Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Michael Crook15:40.5 PR   IN Southport   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
2.12Joshua Campbell15:50.0   IN Franklin Community   Sep 9  Brown County Invitational
3.12Christopher Switzer15:53.0 PR   IN Perry Meridian   Sep 30  Marion County
4.11Andrew Bixler15:56.9 PR   IN Franklin Community   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
5.11Isaiah Lindsay16:06.7 PR   IN Franklin Community   Sep 9  Brown County Invitational
6.10Andrew Shellenberge...16:07.7 PR   IN Southport   Sep 30  Marion County
7.12Ethan Pine16:19.2 PR   IN Greenwood Community   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
8.9Will Jefferson16:21.2 PR   IN Whiteland Community   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
9.10Archit Malik16:22.9 PR   IN Center Grove   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
10.11Ethan Stanley16:26.3 PR   IN Center Grove   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
11.12Andrew White16:31.2 PR   IN East Central   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
12.10Wyatt McCullough16:35.6 PR   IN Franklin Community   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
13.10William Tucker16:36.9 PR   IN Franklin Community   Sep 9  Brown County Invitational
14.10Jacob James16:38.6 PR   IN Waldron   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
15.12Trevor Levi16:45.4 PR   IN Rising Sun   Sep 30  Ohio River Valley Conference Championship
16.12Benjamin Nagel16:46.1   IN Monrovia   Oct 3  ICC Conference Meet
17.11Garrett Ardis16:52.7 PR   IN East Central   Sep 9  Brown County Invitational
18.10Matt Baker16:54.3 PR   IN Shelbyville   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
19.12Samuel Gabbard16:57.2 PR   IN South Dearborn   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
20.10Adam Moster16:58.7 PR   IN Batesville   Sep 9  Ben Davis Invitational
21.12Luke Manning16:59.1   IN Southport   Sep 2  Columbus North XC Invitational
22.11Mika Long17:01.9 PR   IN Whiteland Community   Sep 9  Whiteland Invitational
23.10Nick Wilson17:03.6 PR   IN Center Grove   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
24.12Brandon Albin17:05.4   IN Greenwood Community   Sep 30  Johnson County Championships
25.12Christopher Jones17:05.8   IN Center Grove   Sep 30  Johnson County Championships
26.12Steven Mills17:06.6 PR   IN Center Grove   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
27.11Evan Brill17:07.3 PR   IN Mooresville   Sep 9  Jon Mitchell Invitational
28.10Joshua Myers17:07.5 PR   IN Batesville   Sep 28  Greensburg Invitational
29.12Kaleb Geisen17:08.3 PR   IN East Central   Sep 9  Brown County Invitational
30.9Anthony McDonald17:08.6 PR   IN Franklin Community   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
31.12Caleb McCort17:08.9 PR   IN Franklin Community   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
32.12Kameron Geisen17:09.4 PR   IN East Central   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
33.12Mark Carlson17:11.4 PR   IN Southport   Sep 2  Columbus North XC Invitational
34.11Sebastian Martin17:12.3   IN Center Grove   Sep 30  Johnson County Championships
35.10Drew Hargis17:13.1 PR   IN Franklin Community   Sep 9  Brown County Invitational
36.12Collin Scott17:13.8 PR   IN Shelbyville   Sep 9  Whiteland Invitational
37.12Conner Walsh17:14.0 PR   IN Center Grove   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
