Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.10Charles Hicks15:07.5 PR    Florida   Nov 26  Foot Locker South Regional
2.12Caleb Pottorff15:08.2 PR   FL Lincoln Park Academy   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
3.12Matthew Clark15:14.4 PR   FL Creekside   Oct 1  Great American Cross Country Festival
4.11Joshua Collins15:22.3 PR    Florida   Nov 26  Foot Locker South Regional
5.12Trent Mandato15:25.6 PR   FL Trinity Prep   Nov 26  NXR Southeast Regional Championships
6.11Trevor Foley15:26.9 PR   FL Hernando   Oct 10  Hernando/Citrus Classic
7.11Michael Phillips15:27.8   FL Lawton Chiles   Oct 7  FSU XC Invitational
8.12Nicholas Deal15:35.8 PR   FL Creekside   Nov 5  FHSAA 3A State Championships
9.12John Cacciatore15:36.0 PR   FL Satellite   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
10.12Mason Jones15:36.6 PR   FL Titusville   Sep 30  FLRunners.com 17th Annual Invitational
11.12Arye Beck15:44.9 PR   FL Estero   Oct 20  FHSAA 3A District 12 Championships
12.11Danny Ferro15:45.4   FL Calvary Christian (Ft. Lauderdale)   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
13.11Bryce Bell15:46.5 PR   FL Lyman   Oct 1  Buchholz Bobcat Classic
9Kayamo Galloway15:46.5 PR   FL Trinity Prep   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
15.12Calum McFetridge15:47.0 PR   FL Buchholz   Oct 15  5th Annual Amelia Island Pirate Invitational
16.11Timothy Doyle15:50.0   FL Freedom (Orlando)   Oct 29  FHSAA 4A Region 1 Championships
17.10Aidan O'Gorman15:50.8 PR   FL New Smyrna Beach Sr   Oct 22  FHSAA 3A District 6 Championships
18.11Antonio Gomez15:52.3   FL Frostproof   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
19.11Diego Lavieri-Sosa15:53.0 PR   FL Vanguard   Oct 22  FHSAA 3A District 5 Championships
20.11Nathan Jubran15:53.2   FL Bishop Kenny   Oct 1  Great American Cross Country Festival
21.10Chase Rivera15:54.8   FL The Bolles School   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
22.12Matt Neeley15:55.3 PR   FL Bartram Trail   Oct 22  FHSAA 3A District 4 Championships
23.12Matt Doyle15:56.2 PR   FL Winter Springs   Nov 5  FHSAA 4A State Championships
24.11Payne Meyer15:56.3 PR   FL New Smyrna Beach Sr   Nov 5  FHSAA 3A State Championships
25.12Terrance Sessoms15:56.5 PR   FL Sandalwood   Oct 1  Ponte Vedra Craig Speziale XC Invitational
26.12Evan Babatz15:56.8 PR   FL Fort Myers   Nov 19  FACA Senior All-Star Meet
27.11Matthew Newland15:57.6   FL Lawton Chiles   Oct 7  FSU XC Invitational
28.12Matthew Cashin15:58.3   FL Leon   Oct 1  Buchholz Bobcat Classic
29.11Deshay Fernandes15:59.0   FL Christopher Columbus   Sep 17  Spanish River Cross Country Invitational
30.10Troy Smith15:59.2   FL Rockledge   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
31.11Isaias De la Puente15:59.4   FL Forest Hill Community   Nov 5  FHSAA 4A State Championships
32.11Paul Stafford16:00.9   FL Lake Wales   Oct 8  Dreadnaught Invite
33.12Timothy Stewart16:01.2 PR   FL Pensacola Christian   Oct 8  J.D. Mac XC Invitational
34.12Christian Glover16:02.0 PR   FL The Bolles School   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
35.12Cole Pruim16:02.8   FL Ocoee   Oct 29  FHSAA 4A Region 1 Championships
36.11Tyson Harper16:03.3 PR   FL Oviedo   Oct 29  FHSAA 4A Region 1 Championships
37.12Haftom Fliegelman16:03.5   FL Durant   Oct 19  FHSAA 4A District 7 Championships
38.12Egan Kattenberg16:03.8   FL Satellite   Oct 1  Great American Cross Country Festival
39.12Joshua Wagner16:04.5 PR   FL Lely   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
40.11Alex Normandia16:04.6 PR   FL Land O Lakes   Oct 20  FHSAA 3A District 7 Championships
41.12Trevor Kattenberg16:04.7   FL Satellite   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
42.12Dominic Moreno16:04.8 PR   FL Wesley Chapel   Oct 20  FHSAA 3A District 7 Championships
43.11Joshua Skielnik16:05.1 PR   FL Jupiter Christian   Sep 17  Spanish River Cross Country Invitational
