Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Joe Spitzer15:41.7 PR   OH Versailles   Sep 9  Tiffin XC Carnival
2.12Nick Fox16:03.8 PR   OH Taylor   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
3.10Bryce Conley16:07.0 PR   OH Tippecanoe   Sep 2  Treaty City Greenville Invitational Big Schoo...
4.11Ben Bayless16:08.1 PR   OH Indian Hill   Sep 9  Mason Cross Country Invitational
5.12Max Pettit16:08.5 PR   OH Greenon   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
6.10Nick Lake16:36.4 PR   OH Taylor   Oct 28  OHSAA D2 Region 8
7.10Chase Grauel16:37.0 PR   OH Taylor   Aug 26  Talwanda Braves Invitational
8.12Jackson Coates16:37.4   OH Bethel Tate   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
9.11Keith Kaiser16:38.2 PR   OH Springfield Shawnee   Oct 28  OHSAA D2 Region 8
10.10Diego Arredondo16:38.4 PR   OH Madeira   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
11.10Christian Leach16:38.5 PR   OH Monroe   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
12.12John Giroux16:40.7 PR   OH Indian Hill   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
13.12Spencer Schick16:43.0   OH Brookville   Sep 2  Treaty City Greenville Invitational Small Sch...
14.11Nolan Heffernan16:43.8 PR   OH Indian Hill   Aug 26  Lakota East XC Classic
15.12Nick Amos16:44.1 PR   OH Madison   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
16.10Dylan Whitson16:44.5 PR   OH Madeira   Oct 28  OHSAA D2 Region 8
17.10Justin Bland16:45.0 PR   OH Brookville   Sep 2  Treaty City Greenville Invitational Small Sch...
18.11Will Geist16:46.5 PR   OH Springfield Shawnee   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
19.10Kyle Lethander16:47.8 PR   OH Oakwood   Oct 28  OHSAA D2 Region 8
20.9Colin Amato16:49.0 PR   OH Waynesville   Sep 2  Treaty City Greenville Invitational Small Sch...
21.9Marty Zumbiel16:50.1 PR   OH Monroe   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
22.11Jack Schwartz16:50.8 PR   OH Wyoming   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
23.12Ethan Sinning16:51.0 PR   OH Tippecanoe   Sep 2  Treaty City Greenville Invitational Big Schoo...
24.11Cole Bulach16:51.7 PR   OH Eaton   Oct 28  OHSAA D2 Region 8
25.12Seth Papania16:55.3 PR   OH Badin   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
26.11Ridge Cook16:55.6 PR   OH Batavia   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
27.11Mike Rand16:56.1 PR   OH Badin   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
28.12Chet Dobson16:56.6 PR   OH Madeira   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
29.10John Nice16:56.9 PR   OH Wyoming   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
30.10Alex McCarty16:58.5 PR   OH Eaton   Aug 26  Talwanda Braves Invitational
31.9Owen Mathews16:58.8 PR   OH Badin   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
32.10Drew Blazer17:00.0 PR   OH Northwestern   Sep 2  Treaty City Greenville Invitational Small Sch...
33.12Ryan Wolf17:01.4 PR   OH New Richmond   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
34.10Calvin Wise17:01.5 PR   OH Greenon   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
35.11Nolan Buck17:02.2 PR   OH Mariemont   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
36.11Owen Hennessey17:02.6 PR   OH Madison   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Madison
37.12Jake Waggoner17:05.6 PR   OH Badin   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
38.11Nathan Thobe17:06.8 PR   OH Madison   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
39.11Ethan Heitkamp17:07.0 PR   OH Tippecanoe   Sep 2  Treaty City Greenville Invitational Big Schoo...
10Ben Ramos17:07.0 PR   OH Madeira   Oct 28  OHSAA D2 Region 8
41.11Dolan Johnson17:07.7 PR   OH Oakwood   Sep 2  Miamisburg XC Invitational
42.12Ethan Lethander17:07.8 PR   OH Oakwood   Oct 28  OHSAA D2 Region 8
43.12Tanner Titkemeyer17:09.3 PR   OH Eaton   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
44.11Ethan Griffith17:11.6   OH Springfield Shawnee   Oct 28  OHSAA D2 Region 8
45.10Ryan Michael17:11.8 PR   OH Valley View   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
46.12Jeremy Page17:13.0   OH Brookville   Oct 28  OHSAA D2 Region 8
47.12Finn Connors17:15.4   OH Bishop Fenwick   Aug 25  Moeller Primetime Invitational
48.10Brenan Larned17:15.7 PR   OH Tippecanoe   Sep 30  Miami County Cross Country Championships
49.12Jacob Whitaker17:20.0 PR   OH Clinton Massie   Oct 28  OHSAA D2 Region 8
50.10Austin Rogers17:22.0 PR   OH Tippecanoe   Sep 2  Treaty City Greenville Invitational Big Schoo...
