Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Joe Benson14:46.9 PR   UT Timpanogos   Oct 7  Region 7 Championships
2.11Aidan Troutner14:47.5   UT Timpview   Oct 7  Region 7 Championships
3.12Jiraa Riding15:01.0   UT Orem   Oct 7  Region 7 Championships
4.10Grant Gardner15:04.2   UT Springville   Oct 19  UHSAA 4A State Cross Country Championships
5.12Jiree Riding15:08.5   UT Orem   Oct 7  Region 7 Championships
6.12Garrett Barton15:09.2 PR   UT Ogden   Sep 14  Ogden/Weber City County
7.11Brandon Garnica15:16.7   UT Springville   Oct 19  UHSAA 4A State Cross Country Championships
8.12Travis Feeny15:17.2 PR   UT Ogden   Sep 14  Ogden/Weber City County
9.11Brennan Benson15:17.3   UT Timpanogos   Oct 7  Region 7 Championships
10.12Michael Hinckley15:18.2 PR   UT Skyridge   Oct 7  Region 7 Championships
11.12Nate Osterstock15:22.6 PR   UT Olympus   Sep 30  Park City Invitational
12.12Joseph Buck15:23.9 PR   UT Spanish Fork   Sep 30  Cedar Invitational
13.11Jima Rout15:26.1   UT Olympus   Oct 19  UHSAA 4A State Cross Country Championships
14.12Haden Penrod15:28.0 PR   UT Springville   Oct 7  Region 8 Championships
15.12Heston Andersen15:29.0 PR   UT Spanish Fork   Sep 30  Cedar Invitational
16.11Ben Berlin15:30.7   UT Timpanogos   Sep 3  Utah County Invitational
17.11Anthony Ortiz15:32.0   UT Timpanogos   Oct 7  Region 7 Championships
18.12Max Spence15:33.7   UT Olympus   Oct 7  Region 6 Championships
19.11Christian Warren15:33.9   UT Ogden   Sep 14  Ogden/Weber City County
20.12Jacob Machuca15:34.6 PR   UT Mountain View   Oct 7  Region 7 Championships
21.12Haydon Cooper15:37.6 PR   UT Maple Mountain   Oct 19  UHSAA 4A State Cross Country Championships
22.11Spencer Robinson15:38.2   UT Timpanogos   Oct 7  Region 7 Championships
23.12JT Gardner15:40.0 PR   UT Timpanogos   Oct 7  Region 7 Championships
24.12Nate Hanson15:45.5 PR   UT Spanish Fork   Sep 30  Cedar Invitational
12Austin Hinckley15:45.5 PR   UT Skyridge   Oct 7  Region 7 Championships
26.11Brandon Barclay15:45.9 PR   UT Bonneville (Ogden)   Sep 14  Ogden/Weber City County
27.12Denver Perry15:46.8   UT Bonneville (Ogden)   Oct 7  Region 5 Championships
28.11Trevor Lawson15:47.5 PR   UT Corner Canyon   Oct 7  Region 7 Championships
29.11Carter Norton15:47.7   UT Timpview   Oct 7  Region 7 Championships
30.12Thomas Pickford15:47.9 PR   UT Provo   Oct 7  Region 7 Championships
31.12Max Jones15:48.1 PR   UT Ogden   Oct 7  Region 5 Championships
32.11Ethan Hoenig15:49.0   UT Olympus   Oct 19  UHSAA 4A State Cross Country Championships
33.11Kolten Bramall15:49.2   UT Timpanogos   Oct 7  Region 7 Championships
34.11Ammon Brock15:50.1   UT Timpview   Oct 7  Region 7 Championships
35.10Wyatt Evans15:53.3   UT Spanish Fork   Sep 30  Cedar Invitational
36.11Roberto Porras15:56.2   UT Olympus   Oct 7  Region 6 Championships
37.11Jacob Ellis15:56.5   UT Wasatch   Sep 30  Park City Invitational
12Parker Steadman15:56.5 PR   UT Skyridge   Oct 7  Region 7 Championships
39.11Garrett Faragher15:59.0   UT Mountain View   Oct 7  Region 7 Championships
