Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Dustin Horter14:36.8 PR   OH Lakota East   Sep 30  Midwest Meet of Champions
2.11Conant Smith15:03.8 PR   OH Middletown   Nov 4  OHSAA D1 State Championships
3.11Ben Burkett15:37.0 PR   OH Centerville   Sep 29  Paul Short Invitational
4.12Abel Nijakowski15:39.8 PR   OH Mason   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
5.12Peter Dauenhauer15:46.6   OH St Xavier (OH)   Sep 9  Tiffin XC Carnival
6.12Karl Grossman15:53.0 PR   OH Carroll   Oct 7  West Aurora Blackhawk Stampede
7.12Long-Fa Lin15:58.1 PR   OH Butler Senior   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
8.12Andrew Craig16:00.0 PR   OH Centerville   Sep 29  Paul Short Invitational
9.12Michael Uematsu16:02.8   OH Mason   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
10.11Matthew Hoak16:02.9 PR   OH St Xavier (OH)   Sep 9  Tiffin XC Carnival
11.11Joe Doogan16:03.6 PR   OH St Xavier (OH)   Sep 9  Tiffin XC Carnival
12.12Gage Beireis16:06.0 PR   OH Northmont Senior   Sep 2  Treaty City Greenville Invitational Big Schoo...
13.11Greg Ballman16:07.2 PR   OH Loveland   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
14.10Alex Berardi16:09.3 PR   OH Springboro   Oct 7  Les Eisenhart Cross Country Invitational
15.11Lucas Houk16:10.4 PR   OH Wayne   Oct 14  GWOC Cross Country Championships
16.12Jack Lowry16:11.1 PR   OH Archbishop Moeller   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
10Johan Meyer16:11.1 PR   OH Mason   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
18.12Jackson Siddall16:11.5 PR   OH Lebanon   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
19.12Sam Janson16:15.0 PR   OH Carroll   Oct 7  West Aurora Blackhawk Stampede
20.11Jarod Timmers16:15.2 PR   OH Elder   Sep 30  Midwest Meet of Champions
21.12Eddie Cummings16:15.8 PR   OH Elder   Sep 30  Midwest Meet of Champions
22.11Adrian Bostwick16:16.0 PR   OH Centerville   Oct 14  GWOC Cross Country Championships
23.12Michael Holly16:16.5 PR   OH St Xavier (OH)   Sep 9  Tiffin XC Carnival
24.11Riley Bucholz16:17.1 PR   OH Beavercreek   Sep 16  Trinity/Valkyre Invitational
25.10Sam Duncan16:17.5 PR   OH Lebanon   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
26.11Isaiah Kelly16:17.6 PR   OH Mason   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
27.12Benjamin Bowers16:18.8 PR   OH Archbishop Moeller   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
28.11Simon Heys16:19.4 PR   OH Wilmington   Oct 28  OHSAA D1 Region 4
29.12Nick Merk16:20.6 PR   OH Elder   Sep 30  Midwest Meet of Champions
30.12Jack Hands16:22.0 PR   OH St Xavier (OH)   Sep 9  Tiffin XC Carnival
31.-Nathan Haileysus16:24.2 PR   OH Lakota East   Sep 16  Trinity/Valkyre Invitational
32.10Thomas Walters16:24.6 PR   OH St Xavier (OH)   Sep 9  Tiffin XC Carnival
33.9Kevin Agnew16:25.2 PR   OH Carroll   Oct 7  West Aurora Blackhawk Stampede
34.10Peter Morton16:25.6 PR   OH Turpin   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
35.10Jeremy Davidson16:26.0 PR   OH Centerville   Sep 29  Paul Short Invitational
36.12Grant Wirth16:26.5 PR   OH Springboro   Oct 14  GWOC Cross Country Championships
