Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Aidan Tooker15:04.1   NY Saratoga Springs   Sep 26  Queensbury Invitational
2.12Jonathon Gay15:08.0 PR   NY EKMW   Nov 5  Section 7 Championships
3.10Caleb Moore15:10.0 PR   NY Seton Catholic Central (7)   Nov 5  Section 7 Championships
4.12Ben Petrella15:15.1 PR    LIVERPOOL XC   Dec 5  NXN Nike Cross Nationals
5.12Karl Schultz15:19.0 PR   NY Lake Placid Central   Nov 5  Section 7 Championships
6.12Conor Lundy15:20.9 PR   NY Fordham Prep   Dec 12  Foot Locker Nationals
7.10Luke Carmosino15:23.0 PR   NY Irvington   Oct 13  Section 1 League 3-C Championship Meet
8.10Nathan Lawler15:28.0   NY Pittsford Mendon   Oct 31  Monroe County Championships
9.11Henry McGrew15:29.0 PR   NY Lake Placid Central   Nov 5  Section 7 Championships
10.12Kenny Vasbinder15:30.9 PR   NY East Aurora   Dec 5  NXN Nike Cross Nationals
11.12Kevin LaFleche15:31.0 PR   NY Christian Brothers-Albany   Sep 19  Galway Invitational
12.11Noah Affolder15:33.0   NY Carthage Central   Dec 12  Foot Locker Nationals
13.12Eion Nohilly15:34.5 PR   NY John Jay (Cross River)   Oct 25  Section One Westchester County Champs
14.11Michael Flowers15:36.0 PR   NY Christian Brothers-Albany   Sep 19  Galway Invitational
15.12Michael Carnavos15:37.0 PR   NY Christian Brothers-Albany   Sep 19  Galway Invitational
16.11Noah Carey15:38.5   NY Guilderland   Sep 26  Ocean State XC Invitational
17.12Dan Schaffer15:38.7   NY Maine Endwell   Oct 31  STAC X-C Championship
18.11Ty Brownlow15:39.7   NY Liverpool   Dec 5  NXN Nike Cross Nationals
19.12Ryan Kutch15:40.6 PR   NY St Anthony's   Sep 26  FLRunners.com16 Invitational
20.12Drew Dorflinger15:41.3 PR   NY Pleasantville (NY)   Oct 3  Brewster Bear Classic
21.12Donovan Glavin15:44.5 PR   NY Mcquaid Jesuit   Dec 5  NXN Nike Cross Nationals
22.12Kevin McMorrow15:45.0 PR   NY Dover   Oct 10  Saugerties Invitational
11Paul Dellinger15:45.0   NY Brighton   Oct 31  Monroe County Championships
24.12Kevin Hazelwood15:45.2   NY Brewster   Oct 3  Brewster Bear Classic
25.9Sam Affolder15:48.0 PR   NY Carthage Central   Oct 24  Adirondack Invitational
26.12Isaac Goodman15:50.0 PR   NY Pittsford Mendon   Oct 31  Monroe County Championships
12Isaiah Maddix15:50.0 PR   NY Peru Central   Nov 5  Section 7 Championships
28.12Connor Sexton15:51.0 PR   NY Rye Neck   Oct 13  Section 1 League 3-C Championship Meet
12Caleb Covell15:51.0 PR   NY East Irondequoit Eastridge   Oct 31  Monroe County Championships
30.12Paul Nichols15:52.8   NY Shaker   Sep 26  Queensbury Invitational
31.12Chris Biondi15:53.2 PR   NY Pine Bush   Oct 10  Saugerties Invitational
32.11Greg Crowley15:53.9 PR   NY Scarsdale   Oct 25  Section One Westchester County Champs
33.10Majd Rouhana15:54.0   NY Fairport   Oct 31  Monroe County Championships
34.11Stephen Schulz15:54.3   NY Liverpool   Dec 5  NXN Nike Cross Nationals
35.12Griffin Hess15:55.0 PR   NY Pittsford Mendon   Oct 31  Monroe County Championships
