Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Reilly Friedman15:05.1 PR   GA Galloway   Nov 29  NXN Southeast Regional
2.12Jack Henderson15:21.4 PR   GA Marietta   Nov 29  NXN Southeast Regional
3.12Logan Poteet15:30.0 PR   GA Kell   Nov 29  Foot Locker South Regional
4.12Kaleb McLeod15:30.6   GA Trinity Christian (Dublin)   Oct 25  GISA State Cross Country Championship
5.11Khayvonn Benson15:39.3 PR   GA Marietta   Oct 4  Great American XC Festival
12Stephen Martinez15:39.3 PR   GA St Pius X Catholic   Nov 29  NXN Southeast Regional
7.11Sam Bowie15:40.0   GA LaGrange   Nov 29  Foot Locker South Regional
8.11Sam Costa15:40.5   GA Mill Creek   Oct 4  Great American XC Festival
9.11Jake Shewbert15:44.0 PR   GA Flowery Branch   Oct 4  Wendy's Invitational
10.11Frank Pittman15:46.7   GA Marist   Oct 4  Great American XC Festival
11.11Davis Stockwell15:47.0 PR   GA Lakeside DeKalb   Nov 29  Foot Locker South Regional
12Mitchell Sanders15:47.0 PR   GA George Walton Comp   Nov 29  Foot Locker South Regional
13.12Quintin Miles15:49.0   GA North Hall   Nov 29  Foot Locker South Regional
14.12Hakeem Mustafaa15:50.8 PR   GA Shaw   Oct 4  Westover 33rd Invitational
15.11John Green15:52.0 PR   GA West Forsyth   Oct 4  Wendy's Invitational
16.12Alex Murfee15:54.3   GA Woodward Academy   Aug 23  Bob Blastow Early Bird
17.12Michael Perona15:55.0 PR   GA Etowah   Oct 4  Wendy's Invitational
18.12Spencer Fields15:55.4 PR   GA Darlington   Oct 4  Great American XC Festival
19.12Brennan Garriques15:58.0 PR   GA Creekview   Nov 29  Foot Locker South Regional
20.12Nik Calia15:59.3 PR   GA St Pius X Catholic   Sep 20  4th Annual Hare and Hounds
21.11Wright Calhoun16:00.9   GA Southland Academy   Oct 25  GISA State Cross Country Championship
22.11Jonathon Schwind16:01.0 PR   GA Lambert   Oct 4  Wendy's Invitational
12Carlos Torres16:01.0   GA Marietta   Nov 29  NXN Southeast Regional
24.12Owen Bailey16:01.5   GA Woodstock   Sep 27  Atlanta Classic
25.12Ahmed Jama16:02.0 PR   GA River Ridge   Nov 29  Foot Locker South Regional
12Tyler Jones16:02.0 PR   GA North Oconee   Nov 29  Foot Locker South Regional
27.10Ben Patterson16:02.7   GA Marietta   Nov 29  NXN Southeast Regional
28.11Abbas Abbkar16:03.0 PR   GA Clarkston   Aug 23  Bob Blastow Early Bird
12Ryan Peck16:03.0 PR   GA Wheeler   Nov 29  Foot Locker South Regional
30.11David Savic16:04.5   GA Marietta   Nov 29  NXN Southeast Regional
31.12Colton Atkinson16:05.9 PR   GA Marietta   Oct 4  Great American XC Festival
32.11George Meyer16:07.0 PR   GA St Pius X Catholic   Sep 20  4th Annual Hare and Hounds
11Jack Bluth16:07.0   GA Milton   Nov 29  Foot Locker South Regional
34.12Taylor Scarbrough16:08.9 PR   GA Cherokee   Oct 4  Westover 33rd Invitational
35.10Andrew Singh16:10.0   GA George Walton Comp   Nov 29  Foot Locker South Regional
36.11Devin Dixon16:10.2 PR   GA Eagle's Landing   Sep 27  Atlanta Classic
37.10Frank Crippen16:10.4   GA St Pius X Catholic   Oct 4  Great American XC Festival
38.12Ryan Kelly16:10.9 PR   GA St Pius X Catholic   Sep 20  4th Annual Hare and Hounds
39.12Brian Skoglind16:11.0 PR   GA West Forsyth   Oct 4  Wendy's Invitational
40.10Hayden Tullos16:11.8   GA Marietta   Nov 29  NXN Southeast Regional
