Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Nick Regas15:56.7 PR   OH Jackson (Massillon)   Aug 26  GlenOak Golden Eagle Invitational
2.11Evan Akers16:01.1 PR   OH Jackson (Massillon)   Aug 26  GlenOak Golden Eagle Invitational
3.9Nathan Moore16:07.8 PR   OH Lake (Uniontown)   Oct 14  Federal League Championships
4.10Jack Wilcoxson16:18.9 PR   OH Cuyahoga Falls   Sep 16  Galion Cross Country Festival
5.11Jay Lutton16:21.0 PR   OH Hoover   Sep 9  David Ziesmer Jackson Invitational
6.11Jon Uhl16:30.0 PR   OH Jackson (Massillon)   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
7.12Josh Szink16:30.5 PR   OH Jackson (Massillon)   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
8.12Dylan Bailey16:31.0 PR   OH Alliance   Sep 9  Wooster Invitational
9.11Tyler Wierzbicki16:31.6 PR   OH Lake (Uniontown)   Sep 2  Ashland Invitational
10.12Patrick Baker16:31.7 PR   OH Jackson (Massillon)   Sep 9  David Ziesmer Jackson Invitational
11.11Nathan Immel16:35.1 PR   OH Jackson (Massillon)   Oct 14  Federal League Championships
12.12Isaac Duffie16:39.6 PR   OH GlenOak   Oct 14  Federal League Championships
13.11Joey Fedor16:40.4 PR   OH Perry (Massillon)   Oct 7  The Legends Meet
14.11Jules Christensen-d...16:43.5 PR   OH Firestone   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
15.11Micheal Stefan16:44.0 PR   OH Jackson (Massillon)   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
16.12Andrew Zittel16:44.3 PR   OH Jackson (Massillon)   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
17.10Miclos Hendricks16:46.1 PR   OH Louisville   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
18.10Scott Gronow16:49.4 PR   OH Louisville   Sep 16  Galion Cross Country Festival
19.11Ryan Meister Jr.16:49.8 PR   OH GlenOak   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
20.10Cordell Floyd16:52.3 PR   OH GlenOak   Oct 14  Federal League Championships
11Ryan Meister16:52.3 PR   OH GlenOak   Oct 28  OHSAA D1 Region 1
22.12Matt Elsfelder16:53.6 PR   OH GlenOak   Oct 7  Les Eisenhart Cross Country Invitational
23.12Bronson Luksza16:56.1 PR   OH Cuyahoga Falls   Oct 28  OHSAA D1 Region 1
24.12Jaron Smith16:56.7 PR   OH Lake (Uniontown)   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
25.11Jason Lacourt16:57.8 PR   OH Perry (Massillon)   Oct 14  Federal League Championships
26.12Cameron Wydra16:58.0 PR   OH GlenOak   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
27.10Eric Czetli16:58.4 PR   OH Cuyahoga Falls   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
28.10Anthony Nichols16:59.4 PR   OH Cuyahoga Falls   Sep 16  Galion Cross Country Festival
29.10Logan Ison17:00.7   OH Louisville   Aug 26  GlenOak Golden Eagle Invitational
30.10Devin Halter17:01.2 PR   OH Perry (Massillon)   Oct 14  Federal League Championships
31.11Tyler Gray17:02.2 PR   OH GlenOak   Oct 7  Les Eisenhart Cross Country Invitational
32.11Zach Oatley17:02.5   OH Hoover   Oct 28  OHSAA D1 Region 1
33.10Anthony Gorsuch17:08.5 PR   OH Firestone   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
34.11Colin Scanlon17:10.9 PR   OH Jackson (Massillon)   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
35.12Ronny Brookes17:12.1 PR   OH Jackson (Massillon)   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
36.11Collin Greco17:13.3 PR   OH Hoover   Sep 9  David Ziesmer Jackson Invitational
37.12Matt Presutto17:13.9 PR   OH Hoover   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
38.10Jacob Wood17:17.3 PR   OH Hoover   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
39.12Grant Mcclain17:19.1 PR   OH Jackson (Massillon)   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
