Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Eddie Zuercher15:48.7 PR    Unattached (OH)   Nov 12  NXR Midwest Regional Championships
2.12Noah Perrin15:50.5 PR   OH Woodridge   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
3.11Alex Phillip16:00.6 PR   OH St Vincent-St Mary   Sep 30  Midwest Meet of Champions
4.12Dylan Barnes16:03.3 PR   OH Wickliffe Senior   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
5.10Micah Blair16:03.8 PR   OH Woodridge   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
6.12Russell Schultz16:09.0   OH Black River   Sep 9  Tiffin XC Carnival
7.12Riley Robinette16:12.8 PR   OH Rocky River   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
8.12Patrick White16:21.3 PR   OH St Vincent-St Mary   Sep 30  Midwest Meet of Champions
9.10John Steimle16:21.8 PR   OH Grand Valley   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
10.12Nich Michels16:24.5 PR   OH Triway   Sep 2  Ashland Invitational
11.12Matt Kirchner16:24.7   OH Lake Catholic   Sep 23  Strongsville Fleet Feet Invitational
12.12Sam Coe16:26.2 PR   OH Bay   Sep 9  Tiffin XC Carnival
13.10Hunter Christopher16:30.4 PR   OH Salem   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
14.11Daniel Ripple16:30.6 PR   OH Cuyahoga Valley Chrst Acad   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
15.11Colin Scahill16:31.5 PR   OH St Vincent-St Mary   Sep 30  Midwest Meet of Champions
16.11Jack Mcdonough16:31.8 PR   OH Rocky River   Sep 16  Galion Cross Country Festival
17.11Steven Hennis16:32.2 PR   OH Chippewa   Sep 9  Wooster Invitational
18.12Shamar Midgett16:33.0 PR   OH Fairview (Sherwood)   Sep 2  Columbus Grove Invitational
19.12Brent LeBlanc16:33.1   OH Wickliffe Senior   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
20.10Sam Dutt16:34.2 PR   OH Woodridge   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
21.11Jamie Viront16:34.6   OH Tuslaw   Aug 26  GlenOak Golden Eagle Invitational
22.11Zac Wilhelm16:36.9   OH Tuslaw   Aug 26  GlenOak Golden Eagle Invitational
23.12Joseph Nanni16:40.6 PR   OH Rocky River   Oct 14  Great Lakes Conference Championships
12Ryan Leach16:40.6 PR   OH Orange (Cle)   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
25.11Michael Snyder16:42.3 PR   OH Hawken   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
26.11Augie King16:42.8 PR   OH Notre Dame Cathedral Latin   Sep 9  Tiffin XC Carnival
9Chase Powers16:42.8 PR   OH St Vincent-St Mary   Sep 30  Midwest Meet of Champions
28.12Ryan Riter16:44.7 PR   OH Tallmadge   Oct 7  Stow Bulldog Invitational
29.10Harmond Richardson16:44.8 PR   OH Notre Dame Cathedral Latin   Sep 9  Tiffin XC Carnival
30.12Danny Desmond16:45.7   OH Bay   Oct 14  Great Lakes Conference Championships
31.11Anthony Sweet16:47.2 PR   OH Benedictine   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Madison
32.11Alex Hansel16:47.3 PR   OH Lake Catholic   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Madison
33.11Cal Yankin16:48.3   OH Notre Dame Cathedral Latin   Sep 9  Tiffin XC Carnival
34.10Khaled Hamil16:50.6   OH Bay   Sep 16  Galion Cross Country Festival
35.12Mikel Lagaras16:51.7 PR   OH Champion   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
36.11Matthew Sollenberge...16:52.5   OH St Vincent-St Mary   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
37.11Ivan Slyepkan16:52.8   OH Bay   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
38.10Cameron Christopher16:53.6 PR   OH Salem   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
39.10David Beebe16:53.7 PR   OH Notre Dame Cathedral Latin   Sep 9  Tiffin XC Carnival
40.10Donny Gatto16:54.3 PR   OH Notre Dame Cathedral Latin   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Madison
41.9Jude Ault16:55.4 PR   OH Bay   Sep 9  Tiffin XC Carnival
42.12Sammy Dwyer16:56.0 PR   OH Poland Seminary   Sep 9  Walsh Jesuit Ritchie Invitational
43.10Geno Gallo16:56.7 PR   OH Poland Seminary   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
44.12Josh Cramer16:57.1   OH Orange (Cle)   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
45.12Sean O'Brien16:57.3 PR   OH St Vincent-St Mary   Sep 30  Midwest Meet of Champions
10Max Gucker16:57.3 PR   OH Cloverleaf   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
47.12Gianni Giarrano16:58.2 PR   OH Ravenna   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
48.12Jacob Auvil17:04.5 PR   OH Rocky River   Oct 14  Great Lakes Conference Championships
49.12Josh Miller17:05.1 PR   OH Tuslaw   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Canton
50.9Treyvon Hastings17:05.4 PR   OH Fairview (Sherwood)   Sep 2  Columbus Grove Invitational
51.10Caleb Endicott17:06.7 PR   OH Orrville   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
