Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Jonah Schoppe16:19.0 PR   UT Panguitch   Aug 27  SUU Invitational
2.12Cody Layton16:55.0 PR   UT Altamont   Sep 7  Uintah Invitational
3.12Trenton Stowe17:06.4 PR   UT Panguitch   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
4.10Hunter Lorenz17:30.8   UT Parowan   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
5.12Jordan Ruesch17:32.5 PR   UT Parowan   Sep 30  Cedar Invitational
6.10Adam Bunker17:34.6   UT Monticello   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
7.11Peter Ipson17:38.5 PR   UT Parowan   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
8.12Austin Dean17:51.0 PR   UT Valley   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
9.9Carson Belnap17:56.2   UT Altamont   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
10.11Mathew Rowley18:08.8   UT Duchesne   Sep 21  Carbon Invitational
11.11Bosten Englestead18:14.4   UT Panguitch   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
12.12Kaden Beckstead18:15.4   UT Panguitch   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
13.9Luke Reeder18:17.3   UT Panguitch   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
14.11Ryan Bird18:19.0   UT Monticello   Aug 27  SUU Invitational
15.12Joe Vasquez18:19.6 PR   UT Panguitch   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
16.11Easton Syrett18:22.2   UT Bryce Valley   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
17.11Barlow Pace18:23.6 PR   UT Wayne   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
18.10Lucas Hatch18:32.2   UT Monticello   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
19.9Dillon Bird18:33.5   UT Monticello   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
20.11Curtis Evans18:41.6 PR   UT Tintic   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
21.12Corban Young18:51.3 PR   UT Duchesne   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
22.9Ethan Clayburn18:53.1   UT Duchesne   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
23.11Ethan Clegg18:54.7   UT Manila   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
24.10Trayten Tebbs18:55.5 PR   UT Bryce Valley   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
25.11Zackary Julander18:57.3   UT Panguitch   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
26.11Trey Stubbs19:01.8   UT Parowan   Sep 30  Cedar Invitational
27.9Dominic Maughn19:07.7   UT American Prep Draper   Sep 16  Wahsatch Rendezvous
28.10Justus Robison19:09.1 PR   UT Monticello   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
29.11Connor Rowley19:14.0 PR   UT Duchesne   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
30.10Trey Robinson19:14.8 PR   UT Duchesne   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
31.9Russell Reed19:15.8   UT Parowan   Sep 30  Cedar Invitational
32.10Joseph Morrison19:21.0 PR   UT Monticello   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
33.9Jaycee Olsen19:23.6   UT Manila   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
34.9Hyrum Johnson19:23.8   UT Monticello   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
35.9Dax Hernandez19:27.5 PR   UT St Joseph   Sep 30  Park City Invitational
36.10Vince Palfreyman19:37.3 PR   UT EskDale   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
37.12Travis Gale19:43.3 PR   UT Parowan   Sep 30  Cedar Invitational
38.12Tyson Norman19:46.6 PR   UT Altamont   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
39.11Zac Musselman19:49.0 PR   UT Monticello   Aug 27  SUU Invitational
40.9Griffin Stewart19:51.4 PR   UT American Prep Draper   Sep 23  Royal Invitational
41.11Brody Peery19:54.5 PR   UT Mt Vernon   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
42.12Devin Lindsay19:54.6 PR   UT Altamont   Sep 16  UIAAA Invitational
43.10Britton Brewer19:55.0 PR   UT Monticello   Aug 27  SUU Invitational
44.9Parker Bronson19:56.1 PR   UT West Desert   Sep 16  Wahsatch Rendezvous
45.11Jack Siegel19:56.6 PR   UT Telos Academy   Sep 16  Wahsatch Rendezvous
46.10Jon Fitzgerald19:57.1   UT Parowan   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
47.10Brandon Wilson19:58.7 PR   UT Valley   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
48.9Ronnie Nez19:59.2 PR   UT Bryce Valley   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
