Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Chad Johnson14:54.9 PR   OH Colonel Crawford   Aug 26  Colonel Crawford Early Bird Invitational
2.12Brendan Siefker15:34.2 PR   OH Ottoville Local   Sep 2  Columbus Grove Invitational
3.10Noah Fisher15:43.2 PR   OH Ayersville   Sep 2  Columbus Grove Invitational
4.12Justin McKeal15:44.2 PR   OH Smithville   Sep 2  Ashland Invitational
5.11Drew Roberts15:49.8 PR   OH Mapleton   Oct 14  Firelands Conference Championships
6.12Lucas Clark15:50.7 PR   OH Smithville   Sep 9  Tiffin XC Carnival
7.12Cameron Starks15:50.9 PR   OH Liberty Center   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
8.12Liam Kerr15:55.0 PR   OH Grandview Heights   Oct 21  OHSAA D3 Central District - Watkins Memorial
9.12Nathan Bostelman15:56.7 PR   OH Patrick Henry   Sep 2  Columbus Grove Invitational
10.11Joe Ballas15:57.0 PR   OH Fort Loramie   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
11.12Jake Bertelsen15:57.9 PR   OH Worthington Christian   Oct 21  OHSAA D3 Central District - Watkins Memorial
12.11Tyler Klouda16:01.8   OH James A Garfield   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
13.12Nick Robie16:06.4 PR   OH Columbus Academy   Oct 21  OHSAA D3 Central District - Watkins Memorial
14.12Josh Conrad16:06.7 PR   OH East Canton   Sep 9  Tiffin XC Carnival
15.10Liam Dennis16:07.1 PR   OH Mount Gilead   Oct 7  Thill Invitational
16.10Demetrius Snellenbe...16:07.8 PR   OH East Canton   Sep 9  Tiffin XC Carnival
17.11Jake Rethman16:11.0   OH Fort Loramie   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
18.11Chase Stewart16:11.1 PR   OH Shadyside   Oct 7  OVAC XC Championship
19.12Matt Seas16:12.2 PR   OH Peebles   Sep 30  Panther Invitational - Pickerington North (HS...
20.12Beau Boyden16:13.3 PR   OH Fisher Catholic   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
21.11Julian Shrock16:14.2 PR   OH Garaway   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
22.12Ethan Sparks16:14.3 PR   OH Maplewood   Sep 9  Tiffin XC Carnival
23.12Justis Paul16:16.0 PR   OH St Thomas Aquinas   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
24.12Noah Richmond16:16.9   OH Leesburg-Fairfield   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
25.12Connor Kilbane16:18.5 PR   OH Fairview   Sep 9  Tiffin XC Carnival
26.12Levi Pemberton16:18.6 PR   OH Caldwell   Oct 7  OVAC XC Championship
27.11Taylor Vallangeon16:19.2 PR   OH Worthington Christian   Oct 21  OHSAA D3 Central District - Watkins Memorial
28.11Tanner Delk16:20.4 PR   OH Arcanum   Oct 14  Cross County Conference Championship
29.12Kris Kopchak16:21.1 PR   OH Mapleton   Oct 14  Firelands Conference Championships
30.11Casey White16:21.5   OH Mount Gilead   Oct 7  Thill Invitational
31.12Korry Hamlin16:22.8   OH Bethel   Sep 9  Tiffin XC Carnival
32.11Michael Myers16:23.0 PR   OH Hicksville   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
33.11Justin Anderson16:24.0 PR   OH Fort Frye   Sep 9  Fort Frye Invitational
34.12Jared Arnold16:24.5 PR   OH St Paul   Sep 9  Tiffin XC Carnival
35.10Ethan Domitrovich16:26.2 PR   OH McDonald   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
36.12Ian Pierson16:26.4 PR   OH South Range   Sep 9  Tiffin XC Carnival
37.12Isaac Erlandson16:27.0 PR   OH Legacy Christian   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
38.11Jacob Poling16:27.1 PR   OH Elgin (Marion)   Oct 21  OHSAA D3 Central District - Watkins Memorial
39.11Paden Spencer16:27.2 PR   OH Fredericktown   Oct 21  OHSAA D3 Central District - Watkins Memorial
40.11Tyler Clark16:29.1 PR   OH Gilmour Academy   Sep 2  Mentor Cardinal Classic
12Devin Huelskamp16:29.1 PR   OH St Henry   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
42.9Ethan Wallis16:30.1 PR   OH Cedarville   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
43.11Kyle Rauch16:30.5 PR   OH Liberty Center   Sep 9  Tiffin XC Carnival
44.12Nick Watson16:32.4 PR   OH Columbus Academy   Oct 21  OHSAA D3 Central District - Watkins Memorial