40.12Zack DeGraw15:59.3 PR   UT Olympus   Oct 19  UHSAA 4A State Cross Country Championships
41.12Seth Greenwood15:59.6 PR   UT Orem   Oct 7  Region 7 Championships
42.11Caleb Garnica16:00.9   UT Springville   Oct 7  Region 8 Championships
43.12Chris Kauffman16:02.3 PR   UT Skyridge   Oct 7  Region 7 Championships
44.11Jacob Hansen16:02.5   UT Woods Cross   Oct 7  Region 5 Championships
45.11Bryce Hugh16:03.4 PR   UT Timpanogos   Oct 7  Region 7 Championships
46.11Tyler Weber16:03.8   UT Timpanogos   Oct 7  Region 7 Championships
47.11Isaiah Nimmer16:05.5   UT Timpanogos   Oct 7  Region 7 Championships
48.11Jared Suruky16:07.2 PR   UT Orem   Oct 7  Region 7 Championships
49.12Kenneth Merrell16:07.9 PR   UT Maple Mountain   Oct 7  Region 8 Championships
50.10Jason Davis16:10.1   UT Woods Cross   Oct 19  UHSAA 4A State Cross Country Championships
51.11Brandon Reich16:10.4 PR   UT Alta   Oct 7  Region 7 Championships
52.12Austin Hansen16:10.7 PR   UT Corner Canyon   Oct 7  Region 7 Championships
53.12Anthony Lundberg16:10.8 PR   UT Salem Hills   Oct 7  Region 8 Championships
54.11Isaiah Smith16:12.1 PR   UT Mountain View   Oct 7  Region 7 Championships
55.12Collin Morrison16:12.4 PR   UT Skyridge   Oct 7  Region 7 Championships
56.11Luke Gardenhire16:12.9 PR   UT Corner Canyon   Oct 7  Region 7 Championships
57.12Coleman Cragun16:13.6 PR   UT Box Elder   Sep 23  Royal Invitational
58.12Jacob Cheever16:14.4 PR   UT Mountain View   Oct 7  Region 7 Championships
59.11Joseph Gonzales16:15.2 PR   UT Bonneville (Ogden)   Sep 14  Ogden/Weber City County
60.12Paul Young16:16.4 PR   UT Springville   Oct 7  Region 8 Championships
61.10Matthias Dunn16:16.7 PR   UT Wasatch   Sep 23  Nebo Invitational
62.11Zach Dalley16:17.1   UT Springville   Oct 7  Region 8 Championships
63.12Parker Morgan16:18.2 PR   UT Orem   Oct 7  Region 7 Championships
64.11Ben Keller16:19.1   UT Ogden   Sep 14  Ogden/Weber City County
65.10Jaden Anderson16:19.2 PR   UT Timpview   Aug 31  Region 7 - Pre-Region
66.12Mitchell Hutchins16:19.7 PR   UT Timpanogos   Oct 7  Region 7 Championships
67.10David Evans-Olsen16:20.1 PR   UT Alta   Oct 7  Region 7 Championships
68.9Alex Harbertson16:20.8   UT Corner Canyon   Oct 7  Region 7 Championships
69.10Ian Valentine16:21.2   UT Alta   Oct 7  Region 7 Championships
70.12Heston Warr16:22.5 PR   UT Spanish Fork   Sep 16  UIAAA Invitational
71.10Adam Krieger16:23.2   UT Springville   Oct 7  Region 8 Championships
72.11Dallin Bartholomew16:24.5   UT Skyridge   Oct 7  Region 7 Championships
73.11Justin Canals16:24.9   UT Hillcrest   Oct 7  Region 6 Championships
74.11Ethan Pedersen16:25.2   UT Corner Canyon   Oct 7  Region 7 Championships
75.10Andrew Crowther16:25.8   UT Skyridge   Oct 7  Region 7 Championships
76.10Jorge Vasquez16:27.2   UT Bonneville (Ogden)   Oct 19  UHSAA 4A State Cross Country Championships
77.10Kayden Harmon16:28.4   UT Orem   Oct 7  Region 7 Championships
78.12Matthew Thompson16:29.6 PR   UT Timpview   Oct 7  Region 7 Championships
79.12Tyler Coy16:30.3   UT Bonneville (Ogden)   Sep 14  Ogden/Weber City County