49.12Luis Olivera20:03.3 PR   UT Piute   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
50.-James Jessop20:05.3 PR   UT Water Canyon   Sep 14  Hurricane Invitational
51.10Drew Mouldenhauer20:08.6   UT Rich   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
52.11Theodore Barlow20:08.7   UT Water Canyon   Sep 14  Hurricane Invitational
53.12Wyatt Thacker20:12.3 PR   UT Altamont   Sep 16  UIAAA Invitational
54.10Chandler Higley20:16.8 PR   UT Merit Academy   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
55.11Makade Reed20:18.0   UT Manila   Sep 30  Park City Invitational
56.12Jessen McKinnon20:20.0 PR   UT Altamont   Sep 16  UIAAA Invitational
57.10Mason Young20:24.3 PR   UT Tintic   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
58.-Mario Barlow20:34.0 PR   UT Water Canyon   Aug 27  SUU Invitational
59.10Micheal John20:34.8 PR   UT Valley   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
60.11Clay Mortensen20:37.4 PR   UT Bryce Valley   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
61.11Stetler Tanner20:44.3 PR   UT Merit Academy   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
62.12Hunter Sherman20:45.1   UT Pinnacle Canyon Academy   Sep 21  Carbon Invitational
63.11Logan Snell20:48.7 PR   UT Tintic   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
64.12Jaxon Fabrizio20:52.0 PR   UT Tabiona   Sep 7  Uintah Invitational
11Taten Leech20:52.0 PR   UT Bryce Valley   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
66.9Kaden Gale20:56.6 PR   UT Parowan   Sep 30  Cedar Invitational
67.11Brandon Wilson20:57.5 PR   UT Monument Valley (UT)   Sep 2  Loyd's Lake Classic
9Andrew Swanson20:59.2   UT Milford   Sep 30  Cedar Invitational
69.9Taigh McDonald21:13.7   UT Tintic   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
70.9Hagen Miller21:17.1   UT Panguitch   Sep 3  BYU Invitational
71.10Matthew Frey21:17.3 PR   UT Merit Academy   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
72.11Parker Hufford21:18.5 PR   UT Pinnacle Canyon Academy   Sep 21  Carbon Invitational
73.9Troy Evans21:20.0   UT Panguitch   Aug 27  SUU Invitational
74.10James Jeffs21:21.0   UT Water Canyon   Aug 27  SUU Invitational
75.11Mutegetti Billy21:22.3 PR   UT St Joseph   Sep 16  Wahsatch Rendezvous
76.11Kaden Daughters21:27.2 PR   UT Pinnacle Canyon Academy   Sep 21  Carbon Invitational
77.11Billy Mutegetsi21:29.6 PR   UT St Joseph   Sep 14  Ogden/Weber City County
78.-Jeff Jessop21:41.0 PR   UT Water Canyon   Aug 27  SUU Invitational
79.9Dylan Sawyer21:42.1   UT Panguitch   Sep 3  BYU Invitational
80.11Kirk Lewis21:43.7 PR   UT West Desert   Sep 16  Wahsatch Rendezvous
81.11James Garrard21:50.2 PR   UT Bryce Valley   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
82.9connor Jeffers21:54.8 PR   UT Parowan   Sep 16  UIAAA Invitational
83.9Devon Slim21:55.9   UT Monument Valley (UT)   Sep 2  Loyd's Lake Classic
84.10Nick Killian21:58.8 PR   UT Telos Academy   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
85.11Jaren Frandsen21:59.5 PR   UT Panguitch   Sep 3  BYU Invitational
86.9Dillon Lewis22:00.3 PR   UT West Desert   Sep 16  Wahsatch Rendezvous
87.-Dale Jeffs22:03.1 PR   UT Water Canyon   Sep 14  Hurricane Invitational
88.12Stephen Henley22:04.3 PR   UT Telos Academy   Sep 28  Sanpete Classic
89.10Michael Catanzarite22:07.2 PR   UT Oakley   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
90.11Wyverson Begay22:14.3 PR   UT Whitehorse   Sep 2  Loyd's Lake Classic
91.-Damian Williams22:15.3 PR   UT Water Canyon   Sep 14  Hurricane Invitational
92.9Berkeley Terry22:21.6   UT Parowan   Sep 30  Cedar Invitational
12Roman Platt22:21.6 PR   UT Bryce Valley   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
94.10Michael John22:23.0   UT Monument Valley (UT)   Sep 2  Loyd's Lake Classic
95.12Reagan Hunt22:24.2 PR   UT Parowan   Sep 30  Cedar Invitational
96.11Aaron Williams22:28.3 PR   UT Merit Academy   Sep 16  UIAAA Invitational
12Justin Schwendiman22:28.3 PR   UT Oakley   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
98.11Zakery Archuletta22:29.3 PR   UT American Prep Draper   Sep 16  Wahsatch Rendezvous
99.10Tor Soderstrom22:37.6 PR   UT Telos Academy   Sep 28  Sanpete Classic
100.11Jason Higa22:38.0   UT Duchesne   Sep 21  Carbon Invitational

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Bailey Wall20:09.8 PR   UT Tintic   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
2.9Talia Norris20:12.6 PR   UT Panguitch   Sep 30  Cedar Invitational
3.11Maria Calvario20:34.2 PR   UT Parowan   Sep 30  Cedar Invitational
4.12Meghan Clare20:59.2   UT St Joseph   Sep 14  Ogden/Weber City County
5.9Keziah Palmer21:04.2 PR   UT Valley   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
6.10Lauren Thomson21:09.9 PR   UT Rich   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
7.10Megan Baker21:14.9 PR   UT EskDale   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
8.12Emmy Evans21:15.3   UT Parowan   Sep 30  Cedar Invitational
9.12Kendall Harris21:19.7 PR   UT Monticello   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
10.11Aubrey Pickett21:25.3 PR   UT Parowan   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
11.9Akaydeh Livingston21:25.4   UT Milford   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
12.9Kianna Willie21:36.7 PR   UT Whitehorse   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
13.-Amy Steed21:39.1 PR   UT Water Canyon   Sep 14  Hurricane Invitational
14.12Emily Barnes21:44.8 PR   UT Milford   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
15.11Jordan Bennett21:45.0 PR   UT Panguitch   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
16.10Madison Rowley21:46.1 PR   UT Duchesne   Sep 21  Carbon Invitational
17.9Dakota Robinson21:59.1   UT Parowan   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
18.10Corryn Anderson21:59.7 PR   UT Panguitch   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
19.12Lauren Palfreyman22:02.9 PR   UT EskDale   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
20.10Brittney Henrie22:09.0 PR   UT Panguitch   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
21.12Taylor Robb22:21.8   UT Parowan   Sep 30  Cedar Invitational
22.10Yanely Duenas22:57.8   UT Wendover   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
23.12MahLee Livingston23:04.2 PR   UT Milford   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
24.10Morgan Platt23:07.0   UT Bryce Valley   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
25.10Karlee Eyre23:15.9 PR   UT Panguitch   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
26.11Sandy Rasmussen23:22.4   UT Altamont   Sep 16  UIAAA Invitational
27.10Emma Beesley23:28.3   UT Bryce Valley   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
28.10Brianna Brady23:31.1   UT Duchesne   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
29.12Brieann Birch23:40.9 PR   UT Panguitch   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
30.12Brenley Veater23:55.4 PR   UT Panguitch   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
31.11Jackie Leifson24:04.0   UT Rich   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
32.10Jaynee Chee24:05.8   UT Whitehorse   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
33.9Aliza Woolsey24:06.6   UT Milford   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
34.10Karrissa Lemmon24:09.4   UT Altamont   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
35.9Olivia Arbogast24:11.5   UT St Joseph   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
36.11Rachel Evans24:13.6 PR   UT Duchesne   Sep 21  Carbon Invitational
37.11Indiana Houston24:20.5 PR   UT Panguitch   Sep 30  Cedar Invitational
38.11Elena Yee24:22.9 PR   UT Milford   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
39.9Mataya Barney24:25.4 PR   UT Panguitch   Sep 30  Cedar Invitational
40.10Savana Dart24:28.6   UT Pinnacle Canyon Academy   Sep 21  Carbon Invitational
41.12Alexi Thatcher24:38.0 PR   UT Parowan   Sep 30  Cedar Invitational
42.11Katelyn Yellowman24:38.5   UT Whitehorse   Sep 2  Loyd's Lake Classic
43.10Chelise Tromble24:45.0 PR   UT Tintic   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
44.12Alexandrea Sherman24:45.3 PR   UT Pinnacle Canyon Academy   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
45.11Kaeley Taylor24:45.8   UT Pinnacle Canyon Academy   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
46.11Tavia Benson24:46.2 PR   UT Parowan   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
