Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Ryan Clarke15:37.4 PR   WA Port Townsend   Nov 8  1A WIAA State Championships
2.12Collin Magnusson15:39.0 PR   WA Meridian   Oct 23  Northwest Conference Championships
3.12Graham Peet15:41.6 PR   WA Northwest   Nov 8  1A WIAA State Championships
4.12Andrew Ayers15:42.6 PR   WA King's   Nov 8  1A WIAA State Championships
5.12Domenic Rehm15:43.2 PR   WA Medical Lake   Oct 4  Curtis Invite
6.10Tibebu Proctor15:52.0   WA Northwest   Oct 4  8th Annual Twilight XC Invitational
7.9Tamire Proctor15:57.8   WA Northwest   Nov 8  1A WIAA State Championships
8.12Micah Dingfield16:01.0 PR   WA Medical Lake   Oct 30  District 7 1A Championships
9.11Jacob Dingfield16:09.9 PR   WA Medical Lake   Oct 4  Curtis Invite
10.9Ben Shaw16:16.0   WA Riverside   Oct 30  District 7 1A Championships
11.12Kody Turner16:21.0 PR   WA Deer Park   Oct 30  District 7 1A Championships
12.12Noah Kroeze16:25.0 PR   WA Medical Lake   Oct 30  District 7 1A Championships
13.12Austin Calder16:29.0 PR   WA Riverside   Oct 30  District 7 1A Championships
14.12Brandon Hartill16:32.0 PR   WA Riverside   Oct 30  District 7 1A Championships
15.11Alan Ensastegui16:34.0 PR   WA Forks   Sep 25  Fast and Flat
16.12Trent Mazelli16:38.7   WA Klahowya   Oct 23  Olympic League Championships
17.9Mason Williams16:39.0   WA Medical Lake   Oct 30  District 7 1A Championships
18.12Rodrigo Ventura16:42.2 PR   WA Highland   Sep 27  Bellevue Invitational
19.10Jarod Hulsizer16:42.9   WA Kalama   Nov 8  1A WIAA State Championships
20.10Troy Traeger16:44.0 PR   WA Lakeside (Nine Mile)   Oct 30  District 7 1A Championships
21.10Matt Jackson16:45.4   WA King's   Nov 8  1A WIAA State Championships
22.11Daniel Olmstead16:46.6 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Nov 8  1A WIAA State Championships
23.12Brad Rehwaldt16:50.0 PR   WA Lakeside (Nine Mile)   Oct 30  District 7 1A Championships
24.11Wesley Allen16:50.1   WA Elma   Nov 8  1A WIAA State Championships
25.12Jack Toland16:51.0   WA Overlake   Nov 8  1A WIAA State Championships
26.12Cole Zink16:52.0   WA South Whidbey   Oct 9  Cascade Conference @ Cedarcrest
11Trevor Amann16:52.0 PR   WA Deer Park   Oct 30  District 7 1A Championships
28.12Jesse Phan16:53.0 PR   WA Mount Baker   Oct 23  Northwest Conference Championships
29.12Eric Taylor16:56.0 PR   WA Riverside   Oct 30  District 7 1A Championships
30.12Derek Morrow16:56.3   WA Meridian   Nov 8  1A WIAA State Championships
31.11Alex Ochoa16:58.1 PR   WA Zillah   Oct 23  SCAC: CleElum, Naches, Gdale, @ Zillah
32.11Jonathan Mangas16:58.7   WA Cashmere   Nov 8  1A WIAA State Championships
33.12Tyler Ward16:59.4 PR   WA King's   Nov 8  1A WIAA State Championships
10Mereck Palazzo16:59.4   WA Chelan   Nov 8  1A WIAA State Championships
35.10Cody Bollum17:00.0   WA Deer Park   Oct 30  District 7 1A Championships
10Cody Westerman17:00.0   WA Deer Park   Oct 30  District 7 1A Championships
37.12Tyler Ridings17:01.0 PR   WA Seattle Christian   Nov 8  1A WIAA State Championships
38.9Tanner Supanchick17:04.0   WA Riverside   Oct 30  District 7 1A Championships
39.12Rory Reshovsky17:04.1 PR   WA Charles Wright Academy   Oct 7  Nisqually League Meet: CWA Host
40.12Riley Lefler17:05.5   WA Royal   Nov 8  1A WIAA State Championships
41.11Ammon Hall17:06.0   WA Deer Park   Oct 30  District 7 1A Championships
42.11Ron Roberts17:07.0 PR   WA Eatonville   Oct 14  Bill Kehoe Invitational
11Josh Lingbloom17:07.0   WA Lynden Christian   Oct 23  Northwest Conference Championships
44.12Angelo Ferraro17:07.5 PR   WA Riverside   Nov 8  1A WIAA State Championships