45.9Eli Fullerton16:33.0 PR   OH Belpre   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
46.11Keith Sansalone16:33.4 PR   OH Liberty-Benton   Sep 2  Columbus Grove Invitational
47.11Karter Tow16:33.7 PR   OH Lincolnview   Sep 2  Columbus Grove Invitational
48.10Chris Miller16:35.5 PR   OH Grandview Heights   Oct 21  OHSAA D3 Central District - Watkins Memorial
49.12Jakob Rose16:35.8 PR   OH LaBrae   Oct 21  OHSAA D3 Northeast District - Cortland
50.11Evan Leist16:36.0   OH Eastern Pike (Beaver)   Sep 30  Piketon Invitational
51.9Max Leppelemeier16:36.6 PR   OH Pettisville   Oct 21  OHSAA D3 Northwest District - Findlay
52.11Noah Avandano16:37.8 PR   OH St Paul   Oct 21  OHSAA D3 Northwest District - Galion
53.10Wyatt Richardson16:38.0 PR   OH Crestview (Convoy)   Sep 2  Columbus Grove Invitational
54.10Carson Coey16:38.2 PR   OH New London   Oct 21  OHSAA D3 Northwest District - Galion
55.11Gavin Shindeldecker16:39.3 PR   OH Lucas   Aug 26  Colonel Crawford Early Bird Invitational
56.12Matthew Mangus16:39.5 PR   OH Leesburg-Fairfield   Oct 28  OHSAA D3 Region 11
57.10Curtis Joppeck16:40.2 PR   OH New London   Oct 14  Firelands Conference Championships
58.12Andrew Broering16:41.8 PR   OH Minster   Sep 2  Columbus Grove Invitational
59.11Gavin Horne16:42.1   OH Miami East   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
60.12Jacob Bertelsen16:43.1 PR   OH Worthington Christian   Sep 2  Westerville North XC Classic
61.11Cole Good16:43.9 PR   OH Franklin Monroe   Oct 14  Cross County Conference Championship
62.9Luke Nester16:44.2 PR   OH Columbus Academy   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
63.10Luke Barga16:44.9 PR   OH Minster   Sep 2  Columbus Grove Invitational
12Andrew Ehlers16:44.9   OH Tinora   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
65.9Derek Amicon16:45.5 PR   OH Grandview Heights   Oct 21  OHSAA D3 Central District - Watkins Memorial
11Dylan Moes16:45.5 PR   OH Lakota (Kansas)   Oct 21  OHSAA D3 Northwest District - Galion
67.11Logan Carter16:46.0 PR   OH Miami Valley   Sep 2  Treaty City Greenville Invitational Small Sch...
68.12Tony Cappillo16:46.6 PR   OH East Canton   Sep 9  Tiffin XC Carnival
69.11Kyeem Newell-Owens16:46.9 PR   OH East Canton   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
70.10Noah Smith16:47.5 PR   OH West Liberty Salem   Sep 2  Columbus Grove Invitational
71.12Austin Fullenkamp16:47.7 PR   OH Botkins   Sep 2  Columbus Grove Invitational
12Adam Burgard16:47.7 PR   OH Maplewood   Sep 9  Tiffin XC Carnival
12Maverick Wright16:47.7   OH Pike-Delta-York   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
74.11Kyle White16:49.7 PR   OH Mount Gilead   Oct 21  OHSAA D3 Central District - Watkins Memorial
75.10Caleb Correia16:50.0 PR   OH Toledo Christian   Sep 16  Myron Cline Cross Country Invitational
11Alec Hamall16:50.0 PR   OH Cincinnati Country Day   Oct 21  OHSAA D3 Southwest District - West Chester
77.11Connor Riley16:50.1 PR   OH Fredericktown   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
78.12Shannon Milnickel16:51.6 PR   OH Milton Union   Sep 30  Miami County Cross Country Championships
9Trent Koning16:51.6 PR   OH Cedarville   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
80.12Tyler Reinhart-Anez16:52.4 PR   OH Hopewell-Loudon   Oct 14  Blanchard Valley Conference Championships
9Thomas Caputo16:52.4 PR   OH Fredericktown   Oct 21  OHSAA D3 Central District - Watkins Memorial
82.11Mathew Harris16:53.1 PR   OH Minford   Oct 21  OHSAA D3 Southeast District
83.11Timothy Diemer16:53.4   OH Gilmour Academy   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
9Brody Rupe16:53.4 PR   OH McDonald   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
85.12Marcus Pettiford16:53.7 PR   OH Stivers-Arts   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
86.12Logan Brown16:54.0 PR   OH Northeastern   Aug 26  FinishTiming XC Classic
11Tristin Freistuhler16:54.0 PR   OH Houston   Sep 2  Treaty City Greenville Invitational Small Sch...
