Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.10Caleb Hamblin16:16.6 PR   ID Liberty Charter   Oct 18  1A District III Championship
2.12Ben Christensen16:18.0 PR   ID Valley   Oct 10  Gooding Invitational
3.12Blaine Stuart16:20.3 PR   ID The Ambrose School   Sep 28  Gary Ward Invitational
4.10Daniel Dixon16:21.9 PR   ID Greenleaf Friends   Oct 12  Bugtown Canyon County Championships
5.10Johnny Hagenbuch16:41.0 PR   ID Community School   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
6.11Michael MacMenamin16:48.0 PR   ID Kamiah   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
7.12Rafael Villa16:54.0 PR   ID Victory Charter   Oct 11  Winston Tilzey Invitational
8.12Nathan Critchfield16:57.0 PR   ID Oakley   Oct 10  Gooding Invitational
9.10Jacob Duffy16:58.0 PR   ID Victory Charter   Oct 11  Winston Tilzey Invitational
10.11Cole Hinnenkamp17:01.7   ID Liberty Charter   Sep 28  Gary Ward Invitational
11.12Joshua Lay17:03.0 PR   ID Troy   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
12.10David Phillis17:04.0 PR   ID Troy   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
13.12Henry Raff17:09.0   ID Community School   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
14.11Takehito Koizuka17:10.3 PR   ID Challis   Sep 29  Rob Campbell Invitational
15.12Morgan Weeks17:20.0 PR   ID Highland - C   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
16.11August Igielski17:23.0 PR   ID Logos   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
17.11Adam Elorrieta17:27.0 PR   ID Valley   Oct 10  Gooding Invitational
18.11Justin Silveira17:32.0 PR   ID Castleford   Oct 10  Gooding Invitational
12Brice Foote17:32.0 PR   ID Troy   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
20.10Joe McGuigan17:34.0 PR   ID Nezperce   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
21.11Garrett Sedlacek17:34.1 PR   ID Greenleaf Friends   Oct 12  Bugtown Canyon County Championships
22.12Ty Redick17:45.3   ID Challis   Sep 16  Mile High Classic
23.9Jace Sams17:46.0 PR   ID Kamiah   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
24.9Garrett Christensen17:53.0 PR   ID Valley   Oct 10  Gooding Invitational
25.12Dominic Jones17:57.0 PR   ID Hansen   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
26.9Connor Gardner17:57.3 PR   ID Liberty Charter   Oct 18  1A District III Championship
27.10Titus Carson18:01.5 PR   ID Greenleaf Friends   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
28.12Chris Judson18:02.0   ID Potlatch   Sep 21  Kamiah Invitational
29.12Omar Recendez18:05.0   ID Valley   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
30.10Jake Hughes18:06.0 PR   ID Logos   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
31.11Ray Draper18:08.8 PR   ID Rimrock   Oct 18  1A District III Championship
32.10Michael Andersen18:09.5 PR   ID Grace   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
33.9Alex Blum18:11.0 PR   ID Logos   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
34.9Preston Johnston18:12.0 PR   ID Deary   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
35.12Jayce Giampedraglia18:15.0 PR   ID Challis   Sep 29  Rob Campbell Invitational
36.12Zach McCammon18:15.5   ID Cascade   Oct 18  1A District III Championship
37.12Tucker Brown18:17.7 PR   ID Challis   Sep 16  Mile High Classic
38.11Rudy Christianson18:22.0 PR   ID Logos   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
39.9Austin Beyeler18:23.7 PR   ID Leadore   Sep 16  Mile High Classic
40.12Eliseo Ortiz18:25.6 PR   ID Liberty Charter   Sep 28  Gary Ward Invitational
41.11Nikoli Carlquist18:26.7 PR   ID Valley   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
42.10Isaac Blum18:27.0 PR   ID Logos   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
43.10Benson Transtrum18:31.6 PR   ID North Star Charter   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
44.10Colin Maroe18:32.0 PR   ID North Star Charter   Oct 11  Winston Tilzey Invitational
45.12David Kayode-Popool...18:33.0 PR   ID Logos   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
46.12Jacob Dukelow18:34.0   ID North Star Charter   Oct 11  Winston Tilzey Invitational
47.11Timoteo Ovalle18:34.7 PR   ID Greenleaf Friends   Oct 12  Bugtown Canyon County Championships
48.12Isaac Stoner18:35.0 PR   ID Troy   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
49.11Casey Wilson18:35.3 PR   ID Greenleaf Friends   Oct 12  Bugtown Canyon County Championships
50.10Kaden Gardner18:36.0 PR   ID Liberty Charter   Oct 11  Winston Tilzey Invitational
11Kevin Hill18:36.0 PR   ID Clearwater Valley   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
52.9Trevor Judd18:38.8 PR   ID Grace   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
53.11Mayson Smith18:42.2 PR   ID Rockland   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
54.9Luke Bailey18:43.0 PR   ID Liberty Charter   Oct 11  Winston Tilzey Invitational
55.9Carson Sellers18:44.0 PR   ID Timberline (Weippe)   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
56.12Hunter Anderson18:47.1 PR   ID Grace   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
57.10Derek Loewen18:48.0 PR   ID Kamiah   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
58.9Clayton Lunt18:49.2 PR   ID Grace   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
59.9Hunter Marang18:51.0 PR   ID Victory Charter   Oct 11  Winston Tilzey Invitational
60.11Colton Sedlacek18:51.1   ID Greenleaf Friends   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
61.9Dallan Schaffer18:52.0 PR   ID Liberty Charter   Oct 11  Winston Tilzey Invitational
12Kaden Schwartz18:52.0   ID Highland - C   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
63.10Charlie Bullock18:54.0 PR   ID Challis   Sep 29  Rob Campbell Invitational
64.10Isaac Knudson18:58.0 PR   ID Castleford   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
65.9Conner-Jacob Robbin...18:59.0 PR   ID Victory Charter   Sep 28  Gary Ward Invitational
66.10Reid Thompson19:02.0 PR   ID Potlatch   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
67.10Julian Schreiber19:04.0 PR   ID Genesee   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
11Colton Cannon19:04.0   ID Kendrick   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
69.12Dylan Thompson19:06.0   ID The Ambrose School   Sep 28  Gary Ward Invitational
12Jonathan Galloway19:06.0 PR   ID Troy   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
71.9Joshua Johnson19:07.8 PR   ID The Ambrose School   Sep 28  Gary Ward Invitational
72.12Jordan Pentzer19:08.0 PR   ID Highland - C   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
73.11Ashton Sedrick19:11.6   ID Liberty Charter   Sep 28  Gary Ward Invitational
74.11Shawn Poulson19:12.0 PR   ID Castleford   Oct 10  Gooding Invitational
75.10Trapper Parsons19:12.6 PR   ID Butte County   Sep 16  Mile High Classic
11Nick Drinkall19:12.6 PR   ID Castleford   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
77.10Miles Stanford19:13.3   ID Council   Oct 18  1A District III Championship
78.10D-O Draper19:14.3 PR   ID Rimrock   Oct 18  1A District III Championship
79.12Alexander Davis19:15.7 PR   ID Idaho City   Oct 5  Melba Invite
80.10Colin McKee19:20.0 PR   ID Xavier Charter   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
81.12Jayden Palmer19:25.0 PR   ID Oakley   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
12Eston Berglund19:25.0   ID Logos   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
83.12Luke Millar19:26.0 PR   ID Logos   Oct 7  Inland Empire Challenge
84.11Mccoy Gunnell19:26.3 PR   ID Grace   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
85.12Logan Quinton19:31.0 PR   ID Xavier Charter   Oct 10  Gooding Invitational
11Brian Plotner19:31.0 PR   ID Logos   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
10David Handel19:31.0 PR   ID Logos   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
88.9Ryker Tomchak19:32.6 PR   ID Leadore   Sep 16  Mile High Classic
89.10Ian Burbank19:33.8 PR   ID Rimrock   Sep 28  Gary Ward Invitational
90.12Jesse Riding19:34.5 PR   ID Challis   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
91.12Lucas Trzynka19:38.7 PR   ID Valley   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
92.9Gabriel Donahue19:40.7 PR   ID Idaho City   Oct 5  Melba Invite
93.12Johnathan Maguire19:41.0 PR   ID Genesee   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
94.11Suriel Lopez De La ...19:43.0 PR   ID Timberline (Weippe)   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
95.12Julen Barini-Brown19:47.0   ID Xavier Charter   Oct 10  Gooding Invitational
11Ryan Darrow19:47.0   ID Liberty Charter   Oct 11  Winston Tilzey Invitational
97.10Samuel Brisbois19:49.0 PR   ID Clearwater Valley-Kamiah   Oct 7  Inland Empire Challenge
98.10Caleb Van Dyk19:50.0 PR   ID Garden Valley   Oct 11  Winston Tilzey Invitational
99.10Gabe Isaac19:51.0   ID Troy   Oct 7  Inland Empire Challenge
9Preston Amerman19:51.0 PR   ID Clearwater Valley-Kamiah   Oct 7  Inland Empire Challenge

