Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.10Santiago Prosser15:44.5 PR   AK Dimond   Oct 14  George Fox XC Classic
2.12Luke Jager16:05.6 PR   AK West Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
3.11Max Hartke16:10.4 PR   AK Chugiak   Sep 2  Palmer XC Invitational
4.12Declan Dammeyer16:14.0   AK West Anchorage   Aug 19  Tsalteshi Invitational
5.11Ethan Davis16:17.0 PR   AK West Anchorage   Aug 19  Tsalteshi Invitational
6.10Sebastian Szweda Mi...16:18.0 PR   AK Service   Sep 30  ASAA State Championships
7.11Everett Cason16:20.0 PR   AK West Anchorage   Sep 23  Region IV Championships
8.11Niko Latva-Kiskola16:24.0 PR   AK Dimond   Aug 19  Tsalteshi Invitational
11Daniel Bausch16:24.0 PR   AK West Anchorage   Sep 30  ASAA State Championships
11Nick Carl16:24.0 PR   AK Eagle River   Sep 30  ASAA State Championships
11.12Zephan Ozturgut16:36.0 PR   AK East Anchorage   Sep 30  ASAA State Championships
12.11Cameron Sheldon16:43.0   AK Dimond   Sep 23  Region IV Championships
13.9Alexander Maurer16:44.0 PR   AK Service   Sep 30  ASAA State Championships
14.9Michael Earnhart16:48.0 PR   AK Chugiak   Sep 30  ASAA State Championships
15.10Jacob Bradley16:51.0 PR   AK Eagle River   Sep 23  Region IV Championships
16.10Kaleb Beloy16:53.0 PR   AK South Anchorage   Sep 30  ASAA State Championships
17.10Dallin Gardiner16:57.0 PR   AK Dimond   Sep 16  Big 8
18.11Miles Dennis17:01.0 PR   AK Chugiak   Sep 30  ASAA State Championships
19.12Brycen Lynch17:04.0   AK West Anchorage   Aug 19  Tsalteshi Invitational
20.12Mason Keffalos17:07.0   AK South Anchorage   Sep 23  Region IV Championships
12Liam Baez-Terry17:07.0 PR   AK Chugiak   Sep 30  ASAA State Championships
22.11Zanden Mcmullen17:08.8 PR   AK South Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
23.11George Cvancara17:09.0 PR   AK Dimond   Aug 19  Tsalteshi Invitational
24.10Max Beiergrohslein17:12.0 PR   AK Chugiak   Sep 23  Region IV Championships
25.11Carter Gladwill17:17.0   AK Eagle River   Sep 23  Region IV Championships
26.11Jacob Belanger17:18.0 PR   AK Service   Aug 19  Tsalteshi Invitational
10Dakota Rygh17:18.0 PR   AK Service   Sep 23  Region IV Championships
28.12Alex Schuerch17:18.7   AK East Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
29.12Sam York17:19.0   AK West Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
10Hyrum Nelson17:19.0 PR   AK Chugiak   Sep 16  Big 8
31.11Fred Rygh17:20.0 PR   AK Dimond   Sep 23  Region IV Championships
32.11Eli Mckenzie17:23.0 PR   AK West Anchorage   Sep 30  ASAA State Championships
33.12Davin Turney17:27.0   AK Service   Sep 23  Region IV Championships
34.9Luke Howe17:30.0 PR   AK East Anchorage   Sep 23  Region IV Championships
9Jason Hlasny17:30.0 PR   AK Service   Sep 30  ASAA State Championships
36.9Bryston Monrean17:32.0 PR   AK South Anchorage   Sep 23  Region IV Championships
37.10Sebastian Reed17:39.0 PR   AK West Anchorage   Aug 19  Tsalteshi Invitational
11David Spencer17:39.0 PR   AK Service   Aug 19  Tsalteshi Invitational
11Seth Chamberlain17:39.0 PR   AK South Anchorage   Sep 23  Region IV Championships
