Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Shuaib Aljabaly14:53.6 PR   MI Coldwater   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
2.11Alex Comerford14:55.7 PR   MI Otsego   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
3.12Ben Schmidt15:23.2 PR   MI Fremont   Sep 30  Allendale Falcon Invite
4.12Tom Oates15:26.5 PR   MI Chelsea   Oct 14  33rd Annual Gabriel Richard Invitational
5.11James Gedris15:31.3 PR   MI Grosse Ile   Oct 19  Huron League Meet
6.11Andrew Hylen15:37.2 PR   MI Spring Lake   Aug 26  Benzie Central Pete Moss Invitational
7.12Will Finch15:40.3 PR   MI Otsego   Oct 17  Wolverine Conference Meet
8.12Chandler Lorf15:41.1 PR   MI Flint Powers Catholic   Aug 29  Corunna Earlybird Invitational
9.9Colton Best15:45.8 PR   MI Fremont   Sep 30  Allendale Falcon Invite
10.12Brendan Parr15:47.0 PR   MI St. Clair   Sep 9  Algonac Muskrat Classic
11.9Nathan Walker15:47.8 PR   MI Fremont   Sep 30  Allendale Falcon Invite
12.12Dillan Haviland15:50.5 PR   MI St. Johns   Oct 6  Fowler Apples 2 Apples XC Invitational
13.12Cameron Oleen15:53.1 PR   MI Fruitport   Oct 13  GMAA High School
14.11Jensen Holm15:53.3 PR   MI Chelsea   Sep 12  SEC Jamboree 1
15.11Ben Jacobs15:53.4 PR   MI Corunna   Sep 15  2017 MSU Spartan Invitational
16.10Hunter Zartman15:55.4 PR   MI Otsego   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
17.10Tyler Buchanan15:55.5 PR   MI Linden   Sep 30  Greater Flint HS Championships
18.12Reid Parsons15:55.8 PR   MI Comstock Park   Oct 17  OK Blue Jamboree 3
19.12Luke Koopman15:55.9 PR   MI Hamilton   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
20.12Robert Diebold15:56.8 PR   MI Riverview   Oct 19  Huron League Meet
21.11Ben Hylen15:58.4 PR   MI Spring Lake   Aug 26  Benzie Central Pete Moss Invitational
22.10Shawn Little15:58.9 PR   MI Dowagiac Union   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
23.11Gezahegn Starr15:59.4 PR   MI Parma Western   Sep 9  Lakeview Invitational
24.12John Pieper16:03.6 PR   MI Pontiac Notre Dame Prep   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
25.10Anthony Hancock16:03.8 PR   MI Dearborn Divine Child   Oct 14  Downriver Gabriel Richard Invitational
26.12Chris Davis16:05.8 PR   MI Fowlerville   Aug 24  Laingsburg Early Burg Invitational
27.10Michael Hancock16:06.1 PR   MI Dearborn Divine Child   Sep 30  Marauder XC Invitational
28.11Carson Rabbitt16:06.3 PR   MI Chelsea   Oct 14  33rd Annual Gabriel Richard Invitational
29.11Victor Jura16:08.4   MI GR_Christian   Aug 26  Benzie Central Pete Moss Invitational
30.10Jorden Sowash16:08.7 PR    MI Owosso   Aug 18  St. Johns"Under the Lights" Invitational
31.10Kobe Blanco16:09.7 PR    MI Charlotte   Sep 30  DeWitt Cross Country Invitational
32.10James Ohlsson16:10.5 PR   MI Pontiac Notre Dame Prep   Oct 14  33rd Annual Gabriel Richard Invitational
33.12Josiah Morse16:10.7 PR   MI Essexville Garber   Oct 10  TVC East Jamboree #3 (HS, MS)
34.11Matthew Converse16:12.2 PR   MI Zeeland West   Sep 30  Allendale Falcon Invite
35.12Dakota Hundley16:13.1   MI Corunna   Aug 29  Corunna Earlybird Invitational
36.11Thomas Westrick16:13.5 PR   MI FHE Ada Forest Hills Eastern   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
37.11Sam Baustert16:16.6 PR   MI Whitehall   Aug 24  Laingsburg Early Burg Invitational
38.12Miles Petersen16:16.8 PR   MI Corunna   Oct 17  GAC Jamboree #3
39.10Micah VanderKooi16:17.1 PR   MI GR_South Christian   Oct 17  OK Gold Conference Meet
40.12Bryce Arredondo16:18.4 PR   MI Zeeland West   Sep 30  Allendale Falcon Invite
41.12Donnis Harris16:18.8 PR   MI St. Clair   Sep 30  Wagener Park Invitational
42.11Charlie Bruckman16:19.0 PR   MI Corunna   Oct 17  GAC Jamboree #3
43.12Tommy Shaw16:20.0 PR   MI Battle Creek Harper Creek   Oct 21  I-8 League Championship
44.12Ryan Schroeder16:22.6   MI Lansing Catholic   Oct 14  Greater Lansing Cross Country Championship
45.12Tanner Blaney16:23.2 PR   MI Linden   Aug 26  Benzie Central Pete Moss Invitational
46.12Nicholas Fraser16:23.3   MI Pontiac Notre Dame Prep   Aug 26  Michigan Catholic XC Invitational
47.12Brennan Mudd16:23.4   MI Midland Bullock Creek   Oct 10  TVC Central Jamboree #3
48.12Derek LaDuke16:23.8 PR   MI St. Clair   Sep 30  Wagener Park Invitational
49.12Caleb Velzen16:24.5 PR   MI Hudsonville Unity Christian   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
50.10Eli Meder16:25.7 PR   MI Lansing Catholic   Oct 14  Greater Lansing Cross Country Championship
51.10Jack Leman16:26.0 PR   MI Edwardsburg   Oct 10  Wolverine Jamboree-Otsego
52.11Caleb Hodgkinson16:26.1 PR   MI GR_Kenowa Hills   Sep 30  Allendale Falcon Invite
53.12Devon Funk16:26.5 PR   MI Battle Creek Harper Creek   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
54.11Ethan Hamilton16:27.6 PR   MI Flint Powers Catholic   Sep 30  Greater Flint HS Championships
55.9Ben Paige16:28.4 PR   MI Fremont   Sep 30  Allendale Falcon Invite
56.12Kenny Stalzer16:28.8 PR   MI Mason   Oct 17  CAAC Red Jamboree #3
57.12Craig Thompson16:29.3 PR   MI South Haven   Oct 17  Wolverine Conference Meet
58.11Thomas Hufton16:29.9 PR   MI Lake Fenton   Oct 17  GAC Jamboree #3
59.12Cameron Thalhammer16:30.0 PR   MI Spring Lake   Aug 26  Benzie Central Pete Moss Invitational
12Drew VanWagner16:30.0 PR   MI Battle Creek Harper Creek   Oct 21  I-8 League Championship
61.11Chase Mendham16:30.8 PR   MI Coopersville   Oct 10  Saranac Color Run
62.12Sam James16:31.0 PR   MI Hastings   Oct 21  I-8 League Championship
63.10Jack Rankin16:31.2 PR   MI Orchard Lake St. Mary's   Oct 14  33rd Annual Gabriel Richard Invitational
64.9Hayden Rhodea16:31.8 PR   MI Allendale   Sep 30  Allendale Falcon Invite
65.12James Fedewa16:32.6 PR   MI Lansing Catholic   Oct 14  Greater Lansing Cross Country Championship
66.12Noah Yankee16:33.0 PR   MI Croswell-Lexington   Sep 30  Wagener Park Invitational
67.11Christian Voetberg16:33.1 PR   MI GR_Christian   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
68.11Will Peters16:33.7   MI Lansing Catholic   Oct 14  Greater Lansing Cross Country Championship
69.11Dillan Shuten16:34.0 PR   MI Madison Heights Lamphere   Sep 9  Algonac Muskrat Classic
10Aidan Makled16:34.0 PR   MI Hastings   Oct 21  I-8 League Championship
71.11Eric Warriner16:34.1 PR   MI Lansing Catholic   Oct 14  Greater Lansing Cross Country Championship
72.12Nick McDonald16:34.5   MI Linden   Aug 26  Benzie Central Pete Moss Invitational
73.10Carter Moon16:36.2 PR   MI Fremont   Sep 30  Allendale Falcon Invite
74.12Dallas Mora16:37.5   MI Cedar Springs   Sep 30  Don Baese Invitational
75.12Connor Gilbreath16:38.6 PR   MI Chelsea   Oct 19  SEC Championship
76.12Nathan Klaassen16:39.1 PR   MI Hudsonville Unity Christian   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
9Jack Pennewell16:39.1 PR   MI St. Clair   Sep 30  Wagener Park Invitational
78.12Aaron Davis16:39.4   MI Williamston   Oct 14  Greater Lansing Cross Country Championship