40.11Sebastian Hendricks17:19.7   OH Louisville   Sep 16  Galion Cross Country Festival
41.12Jay Wilson17:20.9 PR   OH Cuyahoga Falls   Oct 28  OHSAA D1 Region 1
42.9Skyler Arney17:22.0 PR   OH Green   Oct 14  Federal League Championships
43.10Trent Napholz17:22.7 PR   OH Hoover   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
44.9Trevor Maley17:24.6 PR   OH Hoover   Sep 9  David Ziesmer Jackson Invitational
10Joseph McAuliffe17:24.6 PR   OH Jackson (Massillon)   Sep 9  David Ziesmer Jackson Invitational
46.9Eric Huber17:26.0 PR   OH Firestone   Aug 26  GlenOak Golden Eagle Invitational
11Jacob Schafer17:26.0 PR   OH Green   Sep 9  Wooster Invitational
48.12Bailey Kalb17:27.4   OH Jackson (Massillon)   Sep 9  David Ziesmer Jackson Invitational
49.12Frankie Janowicz17:27.5 PR   OH GlenOak   Oct 7  Les Eisenhart Cross Country Invitational
50.11Elliot Kamerer17:31.7 PR   OH Perry (Massillon)   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
51.10Alex Regas17:31.9 PR   OH Jackson (Massillon)   Sep 9  David Ziesmer Jackson Invitational
52.9Noah Wiggins17:32.1 PR   OH Green   Oct 14  Federal League Championships
53.12John Vercuski17:32.7 PR   OH Lake (Uniontown)   Sep 2  Ashland Invitational
54.9Clay Peets17:33.3 PR   OH Firestone   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
55.11Joseph Klein17:33.6 PR   OH Archbishop Hoban   Sep 9  Tiffin XC Carnival
56.11Danny Bridenthal17:33.9 PR   OH GlenOak   Oct 7  Les Eisenhart Cross Country Invitational
57.11Jacob Cronk17:34.8   OH Perry (Massillon)   Sep 23  Strongsville Fleet Feet Invitational
58.12Joe Gorsuch17:35.1 PR   OH Firestone   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
59.12Austin Wydra17:35.2 PR   OH GlenOak   Oct 14  Federal League Championships
60.11Cooper Hurin17:35.9 PR   OH Hoover   Oct 7  Les Eisenhart Cross Country Invitational
61.10Dominic Brink17:37.1 PR   OH Archbishop Hoban   Oct 7  Medina XC Festival
62.10Colin Kunz17:37.2 PR   OH Marlington   Sep 16  Boardman Spartan Invitational
63.11Aaron Matthus17:38.0   OH Jackson (Massillon)   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
64.10Tyler Hill17:38.2 PR   OH Lake (Uniontown)   Oct 28  OHSAA D1 Region 1
65.12Sam Santavicca17:38.9 PR   OH GlenOak   Oct 14  Federal League Championships
66.11Jake Delahanty17:39.1 PR   OH Lake (Uniontown)   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
67.11Kyle Stober17:42.2 PR   OH Archbishop Hoban   Oct 7  Medina XC Festival
68.11Justin Knoch17:43.5 PR   OH GlenOak   Oct 14  Federal League Championships
69.12Tate West17:43.8 PR   OH Jackson (Massillon)   Sep 9  David Ziesmer Jackson Invitational
70.10Riley Deskin17:45.0 PR   OH GlenOak   Sep 2  Ashley-White-Stumpf Invitational
71.11Dylan Colopy17:47.8 PR   OH GlenOak   Sep 9  David Ziesmer Jackson Invitational
72.10Tobie Duffie17:48.6 PR   OH GlenOak   Oct 14  Federal League Championships
73.10Nic Landy17:49.2 PR   OH Hoover   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
74.10Ethan Seymour17:49.7 PR   OH Jackson (Massillon)   Sep 2  Dave Clegg Invitational
75.11Everett Ewing17:51.2 PR   OH Perry (Massillon)   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
76.9Jason Freisen17:52.8 PR   OH Jackson (Massillon)   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
77.12Jason Williams17:53.1 PR   OH Perry (Massillon)   Sep 23  Strongsville Fleet Feet Invitational
78.12Kade Peets17:54.3 PR   OH Firestone   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
79.12Josh McCallum17:54.7 PR   OH Jackson (Massillon)   Sep 2  Dave Clegg Invitational
80.9Noah Christopher17:55.9 PR   OH Green   Oct 14  Federal League Championships
81.11Jeff Yoder17:58.8 PR   OH Lake (Uniontown)   Sep 2  Ashland Invitational
