Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Jacob Moos15:33.0 PR   AK Galena   Sep 30  ASAA State Championships
2.12Ti Donaldson16:07.0 PR   AK West Valley   Sep 30  ASAA State Championships
3.10Joey Van Horn16:34.0 PR   AK West Valley   Sep 30  ASAA State Championships
4.10Jack Cater16:44.0 PR   AK West Valley   Oct 14  George Fox XC Classic
5.12Dayan Mitchell16:46.0 PR   AK West Valley   Oct 14  George Fox XC Classic
6.11Jack Winford16:51.0 PR   AK West Valley   Oct 14  George Fox XC Classic
7.12Isaac Hendrickson16:52.0 PR   AK Lathrop   Sep 30  ASAA State Championships
8.11Ari Endestad17:00.0 PR   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
9.11Camron Herron17:12.4 PR   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
10.12Nathan Sanches17:24.0 PR   AK Lathrop   Sep 9  Delta Invitational
11.10Baird Reynolds17:27.0 PR   AK Lathrop   Sep 9  Delta Invitational
12.11Alex Olson17:32.0 PR   AK West Valley   Sep 9  Delta Invitational
13.12Parker Stoltz17:35.0   AK West Valley   Aug 19  Monroe HS Invitational
14.10Nolan Earnest17:36.0 PR   AK West Valley   Sep 9  Delta Invitational
15.11Jonathan Burrell17:38.0 PR   AK Lathrop   Sep 30  ASAA State Championships
16.12David Ebel17:38.1 PR   AK Lathrop   Oct 14  George Fox XC Classic
17.11Landon Nicholson17:41.8 PR   AK Monroe Catholic   Sep 2  Palmer XC Invitational
18.12Chandler Wappett17:43.0 PR   AK Lathrop   Sep 9  Delta Invitational
19.12Lars O'Hara17:58.6 PR   AK West Valley   Oct 14  George Fox XC Classic
20.10Thomas Bueler18:03.0 PR   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
21.9Eric Difolco18:05.4 PR   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
22.11Hans Personius18:16.8 PR   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
23.10Gabriel Silas18:19.0 PR   AK Monroe Catholic   Sep 30  ASAA State Championships
24.8Gabe Silas18:22.0 PR   AK Monroe Catholic   Sep 15  James Cavanaugh Invitational
10Lazarus Porter18:22.0 PR   AK Lathrop   Sep 30  ASAA State Championships
26.9Cormac Kesey18:32.0 PR   AK Hutchison   Sep 30  ASAA State Championships
27.10Preston Silas18:37.0 PR   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
28.11Jack Kendall18:37.5 PR   AK West Valley   Oct 14  George Fox XC Classic
29.11Elias Delaca18:37.8 PR   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
30.10Dale Baurick18:44.0 PR   AK West Valley   Aug 26  Bartlett State Preview Meet
31.10Alton Denton18:50.0 PR   AK West Valley   Aug 19  Monroe HS Invitational
32.12Jeremiah Scott18:55.7 PR   AK North Pole   Sep 15  James Cavanaugh Invitational
33.11Ian Kenaston18:55.8   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
34.11Gabe Zayon19:07.2 PR   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
35.10Jacob Edgerley19:08.5 PR   AK Hutchison   Sep 2  Palmer XC Invitational
36.12Mathias Capp19:12.3 PR   AK Hutchison   Sep 2  Palmer XC Invitational
37.11Camden Kegley19:16.0 PR   AK Lathrop   Sep 15  James Cavanaugh Invitational
38.11Nathaniel Walsh19:18.0   AK Monroe Catholic   Sep 30  ASAA State Championships
39.12Thomas Warren19:25.0   AK Delta Junction   Sep 9  Delta Invitational
40.10Ben Kahoe19:25.4 PR   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
41.11Cameron Robertson19:28.7 PR   AK North Pole   Sep 2  Palmer XC Invitational
42.12Brandon Milne19:39.3 PR   AK Galena   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
43.10Daniel Kopp19:40.0   AK Galena   Sep 30  ASAA State Championships
44.9Tommy Bast19:42.8 PR   AK Monroe Catholic   Sep 2  Palmer XC Invitational
45.9Miro Garcia19:43.0 PR   AK West Valley   Sep 9  Delta Invitational
46.10Erik Attla19:47.9 PR   AK Lathrop   Sep 2  Palmer XC Invitational
47.10Jakob Wade19:48.1 PR   AK North Pole   Sep 2  Palmer XC Invitational
48.12Caedon Ott19:48.9   AK Lathrop   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
49.9Austin Clarkson19:52.2 PR   AK Monroe Catholic   Sep 2  Palmer XC Invitational