45.10Mark Jensen17:09.0 PR   WA Medical Lake   Oct 15  NEA Medical Lake,Newport @ Lakeside
46.12Arthur Emmons17:09.6 PR   WA King's   Nov 8  1A WIAA State Championships
47.12Trystan Davila17:10.0 PR   WA Lakeside (Nine Mile)   Oct 30  District 7 1A Championships
48.12Brandon Lovell17:10.1   WA Montesano   Oct 11  Hoquiam Invite
49.10Brennan LaBrie17:13.3   WA Port Townsend   Nov 8  1A WIAA State Championships
50.10Tom Fahlman17:13.5   WA Bush   Oct 24  ECL Championships
51.12Tanner Bollum17:14.0 PR   WA Deer Park   Oct 4  CAN-AM Invitational
52.10Josh Frohardt17:14.2 PR   WA King's   Nov 8  1A WIAA State Championships
53.9Adam Berg17:16.4   WA Charles Wright Academy   Nov 8  1A WIAA State Championships
54.11Nick Napier17:17.7   WA University Prep   Nov 8  1A WIAA State Championships
55.12Daniel Bolliger17:18.6 PR   WA King's   Nov 8  1A WIAA State Championships
56.10Ryan Abdalla17:19.0   WA Cedar Park Chr. (Bothell)   Oct 4  8th Annual Twilight XC Invitational
57.12Nate Richards17:19.7 PR   WA King's   Nov 8  1A WIAA State Championships
58.11Conner Jones17:20.0   WA Nooksack Valley   Oct 23  Northwest Conference Championships
59.10Craig Lambert17:20.9   WA Bellevue Christian   Nov 1  Westside Classic
60.10Derek Holz17:21.0   WA Meridian   Oct 23  Northwest Conference Championships
10Jordan Zeik17:21.0   WA Deer Park   Oct 30  District 7 1A Championships
62.12Riley Hawkins-Hecoc...17:22.0 PR   WA Meridian   Oct 23  Northwest Conference Championships
12Cabot Roe17:22.0 PR   WA Columbia (White Salmon)   Nov 1  District 4- 1A, 2A Championships
64.12Cole Tsang17:22.6 PR   WA Overlake   Oct 24  ECL Championships
65.11Nathan Wells17:22.9   WA Cascade (Leavenworth)   Nov 8  1A WIAA State Championships
66.10TJ Baun17:23.0   WA Colville   Oct 30  District 7 1A Championships
67.11Eli Phillips17:23.6   WA Cashmere   Nov 8  1A WIAA State Championships
68.12Anders Bergquist17:25.7 PR   WA South Whidbey   Oct 9  Cascade Conference @ Cedarcrest
69.12J.J. Jimenez17:25.9   WA Royal   Nov 8  1A WIAA State Championships
70.11Noah Ircink17:27.0 PR   WA Lakeside (Nine Mile)   Oct 30  District 7 1A Championships
71.12Brandon Seeger17:27.7 PR   WA Seattle Christian   Nov 8  1A WIAA State Championships
72.12Jason Aebischer17:28.0 PR   WA Deer Park   Oct 30  District 7 1A Championships
73.11Daniel Tveten17:28.6 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Nov 8  1A WIAA State Championships
74.10Colin Howe17:29.3   WA Columbia (White Salmon)   Nov 8  1A WIAA State Championships
75.12Kai McConnell17:32.1 PR   WA Overlake   Oct 24  ECL Championships
76.11Eduardo Valdenea17:32.4   WA Wahluke   Nov 8  1A WIAA State Championships
77.9Jared Donnel17:33.1   WA Bellevue Christian   Nov 1  Westside Classic
78.12Levi Morrow17:34.0 PR   WA Meridian   Oct 23  Northwest Conference Championships
9Eric Steiger17:34.0   WA Lynden Christian   Oct 23  Northwest Conference Championships
10Will Nuckoles17:34.0   WA Columbia (White Salmon)   Nov 1  District 4- 1A, 2A Championships
81.12Brian Johnston17:34.4 PR   WA Klahowya   Oct 4  Curtis Invite
82.12Wil Noble17:34.5 PR   WA Medical Lake   Oct 4  Curtis Invite
83.12Zachary Ames17:35.0 PR   WA Eatonville   Nov 1  District 4- 1A, 2A Championships
84.9Dillon Rising17:36.0   WA Goldendale   Oct 23  SCAC: CleElum, Naches, Gdale, @ Zillah
85.12Michael Li17:36.2 PR   WA Cascade Christian   Nov 8  1A WIAA State Championships
86.10Nathan Pratt17:36.7   WA Riverside   Nov 8  1A WIAA State Championships
87.9Spencer Arons17:37.7   WA Overlake   Oct 24  ECL Championships