36.11Samuel Morton15:56.4   NY Mamaroneck   Oct 3  Brewster Bear Classic
37.11Kyle Fulk15:57.0   NY Norwood-Norfolk Central   Oct 10  Beaver River Invitational
38.12Elias Platanias15:57.4 PR   NY Sanford H. Calhoun   Nov 7  NYSPHSAA Section 8 Championships
39.12Thorr Trowbridge15:58.0 PR   NY Kingston   Sep 26  Queensbury Invitational
40.11Ethan Carey15:58.9   NY Queensbury   Sep 26  Queensbury Invitational
41.12Ryan O'Rourke15:59.0 PR   NY Adirondack Central   Oct 24  Adirondack Invitational
42.11Adam VanValkenburgh15:59.2 PR   NY Canastota   Oct 24  Adirondack Invitational
43.12Nick Neamtu16:00.0   NY Webster Thomas   Oct 31  Monroe County Championships
44.12Donny Glavin16:00.4 PR   NY Mcquaid Jesuit   Sep 19  East Syracuse-Minoa Cross Country Invitationa...
45.12Dawson Bathgate16:01.0 PR   NY East Rochester   Oct 31  Finger Lakes League Championships
46.12Sean McAneny16:01.5   NY Greenville Central   Oct 27  Section 2 Patroon Conference Championships
47.10Scott Shultz16:02.0   NY Lake Placid Central   Nov 5  Section 7 Championships
48.12Erik Engstrom16:02.2 PR   NY East Hampton   Sep 26  Ocean State XC Invitational
49.11Jake Avery16:02.4 PR   NY Ithaca   Oct 31  STAC X-C Championship
50.12Christian Raslowsky16:02.5   NY Xavier   Oct 17  Nassau Coaches Invitational
51.11Calvin Sheely16:03.0 PR   NY Dobbs Ferry   Oct 13  Section 1 League 3-C Championship Meet
12Matthew Orcutt16:03.0 PR   NY Fairport   Oct 31  Monroe County Championships
12Henry Burton16:03.0   NY Pittsford Mendon   Oct 31  Monroe County Championships
54.12Adam Saucier16:04.0 PR   NY Norwood-Norfolk Central   Sep 12  Section 7 Invitational
55.12Bryan Geehrer16:04.3 PR   NY Fayetteville-Manlius   Dec 5  NXN Nike Cross Nationals
56.10Luka Opacic16:05.0 PR   NY Dobbs Ferry   Oct 13  Section 1 League 3-C Championship Meet
12Zach LePage16:05.0 PR   NY Saranac Central   Nov 5  Section 7 Championships
58.11Giancarlo Cipri16:05.1 PR   NY Xavier   Oct 17  Nassau Coaches Invitational
59.12Ryan Dearie16:05.7   NY St Anthony's   Sep 26  FLRunners.com16 Invitational
60.12Peter Kane16:06.2   NY Corning-Painted Post   Oct 31  STAC X-C Championship
61.12Jared Banker16:07.0 PR   NY Peru Central   Nov 5  Section 7 Championships
62.11Patrick Perry16:07.2   NY Fayetteville-Manlius   Nov 28  NXN New York Regional
63.11Ryan Gallagher16:07.8   NY Briarcliff   Oct 25  Section One Westchester County Champs
64.10Scott Loforte16:08.0 PR   NY Canandaigua   Oct 31  Monroe County Championships
65.11Jonah Allard16:09.0   NY Notre Dame-Bishop Gibbons   Sep 19  Galway Invitational
66.11Max Tulchinsky16:10.0 PR   NY Albany Academy for Boys & Girls   Sep 19  Galway Invitational
67.12Luke Sutton16:10.2 PR   NY Susquehanna Valley   Oct 31  STAC X-C Championship
68.11Neil Kolhatkar16:10.8 PR   NY Ithaca   Oct 31  STAC X-C Championship
69.12Aidan Smith16:12.0 PR   NY Massapequa   Sep 26  Six Flags Wild Safari Invitational