50.10Daryn Espinoza19:53.2 PR   AK Lathrop   Sep 2  Palmer XC Invitational
10CJ Leonguerrero19:53.2 PR   AK Ben Eielson   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
52.9Koston Williams19:53.5 PR   AK Lathrop   Sep 15  James Cavanaugh Invitational
53.9Owen Averett19:55.7 PR   AK Lathrop   Sep 2  Palmer XC Invitational
54.10John Riddle19:59.6   AK Galena   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
55.12Matthew Williams20:02.0 PR   AK North Pole   Sep 9  Delta Invitational
56.10Jaxon Plass20:07.0 PR   AK West Valley   Sep 9  Delta Invitational
57.10Kip Angaiak20:11.4   AK Monroe Catholic   Sep 2  Palmer XC Invitational
58.9Jonathan Ebel20:13.0 PR   AK Lathrop   Sep 9  Delta Invitational
59.11Seth Grant20:13.5 PR   AK Ben Eielson   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
60.9Paul Huntington20:13.9 PR   AK Galena   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
61.11John Mallory20:15.7 PR   AK West Valley   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
62.9Lars Vinlove20:20.0 PR   AK West Valley   Sep 9  Delta Invitational
63.9Mason Poage20:24.0 PR   AK West Valley   Sep 9  Delta Invitational
64.10Allen Hanson20:28.0   AK West Valley   Sep 9  Delta Invitational
65.11Nick Sutton20:30.0 PR   AK Lathrop   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
66.9Casey Bradshaw20:31.0 PR   AK North Pole   Sep 9  Delta Invitational
67.10Zeb Khan20:32.5 PR   AK Ben Eielson   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
9Seth Waln20:33.0 PR   AK Hutchison   Sep 30  ASAA State Championships
69.10Seth Rippey20:38.9 PR   AK North Pole   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
70.9Matthew Johnson20:47.5 PR   AK North Pole   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
71.9Owen Frank20:48.6 PR   AK Hutchison   Sep 2  Palmer XC Invitational
72.9Andrew Mineau20:52.3 PR   AK Ben Eielson   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
73.11Graham Staley20:55.1   AK Ben Eielson   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
74.10Martin Davison20:55.2 PR   AK North Pole   Sep 15  James Cavanaugh Invitational
75.10Jaalen Phillips21:00.5 PR   AK Lathrop   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
76.9Quinn McHenry21:03.3 PR   AK Monroe Catholic   Sep 2  Palmer XC Invitational
77.10Zach Lucus21:03.5 PR   AK Ben Eielson   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
78.9Josiah Liddell21:05.0 PR   AK West Valley   Sep 9  Delta Invitational
79.10Kevin Bergman21:10.1 PR   AK Galena   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
80.9Harrison Riggs21:11.0 PR   AK Lathrop   Sep 9  Delta Invitational
9Malachi Poe21:11.0 PR   AK Lathrop   Sep 9  Delta Invitational
82.9Virgil Sam21:12.0 PR   AK Galena   Sep 30  ASAA State Championships
83.10Josh Baird21:13.2 PR   AK Ben Eielson   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
84.10Deion Frank21:18.0 PR   AK Hutchison   Aug 19  Monroe HS Invitational
85.10Caleb Freeman21:20.0 PR   AK North Pole   Sep 9  Delta Invitational
86.9Alexander Greene21:24.0 PR   AK Hutchison   Sep 9  Delta Invitational
87.9Daniel Perry21:45.0 PR   AK Hutchison   Sep 9  Delta Invitational
88.10Josh Story21:49.7 PR   AK Ben Eielson   Sep 2  Palmer XC Invitational
89.11Koby Wightman21:52.0 PR   AK Galena   Sep 9  Delta Invitational
90.9Graham Wappett22:04.6 PR   AK Lathrop   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
10Delnor Johnson22:06.0 PR   AK Hutchison   Sep 9  Delta Invitational
92.9Andre Charlie22:06.1 PR   AK Hutchison   Sep 15  James Cavanaugh Invitational
93.11Christopher Mayer22:10.1 PR   AK Monroe Catholic   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
94.9Tavin Kriska22:12.0 PR   AK Hutchison   Sep 9  Delta Invitational
95.9Robert Peede22:31.0 PR   AK Hutchison   Sep 9  Delta Invitational
96.9Donnie Parent22:39.2 PR   AK Galena   Aug 26  Interior Invitational
97.12Jake Stone22:40.5   AK Lathrop   Sep 15  James Cavanaugh Invitational
98.9Ben Kassof22:52.7 PR   AK West Valley   Sep 15  James Cavanaugh Invitational
99.11Travis Brase22:53.1 PR   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
100.9Zach Albin23:30.5 PR   AK West Valley   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.10Kendall Kramer18:04.4 PR   AK West Valley   Oct 14  George Fox XC Classic
2.12Faith Widman18:33.1 PR   AK West Valley   Oct 14  George Fox XC Classic
3.12Bailey Roe19:17.0 PR   AK West Valley   Sep 30  ASAA State Championships
4.10Maggie Druckenmille...19:37.0   AK West Valley   Sep 30  ASAA State Championships
5.10Emma Axelsson19:39.4 PR   AK West Valley   Oct 14  George Fox XC Classic
6.11Sam Starks19:45.1 PR   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
7.12Grace Marks19:51.2 PR   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
8.11Rahab Porter20:15.0 PR   AK Lathrop   Sep 30  ASAA State Championships
9.9Lauren White20:29.0 PR   AK Monroe Catholic   Sep 30  ASAA State Championships
10.9Naomi Bailey20:33.0 PR   AK West Valley   Sep 15  James Cavanaugh Invitational
11.11Emma Jerome20:44.0   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
12.9Tibra Egger21:11.2 PR   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
13.10Taryn Trigler21:11.9 PR   AK Ben Eielson   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
14.10Carlee Merriner21:15.1 PR   AK Galena   Sep 2  Palmer XC Invitational
15.12Sophie Prichard21:18.4   AK West Valley   Oct 14  George Fox XC Classic
16.10Hailey Williams21:25.0   AK Delta Junction   Aug 19  Monroe HS Invitational
17.11Clare Hanneman21:32.0 PR   AK Lathrop   Sep 30  ASAA State Championships
18.10Kate Baring21:54.2 PR   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
19.11Tjarn Bross21:57.0 PR   AK Lathrop   Sep 30  ASAA State Championships
20.10Maura Grahek22:06.0 PR   AK Monroe Catholic   Sep 9  Delta Invitational
21.10Gwen Macander22:07.8 PR   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
22.9River Wiseman22:09.5 PR   AK Lathrop   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
23.10Kristen Abramowicz22:10.9 PR   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
24.11Vivian Condello22:11.0 PR   AK Galena   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
25.9Natalie Clemente22:15.5 PR   AK Hutchison   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
26.10Pearle Green22:25.0 PR   AK Galena   Sep 9  Delta Invitational
27.11Carmen Sonnek22:32.0   AK Lathrop   Sep 9  Delta Invitational
28.10Adela Rueter22:34.9   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
29.9Elena Prichard22:36.6 PR   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
30.11Elizabeth Green22:44.2 PR   AK Galena   Sep 2  Palmer XC Invitational
31.12Naomi Sam22:45.6 PR   AK West Valley   Sep 15  James Cavanaugh Invitational
32.10Celeste Kriska22:55.0   AK Galena   Sep 9  Delta Invitational
33.12Chase Stewart22:56.8   AK North Pole   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
34.9Abigail Ruse23:05.7 PR   AK Delta Junction   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
35.10Grace Hodges23:07.5 PR   AK Monroe Catholic   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
36.12Zoe Ratzlaff23:15.9   AK West Valley   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
37.9Amelia Wagner-Jones23:17.6 PR   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
38.11Breeauna O'Rear23:19.8   AK North Pole   Sep 15  James Cavanaugh Invitational
39.10Braydee Zweifel23:20.0   AK Lathrop   Sep 30  ASAA State Championships
40.9Cora Delaca23:32.7 PR   AK West Valley   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
41.12Kiana Korta23:45.5   AK Galena   Sep 2  Palmer XC Invitational
42.8Gwen Poe24:04.0 PR   AK Lathrop   Sep 15  James Cavanaugh Invitational
43.10Gwenneth Poe24:09.0 PR   AK Lathrop   Sep 9  Delta Invitational