52.9Mason Matiste17:07.0 PR   OH Poland Seminary   Sep 9  Walsh Jesuit Ritchie Invitational
53.9Ryan Champa17:07.1 PR   OH Woodridge   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
54.12Mitch Willburn17:07.2 PR   OH Orange (Cle)   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Madison
55.12Brandon Park17:09.0   OH Jefferson Area   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Madison
56.12Ray Hilbert17:09.3 PR   OH Coventry   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Canton
57.11Jake Malovasic17:10.5 PR   OH Cuyahoga Valley Chrst Acad   Oct 7  The Legends Meet
58.10Justin Marchand17:11.7 PR   OH Fairless   Sep 9  Tiffin XC Carnival
59.11Trey Double17:12.0 PR   OH Salem   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
60.12Chris Flohr17:12.2 PR   OH St Vincent-St Mary   Sep 30  Midwest Meet of Champions
61.12Lane Kolb17:13.1 PR   OH Fairview (Sherwood)   Oct 21  OHSAA D3 Northwest District - Findlay
62.12Paul Brunell17:13.2   OH Edgewood (Ashtabula)   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Madison
63.11Noah Davis17:13.4 PR   OH Norton   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Canton
11Louis Larney17:13.4 PR   OH Girard   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
65.10Trevor Ifft17:13.8 PR   OH Bay   Sep 9  Tiffin XC Carnival
12Kevin Dubaj17:14.3   OH Niles Mckinley   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
67.11Jeff Joseph17:14.8 PR   OH West Branch   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
68.12Clay Miller17:15.1 PR   OH Triway   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
69.11Cory Fetterhoff17:15.8 PR   OH Mogadore Field   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
70.12Aaron Hammer-Huber17:16.0 PR   OH Lutheran West   Sep 9  Tiffin XC Carnival
71.11Brady Vickerts17:16.9 PR   OH Buckeye   Sep 9  Tiffin XC Carnival
72.11Andy Muha17:17.4 PR   OH Woodridge   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
11Ian Speicher17:17.4 PR   OH Triway   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
74.11Matthew Bildstein17:17.6   OH Padua Franciscan   Oct 7  The Legends Meet
75.11Zack Brown17:17.8 PR   OH Tallmadge   Sep 16  Galion Cross Country Festival
76.9Dawson Maiden17:18.2 PR   OH Keystone   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Lorain
77.11Ethan Dobler17:19.1 PR   OH Lakeview   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
78.11Joe Abromavich17:19.4 PR   OH Champion   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
79.12Richard Price17:19.6 PR   OH Jefferson Area   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Madison
80.12Travis Brandt17:19.9 PR   OH Jefferson Area   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Madison
81.10Jet Bailey17:22.1 PR   OH Poland Seminary   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
82.11Nedal Elkurd17:22.4 PR   OH Woodridge   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
83.12Ian Valerius17:23.1   OH Firelands   Oct 7  Dan Olien Invitational
10Sam Adams17:23.1 PR   OH Berkshire   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
11Jason Mayes17:23.1 PR   OH Jefferson Area   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Madison
86.10Riley Galehouse17:23.5 PR   OH Woodridge   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
87.10Micah Curry17:23.6 PR   OH Niles Mckinley   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
88.10Adam Bakir17:23.7   OH Rocky River   Oct 14  Great Lakes Conference Championships
89.11Andrew Wenzel17:26.6 PR   OH Tuslaw   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Canton
90.12Jared Stanley17:26.7   OH Mogadore Field   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Madison
91.9Will Warren17:27.8 PR   OH Bay   Sep 16  Galion Cross Country Festival
92.12Giorgio Miceli17:28.0 PR   OH Cuyahoga Valley Chrst Acad   Sep 9  Walsh Jesuit Ritchie Invitational
93.12Zach Conroy17:28.7 PR   OH Woodridge   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
94.11Alex Semancik17:30.0 PR   OH Bay   Sep 9  Tiffin XC Carnival
95.10Camero Christopher17:30.1   OH Salem   Oct 14  Northeastern Buckeye Conference Championships
12Justin Rayner17:30.1   OH Chagrin Falls   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Madison
97.10Nate Charnas17:30.7 PR   OH Lakeview   Sep 16  Boardman Spartan Invitational
11Tyler Johnson17:30.7   OH Perry   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Madison
99.10Blake Hillyard17:32.0 PR   OH Springfield (Akron)   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Canton
100.12Tristan Vaughn17:32.1 PR   OH Cloverleaf   Oct 7  Medina XC Festival