12Forest Ledger16:12.0 PR   NY Lake Placid Central   Nov 5  Section 7 Championships
12Jake Johnson16:12.0   NY Colonie Central   Nov 21  New York State Federation XC Championships
72.12Frederick Buckholtz16:12.3   NY St Anthony's   Sep 26  FLRunners.com16 Invitational
73.11Chris Tibbetts16:12.4 PR   NY Sachem North   Nov 14  NYSPHSAA Class A State Championships
74.10Gregory Fusco16:13.0   NY Somers   Oct 25  Section One Westchester County Champs
12Luke Robbins16:13.0 PR   NY Sutherland   Oct 31  Monroe County Championships
9Anderson Gray16:13.0   NY Saranac Lake   Nov 5  Section 7 Championships
77.11Jemar Ortega16:13.6   NY Nyack   Oct 23  Section 1 League 2-C Championships
78.12Robert Guidicipietr...16:14.0 PR   NY St Joseph's by the Sea   Sep 26  Six Flags Wild Safari Invitational
79.11John Lauer16:14.4   NY Sachem North   Nov 14  NYSPHSAA Class A State Championships
80.12Ben Cardamone16:14.6 PR   NY Elmira   Nov 5  NYSPHSAA Section 4 Championships
12Matthew Mercer16:14.6 PR   NY Orchard Park   Nov 14  NYSPHSAA Class A State Championships
82.10Connor Cota16:15.0 PR   NY Plattsburgh   Nov 5  Section 7 Championships
83.12Andrew Bearkland16:15.3 PR   NY Cicero-North Syracuse   Oct 17  Tully Invitational
84.12Ethan North16:15.4   NY Saratoga Springs   Sep 26  Queensbury Invitational
85.9Noah Tindale16:15.7   NY Guilderland   Sep 26  Ocean State XC Invitational
86.12Sean Ryan16:15.8 PR   NY Bronxville   Oct 25  Section One Westchester County Champs
87.11Jonah Simpson16:16.0   NY Brighton   Oct 31  Monroe County Championships
88.12Alex Tosi16:16.5 PR   NY Oyster Bay-East Norwich   Oct 13  Section VIII Conference
89.12Conor Stack16:16.6 PR   NY Arlington   Sep 26  Queensbury Invitational
9Bryce Derrick16:16.6 PR   NY Corning-Painted Post   Oct 31  STAC X-C Championship
91.12Anthony Belfatto16:17.0 PR   NY St Josephs Collegiate Inst   Sep 19  Wayne Invitational
10Chris Hughes16:17.0   NY Glens Falls   Sep 26  Queensbury Invitational
93.12Aidan McDermott16:17.2 PR   NY Pleasantville (NY)   Oct 25  Section One Westchester County Champs
94.12Sawyer Balint16:18.0 PR   NY Albany Academy for Boys & Girls   Sep 19  Galway Invitational
11Kevin Moshier16:18.0   NY Corning-Painted Post   Oct 31  STAC X-C Championship
96.12Alex Hogue16:18.1 PR   NY Wheatland-Chili   Oct 10  Knox-C Invitational
97.11Doran Connor16:18.4   NY Lockport   Nov 21  New York State Federation XC Championships
98.11David Leff16:18.6   NY West Genesee   Nov 14  NYSPHSAA Class A State Championships
11Joe Walters16:18.6   NY Fayetteville-Manlius   Dec 5  NXN Nike Cross Nationals
100.12Aidan Russell16:18.9 PR   NY Pearl River   Oct 23  Section 1 League 2-C Championships

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.9Kelsey Chmiel17:15.4   NY Saratoga Springs   Dec 5  NXN Nike Cross Nationals
2.12Abbey Wheeler17:22.3 PR   NY Elmira   Sep 12  Mansfield Univeristy Mountaineer HS Invitatio...