88.10Andrew Ames17:38.0   WA Lakeside (Nine Mile)   Oct 30  District 7 1A Championships
10Logan Clements17:38.0   WA Montesano   Nov 1  District 4- 1A, 2A Championships
90.12Alex Most17:39.8 PR   WA Northwest   Oct 24  ECL Championships
91.12Lorenzo Isiordia17:42.0   WA Granger   Oct 9  SCAC: Royal, Naches at Granger
92.9Tyler Strafford17:42.4   WA Overlake   Oct 24  ECL Championships
93.11Austin Drake17:43.0 PR   WA Hoquiam   Nov 1  District 4- 1A, 2A Championships
94.11Joseph Winters17:43.3 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Nov 8  1A WIAA State Championships
95.11Dylan Bleth17:45.0   WA Lakeside (Nine Mile)   Oct 30  District 7 1A Championships
96.10Cory Ackerman17:45.1   WA South Whidbey   Oct 9  Cascade Conference @ Cedarcrest
97.11Jack Allnutt17:45.4   WA Seattle Academy   Oct 24  ECL Championships
98.10Riley Wilson17:46.0   WA Deer Park   Oct 30  District 7 1A Championships
10Palmer Morehouse17:46.0 PR   WA Colville   Oct 30  District 7 1A Championships
100.10Victor Garcia17:46.7   WA Royal   Nov 8  1A WIAA State Championships

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Alexis Redfield18:42.8   WA Zillah   Nov 8  1A WIAA State Championships
2.10Erin Mullins18:44.4   WA Cascade (Leavenworth)   Nov 8  1A WIAA State Championships
3.10Moriah Duenich18:58.0   WA Deer Park   Oct 30  District 7 1A Championships
4.11Amy Jo Murphy19:00.0   WA Nooksack Valley   Oct 23  Northwest Conference Championships
5.12Chelsea Tremblay19:09.3 PR   WA Lakeside (Nine Mile)   Nov 8  1A WIAA State Championships
6.12Lindy Jacobson19:20.3   WA Lakeside (Nine Mile)   Nov 8  1A WIAA State Championships
7.12Hazel Carr19:27.9   WA Northwest   Oct 24  ECL Championships
8.11Tati Foster19:33.0 PR   WA Freeman   Oct 30  District 7 1A Championships
9.10Mariah Pena19:34.0 PR   WA Medical Lake   Oct 30  District 7 1A Championships
10.11Sarah Ball19:36.0 PR   WA Lynden Christian   Oct 23  Northwest Conference Championships
11.12Maleeka Wegner19:40.0 PR   WA Medical Lake   Oct 30  District 7 1A Championships
12.9Isa Meyers19:41.8   WA Northwest   Nov 8  1A WIAA State Championships
13.12Jessica Ircink19:42.9   WA Lakeside (Nine Mile)   Nov 8  1A WIAA State Championships
14.9Kalen Johnson19:43.5   WA Zillah   Oct 23  SCAC: CleElum, Naches, Gdale, @ Zillah
15.11Mimi Meggison19:44.0   WA Meridian   Oct 23  Northwest Conference Championships
10Alyssa Zimmerman19:44.0   WA Freeman   Oct 30  District 7 1A Championships
17.10Alice Burchett19:48.0 PR   WA Riverside   Oct 30  District 7 1A Championships
18.11Natalie Smith19:51.0   WA Mount Baker   Oct 23  Northwest Conference Championships
19.11Jenna Melanson19:52.8   WA La Center   Oct 11  Hoquiam Invite
20.11Mikayla Shuler19:53.0   WA Lakeside (Nine Mile)   Oct 15  NEA Medical Lake,Newport @ Lakeside
21.11Mallorie Mitchem19:55.8 PR   WA South Whidbey   Oct 9  Cascade Conference @ Cedarcrest
22.10Baylee Roble19:57.7 PR   WA Montesano   Oct 11  Hoquiam Invite
23.12Carissa Hambidge20:00.0 PR   WA Riverside   Oct 30  District 7 1A Championships
24.12Julia Mitchell20:03.0 PR   WA Northwest   Nov 8  1A WIAA State Championships
25.10Sabrina Crooks20:06.5   WA Lakeside (Nine Mile)   Nov 8  1A WIAA State Championships
26.10Dena Andrushenko20:09.0 PR   WA Meridian   Oct 23  Northwest Conference Championships
27.9Kay Lester20:10.0 PR   WA Royal   Oct 16  SCAC: Wahluke, CleElum, Zillah @ Royal
12Andrea Ostwald20:10.0   WA Montesano   Nov 1  District 4- 1A, 2A Championships
29.11Sydney Potter20:16.3   WA Montesano   Sep 23  Evergreen League,(Rochester Hoq,Monte,Eatonvi...
