Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Gus Schumacher15:41.0   AK Service   Sep 24  Region IV Championships
2.12Hunter Kratz15:54.1 PR   AK Seward   Sep 24  Region III Championships
3.11Jacob Moos15:55.0   AK Galena   Oct 1  ASAA 123A State Championships
4.12Finn Walker16:00.0   AK West Anchorage   Sep 24  Region IV Championships
5.12Hamish Wolfe16:01.0 PR   AK South Anchorage   Sep 24  Region IV Championships
6.11Blake Bennett16:01.7   AK Anchorage Christian   Sep 24  Region III Championships
7.12Keith Osowski16:05.0 PR   AK Kodiak   Sep 3  Palmer Invitational
8.12Tracen Knopp16:07.0 PR   AK Colony   Sep 3  Palmer Invitational
9.11Declan Dammeyer16:09.0 PR   AK West Anchorage   Oct 1  ASAA 4A Championships
10.11Luke Jager16:11.0   AK West Anchorage   Oct 1  ASAA 4A Championships
11.9Santiago Prosser16:14.0 PR   AK South Anchorage   Sep 24  Region IV Championships
12.11Ti Donaldson16:15.0   AK West Valley   Oct 1  ASAA 4A Championships
13.12Foster Birnbaum16:19.0 PR   AK West Anchorage   Oct 1  ASAA 4A Championships
10Ethan Davis16:19.0   AK West Anchorage   Oct 1  ASAA 4A Championships
15.9Sebastian Szweda Mi...16:20.0   AK Service   Sep 24  Region IV Championships
16.10Everett Cason16:21.0   AK West Anchorage   Oct 1  ASAA 4A Championships
12Trent Fritzel16:21.0 PR   AK Grace Christian   Oct 1  ASAA 123A State Championships
18.12Zach Hamberger16:22.1 PR   AK Cordova   Sep 24  Region III Championships
19.12Tristan Wiese16:27.0 PR   AK West Anchorage   Oct 1  ASAA 4A Championships
20.9Hunter Hayes16:32.0 PR   AK Wasilla   Sep 3  Palmer Invitational
21.10Arne Ellefson-Carne...16:37.0   AK Juneau Douglas   Oct 1  ASAA 4A Championships
10Nick Carl16:37.0   AK Eagle River   Oct 1  ASAA 4A Championships
23.10Cameron Sheldon16:39.0 PR   AK Dimond   Sep 3  Palmer Invitational
24.12David Wilcox16:40.7 PR   AK Sitka   Aug 27  Ketchikan Invitational
25.11Logan Borger16:41.0 PR   AK South Anchorage   Sep 3  Palmer Invitational
26.12Jack Hannah16:41.3   AK Kodiak   Sep 24  Region III Championships
27.11Zephan Ozturgut16:42.0   AK East Anchorage   Sep 3  Palmer Invitational
12Isaac Larson16:42.0 PR   AK Bartlett   Sep 24  Region IV Championships
29.11Jordan Beachy16:42.7 PR   AK Homer   Sep 24  Region III Championships
30.10Max Hartke16:44.0   AK Chugiak   Sep 24  Region IV Championships
11Jacob Davis16:44.0   AK Homer   Oct 1  ASAA 123A State Championships
12Elliot Kenaston16:44.0 PR   AK West Valley   Oct 1  ASAA 4A Championships
33.12Keel Simon16:48.0   AK West Valley   Oct 1  ASAA 4A Championships
12Logan Mowry16:48.0   AK Lathrop   Oct 1  ASAA 4A Championships
35.10Luciano Fasulo16:49.0   AK Homer   Oct 1  ASAA 123A State Championships
12Brennan Baumgartner16:49.0 PR   AK Service   Oct 1  ASAA 4A Championships
37.12Colin Baciocco16:49.9   AK Sitka   Sep 24  Region V Championships
38.12Everett Darrow16:50.0 PR   AK West Valley   Oct 1  ASAA 4A Championships
39.11Alex Schuerch16:52.0 PR   AK East Anchorage   Sep 3  Palmer Invitational