82.10Kyle Kopp18:01.5 PR   OH Hoover   Sep 2  Dave Clegg Invitational
83.9Nicholas Wong18:04.0 PR   OH Archbishop Hoban   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
84.12Jack Benson18:04.8 PR   OH Alliance   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
85.10Jacob Peters18:05.8 PR   OH Perry (Massillon)   Sep 2  Ashley-White-Stumpf Invitational
86.9Dane East18:06.7 PR   OH Hoover   Oct 7  Les Eisenhart Cross Country Invitational
87.11Davon Grisby-Walker18:07.4 PR   OH Ellet   Sep 9  Wooster Invitational
88.12Drake Wartman18:07.7 PR   OH Lake (Uniontown)   Sep 2  Ashland Invitational
89.10Aaron Castro18:07.8 PR   OH Canton McKinley   Sep 2  Dave Clegg Invitational
90.10Anthony Sondles18:09.4 PR   OH Cuyahoga Falls   Sep 16  Galion Cross Country Festival
91.9Nick Becker18:09.8 PR   OH Archbishop Hoban   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
92.10Ethan Frost18:12.6 PR   OH Jackson (Massillon)   Sep 9  David Ziesmer Jackson Invitational
11Michael Jorgenson18:12.6 PR   OH Archbishop Hoban   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
94.9Alex Stahleker18:13.6 PR   OH GlenOak   Oct 14  Federal League Championships
95.12Jimmy Tarter18:14.9 PR   OH Marlington   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
96.10Ethan Kowalik18:15.4   OH Archbishop Hoban   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
97.11Jeremy Busken18:15.6 PR   OH GlenOak   Sep 9  David Ziesmer Jackson Invitational
98.10Martin Whitley18:16.5 PR   OH Firestone   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
99.11Kamren Mendell18:16.9   OH Jackson (Massillon)   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
100.10Ryan Christensen18:20.6 PR   OH Hoover   Oct 14  Federal League Championships

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Madeline Bartolone18:34.4 PR   OH Perry (Massillon)   Oct 28  OHSAA D1 Region 1
2.12Alyssa Viscounte18:56.6 PR   OH Marlington   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Canton
3.11Morgan Cole18:59.1 PR   OH Louisville   Aug 26  GlenOak Golden Eagle Invitational
4.10Cassidy Kiko19:17.0 PR   OH Louisville   Oct 28  OHSAA D1 Region 1
5.12Shira Weiner19:32.9   OH Jackson (Massillon)   Oct 14  Federal League Championships
6.12Kayla Huffman19:33.8   OH Cuyahoga Falls   Sep 16  Galion Cross Country Festival
7.9Makayla Spoon19:35.7 PR   OH GlenOak   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
8.11Taylor Etter19:36.7 PR   OH Jackson (Massillon)   Oct 14  Federal League Championships
9.11Laura Genetin19:38.3 PR   OH Perry (Massillon)   Oct 14  Federal League Championships
10.11Katie Williams19:39.6 PR   OH Perry (Massillon)   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
11.11Bridget Hahn19:40.8 PR   OH Archbishop Hoban   Sep 9  Tiffin XC Carnival
12.10Kendall Anenson19:45.2 PR   OH Green   Oct 28  OHSAA D1 Region 1
13.9Anika Berrios19:45.3 PR   OH Lake (Uniontown)   Oct 14  Federal League Championships
14.11Megan Wertz19:46.4   OH GlenOak   Sep 9  David Ziesmer Jackson Invitational
15.12Taylor Brightman19:49.5 PR   OH GlenOak   Oct 28  OHSAA D1 Region 1
16.12Andrea Hufstetler19:51.5 PR   OH Perry (Massillon)   Oct 14  Federal League Championships
17.9Alex Bauer19:55.1 PR   OH Lake (Uniontown)   Sep 9  David Ziesmer Jackson Invitational
12Alexa Smith19:55.1 PR   OH Jackson (Massillon)   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
19.9Annabelle Brink19:55.3 PR   OH Archbishop Hoban   Sep 9  Tiffin XC Carnival
20.11Kinsey Knoch19:57.0 PR   OH GlenOak   Oct 28  OHSAA D1 Region 1
21.11Claire Hollon19:57.3   OH Hoover   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