37.12Logan Stumpf16:27.3 PR   OH Lakota East   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
38.12Gideon Diebel16:27.8 PR   OH Kings   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
39.10Micah Champagne16:28.1 PR   OH Mason   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
40.12Matt Nerlinger16:28.3   OH Centerville   Sep 16  Trinity/Valkyre Invitational
9Nathan Mountain16:28.3 PR   OH St Xavier (OH)   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
42.11Jagger Vetter16:29.8 PR   OH Mason   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
43.12Jason Middendorf16:30.8 PR   OH La Salle   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
44.11Connor Downs16:31.0 PR   OH Centerville   Sep 29  Paul Short Invitational
45.10Grant Arnold16:32.0 PR   OH Carroll   Oct 7  West Aurora Blackhawk Stampede
46.12Nate Muenchen16:32.5 PR   OH Kings   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
47.11Derek Carter16:33.0 PR   OH Turpin   Sep 30  Midwest Meet of Champions
48.11Nick Vogt16:34.0 PR   OH La Salle   Aug 26  Lakota East XC Classic
49.11Michael Schenkel16:34.1 PR   OH Elder   Sep 30  Midwest Meet of Champions
9Ajay Stutz16:34.1 PR   OH Loveland   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
51.11Parker Hines16:34.3   OH Miamisburg   Sep 9  Tiffin XC Carnival
52.11Ryan Crail16:34.6   OH La Salle   Aug 26  Lakota East XC Classic
53.12Jonathan Stansbury16:35.4   OH St Xavier (OH)   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
54.9Cole Cronk16:35.6 PR   OH Lakota West   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
55.10John Morton16:35.7 PR   OH Turpin   Sep 30  Midwest Meet of Champions
56.9Alex Justus16:35.8 PR   OH Kings   Sep 9  Tiffin XC Carnival
57.11Brogan Doran16:36.1 PR   OH Mason   Sep 9  Mason Cross Country Invitational
58.10Caleb Zimmerman16:37.0 PR   OH Springboro   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
59.12Harris Craycraft16:37.3 PR   OH Milford   Aug 26  Lakota East XC Classic
60.11Alex Kelker16:38.8 PR   OH Lakota West   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
61.11Ben Lindblad16:39.1 PR   OH Anderson   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
62.10Cory Reese16:39.5 PR   OH Miamisburg   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
63.12Jack Faecher16:40.9 PR   OH Elder   Sep 9  Troy Invitational
64.12Isaac Onnen16:41.2 PR   OH Kings   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
12Liam Gallagher16:41.2 PR   OH Anderson   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
66.12Drew Toon16:41.5   OH Oak Hills   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
67.12Clayton Virzi16:41.6 PR   OH Milford   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
68.11Jacob Krynock16:42.2 PR   OH Kings   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
69.10Sean Butkovich16:43.0 PR   OH Turpin   Sep 30  Midwest Meet of Champions
70.12David Klenk16:43.2   OH Lebanon   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
71.11Gabe Warren16:44.3 PR   OH Butler Senior   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
72.12Sam Pearl16:46.0 PR   OH Beavercreek   Sep 2  Treaty City Greenville Invitational Big Schoo...
