Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Michael Phillips14:58.2 PR   FL Lawton Chiles   Oct 7  Great American Cross Country Invitational
2.12Trevor Foley15:20.0 PR   FL Citrus Park Christian   Aug 25  Babe Zaharias Twilight Challenge
3.11Charles Hicks15:26.9   FL The Bolles School   Sep 2  Bale-N-Trail Original
4.12Paul Stafford15:28.9 PR   FL Lake Wales   Sep 2  George Whitmere Classic
5.12Joey Fitzpatrick15:31.7 PR   FL Vanguard   Aug 26  FPC Spikes and Spurs
6.11Benjamin Hartvigsen15:37.0 PR   FL Sarasota   Oct 6  FSU XC Invitational
7.12Nathan Jubran15:37.7 PR   FL Bishop Kenny   Oct 6  FSU XC Invitational
8.12Trent Turbyfill15:45.4 PR   FL Trinity Prep   Sep 2  Winter Springs Invitational
9.12Noah Quintana15:46.4 PR   FL Lake Minneola   Oct 14  Minneola City Classic
10.11Chase Rivera15:47.3 PR   FL The Bolles School   Aug 26  FPC Spikes and Spurs
11.12Andrew Miller15:47.5 PR   FL Fleming Island   Aug 26  FPC Spikes and Spurs
12.12Matthew Newland15:50.1 PR   FL Lawton Chiles   Oct 7  Great American Cross Country Invitational
13.12Deshay Fernandes15:50.9 PR   FL Christopher Columbus   Sep 23  Spanish River Invitational
14.12Tristen Montalvo15:51.3 PR   FL St Cloud   Oct 6  FSU XC Invitational
15.12Bryce Bell15:53.3   FL Lyman   Oct 6  FSU XC Invitational
16.12Diego Lavieri-Sosa15:54.9   FL Vanguard   Sep 23  Wingfoot Classic
17.12Cavan Wilson15:56.4 PR   FL Coral Gables   Sep 23  Spanish River Invitational
18.12Justin Czurak15:57.7 PR   FL Winter Springs   Sep 2  Winter Springs Invitational
19.12Joshua Collins15:57.8   FL Belen Jesuit Prep   Oct 13  Junior Orange Bowl Invitational
20.11Canaan St. Lewis16:01.4 PR   FL Lake Mary   Sep 23  St. Cloud Invitational
21.12Antonio Gomez16:04.1   FL Frostproof   Oct 6  FSU XC Invitational
22.12Timothy Doyle16:04.7   FL Freedom (Orlando)   Sep 30  West Orange Invitational
23.12Austin Redondo16:06.6 PR   FL Coral Reef Senior   Sep 23  Spanish River Invitational
24.10Reed Legg16:07.0 PR   FL Citrus Park Christian   Aug 25  Babe Zaharias Twilight Challenge
25.10Kayamo Galloway16:07.6 PR   FL Oviedo   Sep 23  NTC XC Invitational
26.11Aidan O'Gorman16:08.1   FL New Smyrna Beach Sr   Oct 21  The Championship
27.12Nick Rischar16:08.4   FL St Thomas Aquinas   Sep 23  Spanish River Invitational
28.12Tyson Harper16:08.9   FL Oviedo   Sep 2  Winter Springs Invitational
29.11Troy Smith16:10.0   FL Rockledge   Aug 19  Cecil Field Pre-Season Classic
30.11Nehemiah Rivers16:10.4 PR   FL Wharton   Oct 16  Hillsborough County XC Championships
31.11Hugh Brittenham16:13.5 PR   FL Estero   Sep 29  FLRunnners.com Invitational
32.12James Hasell16:13.6 PR   FL East Lake   Oct 12  Pinellas County Athletic Conference Champions...
33.12Sean Leider16:14.7 PR   FL Trinity Prep   Sep 2  Winter Springs Invitational
34.11Jacob Hensley16:14.8   FL Citrus   Sep 16  Buffalo Invitational
35.10Ethan Geiger16:15.8 PR   FL Robinson   Oct 16  Hillsborough County XC Championships
36.12Ryan Szklany16:16.4 PR   FL Highlands Christian   Sep 23  Spanish River Invitational
37.11Juan Moscoso16:17.6 PR   FL Lake Brantley   Oct 21  The Championship
38.11Jonathan Reid16:17.8 PR   FL Lakewood Ranch   Sep 23  North Port Invitational
39.12Alejandro Michel16:18.0 PR   FL Freedom (Tampa)   Aug 25  Babe Zaharias Twilight Challenge
40.11Brady Zimmerman16:18.3 PR   FL George Jenkins   Oct 14  Polk County Championship
41.12Kyler Hodges16:20.2   FL Lyman   Oct 6  FSU XC Invitational
42.12John Robbins16:20.8 PR   FL Tampa Jesuit   Oct 16  Hillsborough County XC Championships
12Logan Horning16:20.8 PR   FL New Smyrna Beach Sr   Oct 21  The Championship
44.12Ricky Woodruff16:23.0   FL Trinity Prep   Sep 23  Katie Caples Invitational
45.11Owen Allen16:23.1 PR   FL Key West   Oct 6  305 Classic
12Joshua Skielnik16:23.1   FL Jupiter Christian   Oct 7  Great American Cross Country Invitational
47.10Kyle Skinner16:23.8 PR   FL Fort Myers   Sep 23  North Port Invitational
48.12Payne Meyer16:24.8   FL New Smyrna Beach Sr   Sep 7  North Florida Invitational
49.12Evan Fuller16:25.2   FL Fleming Island   Aug 26  FPC Spikes and Spurs
50.12Eliseo Torres16:26.3 PR   FL G Holmes Braddock   Oct 6  FSU XC Invitational
51.12Isaias De la Puente16:26.9   FL Forest Hill Community   Oct 13  John I Leonard Perseverance Invtational
52.10Jake Turner16:27.6 PR   FL Armwood   Oct 16  Hillsborough County XC Championships
53.10Zachary Cloud16:28.1 PR   FL St Cloud   Sep 2  Winter Springs Invitational
54.12Brandon Flagler16:28.3   FL Monarch   Oct 11  BCAA Cross Country Championships
55.12Raul Reyna16:28.4 PR   FL Vanguard   Sep 23  Wingfoot Classic
56.12Devin Boyle16:28.6 PR   FL Lake Mary   Aug 26  FPC Spikes and Spurs
57.12Ryan Van Brock16:28.9 PR   FL Gulf Breeze   Sep 23  Gulf Coast Stampede
58.12Bryce Burt16:29.0 PR   FL St Petersburg   Oct 5  St. Petersburg City Championships
59.12Walker Thomas16:29.4 PR   FL H B Plant   Oct 6  FSU XC Invitational
12John Bowers16:29.4 PR   FL The Bolles School   Oct 7  Great American Cross Country Invitational
61.12Sean Snyder16:31.3 PR   FL St Joseph Academy   Sep 2  Bale-N-Trail Original
62.12Garrett O'Malley16:31.7   FL Hagerty   Oct 21  The Championship
63.10Jacob D'Aleo16:31.8 PR   FL South Walton   Sep 23  Gulf Coast Stampede
64.11Sebastian Kenne16:32.1   FL Stanton College Preparatory   Sep 23  NTC XC Invitational
65.10Nathaniel Basford16:32.7 PR   FL Satellite   Oct 7  Great American Cross Country Invitational
12Chris Pinedo16:32.7 PR   FL Newsome   Oct 16  Hillsborough County XC Championships
67.12Walker Hirsch16:32.9   FL Satellite   Aug 26  Deland Invitational
68.11Caden Monk16:33.0 PR   FL Buchholz   Oct 14  Amelia Island Pirate Invitational
69.12Yassin Raffay16:35.4 PR   FL Columbia (Lake City)   Oct 6  FSU XC Invitational
12Rahul Koshy16:35.4 PR   FL Satellite   Oct 7  Great American Cross Country Invitational
71.11Alexander Hastings16:35.5 PR   FL The Bolles School   Oct 7  Great American Cross Country Invitational
72.9Austin Montini16:35.7 PR   FL Oak Hall   Oct 14  B3R Horsepark Invitational
73.12Hunter Dobbs16:35.8   FL Coral Reef Senior   Oct 20  GMAC Championships
74.12Roberto Castro16:35.9   FL Lake Nona   Oct 6  FSU XC Invitational
75.12Alex Bugielski16:36.5 PR   FL Newsome   Oct 7  Land O Lakes Gator Invitational
76.12Charlie Dickinson16:36.6 PR   FL Satellite   Aug 19  Wickham Park Jamboree