40.9Jacob Lestina17:40.1 PR   AK Chugiak   Sep 2  Palmer XC Invitational
41.12Kaden Denton17:41.0 PR   AK Dimond   Sep 23  Region IV Championships
42.12Jaylon Miller17:41.7 PR   AK East Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
43.12Charlie Latimer17:45.0   AK Chugiak   Sep 23  Region IV Championships
44.11Kelemen Legate17:46.0   AK West Anchorage   Aug 19  Tsalteshi Invitational
45.9Skyler Parks17:47.2 PR   AK West Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
46.10Eli Seaver17:54.0 PR   AK West Anchorage   Aug 26  Bartlett State Preview Meet
11Spencer Putnam17:54.0   AK South Anchorage   Sep 16  Big 8
11Bryce Pintner17:54.0 PR   AK Dimond   Sep 23  Region IV Championships
49.9Harrison Sturm17:56.0 PR   AK West Anchorage   Sep 23  Region IV Championships
50.10Mitchell Guyer17:59.0 PR   AK Service   Sep 23  Region IV Championships
51.12Gunner Rogers18:00.0 PR   AK Service   Aug 19  Tsalteshi Invitational
52.10Ryan White18:01.0 PR   AK Service   Aug 19  Tsalteshi Invitational
53.10Isaac Dammeyer18:01.5 PR   AK West Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
54.11Beck Haywood18:02.0 PR   AK East Anchorage   Aug 19  Tsalteshi Invitational
10Sebastian Gridley18:02.0 PR   AK Service   Sep 23  Region IV Championships
12Sasha Johnson18:02.0 PR   AK Service   Sep 23  Region IV Championships
57.11Kai Meyers18:03.0   AK South Anchorage   Aug 26  Bartlett State Preview Meet
58.12Michael Maddox18:04.0   AK Eagle River   Aug 19  Tsalteshi Invitational
10Dastzeni Tibbits18:04.0   AK Dimond   Aug 19  Tsalteshi Invitational
60.10Simon Keffalos18:04.2 PR   AK South Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
61.10Cole Jones18:08.0   AK West Anchorage   Sep 23  Region IV Championships
62.10Ben Post18:08.2 PR   AK West Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
63.10Cameron Brosnahan18:09.1 PR   AK West Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
64.11Ben Michaelson18:11.0 PR   AK South Anchorage   Aug 19  Tsalteshi Invitational
10Kelly Martin18:11.0 PR   AK West Anchorage   Aug 26  Bartlett State Preview Meet
66.11Torsten Renner18:13.7 PR   AK Chugiak   Sep 2  Palmer XC Invitational
67.9Owen Lewis18:16.0 PR   AK Chugiak   Sep 16  Big 8
10Marty Rygh18:16.0 PR   AK Dimond   Sep 23  Region IV Championships
69.10Dylan Kearns18:17.0 PR   AK Service   Aug 19  Tsalteshi Invitational
70.9Joel Power18:18.0 PR   AK Service   Aug 19  Tsalteshi Invitational
12Alek Heil18:18.0 PR   AK Dimond   Sep 23  Region IV Championships
72.12Brock Stanley18:19.0 PR   AK South Anchorage   Aug 26  Bartlett State Preview Meet
73.9Aaron Maves18:21.0 PR   AK West Anchorage   Aug 19  Tsalteshi Invitational
74.11Sawyer Barta18:23.1 PR   AK West Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
75.10Bennett Pearce18:24.0 PR   AK West Anchorage   Sep 23  Region IV Championships
76.10Kurtis Brumbaugh18:25.0 PR   AK Dimond   Sep 23  Region IV Championships
77.10Carl Malagod18:27.6 PR   AK West Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
78.12Joe Divelbiss18:28.0   AK Dimond   Aug 19  Tsalteshi Invitational
9Alex Carl18:28.0 PR   AK Eagle River   Sep 16  Big 8