80.11Devin Fish16:30.4 PR   UT Orem   Oct 7  Region 7 Championships
81.11Dallin Mason16:30.7   UT Bountiful   Oct 7  Region 5 Championships
82.10Thomas Phillips16:31.2   UT Skyridge   Oct 7  Region 7 Championships
83.10James Harris16:31.9   UT Skyridge   Oct 7  Region 7 Championships
84.12Zach Irvine16:32.6 PR   UT Alta   Oct 7  Region 7 Championships
85.10Nathan Spencer16:33.2   UT Orem   Oct 7  Region 7 Championships
11Stanley Robison16:33.2   UT Provo   Oct 7  Region 7 Championships
87.12Tyler Woods16:35.1 PR   UT Olympus   Oct 7  Region 6 Championships
88.12Reagan Wright16:35.5 PR   UT Timpview   Oct 7  Region 7 Championships
11Kedric Palmer16:35.5   UT Uintah   Oct 7  Region 8 Championships
90.10Adam Kreiger16:35.9 PR   UT Springville   Sep 16  UIAAA Invitational
91.10Kaleb Paulsen16:36.1   UT Timpanogos   Oct 7  Region 7 Championships
92.9Spencer Standing16:38.2   UT Mountain View   Oct 7  Region 7 Championships
93.10Zac Hastings16:38.8   UT Hillcrest   Oct 7  Region 6 Championships
94.11Andrew Blackham16:39.1   UT Ogden   Oct 7  Region 5 Championships
95.11Blake Nielson16:40.4 PR   UT Bountiful   Oct 7  Region 5 Championships
12Austin Baird16:40.4 PR   UT Timpview   Oct 7  Region 7 Championships
97.11Jared Gonzalez16:41.0   UT Skyline (UT)   Oct 7  Region 6 Championships
98.10Ethan Davis16:43.4   UT Timpview   Oct 7  Region 7 Championships
99.12Skyler Hobbs16:43.5 PR   UT Skyline (UT)   Oct 7  Region 6 Championships
100.11Alejandro Torres16:43.6   UT Ogden   Oct 7  Region 5 Championships

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Kate Hunter17:22.2 PR   UT Provo   Oct 7  Region 7 Championships
2.12Kaitlin Struthers17:45.7 PR   UT Skyridge   Oct 7  Region 7 Championships
3.10Mimi Miyazawa17:49.3 PR   UT Mountain View   Oct 7  Region 7 Championships
4.12Alison Pray17:53.0 PR   UT Salem Hills   Aug 26  Payson Night Hunt
5.12Julie Sumsion17:54.4 PR   UT Springville   Oct 7  Region 8 Championships
6.11Camille Winterton18:05.5 PR   UT Skyline (UT)   Oct 19  UHSAA 4A State Cross Country Championships
7.11Madison Moffitt18:09.2   UT Timpanogos   Oct 7  Region 7 Championships
8.11Allie Warner18:12.8 PR   UT Mountain View   Oct 7  Region 7 Championships
9.11Alissa Fielding18:13.7   UT Mountain View   Oct 7  Region 7 Championships
10.11Abby West18:20.4   UT Wasatch   Oct 7  Region 8 Championships
11.12Hope Lundberg18:23.4 PR   UT Timpview   Sep 30  Cedar Invitational
12.10Madelyn Boulton18:26.0   UT Timpview   Sep 30  Cedar Invitational
13.11Taylor Viertel18:28.6   UT Timpanogos   Oct 7  Region 7 Championships
14.10Karli Branch18:30.5   UT Corner Canyon   Oct 7  Region 7 Championships
15.10Shanee Harris18:31.0   UT Box Elder   Oct 19  UHSAA 4A State Cross Country Championships
16.11Holley VanSchouwenb...18:32.8 PR   UT Timpanogos   Oct 7  Region 7 Championships
17.11Camille Wirthlin18:35.7   UT Maple Mountain   Oct 19  UHSAA 4A State Cross Country Championships
18.12Elina Magistro18:36.4 PR   UT Mountain View   Oct 7  Region 7 Championships
19.9Brooke Mashburn18:38.3 PR   UT Timpanogos   Oct 7  Region 7 Championships