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Leah Roter17:14.3   OH Beachwood   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Madison
2.12Annie Zimmer18:13.6   OH Chagrin Falls   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
3.12Grace Steimle18:43.0   OH Grand Valley   Sep 23  Cardinal Invitational
4.9Theresa Hagey18:44.7 PR   OH St Vincent-St Mary   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
5.9Ella Gilson18:48.0 PR   OH Hawken   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
6.10Madison Romask18:51.3 PR   OH Berkshire   Oct 21  OHSAA D3 Northeast District - Cortland
7.9Juliana Metz18:53.2 PR   OH Hawken   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
8.12Leah Lisle18:58.3 PR   OH St Vincent-St Mary   Sep 30  Midwest Meet of Champions
9.11Catherine Coffey18:58.7 PR   OH Chagrin Falls   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
10.10Kenna Loveless18:59.2   OH Tallmadge   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
11.11Hailey Zelinsky19:00.6 PR   OH Niles Mckinley   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
12.10Ravyn Edge19:04.3 PR   OH Tallmadge   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
13.11Nina Zraik19:08.4   OH St Vincent-St Mary   Sep 30  Midwest Meet of Champions
14.10Julia Newman19:08.9 PR   OH Hawken   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
15.11Ella Pumneo19:09.4 PR   OH Fairless   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Canton
16.12Molly Howard19:10.6   OH Woodridge   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
17.10Kristin Groppe19:13.9 PR   OH Lutheran West   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
18.12Maggie Sebest19:14.1   OH Poland Seminary   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
19.10Libby Howard19:14.7   OH Woodridge   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
20.11Bailey Roberts19:15.5   OH Edgewood (Ashtabula)   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
21.9Carly Hall19:19.5 PR   OH Salem   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
22.10Hannah Clark19:22.6 PR   OH Chagrin Falls   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
23.10Gianna Stanich19:25.7 PR   OH Poland Seminary   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
24.11Haley Rozeski19:27.8 PR   OH Salem   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
25.10Hannah Schill19:30.1 PR   OH Southeast   Oct 7  The Legends Meet
26.9Olivia Bird19:35.0 PR   OH Bay   Sep 9  Tiffin XC Carnival
27.11Katie Crites19:36.3 PR   OH Defiance   Oct 21  OHSAA D2 Northwest District - Findlay
28.10Carly Perusek19:37.6 PR   OH Hawken   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
29.11Julia LaChance19:38.5 PR   OH Southeast   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
30.10Quincy Powers19:39.8 PR   OH St Vincent-St Mary   Sep 30  Midwest Meet of Champions
31.12Kayla Bertholf19:41.1 PR   OH Edgewood (Ashtabula)   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
32.12Rachel Lyda19:44.2   OH Cuyahoga Valley Chrst Acad   Oct 7  The Legends Meet
33.12Katie Fosnight19:46.3 PR   OH Crestwood   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
34.12Hannah Heath19:46.9   OH Black River   Sep 9  Tiffin XC Carnival
35.11Jocelyn DeVan19:47.9   OH Grand Valley   Oct 21  OHSAA D3 Northeast District - Cortland
36.9Jackie Grisdale19:48.3 PR   OH Poland Seminary   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
37.10Isabella Payne19:52.0   OH Cuyahoga Valley Chrst Acad   Sep 9  Walsh Jesuit Ritchie Invitational
38.10Maya Hamsher19:53.0 PR   OH Orrville   Sep 9  Wooster Invitational
39.12Rebecca George19:53.1 PR   OH Tuslaw   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
40.12Kristen Seballos19:54.3 PR   OH Padua Franciscan   Sep 9  Tiffin XC Carnival
41.11Katie Byram19:57.0 PR   OH Padua Franciscan   Sep 9  Tiffin XC Carnival
42.11Anna Sorine19:58.0 PR   OH Perry   Sep 9  Walsh Jesuit Ritchie Invitational
43.11Sydney Jenko19:58.5 PR   OH Padua Franciscan   Sep 9  Tiffin XC Carnival
44.9Sydney Dobler19:59.0 PR   OH Lakeview   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
45.11Olivia Conley19:59.4   OH West Geauga   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
46.11Julia Lyda20:02.1   OH Cuyahoga Valley Chrst Acad   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
47.9Lauren Kister20:05.1 PR   OH Edgewood (Ashtabula)   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
48.11Haley Vitolo20:06.6   OH Perry   Oct 7  The Legends Meet
49.12Ashlynn Uzl20:09.4   OH Padua Franciscan   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
50.11Hannah Zaluski20:12.6   OH Chagrin Falls   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Madison
