Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Brennan Anderson15:59.2 PR   ID Sugar-Salem   Sep 29  Rob Campbell Invitational
2.11Kooper Williams16:06.6 PR   ID Sugar-Salem   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
3.12Taylor Hill16:31.2 PR   ID Sugar-Salem   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
4.11Alex Peterson16:33.4 PR   ID Parma   Oct 5  Melba Invite
5.11Braidon Stokes16:46.6   ID Snake River   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
6.11Keagan Andersen16:48.8 PR   ID Shelley   Sep 29  Rob Campbell Invitational
7.11Cameron Parkes16:52.0 PR   ID Priest River Lamanna   Oct 19  3A District I-II Championship
8.12Andy Tolman16:53.0 PR   ID Kimberly   Oct 10  Gooding Invitational
12Kirby Heider16:53.0 PR   ID Kimberly   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
10.12Shelby Harding16:55.0 PR   ID Filer   Oct 10  Gooding Invitational
10Daniel Butler16:55.0 PR   ID Buhl   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
12.10Stetson Beus16:56.1 PR   ID Parma   Oct 5  Melba Invite
13.10Gant Stewart16:58.0 PR   ID Shelley   Sep 13  Canyon Ridge Run
14.10Jonathan Frew16:59.4 PR   ID Shelley   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
15.11Brigham Murdoch17:00.4 PR   ID Shelley   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
16.12Jaren Merrill17:01.5 PR   ID Sugar-Salem   Sep 29  Rob Campbell Invitational
17.12Wade Withers17:12.5 PR   ID Snake River   Sep 29  Rob Campbell Invitational
18.11Caleb Gleason17:16.0   ID Priest River Lamanna   Oct 19  3A District I-II Championship
19.10Parker Galbraith17:16.7 PR   ID Sugar-Salem   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
20.12Harrison Kelley17:21.1 PR   ID Shelley   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
21.9Dakoda Lamb17:21.3 PR   ID Parma   Oct 5  Melba Invite
22.10Lorenzo High17:22.4 PR   ID Snake River   Sep 29  Rob Campbell Invitational
23.12Edison Carlisle17:22.5 PR   ID Shelley   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
24.12Noah Herbert17:26.5 PR   ID Timberlake   Sep 30  William Johnson Sandpoint Invitational
25.12Jordan Hardy17:27.0 PR   ID Timberlake   Oct 19  3A District I-II Championship
26.12Alex Safiran17:28.1 PR   ID Teton   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
27.11Karson Chrispens17:29.0 PR   ID Coeur d'Alene Charter   Oct 19  3A District I-II Championship
28.9Owen Rogers17:30.0 PR   ID Gooding   Oct 10  Gooding Invitational
29.12Ben Janus17:33.8   ID Teton   Oct 5  Bob Conley Invitational
30.12John Andersen17:37.9 PR   ID Shelley   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
31.11Rhett Kunz17:38.0   ID Weiser   Oct 11  Winston Tilzey Invitational
32.11Daniel Pahl17:39.5 PR   ID Timberlake   Sep 30  William Johnson Sandpoint Invitational
33.10Weston Davis17:40.4 PR   ID Fruitland   Oct 5  Melba Invite
34.12Nielsen Lundgren17:47.3 PR   ID Buhl   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
35.11Jerico Frailey17:49.2   ID Marsh Valley   Sep 29  Rob Campbell Invitational
36.10Matthew Randall17:53.0 PR   ID Homedale   Sep 28  Gary Ward Invitational
10Dirk Nelson17:53.0 PR   ID Timberlake   Oct 19  3A District I-II Championship
38.11Jayden Stice17:53.8   ID Fruitland   Sep 28  Gary Ward Invitational
39.9Tanner Dupree17:54.8 PR   ID Sugar-Salem   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
40.12Noah Youngman17:55.0 PR   ID Timberlake   Oct 19  3A District I-II Championship
41.10Kody Dalling17:57.7 PR   ID Sugar-Salem   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
11Nate Christensen17:57.7 PR   ID Marsh Valley   Sep 29  Rob Campbell Invitational
43.10Luke Fillmore17:59.8 PR   ID Parma   Oct 5  Melba Invite
44.12Merrill Ward18:00.6 PR   ID Sugar-Salem   Oct 11  Preston Invitational
45.10Austin Donn18:01.0 PR   ID Bonners Ferry   Oct 19  3A District I-II Championship
46.12Mitchell Crane18:02.0 PR   ID Kimberly   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
10Hunter Smith18:02.0 PR   ID Bonners Ferry   Oct 19  3A District I-II Championship
48.11Austin DeFord18:06.0   ID Filer   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
49.10Logan Hunt18:06.2 PR   ID Timberlake   Sep 30  William Johnson Sandpoint Invitational
50.10Mark Thompson18:06.5   ID Kimberly   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
51.11Slava Negrieiev18:06.8 PR   ID Priest River Lamanna   Sep 30  William Johnson Sandpoint Invitational
52.10Kaysen Klingler18:07.1 PR   ID Sugar-Salem   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
53.9Cade Morgan18:10.5 PR   ID Snake River   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
54.11Sam Gorton18:13.9 PR   ID Bonners Ferry   Sep 30  William Johnson Sandpoint Invitational
55.12Konner Durham18:15.0 PR   ID Priest River Lamanna   Oct 19  3A District I-II Championship
56.11Josh Campbell18:15.1   ID Shelley   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
57.11Jared White18:18.0 PR   ID Kellogg   Oct 19  3A District I-II Championship
58.10Henry Coombs18:20.0 PR   ID Kimberly   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
59.10Jayce Geary18:21.8 PR   ID Fruitland   Oct 5  Melba Invite
60.12Connor Golay18:23.0 PR   ID Kimberly   Oct 10  Gooding Invitational
61.10Garrett Miller18:23.3 PR   ID Kellogg   Sep 30  William Johnson Sandpoint Invitational
62.11Andrew Satterfield18:24.0 PR   ID Kimberly   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
12Jesse Campbell18:24.0 PR   ID Kellogg   Oct 19  3A District I-II Championship
64.11Ajay Atkinson18:25.6 PR   ID Parma   Oct 5  Melba Invite
65.11Travis Plunkett18:26.0   ID Timberlake   Oct 19  3A District I-II Championship
66.10Sterling Sturgill18:27.0 PR   ID Kimberly   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
12Trevor Moxley18:27.0 PR   ID Timberlake   Oct 19  3A District I-II Championship
68.10Keith Needham18:30.0 PR   ID Gooding   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
11Noah Lewis18:30.0 PR   ID Coeur d'Alene Charter   Oct 19  3A District I-II Championship
70.12Jared Williams18:31.0 PR   ID Sugar-Salem   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
11Preston Ray18:31.0 PR   ID Buhl   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
72.10Bradley Beaver18:34.0 PR   ID Kimberly   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
73.9Carter McLaughlin18:34.4 PR   ID Gooding   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
74.10Jack Dobbs18:38.8 PR   ID Teton   Oct 5  Bob Conley Invitational
75.10Caleb Christensen18:41.0 PR   ID Fruitland   Oct 11  Winston Tilzey Invitational
76.11Jacob Hunt18:47.0 PR   ID Filer   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
77.12Bobby Hart18:49.0 PR   ID Bonners Ferry   Oct 19  3A District I-II Championship
78.10Kyle Powers18:49.3 PR   ID Parma   Oct 5  Melba Invite
79.11Carter Kelsey18:49.8 PR   ID Buhl   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
80.12Ty Hoskovec18:51.0 PR   ID Gooding   Oct 10  Gooding Invitational
81.10Stephen Crupper18:53.0 PR   ID Coeur d'Alene Charter   Oct 19  3A District I-II Championship
82.11Jordan Phillips18:53.8   ID Priest River Lamanna   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
10Joseph Anderson18:53.8 PR   ID Snake River   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
84.12Kevin Eaton18:54.0   ID Coeur d'Alene Charter   Oct 19  3A District I-II Championship
12Jason Weishaar18:54.0 PR   ID Timberlake   Oct 19  3A District I-II Championship
86.12Drake Christensen18:55.0 PR   ID Buhl   Oct 10  Gooding Invitational
87.12Zach Bergem18:57.6 PR   ID Kellogg   Sep 30  William Johnson Sandpoint Invitational
88.9Carter Thacker18:57.8 PR   ID Parma   Oct 5  Melba Invite
89.9Lane Stidham18:58.0 PR   ID Bonners Ferry   Oct 19  3A District I-II Championship
90.11Caleb Norman18:58.3   ID Sugar-Salem   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
91.9Lance Safiran18:59.0 PR   ID Teton   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
92.10Ivan Gonzalez18:59.8 PR   ID Fruitland   Oct 5  Melba Invite
93.11Dylan Stanger19:01.0 PR   ID Kimberly   Oct 10  Gooding Invitational
94.12Latimer High19:02.2   ID Snake River   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
95.12Cole Hemry19:04.0 PR   ID Parma   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
96.12Trey Garey19:05.0 PR   ID Kimberly   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
97.12Philip Soulen19:07.7 PR   ID Weiser   Oct 17  3A District III Championship
98.11Davis Fischer19:08.0 PR   ID Filer   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
99.11Carson Foster19:09.9 PR   ID Marsh Valley   Sep 29  Rob Campbell Invitational
100.12Britain Child19:11.0 PR   ID Kimberly   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.10Sarenady Price19:13.6 PR   ID Sugar-Salem   Sep 29  Rob Campbell Invitational
2.11Abbey Shirts19:22.0 PR   ID Weiser   Oct 11  Winston Tilzey Invitational
3.12Jordan Young19:30.0 PR   ID Bonners Ferry   Oct 7  Inland Empire Challenge
4.11Karlie Callahan19:42.2   ID Shelley   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
5.12Mary Kate Marshall19:45.1 PR   ID Filer   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
6.11Abigail Peightal19:57.0   ID Timberlake   Sep 30  William Johnson Sandpoint Invitational
7.10Brinley Humphreys20:10.0 PR   ID Kimberly   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
8.10Meg Walker20:14.0   ID Kimberly   Oct 10  Gooding Invitational
9.12Kendra Benson20:20.0 PR   ID Buhl   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
10.12Lauren Hillam20:31.4   ID Fruitland   Sep 28  Gary Ward Invitational
11.9Jessica Williams20:33.1 PR   ID Shelley   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
12.10Emma Dunster20:41.8 PR   ID South Fremont   Sep 29  Rob Campbell Invitational
13.12Serena Sheldon20:43.0 PR   ID Buhl   Oct 10  Gooding Invitational
11Savannah Caudle20:43.0 PR   ID Timberlake   Oct 19  3A District I-II Championship
15.10Abigail Gorton20:49.9   ID Bonners Ferry   Sep 30  William Johnson Sandpoint Invitational
16.12Megan Galbraith20:55.5 PR   ID Sugar-Salem   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
17.10Jade Jackson20:57.0 PR   ID Sugar-Salem   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
18.9Annika Rantala21:06.0 PR   ID Priest River Lamanna   Oct 19  3A District I-II Championship
19.10Josie Yovichin21:08.0 PR   ID Coeur d'Alene Charter   Oct 19  3A District I-II Championship
20.9Megan Hatrock21:09.0 PR   ID Timberlake   Oct 19  3A District I-II Championship
21.11Keely Wolf21:14.0 PR   ID Gooding   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
22.10Annie Walker21:17.0 PR   ID Kimberly   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
23.12Haily Shigeta21:35.9 PR   ID Fruitland   Oct 5  Melba Invite
24.11Gretchen Loya21:37.5 PR   ID Parma   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
25.11Tanecia Kelley21:37.6   ID Shelley   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
26.10Taya Brewer21:40.4 PR   ID Sugar-Salem   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
27.11Tess McPhilomy21:41.0   ID Coeur d'Alene Charter   Oct 19  3A District I-II Championship
28.9Clara Benson21:44.0 PR   ID Buhl   Oct 10  Gooding Invitational
29.10Kaiah Anderson21:44.9 PR   ID Sugar-Salem   Sep 29  Rob Campbell Invitational
30.11Haily Young21:48.0 PR   ID Kimberly   Oct 10  Gooding Invitational
31.12Hannah Walker21:48.8 PR   ID Weiser   Oct 5  Crosby Invitational
32.11Vorin Lystad21:50.9 PR   ID Snake River   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
33.10Rachel Stokes21:51.3 PR   ID Snake River   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
34.12Madison Udy21:54.9 PR   ID American Falls   Sep 29  Rob Campbell Invitational
10Anna Rickabaugh21:54.9 PR   ID Shelley   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
36.12Paige Smith21:57.2   ID Kimberly   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
37.12America Jaramillo21:58.0   ID Buhl   Oct 10  Gooding Invitational
38.12Lainey Johnson22:00.2 PR   ID Homedale   Oct 5  Melba Invite
39.11Carlee Anderson22:01.1 PR   ID Sugar-Salem   Sep 8  Tiger/Grizz Invitational
40.12Ruthie Bagley22:04.6   ID Teton   Oct 5  Bob Conley Invitational
41.9Emma Howard22:08.0 PR   ID Timberlake   Oct 19  3A District I-II Championship
42.11Kayza Lund22:09.0   ID Kimberly   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
43.10Ariel Wilkins22:10.0 PR   ID Timberlake   Oct 19  3A District I-II Championship
44.10Izzie Schmidt22:12.0 PR   ID Priest River Lamanna   Oct 19  3A District I-II Championship
45.10Addison Concidine22:14.4   ID Fruitland   Oct 17  3A District III Championship
46.10Alyssa Gilmore22:23.9 PR   ID Kellogg   Sep 30  William Johnson Sandpoint Invitational
47.12Elizabeth Ripplinge...22:24.6 PR   ID Teton   Oct 18  3A District VI Championships
48.10Amy Nield22:25.1   ID Shelley   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
49.11Carly Hikida22:27.3   ID South Fremont   Oct 18  3A District VI Championships
50.10Mackenzie Williams22:31.4 PR   ID Shelley   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
51.10Sharnai Hogan22:32.0 PR   ID Priest River Lamanna   Oct 19  3A District I-II Championship
52.12Lilly Kelley22:33.0   ID Timberlake   Oct 19  3A District I-II Championship
53.12Kathleen Fisher22:33.5 PR   ID Teton   Oct 5  Bob Conley Invitational
54.9Kyra Lund22:33.9 PR   ID Kimberly   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
55.12Brooklyn Moser22:35.9   ID Sugar-Salem   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
56.9Valeria Wences22:38.0 PR   ID Buhl   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
57.12Sanyah Turner22:38.5 PR   ID Filer   Oct 5  Bob Conley Invitational
58.10Aubree Dickinson22:40.0 PR   ID Shelley   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
59.10Daphne Auxier22:40.5 PR   ID Payette   Oct 17  3A District III Championship
60.9Jocelyn Keuter22:42.5 PR   ID South Fremont   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
61.10Jamie Crandall22:44.0 PR   ID Shelley   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
11Reina Matsumura22:44.0   ID South Fremont   Oct 18  3A District VI Championships
63.10Kasha Lusk22:45.3 PR   ID Sugar-Salem   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
64.11Lauren Stidham22:46.0 PR   ID Bonners Ferry   Oct 19  3A District I-II Championship
65.11Alexis Fuller22:49.1   ID Snake River   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
66.12Ada Bonnell22:51.0   ID Bonners Ferry   Oct 19  3A District I-II Championship
67.9Mariah Willis22:54.4 PR   ID Sugar-Salem   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
68.10Marley Harrison22:54.8   ID Sugar-Salem   Oct 11  Preston Invitational
69.11Kassidee Campbell22:55.1   ID Snake River   Sep 15  Century Challenge
70.11Clair Neelon22:55.3   ID Timberlake   Sep 30  William Johnson Sandpoint Invitational
71.10Aliece Andersen22:56.2 PR   ID Shelley   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
72.11Ashley Hillam23:04.0   ID Fruitland   Oct 11  Winston Tilzey Invitational
73.11Crystal Garcia23:06.0 PR   ID Kimberly   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
9Amber Johnston23:06.0 PR   ID Priest River Lamanna   Oct 19  3A District I-II Championship
75.9Cerenity O'Leary23:11.0 PR   ID Timberlake   Oct 19  3A District I-II Championship
76.9Bailey Johnson23:14.0 PR   ID Kimberly   Sep 20  Wendell Trojan Trek
10Elle Berry23:14.0 PR   ID Fruitland   Oct 11  Winston Tilzey Invitational
10Isis Rodriguez23:14.0 PR   ID Timberlake   Oct 19  3A District I-II Championship
79.10Kassie Peterson23:15.2 PR   ID Sugar-Salem   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
80.12Taylor Belin23:16.0   ID Kimberly   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
81.12Maddy Klein23:18.0   ID Coeur d'Alene Charter   Oct 7  Inland Empire Challenge
82.12Carlee Finney23:19.0 PR   ID Buhl   Oct 10  Gooding Invitational
83.11Taryn Paradis23:19.4   ID Teton   Oct 18  3A District VI Championships
84.9Katelynn Marks23:21.0 PR   ID Priest River Lamanna   Oct 19  3A District I-II Championship
85.12Riley Morgan23:21.2 PR   ID Parma   Oct 17  3A District III Championship
86.10MaKay Drollinger23:21.4 PR   ID Shelley   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
87.10Brianna Erickson23:22.9 PR   ID South Fremont   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
88.10Lindsey Durbin23:23.2 PR   ID Shelley   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
89.9Kymara Fulton23:27.0 PR   ID Priest River Lamanna   Oct 19  3A District I-II Championship
90.11Eliza Stevenson23:30.7   ID Parma   Oct 17  3A District III Championship
91.12Taya Leavitt23:34.5   ID Snake River   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
92.9Tenlee Williams23:34.8 PR   ID Shelley   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
93.11Ellie Nykamp23:35.7 PR   ID Teton   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
94.11Jesse Wadsworth23:39.0 PR   ID Kimberly   Oct 18  1A,2A,3A District IV Championships
95.9Victoria Gillette23:40.8 PR   ID Sugar-Salem   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
96.9Hailey Atkinson23:41.6 PR   ID Parma   Oct 5  Melba Invite
97.9Keylee Hone23:49.6 PR   ID Snake River   Sep 15  Century Challenge
98.9Morgan Sensebach23:50.6 PR   ID Snake River   Oct 12  Firth Invitational- $20 per team, HS and MS
99.10Ellie Walker23:53.0 PR   ID Weiser   Oct 11  Winston Tilzey Invitational
100.11Alonna Freeland23:54.0 PR   ID Weiser   Oct 11  Winston Tilzey Invitational