3.12Kaitlyn Neal17:25.8 PR   NY Fayetteville-Manlius   Dec 5  NXN Nike Cross Nationals
4.11Jessica Lawson17:33.3   NY Corning-Painted Post   Nov 5  NYSPHSAA Section 4 Championships
5.8Claire Walters17:40.7   NY Fayetteville-Manlius   Dec 5  NXN Nike Cross Nationals
6.12Margaret Champagne17:43.0 PR   NY Seton Catholic Central (7)   Nov 5  Section 7 Championships
7.12Dianna Vizza17:46.8 PR   NY North Shore   Nov 7  NYSPHSAA Section 8 Championships
8.12Sage Hurta17:47.8 PR   NY Hamilton Central   Dec 12  Foot Locker Nationals
9.12Lauren Chapey17:56.8 PR   NY Mamaroneck   Oct 3  Brewster Bear Classic
10.12Kaycie Saucier17:58.2 PR   NY Norwood-Norfolk Central   Nov 3  NYSPHSAA Section 10 Championships
11.10Palmer Madsen17:59.0 PR   NY Fayetteville-Manlius   Dec 5  NXN Nike Cross Nationals
12.8Caitlin Guilfoyle18:03.0 PR   NY Hastings   Oct 13  Section 1 League 3-C Championship Meet
13.10Mary Hennelly18:03.4 PR   NY Suffern   Dec 5  NXN Nike Cross Nationals
14.11Olivia Baumann18:04.0 PR   NY Greenville Central   Sep 19  Galway Invitational
15.11Sammy Watson18:07.0 PR   NY Rush Henrietta Senior   Oct 31  Monroe County Championships
16.9Mary Borkoski18:07.8 PR   NY Pearl River   Oct 23  Section 1 League 2-C Championships
17.8Rachael Woodruff18:08.0 PR   NY Saranac Central   Nov 5  Section 7 Championships
18.9Sarah Flynn18:10.2 PR   NY The Ursuline   Oct 25  Section One Westchester County Champs
19.12Samantha Levy18:11.1 PR   NY Fayetteville-Manlius   Dec 5  NXN Nike Cross Nationals
20.8Katelyn Tuohy18:11.6   NY North Rockland   Dec 5  NXN Nike Cross Nationals
21.10Carly Benson18:11.8 PR   NY West Genesee   Nov 14  NYSPHSAA Class A State Championships
22.9Paris Fenoff18:14.3   NY Saratoga Springs   Sep 26  Queensbury Invitational
23.10Sophie Ryan18:14.4   NY Fayetteville-Manlius   Dec 5  NXN Nike Cross Nationals
24.12Daniela LoCastro18:15.5 PR   NY Cold Spring Harbor   Sep 26  Queensbury Invitational
25.11Anna Kostarellis18:17.0   NY Churchville-Chili   Oct 31  Monroe County Championships
26.11Mika Andrews18:19.0 PR   NY Dobbs Ferry   Oct 13  Section 1 League 3-C Championship Meet
27.12Jenna Farrell18:19.1   NY Fayetteville-Manlius   Dec 5  NXN Nike Cross Nationals
28.10Peyton Engborg18:19.2   NY Saratoga Springs   Sep 26  Queensbury Invitational
29.11Amelia Mahoney18:20.8 PR   NY Saratoga Springs   Sep 26  Queensbury Invitational
30.11Amanda Vestri18:21.0   NY Webster Thomas   Oct 31  Monroe County Championships
31.8Emily Bini18:21.3   NY Guilderland   Nov 21  New York State Federation XC Championships
32.10Caroline Timm18:21.5   NY Our Lady Of Lourdes   Oct 3  Brewster Bear Classic
33.9Clancy Rheude18:22.0 PR   NY Canandaigua   Oct 31  Monroe County Championships
34.11Kaitlin Ryan18:22.7 PR   NY Bronxville   Oct 25  Section One Westchester County Champs
35.12Alexandra DeCicco18:23.2   NY Sachem East   Nov 28  NXN New York Regional
11Alex Harris18:23.2 PR   NY North Rockland   Dec 5  NXN Nike Cross Nationals
37.12Ellie Songer18:25.0 PR   NY Webster Thomas   Oct 31  Monroe County Championships
38.12MaryAnna Lansing18:25.7   NY Shaker   Sep 26  Queensbury Invitational
39.10Reilly Siebert18:29.2   NY Syosset   Oct 31  Section 8 Conference Championships
40.8Haleigh Morales18:29.3   NY North Rockland   Dec 5  NXN Nike Cross Nationals
41.-Pippa Nutall18:30.6 PR   NY John Jay (Cross River)   Oct 3  Brewster Bear Classic
42.9Ciara Knott18:31.5 PR   NY Saratoga Springs   Sep 26  Queensbury Invitational
43.9Katie Cobos18:32.0 PR   NY Canandaigua   Oct 31  Monroe County Championships
44.12Caroline Pennacchio18:33.0 PR   NY Briarcliff   Oct 3  Brewster Bear Classic
12Claire Miller18:33.0 PR   NY Penfield Central   Oct 31  Monroe County Championships
46.9Kathryn Tenney18:34.7   NY Colonie Central   Sep 26  Ocean State XC Invitational
47.12Sophia Tasselmyer18:34.9   NY East Aurora   Nov 28  NXN New York Regional
48.10Rebecca Walters18:35.2   NY Fayetteville-Manlius   Nov 14  NYSPHSAA Class A State Championships
49.9Brooke Rauber18:35.6   NY Tully Senior   Nov 21  New York State Federation XC Championships
50.12Julia Stevenson18:36.0 PR   NY Hackley   Nov 21  New York State Federation XC Championships
51.12Vicky Martinez18:37.0   NY Fox Lane   Sep 26  Six Flags Wild Safari Invitational
52.11Grace Bugara18:37.8 PR   NY Lakeland/Panas   Oct 25  Section One Westchester County Champs
53.12Emily Auld18:39.4 PR   NY Albertus Magnus   Oct 23  Section 1 League 2-C Championships
54.10Hallie Allen18:41.3 PR   NY Chatham   Oct 27  Section 2 Patroon Conference Championships
55.12Gemma Nuttall18:41.4 PR   NY John Jay (Cross River)   Oct 25  Section One Westchester County Champs
56.12Chelsea Ogindo18:41.5 PR   NY Peekskill   Oct 25  Section One Westchester County Champs
57.11Katrina Patterson18:42.0 PR   NY Clarence   Sep 12  West Seneca Invitational
58.12Alexandra DeCicco18:43.9 PR   NY East Port-South Manor   Dec 5  NXN Nike Cross Nationals
59.12Kathryn Munks18:44.5   NY Monroe-Woodbury   Dec 12  Foot Locker Nationals
60.11Jennie Prial18:46.6   NY Warwick Valley   Nov 14  NYSPHSAA Class A State Championships
61.10Haley Arguien18:49.0 PR   NY Churchville-Chili   Oct 31  Monroe County Championships
12Emily MacKay18:49.0   NY Union-Endicott   Oct 31  STAC X-C Championship
63.10Sessions Jade18:49.2 PR   NY Carmel   Oct 3  Brewster Bear Classic
64.10Katherine Lee18:50.0   NY Shoreham-Wading River   Nov 21  New York State Federation XC Championships
65.10Erin Clinton18:50.3 PR   NY Pearl River   Oct 23  Section 1 League 2-C Championships
66.9Alexandra Delnicki18:50.6 PR   NY Saratoga Springs   Sep 26  Queensbury Invitational
67.10Caroline Starace18:51.1   NY Saratoga Springs   Sep 26  Queensbury Invitational
68.12Katie Devore18:51.4 PR   NY Mamaroneck   Oct 25  Section One Westchester County Champs
69.12Justyna Wilkinson18:51.6 PR   NY Whitesboro   Oct 24  Adirondack Invitational
70.12Sunjum Nagpaul18:53.0 PR   NY Lakeland/Panas   Oct 25  Section One Westchester County Champs
71.12Anna Flynn18:54.0   NY The Ursuline   Sep 26  Six Flags Wild Safari Invitational
10Bailey Pierce18:54.0 PR   NY Rush Henrietta Senior   Oct 31  Monroe County Championships
73.10Olivia Lazarou18:54.2   NY Amsterdam   Oct 31  Harvest Classic
74.11Ruth Segal18:54.9 PR   NY Ardsley Union Free Dist   Oct 25  Section One Westchester County Champs
75.9Naomi Wistner18:55.0   NY Williamsville North   Oct 17  Pembroke Invitational
76.12Meghan Latuso18:55.5   NY Arlington   Oct 10  Saugerties Invitational
77.11Kathryn Nohilly18:55.7 PR   NY John Jay (Cross River)   Oct 3  Brewster Bear Classic
78.11Eva Scott18:56.2   NY Burnt Hills-Ballston Lake   Nov 14  NYSPHSAA Class B State Championships
79.10Hayleigh Palotti18:56.8   NY Livonia Central   Nov 7  NYSPHSAA Section 5 Championships
80.12Aaliyah Regg-Wajid18:57.3 PR   NY Dewitt Clinton   Nov 8  PSAL City Varsity & JV Championships
81.12Alexandra Bartolott...18:57.9   NY Hudson   Oct 27  Section 2 Patroon Conference Championships
82.10Marion Draper18:58.3 PR   NY Rome Free Academy   Oct 24  Adirondack Invitational
83.9Natalie Weiner19:00.6   NY Rye   Oct 3  Brewster Bear Classic
84.12Natalie Marra19:01.1   NY East Syracuse Minoa   Oct 17  Tully Invitational
85.12Elysha O'Connell19:03.0 PR   NY Saranac Central   Nov 5  Section 7 Championships
86.12Valerie Romero19:03.1   NY Sachem East   Sep 26  Queensbury Invitational
87.12Julia Flower19:04.0 PR   NY Schalmont   Sep 12  Blackbird XC Invy
11Bridget Kanaley19:04.0   NY Bay Shore   Oct 2  Paul Short Run
12Jasmine Reyes19:04.0 PR   NY Bay Shore   Oct 2  Paul Short Run
11Claire Ashton19:04.0   NY Webster Thomas   Oct 31  Monroe County Championships
91.11Maria Kogan19:04.3   NY Paul D Schreiber   Oct 31  Section 8 Conference Championships
92.9Rebekah Preisser19:05.0 PR   NY Sutherland   Oct 31  Monroe County Championships
93.11Kaitlyn Harding19:05.2 PR   NY Pearl River   Oct 23  Section 1 League 2-C Championships
94.12Danielle Jordan19:05.8   NY Shenendehowa Central   Nov 14  NYSPHSAA Class A State Championships
95.10Grace Bessette19:06.0   NY Canton Central (HC Williams)   Nov 3  NYSPHSAA Section 10 Championships
96.11Emily Pomainville19:06.6   NY Franklin Academy (Malone)   Nov 3  NYSPHSAA Section 10 Championships
97.12Hope Pietrocarlo19:07.0   NY Maple Grove   Oct 10  Southern Tier Classic XC Invitational
98.11Julia Zachgo19:07.2   NY Shenendehowa Central   Nov 21  New York State Federation XC Championships
99.11Kaylah Quarshie19:07.9   NY Port Jervis   Oct 10  Mike Gulino - Bobcat Run
12Sherri Metcalfe19:07.9   NY Queensbury   Oct 31  Harvest Classic