Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.10Nicholas Russell15:38.0 PR   ID Bishop Kelly   Oct 20  4A District III
2.12Ryan Barna15:42.3 PR   ID Skyline (ID)   Oct 6  Bob Conley Invitational
3.12Josh Corgatelli15:44.0 PR   ID Moscow   Oct 1  Inland Empire Challenge
4.10Zach Erikson15:44.6 PR   ID Idaho Falls   Oct 6  Bob Conley Invitational
5.12Harrison Roberts15:48.0 PR   ID Skyline (ID)   Oct 6  Bob Conley Invitational
6.11Finan Lund-Andersen15:50.0 PR   ID Sandpoint   Oct 1  Inland Empire Challenge
7.12Nick Barna15:57.0 PR   ID Skyline (ID)   Oct 6  Bob Conley Invitational
8.12Vincent Groner16:01.0 PR   ID Vallivue   Oct 20  4A District III
9.11Cannon Leavitt16:07.1 PR   ID Twin Falls   Oct 6  Bob Conley Invitational
10.10Dallin Hart16:15.5 PR   ID Skyline (ID)   Oct 6  Bob Conley Invitational
11.11Mark Castaneda16:17.2 PR   ID Vallivue   Oct 13  Bugtown 4A/5A Canyon County Championships
12.11Anthony Deleon16:22.0 PR   ID Vallivue   Oct 20  4A District III
13.12Mohammad Monsour16:24.0 PR   ID Moscow   Oct 1  Inland Empire Challenge
12Jacob Russell16:24.0 PR   ID Bishop Kelly   Oct 20  4A District III
15.12Kyler Waddell16:28.0 PR   ID Ridgevue   Oct 20  4A District III
16.12Cooper Haney16:28.1 PR   ID Lakeland   Oct 8  William Johnson Sandpoint Invitational
17.9Logan Forester16:31.4 PR   ID Ridgevue   Oct 13  Bugtown 4A/5A Canyon County Championships
18.12Malachi Armstrong16:32.1   ID Pocatello   Oct 6  Bob Conley Invitational
19.11McKay Harms16:32.8 PR   ID Skyline (ID)   Oct 20  District V-VI 4A Championships
20.11Derek Thomas16:34.7 PR   ID Blackfoot   Oct 13  Firth High Cross Country Invite 2016
21.12Anthony DeSantis16:35.0 PR   ID Mountain Home   Oct 20  4A District III
22.11Gabe Smith-Nilsen16:41.7 PR   ID Wood River   Oct 19  4A District IV Championship
23.12Kaleb Fenton16:42.1 PR   ID Preston   Oct 6  Bob Conley Invitational
24.11Cache Traveller16:45.6 PR    Una-Travelle   Nov 12  NXR Northwest
25.10Cooper Traveller16:46.0 PR   ID Twin Falls   Oct 19  4A District IV Championship
26.10Trajan Holtzen16:46.2   ID Canyon Ridge   Sep 24  Bob Firman Invitational
27.11Jacob Despain16:46.3 PR   ID Blackfoot   Oct 13  Firth High Cross Country Invite 2016
28.11Cole Dillon16:47.2 PR   ID Sandpoint   Oct 8  William Johnson Sandpoint Invitational
29.11Juan Saavedra16:47.3 PR   ID Caldwell   Oct 13  Bugtown 4A/5A Canyon County Championships
30.11Mulugata Ande16:47.5 PR   ID Canyon Ridge   Oct 19  4A District IV Championship
31.10Colton Heindel16:53.7 PR   ID Middleton   Sep 14  Payette River Invite
32.10Koby Driscoll16:54.6 PR   ID Jerome   Oct 19  4A District IV Championship
33.9Josh Harrison16:55.4 PR   ID Preston   Oct 6  Bob Conley Invitational
34.12Kye Christensen16:57.2 PR   ID Preston   Oct 6  Bob Conley Invitational
35.10Tucker Burnham16:59.5 PR   ID Twin Falls   Oct 19  4A District IV Championship
36.11Matthew Gyles16:59.7 PR   ID Idaho Falls   Oct 6  Bob Conley Invitational
37.10Reed Eddington17:02.3 PR   ID Idaho Falls   Oct 6  Bob Conley Invitational
38.10Tucker Fenton17:04.5 PR   ID Preston   Oct 20  District V-VI 4A Championships
39.12Clay Rasmussen17:05.0 PR   ID Sandpoint   Oct 1  Inland Empire Challenge