73.12Jack Welsh16:47.6   OH Centerville   Oct 28  OHSAA D1 Region 4
74.11Nick Mills16:48.2 PR   OH St Xavier (OH)   Sep 9  Tiffin XC Carnival
75.10Corey Reese16:48.8 PR   OH Miamisburg   Sep 9  Tiffin XC Carnival
76.12Matthew Isakson16:49.0   OH Sycamore   Sep 16  Cedarville Friendship CC Invitational
77.12Joshua Kirk16:49.6 PR   OH Springboro   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
78.10Ben Wimmers16:49.9 PR   OH Elder   Sep 30  Midwest Meet of Champions
11Jordan Edrington16:49.9 PR   OH Princeton   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
80.11Calvin Seeman16:50.4 PR   OH Turpin   Sep 30  Midwest Meet of Champions
81.12Robert Pacenta16:50.5 PR   OH Fairmont   Aug 26  Lakota East XC Classic
82.11Andrew Sarmir16:50.9 PR   OH Fairmont   Oct 28  OHSAA D1 Region 4
83.9Austin Cooper16:52.3 PR   OH Mason   Oct 28  OHSAA D1 Region 4
84.10John Dillon16:52.9 PR   OH St Xavier (OH)   Sep 9  Tiffin XC Carnival
85.11Troy Temelis16:53.2 PR   OH Lakota East   Sep 30  Midwest Meet of Champions
86.12Tristan Milton16:53.4 PR   OH Fairmont   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
87.11Max Bretland16:53.6 PR   OH Bellbrook   Sep 9  Tiffin XC Carnival
88.11Mitchell Marshall16:53.7 PR   OH Lakota West   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
89.11Zane Reeb16:53.8 PR   OH St Xavier (OH)   Sep 9  Tiffin XC Carnival
90.12Noah Stubenrauch16:55.1 PR   OH Kings   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
91.12Cole Weslow16:55.4   OH Bellbrook   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
92.12Jason Dong16:56.0 PR   OH Carroll   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
93.12Ryan Jones16:57.6 PR   OH Lakota East   Sep 30  Midwest Meet of Champions
94.12Eric Langen16:57.7 PR   OH Elder   Sep 30  Midwest Meet of Champions
95.10Jacob Ernst16:57.8 PR   OH Fairmont   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
96.9Connor Ewert16:58.2 PR   OH Beavercreek   Oct 28  OHSAA D1 Region 4
97.9Conor Bohrer16:58.6 PR   OH St Xavier (OH)   Sep 9  Tiffin XC Carnival
98.10Tayton Hess16:59.0 PR   OH Beavercreek   Sep 2  Treaty City Greenville Invitational Big Schoo...
99.12Joe Ingram16:59.3   OH Anderson   Aug 19  OHSAA Early Season Cross Country Invitational
100.10Tim Sherman16:59.8 PR   OH Colerain   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Morgan Gigandet17:06.7 PR   OH Troy   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
2.12Lindsey Coffin17:34.2 PR   OH Springboro   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
3.10Taylor Ewert17:34.6 PR   OH Beavercreek   Sep 30  Midwest Meet of Champions
4.9Faith Duncan17:35.0 PR   OH Lebanon   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
5.11Samantha Bush17:36.2 PR   OH Turpin   Sep 30  Midwest Meet of Champions
6.11Maddie Walker17:49.6 PR   OH West Clermont   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
7.9Juliann Williams18:04.7 PR   OH Beavercreek   Sep 30  Midwest Meet of Champions
8.11Grace Kilroy18:08.5 PR   OH Centerville   Sep 2  Hot Summer Bash - Hilliard Davidson
9.10Maria Kaylor18:14.1 PR   OH Princeton   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
10.9Emma Bucher18:16.4 PR   OH Centerville   Nov 4  OHSAA D1 State Championships
11.10Zoe Chappelle18:18.7 PR   OH Springboro   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
12.10Jodie Pierce18:28.1 PR   OH Beavercreek   Sep 30  Midwest Meet of Champions
13.10Kerri Walsh18:28.8 PR   OH Centerville   Nov 4  OHSAA D1 State Championships
14.12Madelynn Frey18:33.3 PR   OH Colerain   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
15.12Kelli Walsh18:34.4   OH Centerville   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
