Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Arjun Jha14:56.0 PR   OH Thomas Worthington   Oct 8  Eisenhart Invitational - TWHS
2.12Hunter Moore14:58.0 PR   OH Olentangy Orange   Oct 8  Eisenhart Invitational - TWHS
3.11Dustin Horter14:59.9   OH Lakota East   Nov 13  NXR Midwest Regional Championships
4.12Zak Kirk15:05.0 PR   OH Maumee   Sep 3  BGSU Mel Brodt Invite
5.11Matt Scrape15:07.0   OH Pickerington Central   Oct 8  Eisenhart Invitational - TWHS
6.12Andre Bollam-Godbot...15:10.2 PR   OH Brunswick Senior   Oct 15  Greater Cleveland Conference Championships
7.12Jacob Keating15:12.0 PR   OH Lake Catholic   Sep 3  Frank Gibas Invitational
8.10Conant Smith15:13.2   OH Middletown   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
9.12Joe Riordan15:14.3 PR   OH Solon   Sep 3  Frank Gibas Invitational
10.12C.J. Ambrosio15:15.1 PR   OH St Ignatius   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
11.11Lucas Bons15:16.3   OH Dublin Coffman   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
12.11Zach Kreft15:16.4   OH Buckeye Valley   Nov 5  OHSAA D2 State Meet
13.10Ryan Adkins15:18.1 PR   OH Twinsburg   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
14.11Chad Johnson15:18.4   OH Colonel Crawford   Nov 5  OHSAA D3 State Meet
15.12Matt Bull15:22.4 PR   OH Mentor   Sep 24  Fleet Feet Strongsville Invitational
16.11Andrew Payne15:26.6 PR   OH Thomas Worthington   Oct 15  OCC - Cardinal Division Championships
17.12Danny Cohen15:29.7   OH Solon   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
18.12Kevin Hennessey15:32.0 PR   OH St Charles   Oct 8  Eisenhart Invitational - TWHS
19.11Zach Applegate15:32.1   OH Bowling Green   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
20.11Brendan Siefker15:34.9   OH Ottoville Local   Nov 5  OHSAA D3 State Meet
21.12Conner Delahanty15:35.0 PR   OH Lake (Uniontown)   Sep 3  Ashland XC Invitational
22.11Cesar Arellano15:35.8   OH Dublin Scioto   Sep 3  Ashland XC Invitational
23.12Jack Jaynes15:36.7 PR   OH Pickerington Central   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
24.12Tyler Polman15:37.0 PR   OH Independence   Oct 8  The Legends Meet
25.11Nathan Cousino15:37.4   OH Whitmer   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
26.12Taylor Hopkins15:39.1 PR   OH Heath   Sep 17  Galion XC Festival
27.12Cole Lovett15:39.6 PR   OH Carrollton   Oct 22  OHSAA D2 East District
28.12Ben Ewert15:41.2   OH Beavercreek   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
29.11Peter Dauenhauer15:42.1 PR   OH St Xavier (OH)   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
30.11Nate Kawalec15:43.2   OH Chardon   Oct 8  The Legends Meet
31.12Jacob Fellers15:46.0 PR   OH Napoleon   Sep 24  LC Widewater Invite
12Zach Fresenko15:46.0 PR   OH Louisville   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
33.12Owen Krewson15:48.0 PR   OH Perkins   Sep 3  BGSU Mel Brodt Invite
34.12Jamie Dailey15:48.2 PR   OH Bay   Oct 15  Great Lakes Conference Championships
35.11Jacob Anderson15:48.4 PR   OH Columbian   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
36.12Peter Hayden15:48.5 PR   OH Bexley   Nov 5  OHSAA D2 State Meet
37.11Chantz Visse15:49.2   OH Solon   Sep 3  Frank Gibas Invitational
38.12Noah Chaplik15:49.6   OH Louisville   Sep 10  Tiffin Cross Country Carnival
12Daniel White15:49.6   OH Watkins Memorial   Oct 22  OHSAA D1 Central District - Section 1
12Mikey Loehr15:49.6 PR   OH Mason   Oct 22  OHSAA D1 Southwest District - West Chester A
