Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Alex Graffunder15:55.0 PR   OR Union   Oct 8  Tigers Invitational
2.11Hassan Ibrahim15:55.2 PR   OR Jefferson   Sep 14  Silver Falls Oktoberfest Invitational
3.11Hunter Murphy16:02.0 PR   OR Pleasant Hill   Oct 6  Regis/Stayton Invitational
4.12Hosea Catterall16:04.4 PR   OR Silverton   Sep 21  MWC District Preview
5.12Hayden Scott16:08.4 PR   OR Weston-McEwen   Oct 28  3A/2A/1A-SD5 District 5 Champioships
6.10Tim Stevens16:08.5 PR   OR Union   Oct 28  3A/2A/1A-SD5 District 5 Champioships
7.12Aaron Lane16:09.0 PR   OR Southwest Christian   Oct 6  Vernonia Invitational
8.11Josh Snyder16:17.9 PR   OR Bandon   Oct 27  3A/2A/1A-SD6 District 6 Championships
9.11Hunter Hutton16:18.9 PR   OR Bandon   Oct 19  Country Fair Classic
10.10Abdi Ibrahim16:19.6 PR   OR Jefferson   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
11.9Ahmed Ibrahim16:20.9 PR   OR Jefferson   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
12.12Josh Miner16:22.6   OR East Linn Christian   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
13.12Suleiman Ibrahim16:33.4 PR   OR Jefferson   Oct 6  Regis/Stayton Invitational
14.12Alex Olson16:35.0   OR Horizon Christian   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
15.12Zane Olive16:35.4   OR Bandon   Oct 27  3A/2A/1A-SD6 District 6 Championships
16.9Cam McChesney16:40.3 PR   OR Veritas   Oct 6  Regis/Stayton Invitational
17.11Jeremy Baxter16:48.6 PR   OR Union   Oct 28  3A/2A/1A-SD5 District 5 Champioships
18.9Isaac Whitney16:53.7 PR   OR Oakridge   Oct 19  Country Fair Classic
19.10Jedaiah Wasson16:53.9 PR   OR East Linn Christian   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
20.12Patrick Tuttle16:56.5 PR   OR Blanchet Catholic   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
21.11Finn James16:58.4 PR   OR Riverdale   Oct 6  Regis/Stayton Invitational
22.11Reece Hupfer16:59.0 PR   OR Westside Christian   Sep 23  Meriwether National Cross Country Classic
10Hunter Nichols16:59.0 PR   OR Heppner   Oct 28  3A/2A/1A-SD5 District 5 Champioships
24.12Grant Thomas17:03.2 PR   OR Oregon Episcopal   Oct 14  Portland Meadows Invitational
25.10Emmett Klus17:09.0 PR   OR Burns   Oct 6  Crosby Invitational
26.10Rhett Osborne17:10.0 PR   OR East Linn Christian   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
27.12Jack Casey17:11.0 PR   OR Portland Christian   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
28.11Jack Casalino17:13.1 PR   OR Oregon Episcopal   Oct 14  Portland Meadows Invitational
29.12Alejandro Llamas17:14.3 PR   OR Riverside   Oct 28  3A/2A/1A-SD5 District 5 Champioships
30.12Colby Hixson17:15.8   OR Neah-Kah-Nie   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
31.11Fisher Ng17:18.7 PR   OR Riverdale   Oct 6  Regis/Stayton Invitational
32.11Beau Griffith17:18.8 PR   OR Portland Christian   Oct 27  3A/2A/1A-SD1 District 1 Championships
33.11Kyle Deiter17:21.1 PR   OR Lakeview   Oct 27  3A/2A/1A-SD6 District 6 Championships
34.12Zack Stetzel17:21.5 PR   OR Horizon Christian   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
35.9Isaac Cutler17:22.4 PR   OR Bandon   Oct 27  3A/2A/1A-SD6 District 6 Championships
36.12Wesley Anderson17:22.6   OR East Linn Christian   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
37.12Daniel Letham17:24.0   OR Burns   Sep 24  Madras Invite @ Kah-Nee-Ta Resort
10Jacob Suarez17:24.0 PR   OR Southwest Christian   Oct 6  Vernonia Invitational
39.12Ian Hoyt17:24.5 PR   OR Catlin Gabel   Sep 24  Nike Portland XC
40.12Davis McHugh17:25.8 PR   OR Salem Academy   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