47.11Aunika Hunter25:10.0   UT Monticello   Aug 27  SUU Invitational
48.9Tanna Frandsen25:19.5   UT Panguitch   Sep 30  Cedar Invitational
49.10Ashlyn Gatherum25:23.4 PR   UT Duchesne   Sep 21  Carbon Invitational
50.9Shelby Mobley25:26.1 PR   UT Parowan   Sep 16  UIAAA Invitational
51.9Hannah Myrin25:36.5   UT Altamont   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
52.11Jenneca Jenkins25:43.0 PR   UT Tabiona   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
53.9Ariana Paul25:52.0 PR   UT Lake Powell   Sep 21  Carbon Invitational
54.9Jaycee Rose25:52.7 PR   UT Milford   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
55.11Sky Alder25:53.3 PR   UT West Desert   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
56.10Melanie Heckethorn26:16.1   UT EskDale   Sep 16  UIAAA Invitational
57.11Anna Yarema26:47.8   UT St Joseph   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
58.12Shylinn Lofley26:52.2 PR   UT Pinnacle Canyon Academy   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
59.12Kaysha Dunegan-Cleg...26:53.0 PR   UT Pinnacle Canyon Academy   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
60.10Savannah Petersen27:09.2   UT Tintic   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
61.9Briaunna Hatch27:32.7 PR   UT Duchesne   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
62.11Lainee Mathews27:39.0   UT Parowan   Sep 30  Cedar Invitational
63.10Shanelle Scott27:48.8 PR   UT Lake Powell   Sep 21  Carbon Invitational
64.9Tiauna Allred28:06.5 PR   UT West Desert   Sep 23  Nebo Invitational
65.9Sophie Rowley28:12.7 PR   UT Duchesne   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
66.10Janica Carver28:21.1 PR   UT Rich   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
67.9Shalyce Gardner28:29.8   UT Altamont   Sep 16  UIAAA Invitational
68.11Kylah Murphy28:30.7   UT West Desert   Sep 16  Wahsatch Rendezvous
69.9Kaia Jay28:48.0 PR   UT Whitehorse   Sep 2  Loyd's Lake Classic
70.9Irenecia Benn28:52.7 PR   UT Whitehorse   Sep 2  Loyd's Lake Classic
71.-Kesha Barlow29:02.0 PR   UT Water Canyon   Aug 27  SUU Invitational
72.10Brielle Motte29:07.6 PR   UT Pinnacle Canyon Academy   Sep 28  Sanpete Classic
73.11Alexus Salazar29:23.7 PR   UT Pinnacle Canyon Academy   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
74.11Alaina Denney29:25.7 PR   UT Duchesne   Sep 21  Carbon Invitational
75.12Shaunisa Eskee29:25.9 PR   UT Monument Valley (UT)   Sep 2  Loyd's Lake Classic
76.9Savannah Richardson29:28.9 PR   UT Tintic   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
77.10Shauntae Dance29:29.1 PR   UT Whitehorse   Sep 2  Loyd's Lake Classic
78.11Ashly Terry29:33.0 PR   UT West Desert   Sep 23  Nebo Invitational
79.10Phoebe Johnson29:37.0   UT Monticello   Aug 27  SUU Invitational
80.12Toineeta Yazzie30:09.5 PR   UT Whitehorse   Sep 2  Loyd's Lake Classic
81.11Cheyenne Holden30:13.3 PR   UT Tintic   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
82.9Hayley Greymountain30:17.8 PR   UT Navajo Mountain   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
83.10Kimber Finch30:28.1   UT Panguitch   Sep 3  BYU Invitational
84.9Kaitlin Morrison30:45.0   UT Monticello   Aug 27  SUU Invitational
85.10Ayline Vega31:39.2 PR   UT Milford   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
86.12Nyet Rasmussen32:00.5   UT Pinnacle Canyon Academy   Sep 28  Sanpete Classic
87.-Mia Barlow32:08.5 PR   UT Water Canyon   Sep 14  Hurricane Invitational
88.9Layla Jenson32:15.0   UT Altamont   Sep 16  UIAAA Invitational
89.9Ayla Myrin32:34.9   UT Altamont   Sep 23  Nebo Invitational
90.10Stacey Whitehair33:40.0 PR   UT Whitehorse   Sep 2  Loyd's Lake Classic
91.11Shania Begay33:50.0   UT Monticello   Aug 27  SUU Invitational
92.9Apryl Adams34:10.4 PR   UT Rich   Oct 19  UHSAA 1A State Cross Country Championships
93.10Zoey Kocks34:43.2   UT Pinnacle Canyon Academy   Sep 28  Sanpete Classic
94.-Felicia McKee35:17.9 PR   UT Duchesne   Sep 21  Carbon Invitational
95.10Alexis Oldham37:00.4 PR   UT Panguitch   Sep 3  BYU Invitational
96.11Chanel Richardson39:12.1   UT Pinnacle Canyon Academy   Sep 28  Sanpete Classic
97.12Kaitlynn Phillips42:41.9 PR   UT Pinnacle Canyon Academy   Sep 28  Sanpete Classic
98.10Camryn Vigil58:48.7 PR   UT Pinnacle Canyon Academy   Sep 28  Sanpete Classic