20.12Hannah Branch18:38.8 PR   UT Corner Canyon   Oct 7  Region 7 Championships
21.11Raechel Hunsaker18:39.4 PR   UT Timpanogos   Oct 7  Region 7 Championships
22.10Kalii Caldwell18:46.0   UT Ogden   Sep 14  Ogden/Weber City County
23.11Kiana Campbell18:46.9   UT Maple Mountain   Sep 16  UIAAA Invitational
24.11Alexis Watson18:47.0 PR   UT Skyridge   Oct 7  Region 7 Championships
25.11Allison Warner18:48.6   UT Mountain View   Sep 16  UIAAA Invitational
26.11Emily Stowers18:50.7 PR   UT Skyridge   Oct 7  Region 7 Championships
27.12Adia Hansen18:51.4 PR   UT Timpview   Sep 30  Cedar Invitational
28.11Samantha Williams18:51.9 PR   UT Mountain View   Oct 7  Region 7 Championships
29.9Morgan Jensen18:52.1   UT Alta   Oct 7  Region 7 Championships
30.11Abby Linford18:53.0 PR   UT Skyline (UT)   Oct 7  Region 6 Championships
31.12Kaylee Kenison18:53.9 PR   UT Skyridge   Oct 7  Region 7 Championships
32.12Megan Bartholomew18:54.5 PR   UT Skyridge   Oct 7  Region 7 Championships
33.10Sarah Chamberlain18:55.6 PR   UT Timpview   Sep 30  Cedar Invitational
34.11Tess McInelly18:58.6   UT Maple Mountain   Oct 7  Region 8 Championships
35.10Grace Burnett18:59.8   UT Skyline (UT)   Sep 30  Park City Invitational
36.9Rachel Winterton19:00.3 PR   UT Skyline (UT)   Oct 19  UHSAA 4A State Cross Country Championships
37.12Karen Christensen19:04.4 PR   UT Timpanogos   Oct 7  Region 7 Championships
38.10Michelle Christian19:05.4   UT Woods Cross   Oct 19  UHSAA 4A State Cross Country Championships
39.10Meghan Hunter19:07.8   UT Provo   Oct 7  Region 7 Championships
40.12Morgan Holbrook19:08.3 PR   UT Timpview   Sep 30  Cedar Invitational
41.11Katie Duckworth19:09.2   UT Olympus   Sep 23  Nebo Invitational
10Ella Park19:09.2   UT Springville   Oct 7  Region 8 Championships
43.12Emily Wilcox19:10.0 PR   UT Timpview   Sep 30  Cedar Invitational
44.10Kelsi Lindley19:13.1   UT Mountain View   Oct 7  Region 7 Championships
45.11Jessica Peterson19:14.6   UT Bonneville (Ogden)   Sep 14  Ogden/Weber City County
46.10Eliza Lindstrom19:17.5   UT Salem Hills   Oct 7  Region 8 Championships
47.10Mariah Skinner19:18.4   UT Springville   Oct 7  Region 8 Championships
48.11Kate Koger19:18.8   UT Maple Mountain   Oct 7  Region 8 Championships
49.11Bethany Graham19:24.4   UT Maple Mountain   Oct 7  Region 8 Championships
50.11Annicka Perry19:24.8   UT Maple Mountain   Sep 16  UIAAA Invitational
51.11Aleahlani Farnswort...19:27.1   UT Maple Mountain   Sep 16  UIAAA Invitational
52.9Kate Thomas19:29.3   UT Olympus   Sep 30  Park City Invitational
9Kallyn Chynoweth19:29.3   UT Corner Canyon   Oct 7  Region 7 Championships
54.10Kaitlyn Gee19:31.1   UT Springville   Oct 7  Region 8 Championships
55.11Samantha Eddy19:31.8 PR   UT Mountain View   Oct 7  Region 7 Championships
56.12Anela Christensen19:32.3 PR   UT Springville   Oct 7  Region 8 Championships
57.12Alissa Crowther19:32.5   UT Timpview   Sep 30  Cedar Invitational
58.10Armelia Johnson19:32.8 PR   UT Box Elder   Oct 7  Region 5 Championships
59.12Haley Bean19:34.0 PR   UT Timpanogos   Oct 7  Region 7 Championships
60.11Amy Richardson19:34.9   UT Wasatch   Oct 7  Region 8 Championships
61.12Annie Glauser19:36.3 PR   UT Skyline (UT)   Oct 7  Region 6 Championships
62.10Ashlyn Patterson19:41.2   UT Timpanogos   Oct 7  Region 7 Championships
63.12Hannah Larkin19:41.4   UT Skyline (UT)   Aug 24  Region VI pre-region
64.10Liza Sybrowsky19:44.4   UT Timpview   Sep 30  Cedar Invitational
65.10Emmie Owens19:45.4 PR   UT Skyline (UT)   Aug 24  Region VI pre-region
66.9Audrey Iverson19:45.8 PR   UT Alta   Oct 7  Region 7 Championships
67.11Brynlee Harmon19:46.2   UT Skyridge   Oct 7  Region 7 Championships
68.12Rylee Moore19:46.4 PR   UT Murray   Oct 7  Region 6 Championships
69.11Aubree Covington19:46.5   UT Corner Canyon   Oct 7  Region 7 Championships
70.11Hailey Miller19:47.9   UT Mountain View   Oct 7  Region 7 Championships
71.12Amria Farnsworth19:48.2 PR   UT Woods Cross   Oct 7  Region 5 Championships
72.10Anna Sophia Rorrer ...19:49.8   UT Bountiful   Oct 19  UHSAA 4A State Cross Country Championships
73.12Tiana Argyle19:52.0   UT Payson   Sep 30  Cedar Invitational
74.10Ally Gomm19:53.0   UT Provo   Aug 26  Payson Night Hunt
75.10Abby Trudeau19:53.6   UT Ogden   Sep 14  Ogden/Weber City County
76.9Clara Adlard19:56.4 PR   UT Alta   Oct 7  Region 7 Championships
77.10Elizabeth Wilcox19:57.5   UT Timpview   Sep 30  Cedar Invitational
78.12Katie Scott19:58.5 PR   UT Judge Memorial   Oct 7  Region 6 Championships
79.9Ashlyn Baker20:00.0   UT Timpanogos   Oct 7  Region 7 Championships
80.11Sadie Taylor20:00.7   UT Timpview   Sep 30  Cedar Invitational
81.9Madi Tartaro20:00.8   UT Judge Memorial   Oct 7  Region 6 Championships
82.11Cassie Johnsen20:01.4 PR   UT Olympus   Sep 30  Park City Invitational
12Madeline Stone20:01.4   UT Spanish Fork   Oct 7  Region 8 Championships
84.-E. Wilcox20:03.0 PR   UT Timpview   Aug 26  Payson Night Hunt
85.12Christine Sheehan20:05.0   UT Wasatch   Sep 17  Viking Invitational
86.12Matilda Wilson20:05.7 PR   UT Highland   Oct 7  Region 5 Championships
87.11Morgan Farley20:05.8   UT Timpanogos   Oct 7  Region 7 Championships
88.10Abbey Blair20:06.0   UT Ogden   Sep 14  Ogden/Weber City County
89.11Kristi Willis20:06.2 PR   UT Orem   Oct 7  Region 7 Championships
90.12Natalie Howell20:06.7   UT Olympus   Oct 7  Region 6 Championships
91.11Hailey Sherman20:07.1   UT Cyprus   Oct 19  UHSAA 4A State Cross Country Championships
92.12Katie Phipps20:12.4 PR   UT Spanish Fork   Oct 7  Region 8 Championships
93.12Kaylee Adamson20:12.8 PR   UT Mountain View   Oct 7  Region 7 Championships
94.12Danielle Coccimigli...20:12.9   UT Hillcrest   Oct 7  Region 6 Championships
95.10Madi Hughston20:13.0 PR   UT Woods Cross   Oct 7  Region 5 Championships
96.10Shelbie Hickman20:13.6   UT Timpanogos   Oct 7  Region 7 Championships
97.12Jacia Abplanalp20:16.2 PR   UT Uintah   Sep 21  Carbon Invitational
98.10Abby Murphy20:17.0 PR   UT Alta   Oct 7  Region 7 Championships
99.9Natalie Walker20:22.1   UT Corner Canyon   Oct 7  Region 7 Championships
100.9Anna Baird20:22.8   UT Wasatch   Oct 7  Region 8 Championships