40.10Brett Flerchinger17:06.0 PR   ID Bishop Kelly   Oct 20  4A District III
41.11Max Standley17:09.0 PR   ID Caldwell   Oct 20  4A District III
42.10Bracken Morse17:09.1 PR   ID Blackfoot   Oct 13  Firth High Cross Country Invite 2016
43.12Nathan Nordquist17:09.3   ID Jerome   Oct 19  4A District IV Championship
44.10Mauricio Diaz17:11.5 PR   ID Idaho Falls   Oct 6  Bob Conley Invitational
45.9Jacob Criddle17:13.0 PR   ID Mountain Home   Oct 20  4A District III
46.12Tyler Churchman17:13.2 PR   ID Jerome   Oct 19  4A District IV Championship
47.11Dane Thompson17:16.2 PR   ID Wood River   Oct 19  4A District IV Championship
48.11Ivan Escobedo17:16.5 PR   ID Caldwell   Oct 13  Bugtown 4A/5A Canyon County Championships
49.9Jacob Detemple17:16.8 PR   ID Burley   Oct 19  4A District IV Championship
50.11Abdelgadir Mohamed17:17.9 PR   ID Canyon Ridge   Oct 19  4A District IV Championship
51.9Austin Despain17:18.0 PR   ID Blackfoot   Oct 13  Firth High Cross Country Invite 2016
52.12Brandon Bingham17:18.9 PR   ID Minico   Oct 19  4A District IV Championship
53.11Kyle Pendleton17:19.0 PR   ID Mountain Home   Oct 20  4A District III
54.12Reilly Wolfe17:19.6 PR   ID Sandpoint   Oct 8  William Johnson Sandpoint Invitational
55.9Dallin Bird17:19.7 PR   ID Pocatello   Oct 6  Bob Conley Invitational
56.12Seth Vaughn17:21.7 PR   ID Jerome   Oct 19  4A District IV Championship
57.11Cameron Preston17:24.0 PR   ID Ridgevue   Oct 20  4A District III
58.11Justin Shadley17:25.3 PR   ID Idaho Falls   Oct 20  District V-VI 4A Championships
59.10Joseph Frey17:32.0 PR   ID Skyview   Oct 20  4A District III
60.12Sam Kreslins17:33.0 PR   ID Bishop Kelly   Oct 20  4A District III
61.11Kenesen Barber17:34.1 PR   ID Caldwell   Oct 13  Bugtown 4A/5A Canyon County Championships
62.12Jared Meldrum17:35.0   ID Skyline (ID)   Sep 17  Mile High Classic
10Bryce Adams17:35.0 PR   ID Ridgevue   Oct 20  4A District III
64.12Landon Biedenbach17:37.7 PR   ID Twin Falls   Oct 6  Bob Conley Invitational
65.9Donovan Fuhriman17:39.0 PR   ID Ridgevue   Oct 20  4A District III
66.10Ethan Farmer17:40.5 PR   ID Blackfoot   Oct 13  Firth High Cross Country Invite 2016
67.10Travis Ward17:41.3 PR   ID Preston   Oct 20  District V-VI 4A Championships
68.11Peik Lund-Andersen17:43.0 PR   ID Sandpoint   Oct 1  Inland Empire Challenge
69.10Eric Johnson17:43.8 PR   ID Skyline (ID)   Oct 6  Bob Conley Invitational
12Parker Nielsen17:43.8   ID Pocatello   Oct 20  District V-VI 4A Championships
71.9Cameron Alder17:44.5 PR   ID Pocatello   Sep 16  Rigby Invite $30 fee per school
72.12Josh Warth17:44.7 PR   ID Twin Falls   Sep 24  Bob Firman Invitational
73.12Riley McGinnis17:45.0 PR   ID Sandpoint   Oct 1  Inland Empire Challenge
74.12Brady Corrigan17:46.1   ID Skyline (ID)   Oct 20  District V-VI 4A Championships
75.12Ben Pinkham17:46.9 PR   ID Idaho Falls   Oct 6  Bob Conley Invitational
76.11Christian Mehiel17:48.4 PR   ID Caldwell   Oct 13  Bugtown 4A/5A Canyon County Championships
77.10Ephriam Weisz17:49.0 PR   ID Sandpoint   Oct 1  Inland Empire Challenge
11Brendan Baldwin17:49.0 PR   ID Middleton   Oct 20  4A District III
79.12Cole Thomas17:49.5   ID Blackfoot   Oct 13  Firth High Cross Country Invite 2016
80.10Juan Avila17:50.0 PR   ID Vallivue   Oct 20  4A District III