40.12Rocky Schaefer16:53.0   AK West Valley   Oct 1  ASAA 4A Championships
41.9Gavin Block16:53.8   AK Colony   Sep 17  Su Valley Invite
42.12Ethan Goebel16:55.0 PR   AK Skagway   Sep 24  Region V Championships
43.12Jared Brant16:56.0 PR   AK Homer   Aug 20  Tsalteshi Invitational
12Talon Stanley16:56.0 PR   AK South Anchorage   Sep 3  Palmer Invitational
45.12Wyatt Dodge16:57.0 PR   AK Service   Sep 24  Region IV Championships
12Luke Meiwes16:57.0   AK South Anchorage   Oct 1  ASAA 4A Championships
47.11Davin Turney16:58.0 PR   AK Service   Sep 24  Region IV Championships
48.11Charlie Latimer16:59.0 PR   AK Chugiak   Sep 24  Region IV Championships
49.11Mason Keffalos17:00.0 PR   AK South Anchorage   Sep 3  Palmer Invitational
12Joaquin Monterrosa17:00.0   AK West Anchorage   Sep 3  Palmer Invitational
51.10Carter Gladwill17:02.0   AK Eagle River   Sep 3  Palmer Invitational
52.12Jack Matherly17:03.0 PR   AK Hutchison   Oct 1  ASAA 123A State Championships
53.10Joe Pate17:03.4   AK Sitka   Sep 24  Region V Championships
54.10Leif Mumma17:04.1 PR   AK Palmer   Sep 24  Region III Championships
55.10Gabe Martin17:06.4   AK Grace Christian   Sep 17  Su Valley Invite
56.11Josh Shuler17:07.0   AK Soldotna   Oct 1  ASAA 4A Championships
12Parker Trosper17:07.0 PR   AK Lathrop   Oct 1  ASAA 4A Championships
11Isaac Hendrickson17:07.0   AK Lathrop   Oct 1  ASAA 4A Championships
59.12Aaron Bravo17:08.0   AK West Valley   Aug 20  Tsalteshi Invitational
60.10Luke Fritzel17:09.0   AK Grace Christian   Oct 1  ASAA 123A State Championships
61.11Braden Olsen17:10.3 PR   AK Kenai Central   Sep 24  Region III Championships
62.11Dayan Mitchell17:11.0   AK West Valley   Sep 3  Palmer Invitational
11Brycen Lynch17:11.0   AK West Anchorage   Sep 24  Region IV Championships
11Koby Vinson17:11.0   AK Soldotna   Oct 1  ASAA 4A Championships
65.10Daniel Bausch17:14.0   AK West Anchorage   Sep 24  Region IV Championships
11Callen Davis17:14.0   AK Tanalian   Oct 1  ASAA 123A State Championships
67.12Lyle Chamberlain17:16.0   AK South Anchorage   Aug 20  Tsalteshi Invitational
9Joey Van Horn17:16.0   AK West Valley   Sep 3  Palmer Invitational
10Niko Latva-Kiskola17:16.0   AK Dimond   Sep 24  Region IV Championships
70.11Sam York17:17.0 PR   AK West Anchorage   Sep 3  Palmer Invitational
12Ryan Bickford17:17.0 PR   AK West Anchorage   Sep 3  Palmer Invitational
10Miles Dennis17:17.0   AK Chugiak   Sep 24  Region IV Championships
73.10Jackson Peters17:18.0 PR   AK Colony   Oct 1  ASAA 4A Championships
74.12Brian Britt17:19.0   AK West Anchorage   Aug 20  Tsalteshi Invitational
75.11Brenden Thompson17:20.4   AK Kodiak   Sep 24  Region III Championships
76.11Karl Danielson17:22.0 PR   AK Kenai Central   Sep 24  Region III Championships
77.10Connor Owens17:22.9   AK Palmer   Sep 24  Region III Championships
78.11Michael Maddox17:25.0 PR   AK Eagle River   Sep 24  Region IV Championships
79.11Isaak Bell17:25.1   AK Wasilla   Sep 24  Region III Championships
80.10Clem Taylor-Roth17:26.0   AK Juneau Douglas   Oct 1  ASAA 4A Championships