41.11Matt McGorrey16:13.0 PR   GA Milton   Nov 29  Foot Locker South Regional
42.12Jonathan Pelham16:13.3 PR   GA LaGrange   Sep 20  Coach Daley Invitational
43.12Austin Thompson16:14.0   GA White County   Sep 20  4th Annual Hare and Hounds
12Graham Huff16:14.0 PR   GA Westminster   Oct 4  Wendy's Invitational
12Trent Johnson16:14.0 PR   GA Hebron Christian Academy   Nov 29  Foot Locker South Regional
46.11Evan Downs16:14.4 PR   GA Westminster   Oct 25  GISA State Cross Country Championship
47.12Justin Weegar16:14.6   GA Evans   Aug 23  Bob Blastow Early Bird
48.12Cole Thornton16:14.7 PR   GA North Oconee   Sep 27  Atlanta Classic
49.12Noah Hulett16:15.0 PR   GA East Jackson   Nov 29  Foot Locker South Regional
50.-Austin Cambell16:15.3 PR   GA Forsyth Central   Aug 23  Bob Blastow Early Bird
51.12Tim O'Connell16:16.1 PR   GA Marietta   Nov 29  NXN Southeast Regional
52.12Brian Matthews16:17.0 PR   GA Etowah   Oct 4  Wendy's Invitational
53.12Gidey Sahlu16:17.6 PR   GA Clarkston   Aug 23  Bob Blastow Early Bird
54.10Chase Kennedy16:17.8   GA East Jackson   Aug 30  12th Annual Fall Runaway
55.12Isaac Penman16:18.3   GA Peachtree Ridge   Oct 4  Great American XC Festival
56.11Tyler Barber16:18.6   GA Mountain View   Aug 30  12th Annual Fall Runaway
12David Giuliano16:18.6 PR   GA Brookwood   Oct 4  Great American XC Festival
58.12Christian Nix16:20.3 PR   GA East Paulding   Aug 23  Bob Blastow Early Bird
59.12Christian Bowles16:21.1   GA Lakeside Evans   Sep 13  Furman Cross Country Classic
60.12Patrick Grace16:21.4 PR   GA St Pius X Catholic   Sep 20  4th Annual Hare and Hounds
61.10Dax Willette16:21.5   GA Rockdale County   Aug 30  Saucony Battle of Atlanta
62.12Parker Wall16:22.0 PR   GA Etowah   Oct 4  Wendy's Invitational
63.12Stephen Swindell16:22.3 PR   GA Lassiter   Aug 23  Bob Blastow Early Bird
64.11Noah Hollis16:22.9   GA Mill Creek   Oct 4  Great American XC Festival
65.12Robby Keough16:23.0   GA Whitefield Academy   Aug 30  Saucony Battle of Atlanta
66.10Wilson Moore16:23.5   GA Chapel Hill   Aug 23  Bob Blastow Early Bird
67.10Sean Parker16:23.6   GA Pickens   Aug 30  Saucony Battle of Atlanta
68.10Ermais Tewolde16:24.3 PR   GA Druid Hills   Oct 18  Sharptop Invitational
69.12Lance Smith16:24.8 PR   GA Alexander   Aug 23  Bob Blastow Early Bird
12Colson Hagan16:24.8 PR   GA Hebron Christian Academy   Oct 4  Great American XC Festival
71.12Joshua Warren16:25.0 PR   GA Starr's Mill   Nov 29  Foot Locker South Regional
72.12Daniel Glick16:25.4 PR   GA Rome   Sep 13  Furman Cross Country Classic
73.11Bjorn Leicher16:25.7 PR   GA Cambridge   Aug 23  Bob Blastow Early Bird
74.12Hank Grogan16:26.0 PR   GA Lambert   Oct 4  Wendy's Invitational
11Cole Matthews16:26.0 PR   GA Northview   Nov 29  Foot Locker South Regional
11Parker Nail16:26.0 PR   GA Whitewater   Nov 29  Foot Locker South Regional
77.10Jordan Ashwood16:26.7 PR   GA Mill Creek   Oct 4  Great American XC Festival
78.12Rob Ray16:27.8 PR   GA Perry   Oct 4  Westover 33rd Invitational
79.12Michael Hans16:27.9   GA Oconee County   Nov 29  NXN Southeast Regional
80.11Nate Reichard16:28.5   GA Peachtree Ridge   Oct 4  Great American XC Festival