80.11Matthew Ross18:29.0 PR   AK Service   Sep 16  Big 8
12Garrett Nevells18:29.0 PR   AK Chugiak   Sep 23  Region IV Championships
10Jack Debrecht-mowry18:29.0 PR   AK South Anchorage   Sep 23  Region IV Championships
83.10Logan Fletcher18:30.0 PR   AK Dimond   Aug 26  Bartlett State Preview Meet
10Peter Hinds18:30.0 PR   AK Dimond   Sep 16  Big 8
9Noah Rygh18:30.0 PR   AK Dimond   Sep 16  Big 8
86.11William Bittner18:30.7 PR   AK West Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
87.10Tucker Lien18:32.0 PR   AK Eagle River   Sep 16  Big 8
12Kris Simmons18:32.0   AK South Anchorage   Sep 23  Region IV Championships
89.11Josh Bierma18:35.0 PR   AK Service   Aug 19  Tsalteshi Invitational
90.12Sean Swalling18:38.0   AK Dimond   Aug 19  Tsalteshi Invitational
12Caleb Robles18:38.0 PR   AK Eagle River   Sep 16  Big 8
92.9Jack Nelson18:38.6 PR   AK West Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
93.11Richard Gordon-Rein18:39.0 PR   AK West Anchorage   Sep 23  Region IV Championships
94.9Karsten Senden18:42.0 PR   AK Eagle River   Sep 23  Region IV Championships
11Jack Bent18:42.0   AK West Anchorage   Sep 23  Region IV Championships
96.11Joseph Curry18:43.6   AK East Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
97.11Ian Gillespie18:44.0 PR   AK Service   Sep 16  Big 8
11Samuel Lebo18:44.0   AK West Anchorage   Sep 23  Region IV Championships
99.11Brandon Mendez18:45.0 PR   AK Service   Sep 16  Big 8
9Ahmed Salih18:45.0 PR   AK East Anchorage   Sep 23  Region IV Championships

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.9Ava Earl18:40.0 PR   AK South Anchorage   Sep 30  ASAA State Championships
2.9Emily Walsh19:01.0 PR   AK Eagle River   Sep 30  ASAA State Championships
3.11Grace Fahrney19:04.0 PR   AK Service   Sep 30  ASAA State Championships
4.11Aubrey LeClair19:18.0 PR   AK West Anchorage   Sep 30  ASAA State Championships
5.11Kylie Judd19:26.8 PR   AK Dimond   Oct 14  George Fox XC Classic
6.10Adrianna Proffitt19:35.0 PR   AK Chugiak   Sep 30  ASAA State Championships
7.12Maggie Meeds19:43.0   AK South Anchorage   Aug 19  Tsalteshi Invitational
9Tatum Witter19:43.0 PR   AK Service   Sep 23  Region IV Championships
9.10Leola Atkinson19:50.0 PR   AK Bartlett   Sep 30  ASAA State Championships
10.9Quincy Donley20:07.0 PR   AK West Anchorage   Sep 30  ASAA State Championships
11.11Clare Howard20:15.0 PR   AK Service   Aug 19  Tsalteshi Invitational
12Caitlin Gohr20:15.0 PR   AK Service   Sep 30  ASAA State Championships
13.10Brooklynn Gould20:26.2 PR   AK Chugiak   Sep 2  Palmer XC Invitational
14.12Emma Nelson20:29.0   AK Chugiak   Aug 19  Tsalteshi Invitational
15.9Claire Nelson20:31.9 PR   AK Eagle River   Sep 2  Palmer XC Invitational
16.10Breanna Day20:40.0 PR   AK Chugiak   Sep 30  ASAA State Championships
17.10Ivy Eski20:41.0 PR   AK West Anchorage   Aug 19  Tsalteshi Invitational
12Brynn Kruchoski20:41.0   AK Chugiak   Sep 16  Big 8
19.10Garvey Tobin20:43.0 PR   AK Service   Sep 30  ASAA State Championships
20.9Ryann Dorris20:48.0 PR   AK West Anchorage   Sep 23  Region IV Championships