41.12Jacob Bishop15:49.9 PR   OH Martins Ferry   Aug 27  Claymont Early Bird Invitational
42.11Ashwin Briggs15:50.0   OH Pickerington North   Oct 8  Eisenhart Invitational - TWHS
12Andrew Morgan15:50.0 PR   OH Thomas Worthington   Oct 8  Eisenhart Invitational - TWHS
44.12Zach Whipple15:50.1 PR   OH Lancaster   Oct 22  OHSAA D1 Central District - Section 2
45.10Jakob McConnell15:50.2 PR   OH Kenston   Sep 3  Frank Gibas Invitational
46.12Noah Murray15:50.4 PR   OH Louisville   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
47.10Logan Esper15:50.6 PR   OH Solon   Nov 13  NXR Midwest Regional Championships
48.10Josh Hill15:50.7   OH Amherst Steele   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
49.12Ty Banks15:50.9 PR   OH Thomas Worthington   Oct 15  OCC - Cardinal Division Championships
50.12Jonny Lukins15:51.0 PR   OH Granville   Oct 8  Eisenhart Invitational - TWHS
51.10Aidan Harr15:51.4   OH New Philadelphia   Oct 22  OHSAA D1 Central District - Section 1
52.12Yousef Elkurd15:51.7 PR   OH Woodridge   Nov 5  OHSAA D2 State Meet
53.12Stewart Schmidt15:51.9 PR   OH Green   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
54.10Brady Johnson15:52.0   OH Pickerington Central   Oct 8  Eisenhart Invitational - TWHS
55.11Rob Mccabe15:52.1 PR   OH Hilliard Bradley   Oct 15  OCC - Cardinal Division Championships
12Chris Reischel15:52.1 PR   OH St Xavier (OH)   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
57.12Chris Butler15:52.2 PR   OH Boardman   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
58.12Trevor Cook15:52.4 PR   OH Carey   Nov 5  OHSAA D3 State Meet
59.11Joe Spitzer15:53.2   OH Versailles   Nov 5  OHSAA D2 State Meet
60.12Anthony Sasso15:53.8 PR   OH Olentangy   Oct 22  OHSAA D1 Central District - Section 2
61.11Jack Welsh15:54.0 PR   OH Centerville   Oct 1  Paul Short XC Run
62.12Jacob Todd15:54.4 PR   OH Newark Senior   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
63.11Kellen Posacki15:54.7   OH Dublin Jerome   Oct 15  OCC - Cardinal Division Championships
64.12Owen Keith15:55.1   OH Newark Senior   Oct 22  OHSAA D1 Central District - Section 2
65.11Andrew Tighe15:55.5   OH Hilliard Davidson   Oct 22  OHSAA D1 Central District - Section 2
11Michael Uematsu15:55.5 PR   OH Mason   Oct 22  OHSAA D1 Southwest District - West Chester A
67.11Ryan Johnston15:55.8   OH Lexington   Nov 5  OHSAA D2 State Meet
68.12Mike Laughlin15:55.9 PR   OH Carroll   Nov 13  NXR Midwest Regional Championships
69.10Tyler Klouda15:57.6 PR   OH James A Garfield   Nov 5  OHSAA D3 State Meet
70.10Kyle Johnston15:57.8   OH Lexington   Oct 22  OHSAA D2 Northwest District - Gallion
71.12Matt Stump15:58.3 PR   OH Medina   Sep 24  Fleet Feet Strongsville Invitational
72.11Joe Ingram15:58.7 PR   OH Anderson   Oct 1  A2 Running Co. Coaching Legends Classic - HS
73.12Andrew Szendrey15:59.0 PR   OH St Ignatius   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
74.11Nick Miller16:00.1 PR    Una - Ohio   Nov 13  NXR Midwest Regional Championships
75.12Austin Hallabrin16:00.2   OH Mount Gilead   Oct 15  Mid Ohio Athletic Conference
76.12Andrew Stump16:00.3   OH Ashland   Sep 17  Galion XC Festival
77.10Adam Beucler16:00.4   OH Hudson   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
78.11Luke Brown16:00.7   OH Sheridan   Sep 3  Circleville Kiwanis Invitational
79.12Matthew Agosta16:01.1   OH Logan Elm   Nov 5  OHSAA D2 State Meet
80.12Kevin Lawson16:02.2 PR   OH Sycamore   Oct 15  Greater Miami Conference Championships