12Patrick Salas16:05.1   FL Trinity Prep   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
45.11Nick Rischar16:05.5   FL St Thomas Aquinas   Nov 5  FHSAA 4A State Championships
46.12Joseph Storey16:06.0 PR   FL Creekside   Nov 5  FHSAA 3A State Championships
47.12Jared Vazquez16:07.2 PR   FL Timber Creek   Oct 29  FHSAA 4A Region 1 Championships
11Trent Turbyfill16:07.2   FL Trinity Prep   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
49.9Mamush Galloway16:07.3 PR   FL Trinity Prep   Nov 26  NXR Southeast Regional Championships
50.10Jacob Hensley16:07.6 PR   FL Citrus   Oct 10  Hernando/Citrus Classic
51.10Canaan St. Lewis16:07.9   FL Lake Mary   Oct 29  FHSAA 4A Region 1 Championships
52.12Alex McKee16:09.1 PR   FL Freedom (Orlando)   Oct 29  FHSAA 4A Region 1 Championships
11Samuel Skiles16:09.1 PR   FL Stanton College Preparatory   Nov 5  FHSAA 3A State Championships
54.12Logan Locascio16:09.5 PR   FL Gainesville   Nov 5  FHSAA 3A State Championships
55.10James Webb16:10.5 PR   FL Crestview   Oct 1  Panhandle Championship
12Ari Guardascione-Wo...16:10.5 PR   FL Lake Howell   Nov 5  FHSAA 4A State Championships
57.11Roberto Castro16:10.7   FL Lake Nona   Oct 29  FHSAA 4A Region 1 Championships
58.11Noah Quintana16:11.2   FL Lake Minneola   Oct 15  Trinity Catholic Celtic Cross Country Invitat...
12Austin Camps16:11.2 PR   FL West Shore Jr./Sr.   Nov 19  FACA Senior All-Star Meet
60.12Yoan Prado16:11.4 PR   FL Labelle   Sep 24  North Port XC Invitational
61.12Michael Wilson16:11.6 PR   FL Satellite   Nov 19  FACA Senior All-Star Meet
62.12Sean Breslin16:12.8 PR   FL St Thomas Aquinas   Sep 17  Spanish River Cross Country Invitational
63.11Andrew Miller16:13.1   FL Fleming Island   Oct 22  FHSAA 4A District 1 Championships
64.12Thomas Daly16:13.3 PR   FL Winter Park   Oct 29  FHSAA 4A Region 1 Championships
65.11Kyler Hodges16:13.6   FL Lyman   Oct 29  FHSAA 4A Region 1 Championships
66.12Preston Copenhaver16:13.8 PR   FL Trinity Prep   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
67.12Antonio Martinez16:15.1 PR   FL St Thomas Aquinas   Nov 5  FHSAA 4A State Championships
68.12Chase Hyland16:15.6   FL The Pine School   Oct 29  FHSAA 1A Region 3 Championships
69.11Tristen Montalvo16:15.9   FL St Cloud   Sep 30  FLRunners.com 17th Annual Invitational
70.10Nehemiah Rivers16:16.2   FL Wharton   Nov 5  FHSAA 4A State Championships
71.12Eliot Chalfin-Smith16:17.0 PR   FL Gainesville   Oct 15  Trinity Catholic Celtic Cross Country Invitat...
72.11Walker Hirsch16:17.2 PR   FL Satellite   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
73.12Michael Cabral16:17.3 PR   FL Pine Crest   Nov 19  FACA Senior All-Star Meet
74.10Gabriel Curtis16:17.7 PR   FL Mt Dora Christian   Nov 5  FHSAA 1A State Championships
75.10John Jessup16:18.1   FL Gulf   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
76.10Dylan Branch16:18.8 PR   FL Avon Park   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
77.11Brandon Flagler16:19.3 PR   FL Monarch   Nov 5  FHSAA 4A State Championships
78.11Garrett O'Malley16:19.6 PR   FL Hagerty   Oct 29  FHSAA 4A Region 1 Championships
79.12Jordan Gonzalez16:19.8 PR   FL Sarasota   Sep 24  North Port XC Invitational
80.12William Shine16:20.2   FL Archbishop McCarthy   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
81.11Guillermo Rojas16:20.8 PR   FL John A Ferguson Senior   Oct 27  FHSAA 4A Region 4 Championships
82.10Benjamin Foltz16:21.0   FL The Bolles School   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
83.11Ricky Woodruff16:22.2   FL Trinity Prep   Nov 26  NXR Southeast Regional Championships
84.12Ryan Canaday16:22.5 PR   FL Bartram Trail   Oct 22  FHSAA 3A District 4 Championships
85.12Jake Noonan16:22.9 PR   FL Spanish River   Oct 14  Palm Beach County Championship
86.10Nickolas Kamen16:23.1 PR   FL Gulf Coast   Oct 11  Collier County Athletic Conference Championsh...