81.12Ben Koenig17:27.0   AK West Valley   Aug 20  Tsalteshi Invitational
82.10Camron Herron17:27.1   AK West Valley   Sep 10  Delta Invitational
83.11Parker Stoltz17:29.0 PR   AK West Valley   Sep 3  Palmer Invitational
10William Parks17:29.0   AK Anchorage Christian   Oct 1  ASAA 123A State Championships
85.12Anthony Maghupoy17:29.8 PR   AK Kodiak   Sep 24  Region III Championships
86.11Charlie Menke17:29.9 PR   AK Homer   Sep 24  Region III Championships
87.11Liam Baez-Terry17:30.0   AK Chugiak   Sep 3  Palmer Invitational
88.12Thorsten Warhus17:30.1 PR   AK Wasilla   Sep 24  Region III Championships
89.12Thomi McCormick17:31.0 PR   AK Chugiak   Sep 24  Region IV Championships
12Faisal Ibrahim17:31.0 PR   AK East Anchorage   Sep 24  Region IV Championships
91.11Jonah Penrose17:31.7   AK Thunder Mountain   Sep 3  Petersburg HS Jack Eddy Invitational
92.12Jeff Lautrup17:33.9 PR   AK Colony   Sep 24  Region III Championships
93.9Dakota Rygh17:35.0   AK Service   Sep 24  Region IV Championships
94.10Dexter Lowe17:36.0 PR   AK Homer   Aug 27  Bartlett State Preview
10Spencer Putnam17:36.0   AK South Anchorage   Sep 17  Big 8 Dash
10Jacob Belanger17:36.0   AK Service   Oct 1  ASAA 4A Championships
12Connor Buxton17:36.0 PR   AK Sitka   Oct 1  ASAA 123A State Championships
98.10McKinley Larson17:36.6 PR   AK Wasilla   Sep 17  Su Valley Invite
99.10Eli Mckenzie17:38.0   AK West Anchorage   Sep 24  Region IV Championships
11Taylor Davis17:38.0   AK Tanalian   Oct 1  ASAA 123A State Championships

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.9Sadie Tuckwood18:12.5   AK Juneau Douglas   Sep 24  Region V Championships
2.12Briahna Gerlach18:20.6   AK Glennallen   Sep 17  Su Valley Invite
3.9Kendall Kramer18:29.0   AK West Valley   Oct 1  ASAA 4A Championships
4.11Molly Gellert18:58.0   AK West Anchorage   Aug 27  Bartlett State Preview
5.11Erin Wallace19:09.5   AK Thunder Mountain   Sep 24  Region V Championships
6.9Maggie Druckenmille...19:10.0 PR   AK West Valley   Oct 1  ASAA 4A Championships
10Jaycie Calvert19:10.0   AK Kenai Central   Oct 1  ASAA 4A Championships
8.12Megan Pitzman19:16.0   AK Homer   Oct 1  ASAA 123A State Championships
9.11Riana Boonstra19:18.0   AK Kenai Central   Aug 27  Bartlett State Preview
10.9Autumn Daigle19:18.6 PR   AK Homer   Sep 17  Homer Time Trial
11.12Ruby Woodings19:20.6 PR   AK Palmer   Sep 24  Region III Championships
12.11Ruby Lindquist19:21.0   AK Seward   Sep 17  Su Valley Invite
13.10Grace Fahrney19:23.0   AK Service   Sep 24  Region IV Championships
12Jenna Difolco19:23.0   AK West Valley   Oct 1  ASAA 4A Championships
15.11Maggie Meeds19:25.0 PR   AK South Anchorage   Aug 27  Bartlett State Preview
16.11Brynn Kruchoski19:29.0 PR   AK Chugiak   Oct 1  ASAA 4A Championships
17.9Anna Iverson19:30.0   AK Juneau Douglas   Oct 1  ASAA 4A Championships
18.11Jill Bowker19:30.4   AK Colony   Sep 24  Region III Championships
19.10Allison VanPelt19:31.0 PR   AK Houston   Oct 1  ASAA 123A State Championships
20.12Magdalen York19:32.0 PR   AK West Anchorage   Oct 1  ASAA 4A Championships
21.10Kylie Judd19:33.0   AK Dimond   Aug 27  Bartlett State Preview
22.10Brooke Satathite19:34.2 PR   AK Kenai Central   Sep 17  Homer Time Trial
23.9Adrianna Proffitt19:37.0   AK Chugiak   Sep 24  Region IV Championships
24.12Grace Gannon19:39.0 PR   AK Grace Christian   Oct 1  ASAA 123A State Championships
12Coleen Geraghty19:39.0 PR   AK Colony   Oct 1  ASAA 4A Championships
26.12Audrey Rosencrans19:41.3 PR   AK Homer   Sep 17  Homer Time Trial
27.9Emma Axelsson19:43.0   AK West Valley   Oct 1  ASAA 4A Championships
28.11Emma Nelson19:46.0   AK Chugiak   Sep 24  Region IV Championships
29.11Tessa O'Hara19:52.5   AK Anchorage Christian   Sep 24  Region III Championships
30.12Elisabeth Bowker19:52.7 PR   AK Colony   Sep 24  Region III Championships
31.10Nichole Blake19:53.0 PR   AK Service   Oct 1  ASAA 4A Championships
10Aubrey LeClair19:53.0   AK West Anchorage   Oct 1  ASAA 4A Championships
12Honey Rose Macatuno19:53.0 PR   AK Kodiak   Oct 1  ASAA 4A Championships
34.11Ithaca Bergholtz19:53.1   AK Kenai Central   Sep 24  Region III Championships
35.12Ruth Cvancara19:55.0 PR   AK Dimond   Oct 1  ASAA 4A Championships
36.10Mazzy Jackson19:55.2   AK Grace Christian   Sep 17  Su Valley Invite
37.10Helen Wilson19:56.0 PR   AK Eagle River   Oct 1  ASAA 4A Championships
9Hailey Williams19:56.0 PR   AK Delta Junction   Oct 1  ASAA 123A State Championships
39.12Reyn Hutten19:57.0 PR   AK Wrangell   Oct 1  ASAA 123A State Championships
40.12Alaina Wolgemuth20:05.0   AK Barrow   Sep 10  Delta Invitational
41.10Emma Sees20:06.0   AK Chugiak   Sep 17  Big 8 Dash
42.11Bailey Roe20:07.0   AK West Valley   Oct 1  ASAA 4A Championships
43.11Faith Widman20:11.0   AK West Valley   Sep 3  Palmer Invitational
44.9Carly Glover20:15.0 PR   AK Kodiak   Oct 1  ASAA 4A Championships
45.12Arielle Himelbloom20:17.1 PR   AK Kodiak   Sep 24  Region III Championships
46.12Lauren Evarts20:19.0   AK Homer   Oct 1  ASAA 123A State Championships
47.10Clare Howard20:20.0   AK Service   Oct 1  ASAA 4A Championships
48.9Sophia Nowers20:20.5 PR   AK Palmer   Sep 24  Region III Championships
49.11Caitlin Gohr20:23.0   AK Service   Oct 1  ASAA 4A Championships
50.10Sam Starks20:24.0   AK West Valley   Oct 1  ASAA 4A Championships
10Katie Davis20:24.0 PR   AK Homer   Oct 1  ASAA 123A State Championships
52.10Charlee Demientieff20:25.1 PR   AK Grace Christian   Sep 17  Su Valley Invite
53.12Rya Berrigan20:25.5 PR   AK Palmer   Sep 24  Region III Championships
54.10Rahab Porter20:27.0   AK Lathrop   Oct 1  ASAA 4A Championships
55.11Alex Moseley20:28.4   AK Homer   Sep 24  Region III Championships
56.11Addison Gibson20:29.0   AK Kenai Central   Oct 1  ASAA 4A Championships
57.10Maddy Morgan20:30.6 PR   AK Grace Christian   Sep 17  Su Valley Invite
58.10Grace Annett20:32.6   AK Grace Christian   Sep 17  Su Valley Invite
59.9Laura Ellis20:36.3 PR   AK Grace Christian   Sep 24  Region III Championships