81.11Tyler Mielke16:02.5   OH Dublin Scioto   Oct 15  OCC - Cardinal Division Championships
82.10Evan Manley16:02.6   OH Hudson   Sep 24  Fleet Feet Strongsville Invitational
12Blake Roberts16:02.6 PR   OH Hudson   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
84.11Forest Volz16:03.2   OH Lexington   Oct 22  OHSAA D2 Northwest District - Gallion
85.11Noah Perrin16:04.8   OH Woodridge   Sep 24  Centerville Saturday Night Lights IX
12Jake Papish16:04.8 PR   OH Strongsville   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
87.9Elliott Cook16:05.0   OH Dublin Jerome   Oct 15  OCC - Cardinal Division Championships
88.11Russell Schultz16:05.1 PR   OH Black River   Nov 5  OHSAA D2 State Meet
89.11Eddie Zuercher16:05.3   OH Rocky River   Oct 15  Great Lakes Conference Championships
90.11Mark Shannon16:05.4 PR   OH Solon   Sep 3  Frank Gibas Invitational
91.11Alex Farenchak16:05.6 PR   OH Riverside (Painesville)   Sep 3  Frank Gibas Invitational
92.10Alex Phillip16:05.7   OH St Vincent-St Mary   Nov 5  OHSAA D2 State Meet
93.12Wyat Harmon16:05.9 PR   OH Fredericktown   Sep 3  Newcomerstown Invitational
12BJ Schwartz16:05.9 PR   OH Garaway   Nov 5  OHSAA D3 State Meet
95.9Micah Blair16:06.4   OH Woodridge   Nov 5  OHSAA D2 State Meet
96.12Nick Chaplik16:07.0   OH Louisville   Sep 16  2016 MSU Spartan Invitational
12Edward Walsh16:07.0 PR   OH St Thomas Aquinas   Oct 8  Eisenhart Invitational - TWHS
98.10Giovanni Copploe16:07.3 PR   OH Canfield   Oct 8  The Legends Meet
99.10Jake Rethman16:07.5 PR   OH Fort Loramie   Nov 5  OHSAA D3 State Meet
100.10Nathaniel Ondracek16:07.8 PR   OH Walsh Jesuit   Nov 5  OHSAA D1 State Meet

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12India Johnson17:07.5 PR   OH Hilliard Davidson   Nov 13  NXR Midwest Regional Championships
2.11Leah Roter17:09.7 PR   OH Beachwood   Oct 8  The Legends Meet
3.11Morgan Gigandet17:27.4   OH Troy   Sep 24  Centerville Saturday Night Lights IX
4.10Allison Guagenti17:35.7 PR   OH Olentangy Orange   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
5.10Olivia Howell17:37.6   OH Solon   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
6.10Maddie Walker17:42.6 PR   OH Amelia (Closed 2017)   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
7.12Michelle Hostettler17:50.1 PR    Una - Ohio   Nov 13  NXR Midwest Regional Championships
8.10Samantha Bush17:50.6   OH Turpin   Sep 24  Centerville Saturday Night Lights IX
9.11Sydnee Mangette17:58.8 PR   OH Liberty Union   Sep 17  Galion XC Festival
10.11Emily Sreenan18:01.8 PR   OH Lima Central Catholic   Nov 5  OHSAA D3 State Meet
11.12Anna Brandt18:02.0 PR   OH Rocky River   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
12.11Annie Zimmer18:02.1 PR   OH Chagrin Falls   Nov 5  OHSAA D2 State Meet
13.12Tarynn Cullings18:04.1 PR   OH Medina   Nov 13  NXR Midwest Regional Championships
14.11Emma Bower18:05.6   OH Olentangy Liberty   Nov 13  NXR Midwest Regional Championships
15.9Juliette Keller18:06.4   OH Medina   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
16.10Felicia Pasadyn18:07.8   OH Brunswick Senior   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
17.12Ellie Brush18:08.3 PR   OH Mason   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
18.10Rulison Ashley18:09.6 PR   OH Beaumont   Nov 5  OHSAA D2 State Meet
19.11Sophie Carrier18:10.5   OH Shaker Heights   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