51.11Katarina Lechman20:13.3 PR   OH Chagrin Falls   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Madison
52.11Alyssa Blasiole20:13.6 PR   OH Crestwood   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Madison
53.10Mackenzie McCarthy20:14.9 PR   OH Manchester (Akron)   Sep 9  Wooster Invitational
54.9Halle Sebest20:15.0 PR   OH Poland Seminary   Sep 9  Walsh Jesuit Ritchie Invitational
55.9Zoe Simmons20:16.3 PR   OH Crestwood   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Madison
56.9Taylor Garvin20:18.2 PR   OH Lakeview   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
57.11Jenna Kaiser20:21.0   OH Woodridge   Oct 7  Stow Bulldog Invitational
58.10Natalie Tobin20:21.7 PR   OH St Vincent-St Mary   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Canton
59.11Jenna Oliver20:21.9   OH Cloverleaf   Oct 7  Medina XC Festival
60.9Halle Cochran20:22.1 PR   OH Salem   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
61.11Claudia Bosshard20:23.2   OH Cuyahoga Valley Chrst Acad   Oct 7  The Legends Meet
62.10Isabella Ceepo20:23.6   OH St Vincent-St Mary   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Canton
63.10Tracy Squatrito20:24.3   OH Jefferson Area   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Madison
64.11Justine Lesniewski20:26.1 PR   OH Crestwood   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Madison
65.11Garrity Meredith20:26.4 PR   OH Bay   Sep 9  Tiffin XC Carnival
66.12Aubrey Crabb20:27.0 PR   OH Bay   Sep 9  Tiffin XC Carnival
67.9Sadie Porchowsky20:28.1 PR   OH St Vincent-St Mary   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Canton
68.9Allison Henagar20:28.4 PR   OH Chippewa   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Canton
69.9Lydia Randolph20:29.0 PR   OH Edgewood (Ashtabula)   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Madison
70.10Lauren Musbach20:30.0 PR   OH Hawken   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
71.9Anastasia Bakuhn20:30.7 PR   OH Woodridge   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
72.10Camille Homolya20:31.3 PR   OH Perry   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
73.10Alessandra Davis20:31.8 PR   OH Firelands   Oct 7  Dan Olien Invitational
74.11Ashley Kish20:32.6 PR   OH Chippewa   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Canton
75.12Brianna Biery20:34.6 PR   OH West Branch   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Canton
76.10Gia Venuto20:34.7 PR   OH Southeast   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
77.11Izzy Harton20:35.3   OH Notre Dame Cathedral Latin   Sep 2  Mentor Cardinal Classic
78.11Amanda Stayer20:36.1 PR   OH Mogadore Field   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Madison
79.12Elaina Mendiola20:37.1   OH St Vincent-St Mary   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
80.9Haley Trolio20:38.2 PR   OH Poland Seminary   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
81.9Jamie Sanders20:41.9 PR   OH St Vincent-St Mary   Sep 30  Midwest Meet of Champions
82.11Mafe Chaves-bernal20:42.7 PR   OH Rocky River   Oct 28  OHSAA D1 Region 1
83.11Tommie Kurtz20:45.8   OH Cloverleaf   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
84.12Megan Casselberry20:45.9   OH Padua Franciscan   Sep 9  Tiffin XC Carnival
85.10Eve Brunell20:46.3 PR   OH Edgewood (Ashtabula)   Sep 2  Mentor Cardinal Classic
86.11Sarah Frederick20:47.3   OH Woodridge   Oct 28  OHSAA D2 Region 5
87.11Mackenzie Glass20:50.7 PR   OH Brookside   Oct 7  Dan Olien Invitational
88.12Holly Porter20:53.6   OH Buckeye   Sep 9  Tiffin XC Carnival
89.9Maria Porras20:55.5 PR   OH Cloverleaf   Sep 9  Wooster Invitational
90.11Bailey Freeland20:56.6 PR   OH Cloverleaf   Sep 9  Wooster Invitational
91.11Erycka Byer20:57.4   OH Fairless   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Canton
92.12Sarah Sparks21:00.8 PR   OH Holy Name   Oct 14  Great Lakes Conference Championships
93.9Natalie Howard21:01.4 PR   OH Woodridge   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
94.9Emma Koons21:04.5 PR   OH Tuslaw   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Canton
95.10Rosie Sterling21:04.6 PR   OH Woodridge   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
96.12Carrie Cepec21:04.8   OH Black River   Oct 21  OHSAA D3 Northeast District - Canton
97.9Anna Wojcik21:06.0 PR   OH Woodridge   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
98.12Madissyn Valdez21:06.5 PR   OH Brookside   Oct 7  Dan Olien Invitational
99.9Alicia Fike21:08.5 PR   OH Brookside   Oct 7  Dan Olien Invitational
12Georgia McLachlan21:08.5 PR   OH Salem   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland