Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Nick Fox16:03.8 PR   OH Taylor   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
2.11Ben Bayless16:08.1 PR   OH Indian Hill   Sep 9  Mason Cross Country Invitational
3.10Nick Lake16:36.4 PR   OH Taylor   Oct 28  OHSAA D2 Region 8
4.10Chase Grauel16:37.0 PR   OH Taylor   Aug 26  Talwanda Braves Invitational
5.12Jackson Coates16:37.4   OH Bethel Tate   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
6.10Diego Arredondo16:38.4 PR   OH Madeira   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
7.10Christian Leach16:38.5 PR   OH Monroe   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
8.12John Giroux16:40.7 PR   OH Indian Hill   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
9.11Nolan Heffernan16:43.8 PR   OH Indian Hill   Aug 26  Lakota East XC Classic
10.12Nick Amos16:44.1 PR   OH Madison   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
11.10Dylan Whitson16:44.5 PR   OH Madeira   Oct 28  OHSAA D2 Region 8
12.9Marty Zumbiel16:50.1 PR   OH Monroe   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
13.11Jack Schwartz16:50.8 PR   OH Wyoming   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
14.12Seth Papania16:55.3 PR   OH Badin   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
15.11Ridge Cook16:55.6 PR   OH Batavia   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
16.11Mike Rand16:56.1 PR   OH Badin   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
17.12Chet Dobson16:56.6 PR   OH Madeira   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
18.10John Nice16:56.9 PR   OH Wyoming   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
19.9Owen Mathews16:58.8 PR   OH Badin   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
20.12Ryan Wolf17:01.4 PR   OH New Richmond   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
21.11Nolan Buck17:02.2 PR   OH Mariemont   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
22.11Owen Hennessey17:02.6 PR   OH Madison   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Madison
23.12Jake Waggoner17:05.6 PR   OH Badin   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
24.10Ben Ramos17:07.0 PR   OH Madeira   Oct 28  OHSAA D2 Region 8
25.12Finn Connors17:15.4   OH Bishop Fenwick   Aug 25  Moeller Primetime Invitational
26.11Joseph Kirby17:24.0   OH Madeira   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
27.12Grant Mellott17:25.9 PR   OH Wyoming   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
28.12David Grimm17:28.7 PR   OH Madeira   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
29.9Jimmy Sauter17:29.7 PR   OH Mariemont   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
30.12Colin Cooper17:30.8   OH Monroe   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
31.12Logan Workman17:32.1 PR   OH Taylor   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
32.11Josh Medlin17:34.4 PR   OH Cincinnati Hills Christian   Aug 26  Lakota East XC Classic
33.11Tommy Tauer17:36.2 PR   OH Indian Hill   Aug 26  Lakota East XC Classic
34.12Joe Murdock17:36.5   OH Indian Hill   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
35.12Sam Harris17:40.2 PR   OH Bishop Fenwick   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
36.10Andy Moore17:41.0 PR   OH Badin   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
37.10Hunter Browning17:41.4 PR   OH Blanchester   Aug 26  FinishTiming XC Classic
38.10Chris Plumber17:43.5 PR   OH Madison   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
39.11Ethan Clark17:43.9 PR   OH Batavia   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
40.11Simon Hoppa17:48.3 PR   OH Badin   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
41.10Kevin Spade17:48.9 PR   OH Badin   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
42.10Ian Burt17:49.1 PR   OH Archbishop McNicholas   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
43.9Charles Taylor17:54.2 PR   OH Archbishop McNicholas   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
44.11Hunter Evans17:54.3 PR   OH Archbishop McNicholas   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
45.10Sam Frondorf17:55.0 PR   OH Bethel Tate   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
46.11Sean Reber17:55.1 PR   OH Mariemont   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
47.9Ian Mcqueary17:57.4 PR   OH Bethel Tate   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
48.11Sean Holland17:58.1 PR   OH Blanchester   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
49.9Andy Garver17:59.5 PR   OH Monroe   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
50.11Nicholas Hollander18:01.4 PR   OH Indian Hill   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
51.11Max Schirra18:02.2 PR   OH Wyoming   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
52.10Bradley Corl18:02.9 PR   OH Indian Hill   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
53.10J.D. Galovic18:03.4 PR   OH Madison   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
54.11Mason Hance18:06.4 PR   OH New Richmond   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
55.9Ethan Henry18:09.6   OH Madeira   Sep 9  Mason Cross Country Invitational
56.12Luke Jaehnen18:11.3 PR   OH New Richmond   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
12Spenser Cox18:11.3 PR   OH Madeira   Oct 28  OHSAA D2 Region 8
58.10Josh Parker18:13.2 PR   OH Wyoming   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
59.11Ricky Davis18:14.7 PR   OH Blanchester   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
60.12Nathan DeRose18:15.5   OH Batavia   Sep 9  Mason Cross Country Invitational
61.9Taylor Andary18:18.3 PR   OH Badin   Sep 16  Eaton Cross Country Invitational
62.11Thomas Jones18:18.5 PR   OH Madison   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
9Brady Jenkins18:18.7 PR   OH New Richmond   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
64.12Emerson White18:25.9 PR   OH New Richmond   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
65.11Marcus Horton18:28.7 PR   OH Madison   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
66.10Spencer Mangialardo18:29.5 PR   OH Indian Hill   Aug 26  Lakota East XC Classic
67.11Michael Deyhle18:31.5   OH Archbishop McNicholas   Sep 23  Midwest Catholic XC Championships
68.11Robert Hoegeman18:33.1 PR   OH Monroe   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
69.11Noah Rees18:35.1   OH Bethel Tate   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
70.12Jack Ballard18:37.6   OH Mariemont   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
71.12Issac Warren18:44.0   OH Madison   Oct 21  OHSAA D1 Northeast District - Madison
72.11Aiden Drake18:44.4 PR   OH Badin   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
73.10Wesley Bailey18:47.5 PR   OH New Richmond   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
74.12Michael Barrett18:47.8   OH Archbishop McNicholas   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
75.10Ben Chartrand18:50.9 PR   OH Bishop Fenwick   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
76.9Luke Lococo18:51.1 PR   OH Bishop Fenwick   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
77.12Holden Jurrell18:51.7 PR   OH Wyoming   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
78.9Dillon Miller18:55.5 PR   OH Madison   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
79.11Kent Butler18:55.8 PR   OH Madison   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
80.10James Keefer18:56.4 PR   OH Indian Hill   Aug 26  Lakota East XC Classic
81.12Felix Polumbo18:57.8 PR   OH Archbishop McNicholas   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
82.9Derek Boland19:00.0 PR   OH Bishop Fenwick   Aug 25  Moeller Primetime Invitational
83.10Nate Grant19:00.1 PR   OH Reading Senior   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
84.12Connor Hayek19:01.9 PR   OH Bishop Fenwick   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
85.10Alex Black19:02.1 PR   OH Bethel Tate   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
86.9Wyatt Phipps19:03.2 PR   OH Monroe   Sep 2  Miamisburg XC Invitational
87.11Jordan Grabel19:03.5 PR   OH Badin   Sep 9  Troy Invitational
88.11Jacob Beyer19:05.1   OH Roger Bacon   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
12Matt Hall19:05.1 PR   OH Bethel Tate   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
90.11Jonah Dill19:07.5   OH Mariemont   Sep 9  Mason Cross Country Invitational
91.9Nolan Saylor19:08.7 PR   OH Taylor   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
92.12Carter Kolpek19:08.9 PR   OH Bishop Fenwick   Aug 25  Moeller Primetime Invitational
93.10Alex Galbraith19:10.4 PR   OH Indian Hill   Sep 9  Mason Cross Country Invitational
94.10Ryan Zearley19:11.9 PR   OH Bishop Fenwick   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
95.9Luke Mitchell19:13.7   OH Madeira   Aug 25  Moeller Primetime Invitational
96.11Brad Upham19:14.3 PR   OH Indian Hill   Aug 26  Lakota East XC Classic
97.11Andrew Sarge19:14.5 PR   OH Archbishop McNicholas   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
98.12Austin Ruhstaller19:16.6   OH New Richmond   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
99.9John Welch19:18.4 PR   OH Mariemont   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