81.11Thomas Clark17:50.6 PR   ID Skyline (ID)   Oct 6  Bob Conley Invitational
82.12Nathan Larsen17:51.0 PR   ID Middleton   Oct 20  4A District III
83.10Will McGonigal17:51.6 PR   ID Wood River   Oct 19  4A District IV Championship
84.10David Lloyd17:52.2 PR   ID Jerome   Oct 6  Bob Conley Invitational
85.11Michael Scott17:52.4 PR   ID Century   Oct 6  Bob Conley Invitational
86.10Ryan O'Dell17:53.0 PR   ID Ridgevue   Oct 20  4A District III
87.10Sloan Woodward17:53.1 PR   ID Sandpoint   Oct 8  William Johnson Sandpoint Invitational
88.12Nathan Stouffer17:53.8 PR   ID Wood River   Oct 19  4A District IV Championship
89.11Evan Rasmussen17:54.0 PR   ID Middleton   Oct 20  4A District III
90.10Trevor Robertson17:54.4 PR   ID Blackfoot   Oct 13  Firth High Cross Country Invite 2016
91.11Story Crossett17:56.0 PR   ID Sandpoint   Oct 1  Inland Empire Challenge
9Ric Massey17:56.0 PR   ID Emmett   Oct 12  Winston Tilzey Invitational
93.11JT Thomson17:57.0 PR   ID Skyline (ID)   Sep 17  Mile High Classic
94.10Isaiah Navarro17:57.4 PR   ID Bishop Kelly   Sep 14  Steven Thompson Memorial Centipede
95.10Gabriel Merithew17:57.6 PR   ID Sandpoint   Oct 8  William Johnson Sandpoint Invitational
96.12Joel Vega17:58.0 PR   ID Caldwell   Oct 20  4A District III
97.9Riley Reid17:59.1 PR   ID Preston   Oct 20  District V-VI 4A Championships
98.9Payson Bingham17:59.4 PR   ID Twin Falls   Sep 24  Bob Firman Invitational
99.10Adam Christensen17:59.5 PR   ID Skyline (ID)   Oct 6  Bob Conley Invitational
100.10Tanner Garz18:00.0 PR   ID Emmett   Oct 12  Winston Tilzey Invitational

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Katherine Ruck17:48.0 PR   ID Moscow   Oct 1  Inland Empire Challenge
2.12Michelle Pratt18:02.3 PR   ID Blackfoot   Oct 13  Firth High Cross Country Invite 2016
3.9Gemma LaVergne18:27.0 PR   ID Emmett   Oct 12  Winston Tilzey Invitational
4.12Billie Hatch18:33.4 PR   ID Preston   Oct 6  Bob Conley Invitational
5.12Haley Schaeffer18:35.3 PR   ID Twin Falls   Oct 19  4A District IV Championship
6.12Virginia Nielsen18:59.0 PR   ID Idaho Falls   Oct 6  Bob Conley Invitational
7.10Breanne Herrmann18:59.6 PR   ID Skyline (ID)   Oct 6  Bob Conley Invitational
8.11Katherine Kaul19:00.7   ID Sandpoint   Oct 8  William Johnson Sandpoint Invitational
9.9Brinlee Garling19:05.4 PR   ID Twin Falls   Oct 6  Bob Conley Invitational
10.12Marissa Nelson19:10.0 PR   ID Century   Oct 6  Bob Conley Invitational
11.12Brook Chilton19:21.7 PR   ID Century   Oct 6  Bob Conley Invitational
12.11Burkleigh Yost19:22.0 PR   ID Century   Oct 6  Bob Conley Invitational
13.12Danielle Van Lith19:25.0 PR   ID Ridgevue   Oct 20  4A District III
14.11Ashley Hutchinson19:31.7 PR   ID Twin Falls   Oct 19  4A District IV Championship
15.11Ali Shumway19:32.9 PR   ID Preston   Oct 20  District V-VI 4A Championships
16.12Hannah Webster19:33.0 PR   ID Caldwell   Oct 20  4A District III
17.9Macy Olson19:33.2 PR   ID Skyline (ID)   Oct 6  Bob Conley Invitational
18.11Alyse Douglas19:34.1 PR   ID Twin Falls   Oct 6  Bob Conley Invitational
19.9Rebecca Bodine19:35.0 PR   ID Bishop Kelly   Oct 20  4A District III
20.11Hannah Davidson19:41.1 PR   ID Sandpoint   Oct 8  William Johnson Sandpoint Invitational
