Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Olin Hacker15:33.4   WI Madison West   Sep 28  Roy Griak Invite
2.12Mitchell Bilitz15:36.0 PR   WI Winnebago Lutheran Academy   Sep 26  Horicon River Run
3.11Ryan Nameth15:45.1   WI Verona Area   Sep 28  Midwest Invite
4.12Taylor Floyd-Mews15:49.9   WI Wauwatosa West   Oct 11  WISCO Invite
5.12Ethan Moehn15:50.7 PR   WI Monroe   Sep 28  Midwest Invite
6.12Austin Pasch15:52.5 PR   WI Westby   Oct 26  WIAA D3 Sectional 5 - Westby
7.11Eric J. Brown, II15:53.6   WI Wisconsin Lutheran   Oct 25  WIAA D2 Sectional 8 - Shorewood
8.12Charlie Stahl15:53.7 PR   WI Shorewood   Oct 25  WIAA D2 Sectional 8 - Shorewood
9.12Taylor Floydmews15:55.9 PR   WI Wauwatosa East   Nov 2  WIAA Division 1 State XC Championship
10.12Tyson Miehe15:57.5   WI Darlington   Nov 2  WIAA Division 3 State XC Championship
11.12Trent Powell15:58.2 PR   WI River Falls   Nov 2  WIAA Division 1 State XC Championship
12.12Brett Harms15:58.9   WI Whitewater   Sep 28  Midwest Invite
13.11Tanner Daines15:59.1 PR   WI Appleton North   Oct 25  WIAA D1 Sectional 4 - Oshkosh North
14.12Hayden Aguirre16:01.3 PR   WI Madison La Follette   Sep 28  Midwest Invite
15.12Darin Lau16:01.8 PR   WI Immanuel Lutheran   Oct 25  WIAA D3 Sectional 4 - Boyceville
16.12Trevor Damkot16:02.0 PR   WI Sheboygan North   Oct 10  FRCC East Divisional Meet
17.12Jake Hirsbrunner16:02.3 PR   WI Monroe   Sep 28  Midwest Invite
18.12Aric Miller16:03.9 PR   WI West Bend West   Oct 25  WIAA D1 Sectional 4 - Oshkosh North
19.12Alec Miller16:05.0   WI West Bend West   Nov 2  WIAA Division 1 State XC Championship
20.10Jacob Hebior16:05.3   WI Westosha Central   Oct 26  WIAA D1 Sectional 10 - Kenosha Tremper
21.12Mitchell Kwapick16:07.8 PR   WI Muskego   Oct 26  WIAA D1 Sectional 7 - Muskego
22.11Evan Hatton16:08.2 PR   WI Stevens Point   Oct 26  WIAA D1 Sectional 2 - Stevens Point
23.11Will Simons16:09.7   WI Arrowhead   Nov 2  WIAA Division 1 State XC Championship
24.12Timothy Cote16:10.4 PR   WI Eau Claire Memorial   Nov 2  WIAA Division 1 State XC Championship
11Daniel Laluzerne16:10.4   WI Green Bay Preble   Nov 2  WIAA Division 1 State XC Championship
26.11Drew Dueck16:11.4 PR   WI Hartford Union   Oct 26  WIAA D1 Sectional 7 - Muskego
11Scott Seymour16:11.4   WI Kenosha Bradford   Oct 26  WIAA D1 Sectional 10 - Kenosha Tremper
28.12Chris Ganrude16:11.7 PR   WI La Crosse Logan   Sep 28  Midwest Invite
29.12Luke Versweyveld16:13.6   WI Kenosha Christian Life   Nov 2  WIAA Division 3 State XC Championship
30.11Derek Cruz16:14.3   WI Stevens Point   Oct 26  WIAA D1 Sectional 2 - Stevens Point
12Nick Zander16:14.3   WI McDonell Central   Nov 2  WIAA Division 3 State XC Championship
32.11Benji Eidenschink16:14.4   WI Nekoosa   Nov 2  WIAA Division 2 State XC Championship
33.11Ben Bitter16:14.5 PR   WI Wisconsin Lutheran   Oct 11  WISCO Invite
34.11Shamus Zenk16:15.0 PR   WI Sheboygan North   Oct 10  FRCC East Divisional Meet
35.11Sam Kuhlmann16:15.2   WI Shorewood   Oct 25  WIAA D2 Sectional 8 - Shorewood
36.10Dakota Kauffman16:15.7   WI Boscobel   Nov 2  WIAA Division 3 State XC Championship
37.12Stephen Browne16:16.0   WI Brookfield East   Oct 11  WISCO Invite
38.12Riley Huffman16:16.5 PR   WI Oshkosh North   Oct 25  WIAA D1 Sectional 4 - Oshkosh North
11Patrick Treacy16:16.5   WI Eau Claire Memorial   Oct 26  WIAA D1 Sectional 1 - Menomonie
40.12Sam Sheibley16:16.6 PR   WI Stevens Point   Oct 26  WIAA D1 Sectional 2 - Stevens Point
41.12Noah Stamsta16:17.9 PR   WI Waunakee   Sep 28  Midwest Invite
42.12Austin Zajkowski16:18.5   WI Oak Creek   Oct 26  WIAA D1 Sectional 10 - Kenosha Tremper
43.12Mitch Kwapick16:18.7 PR   WI Muskego   Nov 2  WIAA Division 1 State XC Championship
44.9Tannor Wagner16:19.2   WI Ashwaubenon   Nov 2  WIAA Division 1 State XC Championship
45.12Blake Reynolds16:20.0 PR   WI Onalaska   Oct 26  WIAA D1 Sectional 1 - Menomonie
46.9Gus Newcomb16:21.0   WI Middleton   Sep 28  Midwest Invite
47.11Kyler Lueck16:21.2   WI Wisconsin Lutheran   Nov 2  WIAA Division 2 State XC Championship
48.12Trey Horbinski16:21.6 PR   WI Necedah   Oct 26  WIAA D3 Sectional 5 - Westby
49.12Grant Pulver16:21.7 PR   WI McDonell Central   Oct 25  WIAA D3 Sectional 4 - Boyceville
50.12J.P. Nelson16:22.2 PR   WI Eau Claire Memorial   Nov 2  WIAA Division 1 State XC Championship
51.12Matt Hibshman16:22.5 PR   WI Onalaska   Oct 26  WIAA D1 Sectional 1 - Menomonie
52.12Paul Timm16:22.6 PR   WI Oconomowoc   Oct 26  WIAA D1 Sectional 7 - Muskego
53.11Keegan McCluskey16:23.0 PR   WI Janesville Parker   Nov 2  WIAA Division 1 State XC Championship
54.12Jack Kadidlo16:23.1 PR   WI Hudson   Oct 26  WIAA D1 Sectional 1 - Menomonie
55.12junior Quintero16:23.7 PR   WI Carmen/Arts/Pulaski   Oct 26  WIAA D1 Sectional 9 - Homestead
56.11Tyler Benson16:24.5   WI Waukesha West   Oct 26  WIAA D1 Sectional 7 - Muskego
57.12Noah Tostrud16:24.7 PR   WI Monroe   Sep 28  Midwest Invite
58.10Jack O'Neil16:25.6   WI Cedarburg   Oct 26  WIAA D1 Sectional 9 - Homestead
59.10Nicholas Rink16:25.7   WI Kimberly   Nov 2  WIAA Division 1 State XC Championship
60.11Joshua Janusiak16:26.0   WI South Milwaukee   Oct 26  WIAA D1 Sectional 8 - Brookfield Central
61.11Alex Martinez16:26.6   WI Badger   Nov 2  WIAA Division 1 State XC Championship
62.12Greg Greif16:27.6 PR   WI St. Mary Catholic   Oct 26  WIAA D3 Sectional 3 - Amherst
63.12Noah Mayberry16:27.7 PR   WI Hillsboro   Oct 26  WIAA D3 Sectional 5 - Westby
12Andrew Lindstrom16:27.7 PR   WI Madison West   Nov 2  WIAA Division 1 State XC Championship
65.12Kevin Ryan16:27.8   WI Kenosha St. Joseph   Nov 2  WIAA Division 3 State XC Championship
66.12Logan Steinhoff16:28.0 PR   WI Mount Horeb   Sep 28  Midwest Invite
11Daniel Nelson16:28.0 PR   WI West Allis Nathan Hale   Oct 26  WIAA D1 Sectional 8 - Brookfield Central
68.11Eagan Norman16:28.7   WI Port Washington   Nov 2  WIAA Division 1 State XC Championship
69.12Bryan Tomek16:29.1   WI Tomahawk   Nov 2  WIAA Division 2 State XC Championship
70.12Calvin Baumgartner16:29.4 PR   WI Neenah   Oct 25  WIAA D1 Sectional 4 - Oshkosh North
71.11Zach Lee16:29.5   WI Franklin   Oct 26  WIAA D1 Sectional 10 - Kenosha Tremper
72.12Andrew Pelto16:30.0 PR   WI Brookfield East   Oct 26  WIAA D1 Sectional 8 - Brookfield Central
73.12Ryan Carter16:30.2   WI Marquette University   Oct 11  WISCO Invite
74.12Emmett Stifler16:30.9   WI Wausau East   Oct 26  WIAA D1 Sectional 2 - Stevens Point
75.12Jacob Ohnstad16:31.1   WI Grantsburg   Nov 2  WIAA Division 3 State XC Championship
76.11Zachary Klokow16:31.3   WI Sheboygan South   Oct 25  WIAA D1 Sectional 4 - Oshkosh North
77.11Terry McMillan16:31.5   WI Monona Grove   Sep 28  Midwest Invite
78.12Cullen Bryla16:31.9 PR   WI Platteville   Sep 14  Luther All-American Invitational
79.12Walker Rynes16:32.8 PR   WI Brookwood   Oct 26  WIAA D3 Sectional 5 - Westby
80.11Jacob Rost16:33.4 PR   WI Oshkosh West   Oct 25  WIAA D1 Sectional 4 - Oshkosh North
81.11Sam Hinz16:33.6   WI Freedom   Oct 26  WIAA D2 Sectional 2 - Waupaca
82.12Isaiah Abt16:33.8 PR   WI Viroqua   Nov 2  WIAA Division 2 State XC Championship
83.12Nick Dreger16:34.0   WI Eau Claire North   Oct 26  WIAA D1 Sectional 1 - Menomonie
84.12Donald Clark16:34.1 PR   WI Hudson   Oct 26  WIAA D1 Sectional 1 - Menomonie
85.12Tripp Horbinski16:34.7 PR   WI Necedah   Oct 26  WIAA D3 Sectional 5 - Westby
86.11Josh Schraeder16:35.6   WI Nekoosa   Nov 2  WIAA Division 2 State XC Championship
87.12Isaiah George16:35.7 PR   WI Stevens Point   Oct 26  WIAA D1 Sectional 2 - Stevens Point
88.12Michael Flatley16:36.0 PR   WI Brookfield Central   Oct 26  WIAA D1 Sectional 8 - Brookfield Central
89.11Dylan Smith16:36.9 PR   WI Brookwood   Oct 26  WIAA D3 Sectional 5 - Westby
90.12Ryan Matzuk16:37.0   WI Marquette University   Oct 26  WIAA D1 Sectional 8 - Brookfield Central
91.12Alex Richardson16:37.3   WI Whitnall   Sep 28  Midwest Invite
92.12Aaron Broege16:37.4   WI Waukesha West   Oct 26  WIAA D1 Sectional 7 - Muskego
10Jaden Komprood16:37.4   WI Darlington   Nov 2  WIAA Division 3 State XC Championship
94.11Alex Erickson16:37.6   WI Muskego   Oct 26  WIAA D1 Sectional 7 - Muskego
95.10Kyle Cass16:37.7   WI DeForest   Oct 26  WIAA D1 Sectional 5 - DeForest
96.12Marek Sokolowski16:38.0 PR   WI Baraboo   Oct 26  WIAA D1 Sectional 5 - DeForest
97.12Henry Zold16:39.0 PR   WI Menomonie   Oct 19  Big Rivers Conference Championships
11Shane McNealy16:39.0   WI Westosha Central   Oct 26  WIAA D1 Sectional 10 - Kenosha Tremper
99.12Trevor Becker16:39.1   WI Germantown   Oct 26  WIAA D1 Sectional 9 - Homestead
11Adam Kramer16:39.1 PR   WI Mauston   Nov 2  WIAA Division 2 State XC Championship

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.10Aubrey Roberts18:59.0   WI Eau Claire Memorial   Sep 28  Roy Griak Invite
2.10Morgan Florsheim19:10.0   WI Shorewood   Sep 28  Roy Griak Invite
3.11Kennidi Knoblock19:29.0   WI Wausau East   Sep 28  Roy Griak Invite
4.11Annie Frisbie19:48.0   WI River Falls   Sep 28  Roy Griak Invite
5.12Alexandria Fons19:52.0   WI Franklin   Sep 28  Roy Griak Invite
6.12Elsie Myers19:58.7 PR   WI Bay Port   Sep 28  Roy Griak Invite
7.12Marissa Matushak20:00.0   WI Wausau West   Sep 28  Roy Griak Invite
8.10Miranda Miller20:02.2   WI Hudson   Sep 28  Roy Griak Invite
9.12Erin Wetzstein20:09.4   WI Hudson   Sep 28  Roy Griak Invite
10.11Jessica Reigh20:12.0   WI Notre Dame   Sep 28  Roy Griak Invite
11.12Haley Florsheim20:14.0 PR   WI Shorewood   Sep 28  Roy Griak Invite
12.10Kelley Gardipee20:20.0   WI Notre Dame   Sep 28  Roy Griak Invite
13.10Libby Brugger20:20.8   WI West Bend West   Sep 28  Roy Griak Invite
14.11Lily Paul20:23.0   WI Cedar Grove-Belgium   Sep 28  Roy Griak Invite
15.12Maddie Kelly20:33.0 PR   WI New Richmond   Sep 28  Roy Griak Invite
9Micaela Gayner20:33.0   WI Shorewood   Sep 28  Roy Griak Invite
17.10Kari Bertrang20:36.0   WI Eau Claire Memorial   Sep 28  Roy Griak Invite
18.11Rachel Anderson20:37.3   WI Hudson   Sep 28  Roy Griak Invite
19.12Monica Delgado20:37.7   WI Onalaska   Sep 28  Roy Griak Invite
20.9Maria Ehlinger20:39.0   WI Notre Dame   Sep 28  Roy Griak Invite
21.11Kaitlyn Gynnild20:39.8   WI Eau Claire Memorial   Sep 28  Roy Griak Invite
22.9Brianna Boecker20:44.0 PR   WI Menomonie   Oct 19  Big Rivers Conference Championships
23.11Brianna Ehlinger20:46.0 PR   WI Notre Dame   Sep 28  Roy Griak Invite
24.9Meg Knutson20:46.4   WI Bay Port   Sep 28  Roy Griak Invite
25.9Lauren Schilling20:47.9   WI Lakeland   Sep 28  Roy Griak Invite
26.10Ingrid Kilde20:50.0   WI Menomonie   Oct 19  Big Rivers Conference Championships
27.10Nicole Gilman20:56.1   WI Lakeland   Sep 28  Roy Griak Invite
12Maddie Reed20:56.1 PR   WI Bay Port   Sep 28  Roy Griak Invite
29.10Abby Janto21:00.0   WI West Bend West   Sep 28  Roy Griak Invite
30.11Kellyn LaMore21:00.7   WI Holmen   Sep 28  Roy Griak Invite
31.12Paige Peschel21:01.5 PR   WI Westfield/Montello   Sep 28  Roy Griak Invite
32.11Dannielle Dachel21:04.0 PR   WI Colfax   Sep 28  Roy Griak Invite
11Elena Smith21:04.0   WI Eau Claire Memorial   Sep 28  Roy Griak Invite
34.12Taylor Archibald21:05.0   WI Bay Port   Sep 28  Roy Griak Invite
35.11Catherine Luo21:09.3   WI Eau Claire Memorial   Sep 28  Roy Griak Invite
36.10Emma Nelson21:11.0   WI Northwestern   Sep 28  Roy Griak Invite
37.11Sierra Rabe21:14.3   WI Holmen   Sep 28  Roy Griak Invite
38.9Alexandra Dye21:15.0 PR   WI Menomonie   Oct 19  Big Rivers Conference Championships
39.12Sadie Kroll21:17.4   WI Hudson   Sep 28  Roy Griak Invite
40.10Hattie Plumb21:17.8   WI Bay Port   Sep 28  Roy Griak Invite
41.11Melanie Hansen21:18.0   WI Franklin   Sep 28  Roy Griak Invite
9Emma Welch21:18.0   WI Menomonie   Oct 19  Big Rivers Conference Championships
43.9Brenna Urmanski21:19.0   WI Wausau East   Sep 28  Roy Griak Invite
44.12Kylie LeGate21:19.5   WI Bay Port   Sep 28  Roy Griak Invite
45.9Zoe Smith21:20.1   WI Eau Claire Memorial   Sep 28  Roy Griak Invite
46.9Alexa Hosch21:21.2 PR   WI Onalaska   Sep 28  Roy Griak Invite
47.11Claire Skaletski21:22.0   WI Notre Dame   Sep 28  Roy Griak Invite
10Courtney Dressel21:22.0   WI Colfax   Sep 28  Roy Griak Invite
49.10Mackenzie Davis21:22.5   WI Onalaska   Sep 28  Roy Griak Invite
50.11Olivia Hanson21:22.9   WI Eau Claire Memorial   Sep 28  Roy Griak Invite
51.10Brianna Cochlin21:28.7   WI Onalaska   Sep 28  Roy Griak Invite
52.12Mara Wiebke21:28.8 PR   WI Onalaska   Sep 28  Roy Griak Invite
53.10Dempsey Fogarty21:29.0   WI Colfax   Sep 28  Roy Griak Invite
54.10Carley Mueller21:30.7   WI Bay Port   Sep 28  Roy Griak Invite
55.12Maya Kamrath21:31.0   WI Rice Lake   Sep 28  Roy Griak Invite
56.10Charlotte Dial21:32.1   WI Eau Claire Memorial   Sep 28  Roy Griak Invite
57.12Paige Nowaczyk21:32.7 PR   WI Sparta   Sep 28  Roy Griak Invite
58.10Kristen Burkel21:33.0   WI Notre Dame   Sep 28  Roy Griak Invite
59.9Abbagail Schotter21:34.0   WI Colfax   Sep 28  Roy Griak Invite
9Tessa Rayne21:34.0   WI River Falls   Sep 28  Roy Griak Invite
61.9Sydni Loose21:37.0   WI Cedar Grove-Belgium   Sep 28  Roy Griak Invite
62.10Hanna Guckenberg21:38.0   WI Eau Claire North   Sep 28  Roy Griak Invite
63.9Cortney Jarvey21:38.6   WI Bay Port   Sep 28  Roy Griak Invite
64.12Samantha Stone21:41.0   WI Rice Lake   Sep 28  Roy Griak Invite
12Kayla Gregar21:41.0 PR   WI New Lisbon   Sep 30  Melrose-Mindoro
66.12Laura Gould21:43.0 PR   WI Shorewood   Sep 28  Roy Griak Invite
67.11Mary Knutson21:43.7   WI Hudson   Sep 28  Roy Griak Invite
68.11Jorie Meyer21:44.0   WI Wausau East   Sep 28  Roy Griak Invite
10Olivea Eaton21:44.0   WI Wausau West   Sep 28  Roy Griak Invite
70.12Emma Clark21:45.0 PR   WI Notre Dame   Sep 28  Roy Griak Invite
71.11Nicole Hohn21:45.2   WI Bay Port   Sep 28  Roy Griak Invite
72.12Jenna Tomesh21:46.0   WI Rice Lake   Sep 28  Roy Griak Invite
12Joy Miller21:46.0   WI Rice Lake   Sep 28  Roy Griak Invite
10Veronica Letter21:46.0   WI Notre Dame   Sep 28  Roy Griak Invite
75.12Monica Sweet21:47.0   WI Franklin   Sep 28  Roy Griak Invite
76.12Katie Klappa21:48.6 PR   WI Lakeland   Sep 28  Roy Griak Invite
77.9Megan Kleyheeg21:49.0   WI Franklin   Sep 28  Roy Griak Invite
78.11Cassidy Ruhland21:51.6   WI Eau Claire Memorial   Sep 28  Roy Griak Invite
79.10Devyn Kenworthy21:55.2   WI Sparta   Sep 28  Roy Griak Invite
80.10Katherine Carlisle21:55.7   WI Onalaska   Sep 28  Roy Griak Invite
81.9Erin Schmidt21:58.0   WI Menomonie   Oct 19  Big Rivers Conference Championships
82.10Anna Patterson21:59.0   WI Notre Dame   Sep 28  Roy Griak Invite
83.12Molly Ison22:01.0   WI Cedar Grove-Belgium   Sep 28  Roy Griak Invite
84.9Sophia Smith22:03.8   WI Eau Claire Memorial   Sep 28  Roy Griak Invite
85.12Maddy Gierach22:04.0 PR   WI Franklin   Sep 28  Roy Griak Invite
86.10Faustina Zertler22:10.0   WI Menomonie   Sep 14  Menomonie Relays
9Ellen Peterson22:10.0   WI Menomonie   Oct 19  Big Rivers Conference Championships
88.9Elysia Hoopman22:12.0   WI Cedar Grove-Belgium   Sep 28  Roy Griak Invite
89.12Samantha Lemminger22:14.8 PR   WI West Bend West   Sep 28  Roy Griak Invite
90.12Paige VanRossum22:17.3 PR   WI Bay Port   Sep 28  Roy Griak Invite
91.10Andrea Miara22:21.0 PR   WI Menomonie   Oct 19  Big Rivers Conference Championships
92.11Peyton Olien22:23.0   WI New Richmond   Sep 28  Roy Griak Invite
93.12Breanna Buxrude22:24.0 PR   WI Menomonie   Sep 14  Menomonie Relays
10Anna Tristani22:24.0 PR   WI Notre Dame   Sep 28  Roy Griak Invite
95.11Meghan Rudquist22:26.1   WI Hudson   Sep 28  Roy Griak Invite
96.12Maddy Carlsen22:29.0   WI Rice Lake   Sep 28  Roy Griak Invite
97.9Morgan Courtney22:29.8   WI Lakeland   Sep 28  Roy Griak Invite
98.11Callie Mataczynski22:30.0   WI Wausau West   Sep 28  Roy Griak Invite
99.11Ali Casey22:31.0   WI River Falls   Sep 28  Roy Griak Invite
9Mallory Kelly22:31.0   WI New Richmond   Sep 28  Roy Griak Invite