51.9Kaden Harvey17:22.7 PR   OH Waynesville   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
52.11Joseph Kirby17:24.0 PR   OH Madeira   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
53.10Alex Newport17:24.9 PR   OH Eaton   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
54.12Grant Mellott17:25.9 PR   OH Wyoming   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
55.12David Grimm17:28.7 PR   OH Madeira   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
56.9Jimmy Sauter17:29.7 PR   OH Mariemont   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
57.12Colin Cooper17:30.8   OH Monroe   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
58.12Logan Workman17:32.1 PR   OH Taylor   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
59.9Denver Johnson17:33.6 PR   OH Waynesville   Oct 28  OHSAA D2 Region 8
60.11Josh Medlin17:34.4 PR   OH Cincinnati Hills Christian   Aug 26  Lakota East XC Classic
61.9Trevor Camp17:35.1 PR   OH Waynesville   Oct 28  OHSAA D2 Region 8
62.11Noah Ballard17:35.5 PR   OH Tippecanoe   Sep 30  Miami County Cross Country Championships
63.9Jack Bortel17:35.6 PR   OH Eaton   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
64.10Tommy Dafler17:36.0 PR   OH Brookville   Sep 2  Treaty City Greenville Invitational Small Sch...
65.11Tommy Tauer17:36.2 PR   OH Indian Hill   Aug 26  Lakota East XC Classic
66.12Joe Murdock17:36.5   OH Indian Hill   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
67.12Sam Harris17:40.2 PR   OH Bishop Fenwick   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
68.10Andy Moore17:41.0 PR   OH Badin   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
69.10Hunter Browning17:41.4 PR   OH Blanchester   Aug 26  FinishTiming XC Classic
70.12Steven Cottle17:42.0   OH Eaton   Oct 28  OHSAA D2 Region 8
71.10Nathan Pohl17:42.4 PR   OH Oakwood   Oct 28  OHSAA D2 Region 8
72.10Chris Plumber17:43.5 PR   OH Madison   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
73.11Ethan Clark17:43.9 PR   OH Batavia   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
10Ethan Landis17:43.9 PR   OH Brookville   Oct 28  OHSAA D2 Region 8
75.12Jake Henman17:47.2 PR   OH Benjamin Logan   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
76.12Bailey Hoelscher17:47.8 PR   OH Springfield Shawnee   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
77.9Gavin Patrick17:48.3 PR   OH Greenon   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
11Simon Hoppa17:48.3 PR   OH Badin   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
79.10Kevin Spade17:48.9 PR   OH Badin   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
80.11Andrew Doviak17:49.0 PR   OH Tippecanoe   Sep 2  Treaty City Greenville Invitational Big Schoo...
81.10Ian Burt17:49.1 PR   OH Archbishop McNicholas   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
82.11Brooks Blakeley17:50.3 PR   OH Versailles   Oct 14  Midwest Athletic Conference Championships
83.10Todd Coates17:51.3 PR   OH Eaton   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
84.10Sean Glaze17:51.9 PR   OH Greenon   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
85.12Patrick Toller17:52.1 PR   OH Anna   Sep 2  Columbus Grove Invitational
86.12Halen Wick17:53.0 PR   OH Waynesville   Sep 2  Treaty City Greenville Invitational Small Sch...
87.10Dylan Michael17:54.2 PR   OH Oakwood   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
9Charles Taylor17:54.2 PR   OH Archbishop McNicholas   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
89.11Hunter Evans17:54.3 PR   OH Archbishop McNicholas   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
90.10Sam Frondorf17:55.0 PR   OH Bethel Tate   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
91.11Sean Reber17:55.1 PR   OH Mariemont   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
92.9Ian Mcqueary17:57.4 PR   OH Bethel Tate   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
93.11Sean Holland17:58.1 PR   OH Blanchester   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
94.9Brayden Underwood17:58.2 PR   OH Tippecanoe   Oct 28  OHSAA D2 Region 8
95.9Zac Spitzer17:58.4 PR   OH Springfield Shawnee   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
11Samuel Munro17:58.4 PR   OH Oakwood   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
97.10Michael Johnston17:59.5 PR   OH Archbishop Alter   Sep 30  Midwest Meet of Champions
9Andy Garver17:59.5 PR   OH Monroe   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
99.11Nicholas Hollander18:01.4 PR   OH Indian Hill   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
100.11Max Schirra18:02.2 PR   OH Wyoming   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Rachel Ploeger18:11.1 PR   OH Monroe   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
2.12Perri Bockrath18:15.8   OH Archbishop Alter   Sep 30  Midwest Meet of Champions
3.10Jenna Burns18:18.7 PR   OH New Richmond   Aug 26  FinishTiming XC Classic
4.-Elizabeth Vaughn18:42.5 PR    Unattached (OH)   Nov 12  NXR Midwest Regional Championships
5.10Olivia Warax18:51.5 PR   OH Springfield Shawnee   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
6.11Katie Taylor18:58.3   OH Tippecanoe   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
7.11Riley Bahr19:09.4 PR   OH Wyoming   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
8.12Lily Michael19:22.7 PR   OH Oakwood   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
9.11Stephanie Fink19:23.9 PR   OH Tippecanoe   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
10.10Hannah Korte19:34.0 PR   OH Taylor   Sep 21  24th Great Pumpkin Invitational
11.9Hannah Gill19:44.0 PR   OH Waynesville   Sep 2  Treaty City Greenville Invitational Small Sch...