21.11Katie Freeman19:45.0 PR   ID Skyview   Oct 20  4A District III
22.12Rainey Woodward19:45.2   ID Sandpoint   Oct 8  William Johnson Sandpoint Invitational
23.9Lyssa Kemble19:46.6 PR   ID Middleton   Oct 13  Bugtown 4A/5A Canyon County Championships
24.11Kami Withers19:49.7   ID Twin Falls   Oct 6  Bob Conley Invitational
25.11Abby Hurst19:51.1   ID Blackfoot   Oct 13  Firth High Cross Country Invite 2016
26.10Kjnara Swanson19:54.0 PR   ID Mountain Home   Oct 20  4A District III
27.9Paige Shumway20:02.7 PR   ID Preston   Oct 20  District V-VI 4A Championships
28.12Dana Beaty20:03.7 PR   ID Sandpoint   Oct 8  William Johnson Sandpoint Invitational
29.12Makenzie Jacobsen20:05.0 PR   ID Skyview   Oct 20  4A District III
30.10Niah Brass20:06.1 PR   ID Sandpoint   Oct 8  William Johnson Sandpoint Invitational
31.9Julissa Castaneda20:09.0 PR   ID Vallivue   Oct 20  4A District III
32.11Nicole Cook20:10.0 PR   ID Jerome   Oct 12  Burley Invite
33.10Emma Wilkes20:11.0 PR   ID Ridgevue   Oct 20  4A District III
34.12Annalisa Hamilton20:13.0 PR   ID Vallivue   Oct 20  4A District III
35.11Morgan Brown20:13.7 PR   ID Middleton   Oct 13  Bugtown 4A/5A Canyon County Championships
36.12Makenna Cox20:18.2 PR   ID Preston   Oct 6  Bob Conley Invitational
37.9Lara Maccabee20:19.1 PR   ID Twin Falls   Oct 19  4A District IV Championship
38.10Sara Anewalt20:24.0 PR   ID Bishop Kelly   Oct 20  4A District III
39.9Emma Clarke20:28.5 PR   ID Idaho Falls   Oct 20  District V-VI 4A Championships
40.9Adria Roberts20:33.0 PR   ID Skyline (ID)   Oct 29  IHSAA 4A State Championships
41.10Tatum Seastrand20:35.5   ID Bishop Kelly   Oct 29  IHSAA 4A State Championships
42.11Sharon Rowe20:35.6   ID Sandpoint   Oct 8  William Johnson Sandpoint Invitational
43.12Tess Hollister20:37.0 PR   ID Wood River   Sep 24  Bob Firman Invitational
44.12Ashley Harris20:40.0 PR   ID Vallivue   Oct 20  4A District III
45.9Heather Wallace20:43.5 PR   ID Sandpoint   Oct 8  William Johnson Sandpoint Invitational
46.9Anna Myers20:47.0 PR   ID Middleton   Oct 20  4A District III
47.9Leana Reed20:49.3 PR   ID Lakeland   Oct 8  William Johnson Sandpoint Invitational
10Katie Webster20:49.3 PR   ID Caldwell   Oct 13  Bugtown 4A/5A Canyon County Championships
49.11Jenny Schenk20:53.5   ID Twin Falls   Oct 6  Bob Conley Invitational
50.9Kristen Thomas20:53.8 PR   ID Blackfoot   Oct 13  Firth High Cross Country Invite 2016
51.10Isabelle Kirk20:54.0   ID Lakeland   Oct 13  Ben Castro Invitational
9Grace Fish20:54.0 PR   ID Vallivue   Oct 20  4A District III
53.9Madi Mary20:55.5 PR   ID Idaho Falls   Oct 6  Bob Conley Invitational
54.9Daphne Herway20:57.3 PR   ID Idaho Falls   Oct 6  Bob Conley Invitational
55.11Harlee Hales21:02.6 PR   ID Pocatello   Oct 6  Bob Conley Invitational
56.11Mikayla Darrington21:03.2 PR   ID Caldwell   Oct 13  Bugtown 4A/5A Canyon County Championships
57.10Nichole Rue21:04.1 PR   ID Century   Oct 20  District V-VI 4A Championships
11Sydney Knoelk21:04.1 PR   ID Bishop Kelly   Oct 29  IHSAA 4A State Championships
59.11Cassandra Stone21:04.3 PR   ID Caldwell   Oct 13  Bugtown 4A/5A Canyon County Championships
60.9Jade Martinez21:05.7 PR   ID Caldwell   Oct 13  Bugtown 4A/5A Canyon County Championships
61.11Halli Olson21:05.8   ID Skyline (ID)   Oct 6  Bob Conley Invitational
62.10Emma Wilson21:06.0 PR   ID Skyline (ID)   Oct 6  Bob Conley Invitational
63.10Megan Reed21:10.1 PR   ID Skyline (ID)   Oct 6  Bob Conley Invitational
64.10Elise Davis21:10.9   ID Idaho Falls   Oct 20  District V-VI 4A Championships
65.12Alyssa Kirkbride21:12.4 PR   ID Preston   Oct 20  District V-VI 4A Championships
66.9Kianna Palic21:12.7 PR   ID Bishop Kelly   Oct 13  Boise Schools XC - City Meet
67.12Hailey Dietrich21:13.6 PR   ID Preston   Oct 20  District V-VI 4A Championships
68.9Caroline Keller21:14.8 PR   ID Idaho Falls   Oct 6  Bob Conley Invitational
69.11Marli Shaw21:20.6 PR   ID Burley   Oct 19  4A District IV Championship
70.11Akaela Crowther21:21.1 PR   ID Preston   Oct 29  IHSAA 4A State Championships
71.10Annalise Cheret21:22.9 PR   ID Skyline (ID)   Oct 6  Bob Conley Invitational
72.10Meridian Wappett21:23.0 PR   ID Moscow   Oct 1  Inland Empire Challenge
73.11Alexis Georgianna21:26.8   ID Mountain Home   Sep 24  Bob Firman Invitational
74.9Claire De Saint Pha...21:27.4 PR   ID Wood River   Oct 19  4A District IV Championship
75.10Kallee Ellsworth21:27.8 PR   ID Jerome   Oct 19  4A District IV Championship
10Maizie Wakefield21:27.8 PR   ID Bishop Kelly   Oct 20  4A District III
77.10McKenna Lewis21:28.8   ID Idaho Falls   Oct 20  District V-VI 4A Championships
78.10Neisha Oakey21:29.2 PR   ID Idaho Falls   Oct 6  Bob Conley Invitational
79.10Taylor Elpers21:32.7 PR   ID Lakeland   Oct 8  William Johnson Sandpoint Invitational
10Carlee Heindel21:32.7   ID Middleton   Oct 13  Bugtown 4A/5A Canyon County Championships
81.11Farli Boden21:33.0   ID Sandpoint   Oct 1  Inland Empire Challenge
11Sydney Olcott21:33.0   ID Century   Oct 6  Bob Conley Invitational
83.12Sadie Stevens21:35.0 PR   ID Twin Falls   Oct 19  4A District IV Championship
12Addy Jacobson21:35.0 PR   ID Wood River   Oct 19  4A District IV Championship
85.10Cecilia Durcan21:36.0 PR   ID Bishop Kelly   Oct 20  4A District III
86.12Rachel Leavitt21:37.6   ID Jerome   Oct 19  4A District IV Championship
87.10Faith Alaniz21:41.0 PR   ID Caldwell   Sep 14  Rock Creek Challenge
9Faye Welling21:41.0 PR   ID Emmett   Oct 20  4A District III
10Star Campos21:41.0 PR   ID Caldwell   Oct 20  4A District III
90.11Kasidy Peterson21:42.0 PR   ID Skyview   Oct 13  Bugtown 4A/5A Canyon County Championships
12Matea Bidaburu21:42.0   ID Bishop Kelly   Oct 20  4A District III
92.11Alex Rogers21:46.3 PR   ID Wood River   Oct 19  4A District IV Championship
93.10Elizabeth Harrison21:47.8 PR   ID Skyline (ID)   Oct 6  Bob Conley Invitational
94.9Maren Archibald21:48.6 PR   ID Idaho Falls   Oct 6  Bob Conley Invitational
95.10Carlee Pugmire21:49.1 PR   ID Blackfoot   Oct 13  Firth High Cross Country Invite 2016
96.9Katelyn Shadley21:51.6 PR   ID Idaho Falls   Oct 6  Bob Conley Invitational
97.10Chloe Barylski21:52.0 PR   ID Ridgevue   Oct 20  4A District III
98.11Rosa Casiano21:53.0   ID Caldwell   Oct 20  4A District III
99.9Katie Meldrum21:53.1 PR   ID Skyline (ID)   Oct 6  Bob Conley Invitational
100.11Ashlyn Chambers21:53.2 PR   ID Skyline (ID)   Oct 6  Bob Conley Invitational