30.11Sakaiya McCoy20:19.0   WA Medical Lake   Oct 30  District 7 1A Championships
31.12Lydia Keefe Sampson20:24.8 PR   WA Northwest   Nov 8  1A WIAA State Championships
32.11Emma Vuksich20:27.8   WA Eatonville   Sep 23  Evergreen League,(Rochester Hoq,Monte,Eatonvi...
33.9Melia Braun20:28.0   WA Lakeside (Nine Mile)   Oct 30  District 7 1A Championships
34.9Kathleen Crosby20:28.8 PR   WA Bellevue Christian   Oct 24  Nisqually League Championships
35.12Katie Whitten20:30.7   WA La Center   Nov 8  1A WIAA State Championships
36.12Ashton Owens20:31.0   WA Riverside   Oct 30  District 7 1A Championships
37.9Aliya Schenck20:32.4 PR   WA Seattle Academy   Oct 24  ECL Championships
38.10Chelsea Whelham20:33.0 PR   WA Riverside   Oct 30  District 7 1A Championships
39.10Molly McCammon20:34.2   WA Northwest   Nov 8  1A WIAA State Championships
40.10Angela Tzen20:36.6   WA Bear Creek   Nov 8  1A WIAA State Championships
41.10Emily Padgett20:39.0 PR   WA Eatonville   Oct 14  Bill Kehoe Invitational
42.10Taylor Ten Pas20:40.0   WA Lynden Christian   Oct 23  Northwest Conference Championships
43.12Emily Dick20:41.0 PR   WA King's Way Christian   Nov 1  District 4- 1A, 2A Championships
44.10Allie Barnes20:41.8   WA Chelan   Nov 8  1A WIAA State Championships
45.9Elizabeth Donnelly20:42.0 PR   WA South Whidbey   Oct 9  Cascade Conference @ Cedarcrest
46.12Maddie McCann20:43.5   WA Northwest   Oct 24  ECL Championships
47.12Stefanie Marikis20:45.0   WA Lakeside (Nine Mile)   Oct 15  NEA Medical Lake,Newport @ Lakeside
9Ashlee VanDenTop20:45.0   WA Meridian   Oct 23  Northwest Conference Championships
49.10Lydia Youkey20:47.0 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Nov 8  1A WIAA State Championships
50.11Brianna Bruneau20:48.0   WA Lynden Christian   Oct 23  Northwest Conference Championships
51.12Claire Fahlman20:48.4   WA Bush   Oct 24  ECL Championships
52.11Brandy Bruneau20:49.2   WA Lynden Christian   Nov 1  Dist. 1 (1B/2B, 1A, 2A, 3A, 4A) Championships
53.12McKenzie Young20:49.9   WA Lynden Christian   Oct 11  HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
54.10Addison Ivory20:50.0 PR   WA Chelan   Oct 4  CAN-AM Invitational
55.9Faith Vuksich20:51.0 PR   WA Eatonville   Nov 1  District 4- 1A, 2A Championships
56.12Tayler Cearley20:56.0 PR   WA Eatonville   Nov 1  District 4- 1A, 2A Championships
57.9Isabelle Snyder20:59.0   WA Eatonville   Nov 1  District 4- 1A, 2A Championships
58.11Katherine Dunford21:02.0   WA Mount Baker   Oct 23  Northwest Conference Championships
59.10McCall Henderson21:04.0 PR   WA Freeman   Oct 30  District 7 1A Championships
60.12Kari Larson21:04.1   WA Forks   Nov 8  1A WIAA State Championships
61.10Haley Rollins21:05.0   WA Mount Baker   Oct 23  Northwest Conference Championships
62.9Morgan Hall21:06.0   WA Colville   Oct 14  NEA FREEMAN @ COLVILLE
63.10Cassandra Pastori21:06.8 PR   WA Klahowya   Oct 15  KSS vs NKHS @ PAHS