81.12Ben Murray16:28.9   GA Woodward Academy   Aug 23  Bob Blastow Early Bird
82.12Miles Yapp16:29.1 PR   GA Brookwood   Sep 6  Covered Bridge Run
83.12Michael Fadeley16:30.2 PR   GA Brookwood   Oct 4  Great American XC Festival
12Chris O'Brien16:30.2   GA Brookwood   Oct 4  Great American XC Festival
85.10Jacob Ressler16:30.4   GA St Pius X Catholic   Sep 20  4th Annual Hare and Hounds
12Joshua Wehner16:30.4 PR   GA North Cobb Comp   Oct 4  Great American XC Festival
12Tyler Allan16:30.4 PR   GA Collins Hill   Oct 11  Gene Mullins Invitational
88.10Allen Clark16:30.5   GA Lakeside Evans   Nov 8  GHSA AAAAA State Cross Country Championships
89.11Gavin Childers16:30.8   GA Mill Creek   Oct 4  Great American XC Festival
90.12Collin Silliman16:31.0   GA Woodward Academy   Nov 29  Foot Locker South Regional
91.12Drew Sands16:31.2   GA Woodward Academy   Aug 23  Bob Blastow Early Bird
92.11Chance Roe16:31.4 PR   GA Lowndes   Oct 4  Westover 33rd Invitational
93.12Derick Kinyanjui16:32.3 PR   GA Hiram   Aug 23  Bob Blastow Early Bird
94.12Cedric Roberts16:33.0 PR   GA Redan   Nov 29  Foot Locker South Regional
95.9Jacob Mcleod16:33.1   GA Trinity Christian (Dublin)   Oct 25  GISA State Cross Country Championship
96.9Awet Fitwi16:33.4 PR   GA Clarkston   Aug 23  Bob Blastow Early Bird
97.12Kumail Kazmi16:34.6 PR   GA Parkview   Oct 4  Great American XC Festival
98.11Charlie Webb16:34.9 PR   GA Forsyth Central   Aug 23  Bob Blastow Early Bird
99.10Tyler Whorton16:35.0   GA Alexander   Aug 23  Bob Blastow Early Bird
11Don Harp16:35.0   GA Whitewater   Nov 29  Foot Locker South Regional

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Emma Grace Hurley17:15.0 PR   GA Fellowship Christian   Nov 29  Foot Locker South Regional
2.12Morgan Ilse17:21.7 PR   GA Marist   Nov 29  NXN Southeast Regional
3.11Lindsay Billings17:24.0 PR   GA Northview   Nov 29  Foot Locker South Regional
4.12Avery Bussjager17:47.0 PR   GA George Walton Comp   Nov 29  Foot Locker South Regional
5.11Savannah Carnahan17:51.0   GA South Forsyth   Nov 29  Foot Locker South Regional
6.9Kaylee DuPont17:53.0 PR   GA South Forsyth   Nov 29  Foot Locker South Regional
7.10Serena Tripodi17:57.2   GA The Lovett   Nov 29  NXN Southeast Regional
8.11Jenna Gearing18:02.4 PR   GA White County   Sep 20  4th Annual Hare and Hounds
9.11Kathryn Foreman18:02.8   GA Landmark Christian   Sep 20  Coach Daley Invitational
10.12Shannon Fair18:13.0 PR   GA Aquinas   Nov 29  Foot Locker South Regional
11.10Audrey Honiotes18:14.0   GA Hart County   Nov 29  Foot Locker South Regional
12.10Liz Galarza18:16.0   GA West Forsyth   Oct 4  Wendy's Invitational
13.10Nicole Fegans18:19.9   GA Landmark Christian   Sep 20  Coach Daley Invitational
14.12Alexandra Melehan18:21.0 PR   GA Woodstock   Nov 29  Foot Locker South Regional
15.12Kingsley Green18:23.0 PR   GA Etowah   Oct 4  Wendy's Invitational
16.12Mary Jeanne Assinzo18:24.9 PR   GA Marietta   Oct 4  Great American XC Festival
17.11Mary Claire Solomon18:27.0 PR   GA Blessed Trinity   Nov 29  Foot Locker South Regional
18.11Hannah Petit18:30.0   GA Mill Creek   Nov 29  Foot Locker South Regional
19.9Anna Marian Block18:34.7   GA Athens Academy   Oct 11  Gene Mullins Invitational
