Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Michael Hall15:10.4 PR   OH St Xavier (OH)   Sep 21  Trinity / Valkyrie Invitational
2.12Evan Stifel15:10.5 PR   OH St Xavier (OH)   Sep 21  Trinity / Valkyrie Invitational
3.12Mark Hadley15:10.7 PR   OH Boardman   Nov 2  OHSAA Division I State XC Championship
4.12Nick Elswick15:12.9 PR   OH Chardon   Sep 7  Tiffin Carnival
5.12Toby Hardwick15:21.4 PR   OH Newark Senior   Nov 2  OHSAA Division I State XC Championship
6.11Kyle Mau15:22.0   OH Hudson   Nov 2  OHSAA Division I State XC Championship
7.11Michael Vitucci15:28.2   OH St Xavier (OH)   Oct 19  OHSAA Southwest - Division I
8.12Ben Call15:29.3 PR   OH Lakota East   Oct 19  OHSAA Southwest - Division I
9.12Garrett Crichlow15:30.0 PR   OH Twinsburg   Oct 19  OHSAA Northeast - Division I
10.10Luke Wagner15:31.1   OH St Ignatius   Sep 14  Galion CC Festival
11.11Colin Burdette15:32.8   OH Hilliard Davidson   Sep 14  Galion CC Festival
12.12Jake Mandel15:34.6 PR   OH Dublin Jerome   Sep 28  Midwest Meet of Champions
13.12Kevin Blank15:35.1 PR   OH Solon   Sep 7  Tiffin Carnival
14.11Nick Grismer15:35.6   OH Mason   Oct 26  OHSAA Troy Region 4 - Division I
15.12Mitchell Leitch15:36.7 PR   OH Dublin Jerome   Nov 2  OHSAA Division I State XC Championship
16.12Brandon Gibson15:37.5 PR   OH Columbian   Oct 26  OHSAA Tiffin Region 2 - Division I
17.11Tevin Brown15:38.0 PR   OH St. Johns Jesuit   Sep 28  Midwest Meet of Champions
18.11Zack Buck15:38.1 PR   OH New Albany   Sep 14  Galion CC Festival
19.12Ryan Larkin15:39.8 PR   OH Centerville   Oct 26  OHSAA Troy Region 4 - Division I
20.11Jacob Kernell15:40.2 PR   OH Lake (Uniontown)   Aug 24  Claymont Cross Country Early Bird Invitationa...
21.12Garrett Knapik15:40.4 PR   OH Hilliard Davidson   Sep 21  Trinity / Valkyrie Invitational
22.12Andrew Johnston15:40.8   OH Olentangy Liberty   Oct 26  OHSAA Pickerington Region 3 - Division I
23.12Jake Brumfield15:41.0   OH Butler Senior   Sep 14  Alliance Invitational
24.12Eric McCabe15:41.1 PR   OH Hilliard Bradley   Sep 14  Galion CC Festival
25.12Patrick Ferguson15:44.3 PR   OH Tallmadge   Sep 28  Midwest Meet of Champions
26.12Tyler Lewis15:44.8 PR   OH Columbian   Sep 14  Galion CC Festival
27.12Matt Bromley15:45.1 PR   OH Sheridan   Sep 28  Midwest Meet of Champions
28.12Bobby Johnson15:45.5   OH McDonald   Nov 2  OHSAA Division III State XC Championship
29.12Austin Fasciana15:46.3   OH Avon   Sep 14  Galion CC Festival
30.11Dennis Maloney15:46.5   OH New Albany   Sep 14  Galion CC Festival
31.11Jared Stockmaster15:46.7 PR   OH Seneca East   Sep 14  Galion CC Festival
12Ryan Sullivan15:46.7 PR   OH Howland   Oct 19  OHSAA Northeast - Division I
33.12Tom Clark15:49.1   OH Mason   Nov 2  OHSAA Division I State XC Championship
34.12Dylan Dombi15:49.5 PR   OH Medina   Sep 14  Galion CC Festival