64.9Rachel Luther21:09.0 PR   WA Columbia (White Salmon)   Nov 1  District 4- 1A, 2A Championships
65.10Krystal Brodsky21:09.1   WA King's   Nov 8  1A WIAA State Championships
66.12Virginia Krehmke21:10.0 PR   WA Deer Park   Oct 30  District 7 1A Championships
67.10Kaitlyn Stapp21:10.2   WA Mount Baker   Nov 8  1A WIAA State Championships
68.12Hanna Trailer21:10.5 PR   WA Port Townsend   Oct 23  Olympic League Championships
69.9Haley Blair21:11.0   WA Columbia (White Salmon)   Nov 1  District 4- 1A, 2A Championships
70.12Katie Buss21:11.2   WA Mount Baker   Nov 8  1A WIAA State Championships
71.9Katie Kiefer21:12.0   WA Chewelah   Oct 30  District 7 1A Championships
12Tristen Williams21:12.0   WA Forks   Nov 1  District 4- 1A, 2A Championships
73.10Gracelynn Miller21:12.5   WA Royal   Nov 8  1A WIAA State Championships
74.11Gillian Edgar21:13.0   WA King's   Nov 8  1A WIAA State Championships
75.11Emily Donnel21:14.3   WA Bellevue Christian   Oct 24  Nisqually League Championships
76.11Alma Longhurst21:16.0 PR   WA Freeman   Oct 30  District 7 1A Championships
77.10Rachelle Mayes21:17.8   WA Seattle Christian   Nov 1  Westside Classic
78.11Meghan Mianecki21:18.7 PR   WA Royal   Nov 8  1A WIAA State Championships
79.9Olivia Willis21:20.0   WA Riverside   Oct 30  District 7 1A Championships
12Daisy Campos21:20.0 PR   WA Chelan   Nov 8  1A WIAA State Championships
81.9Bethany Whitten21:20.3   WA La Center   Nov 8  1A WIAA State Championships
82.12Tiana Pratt21:21.5 PR   WA Meridian   Nov 8  1A WIAA State Championships
83.9Faith Mason21:24.0   WA Zillah   Nov 8  1A WIAA State Championships
84.12Daphne Peek21:24.5   WA Elma   Oct 7  Evergreen 1A League Meat
11Kate Atwell21:24.5 PR   WA Vashon Island   Oct 17  Combo Meet Nisqually & Emerald City League
86.10Caitlin Diaz21:28.5 PR   WA Royal   Nov 8  1A WIAA State Championships
87.10Selena Mildon21:29.0 PR   WA Vashon Island   Oct 24  Nisqually League Championships
11Bradyn Wegner21:29.0 PR   WA Medical Lake   Oct 30  District 7 1A Championships
89.11Pearl Morris21:30.0   WA Nooksack Valley   Oct 23  Northwest Conference Championships
90.11Andrea Padilla21:31.7   WA Granger   Nov 8  1A WIAA State Championships
91.11Peri Wallent21:32.0   WA Overlake   Oct 24  ECL Championships
92.11Peyton Fagerland21:33.0 PR   WA Cashmere   Nov 8  1A WIAA State Championships
93.9Holly Rouse21:33.2   WA Klahowya   Oct 4  Curtis Invite
94.11Shea Leibow21:33.4   WA Seattle Academy   Sep 20  2014 Sundodger Invitational
95.11Rachel Mills21:35.1   WA King's   Nov 8  1A WIAA State Championships
96.11Sarah Boardman21:36.0   WA Deer Park   Oct 30  District 7 1A Championships
97.9Becky George21:37.0   WA Deer Park   Oct 30  District 7 1A Championships
98.12Brianna Rutgers21:39.0   WA Lynden Christian   Oct 23  Northwest Conference Championships
99.12Brooke Peterson21:40.0 PR   WA Forks   Nov 1  District 4- 1A, 2A Championships
100.12Julia Morris21:42.0   WA Lynden Christian   Oct 23  Northwest Conference Championships