22.10Libby Dillon19:57.5 PR   OH Jackson (Massillon)   Oct 14  Federal League Championships
23.10Aubyn Boyce20:00.9 PR   OH Marlington   Sep 9  Tiffin XC Carnival
24.12Krissy Tarter20:07.6 PR   OH Marlington   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Canton
25.11Melina Volpe20:09.6 PR   OH Perry (Massillon)   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
26.9Allyson Bailey20:17.4 PR   OH Jackson (Massillon)   Aug 26  GlenOak Golden Eagle Invitational
27.10Hannah Groff20:25.3 PR   OH Perry (Massillon)   Oct 28  OHSAA D1 Region 1
28.9Lauren Stayer20:25.4 PR   OH Jackson (Massillon)   Oct 28  OHSAA D1 Region 1
29.9Leigha Hall20:26.6 PR   OH Green   Oct 7  Medina XC Festival
30.11Michaela Huffman20:29.4   OH Jackson (Massillon)   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
31.11Elaine Bast20:30.5   OH Perry (Massillon)   Oct 14  Federal League Championships
32.10Nicole Israel20:34.5   OH Louisville   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
33.10Grace Collins20:36.6 PR   OH Louisville   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
34.12Elise Hooker20:37.4   OH Green   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
35.10Anna Pond20:38.1 PR   OH Green   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
36.11Carly Justice20:40.9 PR   OH Firestone   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
37.12Iris Menagay20:41.7 PR   OH Louisville   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
38.11Taylor Morgan20:43.7 PR   OH Jackson (Massillon)   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
39.9Maya Schneider20:43.8 PR   OH Hoover   Oct 7  Les Eisenhart Cross Country Invitational
40.12Marina Manos20:45.2 PR   OH Hoover   Oct 7  Les Eisenhart Cross Country Invitational
41.12Bailey Flood20:45.4 PR   OH Jackson (Massillon)   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
42.9Haley Rohn20:47.0 PR   OH Jackson (Massillon)   Sep 9  David Ziesmer Jackson Invitational
43.11Ciara Janssen20:47.6 PR   OH GlenOak   Oct 28  OHSAA D1 Region 1
44.9Caitlyn Gatta20:48.2 PR   OH Louisville   Sep 2  Dave Clegg Invitational
45.12Kaleigh Renninger20:52.6   OH Green   Sep 2  Dave Clegg Invitational
46.11Megan Garro20:55.4 PR   OH Firestone   Oct 7  Medina XC Festival
47.11Grace Volpe20:58.8 PR   OH Perry (Massillon)   Sep 2  Ashley-White-Stumpf Invitational
48.11Sarah Strunck21:00.7 PR   OH Jackson (Massillon)   Sep 9  David Ziesmer Jackson Invitational
49.12Ellie Redle21:03.1 PR   OH Archbishop Hoban   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
50.9Allison Lacher21:04.0 PR   OH Marlington   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
51.10Karlee Nesbitt21:06.1 PR   OH Jackson (Massillon)   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
52.12Sydney Greven21:06.4 PR   OH Green   Sep 9  Wooster Invitational
53.10Keeley Horning21:07.3 PR   OH Hoover   Oct 7  Les Eisenhart Cross Country Invitational
54.9Jocelyn Boone21:12.9 PR   OH GlenOak   Oct 7  Les Eisenhart Cross Country Invitational
55.9Olivia Gang21:20.7 PR   OH Green   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
56.10Karley Brightman21:22.6   OH GlenOak   Aug 26  GlenOak Golden Eagle Invitational
57.11Sydney Konic21:24.3 PR   OH GlenOak   Oct 7  Les Eisenhart Cross Country Invitational
58.10Meredith Gallagher21:26.3 PR   OH Cuyahoga Falls   Sep 16  Galion Cross Country Festival
59.11Samantha Hier21:30.4 PR   OH Archbishop Hoban   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Canton
60.12Gabby Bachtel21:30.6 PR   OH Jackson (Massillon)   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
61.11Valerie Deighton21:33.0 PR   OH Cuyahoga Falls   Oct 14  Akron Suburban League Championships