12.10Kassidy Carpenter19:46.0 PR   OH Northwestern   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
13.10Tiffany Chen19:50.7   OH Wyoming   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
14.9Autumn Mcmichael19:50.8 PR   OH Wyoming   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
15.12MaKenzie Dietz19:51.6   OH Tippecanoe   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
16.10Megan Rismiller19:53.8 PR   OH Versailles   Sep 9  Tiffin XC Carnival
17.12Grace Holmes19:55.8   OH Springfield Shawnee   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
18.10Maddie Baker19:57.6   OH Norwood   Oct 28  OHSAA D2 Region 8
19.9MacKenzie Dix20:01.8 PR   OH Tippecanoe   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
20.9Hailey Hoops20:02.7 PR   OH Brookville   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
21.11Jillian Brown20:03.3 PR   OH Tippecanoe   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
22.10Emily Mcmurry20:04.4 PR   OH Monroe   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
23.11Kaili Titley20:05.9   OH Tippecanoe   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
24.11Emma Gehret20:06.6 PR   OH Archbishop Alter   Sep 30  Midwest Meet of Champions
25.12Miah DeSantis20:06.8 PR   OH Springfield Shawnee   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
26.10Erin Kelly20:10.9 PR   OH Mariemont   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
27.12Savannah Rhodes20:17.9   OH Blanchester   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
28.9Peggy Moore20:18.7 PR   OH Wyoming   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
29.12Laura Fink20:19.8   OH Tippecanoe   Sep 30  Miami County Cross Country Championships
30.12Kenia McEldowney20:24.9 PR   OH Versailles   Sep 9  Tiffin XC Carnival
31.12Katie Bassler20:26.2 PR   OH Eaton   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
32.11Katy Vanatsky20:29.7 PR   OH Wyoming   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
33.11Marin Valentine20:32.0   OH Mariemont   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
34.12Tara Todd20:38.6   OH Waynesville   Oct 7  Ed Leas Fall Classic
35.12Lily Parker20:40.1 PR   OH Wyoming   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
36.12Katie Salerno20:41.8 PR   OH Badin   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
37.10Riley Dunne20:45.1   OH Mariemont   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
38.9Carolyn Marshall20:45.7 PR   OH Chaminade Julienne   Sep 16  Cedarville Friendship CC Invitational
39.12Morgan Tidwell20:48.7 PR   OH Valley View   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
40.9Maria Weyer20:49.6 PR   OH Archbishop Alter   Sep 30  Midwest Meet of Champions
41.12Emily Shread20:52.1   OH Indian Hill   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
42.12Allison Buerschen20:55.2   OH Archbishop Alter   Sep 30  Midwest Meet of Champions
9Maria Mangen20:55.2 PR   OH Versailles   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
44.9Mackenzie Cole20:59.8 PR   OH Anna   Sep 2  Columbus Grove Invitational
45.9Kate McDonough21:00.7 PR   OH Cincinnati Hills Christian   Oct 21  OHSAA D3 Southwest District - West Chester
46.11Caitie Beihle21:03.1   OH New Richmond   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
47.11Hannah Tebbe21:06.4   OH Bishop Fenwick   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
48.11Caitlin Biehle21:07.2   OH New Richmond   Aug 26  FinishTiming XC Classic
49.12Cosette Busch21:08.8   OH Madeira   Oct 21  OHSAA D3 Southwest District - West Chester
50.12Rachel Hardtke21:12.5   OH Taylor   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
51.11Liz Watren21:13.4   OH Versailles   Oct 14  Midwest Athletic Conference Championships
52.10Holly Kamper21:14.9 PR   OH Graham Local   Sep 9  Troy Invitational
53.10Kennedy Mcneil21:15.1   OH Mariemont   Oct 28  OHSAA D2 Region 8
54.11Kara Spitzer21:15.2   OH Versailles   Sep 9  Tiffin XC Carnival
55.11Mary Kidwell21:15.8 PR   OH Oakwood   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
56.11Claire Meyer21:17.2 PR   OH Eaton   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