20.11Perri Bockrath18:10.9 PR   OH Archbishop Alter   Sep 24  Centerville Saturday Night Lights IX
21.10Gracie Sprankle18:11.2   OH Olentangy Liberty   Oct 22  OHSAA D1 Central District - Section 2
22.9Taylor Ewert18:11.4   OH Beavercreek   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
23.12Hannah Rasmussen18:13.0 PR   OH Kings   Oct 22  OHSAA D1 Southwest District - West Chester A
24.11McKenna Fry18:14.9   OH Westerville Central   Sep 24  Centerville Saturday Night Lights IX
12Kyleigh Edwards18:14.9   OH Fairfield Christian Academy   Oct 22  OHSAA D3 Central District - Section 1
26.12Rebecca Craddock18:15.0   OH Brunswick Senior   Oct 15  Greater Cleveland Conference Championships
27.11Lindsey Coffin18:15.4   OH Springboro   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
28.9Emma Watcke18:15.5 PR   OH Minster   Sep 24  Centerville Saturday Night Lights IX
29.12Riley Freeland18:15.7 PR   OH Cloverleaf   Nov 5  OHSAA D2 State Meet
30.9Annie Allen18:17.2 PR   OH St Joseph Academy   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
31.10Grace Kilroy18:17.6   OH Centerville   Nov 13  NXR Midwest Regional Championships
32.12Mimi Reimers18:20.1 PR   OH Shaker Heights   Oct 8  The Legends Meet
33.12Kalee Soehnlen18:20.8   OH St Thomas Aquinas   Oct 8  The Legends Meet
34.9Miranda Stanhope18:21.0 PR   OH Badger   Oct 8  The Legends Meet
35.10Kaylie Kenne18:21.3   OH Highland   Sep 24  Fleet Feet Strongsville Invitational
36.12Mikaylie Park18:21.5 PR   OH Chardon   Sep 3  Frank Gibas Invitational
37.11Rachel Ploeger18:22.2   OH Monroe   Nov 5  OHSAA D2 State Meet
38.11Claire Steigerwald18:23.0   OH Lincoln   Oct 8  Eisenhart Invitational - TWHS
39.10Olivia Tyre18:24.1 PR   OH Troy   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
40.11Kylee McFarland18:25.0 PR   OH Granville   Oct 8  Eisenhart Invitational - TWHS
10Gia Napoleon18:25.0   OH Thomas Worthington   Oct 8  Eisenhart Invitational - TWHS
42.11Sydney Seymour18:27.0   OH St Joseph Academy   Sep 3  Ashland XC Invitational
43.10Jenny Seas18:28.8   OH Peebles   Sep 10  McGowan Invitational
44.10Katie Engle18:30.0 PR   OH Gilmour Academy   Nov 5  OHSAA D3 State Meet
45.9Annalise Grammel18:31.0 PR   OH Columbus Academy   Oct 8  Eisenhart Invitational - TWHS
46.12Sophia Volpe18:32.1 PR   OH St Wendelin   Nov 5  OHSAA D3 State Meet
47.11Malina Mitchell18:32.2   OH McDonald   Oct 8  The Legends Meet
48.11AnnaMarie DiGiaccob...18:32.6 PR   OH Highland   Sep 10  Tiffin Cross Country Carnival
49.11Anna Marie Digiacob...18:32.8 PR   OH Highland   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
50.12Maddie Dunlap18:33.3 PR   OH Carrollton   Nov 5  OHSAA D2 State Meet
51.10Rachel Anderson18:33.7 PR   OH New Philadelphia   Sep 3  Newcomerstown Invitational
52.11Grace Steimle18:35.0 PR   OH Grand Valley   Oct 8  Andrews Osborne Academy Invitational
53.11Leah Maschino18:35.8 PR   OH Kings   Sep 24  Centerville Saturday Night Lights IX
54.9Felicia Krekeler18:36.2   OH Ursuline Academy   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
55.11Emma Shigley18:36.9 PR   OH Troy   Nov 13  NXR Midwest Regional Championships
56.10Savannah Lowe18:37.0 PR   OH Centerville   Oct 1  Paul Short XC Run
57.12Christina Nash18:37.6 PR   OH Thomas Worthington   Sep 24  Centerville Saturday Night Lights IX
58.12Lauren Shuman18:37.7 PR   OH Beavercreek   Sep 24  Centerville Saturday Night Lights IX
59.11Madeline Bartolone18:37.9   OH Perry (Massillon)   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
