Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Chandler Lorf15:41.1 PR   MI Flint Powers Catholic   Aug 29  Corunna Earlybird Invitational
2.11Ben Jacobs15:53.4 PR   MI Corunna   Sep 15  2017 MSU Spartan Invitational
3.10Jorden Sowash16:08.7 PR    MI Owosso   Aug 18  St. Johns"Under the Lights" Invitational
4.12Josiah Morse16:10.7 PR   MI Essexville Garber   Oct 10  TVC East Jamboree #3 (HS, MS)
5.12Dakota Hundley16:13.1   MI Corunna   Aug 29  Corunna Earlybird Invitational
6.12Miles Petersen16:16.8 PR   MI Corunna   Oct 17  GAC Jamboree #3
7.11Charlie Bruckman16:19.0 PR   MI Corunna   Oct 17  GAC Jamboree #3
8.12Brennan Mudd16:23.4   MI Midland Bullock Creek   Oct 10  TVC Central Jamboree #3
9.11Ethan Hamilton16:27.6 PR   MI Flint Powers Catholic   Sep 30  Greater Flint HS Championships
10.12Thatcher Trudell16:53.8 PR   MI Midland Bullock Creek   Sep 6  2017 Shepherd BLUEJAY Invite
11.12Eric Spidle16:54.5 PR   MI Flint Powers Catholic   Aug 29  Corunna Earlybird Invitational
12.11Carter Lovejoy16:59.2 PR   MI Corunna   Oct 17  GAC Jamboree #3
13.10Evan Roka17:00.5 PR   MI Corunna   Oct 17  GAC Jamboree #3
14.10Wesley Beck17:02.5 PR   MI Frankenmuth   Sep 30  Wagener Park Invitational
15.11Justin Fachting17:04.6 PR   MI Alma   Oct 20  Alma College Scottie Classic
16.11Cooper Lenzi17:05.5 PR   MI Clio   Sep 9  Genesee Invite
17.9Tru Murphy17:08.8 PR   MI Essexville Garber   Sep 30  Wagener Park Invitational
18.12Andrew Dallas17:09.2   MI Owosso   Oct 14  Greater Lansing Cross Country Championship
19.10Carter Owens17:09.8 PR   MI Flint Powers Catholic   Sep 30  Greater Flint HS Championships
20.10Carlos Espinoza17:13.2 PR   MI Alma   Aug 29  Corunna Earlybird Invitational
21.10Trey Plichta17:16.7 PR   MI Birch Run   Oct 10  TVC East Jamboree #3 (HS, MS)
22.10Devin Daunt17:16.9 PR   MI Flint Powers Catholic   Sep 30  Greater Flint HS Championships
23.12Andrew Wendler17:17.7 PR   MI Saginaw Swan Valley   Oct 10  TVC Central Jamboree #3
24.12Myles Hall17:23.0 PR   MI Flint Powers Catholic   Sep 30  Greater Flint HS Championships
25.9Matthew Hart17:24.0 PR   MI Flint Powers Catholic   Sep 30  Greater Flint HS Championships
26.11Darren Bila17:27.9 PR   MI Freeland   Sep 26  TVC Central Jamboree #2
27.11Kyle Chalut17:31.5   MI Flint Powers Catholic   Sep 9  Genesee Invite
28.12Asher VanDell17:35.2 PR   MI Essexville Garber   Sep 30  Wagener Park Invitational
29.9Owen Gross17:35.4 PR   MI Flint Powers Catholic   Sep 9  Genesee Invite
30.12Ryan Schwab17:37.0   MI Corunna   Sep 30  Greater Flint HS Championships
31.12Austin Pung17:40.7   MI North Branch   Sep 19  Lapeer County Press Cross Country Meet
32.11Brandon Wentworth17:40.9 PR   MI Alma   Aug 29  Corunna Earlybird Invitational
33.11Matthew Tetloff17:42.3   MI Freeland   Sep 30  Don Baese Invitational
34.11Ryan Grigg17:45.2 PR   MI Essexville Garber   Sep 30  Wagener Park Invitational
35.12Jax Bose17:45.3   MI Flint Powers Catholic   Aug 29  Corunna Earlybird Invitational
36.10Ethan Freel17:49.5 PR   MI Flint Powers Catholic   Sep 9  Genesee Invite
37.12Kyle Belger17:52.5 PR   MI Birch Run   Oct 10  TVC East Jamboree #3 (HS, MS)
38.10Mason Collard17:54.1 PR   MI Owosso   Oct 14  Greater Lansing Cross Country Championship
39.10Landen Owczarzak18:00.0 PR   MI Essexville Garber   Sep 30  Wagener Park Invitational
40.12Donald Martin18:02.9   MI Flint Kearsley   Oct 14  Kayla O'Mara Invite
41.11Scott Nedoff18:05.3 PR   MI Frankenmuth   Oct 10  TVC East Jamboree #3 (HS, MS)
42.11Oleksandr (Sascha) ...18:05.5   MI Flint Powers Catholic   Aug 29  Corunna Earlybird Invitational
43.12Samuel Stechschulte18:08.6   MI Owosso   Oct 14  Greater Lansing Cross Country Championship
44.10Zach Gooding18:09.4   MI Corunna   Sep 12  GAC Jamboree #1
11Will Strauch18:09.4 PR   MI Corunna   Oct 17  GAC Jamboree #3
46.12Joseph Sira18:09.8 PR   MI Midland Bullock Creek   Oct 20  Alma College Scottie Classic
47.9Lucas Kindy18:10.8 PR   MI Midland Bullock Creek   Oct 20  Alma College Scottie Classic
48.9Logan McGuire18:11.6 PR   MI Birch Run   Oct 10  TVC East Jamboree #3 (HS, MS)
49.11Colton Maher18:15.7 PR   MI North Branch   Oct 10  TVC East Jamboree #3 (HS, MS)
50.12Joshua Gulliver18:15.8 PR   MI Clio   Sep 30  Greater Flint HS Championships
51.11Steven Lenon18:16.2 PR   MI Midland Bullock Creek   Oct 20  Alma College Scottie Classic
52.11Dylan Castle18:16.7 PR   MI North Branch   Sep 19  Lapeer County Press Cross Country Meet
53.12Alex Pressler18:19.1 PR   MI Frankenmuth   Oct 10  TVC East Jamboree #3 (HS, MS)
54.9Mason Warner18:23.1 PR   MI Corunna   Oct 17  GAC Jamboree #3
55.11Joseph Ziobro18:39.7 PR   MI Clio   Sep 9  Genesee Invite
56.9Ryan Fachting18:40.7 PR   MI Alma   Aug 29  Corunna Earlybird Invitational
57.10Justice Sutcliffe18:42.5 PR   MI Flint Kearsley   Sep 30  Greater Flint HS Championships
58.12Mateo Zuniga18:43.0 PR   MI Birch Run   Oct 10  TVC East Jamboree #3 (HS, MS)
59.11Louis Kehr18:44.1 PR   MI Midland Bullock Creek   Oct 20  Alma College Scottie Classic
60.11Sam Piper18:44.5 PR   MI Frankenmuth   Sep 30  Wagener Park Invitational
61.10Jacob Keeley18:49.6 PR   MI Flint Powers Catholic   Oct 18  SVL Jamboree #3
62.10Nicholas Hyslop18:50.8 PR   MI Frankenmuth   Oct 10  TVC East Jamboree #3 (HS, MS)
63.12Nick Anderson18:51.4 PR   MI Saginaw Swan Valley   Oct 10  TVC Central Jamboree #3
64.10Raydoffa Braziel18:52.0 PR   MI Flint Kearsley   Oct 18  Flint Metro League Championships
65.11Donovan Vanitvelt18:52.3   MI Flint Powers Catholic   Oct 14  Kayla O'Mara Invite
66.11Jonah Ochodnicky18:58.0 PR   MI Corunna   Oct 11  Owosso vs. Corunna
10Connor Spencer18:58.0 PR   MI Owosso   Oct 14  Greater Lansing Cross Country Championship
68.12Tre'Ron Griffin18:59.9 PR   MI Flint Kearsley   Sep 30  Greater Flint HS Championships
69.10Drew Nickels19:00.0 PR   MI Corunna   Oct 11  Owosso vs. Corunna
70.12Brian Wiltse19:01.0   MI Flint Powers Catholic   Sep 23  35th Annual Linden Classic
71.9Jonathon Wingett19:02.0 PR   MI North Branch   Sep 16  Reese XC Invitational
72.12Zach Watts19:02.1   MI Corunna   Sep 30  Greater Flint HS Championships
73.12Conrad Strecker19:02.3   MI Saginaw Swan Valley   Sep 26  TVC Central Jamboree #2
74.11Brett Pinet19:03.2 PR   MI Midland Bullock Creek   Sep 30  Gladwin Cedar Bend Invitational
75.9Harrison Loucks19:04.7 PR   MI Frankenmuth   Sep 30  Wagener Park Invitational
76.10Connor Madsen19:06.0 PR   MI Owosso   Oct 14  Greater Lansing Cross Country Championship
12Ethan Dunman19:06.0   MI Mt Morris   Oct 17  GAC Jamboree #3
78.9Brendan Lenhard19:10.0 PR   MI Frankenmuth   Oct 10  TVC East Jamboree #3 (HS, MS)
79.10Dillion Baumchen19:11.0 PR   MI Corunna   Oct 11  Owosso vs. Corunna
80.10Jeremiah Ryan19:11.2 PR   MI Clio   Sep 30  Greater Flint HS Championships
81.12Matt Rogers19:15.9 PR   MI Freeland   Oct 10  TVC Central Jamboree #3
82.9Isaiah Butcher19:18.3 PR   MI Midland Bullock Creek   Oct 20  Alma College Scottie Classic
83.11Dalton Kim19:20.2 PR   MI Corunna   Sep 30  Greater Flint HS Championships
84.9Tyler Arriaga19:23.3 PR   MI Owosso   Oct 14  Greater Lansing Cross Country Championship
85.10Mitchell Dedolph19:24.7   MI Flint Powers Catholic   Oct 18  SVL Jamboree #3
86.12Chandler Sheatzley19:26.0   MI Flint Powers Catholic   Oct 18  SVL Jamboree #3
87.11Jackson Hagen19:26.3   MI Clio   Sep 9  Genesee Invite
88.12Kyle Palka19:26.9   MI Flint Kearsley   Sep 30  Greater Flint HS Championships
89.11Caden Wullaert19:28.2 PR   MI Corunna   Sep 30  Greater Flint HS Championships
90.9Andrew Farrer19:30.5 PR   MI Flint Powers Catholic   Oct 18  SVL Jamboree #3
91.12Jared Shattuck19:31.0 PR   MI Saginaw Swan Valley   Oct 10  TVC Central Jamboree #3
92.9Nicholas Mammel19:32.4 PR   MI Flint Powers Catholic   Sep 30  Greater Flint HS Championships
93.12Nathan Piwowarski19:34.1   MI Saginaw Swan Valley   Oct 10  TVC Central Jamboree #3
94.9Sam Fararr19:34.6 PR   MI Birch Run   Oct 10  TVC East Jamboree #3 (HS, MS)
95.10Aidan East19:37.9 PR   MI Freeland   Oct 10  TVC Central Jamboree #3
96.11Adam Wenzlick19:39.9 PR   MI Birch Run   Sep 9  Hatchet Invitational (HS, MS)
97.11Patrick Campbell19:42.1   MI Flint Powers Catholic   Sep 30  Greater Flint HS Championships
98.9Bailey Palmer19:42.6 PR   MI Flint Kearsley   Sep 6  FML Jamboree #1
99.12Robert Parkhurst19:42.7 PR   MI Flint Kearsley   Oct 14  Kayla O'Mara Invite
100.12Steven VanCamp19:46.8   MI Flint Powers Catholic   Sep 30  Greater Flint HS Championships

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Hannah Loucks18:58.4 PR   MI Frankenmuth   Sep 30  Wagener Park Invitational
2.12Paige Deitering19:02.7   MI Flint Powers Catholic   Sep 27  SVL Jamboree #2
3.9Gabbie Michael19:20.7 PR   MI Frankenmuth   Sep 30  Wagener Park Invitational
9Evie Wright19:28.2 PR   MI Corunna   Oct 17  GAC Jamboree #3
5.11Libbie Gleason19:32.2 PR   MI Flint Powers Catholic   Sep 30  Greater Flint HS Championships
6.12Kaitlyn Owens19:33.7 PR   MI Owosso   Sep 30  Greater Flint HS Championships
7.12Sydney Hanson19:52.4   MI Alma   Sep 6  Marauder Invite
8.11Katelyn Feldpausch20:16.7   MI Corunna   Oct 17  GAC Jamboree #3
9.11Rachel Hahn20:24.1   MI Essexville Garber   Oct 10  TVC East Jamboree #3 (HS, MS)
10.10Maggie Smith20:24.7 PR   MI Flint Powers Catholic   Sep 30  Greater Flint HS Championships
11.9Delaney Knoll20:29.5 PR   MI Frankenmuth   Sep 30  Wagener Park Invitational
12.10Austin Smith20:31.8 PR   MI Flint Powers Catholic   Sep 30  Greater Flint HS Championships
13.12Morgan Johnson20:33.5   MI Alma   Oct 10  TVC Central Jamboree #3
14.11Caitlyn Rogers20:42.2 PR   MI North Branch   Oct 10  TVC East Jamboree #3 (HS, MS)
15.12Brooklynn Riggle20:47.7   MI Midland Bullock Creek   Oct 10  TVC Central Jamboree #3
16.9Lilly Evans20:51.9 PR   MI Corunna   Sep 30  Greater Flint HS Championships
17.11Mirranda Libbey20:53.7   MI Owosso   Sep 6  FML Jamboree #1
18.10Samantha Rapson21:06.0   MI Frankenmuth   Sep 30  Wagener Park Invitational
19.11Zoe Neirink21:07.3   MI Frankenmuth   Oct 10  TVC East Jamboree #3 (HS, MS)
20.11Chandler Blom21:08.0   MI Flint Powers Catholic   Sep 27  SVL Jamboree #2
21.9Victoria Gotaas21:15.3 PR   MI Alma   Oct 14  Greater Lansing Cross Country Championship
22.12Elizabeth Gotaas21:17.0   MI Alma   Sep 30  Don Baese Invitational
23.12Sarah Richmond21:19.0   MI Frankenmuth   Oct 10  TVC East Jamboree #3 (HS, MS)
24.9Michelle Pendell21:22.4 PR   MI Flint Powers Catholic   Sep 30  Greater Flint HS Championships
25.11Sarah Cole21:27.2 PR   MI Clio   Sep 30  Greater Flint HS Championships
26.10Alyssa Abke21:27.8 PR   MI Frankenmuth   Sep 9  Bret Clements Bath Invitational
27.12Ellie Alvord21:31.4 PR   MI Birch Run   Oct 10  TVC East Jamboree #3 (HS, MS)
28.10Alexis Bukovick21:40.6   MI Corunna   Oct 14  Greater Lansing Cross Country Championship
29.11Alis Shrestha21:44.5 PR   MI Essexville Garber   Oct 13  Bay County Championships
30.12Allison Perry21:45.2   MI Owosso   Oct 14  Greater Lansing Cross Country Championship
31.11Jessica Little21:46.1   MI Clio   Oct 14  Kayla O'Mara Invite
32.12Izzy Poquiz21:47.4   MI Alma   Oct 10  TVC Central Jamboree #3
33.12Lauren Cuneaz21:48.0 PR   MI Flint Powers Catholic   Sep 30  Greater Flint HS Championships
34.9Emma Perry21:48.7 PR   MI Owosso   Oct 14  Greater Lansing Cross Country Championship
35.11Gabby Harris21:50.3 PR   MI Frankenmuth   Oct 10  TVC East Jamboree #3 (HS, MS)
36.10Tara Keller21:51.3 PR   MI Frankenmuth   Sep 30  Wagener Park Invitational
37.10Emmaly Miller21:56.8 PR   MI Birch Run   Oct 10  TVC East Jamboree #3 (HS, MS)
38.12Emily Buska22:01.4 PR   MI Saginaw Swan Valley   Oct 10  TVC Central Jamboree #3
39.12Anna Raffaelli22:06.1 PR   MI Owosso   Sep 30  Greater Flint HS Championships
40.11Lulu Karney22:06.9 PR   MI Frankenmuth   Oct 10  TVC East Jamboree #3 (HS, MS)
41.11Abby Youngstrom22:07.7 PR   MI Freeland   Sep 30  Don Baese Invitational
42.11Cloye Schram22:09.1   MI North Branch   Oct 10  TVC East Jamboree #3 (HS, MS)
43.9Blair Wright22:13.1 PR   MI Birch Run   Sep 9  Hatchet Invitational (HS, MS)
44.10Julia Gotaas22:14.8 PR   MI Alma   Sep 30  Don Baese Invitational
45.12Kaylee Argyle22:15.5   MI Freeland   Oct 17  TVC Overall Championships
46.9Caitlyn Mieske22:16.0 PR   MI Freeland   Sep 30  Don Baese Invitational
47.11Madison O'Deay22:19.3 PR   MI Freeland   Sep 30  Don Baese Invitational
48.11Molly Anderson22:30.0   MI Essexville Garber   Oct 13  Bay County Championships
49.10Snow Montle22:42.9 PR   MI Clio   Oct 14  Kayla O'Mara Invite
50.10Alexis Duffiney22:44.0   MI Flint Powers Catholic   Sep 9  Genesee Invite
51.10Aerin Pertler22:44.3 PR   MI Flint Powers Catholic   Sep 30  Greater Flint HS Championships
52.9Chloe Quinnan22:46.0 PR   MI Birch Run   Oct 10  TVC East Jamboree #3 (HS, MS)
53.9Hannah Niederquell22:47.3 PR   MI Freeland   Oct 10  TVC Central Jamboree #3
54.11Abigail Hahn22:50.5 PR   MI Midland Bullock Creek   Oct 20  Alma College Scottie Classic
55.10Meghan Lawrence22:53.1 PR   MI Flint Powers Catholic   Sep 27  SVL Jamboree #2
56.11Allie Schlaud22:53.4 PR   MI North Branch   Sep 16  Reese XC Invitational
57.9Rita Gorsuch22:53.6 PR   MI Midland Bullock Creek   Sep 30  Gladwin Cedar Bend Invitational
58.10Claire Drake22:58.1 PR   MI Owosso   Oct 14  Greater Lansing Cross Country Championship
59.9Melody Cole22:59.0 PR   MI Clio   Sep 9  Genesee Invite
60.9Hope Kloha23:01.1 PR   MI Freeland   Oct 10  TVC Central Jamboree #3
61.10Katie Bade23:01.4   MI Flint Powers Catholic   Sep 30  Greater Flint HS Championships
62.10Allie Tucker23:02.3   MI Flint Powers Catholic   Sep 30  Greater Flint HS Championships
63.12Serena Alworden23:11.9   MI Saginaw Swan Valley   Oct 10  TVC Central Jamboree #3
64.10Gabby McCulloch23:12.0 PR   MI Essexville Garber   Sep 30  Wagener Park Invitational
65.12Janae Voss23:13.0   MI Owosso   Oct 11  Owosso vs. Corunna
66.12Megan Brooks23:14.8   MI Saginaw Swan Valley   Oct 10  TVC Central Jamboree #3
67.11Tristen Hungerford23:17.2 PR   MI Alma   Oct 10  TVC Central Jamboree #3
68.10Brooke Helvie23:18.4 PR   MI Owosso   Sep 30  Greater Flint HS Championships
69.11Samantha Chew23:19.5   MI Midland Bullock Creek   Oct 10  TVC Central Jamboree #3
70.9Lillian Canavesio23:20.3 PR   MI Flint Powers Catholic   Oct 14  Kayla O'Mara Invite
71.10Emily Lendzion23:25.9   MI Flint Powers Catholic   Sep 30  Greater Flint HS Championships
72.11Malerie Young23:33.0 PR   MI Frankenmuth   Sep 30  Wagener Park Invitational
73.11Adyson Bryce23:33.4 PR   MI Frankenmuth   Sep 30  Wagener Park Invitational
74.12Paige Bacon23:38.0   MI Mt Morris   Sep 12  GAC Jamboree #1
75.11Brooke Gledhill23:38.2   MI Midland Bullock Creek   Sep 30  Gladwin Cedar Bend Invitational
76.9Kaylee Huey23:40.8 PR   MI Flint Powers Catholic   Aug 29  Corunna Earlybird Invitational
77.9Lanie Taylor23:42.5 PR   MI Clio   Oct 14  Kayla O'Mara Invite
78.9Angelina Lanham23:45.7 PR   MI Alma   Sep 30  Don Baese Invitational
79.11Emma Gabriel23:46.5   MI Birch Run   Sep 9  Hatchet Invitational (HS, MS)
80.9Eva Markey23:48.7 PR   MI Freeland   Oct 14  Freeland High School Cross-Country Invitation...
81.12Madison Massey23:49.9   MI Birch Run   Sep 9  Hatchet Invitational (HS, MS)
82.12Azzurra Gaggiotti23:50.1 PR   MI Birch Run   Sep 14  33rd Annual Chesaning Invitational
83.11Selena Nellenbach23:52.0 PR   MI North Branch   Sep 16  Reese XC Invitational
84.10Aliyah Castillo23:54.2   MI Alma   Aug 29  Corunna Earlybird Invitational
85.10Kirsten Simmons23:56.4   MI Corunna   Oct 14  Greater Lansing Cross Country Championship
86.9Halle Purcell23:57.4 PR   MI Flint Powers Catholic   Oct 14  Kayla O'Mara Invite
87.11Nissia Bernard24:00.9 PR   MI Frankenmuth   Sep 30  Wagener Park Invitational
88.12Brooklynn Dever24:02.0 PR   MI Flint Kearsley   Sep 30  Greater Flint HS Championships
89.11Angela Parsons24:02.8   MI Alma   Sep 12  TVC Central Jamboree #1
90.10Hanna Gipson24:03.0 PR   MI North Branch   Oct 10  TVC East Jamboree #3 (HS, MS)
91.9Haily Florence24:05.3 PR   MI Saginaw Swan Valley   Oct 10  TVC Central Jamboree #3
92.11Halia Andrews24:06.0 PR   MI Frankenmuth   Sep 30  Wagener Park Invitational
93.11Rebekah Kindy24:08.9 PR   MI Midland Bullock Creek   Oct 10  TVC Central Jamboree #3
94.10Maria Stuart24:09.0 PR   MI Owosso   Oct 11  Owosso vs. Corunna
95.9Abigail Fults24:11.4 PR   MI Corunna   Oct 17  GAC Jamboree #3
96.12Maria Samnegard24:18.8 PR   MI Birch Run   Oct 10  TVC East Jamboree #3 (HS, MS)
97.9Alyssa Bittner24:19.2 PR   MI Birch Run   Sep 9  Hatchet Invitational (HS, MS)
98.11Sophia Wiggins24:22.7 PR   MI Frankenmuth   Oct 10  TVC East Jamboree #3 (HS, MS)
99.9Bailey Painter24:24.6 PR   MI Alma   Oct 20  Alma College Scottie Classic
100.11Ila Tuller24:25.2 PR   MI Corunna   Oct 17  GAC Jamboree #3