21.9Kiara Sherman20:52.0 PR   AK Eagle River   Sep 23  Region IV Championships
22.12KayLee Manwaring21:02.2   AK Chugiak   Sep 2  Palmer XC Invitational
23.10Lindsey Gerlach21:02.5 PR   AK Chugiak   Sep 2  Palmer XC Invitational
24.10Lily Slatonbarker21:06.0 PR   AK West Anchorage   Sep 30  ASAA State Championships
25.9Sophia Cvancara21:13.0 PR   AK Dimond   Sep 23  Region IV Championships
9Lucca Duke21:13.0 PR   AK West Anchorage   Sep 30  ASAA State Championships
27.10Morgan Congilio21:17.9 PR   AK West Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
28.10Randi Von Wichman21:18.0 PR   AK Service   Sep 23  Region IV Championships
29.12Roxanna Reynolds21:18.5 PR   AK South Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
30.10Mary Goodwin21:19.0 PR   AK Eagle River   Sep 2  Palmer XC Invitational
31.12Ashley Walsh21:20.6 PR   AK Eagle River   Sep 2  Palmer XC Invitational
32.12Cinnamon Monterrosa21:21.0   AK West Anchorage   Sep 30  ASAA State Championships
33.12Maddy Maurer21:22.0   AK Service   Sep 23  Region IV Championships
34.12Bonnie Perkins21:23.0 PR   AK Eagle River   Sep 30  ASAA State Championships
35.9Maria Cvancara21:26.0 PR   AK Dimond   Sep 23  Region IV Championships
36.10Mary Reinbold21:28.0 PR   AK Dimond   Aug 19  Tsalteshi Invitational
37.11Gwendolyn Mueller21:34.0   AK Chugiak   Aug 19  Tsalteshi Invitational
38.9Haille Rogers21:43.0 PR   AK Dimond   Sep 23  Region IV Championships
39.11Myah Smith21:44.0   AK Eagle River   Sep 23  Region IV Championships
40.10Beatrice Brudie21:44.6 PR   AK West Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
41.12Samantha Cole21:44.9 PR   AK Chugiak   Sep 2  Palmer XC Invitational
42.9Lucy Young21:47.3 PR   AK South Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
43.9Maya Syren21:48.0 PR   AK South Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
11Lauren Corkran21:48.0   AK West Anchorage   Sep 23  Region IV Championships
45.12Victoria Mayer21:53.6   AK West Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
46.9Kelsey Johannes21:54.0 PR   AK West Anchorage   Sep 16  Big 8
47.12Jordon McCready21:55.6 PR   AK West Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
48.10Valerie Brudie21:56.3   AK West Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
49.10Lindsey Western22:03.3   AK South Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
50.11Skye Brabson22:05.0 PR   AK Eagle River   Sep 2  Palmer XC Invitational
51.12Jania Tumey22:07.0   AK West Anchorage   Aug 19  Tsalteshi Invitational
52.9Kaley Fleming22:08.0 PR   AK Dimond   Aug 26  Bartlett State Preview Meet
53.12Trophe Brandt22:11.0 PR   AK Dimond   Aug 19  Tsalteshi Invitational
54.11Milai Gilbert22:13.0 PR   AK Dimond   Sep 23  Region IV Championships
55.12Nadia Dworian22:17.0   AK Service   Aug 19  Tsalteshi Invitational
12Madison Smith22:17.0   AK South Anchorage   Sep 23  Region IV Championships
57.12Quyanna Whittaker22:23.0   AK Service   Sep 23  Region IV Championships
58.12Quincy Smith22:25.0 PR   AK Dimond   Sep 16  Big 8
59.11Anne Gonzales22:27.8 PR   AK West Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