38.11Jakob Orr17:15.2 PR   IN Perry Meridian   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
39.10Drew McGaha17:15.8 PR   IN Franklin Community   Sep 9  Brown County Invitational
40.12Alexis de Jesus17:15.9 PR   IN Shelbyville   Sep 30  Hoosier Heritage Conference
41.12Scott Speiser17:21.5   IN Southport   Sep 30  Marion County
42.11Riley McMahon17:22.2 PR   IN Whiteland Community   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
43.9Nicholas Frank17:23.9 PR   IN Southport   Sep 23  Golden Bear Invitational
44.12David Ryan17:25.7 PR   IN Whiteland Community   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
45.10Roger (LEE) Ellyson17:26.0 PR   IN Southport   Sep 30  Marion County
46.11Eric Williams17:26.3 PR   IN Whiteland Community   Sep 9  Whiteland Invitational
47.9Andrew Haggerty17:26.7 PR   IN Perry Meridian   Sep 30  Marion County
48.12Gabriel Rankin17:29.1   IN Milan   Sep 21  24th Great Pumpkin Invitational
49.10Joe Lux17:33.2 PR   IN Shelbyville   Sep 30  Hoosier Heritage Conference
50.9Malachi Hamshire17:33.3 PR   IN Southport   Sep 30  Marion County
51.12Bailey McMahon17:36.1   IN Whiteland Community   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
52.12Kegan Owen17:38.3 PR   IN Greenwood Christian Academy   Oct 14  IHSAA Regional (Shelbyville)
53.12Scott Jackson17:38.4   IN East Central   Sep 16  FlashRock Invitational
54.9Dillon Murray17:39.4 PR   IN Batesville   Sep 9  Ben Davis Invitational
55.10Hunter Butz17:39.5 PR   IN Greensburg   Sep 9  Brown County Invitational
56.12Conner Terhune17:41.3   IN Greenwood Community   Sep 30  Johnson County Championships
11Michael Sears17:41.3 PR   IN Perry Meridian   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
58.12Nick Ellis17:42.4 PR   IN Center Grove   Sep 2  THSB Invitational
59.12Justin May17:43.8 PR   IN Southport   Sep 9  Ben Davis Invitational
60.12Ian Rimer17:44.0   IN Greenwood Community   Sep 30  Johnson County Championships
61.9Damon Hughes17:45.4 PR   IN Jac-Cen-Del   Sep 21  24th Great Pumpkin Invitational
62.10Luke Schmitt17:46.1 PR   IN Center Grove   Sep 30  Johnson County Championships
63.12Ian Dickey17:46.7 PR   IN Oldenburg Academy   Sep 2  Columbus North XC Invitational
64.12Christopher Laymon17:47.6 PR   IN Batesville   Sep 9  Ben Davis Invitational
65.9Blaze Lowery17:49.7 PR   IN Perry Meridian   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
66.9Tyler Kuntz17:51.8 PR   IN Oldenburg Academy   Sep 16  South Dearborn Invitational
67.11Raul Moreno17:53.1 PR   IN Perry Meridian   Sep 9  Brown County Invitational
68.9Justin Polly18:01.7 PR   IN Southport   Sep 30  Marion County
69.12Joseph Choi18:02.8 PR   IN Batesville   Sep 23  Eastern Indiana Athletic Conference Champions...
70.11Eric Million18:03.8   IN Greensburg   Sep 9  Brown County Invitational
71.10Keith Alford18:06.5 PR   IN Greenwood Community   Sep 30  Johnson County Championships
72.9Ethan Trueblood18:06.9 PR   IN Waldron   Sep 23  Golden Bear Invitational
73.10Sean Montgomery18:07.8 PR   IN Center Grove   Sep 9  Ben Davis Invitational
74.12Dylan Trenkamp18:09.2 PR   IN South Ripley   Sep 21  24th Great Pumpkin Invitational
75.10Weldu Todd18:11.1 PR   IN Center Grove   Sep 23  Metropolitan Interscholastic Conference
76.9David Fox18:12.9 PR   IN Whiteland Community   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
77.11Sam Gercak18:13.6 PR   IN Mooresville   Oct 14  IHSAA Regional (Shelbyville)
78.12Luke Greenwood18:13.7 PR   IN Perry Meridian   Sep 30  Marion County
