchorage   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
14.11Dani McCormick19:27.4   AK Soldotna   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
15.12Brooke Lizotte19:29.0   AK Lathrop   Sep 14  Delta Invitational
16.9Megan Pitzman19:32.7   AK Homer   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
17.11Megan Kubichek19:33.7   AK Lathrop   Sep 28  Region VI Championships
18.10Maddy Boutet19:35.3 PR   AK West Anchorage   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
19.11Sara Hamberger19:41.5 PR   AK Cordova   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
20.9Maggie York19:42.5   AK West Anchorage   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
21.12Hannah Seidl19:44.1 PR   AK Dimond   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
22.9Ruby Woodings19:44.9   AK Palmer   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
23.12Grace Graham19:45.1   AK East Anchorage   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
24.11Megan Fink19:45.5   AK East Anchorage   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
25.10Barae Hirsch19:46.1 PR   AK West Anchorage   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
26.12Rosa Schmidt19:49.2   AK Nome-Beltz   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
9Cathelyne Powers19:49.2   AK Colony   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
28.10Molly Mitchell19:50.0   AK Homer   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
29.11Peggy Mathis19:51.8   AK Wasilla   Aug 24  Skyview Invitational
30.10Aislinn Waite19:52.0   AK Service   Sep 20  Quad Meet Service, West, South, Bartlett
31.11Nikole Boggs19:52.8   AK Eagle River   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
32.9Ursula Volz19:53.6 PR   AK West Anchorage   Aug 24  Skyview Invitational
33.9Hannah Brown19:56.2   AK South Anchorage   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
34.11Riley Burroughs19:57.0   AK Wasilla   Sep 13  Frank Dieckgraff Invitational
35.10Erica Heil19:57.3   AK Dimond   Aug 24  Skyview Invitational
36.10Daisy Nelson19:58.3   AK Soldotna   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
37.11Allison Hebard19:59.3   AK Lathrop   Oct 12  George Fox XC Classic
38.12Elle Arnold20:00.5   AK Grace Christian   Sep 17  ACS Dual
39.9Elisabeth Bowker20:04.9   AK Colony   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
40.12Kayla Rowe20:05.6 PR   AK Grace Christian   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
41.10Brooke Gottmeier20:06.8   AK West Valley   Oct 12  George Fox XC Classic
42.11Sadie Fox20:07.0 PR   AK Soldotna   Sep 17  Kenai Peninsula Borough Championships
43.11Harmony Wayner20:07.1 PR   AK Grace Christian   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
44.12Jodi Davis20:07.5 PR   AK Grace Christian   Sep 21  Su-Valley Invitational
45.10Naomi Welling20:11.0   AK Thunder Mountain   Sep 28  Region V Championships
46.10Acadia Graham20:14.4   AK East Anchorage   Aug 24  Skyview Invitational
47.11Emily Evans20:17.5 PR   AK South Anchorage   Oct 12  George Fox XC Classic
48.10Zoe Bigley20:18.5   AK Kodiak   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
49.12Katie Weddleton20:19.7   AK West Anchorage   Aug 24  Skyview Invitational
50.10Aurora Waclawski20:24.7   AK Homer   Sep 7  Palmer Invitational
51.9Veronica Stewart20:25.4   AK Eagle River   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
52.10Sara Hartke20:31.5   AK Chugiak   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
53.12Colette Ohotnicky20:34.4   AK Holy Family Academy   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
54.9Tatiana Harris20:34.9 PR   AK West Anchorage   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
55.11JoJo Fleischman20:37.5   AK West Anchorage   Aug 24  Skyview Invitational
56.9Emily Kubichek20:40.0 PR   AK Lathrop   Sep 14  Delta Invitational
12Grace Weller20:40.0 PR   AK Petersburg   Sep 28  Region V Championships
58.9Allison Shafer20:41.5 PR   AK Dimond   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
59.9Savannah Ulrich20:41.9 PR   AK South Anchorage   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
10Hannah Booher20:41.9   AK Chugiak   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
61.11Samantha Contreras20:46.0   AK Palmer   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
62.9Aspen Hansen20:47.0 PR   AK Craig   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
9Lauren Evarts20:47.0   AK Homer   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
64.9Coleen Geraghty20:47.7   AK Colony   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
65.12Eliza Walker20:48.0 PR   AK Juneau Douglas   Sep 28  Region V Championships
10Giorgie Michel20:48.0 PR   AK West Valley   Oct 12  George Fox XC Classic
67.9Peyton Young20:49.3   AK Eagle River   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
68.10Ziza Shemet Pitcher20:49.6   AK Homer   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
69.10Carlie Gellert20:50.4 PR   AK West Anchorage   Sep 28  Region IV Championships
70.11Claire Walker20:50.9   AK West Anchorage   Aug 24  Skyview Invitational
71.11Stephanie Allen20:51.0 PR   AK Valdez   Sep 21  Su-Valley Invitational
72.12Zoya Timoshenko20:54.0 PR   AK Delta Junction   Sep 14  Delta Invitational
12Kendall Maslen20:54.0 PR   AK Glennallen   Sep 21  Su-Valley Invitational
74.9Carolyne VanDenHoog...20:55.0 PR   AK Grace Christian   Sep 21  Su-Valley Invitational
75.10Bernadette Hartley20:56.0 PR   AK Su Valley   Sep 21  Su-Valley Invitational
12Tessa Wygant20:56.0   AK Kenny Lake   Sep 28  Region II Championships
77.11Alice Pfeiffenberge...20:56.3 PR   AK Seward   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
78.10Sarah Cool20:57.0 PR   AK Ketchikan   Sep 28  Region V Championships
10Katline Barrows20:57.0 PR   AK Juneau Douglas   Sep 28  Region V Championships
9Tori Seley20:57.0 PR   AK Ketchikan   Sep 28  Region V Championships
81.11Taryn Hunt-Smith20:58.2 PR   AK Service   Sep 7  Big 8 Pre-Region Meet
82.10Summer Frazier20:58.7   AK Eagle River   Sep 7  Big 8 Pre-Region Meet
83.9Sarah Laker20:59.2 PR   AK Grace Christian   Sep 17  ACS Dual
84.10Theresa Fernette20:59.3 PR   AK South Anchorage   Oct 12  George Fox XC Classic
85.10Emily Werner21:00.2   AK Soldotna   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
86.10Karina Zyatitsky21:00.9 PR   AK West Anchorage   Sep 28  Region IV Championships
87.9Abbigail Osgood21:03.5 PR   AK South Anchorage   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
88.12Tatjana Spaic21:05.7 PR   AK Colony   Aug 17  Bartlett State Preview
89.12Morgan Conrow21:06.0 PR   AK North Pole   Sep 14  Delta Invitational
90.10Naomi Kiekintveld21:07.0 PR   AK South Anchorage   Sep 20  Quad Meet Service, West, South, Bartlett
12Estie Dawson21:07.0 PR   AK Thunder Mountain   Sep 28  Region V Championships
92.9Carolynn Pype21:09.0   AK Bartlett   Sep 20  Quad Meet Service, West, South, Bartlett
93.12Alexis Crellin21:10.0 PR   AK Ketchikan   Sep 21  Juneau Cross Country Meet
11Sidney Riggs21:10.0 PR   AK Sitka   Sep 28  Region V Championships
95.12Hannah Tozier21:11.3   AK Nome-Beltz   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
96.12Emily Cusick21:13.4 PR   AK Grace Christian   Sep 21  Su-Valley Invitational
97.9Kate Paskievitch21:13.6   AK Eagle River   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
98.10Morgan Flynn21:13.7   AK East Anchorage   Aug 24  Skyview Invitational
99.10Kirsten Grismer21:15.8 PR   AK Eagle River   Oct 5  ASAA Cross Country Championships
100.10Fiona Pedrick21:16.3   AK Bartlett   Sep 28  Region IV Championships