41.12Connor Metzger17:26.2 PR   OR Triangle Lake   Oct 28  3A/2A/1A-SD4 District 4 League Championships
42.10Trent Driesner17:27.0 PR   OR Southwest Christian   Oct 6  Vernonia Invitational
43.11Callan Stowell17:28.1   OR Pleasant Hill   Oct 6  Regis/Stayton Invitational
44.9Paul Lindsley17:31.5 PR   OR Lakeview   Oct 27  3A/2A/1A-SD6 District 6 Championships
45.12Jesse Wittenborn17:32.0   OR Creswell   Sep 21  Santiam Christian Invitational
46.12Chris Acosta17:35.0 PR   OR Nyssa   Oct 28  3A/2A/1A-SD5 District 5 Champioships
47.12August Thornton17:36.0 PR   OR Santiam Christian   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
12Jayson Blackburn17:36.0 PR   OR Union   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
49.10Ethan Fine17:40.3 PR   OR North Lake   Oct 27  3A/2A/1A-SD6 District 6 Championships
50.11Skyler Hammons17:41.6 PR   OR Bandon   Oct 27  3A/2A/1A-SD6 District 6 Championships
51.12Timothy Curtis17:43.1   OR Southwest Christian   Sep 23  Meriwether National Cross Country Classic
52.12Chance Haun17:46.6 PR   OR Taft   Sep 17  Oregon City XC Invitational
53.12Micklo Luna17:48.0 PR   OR Nyssa   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
54.11Jack Isenhart17:48.4 PR   OR Myrtle Point   Oct 27  3A/2A/1A-SD6 District 6 Championships
55.12Noe Jines17:48.9   OR Kennedy   Oct 1  State of Jefferson XC Meet
56.12Johnathan Guisinger17:51.0   OR Rainier (OR)   Oct 6  Vernonia Invitational
57.11Joel Wheeler17:51.3 PR   OR Cascade Christian   Oct 12  Max King Invitational
58.11Preston Nightingale17:52.0 PR   OR Taft   Oct 1  Champoeg Invitational
59.12John Graff17:53.0 PR   OR Rainier (OR)   Oct 6  Vernonia Invitational
10Japheth Carlson17:53.0 PR   OR Vale   Oct 6  Crosby Invitational
9Eli Demello17:53.0 PR   OR Taft   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
62.10Jacob Charbonneau17:53.9 PR   OR Oak Hill   Oct 1  Harrier Classic
63.12Moses Wakefield17:54.0   OR Damascus Christian   Sep 17  Oregon City XC Invitational
10Tanner Elliott17:54.0 PR   OR Grant Union   Sep 17  Hilton 5k
65.9Justin Neill17:54.1 PR   OR Columbia Christian   Oct 5  Reynolds, Sam Barlow, Wilson, Benson, Jeffers...
66.10Zayne Troeger17:55.6   OR Umatilla   Oct 28  3A/2A/1A-SD5 District 5 Champioships
67.12Heath Hartley17:56.0   OR Nyssa   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
68.12Cesar Fajardo17:58.5 PR   OR Taft   Oct 1  Champoeg Invitational
69.10Christian Tucker17:58.6 PR   OR Creswell   Oct 28  3A/2A/1A-SD4 District 4 League Championships
70.11Dylan Dunn17:59.0 PR   OR Lakeview   Oct 27  3A/2A/1A-SD6 District 6 Championships
71.11Jacob Moore18:01.6 PR   OR Clatskanie   Oct 27  3A/2A/1A-SD1 District 1 Championships
72.11Paul Lim18:01.7 PR   OR Santiam Christian   Sep 21  Santiam Christian Invitational
73.10Hayden Qualls18:02.0 PR   OR Heppner   Oct 6  Mustang Invitational
74.9Luke Hall18:03.1 PR   OR Kennedy   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
75.10Jesse Gard18:03.8 PR   OR Nestucca   Sep 14  Silver Falls Oktoberfest Invitational
76.10Matthew Sheehy18:05.2 PR   OR Union   Oct 28  3A/2A/1A-SD5 District 5 Champioships
77.10Tucker Olson18:05.9 PR   OR Horizon Christian   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
78.9Will Leonard18:06.6 PR   OR Catlin Gabel   Oct 27  3A/2A/1A-SD1 District 1 Championships
79.9Armando Pedraza18:08.2 PR   OR Nyssa   Oct 28  3A/2A/1A-SD5 District 5 Champioships
80.12Chandler Watson18:08.4   OR Oregon Episcopal   Oct 27  3A/2A/1A-SD1 District 1 Championships
81.11Noah Solomon18:08.9 PR   OR Oregon Episcopal   Oct 14  Portland Meadows Invitational
82.9Nathaniel Wilson18:10.3 PR   OR Columbia Christian   Oct 5  Reynolds, Sam Barlow, Wilson, Benson, Jeffers...