79.11Foster Thorburn16:39.6 PR   MI Chelsea   Oct 14  33rd Annual Gabriel Richard Invitational
80.11Garrett Bailey16:40.0 PR   MI Marshall   Oct 3  Calhoun County Championship
12Jackson Schooley16:40.0 PR   MI South Haven   Oct 17  Wolverine Conference Meet
82.11Tommee Smith16:40.3   MI Sparta   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
12Joey Fox16:40.3 PR   MI St. Johns   Oct 17  CAAC Red Jamboree #3
84.12John Siegert16:40.5   MI Ludington   Aug 26  Benzie Central Pete Moss Invitational
85.9Corey Bowers16:41.1 PR   MI Cedar Springs   Oct 18  OK White Jamboree 4
86.12Timothy Nelson16:41.3 PR   MI GR_Christian   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
87.12Alexander Petlichko...16:43.0 PR   MI Dearborn Divine Child   Sep 26  CHSL: D1G, D2 & D3/4 Jamboree 2
88.11Brad Kingman16:43.9 PR   MI Comstock Park   Oct 17  OK Blue Jamboree 3
89.11Brett Carlisle16:44.0 PR   MI Marshall   Oct 21  I-8 League Championship
90.9Blane Johnson16:44.1 PR   MI Allegan   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
91.12Trevor Luznak16:44.4 PR   MI St. Johns   Oct 17  CAAC Red Jamboree #3
92.12Kameron Betz16:44.5   MI GR_Christian   Aug 26  Benzie Central Pete Moss Invitational
93.11Matthew Graver16:44.6 PR   MI Grosse Ile   Sep 23  Monroe Jefferson Invitational
94.11Austin Wilson16:45.7 PR   MI GR West Michigan Aviation   Sep 30  Allendale Falcon Invite
12Tyge McQueen16:45.7   MI St. Clair   Sep 30  Wagener Park Invitational
96.12Ben Gleeson16:45.8 PR   MI Eaton Rapids   Oct 6  Fowler Apples 2 Apples XC Invitational
97.9Matt McClelland16:46.2 PR   MI Yale   Oct 17  BWAC Jamboree 3
98.10Ethan Senti16:46.3 PR   MI Zeeland West   Sep 30  Allendale Falcon Invite
99.11Dan Hardesty16:46.8 PR   MI Big Rapids   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
100.11Eric Niestroy16:47.0 PR   MI Lake Fenton   Oct 17  GAC Jamboree #3

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Olivia Theis16:58.7 PR   MI Lansing Catholic   Sep 23  Cougar Falcon Invite at the Eagles Nest
2.10Jaden Theis17:19.2 PR   MI Lansing Catholic   Sep 23  Cougar Falcon Invite at the Eagles Nest
3.12Kayla Windemuller17:40.9   MI Holland Christian   Sep 23  Cougar Falcon Invite at the Eagles Nest
4.11Cecilia Stalzer17:57.4 PR   MI Mason   Sep 30  DeWitt Cross Country Invitational
5.10Makenna Veen18:01.8   MI Plainwell   Oct 17  Wolverine Conference Meet
6.11Lauren Cleary18:15.8   MI Lansing Catholic   Oct 7  Portage Invite
7.10Taryn Chapko18:23.0 PR   MI St. Johns   Oct 17  CAAC Red Jamboree #3
8.11Jillian Lange18:24.6 PR   MI Goodrich   Oct 17  GAC Jamboree #3
9.10Jennifer Ohlsson18:26.5 PR   MI Pontiac Notre Dame Prep   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
10.11Ashley Shipps18:28.9 PR   MI DeWitt   Aug 24  Laingsburg Early Burg Invitational
11.11Meghan Langworthy18:30.5 PR   MI Big Rapids   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
12.12Brinley Schenk18:34.7 PR   MI Zeeland West   Sep 30  Allendale Falcon Invite
13.10Kori Baumann18:37.3 PR   MI Allendale   Sep 30  Allendale Falcon Invite
14.11Molly Thompson18:38.4 PR   MI Paw Paw   Oct 17  Wolverine Conference Meet
15.12Kaitlyn St. Bernard18:40.0 PR   MI Monroe Jefferson   Oct 14  Dave Bork Classic
16.12Katie Vitou18:43.7 PR   MI DeWitt   Oct 17  CAAC Red Jamboree #3
17.12Analynne Klotz18:44.2 PR   MI Cadillac   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
18.12Claire McNally18:44.5 PR   MI Ann Arbor Gabriel Richard   Oct 14  33rd Annual Gabriel Richard Invitational
19.11Alexandra Case18:48.6 PR   MI Pontiac Notre Dame Prep   Oct 14  33rd Annual Gabriel Richard Invitational
20.12Madelyn Marciniak18:52.4 PR   MI Otsego   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
21.12Hannah Adler18:53.2 PR   MI DeWitt   Oct 17  CAAC Red Jamboree #3
22.11Sydney Kubiak18:53.3 PR   MI Otsego   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
23.12Lidia Clarizio18:56.1 PR   MI Haslett   Sep 30  DeWitt Cross Country Invitational
24.12Paisley Sipes18:57.5 PR   MI South Haven   Oct 17  Wolverine Conference Meet
25.10Lucy Petee18:58.4 PR   MI Mason   Sep 30  DeWitt Cross Country Invitational
12Hannah Loucks18:58.4 PR   MI Frankenmuth   Sep 30  Wagener Park Invitational
27.12Paige Deitering19:02.7   MI Flint Powers Catholic   Sep 27  SVL Jamboree #2
28.10Rylee Cronkright19:04.3 PR   MI Wayland Union   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
29.11Sarah DiPiazza19:05.1 PR   MI Allendale   Sep 30  Allendale Falcon Invite
30.11Meg Scheske19:07.6   MI Sturgis   Oct 17  Wolverine Conference Meet
31.11Julianna Wilson19:08.9 PR   MI GR West Michigan Aviation   Sep 30  Allendale Falcon Invite
32.11Riley Robertson19:09.0 PR   MI Parma Western   Oct 21  I-8 League Championship
33.12Sydney Maddox19:13.8 PR   MI GR_Catholic Central   Sep 30  Allendale Falcon Invite
34.12Kiah Becker19:14.4 PR   MI FHE Ada Forest Hills Eastern   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
35.12Maggie Whitney19:15.0 PR   MI Wayland Union   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
36.11Jami Reed19:16.0   MI FHE Ada Forest Hills Eastern   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
37.10Seanna Schmidt19:16.2 PR   MI Milan   Oct 19  Huron League Meet
38.10Susan Huckle19:16.5 PR   MI Cadillac   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
39.11Alisa Erickson19:17.8 PR   MI Grosse Ile   Oct 7  Wayne County XC Championship
40.9Gabbie Michael19:20.7 PR   MI Frankenmuth   Sep 30  Wagener Park Invitational
41.12Miranda Banks19:22.2   MI Carleton Airport   Oct 19  Huron League Meet
42.11Hannah Durant19:22.5 PR   MI Goodrich   Oct 17  GAC Jamboree #3
43.10Alaina Carroll19:23.0 PR   MI Armada   Sep 9  Algonac Muskrat Classic
44.10Sophia DiPiazza19:23.6 PR   MI Allendale   Sep 30  Allendale Falcon Invite
45.12Gracie VerHage19:23.7   MI Otsego   Oct 20  Allegan County Meet @ Martin Speedway
46.10Avery Schenk19:24.4 PR   MI Zeeland West   Sep 30  Allendale Falcon Invite
47.12Sadie Heeringa19:24.7 PR   MI GR_Christian   Oct 17  OK Gold Conference Meet
48.12Caroline Hirth19:25.3 PR   MI Chelsea   Oct 14  33rd Annual Gabriel Richard Invitational
49.12Emily Deline19:26.0   MI Carleton Airport   Oct 19  Huron League Meet
50.11Audrey Steiert19:26.3   MI Linden   Sep 27  FML Jamboree #2
51.12Riley Sweet19:26.8 PR   MI Fremont   Sep 30  Allendale Falcon Invite
52.10Sophie Trudgeon19:27.1 PR   MI GR_Catholic Central   Sep 30  Allendale Falcon Invite
53.12Ollie Updike19:27.2   MI Fowlerville   Aug 24  Laingsburg Early Burg Invitational
54.12Maria Poortenga19:27.6 PR   MI GR_Christian   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
55.9Evie Wright19:28.2 PR   MI Corunna   Oct 17  GAC Jamboree #3
56.11Kathy Potter19:28.7 PR   MI Coldwater   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
57.10Michelle Kuipers19:29.7 PR   MI Holland Christian   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
58.10Ruby Strahan19:32.0 PR   MI Ludington   Sep 7  Leanna Geers Scottville Cross Country Invitat...
