AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Dylan Jacobs13:57.5PR   IL Orland Park (Sandburg)   Sep 30  Peoria High Invitational
2.12Danny Kilrea14:02.3PR   IL LaGrange (Lyons)   Sep 9  First to the Finish Invitational
3.12Jacob Ridderhoff14:36.0PR   IL Downers Grove (North)   Nov 4  IHSA 3A State XC Championships
4.12Michael OBroin14:39.0PR   IL Chicago (St. Ignatius College Prep)   Nov 4  IHSA 3A State XC Championships
5.12Colin Yandel14:43.0PR   IL Hinsdale (Central)   Nov 4  IHSA 3A State XC Championships
6.12Nick Chudzik14:44.0PR   IL Downers Grove (North)   Nov 4  IHSA 3A State XC Championships
7.12Miles Christensen14:46.0PR   IL Downers Grove (North)   Nov 4  IHSA 3A State XC Championships
8.11Jack Roberts14:47.0   IL Downers Grove (North)   Nov 4  IHSA 3A State XC Championships
9.12Ryan Birkmeier14:49.7PR   IL Downers Grove (North)   Oct 4  Naperville Twilight Invitational
10.12Charles Harders14:51.2PR   IL LaGrange (Lyons)   Sep 30  Peoria High Invitational
11.12Omar Paramo14:52.0PR   IL Plainfield (North)   Nov 4  IHSA 3A State XC Championships
12Stephen Pipilas14:52.0PR   IL Downers Grove (South)   Nov 4  IHSA 3A State XC Championships
13.12Sam McCool14:53.0PR   IL Downers Grove (North)   Nov 4  IHSA 3A State XC Championships
14.10Tyler Cushing14:58.0   IL Bolingbrook   Nov 4  IHSA 3A State XC Championships
11Alec Hill14:58.0PR   IL Hinsdale (Central)   Nov 4  IHSA 3A State XC Championships
16.11Eddie Siuda14:59.4   IL Downers Grove (South)   Sep 30  Peoria High Invitational
17.12Robbie Sieczkowski15:00.0PR   IL Orland Park (Sandburg)   Nov 4  IHSA 3A State XC Championships
18.12Akhil Ghosh15:00.2PR   IL Downers Grove (South)   Sep 9  First to the Finish Invitational
19.12Sean O'Connell15:08.0PR   IL Hinsdale (Central)   Sep 9  First to the Finish Invitational
20.11Christian Knowlton15:08.4   IL Plainfield (South)   Sep 16  Richard Spring Invitational
21.11Matt Kusak15:11.0   IL Hinsdale (Central)   Nov 4  IHSA 3A State XC Championships
22.11Nico Calderon15:14.0   IL Orland Park (Sandburg)   Nov 4  IHSA 3A State XC Championships
12Patrick Kane15:14.0PR   IL LaGrange (Lyons)   Nov 4  IHSA 3A State XC Championships
12Stephen Merriweathe...15:14.0PR   IL Plainfield (South)   Nov 4  IHSA 3A State XC Championships
12Neil Cumberland15:14.0PR   IL Hinsdale (Central)   Nov 4  IHSA 3A State XC Championships
26.11Colin Costello15:15.0PR   IL LaGrange (Lyons)   Nov 4  IHSA 3A State XC Championships
27.11John Walls15:16.5PR   IL Chicago (St. Ignatius College Prep)   Oct 16  Chicago Catholic League Championships
28.11Nick Dziedzic15:21.8PR   IL Downers Grove (South)   Sep 30  Peoria High Invitational
29.11Matt Moravec15:23.0   IL Downers Grove (North)   Aug 23  EIU Showdown
30.10Sam Rodriguez15:23.1   IL Orland Park (Sandburg)   Sep 30  Peoria High Invitational
31.12Daniel Cervantes15:23.7PR   IL Chicago (Lindblom)   Oct 16  Chicago Public League XC Championships
32.12Sam Schiavitti15:24.1PR   IL Hinsdale (Central)   Oct 4  Naperville Twilight Invitational
33.10Jack Ehlert15:25.0   IL LaGrange (Lyons)   Nov 4  IHSA 3A State XC Championships
34.12Christian Reyes15:25.4PR   IL Chicago (Jones)   Oct 4  Naperville Twilight Invitational
35.12Andrew Tarasuk15:25.9PR   IL LaGrange (Lyons)   Sep 2  Mike Kuharic Invitational
36.12Xander Furmanek15:26.4PR   IL Orland Park (Sandburg)   Sep 30  Peoria High Invitational
37.11Jonathan Goetsch15:27.5PR   IL Plainfield (Central)   Sep 30  Peoria High Invitational
38.10John Heneghan15:28.0   IL Downers Grove (South)   Nov 4  IHSA 3A State XC Championships
39.10Ian Bacon15:30.6   IL Chicago (Jones)   Oct 4  Naperville Twilight Invitational
40.9Owen Hays15:30.7   IL LaGrange (Lyons)   Sep 30  Peoria High Invitational
41.11Keegan Caveney15:33.7PR   IL Hinsdale (Central)   Oct 4  Naperville Twilight Invitational
42.12Jeremy Brown15:34.7PR   IL Chicago (Jones)   Oct 4  Naperville Twilight Invitational
43.10Guillermo Ibarra15:35.7   IL Berwyn-Cicero (Morton)   Oct 16  WSC-Gold Division Championships
44.12Jared Tarantino15:36.8PR   IL Palos Hills (Stagg)   Oct 21  IHSA 3A Marist Regional
45.10Ben Giblin15:37.0   IL Orland Park (Sandburg)   Nov 4  IHSA 3A State XC Championships
46.11Timmy Wade15:38.0   IL Plainfield (South)   Oct 14  Southwest Prairie Conference Championships
47.12Trey Johnson15:38.2PR   IL Chicago (St. Ignatius College Prep)   Sep 2  St. Ignatius Jim Connelly Invitational
48.11Eddie Slack15:39.0PR   IL Orland Park (Sandburg)   Nov 4  IHSA 3A State XC Championships
10Will Giblin15:39.0   IL Orland Park (Sandburg)   Nov 4  IHSA 3A State XC Championships
50.12Dan Ford15:41.0PR   IL Romeoville (H.S.)   Oct 14  Southwest Prairie Conference Championships
12Joshua English15:41.0   IL Blue Island (Eisenhower)   Oct 21  IHSA 3A Marist Regional
52.12Zahid Salodawala15:42.0PR   IL Plainfield (East)   Oct 14  Southwest Prairie Conference Championships
11James Weigel15:42.0   IL Downers Grove (South)   Nov 4  IHSA 3A State XC Championships
54.12Brendan Lockerby15:42.2PR   IL Downers Grove (North)   Oct 4  Naperville Twilight Invitational
55.10Ryan DeSantis15:42.4   IL Chicago (Jones)   Oct 16  Chicago Public League XC Championships
56.12Ethan Prior15:43.8   IL Plainfield (North)   Sep 23  Palatine Invitational
57.11Michael Villa15:44.5PR   IL Chicago (Jones)   Oct 4  Naperville Twilight Invitational
58.10Jacob Flynn15:45.6   IL Chicago (St. Ignatius College Prep)   Oct 16  Chicago Catholic League Championships
59.12Alvaro Barajas15:45.8PR   IL Summit (Argo)   Sep 30  Pat Savage Invitational
60.12Ben Otstott15:46.4   IL Plainfield (North)   Sep 9  First to the Finish Invitational
61.11A.J. Fundator15:46.6   IL Chicago (Jones)   Oct 16  Chicago Public League XC Championships
62.11Christian Coletta15:47.7PR   IL Chicago (St. Ignatius College Prep)   Sep 2  St. Ignatius Jim Connelly Invitational
63.12Luke LaLonde15:47.9PR   IL Downers Grove (South)   Sep 30  Peoria High Invitational
64.12Jake Willison15:48.0PR   IL Plainfield (South)   Aug 26  Plainfield City Championships
65.12Nick Pedersen15:49.2PR   IL Plainfield (East)   Sep 9  Lake Park Lancer Invitational
66.12Joshua Beyler15:50.5PR   IL Bolingbrook   Oct 14  SWSC-Blue Divisional Championships
67.12Arij Najeeb15:51.0PR   IL Bolingbrook   Sep 9  First to the Finish Invitational
68.11Connor O'Keefe15:52.4   IL Lisle (Benet Academy)   Sep 30  Peoria High Invitational
69.12Justin Hobart15:52.5PR   IL Palos Hills (Stagg)   Oct 21  IHSA 3A Marist Regional
70.11Michael Conkright15:52.9   IL Downers Grove (North)   Oct 4  Naperville Twilight Invitational
71.12Andrew Holba15:53.0PR   IL Plainfield (South)   Sep 9  Joliet Central Steelmen Invitational
72.12John Penland15:53.3PR   IL Hinsdale (Central)   Oct 4  Naperville Twilight Invitational
73.12Nicholas Rappe15:54.0PR   IL Chicago (Jones)   Oct 16  Chicago Public League XC Championships
74.11George Willer15:55.9   IL Downers Grove (South)   Oct 16  WSC-Gold Division Championships
75.-Alvara Baajas15:56.0PR   IL Summit (Argo)   Sep 2  Rich Dust Invitational
11Emmanuel Angomas15:56.0   IL Plainfield (East)   Oct 14  Southwest Prairie Conference Championships
77.11Trevor Murphy15:57.2   IL Downers Grove (North)   Sep 9  First to the Finish Invitational
78.12James Mangan15:57.7PR   IL Chicago (St. Ignatius College Prep)   Oct 16  Chicago Catholic League Championships
12Rylan Dreyer15:57.7PR   IL Downers Grove (South)   Oct 16  WSC-Gold Division Championships
80.12Nick Chapan15:58.5PR   IL Blue Island (Eisenhower)   Oct 21  IHSA 3A Marist Regional
81.10John Norris15:59.8   IL Downers Grove (South)   Oct 4  Naperville Twilight Invitational
82.12Dylan Kingston16:00.1PR   IL Lisle (Benet Academy)   Sep 30  Peoria High Invitational
83.9Piyush Mekla16:00.9   IL Hinsdale (Central)   Oct 4  Naperville Twilight Invitational
84.11James Sottosanto16:02.0   IL Plainfield (South)   Sep 9  Joliet Central Steelmen Invitational
85.9Sawyer Madell16:03.5   IL LaGrange (Lyons)   Sep 30  Peoria High Invitational
86.11Charlie Carter16:04.1PR   IL Hinsdale (Central)   Sep 9  First to the Finish Invitational
87.11Dan Spellman16:05.9   IL Chicago (Brother Rice)   Sep 30  Wheaton Academy Warrior Classic
88.12Riley McIntyre16:06.0PR   IL Plainfield (Central)   Sep 30  Peoria High Invitational
89.10Matt Shimenetto16:07.7    Woodridge ILLINOIS   Jul 28  Detweiller at Dark
90.11Nick Lowe16:07.8   IL Plainfield (North)   Oct 4  Naperville Twilight Invitational
91.11Kennedy Branch16:08.0PR   IL Plainfield (South)   Oct 14  Southwest Prairie Conference Championships
92.11John Rittereiser16:08.1PR   IL Chicago (St. Ignatius College Prep)   Sep 9  First to the Finish Invitational
93.12Spencer Brandt16:08.2PR   IL Plainfield (North)   Sep 9  First to the Finish Invitational
94.12Michael Smith16:08.5PR   IL LaGrange (Lyons)   Sep 9  First to the Finish Invitational
95.11Javy Garcia16:10.1   IL Plainfield (Central)   Sep 30  Peoria High Invitational
96.12Jack Langan16:10.5PR   IL Downers Grove (North)   Oct 4  Naperville Twilight Invitational
97.11Ryan Bonfiglio16:10.6   IL LaGrange (Lyons)   Sep 2  Mike Kuharic Invitational
98.9Griffin Lehnhardt16:11.6   IL Orland Park (Sandburg)   Oct 14  SWSC-Blue Divisional Championships
99.11Thomas Novy16:13.2PR   IL Chicago (St. Ignatius College Prep)   Sep 2  St. Ignatius Jim Connelly Invitational
100.12Jonathan Gancarczyk16:14.9PR   IL Plainfield (East)   Sep 2  Plainfield Central Invitational