16.12Leah Maschino18:42.3   OH Kings   Sep 9  Tiffin XC Carnival
17.9Carly Spletzer18:44.6 PR   OH Lakota East   Sep 16  Trinity/Valkyre Invitational
18.12Emma Shigley18:47.3   OH Troy   Sep 30  Miami County Cross Country Championships
19.11Savannah Lowe18:48.5   OH Centerville   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
20.11Olivia Tyre18:48.7   OH Troy   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
21.11Morgan Walsh18:49.0 PR   OH West Clermont   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
22.10Danielle Horter18:50.0 PR   OH Lakota East   Sep 30  Midwest Meet of Champions
23.11Rachel Whitehead18:53.0   OH Centerville   Sep 29  Paul Short Invitational
24.10Katie Kelly18:54.7 PR   OH Anderson   Sep 30  Midwest Meet of Champions
25.11Ali Neumeier18:56.8 PR   OH Lakota East   Aug 26  Lakota East XC Classic
26.11Lindsay Isom19:00.9 PR   OH Lakota East   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
27.10Brooke Garter19:03.4 PR   OH Kings   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
28.10Brooke Harvey19:04.2 PR   OH Mason   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
29.10Dalia Einstein19:05.2 PR   OH Centerville   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
30.10Faith MIN19:06.0 PR   OH Mason   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
31.12Shelbie Truett19:09.8   OH Colerain   Oct 28  OHSAA D1 Region 4
32.10Sydney Khosla19:10.0 PR   OH Centerville   Sep 29  Paul Short Invitational
33.9Lucy Short19:14.5 PR   OH Springboro   Nov 4  OHSAA D1 State Championships
34.12Stephanie Pierce19:18.7 PR   OH Beavercreek   Sep 30  Midwest Meet of Champions
35.9Kelsi Harris19:19.1 PR   OH Lakota East   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
36.12Cassie Moesner19:20.3 PR   OH Springboro   Oct 28  OHSAA D1 Region 4
37.10Lydia Vach19:27.0 PR   OH Little Miami   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
38.12Whitmore Rue19:28.2 PR   OH Mason   Oct 28  OHSAA D1 Region 4
39.9Nikki Jindal19:29.8 PR   OH Centerville   Nov 12  NXR Midwest Regional Championships
40.11Lydia Bentley19:30.0 PR   OH Turpin   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
9Abby Gandert19:30.0 PR   OH Kings   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
42.11Annabel Clayton19:32.0 PR   OH Anderson   Sep 30  Midwest Meet of Champions
43.9Erin Tumulty19:33.3 PR   OH Mason   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
44.12Holly Thompson19:34.5 PR   OH Lakota East   Sep 30  Midwest Meet of Champions
45.9Megan John19:36.8 PR   OH Oak Hills   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
46.10Jayne Maxwell19:37.7   OH Turpin   Sep 30  Midwest Meet of Champions
47.12Lindsey Learned19:38.3 PR   OH Mason   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
48.11Jennifer Cooper19:40.3 PR   OH Kings   Oct 7  Ed Leas Fall Classic
49.11Megan Miller19:42.4 PR   OH Mason   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
50.10Katie Jauch19:43.0 PR   OH Centerville   Sep 29  Paul Short Invitational
10Maddie Clark19:43.0 PR   OH Oak Hills   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
9Ava Stover19:43.0 PR   OH Mason   Nov 12  NXR Midwest Regional Championships
53.9Avarie Faulkner19:43.1 PR   OH Bellbrook   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
54.10Jennifer Middendorf19:43.3 PR   OH Turpin   Sep 30  Midwest Meet of Champions
55.11Hannah Riesenberg19:43.7   OH Lakota West   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
56.11Elise Kemper19:44.6 PR   OH Bellbrook   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