79.12Quentin Gowdy18:14.5   IN Batesville   Aug 26  Rushville Invitational
80.11Jordan Goodman18:18.2 PR   IN Monrovia   Sep 2  Columbus North XC Invitational
81.11Kyle Gutfreund18:19.4 PR   IN East Central   Sep 9  Brown County Invitational
82.12Quinten Gowdy18:20.0 PR   IN Batesville   Oct 7  IHSAA Sectionals (South Dearborn)
83.12George Dusold18:22.9   IN Whiteland Community   Sep 9  Whiteland Invitational
84.12Zach Montgomery18:24.4   IN Waldron   Sep 9  Whiteland Invitational
85.11Donovan Avalos18:25.0 PR   IN Genesis United Homeschool   Oct 3  University Invitational
86.12Justin Johnson18:25.1 PR   IN Greenwood Community   Sep 2  Columbus North XC Invitational
87.10Kasey Carr18:26.6 PR   IN East Central   Sep 26  Batesville Invitational
88.10Jesse Rich18:27.2 PR   IN Southport   Sep 2  Columbus North XC Invitational
89.12Braden McClane18:27.3 PR   IN Shelbyville   Sep 30  Hoosier Heritage Conference
90.9Jonathan Melendez18:28.1 PR   IN Southport   Sep 30  Marion County
91.12Cole Bower18:31.3   IN South Decatur   Sep 21  24th Great Pumpkin Invitational
92.11Dylan Brown18:33.2 PR   IN Greensburg   Sep 9  Brown County Invitational
93.11Jacob Fox18:33.6 PR   IN Whiteland Community   Oct 14  IHSAA Regional (Shelbyville)
94.10Casey Burdette18:34.6   IN Milan   Sep 21  24th Great Pumpkin Invitational
95.10John Thompson18:34.7 PR   IN Batesville   Sep 9  Ben Davis Invitational
96.9Mason Rutan18:37.3 PR   IN Franklin Community   Sep 9  Brown County Invitational
97.9Aidan Galt18:38.5 PR   IN Center Grove   Sep 30  Johnson County Championships
98.11Nathan Eckstein18:38.7 PR   IN Batesville   Sep 9  Ben Davis Invitational
99.12Edward Mayfield18:39.4 PR   IN South Dearborn   Sep 16  South Dearborn Invitational
100.12Garrett Wagner18:39.5 PR   IN Batesville   Sep 28  Greensburg Invitational

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.9Brenner Hanna18:45.4 PR   IN Greensburg   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
2.10Lexie Green19:02.9 PR   IN Southport   Sep 2  Columbus North XC Invitational
3.9Lillian Lacy19:27.5 PR   IN Franklin Community   Sep 9  Brown County Invitational
4.12Emma Treibic19:31.0 PR   IN Franklin Community   Aug 26  Franklin Invitational
5.12Catherine Newhart19:40.2   IN Greensburg   Sep 9  Brown County Invitational
6.12Abigail Bittner19:41.9   IN East Central   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
7.10Elizabeth Loichinge...19:50.0 PR   IN Batesville   Sep 9  Ben Davis Invitational
8.10Alexandra Green19:53.4   IN Southport   Sep 23  Golden Bear Invitational
9.10Emilee Wedding20:00.6 PR   IN East Central   Sep 9  Brown County Invitational
10.10Bella Green20:01.4 PR   IN Southport   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
11.9Mollie Pumphrey20:05.2 PR   IN Greensburg   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
12.11Nina Fujii20:05.3   IN Center Grove   Sep 30  Johnson County Championships
13.9Overfelt Claire20:06.7 PR   IN Whiteland Community   Sep 9  Whiteland Invitational
14.11Megan Cole20:07.1   IN South Ripley   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
15.10Julia Arruda20:10.6 PR   IN Greenwood Community   Sep 9  Whiteland Invitational
12Savanna Mills20:10.6 PR   IN Mooresville   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
17.10Erika Walling20:10.9 PR   IN Whiteland Community   Sep 9  Whiteland Invitational
18.12Haylee Harmeyer20:11.2 PR   IN Batesville   Sep 9  Ben Davis Invitational
19.10Gabrielle Harrell20:14.2   IN Center Grove   Sep 9  Ben Davis Invitational
12Victoria Martin20:14.2   IN Center Grove   Sep 30  Johnson County Championships
21.10Kayden Casey20:15.2 PR   IN Southport   Sep 9  Ben Davis Invitational
22.10Taylor Leytham20:17.1 PR   IN Whiteland Community   Sep 30  Johnson County Championships
23.12Emma Gausman20:20.0   IN Batesville   Sep 9  Ben Davis Invitational
24.11Lauren Greiwe20:21.2   IN East Central   Sep 9  Brown County Invitational
25.10Melinda Eckstein20:28.6   IN Oldenburg Academy   Aug 26  Rushville Invitational
26.11Emma Fey20:34.1 PR   IN East Central   Sep 9  Brown County Invitational
27.9Elizabeth Pavy20:39.1 PR   IN Greensburg   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
12Cameron Jones20:39.1   IN Greensburg   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
29.11Chloe Selking20:41.0 PR   IN Franklin Community   Sep 30  Johnson County Championships
30.11Stephanie Embree20:41.7 PR   IN Center Grove   Sep 9  Ben Davis Invitational
31.11Caroline Selking20:43.3 PR   IN Franklin Community   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
32.10Julia Falcone20:43.8   IN Center Grove   Sep 2  THSB Invitational
33.11Hallie Mills20:47.2 PR   IN Perry Meridian   Sep 9  Brown County Invitational
34.12Shianna Bellingham20:51.0   IN Jac-Cen-Del   Sep 21  24th Great Pumpkin Invitational
35.11Triniti Spurgeon20:53.2 PR   IN Perry Meridian   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
36.10Nicole Manning20:56.6   IN Southport   Sep 30  Marion County
37.12Karla Balderama20:58.4 PR   IN Southport   Sep 30  Marion County
38.9Maddie Dingess21:04.4 PR   IN Perry Meridian   Sep 9  Brown County Invitational
39.10Adrianna Frederick21:07.1 PR   IN Southport   Sep 30  Marion County
40.12Kasey Baker21:11.3   IN Rising Sun   Sep 21  24th Great Pumpkin Invitational
41.9Sadie Schemmel21:13.4 PR   IN Center Grove   Sep 9  Ben Davis Invitational
42.9Sydney Clements21:14.2 PR   IN Whiteland Community   Sep 30  Johnson County Championships
11Abby Burton21:14.2   IN Franklin Community   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
44.11Lily Greiwe21:21.2 PR   IN East Central   Sep 9  Brown County Invitational
12Nicole Kissler21:21.2 PR   IN Center Grove   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
46.11Kelsey Ross21:22.9   IN Whiteland Community   Sep 30  Johnson County Championships
47.9Olivia Colson21:23.6 PR   IN Greensburg   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
48.-Rachel Rohe21:24.3 PR    Unattached (IN)   Nov 12  NXR Midwest Regional Championships
49.12Isabella Haggard21:26.0   IN Mooresville   Sep 16  Golden Spike Cross Country Invitational
50.10Mallory Watson21:26.1   IN Greenwood Community   Sep 30  Johnson County Championships
51.9Madeline Douglas21:27.1 PR   IN Waldron   Sep 9  Whiteland Invitational
52.9Gracie Baker21:29.1 PR   IN East Central   Sep 9  Brown County Invitational
53.12Sarah Jones21:29.6   IN Perry Meridian   Oct 14  IHSAA Regional (Shelbyville)
54.12Audrey Maupin21:31.3 PR   IN Batesville   Sep 9  Ben Davis Invitational
55.10Megan Frank21:33.8   IN Southport   Sep 30  Marion County
56.12Karla Balderrama21:43.3 PR   IN Southport   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
57.11Delsi Fraser21:44.1 PR   IN Center Grove   Sep 23  Metropolitan Interscholastic Conference
58.-Macy Cline21:47.0 PR   IN Genesis United Homeschool   Oct 14  Ohio Valley High School Cross Country Champio...
59.9Hilary Ernstes21:51.4 PR   IN Greensburg   Sep 9  Brown County Invitational
60.10Allie Conkin21:53.5 PR   IN Center Grove   Sep 30  Johnson County Championships
61.10Piper Reed21:56.0 PR   IN Franklin Community   Oct 21  IHSAA Semi-State (Shelbyville)
62.10Hannah Lux21:56.4 PR   IN Shelbyville   Sep 30  Hoosier Heritage Conference
63.11Alyssa Brinkman21:56.7   IN Milan   Aug 26  Rushville Invitational
64.9Micah Ellyson21:56.8 PR   IN Southport   Sep 30  Marion County
65.12Audrey Weigel21:59.8   IN Batesville   Sep 26  Batesville Invitational
66.9Emma Hendrix22:02.2 PR   IN Perry Meridian   Sep 30  Marion County
67.12Savanna Eddington22:03.8 PR   IN Southport   Sep 2  Columbus North XC Invitational
68.9Abby Haverkos22:06.6 PR   IN Oldenburg Academy   Sep 16  South Dearborn Invitational
69.9Trysta Vierling22:07.5 PR   IN Batesville   Sep 9  Ben Davis Invitational
70.12Kayla O'Brian22:07.6   IN Perry Meridian   Oct 14  IHSAA Regional (Shelbyville)
71.10Megan Tennell22:08.6 PR   IN Franklin Community   Sep 30  Johnson County Championships
72.9Lauren Fish22:11.6 PR   IN Whiteland Community   Sep 30  Johnson County Championships
73.10Gabby Ellis22:12.2   IN Center Grove   Sep 9  Ben Davis Invitational
74.12Katie Dennis22:14.8 PR   IN Whiteland Community   Sep 2  Columbus North XC Invitational
75.10Skylar Halvorson22:17.2 PR   IN Whiteland Community   Sep 30  Johnson County Championships
76.10Heidi Brewer22:18.5 PR   IN Whiteland Community   Sep 30  Johnson County Championships
77.10Marielle Harrell22:19.1 PR   IN Center Grove   Sep 30  Johnson County Championships
78.10Carley Bond22:19.9 PR   IN Perry Meridian   Sep 30  Marion County
79.9Hannah Parker22:21.8 PR   IN Whiteland Community   Sep 2  Columbus North XC Invitational
80.12Emma Beavins22:26.8   IN Franklin Community   Sep 9  Brown County Invitational
81.9Lauryn Dilk22:27.8 PR   IN Jac-Cen-Del   Aug 26  Rushville Invitational
82.11Elyse Hunger22:30.2   IN Jac-Cen-Del   Sep 30  Ohio River Valley Conference Championship
83.11Jill Anspaugh22:32.1 PR   IN Shelbyville   Sep 30  Hoosier Heritage Conference
84.10Chyler Van Rhoon22:34.5 PR   IN Perry Meridian   Sep 9  Brown County Invitational
85.11Emily Hofmann22:35.4 PR   IN East Central   Sep 9  Brown County Invitational
10Braelyn Stacy22:35.4 PR   IN Shelbyville   Sep 30  Hoosier Heritage Conference
87.11Selah Campbell22:40.0 PR   IN Perry Meridian   Sep 9  Brown County Invitational
88.11Brianna Snider22:40.1   IN North Decatur   Sep 26  Batesville Invitational
10Kyra Davis22:40.1 PR   IN Monrovia   Oct 3  ICC Conference Meet
90.10Brooke Rohe22:48.4   IN South Dearborn   Sep 16  South Dearborn Invitational
91.9Heaven Smith22:50.1 PR   IN Whiteland Community   Sep 30  Johnson County Championships
92.12Cheyenne Laker22:50.9 PR   IN Batesville   Aug 26  Rushville Invitational
93.11Anna Subris22:51.2   IN Greenwood Christian Academy   Sep 2  Columbus North XC Invitational
94.9Lydia Cope22:53.7 PR   IN Whiteland Community   Sep 2  Columbus North XC Invitational
95.12Elie Heile22:54.0   IN Oldenburg Academy   Sep 7  Morristown Dual meet
96.10Sarah Price22:54.3   IN Oldenburg Academy   Sep 2  Columbus North XC Invitational
97.11Victoria Shaw22:56.8   IN Waldron   Sep 9  Whiteland Invitational
98.10Isabella Green22:57.9   IN Southport   Sep 23  Golden Bear Invitational
99.11Caroline Riessen22:58.8 PR   IN Franklin Community   Sep 9  Brown County Invitational
100.11Janae Johnson23:01.1 PR   IN Greenwood Community   Sep 9  Whiteland Invitational