20.11Anna Barefield18:35.0 PR   GA Northview   Nov 29  Foot Locker South Regional
21.12Caitie Faust18:35.3 PR   GA Marist   Nov 29  NXN Southeast Regional
22.11Anna Hayden18:39.0 PR   GA Riverwood International   Aug 23  Bob Blastow Early Bird
23.9Josie Wirtz18:39.6   GA Marist   Nov 29  NXN Southeast Regional
24.10Elizabeth Graves18:42.0   GA Riverwood International   Nov 29  Foot Locker South Regional
25.11Yanely Gomez18:44.0 PR   GA Grayson   Nov 29  Foot Locker South Regional
26.10Sara Scales18:44.4 PR   GA Mill Creek   Oct 4  Great American XC Festival
27.11Ashley Kehoe18:45.2   GA Pope   Oct 4  Westover 33rd Invitational
28.10Lauren Flynt18:50.3   GA Brookwood   Oct 4  Great American XC Festival
29.11Stephanie Ward18:50.6   GA Darlington   Oct 4  Great American XC Festival
30.12Catie Faust18:50.9 PR   GA Marist   Sep 20  Trinity / Valkyrie Invitational
31.9Camryn Petit18:52.7   GA Mill Creek   Oct 4  Great American XC Festival
32.9Elizabeth Funderbur...18:54.9   GA Colquitt County   Oct 4  Westover 33rd Invitational
33.9Sarah Foreman18:56.3   GA Landmark Christian   Sep 20  Coach Daley Invitational
34.12Rebecca Dow18:59.9   GA Marietta   Oct 4  Great American XC Festival
35.10Milicent Bergey19:01.0   GA South Forsyth   Nov 29  Foot Locker South Regional
36.11Kyla Resnick19:09.0   GA Etowah   Oct 4  Wendy's Invitational
37.9Delaney Graham19:09.6   GA Westminster   Sep 27  Atlanta Classic
38.12Ruthie Powell19:13.9   GA The Heritage   Oct 25  GISA State Cross Country Championship
39.11Kayla Dawson19:17.0   GA Marietta   Nov 29  Foot Locker South Regional
40.10Melody Weiler19:18.1 PR   GA Parkview   Oct 4  Great American XC Festival
41.9Sophia West19:18.5   GA Paideia   Nov 29  NXN Southeast Regional
42.12Marlaina Schwab19:19.9 PR   GA Marist   Nov 29  NXN Southeast Regional
43.11Shelby Rensel19:20.0 PR   GA Etowah   Oct 4  Wendy's Invitational
10Olivia Terwilliger19:20.0   GA Kell   Nov 29  Foot Locker South Regional
45.10Kendall Nelson19:24.0   GA Marist   Nov 29  NXN Southeast Regional
46.12Caitlyn Farrell19:24.7   GA Cherokee   Oct 4  Westover 33rd Invitational
47.12Amy Ruiz19:26.3 PR   GA Milton   Sep 13  Knights Crossing Invitational
48.11Virginia Moore19:26.5   GA Deerfield-Windsor Upper   Oct 25  GISA State Cross Country Championship
49.12Emily Poole19:27.5 PR   GA Heritage (Catoosa)   Sep 27  Atlanta Classic
50.12Jocelyn Brown19:30.0 PR   GA Johnson Ferry Christian Academy   Nov 29  Foot Locker South Regional
51.11Alyssa LeClaire19:30.3   GA McIntosh   Sep 20  Coach Daley Invitational
52.11Rachel VanAmburgh19:31.4   GA Roswell   Sep 27  Atlanta Classic
53.11Brittany Powell19:34.4   GA Pope   Oct 4  Westover 33rd Invitational
54.12Emily Harrast19:35.4 PR   GA Marist   Oct 4  Great American XC Festival
55.12Lauren Hooper19:35.6 PR   GA Darlington   Oct 4  Great American XC Festival
56.10Emma Sidman19:35.8   GA The Lovett   Oct 4  Westover 33rd Invitational
57.11Riley Burr19:35.9   GA Milton   Oct 11  Gene Mullins Invitational
58.9Samantha Cameron19:36.0   GA Dunwoody   Nov 29  Foot Locker South Regional
59.9Lindsey Grater19:37.8   GA Chestatee   Oct 18  Sharptop Invitational
60.11Ansley Heavern19:38.0   GA Dunwoody   Nov 29  Foot Locker South Regional
61.12Rebecca Entrekin19:38.7   GA St Pius X Catholic   Oct 4  Great American XC Festival
62.11Ashley Wood19:39.0   GA The Heritage   Nov 29  Foot Locker South Regional
63.12Holly Gunder19:42.7 PR   GA Brookwood   Oct 4  Great American XC Festival
64.11Breck Jones19:43.3   GA North Cobb Christian   Oct 7  Cass/Cartersville Invitational
65.10Betty Jackson19:43.8 PR   GA Eagle's Landing   Oct 4  Westover 33rd Invitational
66.11Ellunde Montgomery19:44.7   GA Union Grove   Aug 23  Bob Blastow Early Bird
67.12Juanita Pardo19:44.9   GA Milton   Oct 11  Gene Mullins Invitational
68.10Kenedy Thorne19:45.4   GA Alpharetta   Aug 23  Bob Blastow Early Bird
12Christie Sanders19:45.4   GA George Walton Comp   Aug 30  Memphis Twilight Classic
70.10Alyssa Hooker19:45.7   GA Lakeside Evans   Nov 8  GHSA AAAAA State Cross Country Championships
71.10Mattie Rountree19:46.1   GA Harrison   Sep 27  Gulf Coast Stampede
72.9Kira Stanley19:46.2   GA Harrison   Sep 27  Gulf Coast Stampede
73.9Emma Rose Bagwell19:46.3   GA Blessed Trinity   Aug 23  Bob Blastow Early Bird
74.10Rachel Ward19:47.8 PR   GA McIntosh   Sep 20  Coach Daley Invitational
75.12Allyssa Sheffield19:48.0   GA East Paulding   Aug 23  Bob Blastow Early Bird
10Mackenzie Morse19:48.0 PR   GA Lowndes   Nov 29  Foot Locker South Regional
77.11Madison Fowler19:50.0   GA Etowah   Oct 4  Wendy's Invitational
78.9Ashley McMahon19:50.7   GA Whitewater   Sep 27  Atlanta Classic
79.12Caitlin Craft19:51.9 PR   GA Heritage (Catoosa)   Sep 27  Atlanta Classic
80.10Reagan Poteet19:54.0   GA Kell   Nov 29  Foot Locker South Regional
81.9Jamie Holodak19:54.3   GA Augusta Prep   Oct 25  GISA State Cross Country Championship
82.11Katie Glenn19:56.7   GA St Pius X Catholic   Oct 4  Great American XC Festival
83.11Dara Niemi19:57.0 PR   GA West Forsyth   Oct 4  Wendy's Invitational
84.10Maddie Heller19:57.1   GA Blessed Trinity   Aug 23  Bob Blastow Early Bird
85.11Margaret Maxwell19:57.2 PR   GA Westminster   Sep 27  Atlanta Classic
86.9Mary Valli19:57.5   GA Starr's Mill   Nov 8  GHSA AAAAA State Cross Country Championships
87.11Kelly May Sheehan19:58.1   GA Dunwoody   Sep 27  Darlington XC Festival
88.9Grace Clements19:58.4   GA Bremen   Aug 23  Bob Blastow Early Bird
89.10Gabby Bunnell19:58.5 PR   GA Westminster   Sep 27  Atlanta Classic
90.12Makayla Ellis19:59.6   GA North Hall   Aug 23  10th Annual NEGA Cross Country Championships
91.9Sarika Temme-Bapat19:59.7   GA Northview   Nov 8  GHSA AAAAAA State Cross Country Championships
92.12Jinni Pethel20:01.2 PR   GA Hiram   Aug 23  Bob Blastow Early Bird
93.10Morgan Mihalis20:01.6   GA Lakeside DeKalb   Aug 23  Bob Blastow Early Bird
94.12Myriam Shehata20:02.2 PR   GA Marist   Nov 29  NXN Southeast Regional
95.10Sarah Chappell20:02.3   GA Alpharetta   Aug 23  Bob Blastow Early Bird
96.11Chris Shattles20:04.0 PR   GA Southland Academy   Oct 4  Westover 33rd Invitational
12Mallory Warren20:04.0 PR   GA Woodland (Cartersville)   Oct 7  Cass/Cartersville Invitational
98.11Daniela Rodriguez20:04.2 PR   GA Dacula   Sep 27  Darlington XC Festival
99.11Alina Salgado20:04.6 PR   GA Columbus   Oct 4  Westover 33rd Invitational
100.11Carolyn Bland20:04.8 PR   GA The Lovett   Oct 4  Westover 33rd Invitational