87.12Pierce Statham16:23.3   FL St Thomas Aquinas   Oct 17  FHSAA 4A District 13 Championships
88.11Ryan Szklany16:24.4   FL Highlands Christian   Sep 30  FLRunners.com 17th Annual Invitational
89.11Evan Fuller16:24.6   FL Fleming Island   Oct 22  FHSAA 4A District 1 Championships
11Hunter Dobbs16:24.6   FL Coral Reef Senior   Nov 5  FHSAA 4A State Championships
91.11Cooper LaBrant16:25.3 PR   FL Indian Rocks Christian   Oct 8  Don Bishop Invitational
92.10Jonathan Staples16:25.4 PR   FL Crestview   Oct 1  Panhandle Championship
93.12Michael Kennedy16:25.5   FL Pine Crest   Oct 20  FHSAA 2A District 15 Championships
94.11Justin Czurak16:26.4   FL Winter Springs   Sep 10  Florida Horse Park Invitational Presented by ...
12Alexander Gruenewal...16:26.4 PR   FL Lawton Chiles   Nov 5  FHSAA 3A State Championships
96.12Triston Vaira16:26.9 PR   FL Newsome   Oct 19  FHSAA 4A District 7 Championships
97.12Brendan Twiggs16:28.0 PR   FL Fernandina Beach   Oct 22  FHSAA 2A District 3 Championships
98.10Matthew Ortiz16:28.7   FL Creekside   Oct 22  FHSAA 3A District 4 Championships
99.12Colin Boutin16:28.9 PR   FL Bloomingdale Senior   Oct 19  FHSAA 4A District 7 Championships
100.11Bryce Johnston16:29.0 PR   FL North Bay Haven   Oct 1  Panhandle Championship

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Amanda Beach17:31.1 PR    Florida   Nov 26  Foot Locker South Regional
2.11Bailey Hertenstein17:32.2 PR   FL Riverview   Sep 30  FLRunners.com 17th Annual Invitational
3.12Kayley Delay17:37.4 PR   FL Fletcher   Oct 29  FHSAA 4A Region 1 Championships
4.9Tsion Yared17:42.4 PR   FL Pine Crest   Nov 26  NXR Southeast Regional Championships
5.11Caitlin Collier17:44.2   FL The Bolles School   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
6.9Natalie Varela17:46.6 PR   FL Gulliver Prep   Sep 30  FLRunners.com 17th Annual Invitational
7.9Alyson Churchill17:55.3 PR   FL Lincoln   Nov 5  FHSAA 3A State Championships
8.9Elayna Bahr17:59.3 PR   FL Winter Springs   Oct 29  FHSAA 4A Region 1 Championships
9.9Valarie Lastra18:00.7 PR   FL Mater Academy   Sep 30  FLRunners.com 17th Annual Invitational
10.12Leigha Torino18:03.1 PR   FL North Marion   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
11.9Alexandra Del Re18:04.4 PR   FL Jupiter   Sep 30  FLRunners.com 17th Annual Invitational
12.11Rafaella Gibbons18:09.8   FL Winter Park   Oct 29  FHSAA 4A Region 1 Championships
13.12Kayla Easterly18:14.6 PR   FL North Fort Myers   Nov 5  FHSAA 3A State Championships
14.9Ashley Klingenberg18:17.2   FL Lake Brantley   Oct 29  FHSAA 4A Region 1 Championships
15.10Nicole Matysik18:20.9   FL Key West   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
16.11Grace Blair18:22.9   FL Oak Hall   Nov 5  FHSAA 1A State Championships
17.12Kristlin Gear18:23.1   FL Fort Myers   Nov 5  FHSAA 3A State Championships
18.12Kara Funke18:23.5 PR   FL Leesburg   Nov 5  FHSAA 3A State Championships
19.12Daniela Urzua18:24.0   FL Lake Mary   Oct 15  Seminole Athletic Conference Champs
20.8Mahdere Yared18:25.2   FL Pine Crest   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
21.11Claire Moritz18:26.7 PR   FL Ponte Vedra   Oct 22  FHSAA 3A District 4 Championships
22.12Jennifer Lima18:28.3 PR    Una-Lima   Nov 26  NXR Southeast Regional Championships
23.9Claire Openshaw18:28.8   FL Creekside   Nov 5  FHSAA 3A State Championships
24.12Micaela Torres18:30.8 PR   FL King   Oct 8  Don Bishop Invitational
25.9Rylee Pustilnik18:31.0   FL Spanish River   Oct 14  Palm Beach County Championship
26.11Ana Wallace18:33.2   FL Lawton Chiles   Nov 5  FHSAA 3A State Championships
27.9Alyssa Hendrix18:33.7   FL Riverview   Nov 5  FHSAA 4A State Championships
28.12Samantha Folio18:34.2 PR   FL Holy Trinity Episcopal   Oct 22  FHSAA 1A District 11 Championships
29.12Lauren Stanford18:34.5   FL Bartram Trail   Oct 22  FHSAA 3A District 4 Championships
30.9Maya Beleznay18:36.1   FL Pine Crest   Oct 20  FHSAA 2A District 15 Championships
31.12Rania Samhouri18:40.5 PR   FL Wharton   Sep 24  North Port XC Invitational
10Emily Culley18:40.5   FL Lawton Chiles   Nov 5  FHSAA 3A State Championships
33.8Jinah Mickens-Malik18:40.6 PR   FL Mater Academy   Nov 5  FHSAA 3A State Championships
34.12Abbie Harrelson18:40.8 PR   FL Niceville Senior   Nov 26  NXR Southeast Regional Championships
35.11Hannah Schneidewind18:41.1 PR   FL Niceville Senior   Nov 5  FHSAA 3A State Championships
36.10Rebecca Clark18:42.8   FL The Villages   Oct 15  Trinity Catholic Celtic Cross Country Invitat...
37.12Laura Jones18:44.1 PR   FL H B Plant   Nov 5  FHSAA 4A State Championships
38.9Taylor Stone18:45.4   FL Osceola Fundamental   Oct 20  FHSAA 3A District 10 Championships
39.9Lydia Friedman18:45.7 PR   FL George Steinbrenner   Nov 5  FHSAA 4A State Championships
40.12Kelsi Ogilvie18:48.0 PR   FL Lemon Bay   Oct 22  FHSAA 2A District 11 Championships
41.12Alexis Sherwin18:48.5 PR   FL Niceville Senior   Oct 29  FHSAA 3A Region 1 Championships
42.12Nicolette Worrell18:48.9 PR   FL Hagerty   Nov 5  FHSAA 4A State Championships
43.9Ellie Kunze18:49.7   FL Lake Minneola   Oct 29  FHSAA 4A Region 1 Championships
44.10Natalie Abernathy18:50.5   FL Land O Lakes   Nov 5  FHSAA 3A State Championships
45.12Haley Kling18:51.0 PR   FL Pace   Oct 22  FHSAA 3A District 1 Championships
46.8Kendyl Cardwell18:51.3   FL Montverde Academy   Sep 24  NTC Cross Country Invitational
47.12Ally Hajda18:52.4   FL The Bolles School   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
48.11Fiona Kurland18:52.9 PR   FL Fort Myers   Nov 5  FHSAA 3A State Championships
49.12Hannah Evans18:53.5 PR   FL Vanguard   Nov 5  FHSAA 3A State Championships
50.10Alexandra Straumann18:54.8   FL George Steinbrenner   Nov 5  FHSAA 4A State Championships
11Maria Fernandez18:54.8 PR   FL Doral Academy   Nov 5  FHSAA 3A State Championships
52.11Bridget Alex18:55.3   FL St Thomas Aquinas   Nov 5  FHSAA 4A State Championships
53.11Ally Woodard18:55.4 PR   FL Niceville Senior   Oct 22  FHSAA 3A District 2 Championships
54.12Hana Herndon18:55.7   FL Winter Park   Nov 19  FACA Senior All-Star Meet
55.11Bridget Morse18:56.2   FL Columbia (Lake City)   Oct 29  FHSAA 3A Region 1 Championships
56.10Vanessa Bolen18:57.0 PR   FL Harmony   Nov 5  FHSAA 3A State Championships
57.11Isabella Bartczak18:57.1   FL Dr Phillips   Oct 29  FHSAA 4A Region 1 Championships
58.11Ciara Coger18:57.4 PR   FL Niceville Senior   Nov 26  NXR Southeast Regional Championships
59.12Nadia Stratton18:58.0 PR   FL H B Plant   Nov 5  FHSAA 4A State Championships
60.11Rachel Shapiro18:58.3   FL The Bolles School   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
61.11Chandler Bergeron18:58.4 PR    North Carolina   Nov 26  Foot Locker South Regional
62.9Liberty Pigg19:01.3 PR   FL Fletcher   Oct 29  FHSAA 4A Region 1 Championships
63.12Sage Lyons19:02.1   FL Sarasota   Oct 20  FHSAA 4A District 8 Championships
64.9Jordan Shapiro19:02.6 PR   FL Miami Palmetto   Oct 27  FHSAA 4A Region 4 Championships
65.10Isabella Coogan19:03.0 PR   FL Charlotte   Sep 24  North Port XC Invitational
66.12Emily English19:03.7   FL George Jenkins   Oct 15  Polk County Championships
67.12Hannah Flemming19:04.0 PR   FL Astronaut   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
68.10Cadi Rowe19:04.4   FL Lake Minneola   Oct 29  FHSAA 4A Region 1 Championships
69.11Hannah McAuliffe19:04.6 PR   FL Lakewood   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
70.12Haleigh Martin19:05.5 PR   FL Wakulla   Oct 7  FSU XC Invitational
71.9Mackenzie Czurak19:05.8   FL Winter Springs   Oct 29  FHSAA 4A Region 1 Championships
72.10Estefania Acosta19:07.0 PR   FL Land O Lakes   Sep 13  Wesley Chapel vs Land O' Lakes Dual Meet
73.9Ryah Andressohn19:07.7 PR   FL Miami Southridge   Oct 20  FHSAA 4A District 16 Championships
12Simone Vreeland19:07.7 PR   FL Pine Crest   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
75.12Elayna Goodman19:07.8 PR   FL Riverview (Sarasota)   Oct 8  Don Bishop Invitational
9Ryenn Hart19:07.8 PR   FL Lely   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
77.9Jayden Horne19:08.1 PR   FL Niceville Senior   Nov 26  NXR Southeast Regional Championships
78.11Erin Phelps19:08.4   FL Lawton Chiles   Nov 5  FHSAA 3A State Championships
79.9Parker Valby19:08.5 PR   FL East Lake   Oct 20  FHSAA 3A District 10 Championships
80.9Anna Sentner19:10.4   FL George Jenkins   Nov 5  FHSAA 4A State Championships
81.12Grace Gerry19:10.6 PR   FL Bishop Kenny   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
82.9Caitlin Wilkey19:10.8   FL Lawton Chiles   Nov 5  FHSAA 3A State Championships
83.11Alayna Goll19:11.9   FL Estero   Nov 5  FHSAA 3A State Championships
84.11Chelsey Oliver19:12.0 PR   FL Riverdale   Nov 5  FHSAA 3A State Championships
85.11Jamilla Cardwell19:13.8 PR   FL Sunlake   Oct 20  FHSAA 3A District 7 Championships
12Jaina Hawkins19:13.8 PR   FL Winter Springs   Nov 5  FHSAA 4A State Championships
87.12Caroline Willis19:14.2   FL Maclay   Oct 7  FSU XC Invitational
88.12Elizabeth Jenkins19:14.5   FL Winter Park   Nov 19  FACA Senior All-Star Meet
89.10Chablis Shreffler19:15.7 PR   FL Tavares   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
90.9Emily Faulhaber19:16.2   FL Pine Crest   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
91.12Gillian Minnehan19:17.1 PR   FL H B Plant   Nov 5  FHSAA 4A State Championships
92.11Melanie White19:17.2   FL Winter Park   Oct 29  FHSAA 4A Region 1 Championships
93.7Cristal Gomez19:17.6 PR   FL Frostproof   Oct 15  Polk County Championships
94.10Jordan Stevens19:17.9 PR   FL Lake Brantley   Oct 29  FHSAA 4A Region 1 Championships
95.9Maya Espinosa19:18.0   FL Baker   Oct 8  J.D. Mac XC Invitational
96.11Natalie Bress19:18.1   FL Melbourne   Aug 27  Fleet Feet Invitational presented by Saucony
9Jillian Dempsey19:18.1   FL Naples   Nov 5  FHSAA 3A State Championships
98.11Brooke Santiesteban19:18.4 PR   FL George Steinbrenner   Oct 20  FHSAA 4A District 6 Championships
99.10Cassandra Lawlor19:18.5 PR   FL St Andrews   Nov 5  FHSAA 2A State Championships
100.8Sinkenesh Parker19:19.0   FL Circle Christian   Nov 5  FHSAA 1A State Championships