57.10Paige Parrish21:17.6   OH Badin   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
10Caylee Hirtzinger21:17.6   OH Springfield Shawnee   Oct 28  OHSAA D2 Region 8
59.11Annie Martino21:20.5 PR   OH Tippecanoe   Sep 30  Miami County Cross Country Championships
60.10Lucy Prakel21:21.4 PR   OH Versailles   Sep 9  Tiffin XC Carnival
61.10Claire Macgowan21:22.0 PR   OH Badin   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
62.11Olivia Gundler21:22.2 PR   OH Blanchester   Sep 9  Felicity John Corbin Invitational
63.12Julia Ouellette21:24.2   OH Archbishop Alter   Sep 30  Midwest Meet of Champions
64.12Dana Rose21:24.3 PR   OH Versailles   Oct 14  Midwest Athletic Conference Championships
65.12Kelsey Lloyd21:24.7   OH Springfield Shawnee   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
66.11Allison Handorf21:25.1   OH Monroe   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
67.10Emma Peters21:26.0   OH Versailles   Sep 2  Treaty City Greenville Invitational Small Sch...
9Kennedy McEldowney21:26.0 PR   OH Versailles   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
69.12Jessica Lakamp21:26.4 PR   OH Taylor   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
70.10Claudia Hollander21:27.4 PR   OH Indian Hill   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
71.10Zoe Hargis21:27.9 PR   OH Badin   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
72.10Emilie Penick21:29.0   OH Brookville   Sep 2  Treaty City Greenville Invitational Small Sch...
12Destiny Brubaker21:29.0 PR   OH Eaton   Sep 16  Eaton Cross Country Invitational
74.11Sarah Burch21:29.3 PR   OH Archbishop McNicholas   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
75.9Rachel Tebbe21:29.5 PR   OH Bishop Fenwick   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
76.10Amy Prugh21:30.2   OH Indian Hill   Aug 26  Lakota East XC Classic
77.9Brook Woods21:33.0 PR   OH Bishop Fenwick   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
78.9Morgan Cravens21:35.5 PR   OH Batavia   Sep 9  Mason Cross Country Invitational
10Kelesa Davis21:35.5   OH Monroe   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
80.12Mackenzie Gerdes21:35.6   OH Archbishop Alter   Sep 30  Midwest Meet of Champions
81.10Madison Meixner21:36.0 PR   OH Chaminade Julienne   Sep 9  Brookville Invitational
82.11Maddy Plunkett21:38.2   OH Oakwood   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
83.11Hayley Hall21:44.5 PR   OH Archbishop Alter   Sep 30  Midwest Meet of Champions
84.11Caley Dehass21:46.0 PR   OH Tippecanoe   Sep 2  Treaty City Greenville Invitational Big Schoo...
85.10Cammy Gmitra21:47.0   OH Madison   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
86.12Sarah Feeney21:47.2   OH Mariemont   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
87.10Hannah Bey21:47.8   OH Versailles   Oct 14  Midwest Athletic Conference Championships
88.12Kate Louthain21:47.9 PR   OH Archbishop Alter   Sep 30  Midwest Meet of Champions
89.11Clare Forbes21:48.0 PR   OH Taylor   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
90.10Caitlyn Rieder21:54.0 PR   OH Brookville   Sep 2  Treaty City Greenville Invitational Small Sch...
11Lydia Beyer21:54.0   OH Oakwood   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
92.10Alexis Davis21:55.8 PR   OH Blanchester   Sep 9  Felicity John Corbin Invitational
10Morgan Smith21:55.8 PR   OH Brookville   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
94.9Paige Deere21:57.4 PR   OH Urbana   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
95.11Julia Sansalone21:57.6   OH Madison   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
96.12Becca Shinkle22:02.0   OH Madeira   Oct 21  OHSAA D3 Southwest District - West Chester
97.11Elise Moore22:03.0 PR   OH Tippecanoe   Sep 30  Miami County Cross Country Championships
98.10Mckyna Woods22:03.8 PR   OH Greeneview   Sep 2  Buccaneer FOE 3998 Invitational
99.11Emily Burley22:05.8   OH Badin   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
100.12Kelsey Edwards22:07.5   OH Indian Hill   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester