Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Victor Mugeche15:11.4 PR   MO Blue Springs   Sep 2  Greg Wilson Classic/Aquinas
2.12Ryan Riddle15:31.2   MO Webb City   Sep 30  Chile Pepper Festival
3.12Nassim Oufattole15:33.8 PR   MO Lafayette (Wildwood)   Oct 11  Patriot Classic
4.11Maxwell Mcdaniel15:40.1   MO Festus   Sep 30  Chile Pepper Festival
5.12Stephen Kielhofner15:45.0   MO Springfield Catholic   Sep 30  Chile Pepper Festival
6.12Ethan Hutchinson15:48.6 PR   MO West Plains   Sep 16  Southern Stampede
7.12Oaklee Hauschild15:48.8 PR   MO Blue Springs   Sep 23  Rim Rock Farm High School Cross Country Class...
8.12Ben Stasney15:48.9   MO West Plains   Sep 2  Brooks Memphis Twilight Classic
9.12Ryan Flood15:51.7 PR   MO Liberty   Sep 30  Chile Pepper Festival
10.12Kevin Koester15:53.3 PR   MO Hillsboro   Sep 9  Stan Nelson Invitational
11.11Nicholas Ondr15:53.7 PR   MO Glendale   Sep 16  Southern Stampede
12.12Ean Buffington15:53.9 PR   MO Jackson   Sep 16  Southern Stampede
13.11Harrison Brown15:54.8   MO Lafayette (Wildwood)   Oct 11  Patriot Classic
14.11Chandler Gibbens15:58.9 PR   MO Hickman   Sep 16  Southern Stampede
15.11Clayton Whitehead15:59.8 PR   MO Carthage   Sep 16  Southern Stampede
16.11Thomas Seitzer16:00.0 PR   MO Rockhurst   Sep 2  Greg Wilson Classic/Aquinas
17.12Edward Wilhite16:01.2 PR   MO Warrensburg   Sep 30  KC XC Classic
18.12Jacob McCrackin16:01.9   MO West Plains   Oct 21  MSHSAA Class 4 District 5
19.12Zachary Grover16:04.1 PR   MO Blue Springs South   Sep 30  Chile Pepper Festival
20.11Isaac Ashton16:05.4   MO Tipton   Sep 6  Eagle Invitational
21.12Alex Dukes16:07.0 PR   MO Mexico   Oct 14  NCMC
22.11Caleb Boys16:07.9 PR   MO West Plains   Sep 16  Southern Stampede
23.12Tyler Rodvelt16:09.6 PR   MO Staley   Sep 16  Southern Stampede
24.12Peter Campbell16:10.4 PR   MO Rockhurst   Sep 2  Greg Wilson Classic/Aquinas
25.12Boston Small16:10.6 PR   MO Central (St. Joseph)   Sep 30  Chile Pepper Festival
26.12Easton Sabala16:11.7 PR   MO Hermitage   Sep 30  Chile Pepper Festival
27.12Matyas Csiki-Fejer16:12.0   MO Parkway West   Sep 30  Parkway West Invitational
28.12Andrew Lofgren16:12.1   MO Parkway West   Sep 30  Parkway West Invitational
29.11Christian Baker16:13.3   MO Kirkwood   Sep 9  Stan Nelson Invitational
30.12Andrew Connor16:14.2 PR   MO Rockhurst   Sep 2  Greg Wilson Classic/Aquinas
31.12Brenden Crews16:14.3   MO Kickapoo   Sep 30  Chile Pepper Festival
12Nathan Reed16:14.3   MO Lafayette (Wildwood)   Oct 11  Patriot Classic
33.12Ben Burnett16:16.2   MO Lee's Summit West   Sep 16  Southern Stampede
34.12Trenton Wells16:17.7 PR   MO Buffalo   Sep 30  Chile Pepper Festival
35.12Connor Kingsland16:18.8 PR   MO Lindbergh   Oct 11  Patriot Classic
36.11Zachary Reed16:19.4 PR   MO Seckman   Oct 11  Patriot Classic
37.10Ryan Mata16:20.1 PR   MO Liberty   Sep 30  Chile Pepper Festival
38.12Blake Selm16:20.7   MO Parkway West   Sep 30  Parkway West Invitational
39.11Keifer Dooley16:20.9 PR   MO Branson   Oct 21  MSHSAA Class 4 District 5
40.12Anthony Lloyd16:21.0 PR   MO Westminster Christian   Sep 30  Chile Pepper Festival
10Kolin Overstreet16:21.0 PR   MO Lamar   Oct 5  Cassville Invitational
12Mason Gaines16:21.0   MO Fulton   Oct 14  NCMC
43.11Colton Palmer16:21.9 PR   MO Warrensburg   Sep 30  KC XC Classic
44.11Patrick Hetlage16:22.4 PR   MO St. Louis University   Sep 30  Parkway West Invitational
9Joseph Dawson16:22.4 PR   MO Webb City   Sep 30  Chile Pepper Festival
46.10Jack Crull16:23.3 PR   MO Helias Catholic   Sep 2  New Haven Invitational
47.12Caleb Feuerbacher16:23.9   MO Maryville   Sep 30  Savannah
48.12Mark Venable16:24.7 PR   MO Lamar   Sep 30  Capital City Invitational
49.12Paul Burka16:25.3 PR   MO St. Louis University   Oct 21  MSHSAA Class 4 District 3
50.11Jimmy Dietrich16:25.5 PR   MO Lee's Summit West   Sep 30  OSU Cowboy Jamboree - HS
10Blake Morris16:25.5 PR   MO Notre Dame (Cape Girardeau)   Sep 30  Notre Dame Invite
52.12Nathan Stinson16:25.7 PR   MO Liberty North   Sep 16  Southern Stampede
53.12Eli Guzman16:25.8 PR   MO Park Hill South   Oct 21  MSHSAA Class 4 District 8
54.12Brett Davis16:26.1 PR   MO Parkway South   Oct 11  Patriot Classic
55.10Aiden Murphy16:27.6 PR   MO Lafayette (Wildwood)   Oct 11  Patriot Classic
56.10Haddon Spikereit16:27.8 PR   MO Webb City   Sep 30  Chile Pepper Festival
57.12Jered Nolie16:28.4 PR   MO Bourbon   Oct 16  Autumn Classic
58.12Nick Warmann16:29.1   MO Marquette   Sep 23  Rim Rock Farm High School Cross Country Class...
59.12Daryl Gichui16:29.7 PR   MO Liberty   Sep 30  Chile Pepper Festival
60.11Jackson Letcher16:29.9   MO Platte County   Oct 21  MSHSAA Class 4 District 8
61.10Wesley Porter16:30.0 PR   MO Rockhurst   Sep 30  KC XC Classic
62.11Jacob Ewer16:30.2 PR   MO Kearney   Sep 2  Greg Wilson Classic/Aquinas
63.11Jared Neikirk16:30.7 PR   MO Central (Cape Girardeau)   Sep 30  Notre Dame Invite
64.12Cerow Aligab16:30.9 PR   MO Parkway West   Sep 30  Parkway West Invitational
65.11Jack Groos16:31.3 PR   MO Lafayette (Wildwood)   Oct 11  Patriot Classic
66.11Cole Stephens16:31.9 PR   MO Linn   Oct 16  Autumn Classic
67.11Preston Wheeler16:32.1 PR   MO Staley   Sep 9  Raymore-Peculiar Cross Country Invitational
68.10Luke Byrne16:32.6 PR   MO Lee's Summit   Sep 9  Stan Nelson Invitational
69.11Gabe McClain16:32.7 PR   MO Blue Springs   Sep 23  Rim Rock Farm High School Cross Country Class...
70.12Sam Knopf16:34.1 PR   MO Parkview   Oct 21  MSHSAA Class 4 District 5
71.11Caleb Cornelius16:34.3 PR   MO Saxony Lutheran   Oct 14  Farmington Invitational
72.10Brady Bauder16:34.7 PR   MO Kickapoo   Sep 9  Forest Park Cross Country Festival
73.11Logan Bly16:35.0 PR   MO Liberty   Aug 26  Liberty North Invitational
74.11William Driemeyer16:35.1   MO Lindbergh   Sep 9  Stan Nelson Invitational
75.12Morgan Cauveren16:35.3 PR   MO Blue Springs   Oct 21  MSHSAA Class 4 District 7
76.11Christian blake Pro...16:35.9 PR   MO Nixa   Sep 9  Raymore-Peculiar Cross Country Invitational
77.12Zach Christensen16:36.7 PR   MO Eureka   Sep 30  Chile Pepper Festival
78.11Zane Yates16:37.4 PR   MO Parkway West   Sep 9  Stan Nelson Invitational
79.11Gottlieb Gersteneck...16:38.9 PR   MO Parkway Central   Sep 22  Ed White Invitational
80.11Jacob White16:39.3 PR   MO Kirkwood   Sep 30  Parkway West Invitational
12Alex Geoghegan16:39.3   MO Lee's Summit West   Oct 7  KC Suburban Gold Conference XC
82.10Ben Galloway16:39.4 PR   MO Central (St. Joseph)   Sep 30  Chile Pepper Festival
83.11Benton Keran16:39.8 PR   MO Notre Dame (Cape Girardeau)   Sep 30  Notre Dame Invite
84.12Trey Rouse16:40.0 PR   MO Park Hill South   Sep 9  Raymore-Peculiar Cross Country Invitational
11Mason Marshall16:40.0   MO Kearney   Sep 16  Southern Stampede
86.12Matt Reis16:40.1   MO Lee's Summit North   Sep 30  Capital City Invitational
87.10Jonah Krieg16:40.4 PR   MO Festus   Sep 2  Brooks Memphis Twilight Classic
88.10Noah Little16:40.6 PR   MO Washington   Sep 30  Chile Pepper Festival
89.10Garrett Rhine16:41.4 PR   MO Festus   Sep 30  Chile Pepper Festival
10Reece Long16:41.4 PR   MO Branson   Oct 21  MSHSAA Class 4 District 5
91.12Drew Reis16:41.6   MO Lee's Summit North   Sep 30  Capital City Invitational
92.10Royce Fisher16:42.1 PR   MO Grain Valley   Sep 16  Southern Stampede
93.12Colton Vaughn16:42.2 PR   MO Hillsboro   Sep 22  Ed White Invitational
94.10Cody Poskin16:42.7 PR   MO Northwest (Cedar Hill)   Oct 11  Patriot Classic
95.12Kyle Andersen16:43.1   MO Parkway West   Sep 2  Brooks Memphis Twilight Classic
96.9Nathan Barry16:43.3 PR   MO Central (St. Joseph)   Sep 30  Chile Pepper Festival
97.11Matthew Milnor16:43.8 PR   MO St. Louis University   Oct 21  MSHSAA Class 4 District 3
98.10Collin Clark16:43.9 PR   MO Ladue Horton Watkins   Oct 21  MSHSAA Class 4 District 3
99.10Jenson Starr16:44.5 PR   MO Helias Catholic   Sep 2  New Haven Invitational
100.12David Golder16:45.1 PR   MO Lafayette (Wildwood)   Sep 30  Parkway West Invitational

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Victoria Findley17:40.2   MO Blue Springs South   Sep 30  Chile Pepper Festival
2.12Mikayla Reed18:12.8   MO Washington   Sep 30  Chile Pepper Festival
3.12Kelie Henderson18:24.0 PR   MO Bolivar   Sep 30  Chile Pepper Festival
4.11Madelynn Hill18:26.5 PR   MO Liberty   Sep 30  Chile Pepper Festival
12Emma Roth18:26.5 PR   MO Park Hill South   Sep 30  KC XC Classic
6.12Danielle Hotalling18:27.5 PR   MO Blue Springs South   Sep 30  Chile Pepper Festival
7.11Allie Gibbs18:29.3 PR   MO Steelville   Sep 6  Eagle Invitational
8.11Miranda Dick18:39.6   MO Raymore-Peculiar   Sep 30  KC XC Classic
9.11Makenzie Stucker18:47.4 PR   MO Raymore-Peculiar   Sep 30  KC XC Classic
10.10Alexandra Hamre18:47.7 PR   MO Staley   Oct 21  MSHSAA Class 4 District 8
11.11Abigail Juedemann18:53.6 PR   MO Lindbergh   Sep 30  Parkway West Invitational
12.11Chloe Hershenow18:54.8 PR   MO Parkway West   Sep 9  Stan Nelson Invitational
13.10Elizabeth Stinson18:56.2 PR   MO Liberty North   Sep 16  Southern Stampede
14.12Emily Griesenauer18:57.7 PR   MO Holt   Sep 9  Forest Park Cross Country Festival
15.11Kaylee Hatley19:04.5 PR   MO West Plains   Oct 21  MSHSAA Class 4 District 5
16.10McKenna Butler19:05.5 PR   MO Lee's Summit West   Sep 16  Trinity/Valkyre Invitational
17.11Tessa Valdivia19:06.2   MO Blue Springs   Oct 21  MSHSAA Class 4 District 7
18.12Hailey Alvis19:11.6 PR   MO Fort Osage   Sep 12  Independence City Championships
19.11Mariah Lister19:17.5   MO Grain Valley   Sep 2  Brooks Memphis Twilight Classic
20.11Ashley Riley19:18.0 PR   MO South Nodaway   Sep 26  Rock Port Invitational
21.10Madison Hulsey19:20.9   MO Lee's Summit West   Sep 16  Trinity/Valkyre Invitational
22.9Mercedes Schroer19:21.2 PR   MO Living Word Christian   Sep 9  Stan Nelson Invitational
23.11McKenzie Bergman19:21.6   MO West Plains   Sep 16  Southern Stampede
24.12Mollie Rogan19:21.8   MO Lafayette (Wildwood)   Oct 11  Patriot Classic
25.12Elaina Hubner19:22.5   MO Blue Springs   Sep 23  Rim Rock Farm High School Cross Country Class...
26.12Gabriella Kohring19:24.2   MO Webster Groves   Sep 9  Forest Park Cross Country Festival
27.12Adyson Delaney19:26.0 PR   MO Eureka   Oct 11  Patriot Classic
28.12Marti Heit19:26.4 PR   MO Park Hill South   Oct 21  MSHSAA Class 4 District 8
29.9Alyssa Church19:26.9 PR   MO Steelville   Sep 6  Eagle Invitational
30.12Emily Dickson19:27.3 PR   MO Parkway West   Sep 30  Parkway West Invitational
31.11Stacy Briggs19:28.3 PR   MO Truman   Sep 12  Independence City Championships
32.9Elizabeth Henderson19:30.2 PR   MO Hickman   Sep 16  Southern Stampede
33.11Amie Martin19:32.3 PR   MO Fox   Sep 22  Ed White Invitational
34.11Madelyn Robinson19:32.6 PR   MO Lee's Summit North   Sep 16  Trinity/Valkyre Invitational
35.10Addie Mathis19:34.4   MO Lee's Summit West   Sep 16  Trinity/Valkyre Invitational
36.10Breana Sola19:34.5 PR   MO Liberty North   Sep 30  KC XC Classic
37.10Stephanie Anthonies19:35.4   MO Seckman   Oct 11  Patriot Classic
38.10Emma Puetz19:36.5 PR   MO Rolla   Oct 21  MSHSAA Class 4 District 5
39.11Lila Bensky19:36.7   MO Ladue Horton Watkins   Sep 30  Chile Pepper Festival
40.10Marissa Dick19:37.3   MO Raymore-Peculiar   Sep 23  Rim Rock Farm High School Cross Country Class...
41.12Gwen Bachman19:38.2 PR   MO Central (St. Joseph)   Sep 30  Chile Pepper Festival
42.10Kacey Duvall19:39.7 PR   MO Central (St. Joseph)   Sep 30  Chile Pepper Festival
43.10Reina McMillan19:39.8 PR   MO Parkway North   Sep 22  Ed White Invitational
44.10Lauren Low19:39.9   MO Blue Springs South   Sep 30  Chile Pepper Festival
45.12Caroline Meyers19:41.4 PR   MO St. Michael the Archangel   Sep 16  Southern Stampede
46.11Claire Smout19:42.1 PR   MO Parkway West   Sep 9  Stan Nelson Invitational
47.11Addison Coppinger19:46.9 PR   MO St. Teresa's Academy   Oct 21  MSHSAA Class 4 District 8
48.10Mia Harris19:47.0   MO West Plains   Sep 2  Brooks Memphis Twilight Classic
49.9Mia Reed19:47.5 PR   MO Washington   Sep 30  Chile Pepper Festival
50.11Anna Weiner19:47.7 PR   MO Kickapoo   Oct 21  MSHSAA Class 4 District 5
51.12Alaina Baumgart19:48.3   MO Notre Dame (Cape Girardeau)   Sep 2  Brooks Memphis Twilight Classic
52.9Kayta Gheorghian19:48.4 PR   MO Ladue Horton Watkins   Sep 30  Chile Pepper Festival
53.10Emma Hubbell19:48.6 PR   MO Mehlville   Oct 11  Patriot Classic
54.9Kylie Goldfarb19:49.0 PR   MO John Burroughs   Oct 20  Metro League Championships
55.9Valerie Holcomb19:50.0 PR   MO Grain Valley   Sep 16  Southern Stampede
56.12Keely Danielsen19:50.2 PR   MO Park Hill South   Oct 21  MSHSAA Class 4 District 8
57.10Jenari Lopez19:50.3 PR   MO Carthage   Sep 16  Southern Stampede
58.11Kennedy Bauer19:51.1 PR   MO Jackson   Sep 16  Southern Stampede
59.12Brianna Haller19:51.8   MO Fatima   Sep 9  Forest Park Cross Country Festival
60.12Catherine Skubiz19:52.5 PR   MO Kirkwood   Sep 9  Stan Nelson Invitational
61.12Erin Gilbert19:52.7 PR   MO Francis Howell   Sep 2  Brooks Memphis Twilight Classic
62.12Kinsey Sorrell19:53.0   MO East Newton   Sep 23  East Newton Invitational
63.9Tabetha Boldt19:54.3 PR   MO Warrensburg   Sep 30  KC XC Classic
64.11Addie Coppinger19:54.7 PR   MO St. Teresa's Academy   Sep 30  KC XC Classic
65.9Kayla Voelker19:55.2 PR   MO Eureka   Sep 30  Chile Pepper Festival
66.9Annemarie Rehbein19:55.6 PR   MO Blue Springs   Sep 2  Greg Wilson Classic/Aquinas
67.12Kayelee Payton19:56.2   MO Jefferson City   Sep 9  Forest Park Cross Country Festival
68.10Marissa Kraus19:56.4 PR   MO Hickman   Sep 16  Southern Stampede
69.11Melissa Wolk19:57.5 PR   MO Festus   Sep 30  Chile Pepper Festival
70.11Sarah Moore19:57.8   MO Ste. Genevieve   Sep 9  Forest Park Cross Country Festival
71.11Riley Lourens19:58.6 PR   MO Lee's Summit West   Sep 16  Trinity/Valkyre Invitational
72.11Alexis Kleekamp19:59.1 PR   MO Eureka   Oct 11  Patriot Classic
73.10Sydney Pyrah19:59.4   MO Willard   Sep 30  Chile Pepper Festival
74.12Emma Bassford19:59.8 PR   MO Blue Springs South   Sep 30  Chile Pepper Festival
75.11Kenzie Miller20:00.2   MO Central (St. Joseph)   Sep 30  Chile Pepper Festival
76.12Camilla Roy20:00.3 PR   MO Webb City   Oct 21  MSHSAA Class 4 District 6
77.10Paige Hercules20:00.6 PR   MO Francis Howell North   Sep 30  Parkway West Invitational
78.12Whitneigh Drown20:00.7   MO West Plains   Sep 16  Southern Stampede
79.12Alice Evans20:01.6   MO Holden   Sep 16  Southern Stampede
80.11Nautica Stricklin20:01.9   MO Herculaneum   Sep 2  Brooks Memphis Twilight Classic
81.12Abby Hake20:02.7   MO Helias Catholic   Sep 2  New Haven Invitational
82.9Lily Cutler20:04.3 PR   MO Smithville   Sep 30  Bishop LeBlond Invitational
83.11Rose Crowe20:05.1 PR   MO St. Teresa's Academy   Sep 30  KC XC Classic
84.12Morgan Holdmeyer20:05.3   MO Washington   Sep 30  Chile Pepper Festival
85.10Sophie Ashner20:06.4   MO Owensville   Sep 16  Southern Stampede
9Savannah Lesher20:06.4 PR   MO Eureka   Oct 11  Patriot Classic
87.9Ashtyn Melton20:07.0 PR   MO Kickapoo   Sep 30  Chile Pepper Festival
88.10Anna Burson20:07.6 PR   MO Springfield Catholic   Sep 30  Chile Pepper Festival
89.10Annie McCord20:07.7 PR   MO Lee's Summit North   Sep 30  Capital City Invitational
90.10Shelby Johnson20:08.7 PR   MO Liberty North   Sep 16  Southern Stampede
91.12Brittany Palmer20:08.9 PR   MO Webb City   Sep 30  Chile Pepper Festival
92.11Laci Lindsay20:09.7   MO Bolivar   Sep 30  Chile Pepper Festival
93.10Lily Henkle20:10.1 PR   MO Notre Dame de Sion   Sep 30  KC XC Classic
94.10Ava Hollmann20:10.2 PR   MO Westminster Christian   Sep 30  Capital City Invitational
95.12Libby Weller20:11.1 PR   MO Lawson   Sep 30  Bishop LeBlond Invitational
96.11Anna Bandy20:11.2   MO Bolivar   Sep 30  Chile Pepper Festival
97.12Laurel Singh20:11.3   MO Joplin   Oct 21  MSHSAA Class 4 District 6
98.12Alyssa Jakcsy20:11.4 PR   MO Eureka   Oct 11  Patriot Classic
99.12Hannah Brown20:11.7 PR   MO Lee's Summit West   Sep 16  Southern Stampede
100.11Anna Karner20:12.0 PR   MO Lafayette (Wildwood)   Oct 11  Patriot Classic