Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Ben Schmidt15:13.1 PR   MI Fremont   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
2.9Colton Best15:45.8 PR   MI Fremont   Sep 30  Allendale Falcon Invite
3.9Nathan Walker15:47.8 PR   MI Fremont   Sep 30  Allendale Falcon Invite
4.11Sam Baustert16:16.6 PR   MI Whitehall   Aug 24  Laingsburg Early Burg Invitational
5.9Corey Bowers16:26.4 PR   MI Cedar Springs   Nov 4  MHSAA LP Division 2 Finals
6.9Ben Paige16:28.4 PR   MI Fremont   Sep 30  Allendale Falcon Invite
7.11Logan Williams16:28.8 PR   MI Big Rapids   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
8.12Dallas Mora16:29.9 PR   MI Cedar Springs   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
9.10Carter Moon16:36.2 PR   MI Fremont   Sep 30  Allendale Falcon Invite
10.11Matthew Brines16:38.3 PR   MI Cadillac   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
11.11Tommee Smith16:40.3   MI Sparta   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
12.12John Siegert16:40.5   MI Ludington   Aug 26  Benzie Central Pete Moss Invitational
13.11Cameron Payne16:42.7 PR   MI Ogemaw Heights   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
14.11Adam Jason16:43.8 PR   MI Howard City-Tri-County   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
15.10Jaydon Moleski16:44.5 PR   MI Cedar Springs   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
16.11Dan Hardesty16:46.8 PR   MI Big Rapids   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
17.11Gabe Goosen16:47.2 PR   MI Howard City-Tri-County   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
18.10Dilan Sargent16:49.5 PR   MI Cedar Springs   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
19.9Addison Bluhm16:49.7 PR   MI Whitehall   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
20.10Gavin Braciak16:49.8 PR   MI Cedar Springs   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
21.9Hayden Cook16:51.5 PR   MI Sparta   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
22.12Riley Norton16:52.9 PR   MI Petoskey   Sep 30  Don Baese Invitational
23.11Casey Bouman16:54.1 PR   MI Big Rapids   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
24.12Joseph Hatch16:55.0 PR   MI Ludington   Sep 7  Leanna Geers Scottville Cross Country Invitat...
25.9Joshua Zerfas16:56.5 PR   MI Fremont   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
26.11Derek Franciosi17:01.3 PR   MI Ogemaw Heights   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
27.11Timothy Carlington17:03.1 PR   MI Cadillac   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
28.12Max Paull17:04.0 PR   MI Cheboygan   Sep 28  Mackinaw City Invitational
29.10Brendan Volkers17:04.7 PR   MI Sparta   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
30.12Austin Mathis17:04.9   MI Remus Chippewa Hills   Oct 21  Late Season Warrior Invitational
31.12Joey Marentette17:05.8 PR   MI Ogemaw Heights   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
32.10Joe Farley17:07.9 PR   MI Petoskey   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
33.11Josh Anderson17:09.6 PR   MI Ogemaw Heights   Nov 4  MHSAA LP Division 2 Finals
34.12Ben Devries17:12.4 PR   MI Fremont   Sep 30  Allendale Falcon Invite
35.12Rhys Seward17:12.9   MI Cadillac   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
36.12Isaiah Johnson17:13.2 PR   MI Sparta   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
37.11Cy Frankhouser17:14.4 PR   MI Fremont   Sep 30  Allendale Falcon Invite
38.11Zachary Elmore17:15.7   MI Cadillac   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
39.10Jared Andersen17:18.1 PR   MI Cadillac   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
40.12Will Coveyou17:19.2 PR   MI Petoskey   Sep 30  Don Baese Invitational
41.11Ethan Oudbier17:20.0 PR   MI Sparta   Oct 17  OK Blue Jamboree 3
42.11Andrew Quaal17:20.1 PR   MI Gaylord   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
43.10Chase Wilson17:23.9 PR   MI Sparta   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
44.11Colton Bragg17:25.0 PR   MI Ogemaw Heights   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
45.11Nick Green17:30.0 PR   MI Gaylord   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
46.11Spencer Tallman17:30.8 PR   MI Petoskey   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
47.12James Pekel17:31.8 PR   MI Fremont   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
48.10Daniel Vermulm17:32.0 PR   MI Cedar Springs   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
49.11Julian Abbott17:32.9 PR   MI Howard City-Tri-County   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
50.10Max Kline17:34.2 PR   MI Ludington   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
51.9Kyle Barnett17:35.8 PR   MI Ludington   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
52.10Ethan Wooten17:38.1 PR   MI Sparta   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
53.9Gavin Dyer17:42.4 PR   MI Petoskey   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
54.12Jared Garten17:43.0 PR   MI Ludington   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
55.12Joseph Wroblewski17:44.8 PR   MI Howard City-Tri-County   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
56.10Justin Andersen17:45.9 PR   MI Cadillac   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
57.12Fengjin Cui17:48.5 PR   MI Gladwin   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
58.12Thomas Balaskovitz17:48.9 PR   MI Whitehall   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
59.10Abraham Apfel17:49.9 PR   MI Cadillac   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
60.11Colton Christoffers...17:50.9 PR   MI Fremont   Sep 30  Allendale Falcon Invite
61.10Seven Laroue17:54.0 PR   MI Fremont   Sep 30  Allendale Falcon Invite
62.12Jordan McDuffie17:57.1 PR   MI Gaylord   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
63.10Collin Wooten17:57.9 PR   MI Sparta   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
64.10Ethan Wierda17:59.3 PR   MI Cedar Springs   Oct 4  OK White Jamboree #3
65.11Alex Hoydic17:59.9 PR   MI Ogemaw Heights   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
66.11Evan Johansen18:00.3 PR   MI Big Rapids   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
67.12Austin Edgar18:00.8 PR   MI Gladwin   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
68.12Kamren Mosher18:02.3 PR   MI Cheboygan   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
69.9Nicholas Sherman18:06.5 PR   MI Remus Chippewa Hills   Oct 13  Mustang Invitational
70.12Benjamin Osbourne18:06.6   MI Howard City-Tri-County   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
71.11Jon Thorold18:08.5 PR   MI Gaylord   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
72.11Tyler Harlan18:12.2   MI Big Rapids   Aug 26  Benzie Central Pete Moss Invitational
73.11Merrek DeCastro18:14.7 PR   MI Petoskey   Sep 30  Don Baese Invitational
74.9Kade Dalson18:15.9 PR   MI Gaylord   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
75.9Jacob Bush18:18.6 PR   MI Whitehall   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
76.9Andrew Talsma18:21.8 PR   MI Ludington   Oct 21  Manistee National Invite
77.11Peter Kurburski18:22.0 PR   MI Petoskey   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
78.10Cody Jewell18:25.0 PR   MI Cheboygan   Sep 28  Mackinaw City Invitational
79.9Nathan Johnson18:25.4 PR   MI Fremont   Sep 30  Allendale Falcon Invite
80.9Austin Mann18:28.5 PR   MI Cedar Springs   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
81.12Mason Monchilov18:28.9 PR   MI Gaylord   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
82.11Victor Edick18:30.0 PR   MI Gladwin   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
83.11Kyle Sokolowski18:30.5 PR   MI Sparta   Oct 21  Manistee National Invite
84.12Derek Giallombardo18:34.0   MI Gaylord   Aug 31  A2 Run Co Early Bird Invite
85.10Quinten Mosher18:35.7   MI Cheboygan   Sep 28  Mackinaw City Invitational
86.12Tyler Steinhelper18:37.2   MI Remus Chippewa Hills   Oct 21  Late Season Warrior Invitational
87.10Jacob Book18:39.5 PR   MI Gaylord   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
88.9Aidan Kosanke18:41.1 PR   MI Cheboygan   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
89.12Jacob Britton18:43.8 PR   MI Howard City-Tri-County   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
90.11Caden Kirby18:43.9 PR   MI Big Rapids   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
91.10Noah Deback18:45.8 PR   MI Sparta   Oct 17  OK Blue Jamboree 3
92.10Damien Hesselink18:48.1 PR   MI Cheboygan   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
93.12Haddan Young18:50.6   MI Whitehall   Oct 21  Mel Hall Invitational
94.11Adam Ashley18:52.6 PR   MI Howard City-Tri-County   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
95.12Andrea Lauri18:53.0 PR   MI Fremont   Sep 30  Allendale Falcon Invite
96.9Wilson Bragg18:53.2 PR   MI Gladwin   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
10Craven Bird18:53.2 PR   MI Big Rapids   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
98.9Edward Richards18:53.9 PR   MI Cadillac   Sep 6  2017 Shepherd BLUEJAY Invite
99.12Josh Thompson18:54.0 PR   MI Ludington   Sep 7  Leanna Geers Scottville Cross Country Invitat...
100.10Andrew Coveyou18:57.0   MI Petoskey   Sep 9  MUD RUN CHX

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Meghan Langworthy18:15.2 PR   MI Big Rapids   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
2.12Analynne Klotz18:44.2 PR   MI Cadillac   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
3.10Ruby Strahan18:48.0 PR   MI Ludington   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
4.9Emma Squires19:15.1 PR   MI Petoskey   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
5.10Susan Huckle19:16.5 PR   MI Cadillac   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
6.10Hanna Brock19:17.4 PR   MI Big Rapids   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
7.11Madison Hammer19:21.9   MI Big Rapids   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
8.12Riley Sweet19:26.8 PR   MI Fremont   Sep 30  Allendale Falcon Invite
9.12Nora Mitteer19:29.4   MI Whitehall   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
10.12Hannah Todd19:30.9   MI Remus Chippewa Hills   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
11.9Sarah Liederbach19:32.0 PR   MI Petoskey   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
12.10Emma Metz19:32.9 PR   MI Fremont   Sep 30  Allendale Falcon Invite
13.11Solana Witham19:39.4   MI Whitehall   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
14.10Ahna Vanderwall19:40.9 PR   MI Petoskey   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
15.11Carolanne Merlingto...19:55.5 PR   MI Cedar Springs   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
16.9Alydia Jura20:03.4 PR   MI Whitehall   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
17.11Emma Fountain20:06.3 PR   MI Ludington   Aug 26  Benzie Central Pete Moss Invitational
18.9Cambrie Smith20:07.5 PR   MI Gaylord   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
19.9Gwen Shamel20:11.8 PR   MI Ludington   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
20.12Racheal Bolton20:15.3 PR   MI Sparta   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
21.11Cameron Martella20:17.1 PR   MI Gaylord   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
22.11Samantha Schmidt20:18.3   MI Fremont   Sep 30  Allendale Falcon Invite
23.10Gabrielle Metzger20:20.3 PR   MI Cadillac   Nov 4  MHSAA LP Division 2 Finals
24.10Emma Hector20:24.5 PR   MI Whitehall   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
25.10Charlotte Glanville20:25.7   MI Ludington   Oct 21  Manistee National Invite
26.9Bailey Pierson20:25.9 PR   MI Whitehall   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
27.12Mary Erickson20:26.2 PR   MI Cadillac   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
28.11Hannah Hamilton20:26.9   MI Fremont   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
29.9Chloie Musta20:27.8 PR   MI Cadillac   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
30.10Natalie Newcombe20:30.5   MI Remus Chippewa Hills   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
31.11Kendra Fowler20:31.5   MI Fremont   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
32.12Katherine Edwards20:33.2 PR   MI Petoskey   Aug 26  Benzie Central Pete Moss Invitational
33.11Korrie Haas20:35.1 PR   MI Petoskey   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
34.12Ellie Stevens20:37.1   MI Whitehall   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
35.11Madison Grover20:38.1 PR   MI Remus Chippewa Hills   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
36.10Alex Odenbach20:38.5 PR   MI Petoskey   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
37.10Peyton Hansen20:40.2 PR   MI Ogemaw Heights   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
38.11Summer Longstreet20:44.3   MI Howard City-Tri-County   Sep 19  CSAA Gold Jamboree at Tri Count
11Kenzie Haas20:44.3 PR   MI Petoskey   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
40.10Jill Detweiler20:44.9   MI Cedar Springs   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
41.9Heather Eller20:45.9 PR   MI Cadillac   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
42.9Rylie Bjorkman20:47.2 PR   MI Sparta   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
43.12Shannon Metzger20:49.7   MI Cadillac   Aug 26  Benzie Central Pete Moss Invitational
44.9Oakley Mickelson20:52.6 PR   MI Cadillac   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
12Colette Morris20:52.6 PR   MI Gladwin   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
46.12Hannah Fiorillo20:56.1   MI Remus Chippewa Hills   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
47.12Ava Sousa20:57.0 PR   MI Sparta   Oct 21  Manistee National Invite
48.11Deziree Shaw20:58.7   MI Remus Chippewa Hills   Oct 7  Portage Invite
49.11Alicia Robertson21:00.6 PR   MI Remus Chippewa Hills   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
50.9Leah Converse21:07.7 PR   MI Fremont   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
51.9Samantha Huizen21:09.8 PR   MI Sparta   Oct 17  OK Blue Jamboree 3
52.11Katrina Lesinski21:11.2 PR   MI Ludington   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
53.10Isabelle Uganski21:11.4 PR   MI Whitehall   Aug 24  Laingsburg Early Burg Invitational
54.12Clarissa Henry21:13.7 PR   MI Remus Chippewa Hills   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
55.10Morgan VanderLeest21:15.2 PR   MI Whitehall   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
56.11Jenna Murdock21:19.2   MI Sparta   Oct 17  OK Blue Jamboree 3
57.10Annika Tuls21:22.3 PR   MI Fremont   Sep 30  Allendale Falcon Invite
58.9Maddie Bennett21:24.1 PR   MI Sparta   Aug 26  Muskegon Big Red Invitational
59.9Lauren Lett21:27.5 PR   MI Cedar Springs   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
60.9Mya Legel21:28.4 PR   MI Gaylord   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
61.9Destiny Weckesser21:33.6 PR   MI Big Rapids   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
62.11Jaylynn Slabic21:38.5   MI Gladwin   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
63.9Emily Curtis21:42.9 PR   MI Fremont   Sep 30  Allendale Falcon Invite
64.11Claire Whittle21:44.1 PR   MI Fremont   Sep 30  Allendale Falcon Invite
65.10Kendall Paige21:44.9 PR   MI Sparta   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
66.10Kassidy Clark21:45.4 PR   MI Ludington   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
67.9Ellah Santangelo21:47.0 PR   MI Cadillac   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
68.10Kaitlyn Knowles21:48.6 PR   MI Sparta   Sep 30  Otsego Bulldog Invitational
69.12Kayla Stout21:49.0 PR   MI Petoskey   Sep 30  Don Baese Invitational
70.9Olivia Kleinhardt21:55.3 PR   MI Gladwin   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
71.10Amanda Keysor21:55.5 PR   MI Gaylord   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
72.9Zoey Watters21:56.6 PR   MI Big Rapids   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
73.11Grace Volmering21:56.9   MI Gladwin   Oct 4  JPC Jamboree #2 -- Clare
74.12Kaylie McCumby21:58.4   MI Cheboygan   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
75.11Erika Peterson22:02.7 PR   MI Petoskey   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
76.9Emily Fredrick22:02.8 PR   MI Remus Chippewa Hills   Oct 7  Portage Invite
77.9Emma Lindwall22:04.8 PR   MI Petoskey   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
78.11Jenna Hoover22:05.6   MI Sparta   Oct 21  Manistee National Invite
79.11Lauren Reynolds22:06.0 PR   MI Gladwin   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
80.12Brenna Hover22:07.2   MI Gladwin   Oct 18  JPC Jamboree #3 -- Farwell
81.10Crystal Erwin22:08.0 PR   MI Ogemaw Heights   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
82.9Faith Kurtz22:10.5 PR   MI Ogemaw Heights   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
83.10Anna Armstrong22:13.8   MI Petoskey   Sep 30  Don Baese Invitational
84.11Genevieve Kromm22:16.9 PR   MI Petoskey   Nov 4  MHSAA LP Division 2 Finals
85.11Emma Decker22:17.5   MI Petoskey   Sep 30  Don Baese Invitational
86.10Alexis Wood22:19.6 PR   MI Cedar Springs   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
87.11Colleen Sikorski22:22.4 PR   MI Ogemaw Heights   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
88.9Sierra Horton22:24.7 PR   MI Fremont   Sep 30  Allendale Falcon Invite
89.9Erin Norton22:27.9 PR   MI Fremont   Sep 30  Allendale Falcon Invite
90.11Jolynn Slabic22:31.4 PR   MI Gladwin   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
91.9Alexis Bowen22:35.8 PR   MI Fremont   Sep 30  Allendale Falcon Invite
10Mackensie Massey22:35.8   MI Gaylord   Oct 21  Northern Michigan XC Championships
93.11Faith Kulbieda22:37.8 PR   MI Petoskey   Sep 30  Don Baese Invitational
94.12Madison Bond22:39.0 PR   MI Whitehall   Aug 24  Laingsburg Early Burg Invitational
10Nadia Keller22:39.0 PR   MI Gaylord   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
96.10Chloe Smith22:41.8   MI Cedar Springs   Sep 30  Don Baese Invitational
97.10Madison Morris22:44.4 PR   MI Cedar Springs   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
98.10Tonya Tepin22:47.6 PR   MI Cedar Springs   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord
99.12Allie Elliott22:49.7   MI Whitehall   Oct 13  GMAA High School
100.11Keira Hatch22:54.3   MI Ludington   Oct 28  MHSAA LP Region 10-2 at Gaylord