12Cameron Cleveland19:32.0 PR   MI Edwardsburg   Oct 10  Wolverine Jamboree-Otsego
60.11Libbie Gleason19:32.2 PR   MI Flint Powers Catholic   Sep 30  Greater Flint HS Championships
61.10Emma Metz19:32.9 PR   MI Fremont   Sep 30  Allendale Falcon Invite
62.12Kaitlyn Owens19:33.7 PR   MI Owosso   Sep 30  Greater Flint HS Championships
63.9Carly Michele19:33.9 PR   MI GR_Christian   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
64.9Paige Beaudry19:35.2 PR   MI Riverview   Oct 7  Wayne County XC Championship
65.12Jenna Bishop19:35.6   MI GR_Christian   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
66.10Hanna Brock19:35.9 PR   MI Big Rapids   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
67.12Sydney Matusik19:36.7 PR   MI Chelsea   Oct 14  33rd Annual Gabriel Richard Invitational
68.9Erin Hegarty19:37.0 PR   MI Dearborn Divine Child   Sep 9  31st Annual Running Fit Detroit Mercy Titan X...
11Megan DeMeester19:37.0   MI Holland Christian   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
10Kaylee Thompson19:37.0 PR   MI Niles   Oct 12  Rock 'n Run Invitational
71.10Raegan Lauinger19:37.1 PR   MI Goodrich   Sep 30  Greater Flint HS Championships
72.11Ava Klein19:39.0 PR   MI Marshall   Oct 21  I-8 League Championship
73.11Madison Hammer19:40.6   MI Big Rapids   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
74.12Lauren Neiheisel19:40.7   MI Pontiac Notre Dame Prep   Oct 14  33rd Annual Gabriel Richard Invitational
75.11Audrey Renaud19:41.3 PR   MI Dearborn Divine Child   Sep 30  Marauder XC Invitational
76.12Susanna Henry19:43.1 PR   MI Haslett   Sep 30  DeWitt Cross Country Invitational
77.10Quinn Natschke19:44.0 PR   MI Parma Western   Oct 21  I-8 League Championship
78.10Julia Bajt19:44.8 PR   MI Spring Lake   Oct 21  Mel Hall Invitational
79.11Megan McCulloch19:45.0 PR   MI Marysville   Sep 30  Hanson's Invitational
80.10Faith Schafer19:45.2   MI Williamston   Aug 24  Laingsburg Early Burg Invitational
81.12Nora Mitteer19:45.4   MI Whitehall   Aug 24  Laingsburg Early Burg Invitational
82.10Megan Velzen19:45.5 PR   MI Hudsonville Unity Christian   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
83.12Megan Gough19:46.7 PR   MI Comstock Park   Oct 10  Saranac Color Run
84.11Lizzy Bruxvoort19:46.8 PR   MI Holland Christian   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
85.10Franny Updike19:47.4 PR   MI Fowlerville   Aug 24  Laingsburg Early Burg Invitational
86.12Stephanie Robinson19:48.1 PR   MI DeWitt   Aug 24  Laingsburg Early Burg Invitational
87.11Eryn Lewis19:50.0 PR   MI Parma Western   Oct 21  I-8 League Championship
88.12Lydia Michele19:50.3 PR   MI GR_Christian   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
89.12Mikele Mayes19:50.5 PR   MI Dearborn Divine Child   Oct 14  Downriver Gabriel Richard Invitational
90.11Kaitlin Murray19:50.8 PR   MI Dearborn Divine Child   Sep 30  Marauder XC Invitational
91.10Haley Aho19:52.0   MI Dearborn Divine Child   Sep 30  Marauder XC Invitational
92.12Sydney Hanson19:52.4   MI Alma   Sep 6  Marauder Invite
93.11Laura Velderman19:52.9   MI Hopkins   Oct 17  OK Silver Conference Meet - Calvin
94.12Maddie Buitendorp19:53.1 PR   MI GR_Christian   Aug 26  Benzie Central Pete Moss Invitational
95.11Allison Hause19:53.8 PR   MI Chelsea   Oct 14  33rd Annual Gabriel Richard Invitational
96.10Holli Dannenburg19:54.0   MI South Haven   Oct 10  Wolverine Jamboree-Otsego
9Jessica Denver19:54.0 PR   MI Imlay City   Oct 10  Byron Fox & Hound
98.11Emily Monroe19:55.1   MI Milan   Oct 19  Huron League Meet
99.12Sarah VanDyke19:55.5   MI GR_Christian   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
10Maggie Raab19:55.5   MI Adrian   Oct 19  SEC Championship