60.12Peyton Young20:37.0   AK Eagle River   Aug 20  Tsalteshi Invitational
61.10Emma Jerome20:38.0   AK West Valley   Aug 20  Tsalteshi Invitational
62.9Lydia Ortiz20:39.0   AK Palmer   Sep 3  Palmer Invitational
63.11Maddy Maurer20:41.0 PR   AK Service   Sep 24  Region IV Championships
64.11KayLee Manwaring20:42.0   AK Chugiak   Sep 3  Palmer Invitational
65.12Haley Knott20:42.1 PR   AK Homer   Sep 17  Homer Time Trial
66.11Jania Tumey20:45.0   AK West Anchorage   Oct 1  ASAA 4A Championships
67.10Maddie Christiansen20:46.0 PR   AK Kodiak   Sep 24  Region III Championships
9Brynn Steiner20:46.0 PR   AK Wasilla   Oct 1  ASAA 4A Championships
12Melissa Nicely20:46.0   AK Barrow   Oct 1  ASAA 123A State Championships
70.12Cathelyne Powers20:47.0   AK Colony   Sep 3  Palmer Invitational
71.10Calee Stark20:50.0 PR   AK Dimond   Oct 1  ASAA 4A Championships
72.10Myah Smith20:53.0 PR   AK Eagle River   Sep 24  Region IV Championships
10Lauren Corkran20:53.0   AK West Anchorage   Oct 1  ASAA 4A Championships
74.12Lupua Oba20:59.0   AK Lathrop   Oct 1  ASAA 4A Championships
75.9Leola Atkinson21:02.0   AK Bartlett   Sep 24  Region IV Championships
76.12Hannah Brown21:03.0   AK South Anchorage   Aug 27  Bartlett State Preview
10Emma Blei21:03.0 PR   AK Chugiak   Oct 1  ASAA 4A Championships
78.12Allison Shafer21:04.0   AK Dimond   Sep 24  Region IV Championships
12Ellie Bietsch21:04.0   AK Su Valley   Oct 1  ASAA 123A State Championships
80.12Kayleigh Eddy21:04.6 PR   AK Petersburg   Sep 24  Region V Championships
81.11Ariana Foy21:05.0 PR   AK Dimond   Aug 20  Tsalteshi Invitational
82.11Shyla Cook21:05.6 PR   AK Petersburg   Sep 24  Region V Championships
83.10Geneva Higley21:08.8 PR   AK Colony   Sep 17  Su Valley Invite
84.11Emma Moore21:10.9   AK Seward   Sep 17  Su Valley Invite
85.9Nina Kalytiak21:11.0   AK Palmer   Sep 3  Palmer Invitational
86.11Bryn Waite21:16.0   AK Service   Sep 24  Region IV Championships
87.9Lindsey Western21:18.0   AK South Anchorage   Sep 24  Region IV Championships
88.12Elena Eberhardt21:20.0 PR   AK South Anchorage   Sep 24  Region IV Championships
89.10Sally Thompson21:21.6 PR   AK Thunder Mountain   Sep 24  Region V Championships
90.10Mimi Allen21:23.0   AK West Anchorage   Oct 1  ASAA 4A Championships
91.9Rosemary Toro21:23.9 PR   AK Palmer   Sep 17  Su Valley Invite
92.11Kellie Arthur21:25.0   AK Soldotna   Aug 27  Bartlett State Preview
93.12Gretta Pickett21:26.0   AK West Anchorage   Aug 27  Bartlett State Preview
12Elizabeth Mans21:26.0   AK West Anchorage   Sep 3  Palmer Invitational
95.11Amy Hatter21:26.1   AK Grace Christian   Sep 17  Su Valley Invite
96.9Adela Rueter21:27.0 PR   AK West Valley   Sep 10  Delta Invitational
12Carolynn Pype21:27.0   AK Bartlett   Sep 24  Region IV Championships
98.12Desiree De Mello21:27.4 PR   AK Ketchikan   Sep 24  Region V Championships
99.9Lily Slatonbarker21:28.0   AK West Anchorage   Oct 1  ASAA 4A Championships
100.10Gwendolyn Mueller21:30.0   AK Chugiak   Sep 3  Palmer Invitational