88.12Tanner Rauch16:54.1 PR   OH Liberty Center   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
10Zack Canada16:54.1 PR   OH McDonald   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
90.12Matt Maring16:54.2   OH Seven Hills Upper   Oct 21  OHSAA D3 Southwest District - West Chester
91.10Mark Dembowski16:54.8 PR   OH Toledo Christian   Sep 16  Myron Cline Cross Country Invitational
92.11Connor Gerspacher16:55.0 PR   OH Gilmour Academy   Oct 28  OHSAA D3 Region 9
93.12Jacob Rider16:55.5 PR   OH Mccomb   Sep 2  Columbus Grove Invitational
94.12Jack Palisin16:55.6 PR   OH Fairview   Sep 9  Tiffin XC Carnival
95.10Johnny Schmiedebusc16:56.2 PR   OH Columbus Grove   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
96.9Brett Shipman16:56.6 PR   OH Mount Gilead   Oct 21  OHSAA D3 Central District - Watkins Memorial
11Noah Navratil16:56.6 PR   OH Smithville   Oct 28  OHSAA D3 Region 9
98.10Gavin Keen16:57.6 PR   OH Northmor   Oct 21  OHSAA D3 Central District - Watkins Memorial
99.12Noah Siegel16:58.1 PR   OH Fort Loramie   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
100.11Jacob Keysor16:58.4 PR   OH Lincolnview   Sep 2  Columbus Grove Invitational

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.10Emma Watcke18:18.1   OH Minster   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
2.11Jenny Seas18:20.3 PR   OH Peebles   Sep 30  Panther Invitational - Pickerington North (HS...
3.10Baylee Hack18:23.5 PR   OH Mount Gilead   Sep 30  North Union Invitational
4.12Malina Mitchell18:36.0   OH McDonald   Oct 21  OHSAA D3 Northeast District - Cortland
5.10Miranda Stanhope18:39.2   OH Badger   Oct 21  OHSAA D3 Northeast District - Cortland
6.9Katelyn Stapleton18:48.6 PR   OH West Liberty Salem   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
7.11Kaitlyn Albers18:53.5 PR   OH Minster   Sep 2  Columbus Grove Invitational
8.10Alyssa Ellerbrock19:00.3 PR   OH Columbus Grove   Sep 2  Columbus Grove Invitational
9.12Emily Sreenan19:02.7   OH Lima Central Catholic   Sep 2  Columbus Grove Invitational
10.9Allison Johnson19:02.9 PR   OH Mount Gilead   Oct 21  OHSAA D3 Central District - Watkins Memorial
11.10Gwendolyn Meiring19:03.0 PR   OH Minster   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
12.12Nichole Foor19:05.0 PR   OH Pettisville   Oct 21  OHSAA D3 Northwest District - Findlay
13.11Karmen Knepp19:06.8   OH Bradford   Oct 14  Cross County Conference Championship
14.11Katie Engle19:08.2   OH Gilmour Academy   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
15.10Shayla Pennington19:08.8 PR   OH Berne Union   Oct 21  OHSAA D3 Central District - Watkins Memorial
16.12Taylor Lucke19:10.2 PR   OH Kalida   Sep 2  Columbus Grove Invitational
17.12Elizabeth Sauder19:11.1 PR   OH Pettisville   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
18.10Addy Engel19:11.2   OH Catholic Central (Springfield)   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
19.10Annalise Grammel19:11.4   OH Columbus Academy   Oct 21  OHSAA D3 Central District - Watkins Memorial
20.10Anna Guerra19:12.4   OH McDonald   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
21.10Mackenzie Bohman19:13.4 PR   OH Minster   Nov 12  NXR Midwest Regional Championships
22.10Lily Dowdell19:13.7 PR   OH St Paul   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
23.11Sarah Schwan19:17.0 PR   OH Evergreen   Oct 21  OHSAA D3 Northwest District - Findlay
24.10Addie Engel19:17.2 PR   OH Catholic Central (Springfield)   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