100.9James Langley19:18.6 PR   OH Batavia   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Rachel Ploeger18:11.1 PR   OH Monroe   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
2.10Jenna Burns18:18.7 PR   OH New Richmond   Aug 26  FinishTiming XC Classic
3.11Riley Bahr19:09.4 PR   OH Wyoming   Nov 4  OHSAA D2 State Championships
4.10Hannah Korte19:34.0 PR   OH Taylor   Sep 21  24th Great Pumpkin Invitational
5.10Tiffany Chen19:50.7   OH Wyoming   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
6.9Autumn Mcmichael19:50.8 PR   OH Wyoming   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
7.10Maddie Baker19:57.6   OH Norwood   Oct 28  OHSAA D2 Region 8
8.10Emily Mcmurry20:04.4 PR   OH Monroe   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
9.10Erin Kelly20:10.9 PR   OH Mariemont   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
10.12Savannah Rhodes20:17.9   OH Blanchester   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
11.9Peggy Moore20:18.7 PR   OH Wyoming   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
12.11Katy Vanatsky20:29.7 PR   OH Wyoming   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
13.11Marin Valentine20:32.0   OH Mariemont   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
14.12Lily Parker20:40.1 PR   OH Wyoming   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
15.12Katie Salerno20:41.8 PR   OH Badin   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
16.10Riley Dunne20:45.1   OH Mariemont   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
17.12Emily Shread20:52.1   OH Indian Hill   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
18.9Kate McDonough21:00.7 PR   OH Cincinnati Hills Christian   Oct 21  OHSAA D3 Southwest District - West Chester
19.11Caitie Beihle21:03.1   OH New Richmond   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
20.11Hannah Tebbe21:06.4   OH Bishop Fenwick   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
21.11Caitlin Biehle21:07.2   OH New Richmond   Aug 26  FinishTiming XC Classic
22.12Cosette Busch21:08.8   OH Madeira   Oct 21  OHSAA D3 Southwest District - West Chester
23.12Rachel Hardtke21:12.5   OH Taylor   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
24.10Kennedy Mcneil21:15.1   OH Mariemont   Oct 28  OHSAA D2 Region 8
25.10Paige Parrish21:17.6   OH Badin   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
26.10Claire Macgowan21:22.0 PR   OH Badin   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
27.11Olivia Gundler21:22.2 PR   OH Blanchester   Sep 9  Felicity John Corbin Invitational
28.11Allison Handorf21:25.1   OH Monroe   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
29.12Jessica Lakamp21:26.4 PR   OH Taylor   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
30.10Claudia Hollander21:27.4 PR   OH Indian Hill   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
31.10Zoe Hargis21:27.9 PR   OH Badin   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
32.11Sarah Burch21:29.3 PR   OH Archbishop McNicholas   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
33.9Rachel Tebbe21:29.5 PR   OH Bishop Fenwick   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
34.10Amy Prugh21:30.2   OH Indian Hill   Aug 26  Lakota East XC Classic
35.9Brook Woods21:33.0 PR   OH Bishop Fenwick   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
36.9Morgan Cravens21:35.5 PR   OH Batavia   Sep 9  Mason Cross Country Invitational
10Kelesa Davis21:35.5   OH Monroe   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
38.10Cammy Gmitra21:47.0   OH Madison   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
39.12Sarah Feeney21:47.2   OH Mariemont   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
40.11Clare Forbes21:48.0 PR   OH Taylor   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
41.10Alexis Davis21:55.8 PR   OH Blanchester   Sep 9  Felicity John Corbin Invitational
42.11Julia Sansalone21:57.6   OH Madison   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
43.12Becca Shinkle22:02.0   OH Madeira   Oct 21  OHSAA D3 Southwest District - West Chester
44.11Emily Burley22:05.8   OH Badin   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
45.10Delaney Horton22:07.5   OH Madison   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
12Kelsey Edwards22:07.5   OH Indian Hill   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
47.9Maggie Sampson22:11.1 PR   OH Madeira   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
48.12Lizzie Voss22:11.9   OH Taylor   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
49.10Louisa Klaserner22:12.0   OH Indian Hill   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
50.11Taylor Howard22:14.9 PR   OH Taylor   Aug 26  Talwanda Braves Invitational
51.12Lindsay Stewart22:15.1   OH Wyoming   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
52.9Megan Fox22:15.4 PR   OH Taylor   Sep 21  24th Great Pumpkin Invitational
53.11Ryan Scarborough22:19.8   OH Mariemont   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
54.11Lexi Clements22:20.7   OH Monroe   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
55.9Sylvia Coyle22:25.0   OH Wyoming   Oct 28  OHSAA D2 Region 8
56.9Emily Adams22:26.1 PR   OH Bishop Fenwick   Aug 25  Moeller Primetime Invitational
57.10Jenna Carter22:26.5 PR   OH Bethel Tate   Sep 9  Mason Cross Country Invitational
58.12Allison Parks22:31.8   OH Bethel Tate   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
59.12Mary Kohls22:32.4   OH Bishop Fenwick   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
60.11Maddie Flandermeyer22:34.7 PR   OH Batavia   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
61.11Abby Dodson22:35.0 PR   OH Mariemont   Aug 19  OHSAA Early Season Cross Country Invitational
62.11Stella Dionysiou22:37.7 PR   OH Wyoming   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
63.12Renee Blachman22:38.6   OH Indian Hill   Aug 26  Lakota East XC Classic
64.10Gracie Schlifke22:41.8 PR   OH Madison   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
65.10Alley Davis22:42.7 PR   OH Blanchester   Aug 26  FinishTiming XC Classic
66.12Callie Galovic22:50.3 PR   OH Madison   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
67.10Kaylee Fleming22:54.2 PR   OH Taylor   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
68.10Brooke Butler22:56.5   OH Madison   Aug 26  Berkshire Early Bird Invitational
69.11Abbey Fellinger22:57.0 PR   OH Taylor   Aug 26  Talwanda Braves Invitational
70.11Kate Mcintosh22:59.1 PR   OH Mariemont   Sep 9  Mason Cross Country Invitational
71.12Courtney Robinson23:05.3 PR   OH Mariemont   Aug 26  Lakota East XC Classic
72.11Anna Scheeser23:06.3   OH Mariemont   Aug 26  Lakota East XC Classic
73.10Monica Harris23:12.8 PR   OH Badin   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
74.12Liz Shinkle23:13.3 PR   OH New Richmond   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
75.10Trinity Donahue23:14.4 PR   OH Bethel Tate   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
76.11Hailey Kramer23:19.8   OH New Richmond   Sep 9  Mason Cross Country Invitational
77.10Katarina DeCamp23:27.0 PR   OH Mariemont   Aug 26  Lakota East XC Classic
78.11Emma Mullen23:28.4 PR   OH Roger Bacon   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
79.11Elizabeth Roper23:29.0 PR   OH Monroe   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
80.11Jessica Torres23:29.4 PR   OH Taylor   Aug 26  Talwanda Braves Invitational
81.11Shannon Seiler23:30.6 PR   OH Roger Bacon   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
82.9Emma FOX23:35.2 PR   OH Monroe   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
83.9Shelby Sash23:36.1 PR   OH Wyoming   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
84.12Vi Robertson23:36.8   OH Indian Hill   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
85.10Grace Pastrick23:42.0 PR   OH Taylor   Aug 26  Talwanda Braves Invitational
86.11Angelina Griffith23:42.8   OH Monroe   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
87.11Maria Pancioli23:42.9   OH Cincinnati Hills Christian   Sep 9  Mason Cross Country Invitational
88.12Cati Hatfield23:48.3 PR   OH Batavia   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
89.9Juliann Scott23:49.5 PR   OH Taylor   Sep 21  24th Great Pumpkin Invitational
90.11Ashlee Hathaway23:52.4   OH Madison   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
91.12Jenna Brickman23:57.0   OH Madison   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational
92.9Haley Slye23:59.3 PR   OH New Richmond   Sep 9  Mason Cross Country Invitational
93.11Mckenzie Miller24:00.1 PR   OH Archbishop McNicholas   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
94.12Abbi Gauch24:05.2 PR   OH Batavia   Oct 21  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
95.10Anna Lapere24:05.9 PR   OH Badin   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
96.11Kat Decamp24:07.7 PR   OH Mariemont   Aug 19  OHSAA Early Season Cross Country Invitational
97.11Greta Warmbier24:11.8 PR   OH Wyoming   Sep 9  Mason Cross Country Invitational
98.11Emma Langhammer24:17.4   OH Cincinnati Hills Christian   Oct 21  OHSAA D3 Southwest District - West Chester
99.10Isabella Sklena24:20.5 PR   OH Mariemont   Aug 26  Lakota East XC Classic
100.12Maranda English24:21.5 PR   OH Madison   Oct 7  Andrews-Osborne Invitational