57.10Kaitlyn Miller19:44.9 PR   OH Fairfield Senior   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
58.9Ansley Richards19:48.1 PR   OH Loveland   Aug 26  Lakota East XC Classic
59.9Jozy Allen19:48.7 PR   OH Sycamore   Sep 9  Mason Cross Country Invitational
60.11Kate Pence19:50.5   OH Troy   Nov 4  OHSAA D1 State Championships
61.9Ella Davis19:50.8 PR   OH Miamisburg   Oct 14  GWOC Cross Country Championships
62.9Kirsten Seagraves19:51.2 PR   OH Little Miami   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
63.12Megan Myers19:51.7   OH Troy   Oct 14  GWOC Cross Country Championships
64.12Kirby Heltman19:52.7 PR   OH Turpin   Sep 30  Midwest Meet of Champions
65.9Hope Erbach19:53.2 PR   OH Lebanon   Oct 28  OHSAA D1 Region 4
66.9Ellie Horvath19:53.9 PR   OH Mason   Sep 9  Mason Cross Country Invitational
67.11Kaitlyn Smith19:54.9   OH Lakota East   Sep 30  Midwest Meet of Champions
68.11Megan Wisvari19:55.9 PR   OH Springboro   Oct 14  GWOC Cross Country Championships
69.11Meghan Donoher19:56.2   OH Fairmont   Sep 9  Tiffin XC Carnival
70.12Elizabeth Whitmore19:56.9 PR   OH Mason   Aug 26  Talwanda Braves Invitational
71.12Karleigh Conner19:57.3 PR   OH Kings   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
72.10Kendall Hobbs19:59.4 PR   OH Beavercreek   Nov 4  OHSAA D1 State Championships
73.9Ellie Carr20:00.8 PR   OH Loveland   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
74.11Allyson Kouche20:01.0   OH Mason   Nov 12  NXR Midwest Regional Championships
75.10Brooke McClellan20:01.2 PR   OH Bellefontaine   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
76.11Olivia Anaple20:03.2   OH Sycamore   Sep 9  Mason Cross Country Invitational
77.10Stella Fiscus20:03.5 PR   OH Fairmont   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
78.12Kayla Settles20:03.6 PR   OH Springboro   Nov 4  OHSAA D1 State Championships
79.11Lexi Iles20:06.9   OH Lakota West   Oct 21  OHSAA D1 Southwest District - West Chester
80.11Isabel Shim20:07.9   OH Turpin   Sep 30  Midwest Meet of Champions
81.11Bently Barrett20:09.6 PR   OH Beavercreek   Nov 4  OHSAA D1 State Championships
82.10Anya Martin20:10.1 PR   OH Kings   Aug 26  Lakota East XC Classic
83.11Clementine Gates20:10.5   OH Miamisburg   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
12Sydney Stegeman20:10.5   OH Lebanon   Oct 14  GWOC Cross Country Championships
85.11Kaitlin Buddelmeyer20:10.9 PR   OH Springboro   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
11Sara Holtmeier20:10.9   OH Anderson   Sep 30  Midwest Meet of Champions
87.12Rylie King20:11.0 PR   OH Beavercreek   Sep 30  Midwest Meet of Champions
88.12Jodie Lawson20:11.8   OH Sycamore   Sep 9  Mason Cross Country Invitational
89.9Aria Hawkins20:14.2 PR   OH Mason   Oct 28  OHSAA D1 Region 4
90.11Leah Amsler20:15.6 PR   OH Miamisburg   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
91.10Julianna Herron20:15.8   OH Miamisburg   Oct 14  GWOC Cross Country Championships
92.9Maddy Iden20:18.1 PR   OH Talawanda   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
93.11Seal Russell20:18.2 PR   OH Turpin   Sep 30  Midwest Meet of Champions
94.9Elizabeth Bevan20:18.6 PR   OH Lebanon   Oct 28  OHSAA D1 Region 4
95.12Milena Wahl20:19.1 PR   OH Lebanon   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
96.10Lily Bevan20:19.7   OH Lebanon   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
97.11Molly Bernard20:20.4   OH Beavercreek   Nov 12  NXR Midwest Regional Championships
98.11Nye Natalie20:21.0   OH Mason   Aug 26  Talwanda Braves Invitational
99.10Hannah Mangen20:21.6 PR   OH Centerville   Sep 9  Mason Cross Country Invitational
100.10Kylee Mastin20:22.2 PR   OH Tecumseh   Sep 9  Tiffin XC Carnival