60.11Megan Burmeister18:38.0   OH Toledo Bowsher   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
61.12Jessie Hartman18:38.4   OH Lebanon   Oct 15  Greater Western Ohio Conference
62.9Zoe Chappelle18:38.6   OH Springboro   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
63.12Emma Hoellrich18:38.9 PR   OH Fairfield Union   Nov 5  OHSAA D2 State Meet
64.9Emily Bardwell18:40.1   OH Brunswick Senior   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
65.12Morgan Dembowski18:40.2 PR   OH Toledo Christian   Nov 5  OHSAA D3 State Meet
66.9Kerri Walsh18:40.5   OH Centerville   Sep 24  Centerville Saturday Night Lights IX
67.12Jessica Bentley18:41.2 PR   OH Highland   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
9Addy Engel18:41.2 PR   OH Catholic Central (Springfield)   Nov 5  OHSAA D3 State Meet
69.12Clare Willett18:41.8 PR   OH Woodridge   Sep 24  Centerville Saturday Night Lights IX
70.12Elizabeth Ordeman18:41.9   OH Oakwood   Sep 24  Centerville Saturday Night Lights IX
12Natalie Fleming18:41.9 PR   OH Woodridge   Nov 13  NXR Midwest Regional Championships
72.12Emilie Schworm18:42.3 PR   OH East Knox   Oct 15  Mid Ohio Athletic Conference
73.12Caroline Millican18:42.7 PR   OH Hathaway Brown   Sep 3  Dave Clegg Invitational
74.12Alayna Garver18:44.0 PR   OH Monroe   Sep 3  Miamisburg Invitational
75.10Karmen Knepp18:44.2 PR   OH Bradford   Nov 5  OHSAA D3 State Meet
76.11Kelli Walsh18:46.0   OH Centerville   Oct 1  Paul Short XC Run
9Natalie Clay18:46.0 PR   OH Lincoln   Oct 8  Eisenhart Invitational - TWHS
78.12Ashleigh Rowley18:46.1 PR   OH Western Reserve (Berlins Center)   Nov 5  OHSAA D3 State Meet
79.9Addison Ciecierski18:46.2 PR   OH Beaumont   Nov 5  OHSAA D2 State Meet
80.12Kenley French18:46.5 PR   OH Liberty Union   Nov 5  OHSAA D2 State Meet
81.9Alyssa Deeds18:46.9 PR   OH Twinsburg   Oct 22  OHSAA D1 Northeast District - Willoughby
82.10Rachel Whitehead18:47.1 PR   OH Centerville   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
83.10Andrea Kuhn18:47.4   OH Watkins Memorial   Sep 17  Galion XC Festival
84.10Sophie Lewis18:47.6   OH Hilliard Davidson   Sep 24  Centerville Saturday Night Lights IX
85.12Amanda Cusimano18:47.7 PR   OH Bay   Nov 5  OHSAA D2 State Meet
86.12Kacee Soehnlen18:48.5 PR   OH St Thomas Aquinas   Sep 24  Centerville Saturday Night Lights IX
87.12Mackenna Curtis-Col...18:49.6   OH Lexington   Sep 10  Tiffin Cross Country Carnival
88.10Katie Taylor18:50.2 PR   OH Tippecanoe   Nov 5  OHSAA D2 State Meet
89.12Lindsey Scarton18:50.4   OH Berea-Midpark   Nov 13  NXR Midwest Regional Championships
90.11Molly Fagin18:51.6 PR   OH Bexley   Nov 5  OHSAA D2 State Meet
91.10Lily Hallum18:51.8 PR   OH Mason   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
92.11Anna Kovacs18:52.0 PR   OH Central Catholic (Toledo)   Sep 3  BGSU Mel Brodt Invite
93.9Anna Guerra18:52.4 PR   OH McDonald   Oct 8  The Legends Meet
94.12Nicole Fleming18:52.6 PR   OH Woodridge   Nov 13  NXR Midwest Regional Championships
95.10Lauren Marvin18:52.8 PR   OH Pickerington Central   Oct 22  OHSAA D1 Central District - Section 3
96.12Morgan Pohl18:52.9 PR   OH Minster   Nov 5  OHSAA D3 State Meet
97.9Kenna Loveless18:53.0 PR   OH Tallmadge   Nov 5  OHSAA D2 State Meet
98.11Elizabeth Hinkle18:53.3   OH Hudson   Nov 5  OHSAA D1 State Meet
99.10Madisan Debos18:54.1   OH Tuscarawas Valley   Oct 22  OHSAA D3 East District
100.12Olivia Grohe18:54.4 PR    Una - Ohio   Nov 13  NXR Midwest Regional Championships