44.11Anna Green24:11.0   AK North Pole   Sep 9  Delta Invitational
45.11Eloise Darrow24:15.0 PR   AK West Valley   Sep 9  Delta Invitational
46.12Devanie Plass24:28.4   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
47.12Roxanne Marchuk24:33.4   AK Delta Junction   Sep 2  Palmer XC Invitational
48.12Emma Shawcroft24:33.6   AK Lathrop   Sep 15  James Cavanaugh Invitational
49.10Eleanor Sprankle24:38.0   AK West Valley   Aug 19  Monroe HS Invitational
50.10Mallory Presler24:39.0 PR   AK West Valley   Aug 19  Monroe HS Invitational
51.11Jillian Richardson24:48.0 PR   AK Lathrop   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
52.9Hazel Probst24:49.4 PR   AK West Valley   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
53.11Pearl Wyatt25:03.2   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
54.10Isabella Knott25:04.0   AK Lathrop   Sep 9  Delta Invitational
55.11Laura Mayo25:04.9 PR   AK West Valley   Sep 15  James Cavanaugh Invitational
56.9Sydney Teslow25:07.8 PR   AK West Valley   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
57.9Shelby Williams25:09.2 PR   AK Galena   Aug 26  Interior Invitational
58.10Alyssa Klein25:18.4   AK Delta Junction   Sep 2  Palmer XC Invitational
59.10Anna Paige Lambert25:25.6 PR   AK Lathrop   Sep 2  Palmer XC Invitational
60.10Juliana Mondelli25:26.4 PR   AK Lathrop   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
61.11Kianna Kriska25:30.0 PR   AK Hutchison   Aug 19  Monroe HS Invitational
62.9Anne O'Hara25:30.5 PR   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
63.11Sierra Babcock25:35.7   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
64.9Ella Roberts25:41.7 PR   AK Lathrop   Sep 2  Palmer XC Invitational
65.9Mesa Arens25:50.4 PR   AK Lathrop   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
66.10Payton Roberts26:00.7 PR   AK Lathrop   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
67.11Keely Harris26:01.6   AK Delta Junction   Sep 15  James Cavanaugh Invitational
68.11Cindy Hickman26:09.0 PR   AK North Pole   Sep 9  Delta Invitational
69.11Amy Mayo26:13.0   AK West Valley   Sep 15  James Cavanaugh Invitational
70.11Jolie Lucas26:13.1   AK Ben Eielson   Sep 2  Palmer XC Invitational
71.9Gillian Crawford26:26.0 PR   AK Hutchison   Sep 2  Palmer XC Invitational
72.9McKinley Burnett26:40.1 PR   AK Lathrop   Sep 2  Palmer XC Invitational
73.9Bethany Grant26:42.9 PR   AK Galena   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
74.9Elise Marks26:54.9 PR   AK West Valley   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
75.9Zoie Lucksavage26:58.8 PR   AK Lathrop   Sep 2  Palmer XC Invitational
76.10Camellia Valencia27:19.0 PR   AK Lathrop   Sep 9  Delta Invitational
77.9Maren Buma27:28.7 PR   AK Lathrop   Sep 2  Palmer XC Invitational
78.11Skye McCaa27:32.3 PR   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
79.9Abigail Landrum28:39.0 PR   AK Galena   Sep 9  Delta Invitational
80.11Mei Flory28:42.1   AK West Valley   Sep 2  Palmer XC Invitational
81.12Morgan Adams29:12.6   AK Monroe Catholic   Sep 2  Palmer XC Invitational
82.10Megan Webb29:21.0   AK Delta Junction   Sep 9  Delta Invitational
83.9Sophia Fowler29:25.4 PR   AK Monroe Catholic   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
84.10Elin Hicks29:30.0   AK Delta Junction   Sep 9  Delta Invitational
85.9Catherine Chen29:32.0 PR   AK West Valley   Aug 19  Monroe HS Invitational
86.11Abigail Arens29:37.8   AK Lathrop   Sep 2  Palmer XC Invitational
87.11Nailah Bealer29:47.3 PR   AK Ben Eielson   Aug 26  Interior Invitational
88.9Cassidy Wood30:11.7 PR   AK Lathrop   Sep 2  Palmer XC Invitational
89.11Emma Charlton30:14.0 PR   AK West Valley   Aug 19  Monroe HS Invitational
90.9Madison Whitlock31:14.9 PR   AK Hutchison   Sep 2  Palmer XC Invitational
91.11Rory Bush34:01.8 PR   AK Lathrop   Sep 2  Palmer XC Invitational
92.9Sonia Cheney35:02.8 PR   AK Lathrop   Aug 26  Interior Invitational