77.12Robert Nowak16:36.7   FL Lawton Chiles   Oct 14  Red Hills Cross Country Invitational
78.11John Sorenson16:36.9   FL Fernandina Beach   Oct 14  Amelia Island Pirate Invitational
79.10Mamush Galloway16:37.1 PR   FL Oviedo   Oct 21  The Championship
80.12Reese Novella16:37.2 PR   FL Fort Myers   Sep 23  North Port Invitational
81.11John Jessup16:37.3   FL Gulf   Oct 7  Land O Lakes Gator Invitational
82.10Aiden Breslin16:37.9 PR   FL St Thomas Aquinas   Oct 11  BCAA Cross Country Championships
83.11James Cusack16:38.1 PR   FL Ransom-Everglades   Oct 20  Celtic Invitational/GCAC Championship
84.11Jackson Pruim16:38.9 PR   FL Mt Dora Christian   Sep 30  Chile Pepper Festival
85.12Samuel Skiles16:39.5   FL Stanton College Preparatory   Sep 7  North Florida Invitational
86.11Davis Bly16:41.5 PR   FL George Steinbrenner   Sep 23  North Port Invitational
87.11Lucas De la hoz16:41.7   FL Belen Jesuit Prep   Sep 23  Spanish River Invitational
88.12Justin Greene16:41.8 PR   FL Vanguard   Sep 2  Bale-N-Trail Original
89.11Samuel Munera16:42.0 PR   FL Jupiter   Sep 23  Spanish River Invitational
11Connor Murphy16:42.0   FL Episcopal (Jacksonville)   Oct 14  Ponte Vedra Craig Speziale XC Invitational
91.11Clayburn Milford16:43.3 PR   FL Lawton Chiles   Sep 16  Buffalo Invitational
92.9Gabe Montague16:43.5 PR   FL Satellite   Sep 29  FLRunnners.com Invitational
93.10Dieumerci Ufitimana16:43.7 PR   FL St Petersburg   Oct 12  Pinellas County Athletic Conference Champions...
94.12Guillermo Rojas16:43.9   FL John A Ferguson Senior   Oct 20  GMAC Championships
95.12George Lewis16:44.0   FL The Bolles School   Sep 2  Bale-N-Trail Original
11Angel Vicioso16:44.0   FL Oviedo   Sep 23  NTC XC Invitational
97.10Onix Ortiz16:44.5 PR   FL Windermere   Oct 21  Windermere Invitational
98.10Thomas Weiler16:44.8 PR   FL South Fork   Sep 23  Spanish River Invitational
12Ryder Valiquette16:44.8 PR   FL Montverde Academy   Oct 14  Minneola City Classic
100.11Benjamin Foltz16:45.1   FL The Bolles School   Oct 7  Great American Cross Country Invitational

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Ana Wallace17:26.5 PR   FL Lawton Chiles   Oct 7  Great American Cross Country Invitational
2.10Alyssa Hendrix17:51.5 PR   FL Riverview   Oct 16  Hillsborough County XC Championships
3.12Rafaella Gibbons18:05.2   FL Winter Park   Sep 23  Wingfoot Classic
4.12Bailey Hertenstein18:10.4 PR   FL Newsome   Sep 29  FLRunnners.com Invitational
5.10Rylee Pustilnik18:21.9 PR   FL Spanish River   Oct 19  Palm Beach County Conference
6.9Lillian Holtery18:22.4 PR   FL Niceville Senior   Sep 23  Gulf Coast Stampede
7.11Natalie Abernathy18:25.7 PR   FL Land O Lakes   Sep 16  Buffalo Invitational
8.9Jacqueline Abanses18:26.0 PR   FL Citrus Park Christian   Aug 25  Babe Zaharias Twilight Challenge
9.10Ashley Klingenberg18:26.4   FL Lake Brantley   Oct 21  The Championship
10.10Anna Sentner18:28.3 PR   FL George Jenkins   Oct 14  Polk County Championship
11.8Lily Henne18:29.2 PR   FL Montverde Academy   Sep 16  Buffalo Invitational
12.12Isabella Bartczak18:29.6 PR   FL Dr Phillips   Oct 6  FSU XC Invitational
13.10Mackenzie Czurak18:29.7 PR   FL Winter Springs   Sep 2  Winter Springs Invitational
14.11Cadi Rowe18:30.2 PR   FL Lake Minneola   Oct 14  Minneola City Classic
15.9Kendyl Cardwell18:30.3 PR   FL Montverde Academy   Oct 14  Minneola City Classic
16.10Maya Beleznay18:30.4 PR   FL Pine Crest   Oct 6  FSU XC Invitational
17.9Pia Beaulieu18:30.5 PR   FL Boca Raton Community   Oct 19  Palm Beach County Conference
18.10Taylor Stone18:32.6 PR   FL Osceola Fundamental   Oct 12  Pinellas County Athletic Conference Champions...
19.9Bodrato Mya18:32.9 PR   FL Lake Mary   Oct 21  The Championship
20.10Alexandra Del Re18:33.3   FL Jupiter   Sep 2  Park Vista Cross Country Invitational
11Emily Culley18:33.3 PR   FL Lawton Chiles   Oct 7  Great American Cross Country Invitational
22.11Nicole Matysik18:33.4   FL Key West   Sep 29  FLRunnners.com Invitational
23.12Caitlin Collier18:34.6   FL The Bolles School   Sep 2  Bale-N-Trail Original
24.12Camryn Cooney18:35.3 PR   FL Spruce Creek   Oct 21  The Championship
25.10Ellie Kunze18:36.7 PR   FL Lake Minneola   Oct 14  Minneola City Classic
26.9Mahdere Yared18:39.0   FL Pine Crest   Sep 23  B3R Hurricane Irma XC Invitational
27.10Claire Openshaw18:41.4   FL Creekside   Oct 6  FSU XC Invitational
28.10Natalie Varela18:44.8   FL Gulliver Prep   Oct 10  King of the Hill
29.12Grace Blair18:46.7   FL Oak Hall   Sep 23  B3R Hurricane Irma XC Invitational
30.9Ruiz Alicia18:48.2 PR   FL George Jenkins   Oct 14  Polk County Championship
31.9Sinkenesh Parker18:50.1 PR   FL Circle Christian   Oct 14  Amelia Island Pirate Invitational
32.9Emma Noel18:50.2 PR   FL Winter Park   Sep 23  Wingfoot Classic
33.11Alexandra Ciscernos18:52.9 PR   FL Lake Highland Prep   Oct 14  Minneola City Classic
34.10Valarie Lastra18:55.0   FL Mater Academy   Oct 10  King of the Hill
35.11Rebecca Clark18:55.4   FL The Villages   Aug 26  Whispering Pines Invitational
10Lydia Friedman18:55.4 PR   FL Citrus Park Christian   Sep 16  Buffalo Invitational
37.10Caitlin Wilkey18:55.8 PR   FL Lawton Chiles   Oct 7  Great American Cross Country Invitational
38.10Tsion Yared18:55.9   FL Pine Crest   Sep 23  B3R Hurricane Irma XC Invitational
39.12Alayna Goll18:56.5 PR   FL Estero   Sep 23  North Port Invitational
40.12Maria Fernandez18:59.1 PR   FL G Holmes Braddock   Oct 6  FSU XC Invitational
41.12Natalie Bress19:00.5 PR   FL Melbourne   Oct 7  Great American Cross Country Invitational
42.12Julianna Lazzari19:02.4 PR   FL Palm Harbor University   Oct 12  Pinellas County Athletic Conference Champions...
43.10Emma Solis19:04.0 PR   FL Newsome   Sep 23  St. Cloud Invitational
44.9Marisa Ashley19:05.0 PR   FL Arnold   Oct 10  Bay County Cross Country Championship
45.12Claire Moritz19:08.2   FL Ponte Vedra   Oct 14  Ponte Vedra Craig Speziale XC Invitational
46.10Emily Faulhaber19:09.7 PR   FL Pine Crest   Sep 23  B3R Hurricane Irma XC Invitational
47.9Kheli Phillips19:10.6 PR   FL Lake Highland Prep   Oct 14  Minneola City Classic
48.11Han Spooneybarger19:12.0 PR   FL Gulf Breeze   Sep 30  J.D. Mac XC Invitational
49.11Alexandra Straumann19:12.1   FL George Steinbrenner   Sep 23  North Port Invitational
12Cassie Highsmith19:12.1 PR   FL Plant City   Oct 16  Hillsborough County XC Championships
51.9Kambry Smith19:13.8 PR   FL Fort Walton Beach   Sep 23  Gulf Coast Stampede
52.9Davis Grace19:14.0 PR   FL Oviedo   Oct 21  The Championship
53.10Noemi Kerjean19:14.9 PR   FL St Brendan   Oct 14  Minneola City Classic
54.12Brooke Santiesteban19:15.0 PR   FL Citrus Park Christian   Aug 25  Babe Zaharias Twilight Challenge
55.11Isabelle Jester19:15.3 PR   FL Sarasota   Sep 23  North Port Invitational
56.11Chloe Hyde19:16.1 PR   FL Lake Brantley   Oct 21  The Championship
57.12Frisch Amy19:17.5 PR   FL George Jenkins   Oct 14  Polk County Championship
58.11Nicole Meers19:20.0 PR   FL Montverde Academy   Oct 14  Minneola City Classic
59.9Jessica Edwards19:21.3 PR   FL Canterbury (Fort Myers)   Oct 20  Celtic Invitational/GCAC Championship
60.12Ciara Coger19:23.2   FL Niceville Senior   Sep 23  Gulf Coast Stampede
61.11Sydney Avery19:23.7 PR   FL Berkeley Prep   Sep 16  Buffalo Invitational
12Melanie White19:23.7   FL Winter Park   Oct 7  Great American Cross Country Invitational
63.11Valentina House19:24.7 PR   FL St Thomas Aquinas   Sep 23  Spanish River Invitational
64.12Maddison Welch19:25.4 PR   FL Lemon Bay   Oct 20  Celtic Invitational/GCAC Championship
65.11Caroline MacKenzie19:26.6 PR   FL Fort Myers   Oct 20  Celtic Invitational/GCAC Championship
66.10Josephine Garba19:27.0 PR   FL Tampa Preparatory   Aug 25  Babe Zaharias Twilight Challenge
67.12Erin Phelps19:28.6   FL Lawton Chiles   Oct 7  Great American Cross Country Invitational
68.11Isabella Coogan19:29.0   FL Charlotte   Aug 26  Lemon Bay Invitational
69.9Isabella Pawloski19:31.2 PR   FL Pensacola   Sep 12  West Florida XC Classic
70.12Jillian Felton19:31.3 PR   FL Citrus   Sep 16  Buffalo Invitational
71.12Chelsey Oliver19:32.3   FL Riverdale   Oct 14  Lely Trojan Invitational
72.9Susie Doyle19:32.4 PR   FL Winter Springs   Sep 2  Winter Springs Invitational
73.10Parker Valby19:33.5   FL East Lake   Oct 12  Pinellas County Athletic Conference Champions...
74.8Ryleigh Sperry19:34.6 PR   FL Montverde Academy   Sep 16  Buffalo Invitational
75.12Raquel Lespasio19:35.1 PR   FL Manatee   Oct 21  Bradenton Runners Club XC Championships
76.11Jennifer Coddington19:35.3   FL Winter Park   Aug 26  FPC Spikes and Spurs
77.10Jasmine Hincapie19:35.4 PR   FL Westminster Academy   Sep 23  Spanish River Invitational
78.10Brooke McEwen19:35.8   FL Circle Christian   Sep 23  B3R Hurricane Irma XC Invitational
79.10Liina Winborn19:36.0 PR   FL Sunlake   Sep 16  Buffalo Invitational
80.7Ella Mickler19:36.1   FL The Bolles School   Aug 26  FPC Spikes and Spurs
81.11Vanessa Bolen19:36.5   FL Harmony   Oct 18  Orange Belt Conference Championship
82.7Carly McNatt19:36.8 PR   FL Holy Trinity Episcopal   Oct 6  FSU XC Invitational
83.9Alaina Pisello19:36.9   FL Trinity Prep   Oct 6  FSU XC Invitational
9Keleigh Scallon19:36.9 PR   FL Newsome   Oct 16  Hillsborough County XC Championships
85.10Audrey McAnally19:38.7   FL Trinity Prep   Oct 6  FSU XC Invitational
86.8Mia Rodriguez19:38.9 PR   FL The King's Academy   Oct 19  Palm Beach County Conference
87.12Grace Summers19:39.3 PR   FL H B Plant   Oct 6  FSU XC Invitational
88.8Cristal Gomez19:41.4   FL Frostproof   Sep 2  George Whitmere Classic
89.9Ellie Tymorek19:41.9 PR   FL St Andrews   Oct 19  Palm Beach County Conference
90.9Lindsay James19:42.5 PR   FL Lawton Chiles   Oct 7  Great American Cross Country Invitational
91.8Sydnee Calder19:43.3   FL Boca Raton Christian   Sep 23  Spanish River Invitational
92.11Erica Fisher19:43.5 PR   FL Pace   Sep 23  Gulf Coast Stampede
93.10Rebecca Bergnes19:44.0 PR   FL G Holmes Braddock   Sep 23  Katie Caples Invitational
10Billie Castillo19:44.0 PR   FL Titusville   Oct 21  Cape Coast Conference Championships
95.12Grace Gumpel19:45.0 PR   FL Vero Beach Senior   Aug 19  Wickham Park Jamboree
96.10Shelby Jenkins19:45.1 PR   MI Bloomfield Hills   Sep 30  A2 Run Co Coaching Legends HS
97.10Josephine Gregory19:45.5 PR   FL Pace   Sep 23  Gulf Coast Stampede
98.10Olivia Manno19:46.0 PR   FL H B Plant   Aug 25  Babe Zaharias Twilight Challenge
99.12Hannah Schneidewind19:46.4   FL Niceville Senior   Sep 2  Pace Patriot Invitational
100.12Hannah McAuliffe19:46.8   FL Lakewood   Oct 5  St. Petersburg City Championships