83.10Brycen Pitchford18:13.9 PR   OR Gold Beach   Oct 27  3A/2A/1A-SD6 District 6 Championships
84.12Garrett Moyes18:14.1 PR   OR Nyssa   Oct 28  3A/2A/1A-SD5 District 5 Champioships
85.12Jacob Harris18:14.4   OR Crosshill Christian   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
86.12Andrew Eoff18:15.2 PR   OR Portland Adventist   Oct 27  3A/2A/1A-SD1 District 1 Championships
87.12Jacob Evarts18:16.3 PR   OR Enterprise   Oct 28  3A/2A/1A-SD5 District 5 Champioships
11Brycen Locke18:16.3 PR   OR Enterprise   Oct 28  3A/2A/1A-SD5 District 5 Champioships
89.10Joe Wilkinson18:16.5 PR   OR Nestucca   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
90.9Aero Franklin18:17.0 PR   OR Bandon   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
91.9Nick Riedman18:17.5 PR   OR Kennedy   Sep 23  Meriwether National Cross Country Classic
92.10Hayden Wakefield18:18.0 PR   OR Horizon Christian   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
93.10Elias Esquivel18:19.5   OR Stanfield   Oct 6  Mustang Invitational
94.12Tim Gentry18:21.0 PR   OR Riverdale   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
95.12Luke Liljenwall18:21.5 PR   OR Warrenton   Oct 27  3A/2A/1A-SD1 District 1 Championships
96.11Thaddeo Pia18:21.7 PR   OR Veritas   Oct 1  Champoeg Invitational
97.12Ben McAnally18:22.6   OR St Mary's   Sep 17  Prefontaine Memorial Run 5K
98.9Jaxon Blackburn18:22.8 PR   OR Union   Oct 28  3A/2A/1A-SD5 District 5 Champioships
99.9Tyler Olson18:22.9 PR   OR Union   Oct 28  3A/2A/1A-SD5 District 5 Champioships
100.10Kody Jones18:23.2 PR   OR East Linn Christian   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Sailor Hutton17:51.8 PR   OR Bandon   Oct 19  Country Fair Classic
2.10Stephanie Finley18:04.9 PR   OR Oregon Episcopal   Oct 19  Country Fair Classic
3.11Kaylin Cantu18:47.3 PR   OR Kennedy   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
4.11Maya Rayle18:48.4   OR Catlin Gabel   Oct 5  Clackamas, Lincoln, Franklin, Roosevelt, Cent...
5.12Sydney Nichol19:05.5   OR East Linn Christian   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
6.12Delia Deleon19:20.0 PR   OR Nyssa   Oct 12  Winston Tilzey Invitational
7.10Alejandra Lopez19:20.8 PR   OR Kennedy   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
8.12Isabelle Tingelstad19:32.6 PR    Una-Tingelst   Nov 12  NXR Northwest
9.10Emma Bennion19:41.6   OR St Mary's   Oct 12  Max King Invitational
10.12Grace Masback19:43.2 PR   OR Catlin Gabel   Oct 5  Clackamas, Lincoln, Franklin, Roosevelt, Cent...
11.10Zaidie Long19:51.0 PR   OR Catlin Gabel   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
12.9Lillian Fenner19:53.2 PR   OR Catlin Gabel   Oct 5  Clackamas, Lincoln, Franklin, Roosevelt, Cent...