25.11Makayla Sullivan19:19.1 PR   OH Hicksville   Sep 2  Columbus Grove Invitational
11Nichole Groseclose19:19.1 PR   OH Fredericktown   Oct 21  OHSAA D3 Central District - Watkins Memorial
27.12Alexis Cunningham19:19.6 PR   OH East Palestine   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
28.10Hope Murphy19:20.2 PR   OH Mogadore   Oct 14  PTC
29.12Reghan Bieleski19:20.7 PR   OH West Liberty Salem   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
30.11Sarah Thatcher19:22.1   OH Centerburg   Oct 21  OHSAA D3 Central District - Watkins Memorial
31.12Jocelyn Miller19:23.2   OH Garaway   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
32.11Madeline Magoto19:23.9 PR   OH Minster   Sep 2  Columbus Grove Invitational
33.9Ella Boate19:26.6 PR   OH Minster   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
34.10Grace Adams19:28.8   OH West Liberty Salem   Sep 9  Tiffin XC Carnival
35.12Abby Hauck19:29.9 PR   OH Ottawa Hills   Oct 21  OHSAA D3 Northwest District - Findlay
36.10Bella Wolford19:31.6   OH McDonald   Oct 21  OHSAA D3 Northeast District - Cortland
10Sela Jones19:31.6   OH McDonald   Oct 21  OHSAA D3 Northeast District - Cortland
38.10Kelsey Broering19:32.0 PR   OH Marion Local   Sep 2  Treaty City Greenville Invitational Small Sch...
39.10Gwen Meiring19:33.3   OH Minster   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
40.9Regan Cornelius19:34.1 PR   OH Columbus Academy   Oct 21  OHSAA D3 Central District - Watkins Memorial
41.9Caitrina Barton19:34.2 PR   OH Gilmour Academy   Sep 2  Mentor Cardinal Classic
42.9Teryn Bour19:35.6 PR   OH Ayersville   Oct 21  OHSAA D3 Northwest District - Findlay
43.12Destini Oler19:36.7 PR   OH Mohawk   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
44.12Ashlyn Shrimplin19:37.0 PR   OH Fredericktown   Oct 7  Thill Invitational
45.12Cassie Francis19:38.7   OH Minster   Sep 2  Columbus Grove Invitational
46.12Megan Frazier19:39.1   OH Russia   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
47.12Lindsay Bishop19:40.0   OH Liberty-Benton   Sep 2  Columbus Grove Invitational
48.9Ava Beam19:40.2 PR   OH Woodmore   Sep 2  Columbus Grove Invitational
49.9Emily Hanft19:41.1 PR   OH Mount Gilead   Oct 21  OHSAA D3 Central District - Watkins Memorial
50.9Emma Carpenter19:42.5 PR   OH Patrick Henry   Sep 2  Columbus Grove Invitational
51.10Carolina Trumpower19:42.6   OH Mansfield Christian   Aug 26  Seneca East Tiger Classic
52.9Skipp Miller19:42.9 PR   OH Bradford   Oct 14  Cross County Conference Championship
53.10Danielle Berning19:43.6 PR   OH Fort Loramie   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
54.9Becca Seger19:44.5 PR   OH Russia   Oct 21  OHSAA Southwest District - Cedarville
55.11Hollie Voisard19:44.8 PR   OH Houston   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
56.11Hannah Ohman19:44.9   OH St Thomas Aquinas   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
10Raena Willett19:44.9 PR   OH Holgate   Oct 21  OHSAA D3 Northwest District - Findlay
58.10Ciara Colwell19:45.2 PR   OH Leesburg-Fairfield   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
59.11Emma Hinkle19:47.0 PR   OH Loudonville   Aug 26  Seneca East Tiger Classic
60.11Nina Amicon19:47.8 PR   OH Grandview Heights   Oct 21  OHSAA D3 Central District - Watkins Memorial
61.11Trinity Fowler19:48.2   OH Northwood   Oct 21  OHSAA D3 Northwest District - Findlay
62.9Olivia Millisor19:49.1 PR   OH Mount Gilead   Oct 7  Thill Invitational
63.12Autumn Pisarsky19:50.3 PR   OH Van Buren   Sep 2  Columbus Grove Invitational
64.10Zoe Utsinger19:50.6 PR   OH Twin Valley South   Oct 14  Cross County Conference Championship
65.9Abby Scherer19:52.1 PR   OH Fairfield Christian Academy   Oct 7  Harding Invitational
66.10Paige Rethman19:53.1   OH Fort Loramie   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
67.10Catherine Coldiron19:53.6 PR   OH Summit Country Day   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
68.10Jorja Hlifka19:54.2 PR   OH Gilmour Academy   Oct 21  OHSAA D3 Northeast District - Medina
69.11Micah James19:54.6 PR   OH Mount Gilead   Sep 9  Tiffin XC Carnival
70.11Lillian Hirschfeld19:55.9 PR   OH Minster   Sep 2  Columbus Grove Invitational
71.10Kaylin Williams19:56.1 PR   OH New London   Oct 21  OHSAA D3 Northwest District - Galion
72.9Janae Hoying19:57.0 PR   OH Minster   Sep 23  Saturday Night Lights Invitational
73.11Gabby Osterland19:57.6   OH New London   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
74.11Madison Atkinson19:57.8   OH Liberty Center   Oct 21  OHSAA D3 Northwest District - Findlay
75.12Elie Kaufmann19:58.1 PR   OH Fairview   Sep 9  Tiffin XC Carnival
9Reilly Cozette19:58.1 PR   OH Lakota (Kansas)   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
77.10Aeryn Walters19:58.2 PR   OH Centerburg   Oct 21  OHSAA D3 Central District - Watkins Memorial
78.12Lexi Pudloski20:00.0   OH St Mary Central Catholic   Oct 21  OHSAA D3 Northwest District - Galion
79.11Chloe Will20:02.7   OH Fort Recovery   Oct 28  OHSAA D3 Region 10
80.9Olivia Thatcher20:02.8 PR   OH Woodmore   Sep 2  Columbus Grove Invitational
81.12Emily Cain20:03.5 PR   OH East Canton   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
82.12Jacqueline Carlson20:03.7 PR   OH Montpelier   Oct 28  OHSAA D3 Region 10
11Paige Boehringer20:03.7   OH Covington   Nov 4  OHSAA D3 State Championships
84.10Ragen Harting20:04.0 PR   OH Crestview (Convoy)   Oct 14  Northwest Conference Championships
85.12Ashley Bowen20:04.4   OH Crestview (Convoy)   Sep 2  Columbus Grove Invitational
86.9Hannah Logston20:06.1 PR   OH Southern (Salineville)   Oct 7  OVAC XC Championship
87.12Macy Flanary20:08.0   OH Newton   Sep 2  Treaty City Greenville Invitational Small Sch...
88.9Makenna McGhee20:08.6 PR   OH Independence   Oct 21  OHSAA D3 Northeast District - Medina
89.10Lauren Hemmelgarn20:08.7   OH St Henry   Sep 9  Spencerville Bearcat Cross Country Invitation...
90.10Chloe McAuley20:08.9 PR   OH Caldwell   Oct 7  OVAC XC Championship
91.12Taylor Ellerbrock20:09.9   OH Columbus Grove   Sep 2  Columbus Grove Invitational
92.11Maame Adu20:10.0 PR   OH Fairfield Christian Academy   Oct 21  OHSAA D3 Central District - Watkins Memorial
93.10Gianna D'Amico20:10.4 PR   OH James A Garfield   Oct 21  OHSAA D2 Northeast District - Cortland
94.11Gabrielle Osterlan20:10.6 PR   OH New London   Oct 28  OHSAA D3 Region 10
10Makenna Hennell20:10.6 PR   OH Fairfield Christian Academy   Nov 12  NXR Midwest Regional Championships
96.10Ashley Bruns20:10.7   OH St Henry   Oct 14  Midwest Athletic Conference Championships
97.9Sophia Garofalo20:11.0 PR   OH Gilmour Academy   Oct 21  OHSAA D3 Northeast District - Medina
98.12Charlotte Crouch20:12.4 PR   OH Maplewood   Oct 21  OHSAA D3 Northeast District - Cortland
99.10Leanndra Price20:12.7 PR   OH Columbus Grove   Sep 2  Columbus Grove Invitational
100.12Jessica Cook20:14.8   OH Eastern Local   Sep 30  Piketon Invitational