60.12Sadie Oswald22:28.0   AK South Anchorage   Sep 23  Region IV Championships
61.12Tamara Brabson22:33.0   AK Eagle River   Sep 23  Region IV Championships
62.11Grace Dunn22:34.0 PR   AK Chugiak   Sep 16  Big 8
63.12Margeaux Bailey22:37.3   AK East Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
64.10Savannah Maxon22:38.0 PR   AK Dimond   Sep 16  Big 8
65.9Alexis Black22:40.0 PR   AK Dimond   Sep 23  Region IV Championships
66.9Jordan Hales22:42.5 PR   AK Chugiak   Sep 2  Palmer XC Invitational
67.9Briana Paxson22:45.5 PR   AK Chugiak   Sep 2  Palmer XC Invitational
68.10Laura Ripp22:46.0 PR   AK Eagle River   Sep 16  Big 8
69.10Hannah Armbrust22:48.0 PR   AK South Anchorage   Aug 19  Tsalteshi Invitational
70.10Brooklynn Carver22:57.5 PR   AK Eagle River   Sep 2  Palmer XC Invitational
71.9Olive Heatwole22:58.0 PR   AK South Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
72.9Hannah Sitz22:58.5 PR   AK Chugiak   Sep 2  Palmer XC Invitational
73.11Adeline Wright23:02.0 PR   AK Service   Aug 19  Tsalteshi Invitational
9Imee Gilbert23:02.0 PR   AK Dimond   Sep 16  Big 8
75.10Julia Johnson23:05.0   AK West Anchorage   Aug 19  Tsalteshi Invitational
76.9Nowelle Spencer23:07.0 PR   AK Service   Aug 19  Tsalteshi Invitational
77.10Jocelyn Reese23:10.0 PR   AK Service   Sep 16  Big 8
78.11Calee Stark23:11.0   AK Dimond   Aug 26  Bartlett State Preview Meet
9Courtney Jones-Brun...23:11.0 PR   AK Eagle River   Sep 16  Big 8
9Kasey Johnson23:11.0 PR   AK South Anchorage   Sep 23  Region IV Championships
81.9Isabelle Hlasny23:12.0 PR   AK Service   Sep 23  Region IV Championships
82.10Emma Ulrich23:12.6   AK South Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
83.11Grace Trimborn23:15.0   AK Service   Sep 23  Region IV Championships
9Madison Riley23:15.0 PR   AK Eagle River   Sep 23  Region IV Championships
85.10Alea Winkler23:17.2 PR   AK South Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
86.10Ingrid Flora23:18.0   AK Service   Sep 23  Region IV Championships
87.11Amber Draayer23:21.7   AK West Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
88.9Genevieve Grenier23:24.0 PR   AK South Anchorage   Sep 2  Palmer XC Invitational
89.12Anna Ripp23:26.0   AK Eagle River   Sep 23  Region IV Championships
90.10Madeleine Taylor23:27.8 PR   AK Eagle River   Sep 2  Palmer XC Invitational
91.11Emily Prior23:32.0 PR   AK Eagle River   Sep 23  Region IV Championships
9Mamie Johnson23:32.0 PR   AK East Anchorage   Sep 23  Region IV Championships
93.10Kiara Melendez23:36.0 PR   AK West Anchorage   Aug 19  Tsalteshi Invitational
94.12Jenny Marie Mannsve...23:38.0 PR   AK Dimond   Sep 16  Big 8
95.12Ally Carney23:41.0   AK Dimond   Aug 19  Tsalteshi Invitational
96.10Giselle Rachels23:44.0 PR   AK Eagle River   Aug 19  Tsalteshi Invitational
97.11Julia Alfano23:50.0   AK Dimond   Sep 16  Big 8
98.9Sarah Lowry23:59.0 PR   AK Dimond   Sep 23  Region IV Championships
99.12Taylor Lorenz24:00.0 PR   AK Service   Sep 23  Region IV Championships
100.9Alexxa Schubert24:04.0 PR   AK South Anchorage   Sep 23  Region IV Championships