13.9Ellyse Tingelstad19:56.0 PR   OR Enterprise   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
14.11Josey Kaufman20:05.9 PR   OR Coquille   Oct 19  Country Fair Classic
15.12Selene Andrade20:06.4 PR   OR Riverside   Sep 3  Runners Soul XC Fest
16.9Jaimee Baxter20:07.0 PR   OR Union   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
17.10Emmily Cheek20:09.5 PR   OR Harrisburg   Sep 21  Santiam Christian Invitational
18.10Alisa Fox20:13.0   OR Union   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
19.9Olivia Page20:14.9 PR   OR Nyssa   Oct 28  3A/2A/1A-SD5 District 5 Champioships
20.12Kaitlin Armstrong20:15.0 PR   OR Gold Beach   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
21.11Eliza Irish20:22.8 PR   OR Enterprise   Oct 28  3A/2A/1A-SD5 District 5 Champioships
22.9Mckenzie Carrier20:26.0 PR   OR Oak Hill   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
23.10Jessica Neal20:34.5   OR Central Linn   Sep 14  Silver Falls Oktoberfest Invitational
24.12Madison Steele20:35.8 PR   OR North Clackamas Christian   Oct 27  3A/2A/1A-SD1 District 1 Championships
25.9Deedee Duncan20:49.0 PR   OR Enterprise   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
26.12Lily Taylor20:49.3   OR Lakeview   Oct 12  Max King Invitational
27.11Emily Bruns20:50.7   OR Southwest Christian   Oct 27  3A/2A/1A-SD1 District 1 Championships
28.12Samantha Slusher20:57.0   OR Catlin Gabel   Oct 27  3A/2A/1A-SD1 District 1 Championships
29.9Karissa Hadermann20:57.2 PR   OR Neah-Kah-Nie   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
30.11Emma Knepp20:57.8 PR   OR Culver   Oct 28  3A/2A/1A-SD5 District 5 Champioships
31.12Kendall Tsuei21:02.0 PR   OR St. Stephen's Academy   Oct 6  Vernonia Invitational
32.10Maddy Woodward21:03.1 PR   OR Pleasant Hill   Oct 6  Regis/Stayton Invitational
33.11Marissa Haas21:05.0 PR   OR Southwest Christian   Oct 6  Vernonia Invitational
34.10Rachel Whittles21:08.7 PR   OR Nestucca   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
35.11Avi Gaston21:10.0   OR Gold Beach   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
36.12Faith Richards21:10.8   OR Damascus Christian   Sep 17  Oregon City XC Invitational
37.10Mckenzi Hoyt21:11.6 PR   OR Burns   Oct 28  3A/2A/1A-SD5 District 5 Champioships
38.12Delaney Pietsch21:12.0   OR Creswell   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
39.10Karli Bedard21:14.0 PR   OR Enterprise   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
40.12Brooke Kaaen21:15.0   OR Vale   Oct 12  Winston Tilzey Invitational
12Kathryn Sheehy21:15.0   OR Union   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
10Abriel O'Reilly21:15.0 PR   OR Union   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
43.9Ainsley Beam21:16.1 PR   OR Santiam Christian   Sep 21  Santiam Christian Invitational
44.9Maddie Lang21:16.7 PR   OR Southwest Christian   Oct 27  3A/2A/1A-SD1 District 1 Championships
45.11Landrey Gartner21:17.0 PR   OR Union   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
46.11Ella Crosby21:18.5 PR   OR Oregon Episcopal   Oct 27  3A/2A/1A-SD1 District 1 Championships
47.9Zoey DeLuca21:21.9 PR   OR Oak Hill   Oct 19  Country Fair Classic
48.12Brittni Gibson21:23.8   OR Oakridge   Sep 24  Bristow Rock n River 5k
49.11Madison McChesney21:24.7 PR   OR Veritas   Oct 6  Regis/Stayton Invitational
50.12Emma Carver21:24.8 PR   OR Clatskanie   Oct 27  3A/2A/1A-SD1 District 1 Championships
11Lindsey Gurr21:24.8   OR St Mary's   Oct 27  3A/2A/1A-SD6 District 6 Championships
52.10Ella Coughlan21:25.0 PR   OR Enterprise   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
53.11Jessica Lee21:25.6 PR   OR Lakeview   Oct 27  3A/2A/1A-SD6 District 6 Championships
54.11Mary Letham21:31.0   OR Burns   Oct 6  Crosby Invitational
55.12Emily Curtis21:32.0 PR   OR Westside Christian   Sep 23  Meriwether National Cross Country Classic