35.11JT Mackay15:50.0   OH Northmont Senior   Sep 14  Alliance Invitational
36.12Quentin Howell15:50.1 PR   OH Norwalk   Oct 26  OHSAA Tiffin Region 2 - Division I
37.11Brandon Avers15:50.5 PR   OH Otsego   Oct 19  OHSAA Northwest - Division II
38.12Zac Thompson15:50.7 PR   OH Mason   Oct 19  OHSAA Southwest - Division I
39.11Kane Dixon15:50.9 PR   OH Piketon   Oct 5  Unioto Invitational
40.11Cole Grabowski15:51.3 PR   OH St Xavier (OH)   Sep 21  Trinity / Valkyrie Invitational
41.12Nick Boatman15:51.8 PR   OH Lakewood   Oct 26  OHSAA Tiffin Region 2 - Division I
42.12Ethan Richter15:52.2 PR   OH Unioto   Oct 5  Unioto Invitational
43.11Leif McFrederick15:52.3   OH Ashland   Sep 14  Galion CC Festival
44.10Bradley Davis15:52.6   OH Dublin Jerome   Sep 21  Trinity / Valkyrie Invitational
45.12Chase Stewart15:53.4 PR   OH Dublin Jerome   Sep 28  Midwest Meet of Champions
12Nick Weaver15:53.4 PR   OH Lancaster   Sep 28  Midwest Meet of Champions
47.11George McCartney15:54.3 PR   OH Central Catholic (Toledo)   Oct 26  OHSAA Tiffin Region 2 - Division I
48.12Andrew Schille15:54.9 PR   OH Oak Hills   Oct 19  OHSAA Southwest - Division I
49.12Louis Guardiola15:56.2 PR   OH Ross (Fremont)   Oct 26  OHSAA Tiffin Region 2 - Division I
50.12Stephen Sparks15:56.5 PR   OH Lancaster   Sep 28  Midwest Meet of Champions
51.11Brad Eagan15:57.3   OH St Xavier (OH)   Oct 19  OHSAA Southwest - Division I
52.10Zach Zimmerman15:57.6   OH Pickerington North   Sep 14  Galion CC Festival
53.12Jason Willman15:58.0 PR   OH Seneca East   Sep 7  Tiffin Carnival
54.11Kevin White15:58.2   OH Wooster   Nov 2  OHSAA Division I State XC Championship
55.11Quintin Reiser15:58.7   OH Wauseon   Oct 19  OHSAA Northwest - Division II
56.12Alan Burns15:59.5 PR   OH Boardman   Nov 2  OHSAA Division I State XC Championship
57.10Colin Theis16:00.1   OH Buckeye   Sep 14  Galion CC Festival
12Andrew Lake16:00.1 PR   OH Kings   Sep 21  Trinity / Valkyrie Invitational
59.12Luke Evans16:00.2 PR   OH Grandview Heights   Oct 19  OHSAA Central - Division III
60.11Johnny McKeown16:00.8 PR   OH Hilliard Davidson   Sep 21  Trinity / Valkyrie Invitational
61.12Nick Schank16:01.7 PR   OH Twinsburg   Oct 19  OHSAA Northeast - Division I
62.10Stephen Jones16:01.8   OH Troy   Oct 26  OHSAA Troy Region 4 - Division I
63.11Zach Bons16:03.6   OH Dublin Coffman   Sep 14  Central Ohio CC Invitational
12Branden Nosker16:03.6 PR   OH Troy   Oct 26  OHSAA Troy Region 4 - Division I
65.10Jacob Long16:03.8   OH Cardington-Lincoln   Sep 14  Galion CC Festival
66.11Zane Sturts16:04.6   OH Lexington   Sep 14  Galion CC Festival
67.12Tyler Rickman16:05.0 PR   OH Lake (Millbury)   Sep 14  Lakota - Myron Cline Invitational
68.10Gavin Gaynor16:05.2   OH Hudson   Oct 26  OHSAA Youngstown Region 1 - Division I
69.12Sam Williams16:05.3 PR   OH Centerville   Sep 21  Trinity / Valkyrie Invitational
70.12Justin Reynolds16:05.6 PR   OH Rocky River   Oct 26  OHSAA Tiffin Region 2 - Division I
71.10Andrew Jordan16:06.0   OH Watkins Memorial   Sep 14  Galion CC Festival
12Chase Benson16:06.0 PR   OH Olentangy   Sep 14  Galion CC Festival
73.9Ben Ewert16:06.4   OH Beavercreek   Oct 26  OHSAA Troy Region 4 - Division I
74.12Michael Mangus16:07.0   OH Leesburg-Fairfield   Oct 5  Unioto Invitational
75.10Isaiah Gaines16:07.3   OH Findlay   Oct 26  OHSAA Tiffin Region 2 - Division I
76.12Tim Villari16:07.4 PR   OH Avon Lake   Oct 26  OHSAA Tiffin Region 2 - Division I
77.10Tristan Dahmen16:07.5   OH Maplewood   Nov 2  OHSAA Division III State XC Championship
78.10Wyatt Gardner16:07.7   OH Liberty Union   Sep 14  Galion CC Festival
79.11Luke Hoover16:08.1   OH Hilliard Davidson   Sep 21  Trinity / Valkyrie Invitational
80.11Ryan Kronk16:08.4 PR   OH Pickerington North   Sep 14  Galion CC Festival
81.11Brandon Mullins16:08.6 PR   OH Princeton   Aug 24  Bob Schul Invitational
12Adam Wise16:08.6   OH Lancaster   Oct 26  OHSAA Pickerington Region 3 - Division I
83.10Joe Polakowski16:08.7   OH Mentor   Sep 28  Midwest Meet of Champions
84.11David St. John16:09.1   OH St Francis De Sales   Oct 26  OHSAA Tiffin Region 2 - Division I
85.12Brad Miller16:09.4 PR   OH Bellbrook   Oct 26  OHSAA Troy Region 4 - Division I
11Tim Doyle16:09.4   OH Strongsville   Oct 26  OHSAA Tiffin Region 2 - Division I
87.10Joe Bistritz16:09.8   OH Chagrin Falls   Oct 12  CVC Championship meet
12Alex Shrock16:09.8 PR   OH Garaway   Oct 19  OHSAA East - Division III
89.12Jax Talbot16:10.0 PR   OH St Xavier (OH)   Sep 21  Trinity / Valkyrie Invitational
90.11Jimmy Barton16:10.2   OH Centerville   Sep 21  Trinity / Valkyrie Invitational
91.11Jon Anderson16:10.4 PR   OH Fort Frye   Nov 2  OHSAA Division III State XC Championship
92.11Carson Pipher16:10.6   OH Seneca East   Sep 14  Galion CC Festival
93.10Nick Stricklen16:11.1   OH Lexington   Sep 14  Galion CC Festival
94.11Harish Parabhakaran16:11.4 PR   OH Beavercreek   Nov 2  OHSAA Division I State XC Championship
95.9Tyler Polman16:11.6   OH Independence   Oct 12  CVC Championship meet
11Mason Moore16:11.6   OH Summit Country Day   Oct 26  OHSAA Troy Region 12 - Division III
97.12Alaeldin Tirba16:12.0   OH Turpin   Sep 7  Tiffin Carnival
98.11Brett Cortelletti16:12.1   OH Ontario   Sep 14  Galion CC Festival
99.10Daniel Reynolds16:12.3   OH Hilliard Darby   Oct 26  OHSAA Pickerington Region 3 - Division I
12Alex Barrientos16:12.3   OH Defiance   Oct 26  OHSAA Tiffin Region 6 - Division II

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.10Mary Kate Vaughn17:36.0 PR   OH Oakwood   Aug 24  Bob Schul Invitational
2.11Annie Heffernan17:50.0   OH St Ursula Academy (Cincinnati)   Oct 5  Portage Invitational
3.12Hannah Campbell18:00.9 PR   OH River Valley (Caledonia)   Oct 5  Harding Invitational
4.10Lainey Studebaker18:02.3   OH Centerville   Oct 26  OHSAA Troy Region 4 - Division I
5.11Sarah Kanney18:03.0   OH Coldwater   Aug 31  Greenville Treaty City Invitational
6.11Taylor Vernot18:04.4 PR   OH Wauseon   Nov 2  OHSAA Division II State XC Championship
7.12Christina Seas18:05.3 PR   OH Coldwater   Oct 26  OHSAA Tiffin Region 10 - Division III
8.12Christine Fredrick18:07.3 PR   OH Ursuline Academy   Oct 19  OHSAA Southwest - Division I
9.12Emma Hatch18:08.6 PR   OH Mother Of Mercy   Oct 26  OHSAA Troy Region 4 - Division I
10.12Jacquelyn Crow18:12.0   OH Lebanon   Sep 14  Alliance Invitational
11.11Brittany Atkinson18:17.0   OH Liberty Center   Oct 26  OHSAA Tiffin Region 10 - Division III
12.11Abbie VanFossen18:17.2 PR   OH Lakota East   Oct 19  OHSAA Southwest - Division I
13.12Allison Sinning18:18.5 PR   OH Tippecanoe   Oct 26  OHSAA Troy Region 8 - Division II
14.11Lilly Saniel-Banrey18:25.6   OH Hilliard Davidson   Oct 19  OHSAA Central - Division I
15.11Heather Sandvik18:26.8 PR   OH Westerville North   Sep 14  Central Ohio CC Invitational
16.11Claire Wiles18:26.9 PR   OH Olentangy Liberty   Sep 14  Galion CC Festival
17.11Catherine Finke18:27.5 PR   OH Ursuline Academy   Oct 26  OHSAA Troy Region 4 - Division I
18.11Kelsey Sandlin18:27.6 PR   OH Lincoln   Sep 14  Central Ohio CC Invitational
19.10Leah Ford18:30.6 PR   OH Mason   Oct 19  OHSAA Southwest - Division I
20.10Haley Hess18:31.3   OH Clay (Oregon)   Oct 26  OHSAA Tiffin Region 2 - Division I
21.12Erin Gyurke18:31.8   OH Clay (Oregon)   Sep 7  Tiffin Carnival
22.12Lillian Freundlich18:33.0 PR   OH Lexington   Oct 26  OHSAA Tiffin Region 6 - Division II
23.12Dorrian Jaffe18:33.1 PR   OH Upper Arlington   Sep 14  Central Ohio CC Invitational
24.10Ann Heuerman18:34.2   OH Upper Arlington   Sep 14  Central Ohio CC Invitational
25.9Emma Bryant18:35.0   OH Butler Senior   Sep 14  Alliance Invitational
12Sarra Taylor18:35.0   OH London   Nov 16  Mid-East XC Championships
27.10Rachel Wentworth18:36.2 PR   OH Garaway   Oct 19  OHSAA East - Division III
28.12Aundrea Busse18:37.0 PR   OH Springboro   Sep 14  Alliance Invitational
29.11Alexis Szivan18:38.3   OH Amherst Steele   Oct 26  OHSAA Tiffin Region 2 - Division I
30.11Julia Rizk18:38.9 PR   OH Columbus Academy   Oct 19  OHSAA Central - Division III
31.11Fallon Doyle18:39.7   OH St John Central   Oct 5  Cal Pokas OVAC XC Championships
32.10Jessica Finley18:40.0 PR   OH Grand Valley   Sep 10  Cardinal, Newbury, GV Tri
33.12Taylor Monheim18:41.4 PR   OH Perrysburg   Oct 26  OHSAA Tiffin Region 2 - Division I
34.9Olivia Connaughton18:41.8 PR   OH Walnut Hills   Oct 19  OHSAA Southwest - Division I
35.12Jordan Townsley18:43.2 PR   OH Miamisburg   Oct 26  OHSAA Troy Region 4 - Division I
36.10Cara Schildmeyer18:43.5 PR   OH Anderson   Oct 26  OHSAA Troy Region 4 - Division I
37.12Lindsey Myers18:43.8 PR   OH Princeton   Oct 26  OHSAA Troy Region 4 - Division I
38.9Ellie Brush18:44.2   OH Mason   Oct 19  OHSAA Southwest - Division I
39.10Louiza Wise18:44.9   OH Solon   Oct 26  OHSAA Youngstown Region 1 - Division I
40.11Leah Wallace18:45.4   OH Reynoldsburg   Sep 14  Galion CC Festival
41.9Kayla Parker18:48.4 PR   OH Bellbrook   Oct 26  OHSAA Troy Region 4 - Division I
42.12Madison Spreitzer18:49.3 PR   OH Woodridge   Nov 2  OHSAA Division II State XC Championship
43.12Alex Wainstein18:49.7 PR   OH Sylvania Southview   Oct 26  OHSAA Tiffin Region 2 - Division I
44.10Rachel Iacofano18:49.9   OH St Vincent-St Mary   Nov 2  OHSAA Division II State XC Championship
45.12Maddie Britton18:50.4   OH Bay   Sep 7  Tiffin Carnival
12Melinda Renuart18:50.4   OH Walsh Jesuit   Oct 26  OHSAA Youngstown Region 1 - Division I
47.11Jenna Liston18:50.6 PR   OH Circleville   Sep 28  Piketon Invitational
48.11Emily Franz18:50.8   OH Bishop Hartley   Sep 14  Central Ohio CC Invitational
49.12Mary Richardson18:50.9 PR   OH Newark Catholic   Oct 19  OHSAA Central - Division III
50.9Anna Brandt18:51.8   OH Rocky River   Oct 26  OHSAA Tiffin Region 2 - Division I
51.12Danielle Beranek18:53.0 PR   OH Beavercreek   Oct 26  OHSAA Troy Region 4 - Division I
52.10Jenna Hinds18:53.1 PR   OH St Mary Central Catholic   Sep 14  Lakota - Myron Cline Invitational
9Ailee Henderson18:53.1 PR   OH Mason   Oct 26  OHSAA Troy Region 4 - Division I
12Julia Mendiola18:53.1   OH St Vincent-St Mary   Nov 2  OHSAA Division II State XC Championship
55.12Mallory Fletcher18:53.2 PR   OH Springboro   Oct 26  OHSAA Troy Region 4 - Division I
56.12Ellie Adams18:53.5 PR   OH Summit Country Day   Sep 7  Tiffin Carnival
57.12MacKenzie Johnson18:53.8 PR   OH Loveland   Oct 19  OHSAA Southwest - Division I
58.12Susan Fain18:53.9 PR   OH Lexington   Sep 14  Galion CC Festival
59.11Hannah Tobler18:55.6   OH Colerain   Oct 19  OHSAA Southwest - Division I
60.12Katherine Lehman18:55.7 PR   OH Dover   Oct 19  OHSAA East - Division II
12Meredith Rintoul18:55.7 PR   OH Centerville   Nov 2  OHSAA Division I State XC Championship
62.11Rosie Menyhert18:56.2   OH Sycamore   Oct 19  OHSAA Southwest - Division I
63.10Jane Onders18:56.5   OH Hilliard Davidson   Oct 19  OHSAA Central - Division I
64.10Kayla Ste. Marie18:56.6 PR   OH Eaton   Oct 26  OHSAA Troy Region 8 - Division II
65.12Paige Saho18:56.7 PR   OH Indian Valley   Oct 19  OHSAA East - Division II
66.11Josie Woosley18:57.0 PR   OH Watkins Memorial   Sep 14  Galion CC Festival
11Samantha Stansbury18:57.0 PR   OH Chardon   Oct 19  OHSAA Northeast - Division I
68.10Olivia Warther18:57.1 PR   OH Dover   Oct 19  OHSAA East - Division II
69.11Emily Borchers18:57.2   OH Russia   Sep 7  Tiffin Carnival
9Maddie Dunlap18:57.2   OH Carrollton   Nov 2  OHSAA Division II State XC Championship
71.9Maggie Wagner18:57.9   OH St Joseph Academy   Nov 2  OHSAA Division I State XC Championship
72.12Michelle McKinney18:58.0   OH Eaton   Sep 14  Eaton Cross Country Invitational
73.10Carly Davis18:58.1   OH Dublin Jerome   Oct 19  OHSAA Central - Division I
74.10Stephanie Sherman18:58.2   OH Notre Dame Academy (Toledo)   Oct 26  OHSAA Tiffin Region 2 - Division I
10Athena Welsh18:58.2   OH St Thomas Aquinas   Nov 2  OHSAA Division III State XC Championship
76.11Geneva Sandridge18:58.6   OH Solon   Nov 2  OHSAA Division I State XC Championship
77.10Vanessa Pasadyn18:59.0   OH Brunswick Senior   Nov 2  OHSAA Division I State XC Championship
78.12Eliza Matt18:59.9 PR   OH New Albany   Oct 19  OHSAA Central - Division I
79.10Kelly McManus19:01.0 PR   OH Lakota West   Sep 14  Alliance Invitational
80.12Jacuelyn Crow19:01.1 PR   OH Lebanon   Aug 31  Lebanon Warrior Cross Country Invitational
81.11Aurora Turner19:01.4   OH Beavercreek   Nov 2  OHSAA Division I State XC Championship
82.11Kim Wolfe19:01.7 PR   OH Zane Trace   Nov 2  OHSAA Division II State XC Championship
83.12Meg Westerheide19:02.0 PR   OH Fort Loramie   Sep 14  Alliance Invitational
84.9Amanda Cusimano19:02.3   OH Bay   Nov 2  OHSAA Division II State XC Championship
85.11Kela Harkins19:02.7   OH Unioto   Oct 5  Unioto Invitational
12Isabella King19:02.7 PR   OH Turpin   Oct 26  OHSAA Troy Region 4 - Division I
87.12Meghan Harris19:03.1 PR   OH Centerville   Oct 26  OHSAA Troy Region 4 - Division I
88.12Chloe Binczyk19:03.6 PR   OH Shaker Heights   Oct 19  OHSAA Northeast - Division I
89.10Brooklyn Duewel19:03.9   OH Ashland   Oct 26  OHSAA Tiffin Region 2 - Division I
90.12Courtney Clody19:04.2 PR   OH Perrysburg   Oct 26  OHSAA Tiffin Region 2 - Division I
91.12Alex Groene19:05.1   OH Archbishop Alter   Nov 2  OHSAA Division II State XC Championship
92.10Abigail Dorn19:05.2   OH Whitmer   Oct 26  OHSAA Tiffin Region 2 - Division I
93.9Lindsey Scarton19:06.2   OH Berea-Midpark   Oct 26  OHSAA Tiffin Region 2 - Division I
94.12Miranda DiBiasio19:06.8   OH Berea-Midpark   Oct 26  OHSAA Tiffin Region 2 - Division I
95.12Paige Chamberlain19:06.9   OH Liberty Center   Nov 2  OHSAA Division III State XC Championship
96.11Ali Lachey19:07.1 PR   OH Grandview Heights   Oct 19  OHSAA Central - Division III
97.9Mackenna Curtis-Col...19:07.5   OH Lexington   Oct 26  OHSAA Tiffin Region 6 - Division II
98.9Elizabeth Ordeman19:08.0   OH Oakwood   Sep 14  Alliance Invitational
99.9Christina Nash19:08.3   OH Thomas Worthington   Oct 19  OHSAA Central - Division I
9Emily Zimmerman19:08.3   OH Cuyahoga Falls   Nov 2  OHSAA Division I State XC Championship