62.12Madison Baxter21:34.1 PR   OH Marlington   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
63.12Annie Nunley21:35.0 PR   OH Jackson (Massillon)   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
64.10Elizabeth Shahan21:39.0 PR   OH Marlington   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
65.10Audrey Ruscak21:39.3 PR   OH Archbishop Hoban   Sep 9  Tiffin XC Carnival
66.10Izzy Zablo21:40.1 PR   OH Jackson (Massillon)   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
67.12Erienne Ballard21:40.9   OH Marlington   Sep 9  Tiffin XC Carnival
68.11Sydney Dale21:41.6   OH Green   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
69.10Monica ONeill21:43.7 PR   OH Jackson (Massillon)   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
70.10Katie Seymour21:44.8   OH Jackson (Massillon)   Sep 9  David Ziesmer Jackson Invitational
71.11Elena Eimer21:46.5 PR   OH Louisville   Sep 2  Dave Clegg Invitational
72.10Sidney Middleton21:46.7   OH Jackson (Massillon)   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
73.9Kinsey Bohrer21:48.3 PR   OH Jackson (Massillon)   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
74.10Grace Bergert21:51.9 PR   OH Hoover   Sep 9  David Ziesmer Jackson Invitational
75.11Ashley Knoch21:53.8 PR   OH GlenOak   Sep 2  Ashley-White-Stumpf Invitational
76.11Adelyn Funk21:54.6 PR   OH Jackson (Massillon)   Sep 9  David Ziesmer Jackson Invitational
10Emma Patterson21:54.6   OH Louisville   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
78.10Nadia Luksza21:57.2 PR   OH Cuyahoga Falls   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
79.12Jennifer Moshier21:57.9   OH Jackson (Massillon)   Sep 9  David Ziesmer Jackson Invitational
80.11Hailey Evans22:00.6 PR   OH Cuyahoga Falls   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
81.10Makena Miller22:01.1   OH Green   Sep 9  Wooster Invitational
82.11Jordan Pollard22:01.9 PR   OH Hoover   Oct 7  Les Eisenhart Cross Country Invitational
83.11Anna Johnston22:02.2   OH Cuyahoga Falls   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
84.11Amelia Deerwester22:04.6 PR   OH Jackson (Massillon)   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
85.10Zoe King22:07.8 PR   OH Cuyahoga Falls   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
86.9Alea Zelle22:07.9 PR   OH GlenOak   Oct 14  Federal League Championships
87.11Alexia Zylko22:08.2   OH Hoover   Oct 7  Les Eisenhart Cross Country Invitational
88.9Serena Sommers22:09.6 PR   OH GlenOak   Oct 14  Federal League Championships
89.10Gia Storey22:13.6 PR   OH Lake (Uniontown)   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
90.12Bethany Converse22:13.8 PR   OH Jackson (Massillon)   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
91.12Oni Jones22:17.2 PR   OH Canton McKinley   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
92.9Reilly Kreger22:20.3 PR   OH Perry (Massillon)   Oct 14  Federal League Championships
93.12Andrea Dixon22:21.1   OH Lake (Uniontown)   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
94.12Rosie Ringer22:23.4 PR   OH GlenOak   Sep 2  Ashley-White-Stumpf Invitational
95.9Victoria Robbins22:23.6 PR   OH Perry (Massillon)   Oct 7  The Legends Meet
96.9Lauren Wayt22:24.0 PR   OH Firestone   Oct 7  Medina XC Festival
97.11Devin Zinke22:26.8   OH Hoover   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Canton
98.12Abby Mcallister22:27.6   OH Archbishop Hoban   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Canton
99.11Katelynn Huff22:28.7   OH Green   Sep 9  Wooster Invitational
100.9Ava Gordon22:32.0 PR   OH Archbishop Hoban   Sep 2  Ashley-White-Stumpf Invitational