56.12Lilah Abrams21:33.5   OR Riverdale   Oct 6  Regis/Stayton Invitational
57.12Hannah Schanz21:38.2   OR Crosshill Christian   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
58.9Aspen Becker21:39.1 PR   OR Neah-Kah-Nie   Sep 24  Nike Portland XC
59.12Brieanna Palmer21:43.0   OR Vale   Oct 6  Crosby Invitational
60.12Reagan Bedard21:51.0 PR   OR Enterprise   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
61.11Sailor Hartley21:52.0 PR   OR Nyssa   Oct 12  Winston Tilzey Invitational
62.-No Namw21:54.0 PR   OR Union   Oct 8  Tigers Invitational
63.11Daelyn Wilde21:54.7 PR   OR Pleasant Hill   Oct 6  Regis/Stayton Invitational
64.12Summer Keating21:56.1 PR   OR St Mary's   Oct 27  3A/2A/1A-SD6 District 6 Championships
65.10Sarah Kenyon21:56.5 PR   OR Salem Academy   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
66.9Kiran Weasel21:59.0 PR   OR Catlin Gabel   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
67.10Chloe Wassei21:59.6 PR   OR Veritas   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
68.10Nicole Hanna22:02.8 PR   OR Waldport   Oct 27  3A/2A/1A-SD6 District 6 Championships
-Delaney Pietsch22:02.8 PR   OR Oak Hill   Nov 12  NXR Northwest
70.11Carrie Harris22:04.2 PR   OR Myrtle Point   Oct 27  3A/2A/1A-SD6 District 6 Championships
71.11Hannah Orey22:05.7   OR Culver   Oct 28  3A/2A/1A-SD5 District 5 Champioships
72.10Samantha Kasitz22:06.7 PR   OR Oak Hill   Oct 19  Country Fair Classic
73.10Melanie Theall22:07.8 PR   OR Lakeview   Oct 27  3A/2A/1A-SD6 District 6 Championships
74.10Stephaine Loop22:08.5 PR   OR Oak Hill   Oct 19  Country Fair Classic
75.10Haley Bernard22:08.6 PR   OR Catlin Gabel   Oct 27  3A/2A/1A-SD1 District 1 Championships
76.10Freya DeMasters22:12.0 PR   OR Creswell   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
77.10Karina Meza22:17.2 PR   OR Amity   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
78.10Faith Bartch22:21.0 PR   OR Nyssa   Oct 12  Winston Tilzey Invitational
79.11Azaris Velazquez22:21.6 PR   OR Kennedy   Sep 23  Meriwether National Cross Country Classic
80.10Peyton Bodi22:22.9 PR   OR Monroe   Oct 19  Country Fair Classic
81.10Jaesa Ruchti22:25.0 PR   OR Pleasant Hill   Oct 6  Regis/Stayton Invitational
82.10Alison Thomas22:26.0 PR   OR Oregon Episcopal   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
83.12Payton Hopkins22:26.9   OR Nestucca   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
84.9Erika Dickens22:29.0 PR   OR Grant Union   Sep 17  Hilton 5k
85.11Samantha Ellis22:29.7 PR   OR Pleasant Hill   Oct 6  Regis/Stayton Invitational
86.12Samantha Short22:32.0   OR Union   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
87.10Zoe Zurasky22:33.8   OR Riverdale   Oct 27  3A/2A/1A-SD1 District 1 Championships
88.12Meraiah Oien22:35.7 PR   OR Jefferson   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
89.11Caitlin DeFries22:36.0   OR Union   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
90.12Bethany Newtson22:37.0 PR   OR Griswold   Oct 8  Tigers Invitational
91.10Clarissa Traeger22:39.5   OR Kennedy   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
92.9Alivia Robbins22:39.6 PR   OR Burns   Oct 28  3A/2A/1A-SD5 District 5 Champioships
93.10Emily Peters22:41.7 PR   OR Oak Hill   Oct 19  Country Fair Classic
12Tea Chatelain22:41.7   OR Nestucca   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
95.11Johanna Morath22:41.9 PR   OR Portland Waldorf   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
96.9Annaliese Oeverman22:43.0 PR   OR St. Stephen's Academy   Sep 24  Nike Portland XC
97.10Sophia Pastrano22:47.6 PR   OR St Mary's   Oct 27  3A/2A/1A-SD6 District 6 Championships
98.10Shelby Waterman22:51.2   OR Bandon   Oct 19  Country Fair Classic
99.9Kaya Honanie22:53.2 PR   OR Chemawa   Sep 21  Santiam Christian Invitational
100.9Isabel Ochoa22:57.0 PR   OR Creswell   Oct 6  Regis/Stayton Invitational