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.10Britta Holmberg20:01.3 PR   ID The Ambrose School   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
2.11Sophia Mazzoni20:27.0 PR   ID Community School   Oct 10  Gooding Invitational
3.12Erica Kent20:39.0 PR   ID Richfield   Oct 10  Gooding Invitational
4.10Melanie Gianopulos20:41.0 PR   ID Clearwater Valley   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
5.9Natalya Babcock20:54.3 PR   ID Butte County   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
6.10Ashauntay Leonard21:02.0 PR   ID Deary   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
7.12Tess Washburn21:09.8 PR   ID Liberty Charter   Oct 18  1A District III Championship
8.11Kelsey Henry21:11.0 PR   ID Valley   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
9.12Sage Earnest21:16.0   ID Victory Charter   Oct 11  Winston Tilzey Invitational
10.12Cory Hamblin21:16.3 PR   ID Liberty Charter   Oct 18  1A District III Championship
11.10Ciara Chaffee21:20.0 PR   ID Prairie   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
12.11Keri Richmond21:25.0 PR   ID Troy   Sep 21  Kamiah Invitational
13.9Kaija Dybdahl21:27.0 PR   ID Troy   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
14.10Keely Cranney21:28.7 PR   ID Oakley   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
15.12Gabrielle Peppard21:35.3 PR   ID Liberty Charter   Oct 18  1A District III Championship
16.10Skyler Beck21:47.0 PR   ID Highland - C   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
17.10Amanda Lee21:49.0 PR   ID Liberty Charter   Oct 11  Winston Tilzey Invitational
18.11Meara McManus21:51.0 PR   ID Deary   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
19.12Shelby Burnette21:56.0 PR   ID Deary   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
20.12Katelyn Gardner22:04.0   ID Liberty Charter   Oct 11  Winston Tilzey Invitational
21.10Caylee Bradshaw22:04.7 PR   ID Rockland   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
22.10Olivia Quinton22:08.0 PR   ID Xavier Charter   Oct 10  Gooding Invitational
23.9Claire Fletcher22:14.0 PR   ID Deary   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
24.9Kayte Casebolt22:28.0 PR   ID Logos   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
25.11Sage Way22:30.4   ID Cascade   Oct 18  1A District III Championship
26.10Kelli Richmond22:33.0 PR   ID Troy   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
27.9Azlyn Gillette22:34.0 PR   ID Oakley   Oct 10  Gooding Invitational
28.10Cameron Rawlings22:36.0 PR   ID Community School   Oct 10  Gooding Invitational
29.10Hannah Buschhorn22:37.0 PR   ID Valley   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
30.9Morgan Hansen22:38.1 PR   ID Grace   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
31.9Sharon Lara22:42.0 PR   ID Oakley   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
32.10Mary Kuther22:43.0 PR   ID Nezperce   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
33.9Cayla Seusy22:45.0 PR   ID The Ambrose School   Sep 28  Gary Ward Invitational
34.9Sidney Woodworth22:45.2 PR   ID Rockland   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
35.12KayLee Hendrix22:46.0 PR   ID Dietrich   Sep 20  Wendell Trojan Trek
36.10Elayna Larson22:49.0 PR   ID Potlatch   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
37.9Emma Ball22:56.9 PR   ID Grace   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
38.10Sydney Palmer Leger22:57.0 PR   ID Community School   Sep 8  Community School and Wood River Invite
11Zoie Yager22:57.0 PR   ID Logos   Oct 7  Inland Empire Challenge
40.10Zoeigh Walker22:57.8 PR   ID Grace   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
41.10Charlotte Wilson22:58.1 PR   ID Rockland   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
42.10Andi Bates23:03.0 PR   ID Xavier Charter   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
43.11Kendra Duclos23:04.0 PR   ID Prairie   Oct 7  Inland Empire Challenge
10Tirza McManus23:04.0 PR   ID Deary   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
45.9Kyleigh Duclos23:08.0 PR   ID Prairie   Oct 7  Inland Empire Challenge
46.12Brittany Hardy23:11.0 PR   ID Oakley   Oct 10  Gooding Invitational
47.9Haysannah Graham23:17.0 PR   ID Victory Charter   Oct 11  Winston Tilzey Invitational
48.9Jackie Krahenbuhl23:22.7 PR   ID Victory Charter   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
49.11Maria Schmidt23:23.0 PR   ID Prairie   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
50.12Bailee Swanson23:32.0 PR   ID Deary   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
51.11Mary Kuther23:34.0 PR   ID Highland - C   Oct 7  Inland Empire Challenge
52.9Chloe Daniels23:39.0 PR   ID Victory Charter   Oct 11  Winston Tilzey Invitational
10Jacey Rambo23:39.0 PR   ID Prairie   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
9Kerri Villamor23:39.0 PR   ID Prairie   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
55.12Maddy Raptosh23:41.0   ID Victory Charter   Oct 11  Winston Tilzey Invitational
56.10Mya Brown23:46.0 PR   ID Kendrick   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
57.12Elise Goodwin23:47.3 PR   ID The Ambrose School   Sep 28  Gary Ward Invitational
58.11Kendall Stuart23:47.7 PR   ID The Ambrose School   Oct 7  Gib Floyd Invitational
59.12Albane Lafforgue23:48.0 PR   ID Clearwater Valley-Kamiah   Sep 21  Kamiah Invitational
60.10Breanna Hill23:48.3 PR   ID Grace   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
61.10Brooke Arnold23:50.2 PR   ID The Ambrose School   Aug 26  The Bandanna Jimmy Driscoll Classic
62.10Ellie Earnest23:53.0 PR   ID Victory Charter   Oct 11  Winston Tilzey Invitational
63.12Karis Boockholdt23:53.7   ID The Ambrose School   Oct 18  1A District III Championship
64.10Kaitlynn Barber23:59.7 PR   ID Idaho City   Oct 5  Melba Invite
65.9Grace Gerdes24:03.0 PR   ID Liberty Charter   Oct 11  Winston Tilzey Invitational
10Grace Pilchard24:03.0 PR   ID Logos   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
67.10Elizabeth Cope24:04.0 PR   ID Kendrick   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
68.12Sarah Ross24:08.0 PR   ID Prairie   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
69.10EmmaRae Darland24:09.6 PR   ID Butte County   Sep 29  Rob Campbell Invitational
70.10Tosin Bangudu24:10.0   ID Logos   Oct 7  Inland Empire Challenge
71.10Jamie Spence24:10.9   ID Challis   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
72.11Katy Doumit24:13.0   ID Troy   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
10Jessie Sonnen24:13.0 PR   ID Prairie   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
74.12Tarah Rogers24:19.0   ID Victory Charter   Aug 26  Camels Back Invitational
75.9Taylor McPherson24:20.0 PR   ID Potlatch   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
76.12Olivia Barber24:26.9   ID Idaho City   Oct 5  Melba Invite
77.10Julia Lilly24:27.0 PR   ID Castleford   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
78.9Yesica Gonzalez24:32.0 PR   ID Kamiah   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
79.10Daniela Darby24:38.0 PR   ID Potlatch   Oct 7  Inland Empire Challenge
80.11Hannah Aldous24:43.1   ID Challis   Sep 16  Mile High Classic
81.9Makayla Barfuss24:45.0 PR   ID Xavier Charter   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
9Lily Veith24:45.0 PR   ID Potlatch   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
83.10Ella Wolter24:47.0 PR   ID Community School   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
84.9Vicky Chaires24:52.0 PR   ID Valley   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
85.10Megan Kinyon24:57.0 PR   ID Kamiah   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
86.11Hope McIntire24:58.0 PR   ID Prairie   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
87.10Matteya Proctor25:01.0   ID Deary   Oct 7  Inland Empire Challenge
88.11Jasmine Reyes25:12.0   ID Xavier Charter   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
89.11Nikola Radlach-Barn...25:16.0 PR   ID Xavier Charter   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
90.12Paige Nelson25:17.0 PR   ID Nezperce   Oct 19  District I-II 1A 2A Championships
91.10Brinklee Holyoak25:19.0 PR   ID Grace   Aug 25  Terry Jones Invitational (Malad)
10Miranda Mings25:19.0 PR   ID Deary   Oct 7  Inland Empire Challenge
93.9Abigail Watson25:27.0 PR   ID Idaho City   Oct 11  Winston Tilzey Invitational
94.12Brittanee Rasmussen25:31.4 PR   ID Grace   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
95.11Charlie Swann25:33.2 PR   ID Rockland   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
96.11Madison Greer25:34.0 PR   ID Xavier Charter   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
97.11Ari Regalado25:42.0 PR   ID Shoshone   Oct 4  Clear Lake Classic
98.11Calli Perrin25:43.0   ID Prairie   Sep 21  Kamiah Invitational
99.9McKinley Wilkey25:46.0 PR   ID North Star Charter   Oct 11  Winston Tilzey Invitational
100.12Victoria Billings25:57.5 PR   ID Idaho City   Sep 23  Bob Firman Invitational XC